Het gonst van de activiteiten in 't Dorpshuis van Stompwijk Het ISSO brengt studenten en scholieren dichter bij elkaar Bestuur wil niet langer achter de bar V oor jaarsbloemen in de W ilhelminaschool Proef geslaagd met n i cr transportwagen Spots en derde wijzerplaat voor Zoeterwoudse kerk Kort geding tegen Boskoper om tang MARKTEN i LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 FEBRUARI 197L Culturele commissie wil steun van gemeente Stompwijk Het Dorpshuis in Stompwijk draait nu al weer een jaar. Tijdens de ope ningsweek werden tal van activiteiten ontplooid, die veel belangstelling trokken. Een vaste organisatie bestond er echter niet. Vandaar dat er al gauw stemmen opgin gen om te komen tot de op richting van een culturele commissie. Die commissie is inmiddels gevormd en be staat uit de heren J. Elder- horst, A. Oliehoek en H. Kes- ten. Voorzitter B. v.d. Velden van de Stichting Dorpshuis maakt tevens deel uit van de commissie, die uitgebreid moet worden wil men enkele plannetjes op korte termijn kunnen realiseren. Begin dit jaar zijn contacten gelegd met de gemeente. In een goede sfeer zijn die ver lopen, maar toch is commis sielid Oliehoek niet tevreden. Volgens hem is op het beleid van de gemeente het nodige aan te merken. „Voor de sport wordt enorm veel ge daan, maar ons schiet er niets over", aldus de heer QHehoek. Ais belangrijkste doel van de commissie ziet hij het ont plooien van aktiviteiten voor alle Stompwijkers. „Maar daarnaast, en dat is eigenlijk belangrijker, moeten we de dorpsbewoners stimuleren zelf aktiviteiten te onderne men. De commissie heeft tot nu toe slechts een paar evenemen ten georganiseerd. „Het op treden van Jules de Corte was als start beslist ge slaagd, maar 'voor een film onlangs was de belangstel ling beslist ver onder de maat". De commissie gaat stencils met een programma van de activiteiten verspreiden. Deze stencils worden waar schijnlijk opgenomen in het middenstandsblad De Dorps ketting. Corry van Beelen wint schoolprijs NOORDWIJK Ter gelegenheid van de jaarlijkse huisbroeiwed- strijd was de hal van ac Wiühel- minaschool gisteravond één gro te bloementuin. Potten met fleu rige lenteboden stonden daar in lange rijen uitgestald. Het wa ren vriendelijke crocussen, sier lijke narcissen, statige tulpen en verrukkelijk geurende hya cinthen. Met veel zorg en toewijding wa ren ze door de schooljeugd op gekweekt en vaak waren er ver rassend goede resultaten be reikt. Natuurlijk lukte het niet bij allen even goed, want het trekken van bollen in huis en het precies op tijd show-klaar hebben van de potten is een moeilijke opgave, waarbij het niet alleen aankomt op liefheb berij en enige ervaring, maar ook wel eens op wat geluk Een alleszins competente jury, bestaande uit mej. T. Beukers en de heren P. H. Lindhout en C. Passchier JPzn, beoordeelde het materiaal. Na enkele uren van zorgvuldig bekijken, wikken en wegen, werden de prijzen als volgt toegekend: klas IA: 1. Hanneke van der Tang, 2. Arjan Plug, 3. Sandra Passchier. Klas IB: 1. Kees Hordijk, 2. Karin van Beelèn, 3. Fdjtje Vink. Klas 2A: 1. Riena Ruinemans, 2. Cor ny Dol, 3. Nelleke van Duiven- boden, 4. Tom Vink. Klas 2B: 1. Carolien van Beelen, 2. Rosa van der Tang. Klas 3: 1 Jolan- da van Duivenbode, 2. Piet Lindhout, 3. Ingeborg Stroeve. Klas 3A: 1. Jannie van Beelen, 2. Nelly Varkevisser. Klas 4A: 1. Tjaard Sijpkes, 2. Dik van der Zwan. Klas 4B 1. Corrie van Beelen (hoogste aantal punten en daarmede win nares van de schoolprijs), 2. Emmy van Beelen. Klas 5A: 1. Leny Plug, 2. Karin van Beelen. Klas 5B: 1. Anton Lindhout. Klas 6: 1. Jena van der Meulen, 2. Hanneke PasSchier. Leiden Sinds enige tijd bestaat in Leiden het ISSO, afkorting van Inter Scholair Samenwer- kings Orgaan. De oprichting hiervan gebeurde op initiatief van de Leidse Vereniging voor Studerenden Augustinus. men zoals studiekeuze, kamer huur, verenigingsleven, ten tamens voorbereiden enzovoort. Een bezoek aan jazz-zolder Hot House, gehuisvest in hetzelfde pand, besluit de avond. Op 24 maart gaat het ISSO voor het eerst daadwerkelijk in aktie. Middelbare scholieren uit Lei den en omgeving worden dan uitgenodigd in het Eigen Huis, het verenigingsgebouw van Au gustinus, Rapenburg 24. Vanaf r zullen de gasten op infor- Gebleken is namelijk dat het con- komsten is gesproken over het (al of niet goed) functioneren van de verschillende schoolpar- lementen. Omdat bleek dat het Stedelijk Gymnasium een derge lijk inspraak-instituut mist, be sloot het ISSO de gymnasiasten bij de opzet daarvan te helpen. Het is niet de bedoeling hierdoor „zieltjes te winnen" voor Au gustinus. Het is een algemene Van elke scholengemeenschap en informatie-avond van studenten van Augustinus zitten twee af- voor scholieren. Dit „verticale" gevaardigden in het overlegor- contact is slechts één aspect dat gaan. Deze evenredige verde- het ISSO beoogt. ling voorkomt, dat de studenten de boventoon gaan voeren. mele wijze kennis maken met de wereld waarin de meesten van hen, na het eindexamen een belangrijke tijd zullen doorma ken. Tijdens en na de maaltijd kunnen zij vragen stellen over het studentenleven in al zijn facetten en praten over proble- tact tussen scholieren onderling Het ISSO is als instelling niet eveneens beter kan. Ook daar- nieuw. Al eerder zijn er inter- aan wil het ISSO iets gaan scholaire contactcommissies ge- doen. Dat „iets" staat nog erg weest. Helaas zijn ze altijd stuk in de kinderschoenen. Er is een gelopen op gebrek aan continue permanente uitwisseling van belangstelling, voldoende inspi- schoolkranten tot stand ge bracht en in een viertal bijeen- kens weer blijkt er een grote behoefte te bestaan aan onder ling overleg. Nieuw is het wel, dat het initiatief nu van een groep studenten uitgaat die zich ervan bewust is dat er wel de gelijk iets moet veranderen in de relatie student-scholier. ,tWe moeten een groot stuk ach terdocht wegnemen, zegt stu dent Ad van Varle, lid van het ISSO, „de drempelvrees van de scholieren voor de studentenwe reld is enorm groot. En tevens moeten zij de gelegenheid heb ben om met elkaar te praten over problemen waarover zij op school niet kunnen spreken. Wij hopen dan ook dat de bijeen komst op 24 maart niet een- ratie en betutteling van bove- Met deze gerechtvaardigde hoop naf. Dat is- jammer, want tel- kan het ISSO blijven. STOMPWIJK— Het gaat goed met het dorpshuis van Stomp wijk. „Zes van de zeven avon den in de week gonst het activiteiten en woensdags er terdags Is er de hele dag wel wat te doen", aldus Ben Velde, voorzitter van de Stich ting Dorpshuis. Hij Is over het algemeen zeer tevreden over de huidige gang van zaken. De kabouters en kwispels huizen sinds kort ook in het Dorpshuis en de pas opgerichte hobbyclub trekt mede door de mogelijk heden die het Dorpshuis biedt vele jongeren. De heer Van der Velde heeft veel bewondering voor Asafoetida, een maatschappelijk geënga geerde jongerensoos die vrij druk wordt bezocht. Ongeveer 300 van de 450 Stomp- wijkse gezinnen heeft vorig jaar meegedaan aan de aktie 4x10 om het Dorpshuis te realiseren. Toch zijn vele Stompwijkers nog nooit in het Dorpshuis ge weest. Voorzitter v.d. Velde: „Dat is niet zo vreemd. Er wo nen hier namelijk nog al wat agrariërs, die 's avonds niet zo gauw tot een uur of twaalf, een blijven hangen. De andere mor gen moeten ze weer vroeg op". De culturele commissie, waarva'n hij zelf ook lid is, moet eigenlijk als een werkgroep van het stichtingsbestuur fungeren. Het stichtingsbestuur heeft zich voor haar werk financieel garant ge steld. De commissie kan daar door op vrij zekere basis star ten. Financieel draait het echter ondanks alle activiteiten niet zo best. Er moet ongeveer 10 mille per jaar worden omgezet om re delijk te kunnen draaien. Om nieuwe initiatieven een kans te ge-ven wordt er van nieuwe verenigingen geen zaalhuur ge vraagd. Wel moet elke vereni ging jaarlijks aan een fancy fair meedoen om zo toch nog centen in het laatje te helpen brengen. Zorgen maakt men zich binnen het stichtingsbestuur ook over het beheer van het Dorpshuis. Elke avorvi staat er een be stuurslid achter de bar. Daar wil men van af. Binnenkort gaat er verzoek om garantstel ling uit naar het gemeentebe stuur om te komen tot een vas te beheerder. „Pas als zulke za ken zijn geregeld, kunnen we ons meer concentreren op de aktiviteiten", aldus Ben v.d. Velde. Met wensen en grieven kan men elke avond van acht tot elf bij het stichtingsbestuur terecht. Ook telefonisch (01715-1838) is men bereid in discussie te tre- LEIDEN De proef van enkele maanden met de eerste ambulan ce auto in Nederland, welke is ingericht voor het transport van nieren, bestemd voor transplantatie, Is bijzonder succesvol verlo pen. De bij het Akademisch Ziekenhuis te Leiden in gebruik zijnde nier machine, ontwikkeld door de Amerikaanse dr. Belzer, maakt het mogelijk het transport van nieren, dat voorheen maximaal enke le uren mocht duren, nu tot 76 uur te verlengen. Voor de elektrische voeding van de niermachine tijdens het trans port werd aan Dynaf Alkmaar de opdracht verstrekt een. bedrijfs- zeker aggregaat in de auto te bouwen. Mede door deze ambulance is een van de twee grote problemen rond de niertransplantatie, n.I. het vinden van donors en het voorheen noodzakelijke, snelle transport van de nieren voor een belangrijk deel opgelost. ZOETERWOUDE Aan de ge meenteraad, die vanavond bij een komt, wordt voorgesteld een krediet van 5000,- uit het gemeentelijk cultuurfonds be schikbaar te stellen om de toren van de N.H. Kerk (welke eigen dom is van de gemeente) op hoogtij-dagen in floodlight te Bovendien wordt het met het toe nemend aantal bewoners van Boskoop Deze week diende voor de arrondissementsrecht bank te 's-Gravenhage een kort geding aangespannen door de N.V. Handelsmaatschappij Ame- vo te Wormer tegen de heer M. wonende te Boskoop, in verband met het door deze laten plaat sen van advertenties in de Bos- koopse Courant. In deze adver tenties werden uitlatingen van de heer Rozestraten, als verte genwoordiger van Fouragehan- del G. J. Houtman N.V. te Bos koop, als onjuist betiteld. Eiseres is importeur van een bindtang (uit Japan) die door Fouragehandel G. J. Houtman N.V. in Boskoop en omgeving wordt verkocht. Mr. Kalkman, advocaat van gedaagde be- streed de uitlatingen van de heer Rozestraten als zou de Ja panse tang goedkoper in ge bruik zijn dan de Franse die door zijn cliënt, de heer. M. wordt verkocht. Hij beriep zich weest maar het de bedoeling op noodweer-exces omdat bele- was dat de heer R. met zijn uit- diging niet de opzet was ge latingen zou stoppen. Mr. Mol, ten plaatsen van bedoelde ad- stelde daartegenover dat het la de gemachtigde van eiseres vertenties een onrechtmatige daad was. Voorts bestreed hij de mededeling van gedaagde dat de Japanse tang slechter was dan de Franse, mede aan de hand van een analyse door een onpartijdig deskundige. De president zal maandag 28 fe bruari a.s. uitspraak doen. het - plan Westeinde wenselijk geacht een derde wijzerplaat op de toren aan te brengen. Hier door kunnen ook de mensen in het nieuwe woongebied de tijd op de toren waarnemen. Er is offerte gevraagd bij de Fa. J. M. Elderhorst. In aansluiting hierop stellen B. en W. voor eveneens uit het cultuurfonds een krediet can 3000,- beschik baar te stellen. De bestaande verlichting langs de Europaweg voldoet niet meer aan de eis des tijds. De Prov. Wa terstaat heeft daarom het initia tief genomen om tot verbetering te komen. De lichtpunthoogte zal gebracht worden van 5Z> op 8 meter. Bovendien zal het type verlichting wijziging ondergaan. Op de lichtmasten met dubbele uitlegger staande in de midden berm zullen twee soorten verlich ting komen, te weten een na- triumverlichting (geel) boven de hoofdrijbaan en een h.p.L- licht (wit) boven de parallel weg. Dit zal de verkeersveilig heid zeker ten goede komen. De kosten worden geraamd op 16.110,- waarop een provinciale subsidie van 100% tegemoet kan worden gezien. LEIDEN Inbrekers hebben geprobeerd het offerblok uit de muur van de Meerburg- kerk te breken. Zij waren binnengekomen via het aan grenzende verenigingsgebouw en de pastorie. Voor zover is na te gaan, wordt er niets vermist. Nieuwkoop Na 44 jaar bij de Ned. Mij voor Nijverheid en Handef als boekhouder te hebben gewerkt, heeft de heer A. F. Schuurman offi cieel afscheid genomen. Tijdens een korte bijeenkomst heeft de oud ste directeur, de heer J. S. Bodegraven, de scheidende boekhouder een gouden draagmedailje opgespeld, nadat hij de heer Schuurman had toegesproken. LEIDEN Voor de Vereniging Oud Leyden houdt drs. Sarfaty vanavond in het Stedelijk Museum De Laken hal een lezing over „Uit bagger geborgen". Belang stellenden worden uitgeno digd eigen bodemvondsten ter identificatie mee te brengen. Lm LEIDEN Een zeventienjarig meisje uit Zoeterwoude kwam gisteravond met haar brom mer in botsing met een personenauto. Het gebeurde op de Hoge Rijndijk bij de oprit naar Rijksweg 4. Het meisje werd met een ge compliceerde beenbreuk naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Lisse De heer J. Visser, hoofd van de openbare lagere school in de Lisserbroek verlaat per 1 augustus het onderwijs. De heer Visser zou eigenlijk met ingang van 1 juli volgend jaar gepensioneerd worden, maar heeft aan het gemeentebe stuur van Haarlemmermeer verzocht hem met ingang van 1 augustus a.s. te willen ontslaan als hoofd van de school. Hij deed dit verzoek in verband met het feit dat in Lisserbroek een nieuwe school wordt gebouwd. Hij acht het beter, dat zijn op volger hierin zelf zijn inspraak kan doen gelden. Het zal vreemd zijn in de Lisser broek niet meer te kunnen spre ken van „de school van meester Visser", want de benaming „openbare school" hoorde men maar zelden gebruiken. Deze school heeft dan ook in de Lis serbroek een heel bijzondere plaats ingenomen als de enige school die de Lisserbroek rijk was. De leerlingen kwamen voort uit alle gezindten in de Lisserbroek, het was „de school van de Lisserbroek"! Daarin zal mettertijd wel enige veran dering komen, want gelijktijdig met de nieuwe openbare school zal „onder één dak" ook een r.- k. lagere school gebouwd wor den. Jongen vond mensenschedel in Stompwijk Stompwijk De 13-jarige J. Post heeft iri de Knipsloot een men senschedel gevonden. De jongen voetbalde met enkele vriendjes op een weiland vlak bij de sloot. Toen de bal in het water terecht kwam, zag hij op de bodem half in de bagger, de schedel liggen. De heer J. Post sr. heeft de vreem de vondst naar het politiebureau in Leidschendam gebracht. De politie zal in samenwerking met de recherche de zaak verder on derzoeken. In het gerechtelijk laboratorium in Den Haag gaat men eerst de schedel onderzoe ken. Over de ouderdom ervan kon nog niets meegedeeld woi- Zoeterwoude De weg van Zoeterwoude naar Stompwijk was gistermorgen op enkele punten onverwacht verraderlijk glad. Een onbekend aantal automobilisten heeft dat tot zijn schrik ervaren. Een stuk of drie wagens bleven met (blik)schade in de berm achter. ALPHEN Uit een wening in de Diamarvtstr. te Alphen aan den Rijn zijn in de nacht van dinsdag op woens dag 4 slaapzakken en een grote zoutzuurfles ont vreemd. Door vernieling van de afscheiding boven de deur verschafte men zich toegang. Wat u ook moet weten HAZERSWOUDE De af deling van de Bond van werknemers in de Agrari sche, Voedings- en Genot- middelenbedrijven uit zerswoude-dorp vierde groot] feest in het Michelshuis. Twee AVG-ers, de heren| P.Olierook en P.Fase, veertig jaar lid en drie ande-| re, de heren B. van Meurs, W. van Beek en C.Loomans,, vijfentwintig jaar. Bondsbe- stuurder W.H.A. Winter reik te daarom twee gouden drie maal zilveren spelden uit aan de jubilarissen, ALPHEN Op de Amster-, damse Jaap Edenbaan zijn, gisteravond de clubkam-' pioenschappen verreder het Schaatstrainingscentrumi Alphen van de K.N.S.B. Er namen totaal 20 leden deel. Bij de heren zegevierde Joh, Overes, die voor de 500 ter 45,4 sec. nodig had voor de 1500 meter 2 min 26,2 sec. C. Quartel werd kampioen van de junioren! met 52,8 voor 500 meter en 2' min. 55 sec voor de 1500 ter. De snelste dame bij dez< wedstrijden was R. Biesheu vel die de 500 meter min. 01,5 sec reed en de lOOOi meter in 2 mdn. 12 sec. Dolf van Dijk beste schaatser van Warmond WARMOND Dolf van Dijk j gisteren op de Jaap Edenbaai In Amsterdam langebaankam pioen van de Warmondse IJs-i club geworden. Hij won zo' de 500 (46 sec.) als de 1500 i ter (2.35.9) voor Theo Vergeer] die resp. 48.5 en 2.40.5 liet drukken. Outsider Aad Heems kerk werd door een val op i sprint uitgeschakeld. De deri prijs kwam in handen van Keg} Groen in 't Woud. Bij de A-junioren ging de naar de talent olie Voorhouterl; Jaap Kortekaas. Hij kon zich - zelfs een val op de 500 meter], veroorloven (57 sec.). Op 1500 meter reed hij een tijd 2.27.1. Niet best voor zijn doefï maar de omstandigheden, veëll I wind en stroef ijs, waren -én naar. Frank Beugelsdijk tweede. Henk Kortekaas werd eerste bijhn de B-junioren. De tweede derde plaats waren hier respj voor Piet van Rijn en Sjaafi] Kerkvloet. Kees Witsenburg waj' de beste bij de adspiranten. Hij] eindigde voor Willem Leenen en- Marian van Rijn. GROENTEVEILING LEIDEN (23/1. Appelen 16. Peren 40-68. Aardappe len 8—Hit. AndCJvIe 107—326. Snijbo nen 1737. Kroten 15. Kroten, k ikl 60. Ei» ren kool- 31—57. Rt kool 8—15. Rabarber 70-444. Spil zie 107-470. Spruiten A 87—1 Spruiten B 8190, Komkommers L, Uien middelgrof 4—16. Witlof 56- J' j 2?- I ippe- _j 0112. Komkor ÏOL komkommers C 97—99. Sla A 16—36. Selderij WESTLAND NOORD (23/2). Sla 11 kg. 10, 13 kg. lS'/j—isy2, 15 k, H9','"—20. 1,7 kg. 20—21 19 kg. 20VV iMHini —165, Snijbonen 630—S20. 'Raapstelen H2-.1S. Seliderlt) 40-55. Krulpc-tersê- Ke 3341. S-HERTOGENBOSCH. 1737! Graskalveren 640. Vettekaïvël ren ,146. Nut-lib Schapen 486. Sla pers 5S. Slachtru: 'rijzen In guldens per stuk 635r- ivart 1450-1 OW. Klanm luk 1400—1650. Gulste Vf stuk 1325—1.350. Pinl„... 1000'1200. Nuchtere kalveren voor fok of mesterJJ, per stuk 150—375. Weideschapen, per stuk 150—-190, Slachlrumdoren extra kw. per kg. gesl. gaw. 620-660. Idem, le kw. per kg. gesl. gew. 560—015. Idem. 2e kw. per kg. gesl. gew. 510—555. Idem. _3e kw. per kg. gesl. gew. 470—505. Vette stieren, per kg. gesl. gew. 560—615. Worstkoeien, per kg. gesl. gew. 4.50—430. Vette kalveren, ie kw. per kg. lev. gew. 505—530. kw. Nuchtei iw. 135—165. Slacht- per kg. lev. 3e kw. per Slachtvarkt..., lev. gew. 330—239. Vette pen per stuk 160—200. Vette lamme ren per stuk 145—190. Melk- "en kalfhoelen mlnder-redelljk-diror. Gulste koelen normaal-behoorl Uk- vast. Jongvee groter- lul-duur. Vette kalveren rulmer-kalm-weinlg veran dering. Nuchtere stachtkali groot-rustig-flauw pri.lsh. Schapen en lammeren redeliJk-wtlllg-duuL Slachtvee min der-Iets s tijver-iets stijver. Slachtzeugen groter-min^- Ideal 2.40—2.65. Chrvsanten-jani 1.65—2.50. Blauwe druifjes 3f Trosanjers 1.90-2.35. Narcissen Carlton 1.40—1.GO. Fortune 1..3Ö- 1,40. Investmen 1.55. Dutch Mattel 1.45, Cheerfulness 1.00 Tuinen Er. Bine Crosbv 1.15-1 Dubbele tulpe •'-3—Tl. Cv sim 27—36. La Ré\ a 60—2,74 f-VnA rtbur .air sever sim Freesib:

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4