Spectaculaire boksavond besloten met anti-climax BASSO NIEUWE LEIDER IN DE RONDE VAN SARDINIË Boerjes met zwakke tijd sprintwinnaar Kampioenschap tafeltennis met vrijgestelden Lubbers-Blin om Europese titel COMÉDIE FRANQAISE IN RIVIERAHAL Première profboksen KmI Voor een appel en een ei... Come back Ilja Keizer DINSDAG 29 FEERUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 11 ROTTERDAM Het duel om de Europese titel zwaargewicht tussen Rudi Lubbers en de Spaanse ti telhouder Urtain zal geen doorgang vinden. Urtain gaat een half jaar in Amerika boksen. Hij ver speelt daardoor zijn Euro pees kampioenschap, om dat hij zijn titel niet voor de vastgestelde datum zal verdedigen. Het gevolg is dat Rudi Lubbers tegen de Duitser Jürgen Blin zal uitkomen voor het Eu ropees kampioenschap. Deze week zal de beurs- bieding plaats vinden en de kans is groot dat het gevecht in Nederland zal worden gehouden. Promo tor Rtlhling lijkt bereid te zijn het bedrag te betalen dat Blin vraagt. Showman Gerard Cola kijkt alsof hij wil zeggen: wat krijgen we nou. Joop Verbon herstelde zich s Fransman niet in moeilijkheden brengen. s dapper maar kon de hautain boksende De Vliegermolen VOORBURG Op maandag 13 maart zal voor het eerst in de Voorburgse sporthal ,,De Vliegermolen" een boksavond voor profs worden georganiseerd. In de hoofdpartij zal zwaarge wichtkampioen Rudi Lubbers uitkomen tegen de in Parijs wo nende Nigeriaan Expedit Montcho, die zijn laatste partij op punten verloor van Piero del Papa, de Italiaan van wie Lub bers onlangs in de Ahoyhal op punten won. De organisatie is in handen van Wim Bosman onder de „vleugels" van Henk Rilhling die naam heeft verworven als organisator van show- en beatfestijnen. Hij was ook de sponsor van de destijds gehouden interland NederlandCana da, eveneens in De Vlüegermolen. Bosman wil tenminste vier maal per jaar boksen brengen in het Voorburgse sportcen- Voor het programma op 13 maart zijn voorts gecontracteerd de profs Ben Zwezerijnen en Bert Nikkelen Kuijper. Raettvik Tijdens interna tionale schaatswedstrij den in de Zweedse plaats Raettvik heeft Hasse Boer jes op de 500 meter gewon nen van de Finse wereld kampioen sprint Leo Lin- kovesi. De Zweed maakte de weinig opzienbarende tijd van 41.1 tegen Linko- vesi 41.3. in de wedstrijd over 500 en 3000 meter voor all-rounders, die ge wonnen werd door Roar Groen- -vola, eindigde Jan Bols als tweede en wereldkampioen Ard Schenk als vierde. uitslagen zlijn: zegevierde bij de allrounders met 186.047 punten, 2. De Roon met 187.033 en 3. De Jager met 187.060. De afdeling sprinters werd gewonnen door Piet Blee- rotterdam— De Franse grootmeester in de bokskunde, Jean Bretonnel, stond gisteravond, grijs gekuifd, in de Rivièra- hal in Rotterdam. Hij had drie pupillen meegebracht, die op het programma, dat promotor Theo Huizenaar na lange tijd weer eens gaf, in de ring verschenen. De oude meester Bretonnel verstaat nog steeds het vak zijn leer lingen de techniek bij te brengen. Zij waren uitstekende tegenstanders voor de Nederlandse debutanten Gerard Bok en Harry Bogaerts en met zijn ijzersterke showman Gerard Cola maakte Bretonnel ook dat het heroptreden van Joop Verbon een portie vuurwerk opleverde dat het publiek in de goed gevulde bokszaal zeer apprecieerde. Het werd een spectaculaire avond, die evenwel verkeerd was geprogrammeerd want na de pauze zetten Bogaerts en Angstig moment voor Joop Verbon. In het prille begin van zijn partij Aad Jansen een koude douche open, die de gloed van het !fg1n Gerard Cola njoest hij „omlaag". Scheidsrechter Krom telt en eerste deel onrustbarend afkoelde. Verbon wacht ,ot acht eens timide toont, om niet te en zakte alleen ,n de der- tj e .T h™E "L; Zoals weltergewicht Aad Jansen, a c lange tijd weer in de ring, Behalve Henk Rühling, die tot zijn eigen verbazing toch een li centie als promotor heeft gekre gen, gaat Theo Huizenaar zich weer volop in het profboksen storten. Hij heeft weer een „stal" bijeen. Huizenaar kan, onafhankelijk, organiseren. Dat deed hij gisteren met een merk waardig progamma, waarop drie amateurs hun profdebuut maakten en twee profs hun come back. De amateurs maak ten de avond voor het grootste deel. Lichtweltergewicht Gerard Bok, als amateur een driftige bokser die veel nam om te kunnen ge ven, had onder de handen van Huizenaar een gedaantewisse ling ondergaan. Hij wist zijn temperament in toom te houden en bokste tegen de poulain van Bretonnel, Bernhard Seques die eveneens als prof voor het eerst de ring betrad, een uitstekende partij, Bok nam de aanval goed over, varieerde knap en maakte geen overbodige bewegingen. De technisch goed ontwikkelde Seques kreeg overigens slechts korte tijd de gelegenheid aan te vallen. Gerard Bok, beter dan Dat ooit in zijn amateurtijd, nam het initiatief, bestookte de Fransman met een lawine van de en zesde had Seques het enorm moeilijk maar hij bleef op de been omdat Bok toch te veel deed. Bijna automatisch stroomden de series uit zijn schouders maar hij vergat de aanval zodanig op te bouwen dat hij al zijn kracht in die ene, beslissende stoot, had kunnen leggen. Op dat punt was hij zichzelf nog niet de baas. Met hem kan ook zwaarwelter Stan van den Driessche een aanwinst zijn voor het kleine groepje profs dat Nederland heeft. De kleinere, te weinig af getrainde Franse debutant Da niel Coppieters, hield het nog geen ronde uit tegen de rechts- voorstaande Rotterdammer. Een linkse op het lichaam, ge volgd door een linkse naar het hoofd, bezorgden Coppieters actu tellen rust. Nog een treffer op het lichaam, kennelijk zijn zwakke punt en in die stoten is v.d. Driessche juist sterk, was voor zijn manager aanleiding om de strijd te laten staken. zich tegen de schamel boksende Belg Fredo Roelants, nog altijd een wezel in de ring toonde. On begrijpelijk hoe een bokser, i prof nog wel, die toch waarlijk £>ie had de partij gauw bekeken, trof Bogaerts onophoudelijk en toen de Rotterdammer in de tweede ronde een wenkbrauw blessure opliep, werd de strijd op medisch advies gestaakt en was Letartre winnaar. Wat hij toch zou zijn geworden. techniek heeft, zo bang kan zijn. Afwachtend, dreigend maar dan weer snel achteruit stappend, niet meer dan één stoot gevend, werd Jansen pas v/at agressiever toen hij merkte in de zevende ronde van de acht dat Roelants nog banger was. Ook de stoten van Jansen zijn uit angst ingegeven.Zoals de counter in de derde ronde waarop de Belg zowaar acht tel len neer ging. Maar de slordig stotende Roelants bracht Jansen met een gelukstreffer in de zes de ronde ook in moeilijkheden. Geen van beide boksers bezat het vermogen door te gaan. in zo werd de slotpartij een enor me anti-climax. Trouwens, de gehele tweede helft van het pro zege meende ook de Franse middengewicht Gerard Cola in de zak te hebben tegen de na twee jaar weer boksende Joop Verbon. Cola is een breedge schouderde, sterke bokser die zich weinig geïmponeerd toonde door de stoten van Verbon, die in vroeger tijden roffelende se ries kon geven en een gevaarlij ke opstoot bezat die hij gister avond nimmer gebruikte. Cola begon vrijwel alle aanvallen in te zetten op het lichaam, ge volgd door een linkse hoek. Op zo'n stoot ging Verbon in de tweede ronde voor acht tellen neer en hem leek geen lang ringleven beschoren. Maar hij vocht zich er doorheen en schreef zelfs de derde ronde op zijn naam. gamma want de debuterende Gerard Cola minzaam gUmla. een ferme ruggesteun voor de Rotterdammer die niet be paald het type is dat zorgeloos de ring instapt en zich nogal Harry Bogaerts, teurtijd een vechtertje met te weinig techniek, hield het tegen Daniel Letartre (van Bretonnel) niet lang uit. De reeds in enige profduels gelouterde Fransman Boerjes (Zwe) 4tlol sec., 2. Leo Lin- kovesi (Fin) 41.3. 3. Johan Groimth (Zwe) 41.5. 4. Seppo Haenninen (Fin) 4L.6. 5. Horst Freese (WDld) .41.8. 000 meter: 1. Granath 1.25.7. 2. Boer- jes 1.27.5, 3. Ldnkovesi 1.28.2. 4. Wallberg (Zwe) 1.28.6. 5. Koen la: m (Zwe) 1.28.7. ïïindkla- *Boerje1 Wallberg 86.200. 5. Koenig 86.550 ill-round klasse: 500 meter: 1. Roar GroenvoM (Noor) 42.0. 2. Jan Bols (Ned) 42.5, 3. Goeran Claesson - (Zwe) 48.1, 4. Aird Schonk (Ned) 43.3. 5. Ooliln Coaties (Aus) 43.6 3000 meter: 1. Bols 4 42.3. 2 - Ciaeson 4.43.6, 3. Groenvold 4.46.0, 4. Schenk 4.54.5, 5. Coaites 5.01,2. Eindklassement: 1. Groenvold 89.767 pnt.. 2. Bols 89.550 3. Ciaeson 90 '67, 4. Schenk 92.383. 5. Coates Driebanentournee Groningen Op de banan van Deventer, Assen en Groningen is een driebanentoernee schaat sen gehouden. De bedoeling was dat vier banen werden inge schakeld maar de schaatswed strijden in Utrecht moesten worden afgelast. Gisteren werd in Groningen het laatste deel verwerkt. (oor het eindklassement telden slechts twee wedstrijden. Het slechtste resultaat werd buiten beschouwing gelaten bij de deel nemers die driemaal aan de start kwamen. lij de dames werd Wil Schenk winnares met een totaal van 200.650 punten, voor Sofie Wes tenbroek met 202.634 en Sonja Paans met 205.317. Piet Meijer CAGLIARI Marino Basso heeft gisteren zowel het eerste als het tweede deel van de tweede etappe van de Ronde van Sardinië gewonnen. Basso won na de rit van Cagliari naar San Antioco over 109 km de eindsprint van het complete peloton. Karstens werd derde. Als sprintwinnaar kreeg Basso dertig secon den tijdsvergoeding. Het tweede deel, van San Antroco naar Oristano (143) werd ook door Basso gewonnen. Kar stens legde wederom beslag op de derde plaats. De onttroning van Roger de Vlae- minck door de bonificatie van sprintwinnaar Marino Basso in het algemeen klassement was het enige verrassende uit het eerste gedeelte van de tweede etappe van Sardijnse ronde. Het parcours dat de renners over 109 km van Cagliari naar San Antioco voerde, was tamelijk moeilijk. Felle strijd ontstond daardoor overigens niet. In het zicht van de eindstreep demon streerde Basso zijn sprintkwali- uitslag teiten ten opzichte van andere te was snelle rijders als Van Vlierberg- he. Sercu, Roger de Vlaeminck en Gerben Karstens. In het twee de gedeelte deed Roger de Vlae minck een vergeefse aanval op Basso"? leiderspositie. De uiislag van het eerste gedeelte was 1. Basso (It) 2 uur 40 min 5 seconden, met tijdsvergoeding 2.39.35; 2. Van Vlierberghe (Bel) z.t.; met vergoeding 2.39.45, 3. Karstens (Ned) z.t., met vergoeding 2.39,55.; 4. Ser cu (Bel), 5. Roger de Vlae minck (Bel); 6. Zilioli (It); 7. Merckx (Bel); 8. Caverzasi (It); 9. Dancelli (It); 10. Huys- mans (Bel) en vervolgens het peloton in dezelfde tijd als Bas- TILBURG De Tilburgse ijshoc- keyclub Trappers heeft gister avond de thuiswedstrijd tegen Grenoble in het toernooi om de Cup International gewonnen met 191. De standen per periode waren 70, 51, 70. Er wa ren 800 toeschouwers. van het tweede gedeel- 1. Basso, 143 km in 4.00.03 (met bon.); 2. R. de laeminck 4.00.13 (met bon); 3. Karstens 4.00.23 (met bon); 4. Sercu 4.00.33; in dezelfde tijd: 5. Bitossi, 6. Janssen (Ned), 7. Merckx, 8. Francioni (It), 9. De Geest (Bel), 10. Caversasi (ID. Het algemeen klassement na de tweede etappe luidt: 1. Basso 10 uur 58 minuten 40 seconden; 2. R. de Vlaeminck 10.59.08; 3. Karstens 10.59.30; 4. Van Vlier berghe 10.59.40; 5. Sercu 11.00.00; 6. Bitossi z.t.; 7. Ca versasi z.t.; 8. Francioni z.t.; 9. De Geest z.t.; 10. Dancelli (It) z.t. Mario Basso, die door twee overwinningen in de gesplitste tweede etap pe van de Ronde van Sardinië de leiderstrui van Roger de Vlaeminck chend als hij wat stoten van Verbon had genomen zonder een spier te vertrekken, ging de showman spelen. Hij voerde een complete Comédie Frangaise op met zijn hautaine houding, zijn nonchalante wijze van boksen en zijn gespeelde verontwaardi ging toen hij in de vierde ronde terecht een openbare waarschu wing kreeg wegens gevaarlijk inkomen met het hoofd. Maar intussen teisterde hij Ver bon met mokerslagen wel zo dat hel een wonder mocht heten dat de Utrechter op de been bleef. Hij werd af en toe weliswaar vernederd door de superieure bokswijze van Cola maar ver weerde zich dapper. Alleen op de verkeerde manier. Cola was het sterkst op halve afstand en daartoe gaf Verbon hem de ge legenheid. Eerst in de laatste ronden, toen Cola onzuiverder ging stoten en hij alsnog de par tij wilde forceren maar daar voor te laat was, bleef Verbon dicht bij hem, daardoor de kracht aan de stoten ontne mend. Zelfs maakte Verbon nog een sterke laatste ronde maar dat kon zijn royale puntenneder- laag niet voorkomen. Hij had. met showman Cola, evenwel een van de spectaculai re gevechten geleverd waarvoor het publiek best warm wil lo pen. Het mag dan niet van Eu ropees niveau zijn maar men ziet wat. En 'dat telt bij bokspu- bliek, dat daarom ook geen hand op elkaar kon brengen voor Jansen, die nu eenmaal verstoken is van wat een „boks- hart" wordt genoemd. Uitslagen: lichtweltergewicht Ge rard Bok wint na zes ronden op punten van Bernard Seques (Fr); zwaarweliergewicht Stan v.d. Driessche wint middenge wicht door opgave in de eerste ronde van Daniel Coppieters (Fr): Joop Verbon verliest na acht ronden van Gerard Cola (Fr) op punten; middengewicht Harry Bogaerts verliest tweede ronde door medische in terventie van Daniel Letartre (Fr); weltergewicht Aad Jansen wint op punten na acht ronden van Fredo Roelants (België). HERMAN VAN BERGEM UTRECHT De strijd om de nationale tafeltenniskam pioenschappen op 4 en 5 maart in de Sporthal Catharijne in Utrecht, zal volgens een nieuwe formule worden ver werkt. De sportcommissie van de NTTB heeft een rang lijst opgesteld van de sterkste acht dames en zestien he ren. Deze deelnemers zijn vrijgesteld van het spelen in een poule. Zij worden aan het wedstrijdsche ma toegevoegd als er acht da mes en zestien heren zijn over gebleven via poule en een afval- ronde (best of three). De partij en in de volgende fase gaan in „best of five". Bij de heren is Bert van der Helm (titelhouder) als eerste geplaatst. Bij de dames voert nationaal kampioene Sonja Helt- zel de ranglijst aan. De plaatsingen zijn: herenenkel spel: 1. Bert van der Helm, 2. Frans Schoofs, 3. Bert Schoofs, 4. Carel Deken, 5. Nico van Slobbe, 6. Gerard Bakker, 7. Bert Onnes, 8. Wim Schoone- meijer, 9. Hans v. d. Broek, 10. Milan Stencel, 11. Ed v.d. Berg, 12. Leo Lucas, 13. Hans Lingen, 14. Peter Joëls, 15. Henk v.d.Zee, 16. Anton-Wil van Zoe- len. Damesenkelspel: 1. Sonja Heltzel, 2. Veronique v.d. Laan, 3. Aukje Coltof, 4. Mary Thuis, 5. Ellen v.d.Helm, 6. Nora Bakker, 7. Annemiek van Moorst, 8. Conny van Moorst. Herendubbelspel: 1. Deken/Bert Schoofs, 2. v.d.Helm/Van Slob be, 3. Onnes/Frans Schoofs, 4. v.d.Broek/Lingen. Damesdubbel: 1. Heltzel/Anne- miek v.Moorst, 2. v.d.Laan/Thuis, 3. Coltof/Conny v. Moorst, 4. Bakker/Nelly v.Rijn. Gemengd dubbel: 1. De- ken/v.d.Laan, 2. Bert Schoofs/Heltzel, 3. v.d.Helm/v.d.Helm, 4. v.Slob- be/Coltof. DEVENTER. Woensdag staat de kunstijsbaan van Deventer in het teken van een appel en een ei. Een ieder, die dan wil schaat sen op het domein van Piet Bergström moet als „entreekaartje" een appel en een ei meebrengen. Vervolgens zal de voor raad levensmiddelen die aldus Is verzameld wor den uitgedeeld onder de bejaarden van Deventer. DEN HAAG Atlete Ilja Keizer- Laman werkt aan een come back. De Nederlandse record houdster op de 800 meter (2.02.2) komt het komende weekeinde voor het eerst sinds twee jaar weer op wedstrij den uit. Zij heeft ingeschreven voor de Nederlandse veldloop kampioenschappen in Dwingelo. Ija Keizer is sinds enige maan den weer in training. Resultaten z wem vij f kamp van Swift DEN HAAG De uitslagen van de zwemvijlkamp van Swift, die zondag werd gehouden, zijn: v. Weers (Swlit) man (DWT) 48.2; slag onder 16 jaar: ski-acht) 1.21.8; 2. (Zijl-LGB) 1.24.5; 1: (Swift) 1.24.5; 100 Vork lolslag .-. Ven (Excel sior) 1.32; 2. A. Scholtes (Excelsior) 1.40.9; 3. D. Eliens (DWT) 1.41.4: 100 m vrije slag: l.N. v.d. Heyden '8.9: 2. T de Groot (Wils- Zijl-LGB)2.51.1: 2. M. BcsicHnk (Zijl-LGB) 2.54- 3 M.v.d. Tol (Wils kracht) 2.55.5; 100 m rugslag onder 16 Jaar: ------ (Excelsior) 40.3.; 2. M. Sturkenboom (Wilskracht) 42.2.: 3. P. Verbcc-k (Excelsior) 43.9; m vrije slag estafi (DWT) 45.5; 3. E. Kool man (DWT) 45.9. 100 m vlinderslag onder 16 jaar: 1. J. Bonsang (Swlft) 1.09.5: 2. D. Werter (Zijl-LGB) 1.14.3: 3. R. Helmstrijd (Swift) choolslag onder J2 rlje slag; 1. J. Agterberg (Wilskracht) 58.9.; 2. J. Bonsang (Swift) 59.6.: 3 D. Werter (Zijl- LGB) 1.01.4; 200 m wisselslag onder 14 jaar: 1. G. Landsweers (Excel sior) 2.52.8; 2. J. v. Boheemen (Swlft) 2.56.5.: 3. F. v. Hulzen (Ex celsior) 2.58.9: 100 m rugslag onder 16 iaar; 1. P Agterberg (Wils kracht) 1 13.4 2. L. Schelvis (DWT) 1.14.6; 3. P. Zandvlet (DWT) 1.14.9: 50 m vrije slag order 10 jaar: 1. M. Hommes (DWT) 39,6: 2. F. Muvlaert (DWT) 40.2: 3. E. Kooiman (DWT) 40.4. 4 x 100 m vrije slag esta'ette: 1. 4 1° 6: 2. Wilskracht 4.20.2: 3. DWT 4.30.6.. Aliar naar w.k. dammen PARAMARIBO De Surinamer Walda Aliar zal deelnemen aan het toernooi om het wereldkam pioenschap dammen dat in mei in Hengelo zal worden gehou den. Hij verwierf dat recht door dat hij in Paramaribo nationaal kampioen werd. Aliar onttroonde Ramcharan. Sparta in actie tegen clubkampioen (Van onze sportredactie). DEN HAAG Op het wielerpar cours in het Zuiderpark rijden de leden van Sparta zondag te gen de wielrenners van de na tionale clubkampioen Ahoy (Rotterdam). De jeugd komt reeds om 8.30 uur aan de start. De senioren vertrekken om 9.15 Tijdens de zondag gehouden wed strijden, waaraan door 115 wiel renners werd deelgenomen, werd J. Trompert winnaar bij de amateurs. Trompert versloeg A. Jouvenaar in de eindspurt. Van de overige amateurs, die een grote achterstand hadden op deze leiders, werd C. Vrolijk Overige resultaten; Nieuweli^ f r 1. M. Kalkman, 2. J. van Ja» werden, 3. W. Zeelenberg; ¥-•• ranen: 1 T. van der Knaap, 1 L Houtzager, 3 T. van Herwerden; Aspiranten: 1 L. Walraven, 2 E. van Alphen, 3 D. Vrolijk; Junio ren: A: 1 R. van Herwerden, 2 D. van Rijswijk, 3 R. Robino; Junioren B: 1 M. van Rees, 2 R. Langeveld, 3. A. J. Mulders; Junioren C: 1 R. Wieser, 2. D de Lange. 3 A. Melchior; Junio* ren D: 1 J. Zwiers, 2 B. Jans- sens, 3 R. Kriege. Damesvoetbal erkend in Engeland LONDEN Het damesvoetbal ii officieel erkend in Engeland. De vergadering van de „Footbal Associatie" heeft gisteren i* Londen besloten dat alle dames clubs verenigd moeten wordei in een nationale bond. die eei sectie van de FA zal vormen. De beslissing stemt overeen me de richtlijnen die onlangs dooi de Europese Voetbalunie zij» verstrekt. Er is wel besloten da wedstrijden tussen gemengd» elftallen, of ontmoetingen tussei een heren- en een damesploej niet zijn toegestaan. Dielis verdedigt vijf kam ptitel AMSTERDAM De Belg Lud» Dielis zal de wereldtitel biljar ten in de individuele vijfkam) in Gent verdedigen. Het toer nooi om de wereldtitel word van 31 maart tot 8 april gehou den. Zijn tegenstanders zijn de Belj Ceulemans, de Nederlander Vul tink. de Fransman Dufetele. d» Westduitser Müller, de Japan ner Kobayashi en de Argentiji Berardi. Er wordt gespeeld in li bre. driebanden, bandstoten, an ker kader 47/2 en anker kade 71/2. Noorse schaatsters voor Heerenveen OSLO De Noorse schaatsbond heeft Sigrid Sundby en Lisbeth Berg aangewezen voor deelne ming aan de wedstrijden om hel wereldkampioenschap dames, die het komende weekeinde op de kunstijsbaan Thïalf in Hee renveen worden gehouden. Re serve is Tove Berntsen. Donner niet DEN HAAG Jan Hein Donne zal niet deelnemen aan he schaaktoernooi om het Nedei lands kampioenschap, dat vai 27 maart tot 8 april in Leeuwaï den wordt gehouden. In ziji plaats is uitgenodigd de Amstei dammer Bert Enklaar, die d meestergroep van het laatst Hoogoventoernooi won met d score van 12 punten uit 15 par tijen. Oe drievoudige landskam pioen Hans Ree zal zijn titt verdedigen. Federation Cup JOHANNESBURG Het Nedei landse dames-tennisteam I voor de jaarlijkse strijd om d Federation Cup, die van 20 tt 25 maart wordt gehouden in J» hannesburg (Zuid-Afrika), als zi vende geplaatst. Tegenstand» in de eerste ronde is Nieuw Ze)

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11