NIEUW NEDERLANDS CIRCUS Verbouwing zet Boskoper schaduw in VEILIGHEIDS CONFERENTIE IN LEIDEN VEELVULDIG AFSCHEID Bil ADEST MUSICA Verblijfplaats in Voorschoten Leidse agenda Burgerlijke stand LEIDSE COURANT DINSDAG 7 MAART ljffl Wat u ook moet weten DE KAAG De chr. gem. zangvereniging ..Looft den Heer" houdt op dinsdag 14. donderdag 16 en vrijdag 17 maart een feestelijke jaar vergadering. Belangrijkste onderdeel het toneelspel. Zij die gestuurd was SASSENHEIM De accor deonvereniging DSVP geeft lijkse uitvoering voor de be jaarden en minder-validen op vrijdag 10 maart de jaar lijkse uitvoering voor de be jaarden en mindervaliden van Sassenheim. Plaats van handeling het KSA-gebouw, aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Het vervoer van en naar de zaal kan zonodig verzorgd worden. Een af spraak hiervoor kan ge maakt worden via de tele foonnummers 12956 en 12078. ZEVENHOVEN De mu ziekvereniging „Eensgezind" uit Nieuwkoop geeft met me dewerking van de drumband en jeugdorkest een muziek uitvoering op vrijdagavond 10 maart a.s. in het Dorps huis ,,'t Trefpunt" te Zeven hoven. De opbrengst komt ten goede aan de bejaarden- kas. Kaarten 3,zijn verkrijgbaar bij J. Vijfhui zen, Bernhardlaan 23, Nieuwkoop en op de dag van de uitvoering aan de zaal van het Dorpshuis te Zeven hoven. Na afloop bal. LEIDEN Op donderdag 9 en vrijdag 10 maart wordt in de Gorleaus-Laboratoria van de Leidse Universiteit de eerste ge zamenlijke conferentie van de veiligheidsinspecteurs van de Nederlandse en Belgische uni versiteiten en hogescholen ge houden. De conferentie draagt grotendeels een besloten karakter. Op de 2e dag echter vindt, nadat men 's morgens onderling heeft ver gaderd, 's middags een voor alle belangstellenden toegankelijke bijeenkomst plaats, waarop dr. I. H. Anthonissen van de Stich ting Verwijdering Afvalstoffen zal spreken over „De verwer king van vaste en vloeibare chemische afvalstoffen in het kader van het milieubeheer." De voordracht wordt gevolgd door discussie. De bijeenkomst begint om half drie. De aan de conferentie deelnemende Neder landse veiligheidsinspecteurs zijn in 1968 op initiatief van de j Leidse Universiteit begonnen met het vormen van een werk groep, waaraan alle veiligheids functionarissen van Nederlandse universiteiten en hogescholen deelnemen om regelmatig met elkaar problemen met betrek- Nog dil jaar hoopt Lissese watersportver. begin te maken met realisering van jachthaven LISSE Bij de watersportver eniging „Uitermeer" is men zeer optimistisch wat betreft de realisering van een jacht haven. Op een jaarvergade ring gisteravond in Warong Djawa deelde het bestuur bij monde van voorzitter G. Spaargaren ime dat de plan nen en tekeningen van de nieuwe jachthaven nu hele maal rond zijn. Nog dit jaar hoopt men met de uitvoering van het plan te beginnen. Om de aanleg van de haven te financieren wordt er een obligatie-lening uitgeschre ven met 8 procent rente. Er is een exploitatie-schema op gezet. Bij een bezetting van de jachthaven met 75 pro cent zal 15 gulden per m2 ligplaats betaald moeten worden. Bij 100 procent be zetting daalt dit bedrag naar r 11.70. Tijdens de vergadering werd de contributie voor 1972 vast gesteld op 25 gulden. De he ren Stembert en Van Velzen werden in het bestuur herko zen. In de kascommissie werden benoemd de heren Schouten en Van Beringen. Over 1971 was er een voorde lig saldo van f 1149,02. Be langstellenden voor een lig plaats in de nieuwe jachtha ven kunnen terecht bij de heer F. Stembert, Heereweg 144, tel. 02521-3043. Diefstallen in Boerliaavelaan ILEIDEN Een drietal inbraken is gepleegd aan de Boerhaave- laan. Uit een bouwkeet werden materia len gestolen (dat gebeurde ook aan de Morsweg, schade 300 gul den). Daarna trokken de inbre kers naar een in aanbouw zijnde l.t.s. Hier worden technische bouwmaterialen vermist. Elders in de Boerhaavelaan hebben de daders nog zeven geel-plastic regenpakken en een betonschaar gestolen. Rijnsaterwoude Over een week zal het 50 jaar geleden zijn dat de heer P. Roodenburg in het huwelijk werd verbonden met mejuffrouw M. Roes. De bruide gom geniet en genoot veel be kendheid in de gehele streek, door zijn werkzaamheden: hij is jarenlang vrachtrijder en later expediteur van Rijnsaterwoude op Leimuiden en Alphen aan den Rijn. Al 50 jaar wonen ze nu in hun huis aan het Molenpad, waar de bruidegom vroeger met zijn ouders woonde. „We zouden hier nooit weg willen, je zit hier zo lekker vlak bij de Brasem", zegt de bruid. Op 15 maart wordt de receptie gehouden ter ere van dit bruidspaar in hotel Toor, waar ongetwijfeld vele mensen het bruidspaar en hun dochter met haar drie kinderen zal komen fe liciteren. king tot de universitaire veilig heid te bespreken. Naar dit voorbeeld hebben de Belgische universitaire veiligheidsfunctio narissen in 1970 een werkgroep gevormd. PECH IS PECH IS VOORSCHOTEN Het moet maar tegenzitten. En je hebt van die dagen dat alles te genzit. Neem nu zo'n 34-jari- ge verkoper uit Voorschoten. Een tijdje terug reed hij 's morgens op weg naar zijn werk een fietser aan. Het was zijn schuld dus draaide hij voor de schade op. Op zijn werk wilde het die dag ook niet vlotten. Ruzie met een klant en zo. Dat bracht hem er toe 's avonds op weg naar huis ergens een borrel tje te gaan drinken. Een beetje stoom afblazen. Maar hij nam er eentje teveel en reed op de terugweg met zijn auto tegen een boom. Gisteren stond de man voor de Haagse Rechtbank. Hij werd veroordeeld tot een week gevangenisstraf en zes maanden intrekking van het rijbewijs. Expositie tekeningen bloemencorso RIJNSBURG In de kantine van veiling Flora wordt maandag aanstaande om 20.00 uur een te keningenshow gehouden. Deze tekeningen zijn ontworpen door het Leidse reclamebureau Ziegelaar en Visser voor het bloemencorso van dit jaar. Het corso, voor de 2§e maal georga niseerd, rijdt dit jaar op 5 au gustus onder het motto „Compo sitie in Kleur". Wat u ook moet weten —NIEUWKOOP Na de 1—9 nederlaag tegen Smash uit Monster (Wil Snabel redde de eer voor de Nieuwkopers) kan men vaststellen dat TTVN reeds berust in de te rugkeer naar de eerste klas se. Theoretisch kan het de dans nog ontspringen, maar dan zal het de resterende wedstrijden in winst moeten omzetten. Ook uit tegen kop loper TOG en dat lijkt ons een schier onmogelijke opga ve. De reserves doen het heel wat beter. Alle gepro moveerde teams zullen zich wel handhaven in hun klas se. Het derde team gaat zelfs ongeslagen aan de kop en het gaat er naar uitzien dat dit team de promotie tweede klasse binnen wan delt. Ook het zesde team schijnt dezelfde plannen te hebben. De junioren van TTVN slaan zich goed door de competitie heen, met uit- Voorhout Heel wat bomen in het Overbosch in Voorhout zijn i afgelopen weken neergehaald. De oude rotten werden te gevaarlijk voor bezoekers van dit Voorhout- se park want heel wat zware takken dreigden naar beneden te komen. Niet iedereen in Voor hout is er van overtuigd dat het o?nhalen van deze oude bomen inderdaad ook nodig was. Velen staan op het standpunt dat vol staan had kunnen worden met het verwijderen van slechts de dode takken i.p.v. het schaarse groen nog meer uit te dunnen. SASSENHEIM Het 20-jarig be staan van „Adest Musica" werd door de leden in het Bruine Paard gevierd. Het was een feest dat met weemoed gepaard ging, want van een aantal leden werd tegelijkertijd afscheid ge nomen. Deze werden door voor zitter Van Zoen op hartelijke wijze toegesproken in het bij zonder Koos Hoogervorst en M. v.d. Vlugt die beiden vanaf de oprichting in 1952 hun beste krachten gaven. Behalve als bestuurslid gaf Hoog ervorst ook leiding aan werk en de opbouw van drumband. Voor al z'n werk werd Koos beloond met het ere lidmaatschap, een Delfts blauwe tegel op naam. Ook voor v.d. Vlugt was er een soortgelij ke tegel. Nog een viertal s< nior-leden namen afscheid t.v Koos de Zwart, J. Van der Voort, Bertus Knegt en Kees Wolvers, allen lid vanaf 1952. Ook zij kregen een herinnerings tegel. Verder waren er nog vijf senior-leden die afscheid men. Een drietal senior-leden t.w. Ton Berg, Hans en Harry tijn en Joop Knegt, die 12l/2 jaar lid waren kregen een her denkingspenning. Drie senio den maken zich verdienstelijk bij de opleiding van de jeugd t.e. Ton Berg, Hans en Harry Kaptijn. Bij het bondsconcours te Schipluiden, vorige zomer haalde het Jeugdkorps een eer ste prijs. Het verjongingsproces komt ook in het bestuur tot uit drukking, door de verkiezing van Harry Kaptijn en Jan v.d. Lans. blik donkere dagen. Zijn buur man heeft z'n huis verbouwd. En wel zo dat het huis van de heer Looman geheel in de scha duw is komen te staan. Des te treuriger is dat aan de andere kant van zijn woning ook nooit enig zonlicht doordringt. De gedupeerde spande reeds een kort geding tegen de ver bouwer aan, maar verloor dit. Vervolgens speelde hij de zaak door aan de gemeenteraad. De KVP'er Van den Nieuwendijk wierp zich op als verdediger. „Wat is er bij de aanvraag van de bouwvergunning als crite rium gehanteerd vroeg hij, het sierteeltplan of de bouwveror dening?" Samen met een ander raadslid, de heer Van Eek, stelde hij voor een commissie te benoemen die binnen een maand de zaak moet onderzoeken en rapport uitbren gen aan de raad. Het gezel schap dat deze taak gaat ver richten bestaat uit de heren Buis, Geleijnse, Sanders, Van den Nieuwendijk en wethouder Tromm, die als voorzitter zal aansprakelijk kan worden steld, omdat het bestemmings- plan „Sierteeltgebied" nog nie; onherroepelijk is. Werkgroepen bij KIK LEIDEN Onder auspiciën van KIK, een zusterorganisatie van de Leidse Volksuniversiteit K. ec O. gaat op vrijdag 10 maart aan de Oude Vest 45 een werkgroep dramatische expressie van start. De werkgroep staat onder leiding van toneelregisseur Albert Ver huist. Aanvang 20.00 uur. Ook de werkgroep „wegwijs in wo nen" begint binnenkort haar creatieve werk. Onder leiding! van de jonge interieurarchitect! Kees Westerbeek start deze werkgroep donderdag 16 maan om 20.00 uur. Alle inlichtingen hierover bij bureau K en 0, Oude Vest 45, tel. 31841. i de schaduw zet zondering van de meisjes. Waarschijnlijk zullen zij het komende seizoen teruggewe zen worden naar de eerste klasse. Uitslagen TTVN- teams: ILAC 5—TTVN 2 5- 5, TTVN 3—Flamingo's 2 7 —3, TTVN 4—Smash 2 3—7, TTVN 5—Moerkapelle 2 6—4, TTVN 7—Blue Sky 1 5—5, TTVN 8—ZTTC 1 1—9. ZEVENHOVEN In Zevenho ven bestaat weer de gelegen heid nog te dragen kleding in te leveren voor de Mensen in Nood. In Nieuwveen kan dat op 16 en 17 maart op de adressen Blokland 6, Jaag pad 12 en 0. Nieuwveense- weg 15. In Zevenhoven kan men op 15 en 22 maart 's avonds tussen zeven en acht terecht in de voetbalkantine en in het ontmoetingscen trum. - HILLEGOM - Bij de Hille- gomse Harmonie Kapel zijn iwee leden gehuldigd. De heer H. Methorst in verband met zijn 60-jarig lidmaat schap en de heer H. van Paase i.v.m. zijn 25-jarig lid maatschap. Zij kregen resp. een diamanten en een zilve ren speld. KOUDEKERK De jaar lijkse openbare auditie van muziekschool Rijnakkoord zal dit jaar worden gehouden de zaal van Het Voorhof. Aanvang 19.30 uur. Het doel van deze avond is, de ouders van de leerlingen en de ove rige belangstellenden kennis te laten maken met het werk van de muziekschool. Toe gang geheel gratis. Het stre ven is op deze avond een zo breed mogelijk overzicht te geven van de onderwijsmo gelijkheden die de school biedt: algemene muzikale vorming, groepsonderwijs, instrumentenparade en en- semblespel. VOORSCHOTEN In Voorschoten is een nieuw Nederlands circus neergestreken langs de Veurseweg. In deze tijd, waarin men zegt weinig plaats en geld over te hebben voor een van de oudste ver makelijkheden, is dat een bijzondere gebeurtenis. I Het nieuwe Nederlandse circus in opbouw De vier broers Faggioni, allen ge boren in Italië, bekend o.a. door hun optreden bij circus Boitini, gaan met nog 120 medewerkers Nederland laten zien dat het nog mogelijk is om een echt cir cus in stand te houden. Een cir cus met een echte piste, paar- dennummers, trapezewerkers en vooral clowns. Het is een puur Italiaans programma, geheel af gestemd op de romantiek. In Voorschoten heeft het circus een tijdelijk winterverblijf tot 23 maart, want dan is de première in Rijswijk. Deze week komen alle artiesten naar Voorschoten en zij zullen in de nieuwe tent, die regelmatig op- en afgebro ken wordt om alles uit te probe ren, hun acts gaan brengen. Ferdinand Banning, de generaal- manager, ziet het allemaal nog erg rooskleurig. De mensen ko men echt wel voor een goed programma indien het ook wer kelijk circus is. Het mag nooit een mengsel worden van show, glamour of nabootsing, het moet gewoon echt zijn. Te beginnen in Rijswijk, daarna Delft zal heel Nederland, ook de kleine plaatsen, kans krijgen om de Faggioni's met hun artiesten te zien. Het nieuwe Nederlandse circus Faggioni is in Voorschoten aan het inspelen, het is zwaar werk, maar men heeft er zin in. Span ning is er. De eerste optredens moeten gewoon slagen, wil de toekomst van het circus vast staan. Arbeidsmarkt Alphen gunstiger ALPHEN AAN DEN RIJN De situatie op de arbeids markt in Alphen aan den Rijn is deze maand iets gun stiger geworden. Geheel vol gens de verwachtngen is in vergelijking met de vorige maand de arbeidsreserve van mannen slechts met 18 gestegen en bedraagt deze nu 478. Het aantal aanvragen nam zelfs met 48 toe en om- i 257. Het gestegen aanbod is het ge volg van een toegenomen aantal personeelsleden uit de wegenbouw en een aantal kantoorbedienden. De werk loosheid in de bouw bedraagt nu bijna 47 pet. van het to taal. Voor de maand maart moet rekening worden ge houden met een verdere ver betering van de situatie op de arbeidsmarkt. VOENSDAG 8 MAART: tljksherbarium: bijeenkomst Ned. Hist. Vereniging, aanv; lardbeidcn", aanv toniu.s Clubhuis: net „Groente uit infilm „Wilde VOORHOUT Geboren Anna Maria, dochter van der Hulst, en va van der Slot, Lilian G dochter van: G. H. i van: H. M. Schram a, zoon van: P. de Boer M. de Reus. M. B. Leuering den ir J. Ro •veel, Alewitsch Maria V. A. d. E. d. van: W. J. M. Straathof en: M. W. G. van Berkel. Ondertrouwd: H. M van Paridon en P. M. C. Elstgeest. C. J. Haastrecht (58). LISSE Geboren: Giovanni Leonar- dus. z.v. P. M. de Jeu en M. W. Karei: Nabcy Gerarda Johanna, d. v. B. Reitsma en T. M. Baars: Erwin Martinus Johannes, z.v. J. de Groot en: E. H. I. de Kuijpcr: Ser- gej AndreJ, i j B* Buurman en: L. C. Bos: Boudewljn Johannes, z. v. G. H. C. van Gerven - van Dijk: Petronella E. S. Englert. Gehuwd: D. Pater Plas. Overleden: J. Becuwl LEIDEN Geboren G. Plandsoen en l Robert, zn. v. A. Vi Jong: Damarls Ark A. Mohaa ge: J. K. Azler en G. Thiel. J. van Rijn en A C. van der Meij. OVER LEDEN: C. J. Deckers 42 jr. man; N. Weijnands 77 Jr. vrouw; K. Wil- lemstein 84 Jr. weduwe v. P. Dol; M. van Duijn 72 Jr. man: L. Flipsa 50 jr. vrouw: A. Zirkzec 79 jr. man; C. van der Zalm 76 jr. man; C. Fa- vier 66 Jr. man: C. van Velzen Jr. echtgen. v. C. W. Zopfl. D. van

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6