H. J. VAN DE POEL NIEUWE BURGEMEESTER VAN TER AAR Leefbaarheid in Bollenstreek is zeer redelijk Oud-staatssecretaris van CRM St.-Laurentius is ontluisterd Expositie Geestelijke Weerbaarheid VERENIGING MILIEUBEHEER (DINSDAG 7 MAART 1972 LEIDSE COURANT DEN HAAG/LEIDEN— De gemeente Ter Aar heeft een nieuwe eer- De oud-staatssecretaris zei jte burger. Per 16 maart is bij K. B. tot burgemeester benoemd gisteravond in zijn woning mr. H. J. van de Poel te Den Haag, van 1967 tot medio '71 staatsse cretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in het ka binet De Jong. Burgemeester Van de Poel, die de heer B. J. Ho- genboom opvolgt, is 56 jaar en lid van de KVP. Met ingang van dezelfde datum is de heer Van de Poel benoemd tot voorzitter van de Raad van Tiezlcht op het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. groene hart van Holland. Dat vind ik erg belangrijk. Troe- wens de hele alhire en samen stelling van de bevolking van Ter Aar acht ik bijzonder aan trekkelijk". de Bronovolaan nadat hij een ommetje had gemaakt met zijn hond („dat doe ik elke avond") dat hij met deze benoeming bijzonder in zijn schik was. „Het is echt de gemeente van De heer Van de Poel, die in Mid- mijn keuze: klein en in het delburg werd geboren, heeft zich altijd tot het buitenleven aangetrokken gevoeld. Hij zei erg benieuwd te zijn hoe de vorm van bestuur in een kleine re gemeente is. De problemen van de gemeente Ter Aar zijn hem nog niet bekend, al heeft de heer Van de Poel zich wel alvast enigszins georiënteerd: „Misschien zijn er helemaal geen problemen en anders ko men ze nog wel", verwacht hij. De wethouders en de gemeente-se cretaris komen vandaag in Den Haag hun opwachting maken bij de nieuwe burgemeester. Wan neer burgemeester Van de Poel. die in het verleden op een uitge breid terrein verschillende func ties bekleedde en o.a. hoofd-di- racteur bij het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds wus, naar zijn nieuwe standplaats zal verhui zen was hem gisteren nog niet bekend. „Wat mij betreft kan dat direct gebeuren. Mijn vrouw en ik staan helemaal klaar". Wat u ook moet weten ALPHEN-Bollenstreek De Alphense Ren- en Toer- vereniging „Avanti" heeft samen met de Uithoornse Wielertrainingsclub een gast- bezoek gehad bij de zuster vereniging „De Bollen streek", waar zij ondanks een grotere overwicht, toch nog enkele ereprijzen heeft behaald. Bij de A-jeugd was het Avanti-renner Jos de Bruijn, die duidelijk zijn wil oplegde aan de overigen en een fraaie overwinning be haalde. In klasse jeugd-B werd Eric Pols 3e en bij jeugd-C plaatste Stephan Nikken zich 5e en Peter Nie- kerk 6e. Bij de nieuwelingen overheerste „De Bollen streek" volledig de eerste vier plaatsen: Avanti-lid Rene van Tol werd hier 6e, Paul de Zwart 8e en Hans de Bruijn 10e. Bij de amateurs viel de overwinning in de wielen van Van Tricht (Bol lenstreek). In de kopgroep van 12 renners was Avanti alleen vertegenwoordigd door Jos v. d. Weijden en ver overde hier op fraaie wijze de 3e plaats. Zijn clubgeno ten Herman Lammers en Gerard Smits eindigden res pectievelijk als 13e en 16e. BOSKOOP Zondag 12 maart heeft een grote ver- koopavond plaats in het r.k. verenigingsgebouw aan de Rozenlaan; aanvang acht uur. De opbrengst van deze avond komt ten goede van de stichting r.k. jeugd en Jongerenwerk. BOSKOOP Het katholieke Vrouwengilde geeft donder dag een „voorjaarsavond" waarop de heren Van der Laar en Maas aan de hand van dia's het een en ander vertellen over de Boskoopse boomkwekerijprodukten en de toepassing daarvan in parken en tuinen van Enge land. Bovendien wordt een film vertoond over Boskoop. Dit alles heeft plaats in de bovenzaal van hotel Florida. BOSKOOP Op 14 maart organiseert de r.k. ouderver eniging in de parochiezaal aan de A. van Neslaan een ouderavond over de gods dienstige opvoeding van de kinderen. Kapelaan J. C. van der Helm zal een toelichting geven op de manier van godsdienstonderwijs zoals die op school gegeven wordt; aanvang acht uur. BOSKOOP Er worden nog enige gehuwde dames gevraagd die eens in de twee of drie maanden willen op passen in 'de kindercrèche tijdens de H. Mis van 10 uur zondagsmorgens. Voor de H. Mis van 10.30 uur in het Ontmoetingscentrum kan men de kinderen brengen naar de crèche in de kleuter school aan de Dr. Hambur gerlaan. SASSENHEIM - De maaltij den van „Tafeltje Dek Je" van de plaatselijke afdeling van het UW worden nog steeds gekookt in „de Ber- nardus". In 1971 werden er 2238 rondgebracht. Leidster van dit project is mevr. De Baars, die mevr. Eldering opvolgde. Zij heeft drie me dewerksters. Nadat de prijs vijf jaar hetzelfde was ge weest, moest deze worden verhoogd. Ook in '72 moet deze weer omhoog. Vele be drijven en enkele particulie ren hielpen bij het vervoer. De winkel in „de Bernar- dus" staat onder leiding van mevr. Arentshorst, die door zes dames wordt bijgestaan. De zeven dames werken bij toerbeurt in de vaste winkel beneden of met de rijdende winkel op de zalen. Het bestuur van de afdeling bestaat thans uit mevr. Ba ronnesse van Knobelsdorff, presidente: mevr. De Nen- nie, vice-presidente; mevr. Platje, penningmeesteresse; mevr. Frenks, secretaresse en mevr. Roelofs. —SASSENHEIM - Het meis jeskoor de Lenteklokjes zal dfcw.-dag 14 maart in het Ge- reforfneerde kerkgebouw aan de Julianalaan een uitvoe ring geven olv. Dirtc van Vliet. Medewerking verleent o.a. Ada v. d. Bent; aanvang 13.30 uur. LISSE De Vereniging voor Mi lieubeheer in de Bollenstreek is niet erg ingenomen met de ma nier waarop diverse gemeente besturen zich stellen tegenover het probleem van de milieuver ontreiniging. Gisteravond tij dens de oprichtingsvergadering in Warong DJawa werd maar al te duidelijk dat het aan de sa menwerking tussen besturen van milieugroepen en de diver se gemeenten uit de Bollen streek ontbreekt. De door de ra den ingestelde commissies mi lieuhygiëne werden betiteld als zijnde van weinig beland, omdat het over het algemeen deze commissies zou ontbreken aan voldoende deskundigen. Het tekortschieten van de ge meentebesturen was niet het enige punt dat de nieuwe ver eniging duidelijk naar voren bracht. In zijn toelichting op de oprichting haalde voorzitter Wolters nog een groot aantal za ken naar voren op welke vol gens hem aan de weg getim merd moest worden. Over de huidige situatie in de Bollen streek merkte hij onder meer op dat de leefbaarheid in tegen stelling tot andere gebieden in ons land zeer redelijk is te noe men maar dat desondanks op bepaalde onderdelen het licht toch op rood dreigt te gaan springen. Over de verontreini ging van het oppervlaktewater in de Bollenstreek merkte hij op dat het zuurstofgehalte volgens een recent rapport van de pro vinciale' waterstaat van Zuid- Holland niet meer voldoende is voor zelfreiniging. In dit ver band «ipte hij ook de kwikver- onüroinigmg aan door de bloembollen kwekers. Hij zei dat de kwiklozing deels is terugge drongen maar dat dit geenszins wil zeggen dat het probleem van de kwikbelasting is opge lost. „Men spreekt over een af doende controle bij kwiklozing. Dat is een fictie. Een taak van - BODEGRAVEN/DEN HAAG -r De Haagse recht bank heeft gisteren een 26- jarige man uit Schoonhoven en een 19-jarige chauffeur uit diezelfde plaats veroor deeld tot resp. een boete van 200 gulden en een gevange nisstraf van zes weken. Zij kregen deze straffen omdat zij herhaalde malen ingebro ken hadden in een pakhuis in Bodegraven. de vereniging 'is te bewerkstelli- nemen is er binnenkort niets gen dat wij op dit punt controle meer aan te doen", aldus de kunnen gaan uitoefenen." mening van de vereniging. Ter sprake kwam ook de geluids- Aan het slot van deze oprichtings- hinder veroorzaakt door vlieg- avond waarbij slechts een twin- tuigen. Fel stelling werd geno men tegen het voornemen van Schiphol een vijfde respectieve lijk zesde baan aan te leggen. „Uitvoering van de plannen be tekent een reële bedreiging van de Bollenstreek. Niet alleen Lis- se en Hillegom zullen geluidso verlast gaan krijgen maar ook Noordwijkerhout, Sassenheim en Voorhout. Als we nu geen actie tigtal belangstellenden aanwezig was, ontspon zich een levendi ge discussie over de vraag hoe in de nabije toekomst actie te gaan nemen tegen de aantasting van het milieu. Onder meer kwam nog ter sprake de vraag of we bij de bestrijding niet meei preventief te werk moeten Lisse Het bestuur van de gisteravond opgerichte Vereniging Milieubeheer in de Bollenstreek. V.l.n.r gaan en de rol van de politiek G. Kol (Lisse), J. Beere (Hillegom), voorzitter ir. J. Wotte Hillegomen juridisch adviseur mr. bij dit levensgrote vraagstuk. Colijn (Lisse). VOORSCHOTEN De Voorscho- tense St. Laurentiuskerk is ont luisterd. Het breekwerk is ver richt en thans komen de inte rieurvernieuwers aan bod. De dagkapel is tijdelijk een open kapel geworden. Op deze plaats komt de nieuwe uitgang van de Laurentius. Verwacht wordt dat met Pasen het kerkgebouw weer ingebruik genomen kan worden, hoewel de binnenmuren dan nog niet ge reed zijn. Eerst moet het kerk gebouw aan de buitenzijde hier j en daar opnieuw gevoegd wor den, daarna kan de schilder binnen aan het werk. Het orgel wordt geplaatst tegen de wand, maar dat zal ook nog niet met Pasen gereed zijn. Nieuwe school in Boskoop revolutionair van opzet BOSKOOP Dc plannen voor de nieuwe basisschool in Snljdelwljk West 1 zijn vrij revolutionair. In sterke mate is rekening gehouden met de nieuwste ontwikekling op on derwijsgebied. Het onderwijs beoogt een school mei flexibele ruimten door hot gebruik van vouwwanden. Zodat wijziging van de ruim ten al naar behoefte moge lijk is. In de wandelgangen die nau welijks als gangen zijn te on derscheiden is de gemeen schapsruimte opgenomen, waarin een boekerij, een cx- pressiehoek en een keukentje zijn ondergebracht, maar die ook met een aangrenzende klasseruimte is te combine ren voor massale ontmoetin- Meerdcre ingangen maakt het mogelijk dat het eigen we reldje van de twee laagste klassen gewaarborgd blijft en het toch kontakt heeft met de gemeenschapsruimte. Het sterk ritmisch karakter van het gebouw door het verspringen van de lokalen (elk met "n eigen lessenaars dak) zal stedebouwkundig een nieuw bindend element kunnen zijn als overgang van de hoogbouwflats naar de lage bebouwing. De school is in die zin een mo dern gebouw. Wel zal van het onderwijzend personeel dat openstaat voor de nieuwe benadering van het lesgeven nog meer worden gevraagd. Wat u ook moet weten HAZERSWOUDF - In het kader van de jubileumvie ring van de voetbalvereni ging St. Bernardus van de Hazerswoudse Rijndijk (op gericht juni 1947) wordt op zaterdag 27 mei een sport- dug gehouden. Het ligt in de bedoeling dat do gehele dag teams van St. Bernardus uit komen tegen die van Hazers woudse Boys. Ook zullen da mesteams van beide zuster verenigingen die dag strijd leveren. De voetbaldng wordt besloten met de wed strijd tussen de standaard teams, die strijden om de ti tel „voetbalkampioen van Hazerswoude" en om de Al- bert Timmerman Cup. HAZERSWOUDE Op za terdag 18 maart, 's middags om drie uur, wordt het jeugdcentrum aan de Ha zerswoudse Rijndijk, nabij de watertoren van de Bos koopse Waterleiding, op offi ciële wijze door wethouder P. A. Th. v. d. Werf ge opend. Het centrum zal voor taan onder de naam „De Craol" door het leven gaan. Het ligt in de bedoeling, dat er tijdens de openingsdag alle mogelijke activiteiten (pottenbakken en muziek bij voorbeeld) zullen worden ontpooid. De oudelren worden dan tevens in de gelegenheid gesteld om het jeugdhonk te bezichtigen, waarbij zij te vens kennis kunnen maken met de activiteiten die in De Crael zullen plaats hebben. LISSE Morgen wordt er grof huisvuil opgehaald in de maandag- en donderdagroute van de Reinigingsdienst. LISSE Het „Vllndergoud", dat voor het team Van Stein (Lisse) voor het grijpen leek, kreeg door het gran dioos spelend Van Gerven- team uit Lisse weer een ge heel andere wending. Van Gerven won met dikke cij fers van G. W. B. Bollen streek: 149-120. Ook F Ik a Lisse greep zijn laatste kans en won verrassend van Dra- ka Hillegom met 146-133. Koploper Van Steln kon het tegen Sikkens Sassenheim niet klaren cn verloor uiter aard met klein verschil 136- 139. Door de fikse overwin ningen van Vun Gerven cn Elka raakte Van Stein een groot aantal punten van de voorsprong kwijt. Van Zan ten, weer totaal van slag, verloor met 140-133 van dc „Vlinder" Ulssc. Met nog drie wedstrijden te spelen is de strijd weer volkomen open. Vrijdag a.s. aan tafel: Van Gerven—Van Zangen, G.W.B.—Vlinder. F.lka-Van Stein en Drnkn—Sikkens. De stand luidt thans na 18 ge speelde wedstrijden: 1. Van Steln 2509 punten; 2. Van Ger ven 2497 punten; 3. Elka 2495 punten; 4. Draka 2478 pun ten; 5. Sikkens 2466; 6. Van Zanten 2408, 7. Vlinder 2392, 8. G.W.B. 2318 punten. WOUBRUGGE De vrou wenverenigingen in Wou- brugge organiseren op don derdag 9 maart een forum avond in het Oude Raedt- huys. Het panel zal bestaan uit geestelijken, schoolhoof den en de plaatselijke arts. Aanvang 20.00 uur. Toegang alleen voor personen van 18 jaar en ouder. BOSKOOP Burgem. Van Dedem (foto) opende gisteravond de tentoonstelling die de Jeugdraad Boskoop in samenwerking met de stichting Geestelijke Weer baarheid organiseert onder de titel „Nederland in Bezettings- Hierna begaf de baron zich tijd"- bandeloosheid. Burgemeester Van Dedem liet zich in dezelfde geest uit. De geestelijke terreur moet worden teruggedrongen en de vrijheid worden verdedigd en hersteld. Het woord werd gevoerd door de heer Van den Heuvel, de voor zitter van de stichting Geestelij ke Weerbaarheid en door baron Van Dedem. De heer Van den Heuvel constateerde het verval een tafel die was bedekt met de Nederlandse vlag. Hij ontstak vervolgens een kaars met de wooFder.: „Moge dit vuur der vrijheid onze geestelijke weer baarheid weer doen branden, opdat wat geschied is niet weer zal geschieden." onze samenleving door het De KRO was bij dit gebeuren steeds toenemende geweld en aanwezig en zal vermoedelijk zei erg blij te zijn met een jon- volgende week dinsdag in het gecenorganrsatie als „Algemene programma „Voer voor vogels" Organisatie Nederland" die de beelden van de tentoonstelling Burgemeester Baron Van Dedem wijst hier een bezoeker enkele foto' strijd wil aanbinden tegen de laten rien. 's van deze tentoonstelling aan

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5