Bezorgdheid over toekomst woningbouw in Noordwijk Radicaal vreest verdeeldheid in B. en W. Rapport Maas is van nul en gener waarde MARKTEN Markten Leidse agenda Leidse bioscopen PAGINA 6 LEIDSE COURANT DINSDAG 29 FEBRUARI 1971 Wat u ook moet weten ALPHEN Na een korte periode van rust opende de Alphense Ren- en Toervereni- ging „Avanti" vol enthou siasme en energiek het nieu we wielerseizoen. De eerste rit ging over 8 ronden 5,7 km. De wedstrijd toonde veel strijdlust, maar geen enkele ontsnappingspoging leverde het beoogde resul taat op. Pechvogel was John Toor, die de strijd voortijdig moest staken wegens een ge broken ketting. In een felle eindsprint werd Cees Maas kant (Zoetermeer) winnaar; hij versloeg met slechts en kele centimeters voorsprong zijn clubgenoot Gerard de Hartog. Uitslagen: 1. Cees Maaskant, Zoetermeer; 2. Gerard de Hartog, Alphen; 3. Jos v. d. Weijden, Nieuw koop. 4. Sjaak Hoogeveen, A'veen: 5. Herman Lam- mers, Hazerswoude; 6. Eg. v. d. Werf, Alphen; 7. Wil Toor. Boskoop; 8. Gerard Smits, Bodegraven; 9. John Ver geer, Reeuwijk; 10. Wim van Montfooort. Nieuwkoop; 11, 12, 13 en 14 werden achter eenvolgens de Alphenaren Cees van Deuren, René van Tol, Jos de Bruijn en Paul de Zwart. Jeugd C: 1. Eric Pols; 2. Stephan Nikken, bei den Alphen. HAZERSWOUDE In het instructiebad De Dolfijn te Hazerswoude- behaalden 25 jongens en meisjes het A-di- ploma, terwijl er 10 het B- diploma in de wacht sleep ten. Vrijwel allen zijn woon achtig in de gemeente Zoe- terwoude. De vijfjarige Peg gy den Engelsman was de jongste van het stel, dat af zwom voor het A-diploma. - LEIDERDORP/ZOETER- WOUDE H.R. De diensten in het kader van Wereldge bedsdag worden vrijdag avond gehouden in de Gere formeerde Kerk aan de Hoofdstraat (met medewer king van het koor „Hart en Stem" en organist Zaalberg) en in de Scheppingskerk (m.m.v. het combo van Gert- jan van Engelen; aanvang 20.00 uur). LISSE Met het beeld van de „Gouden Vlinder" voor ogen gaat het Van Stein- team (Lisse) steeds beter spelen. De strijd tegen G.W.B. (Hillegom) werd ge wonnen met 142-127. Alle concurrenten speelden een matige partij, met als ge volg, dan Van S(ein, met nog 4 wedstrijden te spelen, met 23 punten voorsprong aan de leding gaat. Donderdag a.s. zitten aan tafel: Van Ger- ven-G.W.B., Van Zanten-Vlin- der. Elka-Draka en Van Stein-Sikkens. De stand luidt thans na 17 gespeelde wed strijden: 1. Van Stein 2372 punten; 2. Elka 2349, 3. Van Gerven 2348, 4. Draka 2344, 5. Sikkens 2337, 6. Van Zan ten 2274, 7. Vlinder 2251, G.W.B. 2197 punten. OEGSTGEEST De Wan delkring Leiden en Omstre ken van de Kon. Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding houdt donderdag a.s. in de kantine van de Algemene Bank Nederland aan de Breestraat een algemene le denvergadering; aanvang 20.00 uur. SASSENHEIM In de Sas- senheimse gemeenteraad van dinsdag 7 maart komt onder meer aan de orde het ont slag van dokter J. M. van Nes als gemeentearts. Zijn opvolger wordt de heer H. Moerman. VOORSCHOTEN De com missie voor onderwijszaken in Voorschoten komt mor genavond om 8 uur in de raadzaal bijeen. De Stichting Katholiek Onderwijs Voor schoten verzoekt om mede werking voor de overplaat sing van de Laurentiuskleu- terschool, Leidseweg 33, naar een leegstaand lokaal van de St. Jozefschool aan de Elstlaan 4. De Lauren- tiuskleuterschool is gevestigd in een zesklassige voormali ge lagere school. Het aantal kleuters is de laatste jaren sterk teruggelopen en vanaf 1 januari 1972 bestaat nog maar recht op rijksvergoe ding voor het wettelijk sala ris van één leidster voor de thans 35 kleuters. Verwacht wordt dat de Laurentiuskleu- terschool nog slechts drie tot vijf jaar in stand zal wor den gehouden. Met de over plaatsing is een bedrag ge moeid van ca. 12.900,-- De openbare kleuterschool „Vin- kenhof" aan de Thorbecke- weg in de wijk Noord Hof land wordt met ingang van morgen een derde klas ge vormd. In verband met de aanschaf van meubilair en ontwikkelingsmateriaal is een krediet nodig van 7.622,--. De Stichting Pro testants Christelijke Scholen te Voorschoten verzoekt me dewerking bij de aanschaf i klimmateriaal voor de kleuterschool „De Spring plank" aan de Prof. Eijk- manhof 2. De aanschafkosten bedragen 1.843,-. Zoeterwoude De opga ven van kleuters voor het schooljaar 1972-1973 aan de kleuterscholen Zonnegaarde (Hoofdleidster mej. J. J. Baars) en Hummelhof (Hoofdleidster mej. M. v. Rijn kan geschieden op dins dag 7 maart en donderdag 9 maart van kwart voor vier tot half vijf. Om fouten te voorkomen wordt men ver zocht het trouwboekje mee te brengen. NOORDWIJK Bij de gisteravond gehouden algemene beschouwin gen over de begroting voor 1972 heeft de Noordwijkse raad het col lege lof noch kritiek bespaard, al dient daarbij te worden aangete kend, dat de toon van de aanmerkingen over het algemeen mild was. De heer Schelvis (P.P.R.) liep voorop in de waardering. „Wij hadden grote verwachtingen van dit college en tot nog toe zijn wij daarin niet beschaamd". Hij zegde het college de steun van de P.P.R. toe bij een ongewijzigd beleid. Omtrent dit laatste was de heer Schelvis namelijk helemaal niet zeker, nu wijlen de heer Den Otter in het college was opgevolgd door de heer Jansen, in wie hij een exponent zag van het streven om buiten alle verhoudingen de belangen van de middenstand boven alles te laten prevaleren. De P.P.R.-woordvoerder vreesde dan ook, dat de eensgezindheid in het college tot het verleden zal gaan behoren. RAADSLID VOGELAAR: Uiteraard stemde de sluitende begroting met een post onvoor zien van ruim f 134.000, en een reservering van f 500.000, unaniem tot voldoening, al waarschuwden de heren De Geus en Van Hese (V.V.D.) voor een al te groot optimisme. De liquiditeitspositie van de ge meente baart zorg, deelde de heer De Geus mede en hij wees er op dat belangrijke projecten als de scholenbouw, de parellel- boulevard, en dergelijke niet uitgevoerd kunnen worden we gens het ontbreken van de nodi ge geldmiddelen. De begrotings positie is minder gunstig dan zij lijkt en in dit verband noemde de heer De Geus de vuilverwer king, de openbare leesbibliotheek en het zwembad, die grote uit gaven zouden vergen. Een doorn in het oog van deze prot. chr. financiële expert was het tekort van 75.000.- op de poli tiekosten. Dit vond hij een on aanvaardbare zaak en hij ver zocht het college er bij de mi nister van Binnenlandse Zaken op aan te dringen deze kosten voor rekening van het rijk te Een veel besproken punt was de toekomst van de woningbouw. Waar zal straks bouwgrond be schikbaar zijn als het Duinpark is volgebouwd? De heer Alke made (KVP) en andere spre kers gingen op dit probleem min of meer uitvoerig in. De mogelijkheid om de „Grashoek" te bebouwen en een gedeelte van het middengebied, worden door het college onderzocht, doch het provinciaal bestuur heeft echter geëist, dat eerst een structuurrapport, omvatten de de gehele gemeente Noord- wijk zal moeten worden ge maakt. Dit is een tijdrovende zaak en als extra moeilijkheid dient zich het beroep bij de Kroon aan, dat ingezetenen heb ben ingebracht tegen de be stemmingsplannen voor de bei de kernen en het middengebied. Alles bijeen is Noordwijk in een onverkwikkelijke situatie ge raakt, aldus de heer Alkémade. Met het oog op een mogelijke bebouwing van „De Grashoek" zal ook een beslissing moeten worden genomen over de ver plaatsing van de gemeentelijke sportvelden. En hoe staat het met de uitbreiding van deze sportterreinen? Kan dat ter plaatse of moeten deze uitbrei dingen elders gemaakt worden, bijvoorbeeld in het middenge bied of aan de Hogeweg? Het opofferen van het sportpark aan de woningbouw, kon geen genade vinden in de ogen van de P.P.R. De heer Schelvis bleek van oordeel, dat naar bouwgrond gezocht moest wor den ten oosten van de Gooweg en Herenweg of ten zuiden van de Beeklaan. Ook de heer Vogelaar stelde de Leidschendam antwoordt ombudsman LEIDSCHENDAM Naar aanlei ding van een verzoek van de Vara ombudsman de speelplaat sen van scholen ook na school tijd voor de jeugd open te stel len heeft de raad een concept- antwoord van B. en W. goedge keurd waarin gezegd wordt dat dit in Leidschendam meestal al geschiedt. Verder wordt gezegd dat de erva ring echter heeft geleerd dat de schade aan schoolgebouwen bui ten de schooltijden door moed willige vernielingen al ernstige vormen heeft aangenomen. Bij sommige scholen is voor hon derden guldens glasschade, er gens andes zijn deuren van bui tenbergingen vernield en bij weer andere scholen is voor dertigduizend gulden schade aangericht aan dakranden. Ver der zijn er bij het gemeentebe stuur klachten binnengekomen van ernstige vervuiling door het gebruik van de speelplaatsen na schooltijd. De schoolbesturen hebben zelfs verzocht het gebruik van de speelplaatsen na schooltijd maar te beperken. B. en W. zeggen de ombudsman dan ook dat zij het niet gewenst achten de schoolbesturen verdere me dewerking te vragen. Het college wijst er ten overvloede op dat in Leidschendam specia le terreinen voor de jeugd zijn ingericht voorzien van verschil lende soorten speeltoestellen. Zij hopen dat deze er toe zullen bij dragen dat het gebruik en daar mee het misbruik van de speel plaatsen bij de scholen zal wor den beperkt. vraag of er na het Duinpark weer tijdig bouwrijpe grond be schikbaar zou zijn. In 1973 zul len wij ongeveer zijn uitge bouwd. „Een gevoel van onbe hagen en vrees bekruipt ons", ze: de prot. chr. fractie-voorzit ter. De zaak dreigt uit de hand te lopen en dit kan voor de wo ningzoekenden catastrofale ge volgen hebben. Verschillende woordvoerders spra ken in hun beschouwingen over een mogelijke toeristenbelas ting. De V.V.D. handhaafde zijn bezwaren, doch anderen, zoals de heren Bedijn (P.v.d.A.), De Geus (prot. chr.) en Schelvis (P.P.R.) vroegen ernstig aan dacht voor een dergelijke hef fing. Bedijn rekende voor, dat in de nieuwe begroting niet min der dan 208.000,rechtstreeks in het belang van het toerisme zou worden uitgegeven. De plaats van het zwembad werd door de heer Alkemade aange sneden. Het terrein aan de Nieuwe Zeeweg verdiende naar zijn mening door de centrale ligging verre de voorkeur. WD'er Van Hese zag het ech ter liever nabij het gemeentelijk sportpark en anders iin de noord duinen. De heer Vogelaar (prot. chr.) bracht het overleg met de ge meente Noord wijkerhout ter sprake inzake planologische vraagstukken in het Langeveld. Plotseling was het rapport Maas uit de lucht komen vallen, tot ieders stomme verbazing niet alleen betrekking hebbende op het Langeveld, maar op de gehele gemeente Noordwijk. Voor ons was dit rapport van nul en gener waarde, aldus de heer Vogelaar. Hoe staat het nu met die plannen? wilde hij we ten. Verschillende mensen in het Langeveld wachten op een beslissing en het is toch te gek, dat zij jarenlang niets van het college horen. De plaats van het raadhuis kwam ook bij deze al gemene beschouwingen om de hoek kijken. De heer Van Riemsdijk (gem. bel.) meende te mogen vaststellen, dat alleen bouw naast het oude raadhuis nog mogelijk bleef, een oplos sing. welke altijd door Gemeen tebelang was gepropageerd. Ook de heer Schelvis vond, dat een nieuw raadhuis daar het beste paste. Het is in ieder geval veel goedkoper dan de utopie van de architecten Van den Broek en Bakema. zei de P.P.R. Vogelaar fulmineerde tegen elke vorm van exploitatie van speel banken, roulette, zalen voor gokautomaten, en dergelijke. „Vanwege de verderfelijke in vloed van dergelijke gelegenhe den is onze fractie daarop te gen". Wel was de prot.-chr. fractie-voorzitter benieuwd of B. en W. op de sollicitatiebrief bij de roulette-magnaten nog enig succes hadden geoogst. Zonder enige uitzondering schaar den de verschillende woordvoer ders zich achter de brief van de Ver. voor Vogelbescherming Noordwijk, waarin aandacht werd gevraagd voor de vervui ling van het dorp en het leefmi lieu. Ook werd met nadruk ver zocht de bespruitmgen tegen on kruid achterwege te laten. Fluoridering vergeleek de heer Schelvis met legale gifmengerij. Hij verzocht het college van de fluoridering geen prestigezaak te maken doch zich onbevangen open te stellén voor nieuwe ont wikkelingen. Ga niet blindelings op de ingeslagen weg voort, zei de heer Schelvis. Het gaat om de vraag of verdere fluoridering verantwoord is met het oog op de volksgezondheid. Kritisch liet de woordvoerder van Gemeentebelang (Van Riems dijk) zich uit over de vertegen woordiger van de gemeenteraad in de VVV (de heer Benschop). De heer Van Riemsdijk zei het te betreuren, dat deze in het al gemeen bestuur nogal eens „dwars" ligt ten aanzien van de te nemen besluiten. De heer Benschop (prot. chr.) Christelijk) ageerde onder meer o.m. tegen de verhuur van zo merhuizen aan woningzoeken den. Deze panden zijn voor win- terbewoning ongeschikt en toch vragen de eigenaars er rustig ƒ200,300,per maand voor. Hij verzocht het college om maatregelen en ook keerde hij zich tegen het euvel van de zgn. tweede woning. Wat zijn dwarsliggerij in de VW betreft, kondigde de heer Benschop aan vandaag de heer Van Riemsdijk van repliek te zullen dienen. De VVD en Gemeentebelang spra ken zich uit tegen het voorne men van B. en W. om te stop pen met de verkoop van wo ningwetwoningen. Andere frac ties spraken zich vóór het sta ken van de verkoop uit. Koudekerk Hans Bultman en Albert van der Woerd fabriceerden met veel jeugdig elan deze twee-zits lengtefiets, die ze de naam Stoffel" gaven. Dagelijks toeren ze met hun eigen fabricaat door de straten van Koudekerk. Aan bekijks ontbreekt het hun niet. AndIJ'/le 175—189. Snijbonen 7—30. Kroten 60. Boerenkool 2656. Rode kool 10—11. Rabarber 81—137. Splna- mlddclfljn 8—14. WiUof 62-115. Komkommers A 3697. SI; Lucky Luke De Postkoets ALSTUBLIEFT- HET BEWIJS DAT ONZE TOVENAAR DE NNACWTIGSTÊ 'S LAAT UW MEDICIJNMAN <V\AAR EENS PROBERFN 15 ft-br, Groente: Wa, -7!"Ï. 520. C II 44»—150. Boerenkol 06. Prei 230-320. Andijvie 149. Aa voer waspeen 105.000 kg. ROELO PA R ENDSV EEN" - Am. Anjers 35—37. Rozen Game 36 -40. Carol 35—13. Zorina 43-c Faberge 35. Carina 30-35. Sown -1.30. 50-55. Trosanjer Sail. Apeldoorn. Blenda, v. 'd. Ee den, Pan! Richter, Winter Go! Mnd. Spoor, Dover. Diplomaat, Tb le. Hibernla. Copland, Parade 1.35 1.65. Ralph. Lustige Wl'lwe, nence. Christmas Gold. Chart-s. BeMoira, Mirjoram, doorn. Kees NVEs. Mickev Mous Rose Komiforus 1.90—3.05. Dubt* tulpen 1.55-4.99 DINSDAG 29 FEBRUARI: Kantongerecht - Bijzondere zitt installatie rar. J. I. van Dijk< vang 15.30 uur. Stadsgehoorzaal - Oud-minister Klompé spreekt over de bissehJ - CAMERA: (tel. 34919( dag. 19.00 21.15 u. do. vr. ma en dL 14.30 „Lovmg" 18 jr. za. en wo. 14.30 zo. 14.30 en 16.45 u. „Heintje, zing mijn lied" a.1.: Nachtv. vi 23.30 u. „Pokeren met de dood" jr. LIDO: (tel. 24130) dag. 14.30. lSf| REX: (tel. 25414) dag. 14.30, 1 31.15 u„ zo. 14.30. 16.45, 1' 21.15. zo. 14.30. 16.45. 19.00 t u. „Sex op school", nachtvoor ling vr/za. 23.30 u. „Erotisch zinnig, 18 jr. STUDIO(tel. 33210)dag. .14.30. 21.15 'u. TRIANON: (tel. 23875) dag. 14.30 20.00 u. „Gejaagd door de wind." Tom en Marie Ann m&rtriat/mrmibtö t&twsriqe telb//s/e-avoid wfit. Dri /ire i M\r l/rr\o IS/unr/ Ncnor TU///Q Broom- Hilda Suske en Wiske VOORSCHOTEN - De Toneel groep Voorschoten start za terdag 11 maart met een ge- programma in heel het Mini-theater aan de Voor gevestigd het Ambachts- Op het program staan drie éénakters. Aan vang 20 uur. Bij voldoende belangstelling zal het pro gramma nog eenmaal her haald worden. Permanente agend GEBOUW STICHTING ONS TRUM Elke eerste woensdag rllchting retgevlng van 17.00-19.00 u inlichtingen :k Man Vrouw J GAIt (lebui schappij6. _dier,t9.30—10.30 donderdag tot 21.00 uui Reenscbuur 5 - Spreekuur over vesting werkende Jongeren elke 51794. Vrijdag 3 lljks spreekuur voor bejaarden hulp: Oude Rijn 1 gemeenschap Zuid-West. Hulpve nlng tel. 20460: is. Apothekersdijk Sprei van Juridisch Advies Be lagen (behalve maandag) 9 Jeugdconcert J in Langeraar LANGERAAR In een laatste plaats bezet Parochl- huis te Langeraar hebben leerlingen en docenten van Alphense Streekmuziekscho een uitvoering gegeven. De gi te belangstelling vooral van ouders viel hierbij op. Bij de opening bracht het tri pet-ensemble o.l.v. de Heer Bakker al direct een kennism king met de kwaliteit van programma. Het zangkoor o.l de heer L. Peys bracht leut liedjes ten gehore (op tekst Annie M. G. Schmidt). AMV-klas uit Langeraar spel de een stuk op de brug Avignon. Een bijzonder appla verdiende wel Paul Janss (viool) en Jan van Zwieten (pi no) voor hun vertolking v "Rondo" uit het concert klein van O. Riedling. Christine Janssen (hobo) heer L. Peys (piano) komj vanwege het verschil ir ming van de instrumei kaar niet helemaal vinden, K geen voor de zaal geen belet! vormde de inspanning met plaus te belonen. Het accfl deon-ensemble o.l.v. D. Dai bracht een menuet van H. Hi del ten gehore terwijl de doce ten een suite van J. Fux blokfluitkwartet speelden A.M.V.-klas Ter Aar en AarlW derveen liet o.l.v. Mej. Sm# huyzen op speelse wijze boer uit Zwitserland" komen, f Franse Hofdans (Boismortifa 1 werd voortreffelijk gespet' door Christine Janssen en In<' Eering, beide op hobo. Leerfit gen van mej. v. Steinbach, M# ke v. d. Kraan en Hedwlg ,r Vrensen speelden op dwarsflö gedeelten uit een suite van Be' mortier. Het blokfluit-ens» hle bestaande uit Monique H seyer en Marijke Slotema' o.l.v. H. Westmaas bracht dine" en "Menuet" ten gehQf 1 Onder leiding van mej. Sm' huyzen speelden en zongen medewerking van het blokflu' ensemble Ter Aar leuke liedj' van verschillende inhoud. De recteur van de Streekmuzie school de heer L. Peys leid' tenslotte het zangkoor met aparte liedjes naar het ein vfn deze geslaagde uitvoerin

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6