Industrievestiging aan de Rijndijk is niet tegen te houden Geen subsidie „De Kieviten'' in Wassenaar Bouwrijp maken grond Hoogmade Leidse agenda Leidse bioscopen MARKTEN ,Pankras" legde eer in met De Woeste Hoogte Charitas leent anderhalve ton voor cultureel centrum Hoogmade Alkemade krijgt ponyvereniging PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 21 FEBRUARI 1972 Onbekende over wethouder Verweij U heeft als het ware staan wateren HAZERSWOUDE Tijdens de burgeravond, die de commis sie milieuhygiëne organiseer de, deed zich een incident voor, waarbij een voor alle aanwezige burgers onbeken de man burgemeester J. ten Heuvelhof, de discussielei der, diverse verwijten naar het hoofd slingerde. Nadat commissievoorzitter L. Verweij zijn inleiding had beëindigd, zei de onbekend gebleven man, "die zich aan kondigde als ene "Van Wijk", dat: "meneer als het ware heeft staan wateren". Zijn mening: "We moeten ons denken gaan zuiveren!" Alle mensen achter de tafel betitelde hij als lieden, die "weinig of niets uitvoeren". Na nog een aantal uitspra ken, die burgemeester Ten Heuvelhof duidelijk zichtbaar boos maakten, en na een verzoek van een in de zaal aanwezige dame, om niet de avond voor allen te verzie ken, bond de man, over wiens herkomst na afloop uitgebreid werd gediscus sieerd. in. Studhult ring, aanvang 10.30 u. Snouck llurgronjehuU avond over relatie ziekenhuis - arts - paUent, aanvang 20.00 u. DINSDAG 22 FEBRUARI Waaggebouw tentoonstelling Ned. Ver. voor Hulsvr.. uanvang 20.30 u. Natuurhistorisch Museum excursie van het Kalh. Vrouwengilde. Rijksmuseum van Oudheden lezing van drs. H. van Rcgteren. aanvang 20.00 u. CAMERA ..The devils" 18 jr. dag. 4.30. 19.00 en 21.16 6.45. 19.00 en 21.15 ljuXOR „Rlo Bri 14.3C. 19.00 en 21. 16.45, 19.00 en 21.15 u. (tel. 21239). REX ..Captain Apache" 18 Jr. dag Agnus Del", 18 Jr.; „Oom Wanja", 18 Jr.; 7.0, „Lenz", 18 jr.; zo.: ..The Ribbon" ..De Noord" en „Woens dag". 18 Jr.: ma. „Horizon". 18 Jr.dl. .De herberg van het kwaad, 18 Jr.; wo. „De ceremonie". 18 Jr. De voorstellingen zijn om 14.30, 19.00 en 21.15 uur, zo. een extra voorstelling om 16.45 u. (tel. 33210). TRIANON .Wie een kuil graaft voor een ander14 Jr. dag. Permanente agenda schappij dl. 9.30—10. 19.20.30 uur. Binnenstad - Koopavond Leids City ^Centrum donderdag tot 21.00 uur*u) vesting werkende Jongeren elke dls- Groeuourdhal Veemarkt vrijdag dag van 2U.00—1.00 i Morssingel Oude Rijn 190 Aan vragen voor gezinsverzorging dage lijks spreekuur van 9.00-10.00 uur voor bejaarden hulp: Ou Je Rijn 190. Gemeenschap Zuid-West. Huipverie- nings- *n informatiedienst voor Lel den Zuid-West. secretariaat Jacques Urlusplanuoen 83: voor hulpverle ning tel. 20480; voor Informatie tel. CHR- KLEUTERSCHOOL: zaterdag: LJJS voor Jongeren boven 14 Jaar - -- 'alf zes aan de Mors- HAZERSWOUDE „Milieuhygië ne is een politieke zaak. Er moet meer geld en man kracht worden besteed aan het voorlichtingsbeleid, wil je de be volking erbij betrekken. Wat de vergaderingen van de commis sies van advies aan B. en W. betreft moet er volledige open baarheid zijn". De voorzitter van de PvdA-afde- ling Hazerswoude, de heer Th. Schouten, zag tijdens de burger avond in het Nederlands Her vormd Verenigingsbebouw ook graag wat meer informatie over de op handen zijnde ruilverka veling Rijnstreek-Zuid. Wat dat laatste betreft kon milieucom missie- en ruilverkavelings (voorbereidings) commissie lid J. de Wit hem „wenszittingen" voor belanghebbenden in het vooruitzicht stellen. Burgemeester J. Ten Heuvelhof meende, dat vestiging van indu strieën op tererinen aan de Rijn dijk, waarvoor een industriële bestemming geldt, moeilijk is tegen te houden. „Hooguit kan de gemeente die terreinen ko pen, maar dan is dat slechts deels te financieren door de be volking een belasting op te leg gen". Het Hazerswoudse college heeft nog geen standpunt over de aanleg van rijksweg 3. „Het is mij best, als rijksweg 11, tus sen Hazerswoude-dorp en -Rijn dijk, snel komt' Wél moet het openbaar vervoer ter plaatse op peil worden gebracht, vindt de burgemeester, die bijvoorbeeld de busverbindingen met Hazers woude-dorp (een keer per uur en 's avonds om elf uur de laat ste bus) laakbaar achtte. De vestiging van een gebouw voor o.a. de stichting Philadelphia in Hazerswoude-dorp voor gehandi capten vindt de heer Ten Heu velhof niet storend voor de ge meente: „Het is wat je zou kun nen noemen een schone industrie en allemaal laagbouw". Volgens commissielid K. H. Dekker ko men er binnenkort voorstellen betreffende de voorlichting aan de burgerij omtrent de milieu hygiëne. „Ik hoop ook, dat er initiatieven worden ontploooid. om in Hazerswoude-dorp een echt café te krijgen", antwoord de hij een aantal medeburgers. WASSENAAR Het bestuur van de Wassenaarse Sportvereniging „De Kieviten" heeft op 3 oflrto- ber 1970 een verzoek ingediend voor een gemeentelijke subsidie van 10.000,-. Omdat in het college van burge meester en wethouders geen eenstemmigheid heerste ten aanzien van dit verzoek, werd besloten eerst een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om te komen tot een algemene bijdrage-regeling in de stich- tingskosten van club-accommoda ties van sportverenigingen. Dit onderzoek is echter nog niet voltooid, reden waarom burge meester en wethouders het sub sidieverzoek nu aan de gemeen teraad voorleggen. In september 1969 besloot de raad Volkski ils. ApoihokersdUk Spreek- p.klst 250-380. Aanvoer waspeen sla's 135-335. Chrysanten Jaarrond Cftrlton 140-160. Pion Paul Richter. Int 140-170. Carlolan. doorn. Pr. Beatrix. Purple Star. Bcllona. Blnq Croshv. Athleet Hl- hernln. Wlntergold 150-185. Coplai Toren van N.H. Kerk Zoeterwoude verlicht ZOETERWOUDE - De ge meenteraad komt a.s. don derdag om 20.00 uur bijeen. De agenda vermeldt o.m.: onderzoek geloofsbrieven van de heer J. B. N. van Diemen, voorstel tot het aanbrengen van verlichting ten behoeve van de toren van de N.H. kerk welke gemeente-eigen dom is, en het aanbrengen van een derde wijzerplaat, het verlenen van een bijdra ge in de kosten van het ver- keers- en vervoersplan in de Leidse agglomeratie, verbetering van de verlich ting van de Europaweg, vaststelling van het bedrag per leerling voor de openba re basisschool en het van toepassing verklaren van dit bedrag op de bijzondere scholen. dupliek inzake de t.g.v. de begroting 1972 gehouden al gemene beschouwingen, begrotingswijzigingen. Buslijn 16 wordt opgeheven LEIDEN Buslijn 16, de specia le verbinding tussen Witte Singel en Stationsplein, zal met ingang van 1 maart aanstaande niet meer rijden. Dit hebben burgemeeter en Wethouders in overleg met de NZH besloten op grond van de 1,44 passagiers die elke bus tot nu toe gemiddeld heeft vervoerd en de enorme exploitatiekosten als gevolg daarvan. Van 1 februari 1971. toen de proefneming met lijn 16 begon, tot 31 december zijn 5.433 ritten gemaakt met in totaal 7.851 rei zigers. Anders uitgedrukt: 2.338 porsoneels- of arbeidsuren en 18.370 kilometer. Tegenover de kosten van 3.062,- aan inkom sten. Ondanks het feit dat de proeftijd van zes maanden vo rig jaar is verlengd, zijn de re sultaten alleen maar slechter geworden. Dat is de reden ge weest om de proefneming per 1 maart te staken. de vereniging een gemeentelijke garantie van 175.000.- te verle nen voor de gedeeltelijke finan ciering van een nieuw clubhuis op het terrein van de vereni ging. De bouwkosten van het clubhuis blijken in totaal ruim 325.000,- te bedragen. Het fi nancieringstekort bedraagt bij na 20.000. De leden zelf heb ben ruim 100.000,- bijeenge bracht. De meerderheid van het college van burgemeester en wethou ders acht niet voldoende termen aanwezig om het bedrag van 10.000,- uit de gemeentekas toe te staan. De gemeente heeft, al dus de meerderheid, al in vol doende mate meegewerkt aan het tot stand brengen van het nieuwe clubhuis door de ge meentelijke garantie van 175.000,-. Een lid van het Col lege is echter van mening, dat, gezien de zeer grote inspanning, die de vereniging zich heeft ge troost om een moderne accommo datie te scheppen, een bijdrage van 10.000 verantwoord is. Bernadette Devlin is in Belfast veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf wegens deelneming aan een demonstra tieve optocht. Het jeugdige Britse parlementslid komt hier aan bij het gerechtsgebouw. Zij wordt geflankeerd door twee andere strijders voor de Burgerrechten, die met nog tien anderen, evenals Bernadette tot zes maanden werden veroordeeld. Daar zij hoger beroep hebben aange tekend, zijn zij voorlopig nog op vrije voeten gesteld. Overigens wacht hen nog een soortgelijk proces in New- rey, omdat ze daar ook al aan een protesttocht hebben deelgenomen. In 1970 werd Bernadette ook al eens veroor deeld. SASSENHEIM/RIJNSBURG Evenals in veel andere plaatsen werd afgelopen weekeind in de nacht van vrijdag op zaterdag in Rijns burg en Sassenheim grote verkeerscontrole gehouden, en wel van 11 tot één uur te Rijnsburg op de verkeersweg bij de Flora-veiling, cn van 2 tot 4 uur op het kruispunt Sassenheim-Noord. In totaal werd door 13 man van de groepen Sassenherim, Oegst- geest en Rijnsburg van de Rijkspolitie hieraan deelge nomen. Gecontroleerd wer den 398 automobielen w.o. vrachtwagens en bussen, v8 brom- en gewone fietsen en 3 motorfietsen. Speciaal aan dacht werd geschonken aan drankgebruik: rij- en kente kenbewijzen; banden en ver lichting. Tegen 84 bestuur ders werd proces-verbaal op gemaakt w.v. 22 die geen rij bewijzen konden tonen; 30 hadden gen geldig kenteken bewijs; 6 auto's reden met gladde banden en 26 wagens voldeden niet aan de vereiste verlichting. Voorts werd ge constateerd dat 26 bestuur ders wel drank hadden ge bruikt, maar niet in die mate dat hen een rijverbod moest worden opgelegd of proces-verbaal moest worden opgemaakt. O SASSENHEIM Voor een behoorlijk gevulde zaal van het KSA- gebouw bracht de Toneelvereniging „Pankras" gisteravond het stuk „de Woeste Hoogte" vdn Randolph Carter, naar de gelijk namige roman van Emily Bronté. Met dit stuk geladen met spanning en dramatiek, plaatste „Pan kras" zichzelf voor een moeilijke opgaaf. De hoge eisen die aan de spelers werden gesteld werden door hen echter waargemaakt en het publiek kon genieten van prima spel, waarbij de goede rolbeheersing opviel. Bijzonder zware rollen hadden Cees Noor- dermeer als Heathcliff, en Ria Breedijk-Noordermeer als Cathe rine Ernshaw, rollen die excellent werden vertolkt. Spesiaal Ria die behalve haar broer Cees, als tegenspelers ook nog had Ge rard Nasveld als Edgar Linton, en Ans Venings als Isabel Lin ton, moet genoemd worden om haar briljant spel. In de zwaar geladen dramatiek was het rustige en bezadigde spel van Nel Hoogduin als de huishoudster Ellen Dean, een verademing die het geheel ten goede kwam. Bijrollen die ook goed werden ver tolkt waren er van Wim v. d. Ploeg als de oud-gediende Joseph en Jan Zwetsloot als de hoeve-eigenaar Hindley. Voor het stuk, dat in 1825 in het noorden van Engeland speelt, waren speciale decors vervaardigd, die het vermelden extra waard zijn. Het stuk komt morgenavond in reprise en een gang hiervoor naar het KSA-gebouw zal niemand spijten. Voor de houw 38 woningen ALKEMADE Morgenavond wordt er in het Cultureel Centrum te Nieuwe Wetering een vergadering belegd om te komen tot de op richting van een pony-rijvereniglng, aanvang 20.15 uur. Aan deze vereniging zal ook een manege verbonden zijn, zodat niet iedereen over een eigen pony behoeft te beschikken. Op zaterdag 26 februari is de eerste openbare les in de manege aan de Achterweg 5 te Nieuwe Wetering, zodat men daar dan met de kinderen een kijkje kan komen nemen. Daar de manege in beheer is bij de po ny-vereniging zullen de prijzen zo laag mogelijk worden gehouden. Het voorlopige bestuur wordt o.m. gevormd door A. Eikelenboom, en B. Vergunst. Men kan telefonisch nadere informaties krijgen op 2389; 2606; 3531 alle kengetal 01743. HOOGMADE Het ministerie van CRM wil voorlopig geen geiden beschikbaar stellen voor de bouw van een cultureel cen trum in Hoogmade. De plaatselijke charitasvereniging heeft zich echter bereid ver klaard anderhalve ton beschik baar te stellen, tegen voor de werkgroep die het centrum wil bewerkstelligen, aanvaardbare voorwaarden. Dit werd medege deeld op de informatieavond in café Van der Eng. Er werd ook gepraat over de vraag of er een dorpshuis dan wel een gymnastiekzaal ge bouwd moet worden. De kosten van zo'n gymnastiekzaal worden geraamd op 260 000 gulden. De zaalsportbeoefening vraaet ech ter grotere afmetingen dan ge nland zijn. zodat de bouwkosten hoger zullen zijn. Men ~?g zich dan ook af of dit haalbaar was en of de bestaande bouw plannen niet doorkruist zouden worden. WOUBRUGGE De gemeente raad zal op donderdag 24 fe bruari onder meer de volgende voorstellen van B. en W. behan- Voor de bouw van 25 woning wet- en 13 premiewoningen in Hoogmade dient op korte ter mijn bouwgrond beschikbaar te komen. Deze omvat een perceel grond bij de Alcmaerlaan, waarop in totaal 64 woningen gepland zijn. De totale kosten voor het bouwrijpmaken worden geraamd op 692.000. Op grond van de opgestelde grondprijsbe rekening zal de grond voor deze 38 woningen, alsmede nog 26 kavels voor de vrije sectorbouw in totaal 782.400 opbrengen. Na inwinning van uitvoerige informatie heeft de directeur gemeentewerken een rapport overlegd, waarin wordt geadvi seerd een vrachtwagen met kip perinstallatie aan te schaffen, alsmede een sneeuwschuiver en een zandstrooier. De kosten worden geraamd op 24.000 en 9200. De sportraad heeft het ge meentebestuur erop geatten deerd. dat nadere oriëntatie over de door de sportverenigin gen voor 1972 begrote contribu ties heeft aangetoond, dat dé door de gemeente te betalen subsidie, namelijk 25% van het contributiebedrag, dient te wor den gesteld op 7616,25 in plaats van de in de begroting geraamde som van 5675. De raad wordt thans voorgesteld dit hogere bedrag te willen vo- Ondanks zeer langdurige on derhandelingen tussen het ge meentebestuur en mevrouw N. G. Kroes-van Zwieten. alsmede van hun rechtskundige advi seurs, is men het niet eens kun nen worden over een prijs voor de boerderij, gelegen aan het Weteringpad en 2.31 ha. weiland bij de tankgracht. Daarom adviseren B. en W. de raad over te gaan tot een ontei geningsprocedure, teneinde de bezittingen van mevrouw Kroes in eigendom te verkrijgen. St.-Jan de Doper heeft vernieuwd interieur KATWIJK Zaterdagavond is in de Parochiekerk St. Jan de Dooper, onder grote belangstel ling een eucharistieviering ge houden uit dankbaarheid voor de geslaagde verbouwing van de kerk. Het interieur van de kerk is nu mede door het ver grote priesterkoor aangepast aan de eisen van deze tijd. Het feest werd geheel gehouden in parochiële sfeer. Mgr. dr. C. G. F. Braun, hield de feestpredikatie, terwijl voorts aanwezig waren deken K. J. M. Tervooren, G. J. de Greeve S. M. M. assistent te Rijnsburg, j W. Q. Grimbergen plebaan v.d. kathedraal. Voorts werkten mede het parochiële zangkoor, alsmede het kinderkoor en de Harmonie Katwijk olv. de heer P. Baart. Zes leden van „Eensgezind" onderscheiden NIEUWKOOP Tijdens de jaar lijkse uitvoering van het fanfa recorps „Eensgezind" voor een uitverkochte zaal van het Paro chiehuis, werden zes leden on derscheiden voor hun staat van dienst voor deze vereniging. Het waren J. de Jong Tzn., P. van den Haak, H. Verwey Dzn., J. Vijfhulzen, G. Blljleven en N. D. Zwart. Zij ontvingen uit de handen van de voorzitter een zilveren draagpenning als blijk van waardering namens- en trouw aan het muziekcorps. De voorzitter memoreerde daar bij. dat deze mensen de kurk zijn geweest, die „Eensgezind" drijvende hebben gehouden en met succes, want nu lijkt het I erop, dat het corps een nieuwe bloeitijd tegemoet gaat, gezien het grote aantal jongelieden, dat deze muziekschool met groot enthousiasme bezoekt „Eënsge-1 zind" telt thans 90 leden. Na deze huldiging werd door het I corps een vlot en populair pro-1 gramma gebracht onder kundi ge leiding van de dirigent P. Drost, dat door het talrijke ge hoor met applaus werd beloond. Vooral het optreden van twee jeugdgroepen ondervond veel waardering. Wat u ook moet weten HOOGMADE Vrijdag avond is er weer prijsjassen t.b.v. de bejaardenkas Huize v. d. Ploeg. Aanvang 20.00 uur. HOOGMADE De ouder vereniging van de r.-k. basis- en kleuterschool houdt mor genavond in Huize v. d. Ploeg een bijeenkomst waarop vo zitter Ad Hoogenboom van streekmuziekschool een h lichting geeft over het nut v algemene muzikale vorming. Tevens wordt de uitslag be kend gemaakt van de onlangs gehouden muziektest. Voorts spreekt de heer T. Ploeg o lichamelijke opvoeding sportbeoefening van de school jeugd. 0 LEIDEN Donderdagmid dag houdt de afdeling Leiden van de Ned. Bond van Gepen sioneerden haar jaarvergade ring in de Stadsgehoorzaal aan de Breestraat. LISSE Woensdag 1 maart is de heer J. Varkevisser 40 jaar in dienst van de PTT. De heer Varkevisser is vrij bekend in Lisse. Hij i voorzitter van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel en voorzitter van de CHU afd. Lisse. LISSE Morgenavond wordt in Gasthuis Welkom e ouderavond gehouden van de r.-k. school. Aanvang 20.0' NIEUWKOOP In de on derlinge parencompetitie var de Bridge Club Nieuwkoop is de stand aan de kop na 7 zit tingen: 1. de heer i vrouw Breuker 58,60 2. de heren v. d. Kroef en Leliveld 55,10%, 3. de heer vrouw Schoenmaker 53,27 4. de heer en mevrouw Han- zens 51,7 5. de heren G. A. de Vries de De Rijk 51,55%. NIEUWKOOP De actie „Mensen in Nood", uitgaan de van de katholieke vrou wenbeweging, organiseert een grote inzameling dragen, maar in goede staat verkerende kleding, ten bate van de bewoners van Bang ladesh. Vanaf vandaag ook dinsdag en woensdag a.s. kan men gedragen kle ding bezorgen op de volgen de adressen: Dorpsstraat 47. Zuideinde 3a en 221, Hagen doornstraat 10, Karekiet- straat 10, Gabrielstraat 21 en Bernhardlaan 9. Ook na 24 febr. bestaat nog gelegenheid voor afgifte, maar dan via de „Vredesgroep". NOORDWIJK Verschil lende raadsleden in Noord- wijk achten de verzorging van verfrissingen tijdens de raadsvergaderingen onvol doende. Een vergadering acht tot half twaalf r slechts twee kopjes koffie vindt men beneden peil. Een ander lid van de commissie van onderzoek stelt voor ook iets hartigs te serveren. B. en W. beloven aan deze sen aandacht te schenken. Voor het serveren van etens waren voelt men echter niet veel. Dit gebeurde tot dusver in uitzonderingsgevallen het college lijkt het juist deze traditie te handhaven. NOORDWIJK Een lid van de Noordwijkse gemeen teraad is niet enthousiast over de plantsoenen in de badplaats. Het is de gemeen te niet aan te zien, dat hier aan bijna twee ton wordt uit gegeven. Hij vraagt of hierin geen verbetering is te bren gen. B. en W. zijn van mening, dat door de ligging aan de kust de groenvoorziening hier al tijd moeilijk zal blijven. De praktijk van jaren experi menteren heeft dat bewezen. Desondanks zijn nog wel i sultaten bereikt met groen- blijvende gazons, met het aanbrengen van bloemen en planten en met het plaatsen van bloembakken. NOORDWIJK De North- godreef en de Duinwetering leveren voor fietsers deren gevaarlijke situaties op. Noordwijkse raadsleden hebben gevraagd hier zo spoedig mogelijk een fietspad aan te leggen. Het college van B. en W. acht dit niet noodzakelijk. Beide wegen liggen in de bebouwde kom, waar een snelheid van 50 km geldt. In principe hier auto's en fietsers samen kunnen gaan. Momenteel is de Duinwetering wat onover^ zichtelijk vanwege de bouwe rijen. die daar worden uitge voerd. VOORHOUT Woensdag avond worden in het parochie huis EHBO-rayonwedstrijden gehouden. Aanvang 19.30 u VOORHOUT Vrijdagavond 3 maart wordt in de hervorm0' de kerk te Voorhout een sa menkomst gehouden f.v.m Wereldgebedsdag. Medewet- king verlenen o.a. het bejaar denkoor o.l.v. de heer Frau- enfelder en de heer Kranen-J\ burg. kapelaan Nijmi Hoogenkamp. Aanvang 20.00 WASSENAAR Burge meester en wethouders heb ben de raad voorgesteld een krediet van 6500.- beschik baar te stellen voor enkele urgente verbeteringen van kinderspeelplaatsen. Het gaat in de eerste plaats om de vervanging van een te hoog klimtoestel op de speel01 plaats aan de Hofcampweg, dat voor de jeugd gevaren- oplevert. Ten tweede wordt; voorgesteld de verbetering van het terreintje voor de kleuterschool aan de St. Wil- librordusstraat. Er zullen o.m. twee zitbanken en eer) aantal speeltoestellen worden geplaatst.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4