Binnenkort openheid over plannen met Huis ter Duin Tulpen overheersen op veiling Alkemade Erfenis uit het Huis met de Klok Weer twee Zilkers in raad Noordwijkerhout Populariteit van Alkebad moet omhoog Sprokkelingen uit de boekhoiidin van Engel Pompe PA.GINA 6 LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 MAART 1972 Vogelaar: Ik heb aan het plan kunnen ruiken en ben er nog beroerd van NOORDWIJK Uitvoerig is gis teren in de Noordwijkse raad van gedachten gewisseld over de plannen van de N. V. Pak hoed met grand-hotel „Huis ter Duin". De prot. chr. fractie voorzitter had deze zaak de vo rige dag ter sprake gebracht en daarop nogal ongezouten zijn vi sie gegeven. In zijn antwoord releveerde bur gemeester mr. J. M. Bonnike de voorgeschiedenis. De beloften van de E. M. S. (de vorige eige naar) zijn waardeloos gebleken. Het „Huis ter Duin" is ver kocht. „Rembrandt" is dicht en wat er verder gaat gebeuren moet men maar afwachten. In derdaad was het college in" 1970 van mening, dat men zich bij plannen met betrekking tot „Huis ter Duin" aan de voor schriften diende te houden. In middels zien wij een ontstellen- Geslaagden bloem- bolleneursussen LISSE Deze week zijn de diploma's uitgereikt aan cursisten van de tuln- bouwcursussen die afgelopen winter door de Kon. Ver. v. Bloembollen cultuur, de KVCB en de LTB wer- den gegeven. De geslaagden zijn Cursus Hyacintenteelt: G. Algera (Llsse). H. A. Balkenende (Lisse). J. E. Goosscn (Aerdenhout). N. Hev (Hlllegom). C. G. M. Hoogervorst (Hoofddorp). J. W. M. Hulseboseh (Vogelenzang). J. v. d. Molen (Hll legom). A. H. M. van Saase (De Zilk), P. N. M. Sarneel (Heemste de). W. J. Teenwen (Hlllegom), A. A. Verbeek (Hlllegom), P. C. J. Verdeganl (NoordwIJkerhout) Th. J. v. d. Voort (Sassenhelm) B. J. Lamboo (Llsse). Cursus Bijgoed Cursus B: P. C. Bak ker (De Zilk). W. G. I'lipphi (De Zilk). B. H. M. v d. Geer (Hoofd dorp i. W. J. de Groot (De Zilk), P. J. van Houten (Nleuw-Vennep). C. J. M. Huysmans (Bennebroek) C. J. Koomcn (Sassenhelm). H. J. Kop- pert (Hlllegom). P. L. Koppert (Hll- NoordwIJkorhout, D. E. (Het d. Zwei oude Wetering). A. J. Bui- re (Leimuiaeii) J. j. Hermans (Noordwijk). N. M. v. d. Lans (Hllle gom), W. P. L. Steenvooraen iNoordwIjk) C. J. J. Wit (Benne broek). N. A. J. v. Wielingen (Lis- Cursus Bijgoed cursus A: R. M. Baak (Lisse). G. T. Dueswljk (Lls se). H. P. DoeswIJk (Lisse). R. Dui ker (Sassenhelm i. A. J. Duindam (Voorhout). J. C. Hageman (Llsse A. de Jong (Hlllegom). P. Th. .1. Langcveld (NoordwIJkerhout) B. E. Nleuwenhuis (Nleuw-Vennep), c. Nleuwenhuls (Nleuw-Vennep), C. A. v. d. Poel (Sassenhelm i, H. L. Schoone (Llsse), J. P. W. Schoone (Llsse). H. J. van Steyn (Voorhout). B. P. Van Vliet (Sassenhelm). Cursus Bijgoed cursus C: C. B. A. van Alphen (NoordwIJkerhout), J. H. van Alphen (NoordwIJkerhout), H. M. v. d. Berg (NoordwIJkerhouti, C. G. J. BeIJk (Sassenhelm). J. 1'. W. Boot (Hlllegom). Chr. de Bruin (Llsse). C. H. van Dam (Voorhout), J. J. M. Damen (Llsse). E. C. v, d. Meer (Llsse). J. H. P. Nederstigt (Heemstede). W. J. Oltinuns (Den Helder). J. van Roodrn (Hlllegom). A. Th. H. Sehole (Hellno). M. .1. Schop (Jullanadorp). J. Th. \V. v. d. Slot (Lisse). Cursus Narcis en Crocusteelt: J. M. de Boer (Hlllegom). J. C. M. v. Haaster (De Zilk). P. H. M. Heems kerk (De Zilk). B. H. llougcKtcMi (Bennebroek), P. Hulsman (Hllie- gom). J. W. M. Hulseboseh (Voge lenzang). J. Korsulze (Sassenhelm), J. C. Lammerse (Bennebroek). G. L. Langevcld (Hlllegom). A. P. YV. C. v. d. Maden (Abbenes), N'. L. J. Rotteveel (Sassenhelm). J. van UIJs- -el (Llsse), A. H. J. v. Saase (De Zllk). aemet nnmen zlJn geslaagd de ontwikkeling in de badplaats. Hotelbouw blijkt te zwaar voor investering en steeds meer gaat men over tot appartementen. Het buitenland geldt tot voor beeld. Hotelkamers worden daar vervangen door gezinseen heden, al zijn er vele tussenvor men. Het college heeft de N. V. Pakhoed verzocht haar plannen nader uit te werken, „Wij pro beren een welvarende accommo datie in de badplaats te krij gen", aldus de burgemeester, „en wij zullen de voorschriften aan de nieuwe situatie moeten aanpassen". De voorzitter bleek van mening dat bij de onderne mers de wil tot samenwerking met het gemeentebestuur zeker aanwezig was. In de commissie van openbare werken was het een eerste ken nismaking, deelde wethouder Van Duyn mede. Het was de be doeling geweest de commissiele den alleen maar aan het plan te laten ruiken, uit nieuwsgierig heid naar de reacties. „Ik heb er aan geroken en ben er nog beroerd van", repliceerde de heer Vogelaar. „Ik ruik liever wat anders". Het nlan telde naar zijn mening 260 flats te veel en ook de hoogbouw (51.80 meter en 39.60 meter) was een doorn in zijn oog. „Het is werk van grondspeculanten, zei Voge laar. „Als het project er is, zijn de ontwikkelaars verdwenen. Een voorbeeld is de bouw van Slavenburg aan de Koningin Astrid Boulevard. Wat is het re sultaat? Doodgewone flats, die particulier worden verkocht. Er komt een vereniging van flatei genaren, de flats gaan van de hand voor 115.000, ƒ114.000 enz. Het heeft niets meer met een hotel te maken, 't Is gewoon boerenbedrog". Zolang het college de schoten voor de boeg van de heer Vogelaar in acht neemt, is er niets aan de hand, merkte De Geus (prot. chr.) op. Het gaat om nuance verschillen en daarover valt te praten. Er mag geen gewoon flatgebouw komen. Het karakter van het gebied moet behouden blijven. Burgemeester mr. Bonnike zegde toe, dat op zo kort mogelijke termijn meer openheid over de plannen met „Huis ter Duin" zal worden gegeven. Time-Out In de Fonteinkerk aan de Fonteynenburghlaan te Voorburg wordt zondag 5 maart 's avonds om zeven uur een dienst gehouden waarin de doop centraal staat. Liturg is de heer J. Rodenburg. Ds. P. L. Schud- debeurs uit Wezep houdt een toespraak. Muzikale medewer king van The Four Sounds. O RIJNSBURG Mevrouw Den Heyer-Parlevliet en me vrouw Van Starkenburg-Ra- vensbergen hebben gister avond hun afscheid aange kondigd als bestuursleden van het kleuterschoolbestuur. Nieuwe presidente werd me vrouw Geelhoed. Het bestuur werd bovendien uitgebreid tot 13 leden. ALKEMADE In hun voor stel aan de raad voor vast stelling van 'n nieuwe dienst regeling en tarieven voor hei Alkebad, stellen B. en W. dat het bezoekersaantal voor het gebruik van de binnenbad- accommodatie gedurende de afgelopen 2 seizoenen ver be neden de verwachtingen zijn gebleven. Teneinde te trachten het be zoek aan het binnenbad te stimuleren werden de vol gende maatregelen voorge steld en door de raad goed gekeurd om gedurende de zomermaanden het binnen bad in bedrijf te houden, zo dat daarvan bij minder gun stige weersomstandigheden mede gebruik kan worden gemaakt. Dit zal niet alleen de abonnementenverkoop be vorderen, maar tevens zullen de bezoekers van het buiten bad dan meer vertrouwd ra ken met de gehele accommo datie. De zwemperioden zul len van 5 kwartier terug ge bracht worden naar 1 uur; het binnenbad op woensdag avond tussen 19.00 en 22.00 uur ongelimiteerd voor het publiek open te stellen; op dinsdagen en vrijdagen de laatste zwemperiode van 20.45 tot 21.45 uitsluitend open te stellen voor bezoe kers boven 25 jaar; invoe ring van een abonnementen stelsel, waardoor het zwem men in het binnenbad per keer aanzienlijk goedkoper en voordeliger gaat worden, zodat verwacht mag worden dat bet vrij zwemmen sterk zal toenemen. Tenslotte zul len ook toeschouwers extra moeten betalen. Lisse Op de jaarvergadering van de Kath. Bond van Overheidspersoneel gisteravond in „De Beurs" heeft bondsbestuurder Van Hove aan 30 jubilarissen een onderscheiding uitgereikt. Hij reikte het gouden insigne voor 40 of 50 jaren lidmaatschap uit aan de heren J. van Amsterdam. G. H. van der Berg. M. v. Dijk. J. van der Poel, J. Pollé, J. C. van Rooijen, J. C. Slobbe en Th. van der Voort (de nestor onder de jubilarissen). Voor de zilveren insigne kwamen in aanmerking mej. C. v. d. Berk, de heren J. C. Beijk, P. Boot, J. A. v. Diest, Fr. van Dijk, P. H. v. d. Hulst, C. van Kesteren, P. Kleyhorst, VV. Kuilboer. Joh. de Kuyper, P. v. d. Lans, P. Loerakker, H. Pronk, C. J. Randsdorp, G. C. Snaar, P. Vermey, L. v. d. Voort, K. Warmerdam, C. G. van der Zwet en H. Zonneveld. NOORDWIJKERHOUT De heer P. J. M. van Haaster werd gisteravond als nieuw lid van de gemeenteraad beëdigd. Nu telt de buurtschap De Zilk weer twee leden in dat college. De heer van Haaster stelde het tot zijn speciale taak om op te komen voor de belangen van de ouderen in de gemeenschap (De heer van Haaster is het derde lid var. de raad, die tevens zit ting heeft in de Stichting Dien stencentrum bejaarden) zonder uiteraard het algemeen belang uit het oog te verliezen. Het bezoek van de twee leden tel lende fractie van D"66 aan de fractievergadering van de KVP maandagavond .wierp de volgende avond al vruchten af. Op voorstel van de heer Van Duin (KVP) werd de heer mr. J. P. van den Bosch (D'66) aan gewezen als 's raads vertegen woordiger in het algemeen be stuur van het centrum voor au tomatisering Midden West Ne derland. In de raadscommissie voor financiën werd de heer F. Groot, de fractievoorzitter van de KVP gekozen als opvolger van de heer Timmer. Het subsi die aan de stichting „Het Zuid- Hollands Landschap" werd van ƒ2.500,-- tot ƒ6.250,- -per jaar verhoogd, met de hint van bur gemeester Bosma. dat de inwo ners van Noordwijkerhout ge heel gratis op de secretarie een toegangskaart voor het land goed „Leeuwenhorst" kunnen krijgen. De gemeenteraad stemde in met de aanschaf van een „dental- car" en stelde ƒ11.000,- be schikbaar om een gedeelte van de fietsenbergplaats van de Ire ne-school om te bouwen tot han- denarbeidlokaal. Bij dit punt profeteerde de heer J. W. van Leeuwen (WD) dat de gemeen te weieens spoedig gelden zal moeten verstrekken, om de Ire ne-school op te knappen, omdat zijns inziens het onderhoud te wensen overlaat. HOOGMADE De NKV en de Ned. Herv. Vrouwenver enigingen organiseren vrij dagavond om 8 uur een ge zamenlijke bijeenkomst in de Ned. Hervormde kerk, die geheel in het teken van de wereldgebedsdag zal staan. ROELOFARENDSVEEN In de kantine van DOSR wordt vrijdagavond om 8 uur weer een klaverjaswedstrijd gehouden. Bovendien is er gelegenheid tot kienen. Renovatie vooroorlogse woningen Rijnsburg RIJNSBURG De kans bestaat dat de vooroorlogse woningen van de woningbouwverbetering Spinoza na de bouwvakantie ge renoveerd zullen worden. Er is onder de bewoners van de Burg. Meijboomstraat, de Stef van Rossemstraat, de Petronel- la van Saxenstraat en het Noord einde een enquête gehouden over de wensen die men ten aanzien van de verbeteringen aan de woningen had. Naar vo ren kwamen vooral het vergrb- ten van de dakkapellen, htet aanbrengen van douches en mo dernisering van de keuken. Om de bewoners zoveel mogelijk in spraak te geven werd een com missie van zeven leden b.e- noemd die alle gegevens zal verzamelen waarna het defini tieve plan zal worden opgesteld. Voorschoten nog steeds zonder gem -secretaris VOORSCHOTEN Vijf maanden nadat de heer Eveleens ontslag gevraagd heeft als gemeente-se cretaris van Voorschoten in vét- band met zijn benoeming bij eëh ministerie heeft Voorschot'èh nog geen opvolger benoemd. Verwacht wordt dat de benoe ming nog wel enige tijd kan aanlopen. Na de eerste oproep vorig jaar zijn sollicitaties binnen gekomen. Na onderzoek, o.a. door de raadsle den, bleken de sollicitanten, waaronder enige hoofdambtena ren van de eigen secretarie, niet volledig te voldoen aan 'de gestelde voorwaarden of wensën. Inmiddels is een tweede oproëp geplaatst en thans worden de nieuwe sollicitanten geselec teerd. Over het algemeen valt het sollicitatie-aanbod tegen. Së- dert 1 januari wordt het ambt van gemeente-secretaris waar genomen door de loco-secretaris A. Oosterbaan. Lisse In aanwezigheid van alle collega's en wethouder A. J. Mesman heeft de heer J. de Kuyper gister middag afscheid genomen van de dienst gemeentewerken. Wethouder Mesman sprak waarderende woor den over de aard van de werkzaamheden door de gemeenteman verricht. Vol lof over het werk van de heer De Kuyper was ook de directeur van gemeentewerken de heer Eveleens. Namens de collega's sprak tenslotte Fr. v. Leeuwen die tevens een geschenk aanbood. Op de foto de scheidende gemeente werker geflankeerd door diens vrouw en de heer Eveleens. ALKEMADE De zachtere tem peraturen waren oorzaak van een sterk toenemende aanvoer van de snijbloemen. De belang rijkste hiervan waren ongetwij feld de tulpen waarvan er in de week van 21 tot 27 febr. niet minder dan 315.000 bossen de klok passeerden voor een mid- denprijs van 138,32 per 100 bos. De prijs vertoonde een da lende tendens, zodat van soor ten als Lustige Witwe, Promi nence, Preludium, Ralph, Cassi- ni, v. Eerden etc., veel par tijen ternauwernood 1,20 per bos opbrachten. Beslist geen lonende prijs voor de kweker, temeer daar men te vens nog te maken heeft met een flink percentage uitval en 2e soort. Gelukkig trad maan dag 28 febr. weer een lichte verbetering in. De best betaalde tulpen waren op deze dag Alad din tot 2,80, West Point tot 2.40, Karei Doorman tot 2,30. Kees Nelis, Mickey Mouse etc. tot 2,05 per bos. Een betere waardering had men voor de narcissen met een aanvoer van bijna 50.000 bos. Hier werd de middenprijs 134,72. De best betaalde waren Dutch Master en Golden Harvest tot 1,70 en Carlton tot 1,60 per bos. Met 80.000 stuks werd ook de aan voer van anjers iets groter. Het is niet de meest gunstige tijd van het jaar voor een kwalita tief beste anjer. Diverse partij en werden geveild met enige toelichting op de kwaliteit. De belangstelling van koperszijde, vooral export, was zeer matig zodat de middenprijs niet hoger kwam dan 26,35 per 100 stuks. Een ruime aanvoer is er mo menteel van Forsythiatakken met overwegend redelijke prij zen, voor de beste kwaliteit tot 60 ct. per tak. Het aantal kwe kers dat rozen aanvoert begint dagelijks weer toe te nemen; zo dat zowel aanvoer als assorti ment belangrijk uitgebreid is met goede noteringen. Een rui mer aanbod is er nu tevens van freesia met als best betaalde Fantasie tot 4,65. Voor extra kwaliteit Anemonen betaalde men tot 1,35 per bos. Van Irissen is het voornamelijk Ideal welke wordt aangevoerd voor een prijs van rond 2,40 per bos. Jaarrondchrysanten, eveneens iets ruimer in aanvoer kwamen tot een notering van 2,90 voor de Spider. Vassenaar Enige tijd geleden berichtte ons blad over de geslaagde restauratie van het z.g. Huis met de Klok aan de Wassenaarse Kerkstraat, het huis waarin de 18e eeuwse smid en uurwerkmaker Engel Pompe lange tijd z'n stiel uitoefende en de befaamde wijzer plaat met uurwerk plaatste tegen de nok van de voorgevel. (Tussen haakjes: het huis is niet 19e eeuws, zoals in het bericht over de res tauratie werd vermeld, doch 18e eeuws). Engel Pompe leefde en werkte in het huis zeker al in 1785, zoals blijkt uit zijn boekhouding in de vorm van een klantenboek met rekeningen die schrijver dezes enkele decennia geleden in handen heeft gehad. Of dit boek nog be staat weet ik niet, de toenmalige eigenaar een achterkleinzoon van Engel is een jaar of 15 geleden op hoge leeftijd overleden en in de nalatenschap was het boek niet (meer) aanwezig, zoals zijn zoon mij meedeelde. 4ijn kennis was een achtbaar broodbakker-in-ruste, die lange jaren in de buurtschap De Zilk bij Hillegom de bakkersstiel beoefende, die nu door zijn zoons wordt voortgezet. Heel wat Pompes, afstammelingen van Engel, achter-achter en bet-achterkleinkinderen leven nog, al zijn ze gedeeltelijk over de gehele aardbol verspreid. De oude Zilkse bakkerij is nog steeds in bedrijf, lijn oude kennis vertelde mij eens in een gesprek dat zijn fa milie oorspronkelijk uit Wasse naar stamde. Het oude stamhuis stond er nog, een oud huis in de Kerkstraat met een klok in de gevel. Deze klok zou door zijn overgrootvader zijn gemaakt. Het oude klantenboek van Engel Pompe had mijn kennis nog in bezit. aar ik mij interesseer voor ge schiedenis van de regio en ook voor genealogie twee zaken die elkaar soms sterk overlap pen kreeg ik het boek van hem ter leen en ik diepte daar vele interessante gegevens uit op over de dagelijkse besognes van een ambachtsman uit de pruikentijd en wel uit de jaren 1785 tot 1789. Overigens werd nog honderd jaar later in het zelfde pand het smidsbedrijf door een Pompe uitgeoefend. Blijkens de boekhouding moet het een welvarend bedrijf zijn ge weest waar met meerdere knechten werd gewerkt en de huisvrouw zich ook de weelde van een „meyd" kon veroorlo- Enrol was geen geletterd man. Ziin schrift bleek duidelijk lees baar doch gezien de toenemen de veranderingen daarin het werd langzamerhand wat beve rig moet hij al niet jong meer zijn geweest. Hij hanteer de een gemoedelijk dorpse ter minologie en schreef nog wel ens- phonetisch, maar het feit dat hij er een voor die jaren toch behoorlijke boekhouding op nahield, bewijst n.m.m. wel dat hij redelijk bij de tijd was. On der de namen, die in het boek voorkwamen, zijn er die nog door vele families in Wassenaar en de bollenstreek worden ge dragen. Komisch deden sommige titels van rekeningen aan, die Engel onpersoonlijk hield of waar hij alleen de positie van de klant vermeldde zonder diens naam te noemen, zoals de heer Baljue of De Sikkertaeris. Behalve de Graef van Wassenaer benoemde hij zijn ,,heer"-lijke opdrachtge vers naar het huis, dat zij be woonden: Huys te Duyvcvoore. de Plaes van Rust en Vruegt, het Huys te Persyn, het Huys van de Wennekove. Dat hij zo wel de pastoor als de dominee bediende bewezen rekeningen voor De Roomse Kerk, de Die- jaekens Armekist, Pastoor Lae- suyne (Lejeune?), de Kerk van Wassenaer en de Kerkkewoo- ning. Ook wereldlijke overheden en openbare instellingen riepen her haaldelijk de vakkennis van En gel Pompe te hulp. Dat was te zien aan rekeningen met als hoofd o.m. de Groote klok van Katwijk op Reyn, de Groote klok van Wassenaer de Sluys van de Korte Waeler Ring, de Suyk Mole, de Brantspuyt van Wassenaer, dc Soosetyt, het Ambagt van Wassenaer en het Kleyne School. In 1788 moet zich in Wassenaar een nteuwe kleermaker hebben gevestigd gezien een rekening voor De nuwe Sneyer. Een aardig beeld van de toenma lige arbeids- en loonverhoudin- gen boden ook een aantal aante keningen, die achterin het boek voorkwamen over „knegten" en „meyden". Ik laat er enkel (in chronologische volgorde) vol gen, ten dele verkort doch in de oorspronkelijke stijl en woord keus van Engel: Onse Gerit mijn knegt aen geit gehad voor de Haegse kermis 2.12.0 Onse Verdenant mijn knegt aan geit voor de soosetijt 2.10.0 (1787). Onse Gerit mijn knegt heeft op jaar 1789 opgereekent op den 11 Juni Onse Kneelis Raephorst heeft aen geit gehad bij mal- kaer 0.3.0, een nuet hemtrock 1.11.0, een paer kouyse 1.8.0, een paer schoen 2.4.0 Pleun nigt van bent aen melk of aer- rappelen gehad allis afgereek- kent van het iaer 1789 komt mijn arieiaentie Pompe nog 8 g. 6 st. Aegt de Kooning is aen miin Arieiaentje Pompe nog schuldig van melkgelt 5.13.0 (1789). Gerit Laserom miin knept voor een iaer iuur somma 75 gl. Menk onse mevt aen sajet voor kosren 1.8 0 (1790). TVn 1 Mev Menck onse mevt vnnr een ieer pehunrt voor een soma "an 40 "ii'dcn Doevtt mi'n kr>e"f eehuurt van A'der^pviioen tot Mev 1792 voor 12 pn'^en Ik Engel Pompe Gerrit La- serum PPbni-rt voor een somme van 85.0.0 '1791). Dp Vppnf Gerit wint 95 euMon (1797) M«vdao. De kn*«>t Gert wint 95 gulden (1798). A«le Hensberpen de meyd wint 32 gulden (1800). De knecht woonde bij de baas in, Het gerestaureerde Huis met de Klok in Wassenaar want in de afrekeningen kwa- dergelijke persoonlijke uitgaven men herhaaldelijk posten voor meer. als „Saey en bombesyn, reygen Een en ander is een stukje „klei en knoopen voor een ruyge- ne historie des dagelijksen le- rock". „Sajet voor koussen", vens" van rond 175 jaar terug, „seyde voor een halsdoeck" en WILLEM PRINS Indoor Brabant sterk bezet Den Bosch Van 10 tot en met 12 maart zal in de Brabanthal len van Den Bosch voor de zes de maal het internationaal con cours hippique Indoor Brabant) worden gehouden. Dit CHI is het eerste grote evene ment van dit jaar op de Neder landse concourskalender. De be langstelling van de internationa le topruiters is groot, mede door het Olympische jaar. Drie van de vier finalisten om het we reldkampioenschap Graziano Mancelü, Alwin Schuckemöhle en Harvey Smith - nemen zeker deel. Voorts staat vast dat Hans-Günther Winkler. Fritz Ligges, Willy-Bert Mehlkopf, Jannet Smith, Ted Adgar, Nel son Pessoa in de ring zullen ko men. Wat de Nederlandse rui ters betreft vragen Anton Eb ben, Harry Wouters van den Oudenweyer, Hans Brugman jr., Jan Maathuis, Leon Melchior en Johan Heins de aandacht. In- door Brabant is gedoteerd met een prijzen bedrag van 55.000 gulden. Lot A. Meehelse nog onbeslist Den Haag/Noordwijkerhout De positie van de heer A. Meehel se, ex- medewerker aan het in middels opheven Algemeen In stituut voor Maatschappelijke Dienstverlening in Noordwijker hout, blijft voorlopig nog onze ker. Tijdens het kort geding vanmorgen voor de Haagse arrondisse. mentsrechtbank, waarbij uit gemaakt moest worden of de stichting Dienstencentrum rechtsopvolger is van het AIMD en als zodanig de heer Meehelse onder dezelfde voorwaarden in dienst verband zou moeten op nemen, kon rechtbankpresident J. H. C. Slotemaker niet tot een uitspraak komen. Hij schorste het kort geding tot 27 maarf aanstaande om de heer MecheP se zowel als de stichting Dienst- centrum de gelegenheid te geven nogmaals rond de tafel te gaan De stichting Dienstcentrum liet bij monde van haar advocaat mr. Hamaker doorschemeren ondanks dit voorstel van dé rechtbankpresident weinig té voelen voor een samenwerking met de heer Meehelse, aange zien deze in het verleden zich in publikaties duidelijk tegen dè huidige stichting had geketrd'. Inmiddels is wel wat meeé klaarheid gekomen in de salai riëring van de heer Mechelset Tenminste tot 1 mei zal hij eert salaris krijgen uitgekeerd dat gelijk staat met hetgeen hij tij dens zijn dienstverband bij het AIMD ontving. LEIDSCHENDAM - Op de Leid- schendamse Dobbelaan is gistel ren voor de tweede maal dezfe week een kind tijdens het over1- steken aangereden en gewond. Het vier jaar oude meisje A. G. J. F. Stampraad werd met een lichte hersenschudding ter ob servatie opgenomen in he zie kenhuis St.-Antoniushove ip Voorburg nadat zij onder een personenauto, bestuurd door dp 19-jarige A. P. T. L. uit Rotter dam, was gelopen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6