Feyenoorder Ladinsky hoort er nu pas bij een Pfrommer verwacht Valentijn bij eerste acht Sleeker en Demming namen voorsprong Wandelen met NS PSY laat oog op Rij vers vallen Dames starten Ts mor gens om tien uur Rus Tarasov ontslagen PORION Uitwedstrijd? Neem een 2-pluskaart jiJJDAG 25 FEBRUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 11 KILSTUNA Eskilstuna, de Zweedse staalstad, ruim kilometer ten westen van Stockholm, waaraan in de tlfde eeuw de Engelse missionaris St. Eskil, bisschop van una zijn naam gaf, staat dezer dagen in het teken van fet schaatsenrijden. De wereldkampioenschappen sprint voor dames en heren, die hier zaterdag en zondag worden jehouden, hebben een groot aantal coryfeeën van de ijs- liste aangetrokken. Onder hen vele kampioenen als su- erman Ard Schenk, over wiens komst men zich overi- pns nogal ongerust maakte, daar hij er donderdagmid- ag nog niet was, Monika Pflug, Atje Keulen-Deelstra, tien Baas-Kaiser, Diane Holum en... misschien Erhard ieller, over wiens deelneming echter nog steeds een waas van geheimzinnigheid hangt. mijn idee is het meer boe- tslimheid aldus Leen rommer1, de coach van de Ne- rlandse herenploeg, die de eevoudige Olympische sprint- mpioen zeker zaterdag aan start ziet verschijnen. Kees bekman, de coach van de Zweden, daarentegen trekt de woorden van Keiler ,,Ik ben hier als televisiecommentator en zal niet rijden" geenszins in twijfel. Een feit is wel dat Keiler elke trainingsgelegenheid volledig benut en zijn activitei ten op het kunstijs van Eskilstu- 'il Schenk-Burgmeyer sloeg de uitnodiging om ook aan de wereld kampioenschappen sprint deel te nemen af. Zij vond dat ze zich in Nederland beter kon voorbereiden op het titeltoernooi in Heerenveen. na maken de woorden van Pfrommer geloofwaardiger dan die van Broekman. Keiler staat bovendien nog steeds op de lijst van ingeschrevenen. Woord Bij de loting zal moeten blijken, of Keiler die titelhouder is woord heeft gehouden, of alleen maar de concurrentie heeft pro beren te misleiden. Zeker Is, dat Keilers manoeuvres weinig indruk hebben gemaakt. Alleen waarschijnlijk op de organisato ren, die niettemin rekenen op dagelijks zo'n tienduizend toe schouwers". Ten minste voor de heren want de dames zitten in Eskil stuna in het „verdomhoekje". „Dit is waardeloos. Los nog van de discriminatie met de moge lijk slechtere weersomstandig heden is dit gewoon incorrect. Wat de reden hiervan is ge weest, is voor mij nog steeds onduidelijk. Ik kan er niet ach ter komen. Maar ditik heb er geen woorden voor". Een verontwaardigde Gerard Maar- se, de coach van de Nederland se damesploeg, luchtte zijn hart. Wat is het geval? De organisato ren hebben de kampioenschap pen zo geprogrammeerd, dat de dames beide dagen in de mor genuren rijden. Van 10 uur tot ongeveer half één en 's middags de heren, te beginnen om drie uur. „De dames zullen nu rijden voor een handjevol schoolkinde ren, meer niet. Want ook door dat er totaal geen accommoda tie voor de toeschouwers is in de vorm van een restaurant of iets dergelijks, blijft het publiek niet zo'n 2*4 uur op die ijsbaan hangen. Men komt dan ook alleen 's middags voor de heren, van wie de toeschouwers vuurwerk verwachten", ver klaarde Maarse zich nader. Maarse kreeg bijval van zijn collega Pfrommer („Er komt 's morgens geen hond die zich overigens over de komst van Ard Schenk geenszins het hoofd brak. Uitnodiging „Ard had een paar uitnodigingen voor wedstrijden in Noorwegen en of hij daar nu zijn vorm op peil houdt in wedstrijden of hier in de training, dat maakt niets uit. Ik verwacht hier trouwens ook nog wel iets van Ard, al is het geen kampioenschap. Het is bepaald voor hem geen ver plicht nummer. Ik heb hem alle Leen Pfromnaer, die op de open gelegen baan, waar altijd wind staat, geeni wereldrecords ver wacht, ook al zal het stralende weer van 0e afgelopen dagen aanhouden, hoopt met de 19-ja- rige Jos Valentijn, twee rijders onder de eerste acht te krijgen. „Ard, die het vorig jaar in In zeil als derdè eindigde, vooral door zijn eerste en tweede plaats op de1 1000 meter, kan ook weer ver komen veel zal afhangen van zijn 500 meter en als Valentüjn aan mijn ver wachtingen voldoet, moet hij bij de eerste acht eindigen. En dan zeg ik, dat vuSj hier niet voor niets zijn gekomen. Als dan bo vendien Jan Bezen zich plaatst bij de eerste vijftien en Jan Bols, aan wie iktde voorkeur heb gegeven boven Marten Hoek stra, door zijn betere 1000 meter zo ongeveer 17e i wordt, ben ik tevreden". Na deze prognose», waarin hij naast Keiler als grote favoriet opvoerde de Rus 'Valeri Moera- tov, spoedde Pfrjommer zich naar de sauna, van. het moderne hotel Smeden. Verzoek t Minder dan de programmainde ling kwelt Gerard Maarse zijn damesploeg van vlctr Atje Keu len-Deelstra, Stien Baas-Kaiser, aanval kreeg en woensdag nog Trijnie Rep en Flly van der koorts had. Brom. Als reserve was voor Es- Dankzij de zorg van dr. Cees Lap MOSKOU Anatoly l^arasov, de befaamde coach van - de Russi sche Ijshockeyploeg is ontsla gen. Het bondsbestuur int Moskou maakte gisteren bekend dat de vervanging bedoeld is als „voorbereiding op de', wereld kampioenschappen van 1972". Volgens het officiële persbureau Tass is Tarasov als coiach ver vangen door Nikolai IPuchkov. 41. een vroegere doelvendediger en thans coach van de-i leger- ploeg van Leningrad. kilstuna Willy Schenk-Burgmeij- er aangewezen, doch op haar verzoek en in overleg met Maarse, die voor haar stand punt volledig begrip had, is zij in Nederland gebleven, waar ze de mogelijkheid had enkele wedstrijden te rijden. stond Elly donderdag echter weer op de schaats en trainde volop mee. In de morgenuren... want ook de trainingsuren zijn hier gescheiden: Van 9 uur tot half 11 de dames, in de middag de heren... en dat in het demo cratische Zweden, het land zon der taboes. Tenminste zoals de Nederlanders zich dat voorstel- VIERBANENTOERNEE IN ASSEN (ADVERTENTIE) 12 wandelroutes in de mooiste streken in ons land. Vraag de folder „Wandelen met NS" aan het station. •v voordelig uit met NS Ontslag voor Sannes bij SC Cambuur 1EUWARDEN De heren F. /an Esveld en J. van Gelder jr. «iin toegetreden tot het bestuur tan SC Cambuur. De heren A. tarsouw en J. Dijkstra zullen Un het einde van het seizoen Ut het bestuur van de eerste di- lisieclub uit Leeuwarden tre- kn. Eerder trad reeds voorzit ter drs. J. A. J. Prange af. i huidige trainer van Cambuur. Geert Sannes, zal na afloop van seizoen niet langer aan de 'riese vereniging verbonden Wijven. Het bestuur van Cam- tour heeft inmiddels in een ad vertentie sollicitanten voor de fakature opgeroepen. ASSEN De beste prestatie tijdens de tweede wedstrijd van de vierbanen-schaatstoernee, die donderdag in Assen is gehouden, kwam op naam van sprinter Eppie Bleeker, die de 500 meter in zijn klasse won in 41,5 seconden. Bij de dames zegevierde Rieneke Demming zowel op de 500 als op de 30000 meter. De eerste wedstrijd van de toernee (Utrecht) is indertijd afgelast. De derde wedstrijd wordt op 28 februari in Goningen gehouden. Naar een baan voor de afsluitende ontmoeting wordt nog omgezien. De uitslagen van „Assen" zijn: HEREN (sprintersklasse): 500 meter: 1. Eppie Bleeker 11,5, 2. Piet de Boer 42,2, 3. Jeen Wes ter 42,3, 4. Gerard Demkes 42,5. 1000 meter: 1. Bleeker 1,25,4, 2. Demkes 1.29 J), 3. De Boer 1,30,6, 4. Wester 1,30,8. Stand na twee wedstrijden: 1. Bleeker 169.800 punten, 2. Demkes 172.850, 3. De Boer 175.200, 4. Wester 176.650. HEREN (all round-klasse): 500 I meter: 1. David Hampton (GB) I 42,5, 2. Piet Meyer 42,6, 3. Arend Klos 42,7, 4. Jan Palsma I en Rien de Roon 43,8. 3000 me- i ter: 1. Palsma 4,43,1, 2. Henk Hadders 4.44.7, 3. Bert de Jager! 4. 46,4, 4. Meyer 4, 47,5, 5. Ad Garretsen 4,47,6. Klassement na twee wedstrijden: 1. Meyer 187.237 punten, 2. De Jager 188.393, 3. Garretsen 188.810, 4. De Roon 190.137, 5. Piet den Dunnen 190.767. DAMES, 1000 meter: 1. Rieneke Demming 1,38,2, 2. Wil Schenk- Burgmeyer 1,38,9, 3. Sijtje van der Lende 1,39,1. 4. Fietje Wes tenbroek 1,39.3, 5. Sippie Tig- chelaar en Akke Falkena 1.39,4. 3000 meter: 1. Rieneke Dem ming 5,21,0, 2. Wil Schenk 5,25,4, 3. Sippie Tigchelaar 5,26,4, 4. Fietie Westenbroek 5,28.3, 5. Sonja Paans 5.31,5. Klassement na twee wedstrijden: 1. Wil Schenk 201.050 punten, 2. (ADVERTENTIE) Rieneke Demming 201.967, Fietje Westenbroek 203.467, Sijtje van der Lende 203.684, Sonja Paans 207.850. (ADVERTENTIE) rebundelde hechtkracht laai, droog of vochtig, en. Krimpt of scheurt uit. Onschadelllk voor handen. Onbeperkt houdbaar. iRSCHAU De Westduitse op elk tealhundbalploeg heeft donder- binnen kg ook de tweede wedstrijd Pn Polen gewonnen; 16—15. I jies resten. Onmisbaar bil elk karwei: .Duitsers die bepaald niet in STOPPKN. PLAMUREN. HERSTELLEN jtukwekkend speelden, hadden ya,n ^10ut/,rlt'a!d!cht,e,2,' «i rust een voorsprong van 10 üftoll'ta bSiPm dhMrUM* I verfwaren, ijzerwaren en bouwstoffen. Boksduel om wereldtitel weer over MEXICO STAD - De World Boxing Council (WBC) heeft ook het tweede gevecht tussen Man- do Ramos (VS) en Pedro C-ar- rasco (Sp.) om de wereldtitel lichtgewicht ongeldig ver klaard. Besloten werd dat de twee boksers elkaar nogmaals zullen ontmoeten om uit te ma ken wie wereldkampioen is. In Madrid stonden beide boksers vorig jaar voor het eerst tegen over elkaar in een duel om de wereldtitel. Carrasco werd toen. na diskwalificatie van Ramos tot winnaar uitgeroepen hetgeen een storm van protest oplever de. De WBC verklaarde de overwinning van Carrasco nietig en bepaalde dat er opnieuw strijd geleverd moest worden. Op 18 februari werd de overwin ning met een stemmenverhou ding in de jury van 2-1 toege kend aan Mando Ramos, maar toen werd de Spaanse bokser beroofd van een hem toekomen de overwinning. In zijn vergade ring van dinsdag besliste het bestuur van de WBC dat de uit spraak van 18 februari met vijf tegen drie stemmen, waarin Ra mos de winst werd toegekend, ten onrechte was gedaan. De vijf stemmen voor annulering van het gevecht op 18 februari kwamen van de WBC-leden Vi cente Gil Garcia (Sp.), Piero Pini (Italië), Jose Sulaiman (Mex), Ramon Velasquez (Mex) en Luis Portela (vertenwoordi- ger van de midden-Amerikaanse en Caraibische boksfederatie). „Bovendien was zij na Inzeil uit de ploeg gevallen en dan is het toch altijd moeilijk na zoveel De 94.000 inwoners weken er in te komen", verdui delijkte Maarse haar afwezig heid. „Dit vraagt weer aanpas sing en dat gaat niet altijd even gemakkelijk". Enige zorg gaf Maarse deze week Elly van der Brom, die een lichte griep- i Eskilstuna worden op grootscheepse wijze zelfs door reclamevliegtuig jes in de lucht opgewekt naar de wereldkampioenschappen der schaatssprinters te komen. Ho pelijk vergeten zij de dames ENSCHEDE FC Twentes trainer Kees Rijvers is benaderd door de Eindhovense eredivisieclub PSV, die op zoek is naar een opvolger voor de na dit sei zoen vertrekkende Kurt Linder. Rijvers ontkent het kontakt niet. „Normaal zou ik in dit stadium niets bekend hebben gemaakt als niet vast stond, dat Lin der toch weggaat. Of het met PSV iets wordt, is nu nog niet te zeggen. Ten eerste heb ik nog een con tract met FC Twente tot het einde van het volgende seizoen en bovendien heb ik ook een paar aanbiedin gen uit het buitenland". Rijvers zegt, dat het nog te vroeg is om te zeggen of hij FC Twente gaat verlaten. „Ik heb tot dusver ieder jaar nog aan biedingen gehad. Gelukkig wel, want dat bewijst dat je in de markt ligt. Het is steeds zo geweest, ook nu, dat ik de direc tie van FC Twente van de kontakten op de hoogte heb ge steld. Zoals ik in voorgaande jaren steeds heb afgewacht hoe op een dergelijke mededeling werd gereageerd, wacht ik ook nu af. Momenteel is voor mij alleen FC Twente interessant, hoewel onderhandelingen met een andere club natuurlijk snel kunnen gaan. Voordat de kontakten echt serieus zijn en con crete voorstellen zijn gedaan, valt er echter weinig zinnigs te zeggen. Nogmaals, ik wacht maar af". Voortreffelijk Mocht Kees Rijvers FC Twente verlaten, dan komt er een ein de aan een samenwerking die zes jaar lang voortreffelijk is geweest. Rijvers: „Vooropgesteld, dat het nog veel te vroeg is om te stellen dat ik vertrek, moet ik zeggen dat een eventueel af scheid me pijn zou doen. Ik heb bij FC Twente, langzaam - als gevolg van de financiële situatie - maar zeker iets kunnen opbouwen en de ploeg is duidelijk in een fase, waarin de doorbraak ieder moment kan komen". „Ik zou het niet prettig vinden weg te gaan voordat het zover is, maar het is nu eenmaal een onderdeel van ons vak te rea geren als er belangstelling voor je bestaat. Als trainer moet je blij zijn met die belangstelling". Akkoord Hilbrink: „Ik ben begin deze week opgebeld door de voorzitter van PSV. de heer Groeneveld, die me gevraagd heeft of wij ermee akkoord konden gaan. dat PSV eens ging praten met Kees Rijvers. Volgende week komt er een gesprek tussen het PSV-bestuur en ons omdat een eventueel vertrek van Rijvers natuurlijk ook consequenties heeft. Ik weet nog niet hoe de zaak zich ontwikkelt, maar als werkgever mag ik de persoon lijke belangen van Rijvers niet uit het oog verliezen". „PSV is een goede club en wanneer doet zich voor hem weer zo'n kans voor. Anderzijds is het zo, dat wij Rijvers niet graag zien vertrekken. Hij is al vrij lang bij ons, maar dat vind ik geen bezwaar. Het is allemaal een kwestie van af wachten en nog te vroeg om te stellen dat er iets gaat gebeu- ZURICH Twee dagen na de tweede wedstrijden uit de kwartfinales van de Europese bekerwedstrijden zal in ZUrich worden geloot voor de halve fi nales van de drie Europese be kertoernooien. Op vrijdag 24 maart, 's middags om 12.00 uur vindt de loting plaats in hotel Gotthard te ZUrich. (ADVERTENTIE) Volg uw club zaterdag of zondag voordelig op 't spoor. Hoe ver ook weg. 2 personen f 35.- 3 personen f40.- 4 personen f 45.- 5 personen f 50.- Rotterdam Die genadeloze tempoverhoging van Johan Cruyff en dat verraderlijke effect van Piet Keizer zijn niet uniek meer in ons land. Want Feijenoord heeft een „mixture" van beide eigenschappen: Attila Ladinsky. Dat bewijs leverde de 22-jarige Hon gaar in de oefenwedstrijd tegen Spartak Praag van ideze week. Terwijl de ^Kuip" nergens op reken de, draaide hij als een wervelwind om elke tegen stander heen, die in zijn bMurt kwam. Een buitenge woon aangename verras sing voor het Feyenoord- puiVIiek, dat Ladinsky na al die weken van pech en blestsures bijna was verge ten. Zelf zegt hij daarover: „Hetl is maar goed geweest dat niet direct voor de leeuwen werd gegooid. Ge durende al die tijd dat ik niet kpn spelen, heb ik nu langzaem het gevoel gekre gen dsèt ik erbij hoor. dat de spelers me voor de volle honderd procent accepte ren. Voor mijn zelfver trouwen ihad ik dat gevoel juist nodfg". De „Kuip" vfas er dinsdag maar wat blij meev Dit seizoen was er nog niemanü in geslaagd om Ove Kindvati te doen vergeten. Het aanvals,probleem van Fey- enoord werd steeds pijnlijker door. Maar tegen Spartak Praag kwam er een einde aan de onzekerheid. Toen zag het publiek tot rijm aangename ver rassing een speler naar erken ning zoeken, zofels het nimmer had verwacht. Door vlekkeloze een-twee's met rVloulijn en Van Hanegem op te zetten, brutale doorbraken la Onzijff te orga niseren en knappe, kromme schoten af te vureri waarvan er een om de doelman boog en vervolgens een doitlpunl werd, liet hij een geweldig* indruk op de „Kuip" achter, die hem in december bij zijn debuut als een houterige speler ir^ de herin nering had opgeborgeo. Attila daarover: „Ach vreejmd was dat nie' Ik had negen anaanden lang alleen maar getr.wnd. F.n niets anders dan da» gec^aan. Op de duur ga je dat toch merken. Je mist het wedstritMritme. Toen ik hier dan ook eeta paar weken was had ik daar ery. veel last mee. Nu ben ik daatr, over heen en heb ik het gevoel 'idat ik vleugels heb. Tsjonge, wat is het fijn om met spelers; als Moulijn en Van Hanegem te .mo gen voetballen. Wat een vreug de zit er dan in het spel. Dat begin ik me bij Feyenoord pas te beseffen". De dankbaarheid voor de kans. die Feyenoord hem geboden heeft, manifesteert zich hele maal in zijn optreden. Hij durft dat ook onder woorden te bren gen: „Toen Feyenoord me kocht, was ik toch onzeker. On bewust dacht ik steeds bij me zelf: Attila. je hebt nu je zin. je zit bij een grote club. Kan je dat echter ook waar maken? De spelers van Feyenoord hebben me over dat gevoel van twijfel getild. Zij behandelden me met een als een collega en waren zeer hartelijk tegen me. Dat heeft me enorm veel goed ge daan. Vooral omdat dat aspect in Duitsland juist een beetje was tegengevallen. Alles bij Rot Weiss Essen was namelijk zake lijk en koud. Geen speler liet merken dat je ook nog mens was. Daarom geniet ik zo van Feyenoord met alles daar om heen. Het voetbal leeft hier". Attila Ladinsky begint nu pas te bevroeden wat de zin was van wat hij het afgelopen jaar alle maal heeft meegemaakt. Toen hij op 23 maart van 1971 een be zoek met de Hongaarse selectie aan Luik aangreep om het Wes ten te verkiezen boven zijn va derland, had hij de hoogste ver wachtingen van zijn nieuw be staan. Maar dat viel tegen. Bij Rot Weiss Essen, waar hij werd ondergebracht, wilde men hem graag zijn zin geven omdat hij op de trainingen liet zien dat hij heel wat kon, maar men kon niet. Doordat de club Willy Lip pens, de Nederlander, en een Deen onder contract had, was het maximum aan buitenlanders al bereikt. Goed. Attila Ladins ky- mocht dan wel in het ama teurelftal meedoen en soms ook wel eens in oefenwedstrijden Attila Ladinsky tweemaal als aan dachtig toeschouwer. Op de foto boven mocht hij nog niet voor Feyenoord uitkomen. De tweede transferperiode was nog niet voorbij. Naast Wim van Hane gem zittend gaf hij toen al blijk van zeer veel bewondering. Op de foto links: Ladinsky liep vlak na zijn aankomst in Rotterdam een kaakfractuur op. Een ge dwongen rustperiode was daar van het gevolg. van Rot Weiss Essen, maar dat was natuurlijk niet naar zijn zin. In die dagen werd Attila Ladinsky onverschillig. Zijn verblijf in het Westen viel hem bar tegen. - Om de teleurstelling te vergeten stortte hij zich vaak in het Duit se nachtleven. Niet zelden tot gevolg hebbend dat hij tegen het aanbreken van de dag in beschonken toestand zijn bed opzocht. Toer Feyenoord ver voor decem ber zijn voelhorens uitstak en hem polste, kwam aan die pe riode van teleurstelling een ein de. Dat was zijn grote kans. Wekenlang heeft hij toen nog in spanning gezeten of zijn droom wel werkelijkheid zou worden. Er kon tenslotte altijd iets tus sen komen. Toen de kogel door de kerk was begon voor hem een nieuw leven. Sinds dinsdag zijn de schijnwerpers pas goed op hem gericht. Ladinsky is nu niet meer de onbekende Hon gaar, maar de vedette van Fey enoord. Zelf zegt ie daarover tot slot: „Helemaal tevreden over mijn spel ben ik nog niet. Als ik de vorm van nu weet vast te houden, geloof ik dat ik nog be ter kan". He* legoen van Feyenoord houdf zijn adem in. Zou Attila Ladins ky na al die weken dan toch da man zijn, die Ove Kindvall kat] doen vergeten? HANS DE BRUT*

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11