Lenny Kuhr staat stevig met minder kilo's Engelse film over feministe Germaine Greer Edisonwinnares tekent contract voor zeven jaar TERUGBLIK COC blijft praten met omroepen Hou het scherm in 't oog Jazz festival Sportinteresse bij 92 procent tv kijkend volk PAGINA 2 LEIDSE COURANT HET BINNENHOF DONDERDAG 24 FEBRUARI 1971 Een lief meisje, intelligent, 22 lentes, een willetje dat bepalend is voor haar resolute optreden, een kastanjebruin kort geknipt kapsel, Franse stijl, mager en nog niet helemaal uitgeslapen op de vroege maandagochtend, dat is Lenny Kuhr. Ons gesprek komt wat traag op gang. Wat weten we eigenlijk over dit meisje, dat in 1969 volkomen onverwacht op het Eurovisie Songfestival met het liedje „De Troubadour" als een ster uit de hemel kwam vallen. Ze maakte een hit, ver dween naar Parijs en won eveneens onverwachts als afgevaardigde van Frankrijk het beroemde Chileense Songfestival in Fina del Mar. Weer een hit al was het niet in ons land en een tournee met niemand minder dan George Brassens. Op het ogenblik is er de hit Jesus Christo die hoog op de Franse hitparade staat, en als kroon op haar werk een Edison, die ze vrijdag op het Grand Gala du Disque in ontvangst zal nemen. Lenny Kuhr onderging in enkele maanden een complete gedaantever wisseling. Van een ste vige Hollandse deerne, zoals wij haar kenden, veranderde ze in een slanke Parisienne. Ze liet haar lange lokken afknippen in een Fran se coupe en verfde ze eerst blond. Toen dat niet beviel kastanje bruin. Ze viel na een streng diëet 20 kilo af en kon zich hierna op een veel elegantere manier kleden. Diëet „Ik heb een tijd gedacht dat ik niet kon afval len", vertelt Lenny. „Dat komt omdat ik minder calorieën ver bruik dan iemand an ders". Ze wrijft over haar nauwelijks aan wezige buik en ver volgt dan: ,,Wel vijf diëten heb ik in de loop der tijd gepro beerd maar altijd zon der enig zichtbaar re sultaat. Tot ik tijdens de vakantie afgelopen zomer zomaar zonder dat ik er moeite voor had gedaan 5 kilo kwijtraakte. Nu moe! ik volhouden, dacht ik toen. Ik nam me voor alles op alles te zetten en me niet te laten kisten door zo iets stoms als een beetje te veel vet op de heu pen. Het is me wonder boven wonder nog ge lukt ook. Al heb ik ei een ernstige bloedar moede aan overgehou den". Lenny is door deze in grijpende kuur niet al leen qua uiterlijk ver anderd. Het heeft een niet onbelangrijke in vloed gehad op haar psyche. Ze heeft hier door als het ware zich zelf ontdekt. „Ik weet nu hoe belangrijk een wil kan zijn. Het zal niemand meer lukken mij iets tegen me zin j in de schoenen te I schuiven. Ik voel me nu een stuk vrijer en steviger op mijn benen staan. Misschien heeft het iets te maken met mijn leeftijd en was di zelfoverwinning zonder die kuur ook gekomen dat weet ik niet. Hoe dan ook, ik kreeg de duw die ik nodig heb voor het bouwen van een internationale car rière. Schrijf maar ge rust op dat ik daar erg veel voor over heb. Het water loopt me in de mond als ik langs een ijskar kom, maar ik blijf flink. Je hebt voor dit vak erg veel zelfdiscipline nodig, anders haal je het niet. Je moet tegen de roem kunnen en tegen de afgang die je te wachten staat. Je moet echter uitgaan van het succes. Van de mensen die met je j liedjes meeklappen, j van een ovationeel ap- 1 plaus aan het einde van een optreden". Contract Lenny Kuhr gelooft van daag de dag aan zich zelf. En niet zonder reden. Ze tekende on langs een contract voor zeven jaar met Claude Tibet een groot heid in de Franse showwereld die o.m mensen als Charles Aznavour, Nana Mous- kouri en Juliette Gréco onder zijn hoede heeft. Dat is natuurlijk een hele eer maar ook een moeilijke beslissing om je voor zo'n lange tijd te binden. Lenny: „Deze komst benauwt Lenny Kuhr vóór de gedaanteverwisseling ik i het genoeg van heb stop ik gewoon, wat ze ook zeggen. Ik laat mijn leven niet bepa len door dit soort bij zaken". Ze staat wat wrevelig van haar stoel op en schenkt thee in. De te lefoon rinkelt en ver breekt een gespannen stilte. We vervolgen ons gesprek en stap pen over op de toe komstplannen van deze Edison-winnares. In die toekomst zijn duidelijk twee lijnen te bespeuren. De één loopt naar Frankrijk en de andere naar ons land. „Er is een groot ver schil tussen het Fran se en het Nederlandse publiek", zegt Lenny. „De Fransen zijn har der en veeleisender. Ze verwachten dat je optreden voor honderd procent goed is. Ik heb gezien dat ze in Mar seille een collega met munten zekogelden, verschrikkelijk. In Ne derland zijn ze milder. Hoe erg je de boel ook verpest er kan al tijd een beleefd ap plausje af". Na het Grand Gala ver schijnt er in Frankrijk Lenny Kuhr. Hij wordt deze week in de Fran se hoofdstad opgeno men. Natuurlijk wordt de titelsong Jesus Christo het liedje waarin ze in Frankrijk zeer hoog op de hitlijs ten staat. Er zullen verder een aantal gloednieuwe composi ties op te vinden zijn. Deze zullen in de Ne derlandse vertaling prijken op een l.p., die begin augustus in ons uitge- land wordt bracht. Er staat ook nog een aantal t.v.-optredens op de agenda zowel hier als in het buiten land. Het belangrijkste is wel Lenny's bijdra ge aan de Mounties- show, de Nederlandse inzending voor Mon- treux. „En dan doe ik nog mee aan de theaterproduktie Kort en Klein", vertelt Len ny. „Het is een half tour de chant half ca- baret-achtig program ma waarmee Nico Knapper, Martin Bro- zius, Marianne Delgor- ge en Dolly Vonk in den lande optreden. Hoewel Lenny er uit ziet als een ras Fran^alse bedriegt de schijn. „Ik zou nooit in Parijs wil len wonen", vertelt ze. „Ik heb mijn hart ver loren aan Amsterdam en dat verandert niet. Ook schrijf ik niet in het Frans. Ik zet alles in het Nederlands op papier en laat het ver talen". Lenny Kuhr is gelukkig met wat ze bereikt heeft. Ze kent haar ei gen mogelijkheden en beperkingen en weet zich zo te handhaven tussen ,.de groten" in de Franse en Neder landse showwereld. Ze is van plan in de ze ven jaar die voor haar liggen uit te groeien tot een chansonnière van topformaat". Als ik iets in mijn hoofd heb gebeurt dat meest al zegt ze. ,,A1 kost het soms erg veel moeite. Maar je moet wat voor je vak over hebben". ROELFIEN SANT „De rubriek Ter Visie van de NOS krijgt de prijs van de meest perfide vorm van voor lichting". Dit zei een o.i. terecht boze minister Boersma gisteren in de Tweede Kamer n.a.v. de ook door ons gewraakte Ter Vi sie-uitzending van vorige week donderdag. In die uitzending werden de rege ringsmaatregelen voor de be strijding van de werkloosheid honend afgedaan als „druppels op een gloeiende plaat". Het NOS-journaal meldde 's minis ters boosheid gisteren. Meldde ook dat er door de NOS niet di- rekt gereageerd kon worden. Zulks om het enorme gewicht van de door de minister gebezigde term, die nader onderzoek vroeg. Dat begrijpen we niet. De term perfide betekent „trou weloos" dan wel „van kwade trouw". Het is buiten kijf dat de NOS zondigde tegen trouw die zij verplicht is te betrachten aan de objektiviteit. Overigens: in „Den Haag van daag" werd door de presentator gespeeld met het „druppelmo tief". maar kreeg de zakelijke strekking van het betoog van de minister redelijke aandacht. Niet overigens het deel dat de jongste t.v.-rel opleverde... „Sex in wording" bevatte een al te ingestudeerde en naar de vorm daardoor nogal vervelende op somming van standpunten van ouderen t.a.v. jeugdseksualiteit. De sfeer van de uitzending was echter nuchter, goed genuan ceerd en liet ruimte voor het la ten doorklinken van ook meer behoudende meningen. Positief vonden we daarbij dat er aandacht werd gevraagd voor het feit dat seks méér is dan een uitsluitend lichamelijke aan gelegenheid. Dat aspect van we derzijdse liefde is in de serie te vaak onder tafel gevallen. In de voorbesprekingen is het wellicht anders toegegaan dan in de uiteindelijke vormgeving. Dat heeft geleid tot het terug trekken van de vertegenwoor digster van de „Algemene Bond van Ouders en Opvoeders", be nevens tot een nogal opgewon den communiqué van deze bond. Voor die opgewondenheid leek bij de uitzending, zoals die uiteindelijk op het scherm kwam, geen plaats. In Kenmerk sprak rabbijn Y. Aschkenazy over de „drie van Hilversum De Neder landse Vereniging tot In tegratie van Homoseksua liteit COC heeft met de NOS, de VARA en de VPRO positief verlopen gesprekken gevoerd. Het COC praat met de omroe pen over de integratie van homoseksualiteit in de programma's. Nadat reeds eerder met de VARA overeenstemming was bereikt, is nu ook met de NOS en de VPRO afgesproken dat samen met het COC aandacht besteed zal worden aan de wijze waarop homo seksualiteit in de program- moa's aan de orde komt. Het COC houdt deze reeks van besprekingen nadat de NVSH het COC ge vraagd had mee te wer- eigen roep. Het COC wil eerst de mogelijkheden bij de bestaande omroepen be kijken. Binnenkort zal het COC verslag uitbrengen van de kontakten met alle omroepen. Jazzpianist Thelonious Monk vanavond op het scherm De Engels-Australische letterkun dige en feministe Germaine Greer heeft een boek geschre ven waarin ze de rol van de vrouw analyseert. Dit boek, „the Female Eunuch" riep in Engeland en Amerika veel reacties op. Ze reisde naar Amerika en kwam in een publi citeitscampagne terecht die ge kenmerkt werd door irrelevan tie en oppervlakkigheid. De Engelse tv-maatschappij ATV maakte van haar reis van 112 dagen een filmverslag dat eer der een portret werd van het Amerikaanse publiciteitswereld- je dan van Germaine Greer zelf. De tv-criticus Alan Brien schreef in de Sunday Times naar aan leiding van de een uitzending; „Het programma is voor het merendeel oogverblindend en oorverdovend. Er is inderdaad Helga uit Den Bosch zingt haar nieuwste hit „Als je terug komt Van t showredactie Rotterdam De stichting jazz In Nederland houdt in de laatste week van maart in de Rotterdamse Doelen een jazz-festival. Op het programma van Doelen-jazz 72" staan twee nachtconcerten op vrijdag 24 en zaterdag 25 maart en een uitvoering op zondag 26 maart, dat van twee uur 's middags tot rond middernacht zal Tijdens de nachtconcerten zullen onder andere optre den Phil Woods, het Her- bie Hancock Sextet, Am bush, het Theo Loevendie Consort, Nedley Elstak Trio en de groep Banten. Aan het zondagprogram ma werken mee het Alan Skidmore Quintet, het duo Han Bannink-Misja Men gelberg en de kwartetten van Hans Dulfer, Franck Wright, Sunny Murray en Steve Lacy. Er worden tevens films vertoond van jazz-musici. onder wie Count Basie, Nat King Cole, Louis Armstrong, Duke Elling ton en Charlie Bennet. Voorts werken enkele dichters Jan Wolkers. Johny the Selfkicker en Hans van Waardenburg aan het programma niets gemist door de razende publiciteitsmachine die Germai ne op gang bracht". Men laat de opdringerigheid van het pu bliek zien en de moeite die men doet haar tot gemeenschappelijk bezit te maken. Germaine blijft in dit tumult goed overeind. Met de hulp van een acteertalent voert ze haar strijd voor de emancipatie van de vrouw. Ned. I 20.50 uur. VPRO-muziek In de van de ORTF overgenomen serie over jazz-musici, van avond de pianist Thelonious Monk. Monk is als theoreticus de grootste persoonlijkheid bij het ontstaan van de bop ge weest. Hij kwam in de lente van 1961 voor de eerste maal in ons land. In 1967 en 1971 trok hij andermaal de aandacht op het Newport Jazz Festival in de Rotterdamse Doelen. Ned. I 19.18 uur. Laurel en Hardy Stan en Ollie zijn dit maal ober bij een sjiek diner. De bedie ning blijkt echter nogal wat moeilijkheden op te leveren. Ned. I 20.35 uur. Fred Haché-show De derde Haché-show met om de gastheren Harry Touw en Ijf Blokker, Sjoukje Dijkstra, Ed win Rutten, Patricia Paay en' The Gay en Go-girls. Op de ca napé verwachten we ir. F. G. Kalkhoven. Verder in dit pro gramma de spannende quiz „Wat is dat?" Ned. I 21.30 uur. Leerhuis In de laatste uitzending van de serie Verzoening gaan de leer lingen in op wat het persoonlijk bezit voor hen betekent. Ned. I 22.30 uur Op losse groeven Nederlandse artiesten doen een keuze uit hun repertoire waar mee ze een plaats veroverden op de Nederlandse top 5. Van avond o.m. Helga, Milly en Cor- ry en de Rekels. Ned. II 19.10 uur. Wereld op wielen Naar aanleiding van de tentoon stelling rond bedrijfswagens in de RAI aandacht voor de vrachtwagen in het verkeer en de maatschappij. Testauto is deze maal de Morris Marina 1300 (twee-deurs). Ned. II 21.15 uur. (ADVERTENTIE) Laurel en Hardy in de beginscène van de film „From soup to nuts' Milly, afkomstig uit het Brabantse St. Willebrord, zal vanavond in het programma Op losse groeven haar nieuwste single „Akropolis Adieu" ten gehore brengen. (Van onze radio- en tv. redactie) HILVERSUM Van het Nederlandse publiek behoort 92 pet. tot degenen die in zoverre in sport zijn geïnteresseerd dat zij via televisie, radio of pers kennis nemen van sportgebeurtenis sen. Van die 92 pet kijkt, luistert of leest 60 pet. het meest over voetbal; 20 pet besteedt de meeste aandacht aan schaat sen; 4 pet. aan paardensport, 3 pet aan zwemmen, 2 pet aan boksen, 1 pet aan autosport, 1 pet aan judo, 5 pet aan overige sporten en 4 pet weet het niet. Daartegenover staat dat 11 pet van het totale publiek nooit naar sport op de televisie kijkt; 31 pet nooit in de krant over sport leest en 55 pet er nooit op de radio naar luistert. Dit blijkt uit een onderzoek naar meningen en feiten over tele- visievoelbal, dat de afdeling studie en onderzoek van de N.O.S. heeft verricht onder 496 Nederlanders van 15 jaar en ouder. Enkele resultaten van dit onderzoek werden al ge noemd in het N.O.S.-televisieprogamma Kort Geding van af gelopen zondag. Uit het onderzoek bleek verder, dat 18 pet van de kijkers naar voetbalwedstrijden op de televisie de wedstrijd als een amu sementsprogramma beschouwt; 74 pet rangschikt haar onder de sportprogramma's. 69 pet van de kijkers ziet het liefst een volledig sportieve wedstrijd, 20 pet mag graag zo nu en dan een incidentje zien. Een kwart verheugt in beelden van boze spelers die elkaar te lijf gaan; 65 pet prefereert een wed strijd zonder vechtpartijen. Van de ondervraagden ziet 65% pet het liefst een Europa Cup-wedstrijd, 3 pet vermaakt zich meer met de nationale competitie; voor 31 pet maakt het geen verschil. De vraag of voetbal op de televisie een typische mannenaange- legenheid is, werd door 17 pet van de ondervraagden bevesti gend beantwoord; SO pet echter was van mening dat het een vermaak voor het hele gezin betreft. Als er gekozen moet worden tussen het bijwonen van een wedstrijd of ernaar kij ken via de televis'e, dan prefereert 58 pet van de ondervraag den het eerste; 33 pet ziet liever een wedstrijd op de televi sie: 6 pet ziet het allebei even graag en 3 pet heeft geen me ning. Breda". Een wat moeizaam sprek dat echter toch wel duit lijk maakte dat het fout is terzake te spreken van een larisatie tussen (vergevingsj zinde) christenen en (wi zuchtige) joden. De pro'i contra's lopen gelukkig langs deze lijnen. Het zou schrikkelijk zijn als mensen vóór vrijlating zijn daaruit nieuw „jodenvraagstuk" zoudt distilleren. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I NOS 18.45 uu r: Fabeltjeskrant 1S.55 uu r: Journaal VPRO 19.05 uu r: Beertje Colargol 19.18 uu VPRO-muziek 19.46 uu r: Popeye 20.00 uu r: Journaal 20.21 uu Berichten uit de samenleving 20.35 uu Laurel en Hardy 20.50 uu r: Germaine Greer reisde naar Ameri 21.30 uu r: Fred Haché-show IKOR 22.30 uu r: Leerhuis 23.00 uu r: Journaal NEDERLAND II kleui NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal TROS 19.05 uur: Calimero 19.10 uur: Op losse groeven 20.21 uur: Mission impossible 21.15 uur: Wereld op wielen 21.50 uur: Liefde op z'n Ameri kaans 22.20 uur: Podium NCS 22.40 uur: Ter visie 23.05 uur: Journaal MORGEN NEDERLAND I NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal E.O. 19.05 uur: Van hart tot hart 19.20 uur: Euro 70 19.50 uur: Tenslotte 20.0Q uur: Journaal AVRO 20.21 uur: Bijpraten met Bies- heuvel 20.30 uur: Grand Gala du Disque! -f Populair 22.30 uur: Televizier-supplement-j 22.55 uur: Journaal 23.00 uur: Grand' Gala du Disqut (vervolg) NEDERLAND II kleur NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO 19.05 uur: Voor een briefkaart.. 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Brandpunt 21.10 uur: Wozzeck 22.55 uur: Uit de kunst 23.25 uur: Journaal 23.30 uur: Den Haag vandaag ;nt RADIO HEDEN Nïetn .icht ensemble fopn). 18.04 man at. praatje. 1S.30 S.41 Wereldpanorama. 18 30 <S> Mi (vr». 19.03 Kerkorgelconcert"ïnödefl ne muziek. 19.33 <S) Tijd vrij voor muziek ;n vrije tijd: Koorzang en Harmnnie-orkes1 °ooe plaatsint: MORGEN (S) Dl kop. (10.30-10.39 Nieuws). 11.00 Vt de zieken. 1.55 Mededelingen. 12„.._ (SI Van Iwaalf lol twee: gevarieerd, programma. (12.22 WIJ van hef "and: 12.26 Mededelingen t.b.v. lan :-n tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12 -I 12.50 Actualiteiten. 13.00-13.03 Rad. plnr Uw nidda.e vrijdas kinderen. 17.30 Nieuws 17.32 (S) Ac tualiteiten. HL' EltSf.M II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.U Oohtendcm- nastlek 7.20 Dag mei een gaatje: n.— n-es en i'M.-rv! ws en om S «KI Nieuws, om 8.11 Radiojournaal en :i<"k (gr 9 35 Water- 0.10 wiek. 22.5: 11.00 Nieuws, i Beursberichten NOS? Ï2.00 "SluTl ontwikkelingswerk. 12.30 Overheids voorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40_ 'SI lichte grnmmo- praafje. :3.00 Nieuws de. 13.25 Toe- toerlstlsche Infromatle en buitenland 13.50 (S) Pro 1 rkes: 14.25 Spiegel vai r 'pees Poppariemeat. 10.00 Nieuw». 10.03 De Eddj Becker Show (lUM Nieuws.i. VPRO- 12.00 Nieuws 12.W The Joe Blow Show 13.00 Nieuws 13.03 Fel is Meurdcrs Show. NOS 1100 Nieuws 11 03 De Hermin 16 03-18.00 Top 30. (17.00 Nieuws.)

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2