Ten Heuvelhof op bres voor carnaval Goed jaar voor bejaardenbond VERZOEK S.G.P. AFGEWEZEN Tweede uitvoering fanfare Z woude praktijkdiploma boekhouden Kwartet van Zagreb in modern programma Zaak SJZ-Spoorwijk nog niet afgedaan LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 FEBRUARI 1972 HAZERSWOUDE Hazers- woudes burgemeester J. ten Heuvelhof wil het verzoek van de kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij, om in de toekomst geen camavalszaak op de openbare weg toe te laten, niet inwilligen. Het ligt evenmin in zijn bedoe ling op dit punt zijn beleid te wijzigen, tenzij, zo voegt hij eraan toe, de meerderheid van de gemeenteraad, die vanavond (donderdag) in openbare zitting bijeenkomt, terzake een ander standpunt De kiesvereniging van de SGP schreef aan burgemeester en wethouders, het ten zeerste te betreuren, dat op 5 fe bruari een carnavalsoptocht in Hazerswoude-dorp werd gehouden. „Niet dat de kin deren geen optochtje mogen hebben, maar om de zeer onchristelijke achtergrond van deze zaak". Voorts staat in de door SGP-kiesvereni- ging-secretaris J. F. Kaas hoek ondertekende brief let terlijk: "Zij die deze onchris telijke zaak. welke ooglui kend door de Rooms-Katho- lieke Kerk wordt toegelaten. willen doen, achten wij, deze handelingen niet op straat te brengen, maar in een ge bouw. Verbod van deze car navalszaak op de openbare weg in de toekomst wordt in het schrijven onder andere geargumenteerd op grond van artikel 36 van de Neder landse Geloofsbelijdenis, waarin saat: „Tot dat einde heeft Hij de Overheid het zwaard in handen gegeven tot straf der boozen en be scherming der vromen". De brief eindigt met: „Wij als SGP kwetsen niemand, doe het ons dan ook niet." Boskoop Nog voor hij in gebruik wordt genomen, blijkt de Rijks Hogere- en Middelbare Tuinbouw school al te klein. De grote stroom van nieuwe leerlingen had men niet voorzien. Dit houdt in dat men met de opening, die met pasen zal zijn al weer moet gaan denken aan een uitbreiding. ALPHHN De 340 !ed°n tellende Alphense afdeling van de Dioce sane Kath. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden hield in de Sint Josephzaal haar jaarverga dering, die door de heer H.A- van Engelen werd gepresideerd. Tegenwoordig waren o.m. mevr. M.J.J. Scheerder-Verheugd, di rectrice van het Open Bejaar- denwerk te Alphen aan den Rijn en oud-voorzitter der afdeling, de heer A.F. Ruijssenaars, die momenteel nog een aantal lei dinggevende functies vervult in landelijk, diocesaan en districts- verband in het kader van de be jaardenzorg. lingssecretaresse had een be langrijk aandeel in het verloop van de jaarvergadering. Behal ve haar werkzaamheden als se cretaresse (verslagen etc.) moest zij wegens verhindering van penningm. G. de Jong, ook diens zaken waarnemen. Het fi nancieel overzicht toonde een klein batig saldo; de begroting voor 1972, sluitende met ruim 3.000,- werd aanvaard. De periodiek aftredende en her kiesbare bestuursleden H.A. van Engelen, mevr. Kaptein en M. Krumpelman werden bij accla matie herkozen: de eerste is weer als voorzitter met algeme- Mevr. O. Vreeswijk-Vergeer, afde- ne stemmen herkozen NOORDWIJK De Ned. Ver. van Huisvrouwen organiseerde in het bowlingcentnim Faase te Noordwijk een gewestelijk bow- lingtoernooi. Bijna honderd da mes namen er aan deel, onder wie mevr. Geerlings van het hoofdbestuur, de dames Zaal. Zijlstra, Hogeweg en Kuilman, bestuursleden van het Gewest Zuid-Holland, en de dames Wee ning, Van de Most van Spijk Admiraal, Kok, Van der Weij- den en Zaanen, leden van het bestuur van de afdeling Noord- wijk. De organisatie van het toernooi, waarin de afdelingen Leiden, Den Haag. Delft, Sas- senheim, Lisse/Hillegom en Noordwijk meespeelden, berust te bij de dames Sloos en Vaart jes, later bijgestaan door mevr. Van der Weijden. In deze wedstrijd hield men zich zowel met kegelen als met bow len bezig. Donk zij de perfecte organisatie werd het toernooi vlot afgewerkt. Men bemerkte al spoedig hoe prettig men het vond met leden van andere af delingen kennis te maken en sport te bedrijven. Halverwege de middag kwam ook mevr. Van Gilse, erelid van de afde ling Noordwijk, een kijkje ne- De eerste prijs, een broche in de vorm van een verguld kegeltje was voor mevr. W-ij nobel uit Sassenheim. De tweede en der de prijs gingen naar mevr. Pel, eveneens uit Sassenheim, en naar mevr. Koevoet uit Leiden. De streefprijs ging naar mevr. Cres uit Leiden. Deze prijs be stond uit een grote kartonnen kegel, waarin een papier ver borgen was met een getal. De speelster, die het aantal punten behaalde, gelijk of het dichts bij dit getal, werd winnares. Bij de behaalde prijzen voegde de af deling Noordwijk bloemen. Mevr. Zaal, voorzitster van het gewest, reikte de prijzen uit. ZOETERWOUDE— Na het druk bezochte eerste winterconcert in november geeft de Sint Jans Fanfare a.s. zaterdagavond zijn tweede uitvoering. Daarvoor is een gevarieerd programma sa mengesteld. De drumband VIOS zal de avond openen. Buiten hetgeen er daar bij te horen is zal veel kijkgenot zijn aan de kleuren en show. Het geheel staat o.l.v. de in structeurs T. Rijnsburger en J. v. Kooperen. Daarnaast heeft het bestuur van de fanfare be sloten om op veler verzoek nog maals de Leidse accordeonver eniging „Vivace" uit te nodigen. Haar progamma zal bestaan uit lichte, populaire muziek. Het tweede gedeelte van de avond zal door de Sint Jans Fanfare zelf worden verzorgd. Ook diri gent Jan Mey gaat met zijn mu sici op de lichte toer. Het pro gamma vermeldt o.m. James Last op klompen, Rymbazello, When the Saints en een selectie uit de musical „Hair" zoals die ook werd gespeeld tijdens de jongste Taptoe Delft. De ver heugende groei van het korps zet zich voort want opnieuw is het aantal leerlingen uitgebreid zodat er zelfs verschillende op de wachtlijst staan voor een in strument. De toegang is gratis en bovendien wordt de bezoe kers bij het betreden van de zaal een gratis lot aangeboden waarop in de loop van de avond de grote fanfareprijs wordt ver loot. Voorschoten Het Baljuwhuis op de Voorstraat in Voorschoten is na de laatste commerciële bestem ming (slagerij) een huis voor sociëteiten gewor den. De jeugdsociëteiten „De Baljuw" en „War- kandahebben de laatste sporen van de recht sprekende ambtsdrager reeds uitgewist. In dit eerbiedwaardige huis van de Baljuw kwam de politie nog als gast en zelden in functie. Na de op heffing van de jeugdsociëteit „Warkanda" is er een andere sociëteit gekomen, waarvan de leden gemiddeld een halve eeuw ouder zijn dan die van de jeugdsociëteiten. Sociëteit ..d'Oude Baljuw" is opgericht door de plaatselijke afdeling van de Algemene Bejaardenbond en zo slecht als het met De beneden lokaliteit met o.a. een biljart was al snel te klein en sinds enige weken is er boven in het,Baljuwhuis een koffiekamer annex kaartka- mer. Mevrouw Kneyber is een van de dames die de koffie en thee verzorgt. De bejaarden zijn ei gen baas in eigen soos en er heerst een aparte sfeer onder de mensen, die praten over „op de Voorstraat" en „in de Schoolstraat" en nooit deze voorzetsels verwisselen, omdat vroeger duidelijk te zien was dat de Voorstraat hoger was dan de Achterweg (thans Schoolstraat). (ADVERTENTIE) prabo burggravenlaan 2 leiden op woensdag 1 maart begint de nieuwe cursus Inl.W. DE GREEF - TEL. 32532. NOORDWIJK Het Chr. Muziekgezelschap „De Echo der Duinen" te Noordwijk aan Zee geeft donderdag avond, 2 maart a.s. in het Lido-theater zijn jaarlijks concert onder leiding van di rigent Wijb. Schoon. Vervol gens zullen o.l.v. de heer A. Ti- man de Drumband en Majo rettes optreden. Het concert begint om 8 uur nam. Na de pauze wordt een komische film vertoond. LEIDEN Het was te ver wachten dat een modern programma als het Strijk kwartet van Zagreb woens dagavond in de Lakenhal te bieden had, geen overweldi gende belangstelling zou trekken. En toch moet het ons van het hart dat wij een dergelijk programma hebben toegejuicht. Weliswaar schenkt deze muziek bij de eerste kennismaking niet di rect een esthetisch genot. Maar toch is het van- het grootste belang kennis te ne men van de richting die de avant-garde de hedendaagse muziek heeft gegeven. Deze geheel nieuwe techniek, dit nieuwe klank-idioom vraagt van de toehoorder de uiter ste concentratie. Men zou een zekere verwant schap kunnen aantonen in Impulses II van Igor Kulje- ric en het tweede Strijkkwar tet van Ton de Leeuw, in die zin dat beiden gebruik ma ken van dezelfde technieken. Het verschil tussen hen is dat Ton de Leeuw meer ce rebraal en Kuljeric bewege- lijker is. De effecten, de af glijdende klankverschuivin gen. de „wrijfvlakken", zijn bij Ton de Leeuw zeer over wogen. Kuljeric geeft aan de uitvoerenden grotere vrijheid door binnen het raam van zijn gegeven het persoonlijk element van een zekere im provisatie te brengen. Dit geeft aan zijn werk iets fas cinerends. Dit laatste komt zonder meer ook op rekening van de voortreffelijke uitvoe ring van het Strijkkwartet van Zagreb, bestaande uit Josip Klima. Ivan Kuzmic, respectievelijk eerste en tweede viool. Ante Zivkovic altviool en Josip Stojanovic cello. Anton Webern was vertegen woordigd met 5 Satze op 5, een werk dat hij een jaar na de beëindiging van zijn stu die bij Schönberg voltooide. Als getrouw epigoon van zijn leermeester maakt hij ge bruik van het twaalftoonssy- steem. Hij heeft zich hier nog niet kunnen onttrekken aan de verstarring, die in dit systeem verankerd ligt. On danks een verzorgde uitvoe ring. was dit toch niet het zwaartepunt in dit program ma. eerder een zwaar punt. Na de pauze Ravels Strijk kwartet in F gr. T. Geschre ven in zijn eerste periode en zeker nog niet vrij van im pressionistische tendensen, spreekt Ravel hier reeds een zeer persoonlijke taal. Het is opmerkelijk, hoe dit Joego slavische ensemble zich deze Franse geest heeft eigen ge maakt. Hun vertolking was sober in de goede zin van het woord en zeer voornaam. Besluiten wij met een woord van hulde voor deze vier ras-muzikrn'en. verenigd in het Zagreb-kwartet, dat van dit programma een onvolpre zen uitvoering gaf. Hulde ook aan het initiatief van K. en O. in samenwer king met Gaudeamus, om dit gezelschap hier te brengen. B. Rijnders o O ZOETERWOUDE De strafcommissie van de KNVB heeft Henk van der Zwan van S. J. Z. geschorst voor vier wedstrijden wegens het bedreigen van een tegenstander en het niet direct verlaten van het veld tijdens de op 9 januari gespeelde wedstrijd S. J. Z.-Spoorwijk. Over de andere (vermeende?) onregelmatigheden tijdens deze door arbiter H. B. Vos geleide ontmoeting wenste de strafcommissie een nader rapport van S. J. Z. dat haar inmiddels heeft bereikt. Merk waardigerwijs werd daarover alleen in het rapport van de Hage naars gewag gemaakt, ook de scheidsrechter verklaarde niets ge constateerd te hebben. Aan de straf van v. d. Zwan wordt nog één wedstrijd toegevoegd, van wege een voorwaardelijke straf in het vorig seizoen. Op het totaal van 5 wedstrijden mag de voorlopige schorsing van twee wedstrijden die hem door z'n eigen vereniging waren opgelegd in mindering worden gebracht zodat v. d. Zwan nu nog drie wed strijden buiten spel staat. Comité uit Lisse bood mgr. C' en geldgeschenk aan LISSE Het „Comité Cadeau Bisschop Gijsen-L'.ssc" heeft af gelopen zondag in Huize St. Eli sabeth te Nunhem kennis ge maakt met de nieuwe bisschop van Roermond en hem daarbij de toegezegde cheque van 10.000 gulden overhandigd. Mgr. Gijsen, die vergezeld was van zijn vader, zuster en zwa ger, droeg de H. Mis op in de k.ipel van Huize St. Elisabeth, die door enige comité-leden was versierd met bloemen. De ge meenschap van 75 zusters was volkcr.-.en verrast door dele bloemenpracht. Bisschop Gijsen zal het geld be steden voor de restauratie van de kapel van het bisschoppelijk verblijf. LISSE Gisteravond om 1 uur kwam de autobestuurder v. d. S. uit Hillegom met zijn Opel in aanraking met een voor hem rijdende Ford-Tau- nus, bestuurd door v. B. uit Hillegom. Hij vloog eerst naar links tegen een boom en daarna naar rechts tegen een lantaarnpaal. De auto was total-loss. De bestuurder liep slechts lichte verwondin gen op. Maskerade zaterdag in Rij pwe tering RIJPWETERING— Zaterdag avond wordt door Maskerade in het Dorpshuis het blijspel „Het Vrolijke Tankstation" opge voerd. Eerder speelde men dit stuk in Bodegraven, waar veel succes behaald werd. Morgen speelt men bovendien ook nog in het Cultureel Centrum in Nieuwe Wetering voor leden en dona teurs van de muziekvereniging „Door Gunst Verkregen". Aan vang van de voorstelling in Rijpwetering is om 8 uur, de zaal gaat om half acht open. Kaarten 2,50 in de voorver koop verkrijgbaar op het adres Binnenweg 4 en verder aan de zaal. Wassenaar De toetreding van Wassenaar tot de gemeenschap pelijke regeling inzake het regio naal woonwagencentrum Leiden is per 1 januari j.l. een feit ge worden. Dat betekent, dat thans een begin gemaakt kan worden met de opheffing van het Was- senaarse woonwagenkamp aan de Ruigelaan. Dit betreft overi gens slechts een formele ophef fing. Aan de gemeente Leiden is namelijk toegezegd, dat geen van de woonwagenbewoners, die zich op 1 januari j.l. in het Wasse- naarse kamp bevonden, tegen zijn wil uit Wassenaar behoeft te vertrekken, alvorens het nieu we centrum in Leiden gereedge komen is. Een gevolg van de formele opheffing van het kamp aan de Ruigelaan is wel, dat in Wassenaar geen woonwagenbe woners meer toegelaten zullen Burgemeester en wethouders heb ben de huidige bewoners van het kamp aan de Ruigelaan op de hoogte gesteld van de toetreding van Wassenaar tot de gemeen- houders de woonwagenbewoners medegedeeld, dat op het ogen blik wordt onderzocht, welke voorzieningen nog in het kamp aan de Ruigelaan getroffen kun nen worden. schappelijke regeling en de ge volgen daarvan voor hen. Tevens hebben burgemeester en wet- Wat u ook moet weten ALPHEN AAN DEN RIJN Aanstaande vrijdag zal burgemeester mr. Gallas het officiële begin maken van d< beplantingswerkzaamheden van het recreatiegebied „De Bijlen". Na de officiële han deling zal de directeur van Gemeentewerken, ir. Hakste- ge, het recreatieplan verkla ren en toelichten. De feeste lijkheid heeft plaats in het clubhuis van de voetbalver eniging „Alphen" Sportlaan; aanvang 15.30 Alphen De traditionele Laurareünie in Alphen den Rijn wordt 3 maart ge houden. Deze feestelijke bij eenkomst heeft plaats in het bovenrestaurant van vogelpark „Avifauna"; a vang 20.00 uur. Muzikale r dewerking verleent het gezel schap „Melody Mixers" orkest dat een optimale ont spanning garandeert. De reü nie is toegankelijk voor oud deelnemers aan de vierdaag se rijwieltochten, de deelne mers aan de avondvierdaag se fietstochten en voor intro- ducé's en belangstellenden. LEIDSCHENDAM Op 22 maart organiseren de dames van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers wee derkledingbeurs in de An- 1 dreaskerk aan de Grutto laan. Ingeleverd kunnen v den kledingstukken van deren tot 16 jaar, schoeisel en sportkleding, geen baby- kleding. LISSE De „Unie Vrouwe lijke Vrijwilligers" gaat in april een kledingbeurs hou den. Op deze beurs kunnen te klein geworden kinderkle ren worden verkocht. Het gaat om kleding van kinde ren tot 12 jaar. Meer inlich tingen worden verstrekt door mevrouw Kemp, Kievitstraat 4, tel. 3003; mevr. Swart, Vincent van Goghstraat 14, tel. 3918. A Noordwijk De Noordwljkse Reddingsbrigade telt weer v geslaagden In haar geleder De heren dr. Veldkamp en Basten leidden een cursus v hel eenheidsdiploma EHBO. BIJ afgen Hui les Paula van Basten, Anja van den Berg. mevr. Van Bohemen- De Haas. Joke Kleton. n irde. Truus Vervaet. ?f. Jan lm Jan de •g. Henk Schelvis. Wlm v.d. Kees van Zeist jr. re Wassenaar werden e genomen voor het jeu De kandidaten werde door Instructeurs van de. Allen zijn geslaagt slaagden zijn: J. v.d. Nouland. M. Meverlnk. J. Stee C. Caspers. J. Steenvoorden. G. Hermans. N. Prins. A. van Den zen. L. van der Zwet, E. Com pter. J. Duivenvoorden. I. Neder- stigt. H. Compler. J. van Den- hl. Hoek. A. Koer veld. P. van der der Voet. A. de tink K. AuRust Togt. J. Nulkens. L. van den Berg. M. Heemskerk. J. Lands man. K. Immc-zeel. A. Weeehe'. Marv Prins. N. der Hulst. B. Vlieland. M. Duin- Berg. ,P van der Vor Roode. .1. Reekers. W. Vogelaar. A. Sioc- - ---- - ?ek. J. Vink. P. Voorn. T. van Dam. A. Slno beek. T. Piasmeier. C. van E den. N. van Dam en Y. Gee lines. Maria v.d. Drift zwom af voor h jeuedbrevet III. OUD ADE Vrijdagavond a.s. is er wederom gelegen heid om in het café 't Lage Land te komen kruis- en kla verjassen t.b.v. de R. K. Handbalvereniging Jong Ade. Aanvang 20.00 uur 9 ROELOFARENDSVEEN Vrijdagavond kunnen de le den van het NKV en hun da mes in het dorpshuis De Al keburcht weer deelnemen aan de grote klaverjasavond, waarvoor zonder inleggeld weer een groot aantal vlees- prijzen zijn te winnen. De genen die niet kunnen kaar ten mogen hun geluk beproe ven in het sjoelen met apar te prijzen, aanvang 20.00 STOMPWIJK Vrijdag 25 februari organiseert de jeugdcommissie van de v.v, Stompwij'kse Boys weer een contactavond. Deze zal wor den gehouden in de kantine van de vereniging. De op brengst komt geheel ten goe de van de jeugdafdeling t de vereniging. Het inschrijf geld bedraagt ƒ2,-, en d« aanvang is 20.00 uur WARMOND Vrijdag a.s houdt de financiële commis sie 's avonds vn 20.00 tot 21.00 uur een hoorzitting over de begroting. Gezien het grote succes van verle den jaar is er ook dit jaar ii de gelegenheid gesteld in ee: zo breed mogelijk kader vra gen te stellen. WASSENAAR Op vrijdag 25 februari a.s. zal de adju dant C. Lugthart afscheid nemen van het politiekorps in verband met het bereiken van de zestigjarige leeftijd. De heer Lugthart is sinds 1936, dus bijna 36 jaar werk zaam geweest bij de Wasse- naarse politie. Grote verdien sten heeft adjudant Lugthart voor het Wassenaarse korps reserve-politie, waaraan hij sedert de oprichting mede leiding heeft gegeven. Na een afscheid in kleine kring op vrijdagmiddag 25 februari a.s., zal er van 16.30 tot 17.30 uur in het politiebureau vo iedereen gelegenheid zijn i scheid te nemen van de ad judant.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6