Titel voor Ons Eibernest in teleurstellende finale DIRECTEUR KNSB WIL SCHAATSTOTO UITGEVEN in Sprintzege Karstens Ronde van Sardinië Militairen verspeelden voorsprong Transfersom voor jonge wielerprofs Valpartij domper op zesdaagse DONDERDAG 2 MAART 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 10 ENSCHEDE Het Neder lands militair elftal heeft door eigen onkunde de kan sen op een plaats in het eindtoernooi om het we reldkampioenschap voetbal voor militaire landen teams, dat in juni in Bag dad wordt gehouden, danig gereduceerd. Nadat Bish (NAC) negen minuten voor het einde van de overigens kwalitatief op laag niveau staande ontmoeting tegen West- Duitsland in Enschede, de stand op 10 had gebracht, werd deze voorsprong zo ondeskundig ver dedigd, dat de fel aanvallende Duitsers in de laatste seconden alsnog gelijk konden maken door de uitblinkende Spielma- cher Bernd Nickel (Eintracht Frankfurt). De stand in de groep van Neder land is: 1. West Duitsland 3 4 4—2 2. Italië 2 2 3—3 3. Nederland 2 2 3—3 4. Oostenrijk .1 0 0—2 Er moeten nog worden gespeeld OostenrijkNederland en Oos tenrijkItalië. Dranghekken bij Arsenal onderzocht LONDEN Arsenal moet de dranghekken in het stadion la ten controleren. Dinsdagavond bezweek op Highbury tijdens de wedstrijd tegen Derby Country een van de afscheidingen tussen de vakken. Gisteren is in het stadion een onderzoek ingesteld, vooral met het oog op de te ver wachten emoties onder het pu bliek tijdens de wedstrijd tegen Ajax (kwartfinales Europacup landskampioenen) op 2 2maart. Secretaris Bob Wall is van me ning dat de veiligheidsvoorzie ningen op Highbury volmaakt in orde zijn. ..Dat vindt de politie ook", aldus Wall, ,,zo'n ongeluk je kan natuurlijk altijd gebeu- Papendrecht gelijk tegen Finland PAPENDRECHT De amateur club Papendrecht (eerste klasse b) heeft gisteravond met 1—1 gelijkgespeeld tegen het Finse amateurelftal, dat op 7 maart in Voorburg een vriendschappelij ke wedstrijd tegen Nederland speelt. Voor Papendrecht scoorde Van der Linden, voor Finland Berg- ström. Er waren 2500 toeschou wers. Gerrit Schutte: oude liefde roest niet LOOSDRECHT Het extra-sportieve merk Frisol, dat dit jaar met" een sterke amateurwielerploeg onder leiding van Piet Liebregts aan wedstrijden gaat deelnemen, zal in de toekomst een transfersom gaan vragen voor goede jonge professionals. Dc heer N. J. M. de Vries, directeur van de N.V., zei gisteren bdj de presentatie van de amateurs in Loosdrecht, dat hij vol gend jaar met een profploeg van zes of acht renners wil be ginnen. Het is de bedoeling dat dit allemaal jonge profs zijn, die net uit de amateurklasse zijn gekomen. Kopman van die formatie zou Cees Priem moeten worden. Mochten er gegadigden komen voor bepaalde profs dan zal de directie een transfersom vragen, die gelijk door de N.V. en de betrokken renner zal worden gedeeld. ,,Het is onze bedoe ling om de wielrennerij commercieeel te leiden en dan moe ten niet na enige tijd anderen voor bijna geen geld gaan pro fiteren van onze inspanningen. Bovendien zouden volgens ons plan ook de renners er beter af komen", aldus de heer De Vries. Do amateurploeg bestaat voor 1972 uit de wegrenners Cees Priem, Peter van den Donk, Nanno Bakker, Wim Albersen, Harry van Groezen, Nico Vermeulen, Jan Bakker, Frans van do Ruit, Cor Leunis, André Jansen, Adrie van Opdorp, Siem Berkhout, Henny van Zandbeek, Alfons Veelers, Co Morits, Ko Blok, Bertus Slings en Frederik Bolluyt, en de baanren ners Peter van Doorn en Gerrie Fens. Schulte leider In Breda is een nieuwe amateurwielerploeg voorgesteld, dip zal rijden onder de raam Skol International Flandria. Als ploeg leider zal Gerrit Schulte fungeren. Hij heeft uit tachtig kandidaten tien man geselecteerd, voorna melijk jongere renners, die zullen deelnemen aan alle Neder landse klassiekers. Het ligt in de bedoeling van Schulte ook nog enige Engelse rennens aan ziijn ploeg toe te voegen. De ploeg zal ook uiekomen in wedstrijden in Groot-Brittannië. Voorlopig zijn de volgende renners gecontracteerd: A. Lecomte (Ulft), J. Ubachs (Amstelrade), G. Post (Aalsmeer), T. Tren- telan (Brummen), F. Bruininx (Reusel), G. Broeren (Bol nes), P. Koops (Wateringen), A. van Hest (Tilburg), A. van Freyen (Halsteren) en J. Klaessen (Urmond). ROTTERDAM De finale tussen Ons Eibernest en Archipel om het microkorf- balkampioenschap van Ne derland is zeker niet het spektakelstuk geworden, dat de vierduizend toe schouwers hadden ver wacht. Vooral in de eerste helft lag het spelpeil van beide ploegen niet op het niveau, dat van twee teams met dergelijke kwa liteiten geëist kan worden. Dat Ons Eibernest na een veel betere tweede helft tenslotte toch met 10-9 aan het langste eind trok en daarmee de zesde micro landstitel in de wacht sleepte, was echter niet meer dan verdiend. De meer als ploeg spelende Eibers hadden dikwijls het beste van het spel en voor al qua schotvaardigheid bleven zij Archipel ver de Voor die slechte eerste helft kon aanvoerder Hans Pouw van Ons Eibernest, de kampioensbloe- men losjes over zijn arm han gend, wel een verklaring vin den. „Wij waren erg bang voor deze wedstrijd. Vorig jaar wer den wij al in de competitie door Archipel uitgeschakeld en zoiets werkt altijd nog na." De angst van Hans Pouw en van Ons Eibernest bleek ongegrond. De eerste aanval van Archipel kon bij lange na geen vuist ma ken. Vooral door het gebrek aan het afvangen van de talloze af standsschoten van koningsschut- ter Driekus Klouwen. hielden de aanvallen van Archipel maar enkele seconden stand.De tref fer, die Ron Regeer de Hage naars voor het eerst op een voorsprong bracht, had de nodi ge rust in de ploeg moeten brengen, maar vooralsnog ble ven ae zenuwen het spel beheer sen. Pas na bijna twintig minu ten bracht toch Driekus Klou wen beide partijen weer op ge- Archipel gunde het even aangesla gen Eibernest geen tijd zich te Na de verrichtingen van het herstellen want in dezelfde mi- trompetterkorps brak het echte Het kampioensteam van Ons Eibernest dat door een overwinning van 10-9 op Archipel het nationale microkampioenschap in de wacht sleepte Rudi Emmerik, Ron Regeer en Hans Pouw. Zittend Annie Raap, Tannie Pouw, Majka Duivenvoorden en Jirskc zeer geroutineerde Nees van Eekuien, die al in de eerste mi nuten met Janne Engelberts van plaats had gewisseld, speel de hij een sterke wedstrijd. Vuurwerk nuut gaf Janne Engelberts met een prachtige doorloopbal de Amsterdammers een voor sprong. In de laatste vijf minu ten voor de rust bepaalden Rudi Emmerik, Ron Regeer en Jan Gijzen de ruststand op 2-4. Vooral de acties van de snelle Jan Gijzen vielen op. Tegen de korfbalvuurwerk pas los. Binnen drie minuten was de stand van 2-4 gewijzigd in 4-6. Het publiek liet zijn waardering voor de plotseling goede prestaties dui delijk blijken met enige flinke spreekkoren. Toen men op het scorebord een doelpunt van de Eibers bij Archipel aantekende, brak een ware hel los, die pas luwde toen de fout hersteld was. Alles wat Archipel heette, liet zich r.iet onberoerd. De Mitsende aanvallen van Janne Engelberts zaaiden menigmaal paniek in de verdediging van de Eibers. Twee afstandtreffers van Rudi Emmerik schoten echter voorlopig alle Amster damse illusies aan flarden. Ar chipel, beseffend dat de kansen vrijwel nihil waren, ging zenuw achtiger spelen. Strak ingrijpen van coach Ad de Jong (,,Ik Sterkste moest wat doen, want anders Bondscoach Adri Zwaanswijk was u~' 1 jjUj mening dat Ons Eibernest Klouwen (5-8) werd onmiddel lijk gevolgd door een succesvol schot van Jirska van Duiven voorden (5-9) Twee doelpunten van Janne Engelberts beperkten de achterstand van Archipel voorlopig weer tot twee punten. De hoop keerde terug toen Hen- nie Bakker de voorsprong van de Eibers tot slechts een punt verkleinde. Tannie Pouw en Nees van Eekelen bepaalden de eindstand tenslotte op 9-10 veld was niet denderend en daarbij was de lucht in deze sporthal veel te droog. Maar daar heeft iedereen last van." Ons Eibernest won de wedstrijd tenslotte op taktische gronden. Hans Pouw: „De dames van Archipel bleken veel groter te zijn clan onze dames, waardoor wij wel gedwongen werden de ter de aanval te laten Hierdoor kreeg je la- afwisselend spelbeeld." ging het helemaal mis") bracht echter de lijn in het spel terug. Een doorloopbal van Driekus Jan Gij: laatsti offer HEERENVEEN De directeur van de KNSB, Wlm Comello, onthulde gisteren het plan om in samenwerking met de Deventer IJsclub en de Deventer Kunstijsbaan, vol gend jaar ter gelegenheid van de wereld kampioenschappen heren die In Deventer zuilen worden gehouden, een sporttoto uit te geven. Wim Comello: ,,Ik heb al eerder met dit plan gespeeld maar de Stichting Sporttota- lisator kon het voor Oslo en Heerenveen niet meer verwezenlijken. Bovendien was de belangstelling niet erg groot". „Ik ben ervan uitgegaan dat in een schaats- weekend niet wordt gevoetbald. De toto's met buitenlandse voetbalwedstrijden zijn in het verleden geen succes geweest, daarom wil ik voor volgend jaar een vergunning aanvragen om een nationale schaatstoto uit te geven. In het weekend van de we reldkampioenschappen in Deventer kunnen de totoliefhebbers dan een formulier invul len, waarop alle deelnemende landen staan vermeld met daarachter zestien vakjes, genummerd van 1 t/m 16. Als men verwacht dat Nederland bijvoorbeeld de eerste, derde, zesde, zevende en vijftiende plaats bezet in het eindklassement van de laatste zestien rijders, moet men dus een kruisje zetten in de vakjes 1, 3, 6, 7 en 15. Denkt men dat bijvoorbeeld Koskinen uit Finland 12e wordt in het eindklassement dan moet men achter Finland een kruisje zetten in het 12e vakje". Wim Comello wil het plan nu reeds uitwer ken om volgend jaar voor een weekend een schaatstoto te laten uitgeven. „De op brengst zou dan naar de KNSB, de organi satie in Deventer en een charitatieve in stelling moeten gaan". fan Derksen wil in Leiden weer een poging wagen I Plannen voor zesdaagse in Leiden AMSTERDAM Er be staan opnieuw plannen om in Leiden een zesdaagse te organiseren. Direct na de zesdaagse van Groningen zullen ploegleider Piet Lie bregts en Jan Derksen be sprekingen in Leiden gaan voeren. Jet ligt in hun bedoeling de ko mende winter, hetzij rond de jaarwisseling zoals in Keulen of wat later in januari, in de Groenoordhal een zesdaagse te laten rijden. De baan zal dezelf de zijn, die ook in Groningen wordt gebruikt. Piet Liebregts is optimistisch ge stemd over de mogelijkheden. „Vooral als we combinaties als - Joop ZoetemelkJan Janssen en Gerben Karstens—Leo Duijn- dam in de baan kunnen brengen v geloof ik in het succes van een dergelijk evenement", aldus yt Liebregts. Met de toch al druk N' bezette kalender voor zesdaag- U sen ziet hij geen problemen. „Het bestuur van de organisa- - tie, die daarover gaat, heeft ons al gesuggereerd eventueel sa men met een andere zesdaagse te rijden. Er zijn renners ge noeg". PORTO TORRES Gerben Karstens heeft gisteren de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Sardinië gewonnen. Hij legde de bergrit van Nuoro naar Porto Torres over 170 km. af in 4 uur 10 min. 10 sec. De volgende plaatsen waren voor Ro ger de Vlaeminck (Belg), Mario Basso (Italië) en Huysmans (Belg). Basso be houdt de leiding in het algemeen klasse ment. Eddy Merckx heeft ook in de nish arriveerde, waar Gerben vierde etappe geen kans gezien Karsteni de sprint won. het verloren terrein te herove- De uitslag van de vierde etappe ren. Wel deed hij enige ontsnap pingspogingen. waarvan er één hem een voorsprong opleverde van twee Merckx moest zich steeds laten terugnemen door het peloton, dat tenslotte gesloten aan de fi- wonnen door de Spanjaard San tiago Lazcano. Hij legde de 153 km. van Orihuela naar Alicante 1. Karstens (Ned.) 170 km. af ln 3 uur 59 min. 35 sec. 1 uur 10 minuten 10 secon den, in dezelfde tijd; 2. Roger Bij de eerste controle in Correvie- BREGENZ Een Oostenrijkse textieljabrikant heeft pennen uitgevonden die ervoor zorgen dat een skiër na een val bij het afdalen sneller tot stilstand komt. De plastic punten, die in het textiel zijn ver werkt. dienen als rem en zijn in de kleding hij de heupen, de el lebogen. de borst en de rug aan gebracht. De pennen hebben hetzelfde effect als spijkerhan den van auto's, op gladde we gen. de Vlaeminck (Bel.), 3 (It.), 4. Huysmans (Bel.) 5. Houbrechts (Bel.) 6. Van Vlier- berghe (Bel.), 7. Polidori (It.), 8. De Geest (Bel.), 9. Dancelli (It.) 10. Sercu (Bel.) Na de vierde etappe is het alge meen klasement: 1. Basso 18 uur 29 minuten 35 seconden, ja (na 59 km.) kwam de Neder lander Van der Vleuten als eer ste door. gevolgd door de Span jaard Moreno Torres. In de klim naar de Aspe behield hij zijn voorsprong, maar hij werd in de afdeling naar Alicante ingelopen. Houbrechts op 38 sec 3. Peri De ults,a£ was: 1 Santiago La,. letto (It.) op 48 sec., 4. Van can0 (sP-> 3 58'35: 2- ]osl! ,Ant°- Vlierbcrghe op 1 min. 10 sec.. 5. nio Ponton (Sp.) z.t. *1 Sercu op 1.16, 6. De Geest op 1.29, 7. Nitossi (It.) op 1.30, 8. Dancelli z.t., 9. Francioni (It.) z.t., 10. Huysmans z.t. Levant De eerste etappe v»n de Ronde van de Levant is gisteren ge- Dimon- Perurena (sp.) z.t.; 1 Roger Rossiers (Sp) zt.; 5. José Uri- bezubia (Sp.) z.t.; 6. José Ma nuel Lopez Rodriguez (Sp.) z.t.; 7. Ramon Saez (Sp.) z.t.; 8. Luis Abilleria (Sp.) z.t.; 9. Prin- Gerben Karstens, met het bekende gebaar van de winnaar, stuift als sen (Ned.) z.t; 10 Alain Vas- eerste over de finish. Links de Belg Huysmans (4e) en zijn landge- seur (Fr.) 3.58.43 vervolgens het noot Roger de Vlaeminck (2e). Rechts de Italiaan en leider in het peloton. algemeen klassement, Basso. terecht had gewonnen. „De ploeg was over het geheel genomen echt wel de sterkste. Archipel heeft het, volgens mij, in de tweede helft verkeerd gespeeld. Als het slotoffensief eerder was ingezet, had er een grote kant op succes Ingezeten. Maar de beste heeft in ieder geval de ti tel in de wacht gesleept, daar over bestaat bij mij geen twij fel." In diepe stilte overpeinsden de he ren van Archipel na afloop in de kleedkamer hun fouten. Jan ne Engelberts: „Het had moge lijk moeten zijn, maar het ging mis". Aanvoerder Driekus Klou wen, lui liggend op een massa- gebank, had geen goed woord over voor de speelvloer die was aangelegd. „Op sommmige plaatsen was de vloer zacht, er gens anders weer spiegelglad. Dit is niet omdat we verloren hebben, want tijdens de training hebben wij deze klachten ook al geuit." Over de wedstrijd zelf repte hij met geen woord. Bondscoach Zwaanswijk: „Het veld was hier inderdaad niet ideaal. Als je een heel seizoen op kleine velden hebt gespeeld, ben je deze maximummaten niet meer gewend. Dit was ook duidelijk te merken aan de on nauwkeurigheid van de schoten. Geen wonder dat het in die eer ste helft zo lang duurde voor een doelpunt viel." Kritiek Hans Fouw van Ons Eibernest sloot zich geheel bij de kritiek van Driekus Klouwen aan. „Het n tenslotte, die vooral de tien minuten het slacht- as van de soms vreemde beslissingen van de niet erg sterk fluitende scheidsrechter Lou Reen: „We waren helemaal een team. Er werd in het veld niet gepraat en iedereen heeft zich voor honderd procent inge zet. En het resultaat is er, de landstitel." Strafworpen Het eerste van Ons Eibernest landskampioen. het tweede team moest in de finale voor de b-titel tenslotte het hoofd buigen voor het Amsterdamse LUTO 2. Na de regelmentaire speeltijd stonden beide ploegen gelijk (11-11). Door gebrek aan tijd moest de zeer ombevredigende beslissing worden genomen om direct strafworpen te nemen, zonder de wedstrijd te verlen gen. LUTO schoot als eerste, drie van de acht strafworpen raaK. Toen Ons Eibernest na ze ven strafworpen slechts een maal had gescoord, kon LUTO feest gaan vieren. PAUL HOVIUS Pseudo-Ducke ENSCHEDE Bij FC Twente vraagt men zich af wie de man Is die zich maandagavond in Enschede voorstelde als de Oost-Duitse international Peter Ducke. Het staat inmiddels vaSt, dat het niet de bekende speler van Carl Zeiss Jena is die met bestuurs lid Henk Olijve afsprak dinsdag te komen trainen. Tussen de echte Peter Ducke en de man die maandag beweerde 28 jaar te zijn, 48 keer in het Oostduitse elftal te hebben gespeeld en vo rige week in Zweden te zijn ge vlucht uit een trainingskamp van het Oostduitse elftal, be staat totaal geen gelijkenis. Omdat de „pseudo-Ducke" giste ren niet kwam opdagen niet zo verwonderlijk na alle twijfels die hij maandagavond ontmoet te blijft de zaak bijzonder on duidelijk. Henk Olijve: „Ik weet niet wat die man heeft bezield. Geld wil de hij niet hebben. Hij wilde al leen maar in een training zijn kwaliteiten als voetballer bewij zen. Ik heb hem aanvankelijk geloofd, omdat een bedrieger op geld uit is en daar wilde hij vooralsnog niets van weten". GRONINGEN De afschuwelijke valpartij aan het slot van de eerste nacht in de zesdaagse van Groningen, waarbij Wim Bravenboer (25) behalve een schedelbasis- en een kaakfrac- tuur ook een gebroken neusbeen opliep (hij moet waarschijnlijk ook het licht in een zijner ogen missen) heeft gisteren op het verdere verloop van het wieier- gebeuren een domper gezet. Er hing een gedrukte stemming, zowel onder de renners als on der het publiek. Eerder dan voorzien neutraliseer de directeur-sportief Charles Ruys de koers. Na een bespre king in de catacomben van de Martinihal waren de renners weer enigszins op hun gemak gesteld. Zij verkeerden toen bo* vendien in de wetenschap dat het levensgevaar voor Braven* boer was geweken. Op advies van dokter Rozijn werd gisteravond ook Leo Duyndann uit de strijd genomen. D Westlander klaagde ove maagstoornissen, zijn ploegge noot René Pijnen werd geneu traliseerd, evenals dat met d partner van Bravenboer, 6 Belg Norbert Seeuws, was ge beurd. De beide alleen rijdend renners vormden daarna ee combinatie. Met een aardig voorsprong leidden gisteravon de Westduitsers Kemper-Buf dall.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10