Koudekerker mag huis niet bouwen Milan Stencel de sterke man Sterk begin van Samen Sterk in promotietoernooi Nieuw bejaarden koor in Warmond Eerste bewoners deze week in Park Overbosch PAGINA 4 LEIDSE COURANT KOUDEKERK De nogal strakke agrarische be stemming, die in diverse bestemmingsplannen van Koudekerk is vastgelegd, heeft reeds meer dere raaien tot moeilijkheden geleid, die op hun beurt weer noodzaakten tot het nemen van voor- bereidingsbesluiten om afwijkingen van het be stemmingsplan mogelijk te maken. Thans hebben vader en zoon (Piet) Heemskerk opnieuw bij de gemeenteraad beroep aangetekend tegen de wei gering van B en W om hen een bouwvergunning te verlenen voor het oprichten van een bedrijfs woning (t.b.v. de zoon) op een perceel nabij hun agrarische bedrijf In de Hondsdijk. Deze kwestie is al lang slepende; reeds op 20 april 1970 dienden betrokkenen voor het eerst een desbetreffend verzoek in bij B en W. in een uitvoerige nota aan de raad geven B en W in chronologische volgorde weer wat zich sindsdien heeft afge speeld. Vader Heemskerk wilde zijn zoon, die elders een werk kring heeft, zo dicht mogelijk bij zijn boerderij gehuisvest hebben, zodat hij en zijn a.s. echtgenote assistentie konden verlenen bij het werk op de boerderij. Aangezien de bouw- aanvrage in strijd was met hst bestemmingsplan Hondsdijk, moest aan Gedeputeerde Staten ontheffing worden gevraagd, welke echter diverse malen werd geweigerd aangezien dit college meent dat zoon Heems kerk slechts een gedeelte van zijn tijd in" het bedrijf werk zaam is en hij, gelet op zijn huidige werkkring, het bedrijf naar verwachting niet zal over nemen. Zou hij zich in de kom van de gemeente vestigen, dan woont hij nog dicht genoeg bij het bedrijf om zonodig de hel pende hand te kunnen bieden, aldus de argumentatie van GS om de gevraagde ontheffing niet te verlenen. Vader en zoon Heemskerk lieten het er echter niet bij zitten. Zij verweten B en W destijds de provinciale planologische dienst foutieve informatie te hebben verstrekt. B en W laten deze op merking echter geheel voor re kening van de heer Heemskerk. Met de commissie bezwaar schriften is het college van me ning, dat het laatste verzoek van de heren Heemskerk geen nieuwe feiten of omstandighe den aan het licht brengt. Alhoe wel B en W zeggen begrip te hebben voor de problematiek, waarvoor de lam. Heemskerk zich ziet geplaatst, menen zij dat aan de belangen van betrok kenen volop aandacht is be steed, en stellen de gemeente raad voor deze zaak nu als af gedaan te beschouwen. Eigenlijk komt de bedrijfswo ning-affaire voor de fam. Heemskerk net een maand te vroeg in de raad. Hedenavond zullen namelijk de geloofsbrie ven worden onderzocht van de heer J.A.P. Heemskerk (een an dere zoon van Heemskerk sr.) die dus in de maart-vergadering beëdigd zal worden als opvolger van het KVP-raadslid J.N. Lek. De heer P.W.M. Heemskerk is overigens in dubbel opzicht een .geplaagd mens", want er hangt ook nog een onteigenings procedure boven z'n hoofd. Ten behoeve van de reconstructie Hondsdijk/Dorpsstraat tussen de beide bruggetjes wil de ge meente een perceel grond van de veehouder in eigendom ver werven, maar ook daarover kon tot op heden geen overeenstem ming worden bereikt, evenals dat het geval is met mevr. M. van der Lely-Dorrepaal. De si tuatie op het betreffende weg- tracé is uitermate gevaarlijk. Ged. Staten hebben de gemeen te gewezen op hun verantwoor delijkheid in deze. Op diverse punten is de grondverwerving een uiterst moeilijke zaak. On derhandelingen verlopen, vol gens B en W zeer stroef. De boerderij van de familie Heemskerk aan de Hondsdijk Derhalve stellen raad voor te besluiten; L tot aankoop van de heer J.P. Jon/gerbloed 1415 m2 nabij de bruggen en 768 m2 nabij Hondsdijk 10b voor een prijs van ƒ43.250,» W de b. tot aankoop van de heren C.J. en P. Rademaker 7 m2 en tot ontbinding van de pachtovereen komst m.b.t. genoemde percelen voor een totaalbedrag van 857,-. tot ontbinding van de pacht overeenkomst t.n.v. de heer H. Bijsterbosch m.b.t. gemelde percelen voor een bedrag van 500,-. d. het college van B en W te machtigen voorbereidingen te treffen voor onteigening van de benodigde eigendommen van de heer P.W.M. Heemskerk en voor zoveel nodig die van mevr. van der Lely-Dorrepaal. Nog een agrariër zal hedenavond de aandacht van de raad opei sen. De heer R. Dorrepaal Wzn. (Hoogewaard 127) wil nl. bij zijn boerderij een caravanloods bouwen. Op zijn terrein bevindt zich reeds een loods voor agra rische doeleinden, maar die is later i.v.m. afnemende agrari sche aktiviteiten, met ontheffing van B en W, in gebruik geno men als stallingsruimte voor ca ravans. De thans te bouwen nieuwe loods zou komen tussen de woning en de bestaande loods en eveneens bestemd wor den voor stalling van caravans. Gezien de feitelijke toestand ter plaatse achten B. en W. het niet bezwaarlijk om aan de wensen van betrokkene te komen. Een adequate groenbeplanting kan aan de eventueel bestaande landschappelijke bezwaren tege moetkomen, hoewel dergelijke bezwaren naar de mening van het college nauwelijks aanwezig zijn. Bij de bespreking van deze kwestie in de commissie open bare werken en planologie bleek, dat één lid van die com missie voorshands tegen het voorstel was, terwijl ook enkele andere leden enig voorbehoud toonden. Ongetwijfeld zullen hedenavond weer vele boeren, burgers en buitenlui getuige zijn van deze „couleur locale" tafereeltjes, want over belangstelling hebben de vroede vaderen van Koude kerk de laatste maanden niet te klagen Nog twee man ongeslagen in titelstrijd LEIDEN De eerste wedstrijd, die het Hazerswoudse Samen Sterk speelde voor een plaats in de provinciale hoofdklasse bracht gelijk al de volle winst. Dit tiental dat uitsluitend uit jeugdig talent bestaat wordt ge leid door J. Olierook en tech nisch geschoold door A. Huis- Hoewel Charlois enkele van zijn beste spelers miste was de ver wachting dat Samen Sterk het moeilijk zou krijgen. L. de Frankrijker had na een half uur spelen schijfwinst. Enkele Ha zerswoudse spelers misten toch nog de routine, maar opmerke lijk was wel de overwinning, die SS-voorzitter L. Dorsman be haalde op de bekende De Vries. Verder waren de gebrjeders Fase in blakende vorm. De ge detailleerde uitslag luidt: In het Persoonlijk kampioenschap van de Leidse Districts Dam- bond zijn er na de tweede ronde in de hoofdklasse nog slechts twee spelers, die ongeslagen zijn: Heemskerk en de Frank rijker. Alle andere spelers boek ten een of meer verliespunten. In de eerste klasse hebben Heu velman, Brouwer en van Duy- venbode drie punten uit 2 wed strijden. zodat er in de klasse volop spanning is. De uitslagen waren. Hoofdklasse A: J. Schijf-P. Fase 1-1, T. Kooi- stra-H. van Polteren 2 0. W. Heemskerk-A. van Beelen 2-0. Hoofdklasse B: C. Jansen-L. de Frankrijker 0-2, L. Dorsman-J. van Beek 0-2, R. Kromhout-A. v. d. Zwan 1-1. Hoofdklasse C. J. v. Sandijk-R. Karst 2-0, A. v. d. Kwartel-C. Stolwijk 1-1, J. Fase-B. v. Rijn 2-0. Eerste klasse: C. v. Duyn-D. v. Duyvenbode 0-2, H. Vogel-H. Brouwer 0-2, W. Oiivier-A. v. d. Putten afg. C. Hakenmulder-H. Heuvelman 0-2, L. Hoogeveen-J. Harkes uitgest. Jeugdklasse: C. Cederhorst-J. Burgerhout 0-2. OEGSTGEEST Alle leden van het Katholiek Vrouwen gilde Oegstgeest worden vrijdagavond a.s. van 20 tot 21 uur verwacht in het Ge meentecentrum aan de Lijt- I weg om een dienst bij te wo- j nen in het kader van de we reldgebedsdag. Jubilarissen gehuldigd bij „Canite Tuba LISSE In een geheel gevul de zaal met alle medewer kers en leden van de Harmo nie „Canite Tuba", waarbij ook de dames tegenwoordig waren, heeft men stil ge staan bij het 55-jarig bestaan en tevens een 17-tal jubilaris sen op hartelijke wijze gehul digd. De heer J. van Dijk, vooraktcr reikte namens de federatie aan 14 leden het zilveren insigne met oorkon de uit. En wel aan Jac. de Bruin, Ant. Hoogervorst, P. Grimbergen, J. Berkhout, A. Timmers, A. v. d. Lans, S. M. Vermolen, L. Vrijburg, Ant. Vrijburg, Jac. Vrijburg, J. v. d. Kamp, J. van Loon en P. Kleyhorst. De heer P. C. Broekhof kreeg het insig ne in goud, omdat hij niet al leen 25 jaar bij Canite Tuba werkzaam is. maar boven dien daarvóór meer dan 15 jaar lid was bij de muziek- ver. te Noordwijkerhout. Ten slotte werden ook de secreta ris en penningmeester in de hulde betrokken, omdat zij 25 jaar in dienst waren bij Canite Tuba. De dames van de jubilarissen kregen alle maal een grote jubileum- Warmond Sinds kort heeft ook Warmond zijn eigen bejaarden koor. Van drie maanden geleden dateert de spontane oprichting toen bij een gezellige samen komst in het Trefpunt bleek dat veel bejaarden van St. Liduina over een nog redelijke stem ble ken te beschikken. Inmiddels 30 bejaarden schreven zich nu reeds in om eens in de twee weken in het tv-zaaltje de stembanden op de proef te stellen. Gezongen wordt onder meer het marslied, De Zilvervloot. Mijn Nederland en enkele stemmige canons. Als alles mee zit wordt met Pasen een uitvoering gegeven. AMSTERDAM Door in Am sterdam de uitwedstrijd te gen Valkenberg/AMVJ te winnen, heeft Scylla zich voorlopig wel veilig gesteld. Het is bijna niet meer van de derde plaats te verdrin gen, maar maakt nog wel een kans om hoger te ko men. De groeiende vorm van de Scyllanen zou daarvoor kunnen zorgen. Vooral Milan Stencel is de laatste weken sterk teruggekomen. Hij on derstreepte dit tegen AMVJ door ongeslagen te blijven. Gerard Bakker en Anton Wil van Zoelen haperden slechts eenmaal. Bakker won van Prorok en Ed van der Berg; de lastig spelende Colthof moest hij voor laten gaan. Opvallend was het verlies van Anton Wil van Zoelen te gen Prorok, tegen de sterke re Ed van der Berg en Colt hof speelde hij daarentegen zeer sterk. Scylla moest het dubbel uit handen geven; zij wonnen met 73. De reserves verrasten met een overwinning op koploper Til burg. Zij verloren de uitwed strijd - zonder Peter van Schie - met 8—2 en slaagden er nu in de Brabanders met 64 voor te blijven. Theo Bakker en Karei van Schie wonnen tweemaal en Peter van Schie schreef een partij op zijn naam. Een sterk ge speeld dubbel bracht het zes de punt. Met de overige teams gaat het minder goed. Het derde verloor met 82 van Victory '55, waarbij Dick Springer en van Oos tenrijk Zwarthoed klopten en het vierde team moest in STH.TSB de meerdere erken nen. Hans de Roode won tweemaal. Blansjaar een maal, maar meer dan het dubbel stonden de Hage naars niet af. Het werd 46. De treffers Het optreden van Hans van der Zwet in het eerste van De Treffers krijgt eindelijk glans. Hans danste zaterdag avond van hoek naar hoek en scoorde er lustig op los. Het ging echt weer lekker: ze rolden er allemaal weer vanzelf uit", verklaarde hij na afloop. Het was danook broodnodig. Nadat hij de eerste partij had gewonnen faalden zijn teamgenoten. Zij verloren ieder een enkelspel en daarna samen het dubbel. Op de 3—1 achterstand knap ten de Veenders niet af, maar gingen er dubbel zo hard tegenaan. Jacques van Ruiten klopte Keek vrij ge makkelijk Kees Vesseur - last van een armblessure schakelde over op een ander spel en sleepte er moeizaam een punt uit tegen Rutte en Hans van der Zwet scoorde 43 door van Clausen te winnen. Tegen de wensen in werd het 44. Clausen had de eerste partij van Jacques van Ruiten tegen Rutte nauwlettend gevolgd en ging ook op tijd spelen. Toen de regel inging stond hij met 1913 voor, maar tot ieders verbazing scoorde Jacques daarna punt na punt. Via 20—15 werd het 20—20, maar toen kreeg Clausen hulp van vrouwe Fortuna en won met 22—20. Kees Vesseur had daarna weinig moeite met Keek en bracht De Treffers weer met 54 voor. In de beslissende partij leek het fout te gaan, maar op een 20—17 achterstand tegen Rutte kwam Hans van der Zwet pas goed los. Hij scoor de vijfmaal 22—20 en ont redderde zijn tegenstander in de tweede game volko men. Moeiteloos veroverde hij de zege voor zijn team, na vijf uur strijd. Het Leidse Docos is nu hele maal kansloos geworden. Het verloor de thuiswedstrijd te gen PSV met 64 en kan daardoor niet meer hoger komen dan de derde plaats. Slechts een speler blijft in vorm en dat is Ed Fallaux, die ook zaterdag weer met drie winstpartijen over de eindstreep kwam. Hij ont ving maar matig steun van Jacques van Veen, die alleen van W. van Vroenhoven won. Verder kwamen de Leide- naars niet. De in plaats van Ton L'Ami opgestelde jeugd speler Hans Roodenburg kwam wel tot goed spel, maar niet tot overwinningen. Het werd een 4—6 nederlaag, waardoor een achterstand van vier punten op PSV en zes punten op Tempo Team is ontstaan, dat is zelfs voor Docos teveel. TOV De fraaie koppositie van de Noordwijkers is geen enkel moment in gevaar geweest tegen Mars Energie Stars. Alkemade en Van der Ploeg bleven ongeslagen. Zij moes ten wel viermaal een derde game gebruiken om tot winst te komen. Goof van der Hoorn kwam eenmaal tot winst. Hij verspeelde twee keer een derde game. Avanti De heren van Avanti zijn de eerste plaats weer kwijt. Het Haagse STH.TSB klopte de Hazerswoudse kopmannen in eigen huis. Net als de vorige keer werd het 4—6. Jan van Wetten won ook nu weer tweemaal, Leo Straathof een keer en samen het dubbel. Wim Smits kwam er niet aan te pas. Het damesteam blijft Maasbree goed volgen. Het won nu met 7—3 van Red Stars. Steeds vooruit Het eerste punt is binnen, maar de vraag is of de War- monders er veel plezier van zullen hebben. Vooral door een hattrick van Nol Sikking werd koploper Salamanders een gelijkspel afgedwongen. De winstpartij van Peter van der Berg en winst van het nieuw gevormde dubbel Sik- king-Ritzen leverden de an dere twee punten op. Toch zat het nog tegen: Ritzen liet een 1510 voorsprong in de derde game verloren gaan. NSSS Hoe triest het ook voor Dovos mag zijn, NSSS jubelde. De Noordwijkerhouters wonnen de beslissende wedstrijd om de leiding in de promotie- groep van de le klas, tegen de reserves van Docos, met 64. De Leidenaars hadden aanvankelijk de beste kan sen. Met een 17—15 voor sprong in de derde game van het dubbelspel zagen zij uit op een 3—1 voorsprong, maar vijf servicekronkels van Piet Warmerdam beslis ten anders: het werd 2—2. Gerard van der Klaauw was toen zo aangeslagen dat hij van Warmerdam verloor. RTC heeft goede invallers no dig. Jan van Luiing is er zo een. Hij won twee partijen tegen Phoenix en zorgde er zodoende voor dat RTC ge lijkspeelde. Cor Bouwmees ter won ook tweemaal en Piet van Es scoorde het vijf de punt. Voorhout Met de reconstructie van de Noordwijkerhoekbrug en met de verbetering van de Leid se Vaart is een aanvang ge maakt. November vorig jaar vo teerde de Voorhoutse raad hier voor een bedrag van anderhalf miljoen gulden. De kosten komen echter grotendeels voor rekening van de provincie. De gevaarlijke S-bocht voor de brug gaat ver dwijnen. Het nieuwe tracé, al vrij goed zichtbaar (zie foto), begint na de Nagelbrug bij het laatste boerderijtje en gaat met een flauwe bocht naar de Noordwij kerhoekbrug. De brug wordt eveneens verbreed. Het rijwiel pad blijft links van de weg lo pen. Tot nu toe moesten wielrij ders en bromfietsers vlak voor de brug een gevaarlijke over steek maken. De nieuwe tertiaire weg zal een rechtstreekse ver- j binding gaan vormen met het Vuurtorenplein in Noordwijk. i Men hoopt de werkzaamheden voor het badseizoen gereed te hebben. LEIDSCHENDAM De wet houder van jeugdzaken, de heer H. J. Bunnik, zal vrij dagavond om 8 uur de offi ciële opening verrichten van de jeugdsociëteit „Sater" aan de Koningin JulianaVveg. Na een half jaar hard werken van een groep enthousiaste Leidschendamse jongeren, waarbij' muren werden ver wijderd, deuren en ramen en verlaagde plafonds aange bracht en het nodige sanitair geïnstalleerd is het uit de vo rige eeuw daterende school gebouw veranderd in een modern ontmoetingscentrum da' ruime mogelijkheden biedt met elkaar in kontakt ie komen. In het ontmoe tingscentrum zullen niet al leen dansavonden worden ge- Openings programma „Sater'' geven maar ook diskussie- avonden, lezingen, toneel- en filmvoorstellingen, cabaret- en voorlichtingsavonden en soosmiddagen worden geor ganiseerd. Na de opening op vrijdagavond is er een cabaret-show dóór de Toneelgroep Amsterdam, waarna optreden van „Philip and Sonny", 'n blues duo. Op deze avond gratis toegang. Zaterdag tussen 11 uur en 13.30 uur is iedere Leid- schendammer welkom op de koffie. Om 11.30 uur en 12.30 uur geeft de Leidschendamse goochelaar „De Vries,, een voorstelling voor de jeugd. Van 14 tot 16.30 uur treden Folks en blueszangers op. Om 20 uur de pop-groep „Blow Ball", entree 2,50. Zondagmiddag is er hearing en diskussie over „De Sater", wat verwachten de jongeren van de sociëteit? Vanaf 14 uur soosmiddag met tafelten nis. sjoelen. tafelbiljart. dammen, schaken en kaar ten. Vanaf 20.30 uur worden films vertoond met in de pauzes en na afloop disco. Iedere Leidschendamse jonge re kan voor 2 gulden vijftig per kwartaal lid worden van „Sater", inlichtingen tel. 4113. VOORHOUT De eerste bewo ners nemen deze week hun in trek in de nieuwe verzorgings flat „Park Overbosch". Deze flat ligt nabij de Voorhoutse Na gelbrug. Hij geeft volgens velen de entree van deze plaats een beter aanzien. Het gebouw is uitgevoerd in drie woonlagen, in opdracht van de N.V. Gemeenschappelijk Eigen dom en de N.V. Coördinatie- bouw te Hilversum is het ge bouwd door N. V. Gooistand te Tussum, onder architectuur van het Bureau Ir. van Wijk N.V. uit Soest. De service-flat bevat 38 twee kamer en 21 driekamerapparte menten. Bovendien zijn er 6 lo geerkamers voor logees. Het be- heer is in handen van de Stich ting „Park Overbosch". Zowel de twee- als de driekamerflats hebben elk een eigen badkamer met apart toilet en keuken. Met behulp van een alarm-in stallatie (in elke slaap- en bad kamer) kan men eventueel hulp inroepen. Aan de flat is een keuken verbonden, waarin dage lijks warme maaltijden voor de bewoners worden klaargemaakt. Men kan kiezen uit 2 menu's. De driekamer-flats zijn gesi tueerd om een fraai wandel park, nu nog in aanleg met een vijverpartij. Bij de vijver is e terras met een zitje. Als enige herinnering aan het café „de Bonte Koe", staat er een fraaie kastanjeboom. Het is niet spe- 1 ciaai 'n tehuis voor 65'ers. maar is ook geschikt voor mensen van middelbare leeftijd of alleen- 1 staanden die meer verzorging wensen. Er is veel belangstel ling voor deze huurflats. De meeste appartementen zijn ver huurd. De huren zijn vanaf 1175,- per maand.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4