Heerenveen voor Diane Holum eindhalte van schaatscarrière VEEL VRAAG NAAR NEDERLANDS ELFTAL WEER STERKE PLOEG NAAR SPELEN VAN DE GEHANDICAPTEN PUNTJES MARKTEN WOENSDAG 1 MAART 1972 LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) Heerenveen Voor Diane Holum zijn de zeven vette jaren voorbij. Hoewel het goud van Sapporo nog schittert, zal het aanstaande weekend voor de laatste maal tijdens een kampioenschap het startschot voor haar klinken. In Hee renveen besluit zij haar schaatsloopbaan. Diane Holum stapte als veertien jarig meisje vrij onverwacht de internationale schaatswereld bin nen tijdens het kampioenschap in Irondheim. Het werd toen nog geen plaats bij de laatste zestien, maar de sprintster van nature groeide uit tot de all round rijdster van dit moment, die als extra bagage de favorie te rol meetorst naar Heeren veen. Zij is er niet kapot van dat ze zwaar belast van start gaat. Een vraag naar haar ver wachtingen geven twee onbe grijpelijk kijkende ogen en een lachende mond te zien. ,,Ik kan niks zeggen. Ik doe mijn best en weet dat *e snelste kam- pioan wordt". (toet een „versnelling trager" maar bijzonder duidelijk geeft Diane Holum haar antwoorden in het Nederlands. ,,Ik heb de laatste twee jaren in Deventer getraind en voel me Hollands. Het is mijn tweede home geworden". Het besluit van Diane Holum is definitief. „Het schaatsen is in de Verenigde Staten niet zo popu lair. Er zijn belangrijker dingen te doer.". Zij noemt de school. De laatste jaren kwam zij er maar drie maanden per jaar. „Als ik weer naar school ga, weet ik pas wat ik ga doen. Nu nog niet, al is het niet onmoge lijk dat ik naar Holland terug kom om een universiteit te be zoeken". Ook denkt ze erover om trainster te worden van de Amerikaanse jeugd, want ze weet wel dat ze het ijs zal mis- Êen reden van het beëindigen van haar carrière, die behalve Olympisch goud in Sapporo, zil ver en brons in Grenoble, een derde plaats bij de wereldkam pioenschappen '67 in Deventer en vierde plaatsen in '69 en '70 opleverde, zijn ook de hoge kos ten. „In Amerika is maar een ijsbaan en dat dwingt me om langdurig buitenlands te trai nen". Dat zal er straks niet meer bij zijn voor de dochter van de directeur van een boek bindersbedrijf, die momenteel met zijn vrouw een wereldtoer- nee maakt en tot de toeschou wers behoorde op de banen waar Diane in actie kwam. Ook in Heerenveen zijn de Holums present. De Amerikaanse, die thuis haar vrije tijd weer aan waterskiën gaat besteden, heeft eenmaal op de baan van Heerenveen ge schaatst. De resterende dagen zal ze met haar coach Ken Hen ri een half uurtje per dag gaan tra nen. „We zij nu moe en de conditie kan niet meer beter worden. Voor mij zijn wedstrij den de beste training", aldus Diane Holum. Diane Holum heeft Heerenveen gekozen als eindpunt voor haar carrière DEN HAAG Op zaterdag 6 mei zal door de voetbalvereni ging vcs een sportdag worden gehouden voor geestelijk gehan dicapte kinderen. Deze dag wordt door VCS aange boden aan de Gemeente 's-Gra- venhage uit erkentelijkheid voor de ondervonden medewerking bij de bouw van het clubhuis. Medewerking aan de sportdag zal worden verleend door de Stichting Sportbelang Gehandi capte Kind; de muziekkorpsen van de Haagse Politie en de PTT. alsmede het veteranenelf- tal van Feyenoord dat tegen de VCS „oudjes" zal uitkomen. De krantenactie bij GONA ver loopt succesvol. Momenteel heeft Pieterman de leiding met 145.70 meter papier, waarna Berkhuijsen zich als tweede klasseert met 117,35 meter. Het bestuur van VDS nam strenge maatregelen. De eerste elftalspeler B.Proeme werd na melijk bestraft met zes wed strijden schorsing wegens na trappen in de wedstrijd tegen Wit Blauw. De bekende RVC-er Gerrie Hup sluit dit seizoen zijn spelersloop baan bij RVC af. Reeds enkele jaren is deze vroe gere semi-prof in het bezit van het C-diploma voor oefenmees- ters, dat nu goed van pas komt. Rustig kijkt deze routinier uit een club om als trainer Iedereen zijn eigen kuipje In snel tempo wordt de zitaccommodatie van stadion Feyenoord in overeenstemming gebracht met de eisen des tijds. Het pu bliek immers wil liefst niet meer op ongemakkelijke banken zitten maar, als het even kan, in een fauteuil, zoals thuis. Dat kan zelfs bij Feyenoord niet maar er wordt wel hard aan ge werkt om iedereen zijn eigen kuipstoeltje te geven, die in rijen worden uitgeladen en gemonteerd. Europese titel voor dravers Den Haag Het Europees, draverskampioenschap voor beroepsrijders zal or 30 maart in Hilversum en op 2 april in Recklinghau sen (WDl.) worden gehou den. De paardesportverenigingen in beide plaatsen zijn overeengeko men de wedstrijd gezamenlijk te organiseren. De opzet van dit kampioenschap, dat twee jaar geleden voor het eerst werd gehouden, is nogal veranderd. Dit jaar zullen voor de strijd om de titel op beide banen zes draverijen worden uitgeschreven. Het kampioen schap zal worden beslist door een puntentelling waarvan de schaal is: 18—10—8-6—4—3—2—1 voor de eerste acht. Startgerechtigd zijn de pikeurs die door hun land worden afge vaardigd. Selectieduel de mist in Den Haag De oefenwedstrijd, die gisteravond zou worden ge speeld tussen selectieteams van de districten West 1 en West 2 op het terrein van De Kenne- mers in Beverwijk is- letterlijk de mist ingegaan. Het was on mogelijk om te spelen. De wed strijd is verschoven naar don derdag 9 maart op hel terrein van Zwart Wit '28 in Rotter dam, aanvang 20 uur. DEN HAAG De KNVB heeft het verzoek van de Braziliaanse voetbalbond om deel te nemen aan het toernooi om de „mini-wereldbeker" afgewe zen. Brazilië houdt het toernooi om de kleine we reldbeker deze zomer ter gelegenheid van de uit roeping van de onafhankelijkheid 150 jaar gele den, op 7 september 1822. See-etaris-penningmeester Henk Burgwal van de KNVB zei: „Maandag hebben wij de uitnodiging van Brazilië gekregen om mee te doen, maar wij hebben onmddcl'.ijk geantwoord dat he'. ons on mogelijk is. Wij stellen ons op het standpunt dat de spelers na afloop van het seizoen, eind mei ongeveer, vakantie moeten hebben tct half juli. In tegenstelling tot bijvoorbeeld de Oosteuropese landen kennen wij geen wimerpauze omdat de periode waarin de velden bij ons niet, of slecht, bespeelbaar zijn niet van te voren is vast te stel len. Om de spelers rust te geven, moeten wij dus wel vast houden aan de zomerpauze". Het aantel aanbiedingen van landen die, uit of thuis, tegen het Nederlands elftal willen spelen, stijgt de laatste jaren opmerkelijk. Burgwal: „Er kan gespreken v.orden van een hausse in de mo gelijkheden interlandwedstrijden te spelen na de successen van Feyenoord en Ajax in de toer- noc.en om de Europese beker. Vroeger was het wel eens moeilijk tegenstanders te vinden, nu is he* absoluut onmogel'ik aan de vraag naar het Nederlands elftal te voldoen". De voetbalbond van Argentinië heeft, net zoals de Braziliaanse organisatie, een negatief antwoord van de KNVB ontvangen op zijn verzoek tegen het Nederlands elftal te spelen. Argentinië wilde eind mei begin juni naar Nederland komen tij den-. een trio met onder andere wedstrijden te gen Tsjechoslowakije en Griekenland. Kaasmarkt I i (29/2) - Aan voer 2 partijen. Prlj7.cn in guldens per KG 4.75—4.85. Handel kalm. BERNARD Rotterdam Veemarkt) (29/2) Aanvoer totaal 4053. Week- aanvoer 5323. Slachtrunderen 120. Gebrutksvee 393. Vette kalveren 16. Graskalveren 122. Nuchtere kalveren 3216. Varkens 6. Paarden 6. Schapen ol lammeren 151. Bokken ot geiten 23. PrijzenSlachtrunderen 5.35—5.95 4.70-5.05 4.50-4.00 Vette kalveren geen not. Stieren 6,30—6.25. Worst- koelen 4,704.85. Kalt- en melk koeien 1200—1860. Vare koelen 825— 1325. Vaarzen 850-1175. Pinken 750—975. Graskalveren 450—775. Nuchtere kalveren 125-165. Mestkal- veren 140—230. Schapen 80-150. Lammeren 150—210. Markoverzicht, resp. aanvoer, handel, prijzen: Slachtrunderen als vor. week. (lauw. als maandag: Kalf- en melkkoeien ruimer, kalm. prljsh.: Vare koelen gewoon, redelijk, sta biel: Vaarzen en pinken gmter. Komkommers: A 91—94, B *6—77. C 5560, D 47-48. E 43—'*. F J7-^. stek 112—125. fijn stek 10.->—120. krom 45—91. Aanvoer 567 (f'. S'u zwaar 20'-23"-. licht 18%— 20%. Aanvoer ÏOAOOO. Veiling VVestland Noord (99 febr.) Tomaten export extra klasse I A 5.80. I C 5. R'a 1 15 kg en on 20-24. 11—14 'cc W.--21. tl 19-14. Aan- Oofe voor de lichamelijk gehandicapte is het goed mogelijk sport te beoefenen. De basketballer, handboog schutter en de tafeltennisser, allen eisen zij het uiterste van hun krachten. (Van onze sportredactie) Den Haag Nederland zal tijdens de Olympische Spe len voor gehandicapten, die dit jaar van 1—10 augustus in het Westduitse Heidel berg worden gehouden, ook ditmaal weer sterk verte genwoordigd zijn. Mede dankzij de inspanningen van de heer H.A.M. Duyn- stee staat het nu al vast, dat tenminste zeventig in validen aan de Spelen zul len kunnen deelnemen. De Spelen voor gehandicapten on derscheiden zich in niets van de gewone Spelen. De heer Duyn- stee: „Ook hier strijden de mensen om de gouden, zilveren en bronzen medailles. De tijden aan de finish verschillen dik- tie beginnen". voor de hand. dat deze mensen niet alle takken van sport kun nen bedrijven. Maar zij hebben "["p|/Qrt een grote bedrevenheid ontwik keld in sporten als handboog- Momenteel is men al bijna uit de schieten en dergelijke. Ook bas- kosten. Het tekort bedraagt nu ketbalwedstrijden, zij het in rol- nog slechts een kleine achtdui- stoelen, worden gehouden". zend gulden. Voor deze Spelen blijkt uit de ge hele wereld een zeer grote be langstelling te bestaan. Twee drie maanden geleden hadden zich reeds deelnemers uit 39 landen, verspreid over alle con tinenten, bij het organisatieco mité aangemeld. Ook in Nederland kwam men di rect in actie. De heer Duynstee: „Wij konden natuurlijk niet op stel en sprong de beslissing ne men om een boot te huren. Eerst moest onderzocht worden óf er onder de Nederlandse in validen wel voldoende belang stelling voor een dergelijk eve nement zou bestaan. Toen bleek De inva'irVr n de tocht niet geheel j; u kunnen meema ken. Ook zii moeten hun bijdra ge leveren In de kosten. „Zelfs vor -d, die in een be- scher: plaats werkt moe: ijk zijn die vier en op te brengen, in eerste instantie es gaan vragen aan het rijk of de gemeenten. Ook de Nederlandse Invaliden Sport bond zullen wij pas in uiterste noodzaak om financiële s vragen. Wij gaan van het stand punt uit. dat als je een initiatief neemt, je ook de consequenties moet aanvaarden". Wij v geen subsi

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13