Nieuwe KVP-raadslid is tegen voetgangerstunnel mg» Slotbijeenkomst van „Toerusting" Kantonrechter laat verdachte cursus volgen Herman Filippo Ned. kampioen gewichtheffen Leerlingenstop bij Arti et Religioni Parkeer- Plaatsen- Leidse- weg- Noord Zijn stem geeft de doorslag Twee open drives in kader van het zesde lustrum LEIDSE COURANT DINSDAG 7 LEIDERDORP Met twee open drives op de vrijdagen 10 maart en 7 april a.s. viert de Leiderdorpse Bridge Club het feit dat hij dezer dagen dertig jaar bestaat. In 1942 besloten twee groepjes bridgers, één uit Leiderdorp en één uit Zoeterwoude-Rijndijk sa men een bridgeclub op te rich ten. Dat werd de Leiderdorpse Bridge Club. Het eerste speello kaal was een bovenzaaltje van het pand Bruggestraat 1. Later kwamen de spelers bijeen in het LISSE De afd. Lisse van de PvdA heeft een nieuw be stuur. De heer J. Bosma is de heer A. Kalis opgevolgd als voorzitter. Secretaresse werd mevr. J. Scholten- Brolsma, penningmeester de heer J. de Groot. Het secre tariaat is gevestigd aan de Van Goghstraat 15 in de Poelpolder. voormalige „Witte Huis" aan de Hoge Rijndijk en sinds vijftien jaar houdt de bridgeclub domi cilie in het Dorpshuis. De Lei derdorpse bridgeclub telde aan vankelijk 32 leden. Dat aantal is inmiddels uitgegroeid tot 88. Daarmee is de vereniging een van de grootste in haar soort in Leiden en omgeving. Nestor is nog altijd de heer W. Tijssen, die vanaf de oprichting lid is. Mevrouw Van Gelder, de heer en mevrouw Zonneveld en de heer A. G. de Winter zijn meer dan twintig jaar lid. De laatste is dezer dagen tevens 12y2 jaar penningmeester. Voor de beide jubileumdrives zijn aantrekkelijke prijzen beschik baar. Bovendien zijn er mees- terpunten voor aangevraagd. Men kan zich doen inschrijve* bij de wedstrijdleider, de heei P. G. M. van der Bijl, Raap horst 6 te Leiderdorp, die ondei nummer 26860 telefonisch be reikbaar is. Om het zesde lus trum luister bij te zetten wordt op vrijdag. 28 april eel feestavond gehouden. Spelers van St. Bernardus moeten kosten bij strafzaak zelf betalen HAZERSWOUDE Het be stuur van de voetbalvereni ging Hazerswoudse Boys overweegt de kosten, die verbonden zijn aan de be handeling van een strafzaak, door de leden zélf te laten betalen. Tijdens de eerst komende jaarvergadering zal dit onderwerp aan de orde worden gesteld. Jacques Straver, de voorzitter van de andere Hazerswoudse voetbalvereniging, St. Ber nardus, heeft een soortgelijk vooretel op de vergadering van zijn club al eens eerder naar voren gebracht. Hoewel de leden dit niet onwelwil lend overnamen, is de situa tie bij de club van de Rijn dijk nog altijd zó, dat de vereniging voor de kosten van de strafzaken opdraait... ZOETERWOUDE Donderdag avond vindt in de Christus Die- naarkerk de laatste bijeenkomst van dit seizoen plaats in het ka der van het pastorale plan „Toerusting". Deze avond krijgt een bijzonder feestelijk cachet en zal worden geopend en afge sloten met zang. Er zijn drie tafelspeeches waarop telkens een tafelgesprek met korte rapportages zal volgen. Deken A. Lamot zal nader in gaan op de opmerkingen die zijn gemaakt tijdens de ver schillende bijeenkomsten over de pastores. De vraag daarbij is: „Wat bedoelt U precies, als U onze teambesprekingen de hoog ste prioriteit geeft? Welke con sequenties trekt U?" Pater M. v. Eijk gaat in op de vele waardevolle suggesties met betrekking tot de werkzaamhe den van de pastores. Dit kan leiden tot nieuwe taken, terwijl bestaande werkzaamheden moe ten vervallen. Een aantal taken kan wellicht ook door leken worden overgenomen. Daarbij wordt om suggesties gevraagd voor de voortzetting van de Toerusting. Pater P. Peeters behandelt het thema van de Oecumenische Hulp- en dienstverlening. De pastores van Zoeterwoude voe len zich door de Heer geroepen om de gelovigen toe te rusten tot dienstbetoon. Daarbij wordt de mening gevraagd over sa menwerking op een aantal ter reinen. De cyclus van de Toerustings avonden is op 14 oktober ingezet met het thema „Bevrijdend ge loven". Daarna is met prof. Berkhof, pater Vooges, pater Grollenberg en ds. Klink telkens een ander onderwerp behandeld. Het aantal deelnemers dat aan vankelijk ruim 400 bedroeg is in de afgelopen maanden wat te ruggelopen maar dit is een vrij normaal verschijnsel bij een dergelijke serie. Het geheel is voor de deelnemers bijzonder verrijkend geweest en biedt be slist toekomstperspectief. Om hiervoor de juiste wegen aan te wijzen is de slotbijeenkomst van grote betekenis. Sassenheim Vorige maan zijn de rioleringswerkzaamheden aan de Postwijkkade gereed gekomen en j nu is de Heemslrastraat aan de beurt, waar de riolering wordt vervangen door één met een grotere dia meter. Als deze werkzaamheden klaar zijn over enkele weken, komt de Zandsloothade aan de beurt. De bewoners van de Hein Bader- en Tijlloosstraat behoeven zich dus geen zorgen te maken wat hun straat betreft. Verwacht wordt dat de Zandslootkade voor de grote vakantie gereed zal zijn. Het gun stige weer heeft uiteraard de gang van zaken in gunstige zin beïnvloed. LEIDEN Tijdens een onder zoek in de zaak tegen een 24-jarlge automobiliste uit Abbenes kwam de Leidse kantonrechter, mr. W. de Koning, tot de slotsom dat zij weinig of geen begrip had van enkele essentiële ver keersregels en derhalve rijp was voor het volgen van een verkeerscursus. De automobiliste kreeg op 25 november j.I. te Sassenheim een proces-verbaal omdat rij met een door haar bestuurde auto uit een stilstaande file was weggereden terwijl er uit tegenovergestelde rich ting en bromfietsberijdster naderde. Deze botste tegen de de auto op en maakte daardoor een lelijke val. „Ik was pas een klein stukje de weg opgereden. Boven dien was er voor die bronv fietsberijdster nog ruimte ge noeg over", zo luidde de es sentie van verdachtes verde diging. „Dat kleine stukje was al te veel. U had die file niet mogen verlaten", diende de kantonrechter haar van repliek. „Ja, maar ik stond stil en toen reed zij tegen mijn auto op", reageerde verdachte. „U begrijpt ken nelijk niet dat u een grove fout heeft begaan en u aan die botsing de enige schuld draagt", luidde het weder woord van de rechter. De officier, mr. A. M. S. Hor- stink achtte het duidelijk ge noeg bewezen, dat verdachte een grove verkeersfout had begaan en eiste ter correc tie hiervan een geldboete van 60 subs. 6 dagen. De kantonrechter bleef gezien verdachtes reacties op het standpunt staan dat het vol ger en nog eens 200 subs, hier geheel op z'n plaats was en vonniste dan ook met een geldboete van 40 sub. 4 da gen en nog eens 200 subs 20 dagen indien verdachte binnen twee jaar geen ge hoor geeft aan de uitnodiging voor 't volgen van zo'n cur- LEIDEN Herman Filippo van de Leidse krachtsportvereniging De Spartaan is in het weekeinde kampioen van Nederland in de tweede klas bij het middenge wicht geworden. De Leidenaar veroverde zijn titel m een boetiend gevecht met de Limburger Wolfs, die in het eer ste onderdeel, het drukken een lichte voorsprong van 5 kg had genomen. Bij het trekken was echter Filippo 15 kg sterker, zo dat het laatste onderdeel, het stoten, nog maar een formaliteit was. Het totaal van de kam pioen was 310 kg. Harry Paalvast kwam verrassend voor de dag met een derde plaats en 295 kg. Hij zou wel licht hoger geëindigd zijn als hij in het eerste onderdeel wat evenwichtiger door de scheids rechters beoordeeld zou zijn, want in de laatste onderdelen moest hij zich van een tiende plaats naar boven werker. Mattie Anneeze en H. van Dijk uit Arnhem, die al vele jeugdtitels op zijn naam heeft staan, joe gen elkaar leuk op in het licht zwaargewicht. Anneeze verloor het uiteindelijk bij een totaal van 312,5 kg op 2'^ kg van Van Dijk. maar in het gevecht ver beterde hij wel zijn persoonlijke records bij trekken en stoten (95 en 122,5 kg. Hans van Kam penhout werd zesde in de klasse met 265 kg. TOENEMEND AANTAL KLACHTEN OVER WATER SCHADE IN BOSKOOP BOSKOOP De Ridderbuurt bewoners doen er goed aan alle schade die zij menen te ondervinden ten gevolge van de werkzaamheden van de provinciale waterstaat, aan de Gouwe-oever duidelijk omschreven te noteren. Weer hebben twee families wa teroverlast gemeld. Het zijn de families A. Schoenmaker en J. M. van Dijk. Naar aanleiding van eerdere klachten heeft de provinciale waterstaat een onderzoek ge last en worden de huizen ge fotografeerd. Indien zal blij ken dat de klachten veroor zaakt zijn door de werk zaamheden wil de provincie de schade vergoeden. „Dit is een goede gewoonte van de waterstaat", aldus ir. Teo- kens. Volgens de dienst gemeente werken van Boskoop is het water wegpompen met hulp van de brandweer niet doen lijk. Ook buurtcomité Tuinstadwijk verzet zich tegen optrekken van de liuren LEIDEN Bewoners van com plexen van de woningbouwver eniging „Tuinstadwijk" hebben een buurtcomité opgericht. Het voorlopige comité zal zich aller eerst richten tegen de huur verhoging In het kader van de huurharmonisatie, die per 1 april moet ingaan. Het gaat hier om woningen aan de Seringenstraat, Meidoorn straat, Herenstraat en Pieter de la Courtstraat en omgeving. Verder eist het comité dat elke woning een douche k rijgt, dat keukens vernieuwd worden en dat de zolders van bovenwonin gen stofvrij worden gemaakt. Bovendien wil men duidelijkheid in de renovatieplannen van de woningbouwvereniging. Evenals Plan-Noord, Haagweg- kwartier en Morskwartier, heeft ook Tuinstadswijk zich bij het Leidse Huurderscomité aange sloten. Het voorlopig comité Tuinstadwijk heeft de volgende contactadressen: Mevrouw De Graaf, Anjelierstraat la, mevr. Regeer, Seringenstraat 40a en de heer Van der Mark, Serin genstraat 46a. TER AAR De belangstelling voor de jaarvergadering van de muziekvereniging Arti et Reli gioni was goed en het bestuur maakte verschillende plannen voor het komende jaar bekend. Zo zal er weer een optreden ko men voor de radio in het pro gramma Musicerende Dilettan ten en gaat het corps naar het festival in Poeldijk. In een paasdienst in de hervorm de kerk zal Arti haar medewer king verlenen op eerste paas dag. Na het grote succes in Ve len in Duitsland overweegt men ook dit jaar weer een uitwisse lingsconcert te geven in het bui tenland. Er zijn ook plannen voor een intern solisten concours en een taptoe. De vereniging heeft momenteel zestig leerlingen in opleiding en er is een wachtlijst aangelegd, omdat er geen in strumenten meer zijn. Dank zij de verhoogde subsidie van de gemeente kon penningmees ter W. H. Pieterse het jaar af sluiten zander een tekort. In het bestuur werden herkozen A. J. Wassenburg Jr en C. N. F. M. v.d. Vlugt en in de vacature mevrouw Van Aalst werd mej. Q. J. van Tol gekozen. Zij assis teerde reeds het bestuur. De heer C. N. G. M. v.d. Vlugt is benoemd tot bestuurslid van de Zudihollandse Bond. Aannemings bedrijf Versloot verhuisd BODEGRAVEN (ANP) Het aan nemingsbedrijf D. Versloot n.v. heeft na bijna honderd jaar de plaats van oprichting Nieuwer- brug a.d. Rijn, verlaten. Het nieuwe hoofdkantoor van D. Versloot is sinds gisteren ver plaatst naar Bodegraven. Tegelijkertijd zijn twee dochteron- deroerwmgen, Bouwservice-cen- trum ruv. en Mavex, maat schappij tot ontwikkeling van onroerende goederen b.v. even eens naar Bodegraven verhuisd. De verplaatsing heeft geen conse quenties voor het personeel, on geveer tweehonderd man in vaste dienst. De directie van D. Versloot besloot tot de verplaat sing van het bedrijf omdat men in Nieuwerbrug. een plaats met een uitgesproken landelijk ka rakter in grote ruimtenood kwam te verkeren, mede door de snelle groei van het aanne mingsbedrijf. In Bodegraven hoopt men voorlopig voldoende ruimte te hebben. VOORSCHOTEN Voorschoten Is driftig bezig om het aantal parkeerplaatsen doeltreffend te vergroten. Deze uitbreiding van de parkeerplaatsen gaat ge moeid met versmalling van de trottoirs. Toch zal de voetgan ger, vooral langs de Leidseweg- Noord, hiervan weinig hinder ondervinden. Sedert jaren is het al gebruikelijk dat de Leidseweg-Noord bewo ners hun auto's parkeren op het trottoir. Omdat vele automobi listen de grens vergaten tot hoe ver het wel kan en kon, worden er thans parkeerplaatsen aange legd en daarna kan iedere auto mobilist, die nog het trottoir als een parkeermogelijkheid ziet een bonnetje verwachten. De bewoners bij de splitsing Leid- seweg—Piet Heynlaan zijn bij zonder blij met de aanleg van de parkeerstrook. Juist bij deze gevaarlijke driesprong werden de trottoirs vol gezet met auto's en die tijd schijnt spoedig voor bij te zijn. LEIDSCHENDAM Als maandag 20 maart in de Leidschendamse gemeenteraad opnieuw gestemd zal worden over het al of niet bou wen van een voetgangerstunnel onder de Heuvehveg ter hoogte van de Burgemeester Roeringlaan, zal, als de raad compleet is en op dezelfde wijze stemt als op 28 februari foen de stemmen met 10 te gen 10 staakten, de stem van het nieuwe KVP-raadslid, de 56-jarige rozenkweker J. A. Meewisse, de doorslag geven. centraal stembureau aangewe zen als opvolger van mevrouw A. J. Wïllebrands-Raat. Hij heeft de benoeming aanvaard en rijn geloofsbrieven zijn tij dens de vorige raadsvergade ring onderzocht en in orde be vonden. Vóór de aanvang van de raadsvergadering van 20 maart zal hij worden beëdigd. ,Ik heb de tunnelkwestie van het begin af aan gevolgd en ben er altijd tegen geweest. Ik zal voor dmrekJcing van het raadsbesluit van vorig jaar stemmen omdat ik vind dat er veel te veel geld zou worden uitgegeven voor een betrekkelijk kleine groep men sen. De gemeenschap moet na tuurlijk altijd offers brengen voor bepaalde vorzieningen maar we moeten daarbij de verhoudingen wel goed in het oog houden. De burgemeester Banninglaan is ook belangrijk, iedere voetganger die naar het nieuwe winkelcentrum wil, moet die drukke straat daar, zelfs zonder verkeerslichten overste ken. De Veursestraatweg, de Damlaan, het Damplein, de Ko ningin Julianaweg zijn allemaal drukke verkeerswegen met veel voetgangersverkeer", zegt bij. De heer Meewisse is 14 dagen ge leden door de voorzitter van het Leiderdorpse Bridgeclub gaat de onderhoudsplicht van j de Van Pallandtbrug over het Steengrachtkanaal over- nemen van Van Herwaar- j den's Kalkzandsteenfabrie ken NV. Vernielingen in Alphen ALPHEN In het afgelopen weekeinde hebben vandalen tc Alphen aan den Rijn voor plm. 1.000 vernielingen aange bracht. Op het terrein van betonfabriek Van Dijk jr. n.v. aan de Raad huisstraat is een bouwkraan ernstig toegetakeld. Van de ca- b<ne werden alle ruiten en kop lampen vernield, het dashvord is met een hamer bewerkt, ter wijl men de bij de kraan beho rende gereedschappen in een I sloot heeft geworpen. Van een Lo. dit terrein in de Rijn gemeerd pleziervaartuig werden drie ramen vernield en de ka juit opengebroken. Hazerswoude Deze woningen aan de Hoge Rijndijk zijn door de Hazerswoudse gemeenteraad onbewoon baar verklaard. De burgemeester verwacht dat deze woningen spoedig leeg zullen komen. De liberaal K. H. Dekker vindt dat Alphen deze mensen maar zo gauw mogelijk moet opvangen omdat de onbe-1 woonbaarverklaring in het belang van Alphen is.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4