Noordwijk heeft financiële mee valler van 2 ton Jubileum van Zoeterwouds kinderkoor d "r Mandoor beton in modder gedrukt P. van Haaster in raad van Amateurschilder Noordwijkerhout A. Slingerland overleden Grierson overleden „WOYZECK" Eigen visie van theater W. Zomer ÏAANDAG 21 FEBRUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Wat u ook moet weten ALPHEN In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de Alphense politie met 13 man op twee punten in de ge meente verkeerscontrole ge houden. Er werden 107 voer- foai tuigen hieraan onderworpen. Bij 14 bestuurders werd drankgebruik geconstateerd: twee ervan moesten oncapa- Joif bel worden beschouwd een voertuig te kunnen besturen en moesten hun weg op een andere wijze vervolgen. Tien bestuurders waren niet in het bezit van een rijbewijs of konden het niet tonen. Negen waren niet in het bezit van kentekenbewijs en 1 auto had te gladde banden. HAZERSWOUDE Door de 31 winst op Raaphorst heeft het damesteam van de Hazerswoudse vollevbalver- eniging Haduard zich in de I middenmoot van de ranglijst weten te plaatsen. Definitief |]0J veilig is het Hazerswoudse ,i_j zestal nog niet. Haduards tweede damesteam staat op I de tweede plaats na de 30 zege op Raaphorst 3. De da mes-junioren waren kansloos tegen Leython (0—3). De he ren verloren met 1—3 van Sportclub Oegstgeest, terwijl de reserves een zelfde neder laag te slikken kregen door I toedoen van Leython. HAZERSWOUDE Het I standaardteam van de Ha- I zerswoude damvereniging Samen Sterk speelt aan- I staande donderdagavond in I Rotterdam tegen Charlois 1 wedstrijd in het kader i het I i zal 'S da -sp m< worden uitgemaakt welke van de zes deelnemende teams recht hebben op twe in e in de provinciale dam- klasse beschikbare plaatsen. LISSE Tijdens de jaarver gadering van het Gemeen schapscentrum ..De Poel" heeft de heer L. W. Robertus na 5 jaar van voorbereiding en oprichting van het Ont moetingscentrum, waarin ook „De Poel" participeert, als voorzitter afscheid geno men en deze taak overgedra gen aan de heer Hekking. De heer Robertus kreeg een mooi geschenk aangeboden norm vele werk dat hij verricht heeft om ,De Poel" en ook het „Ont moetingscentrum" van de 1 grond te krijgen. Mevr. Ro bertus kreeg een fijn boeket bloemen aangeboden. Er zul len nu stappen worden on- aaj dernomen om nu méér in het I centrum van de Poelpolder (omgeving Ontmoetingscen trum) een definitieve speel- tuin op te richten. Voorts zal het bestuur contact opnemen met het bestuur van de afd. Lisse van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Pantkunde om de groenvoorziening in de polder onder de loep te nemen. De Poelpolder wil men méér léérbaar maken. JiJI ROELOFARENDSVEEN - Morgenavond is er weer prijskaarten t.'b.v. de jeugd. Er worden weer leuke prij zen beschikbaar gesteld; aanvang 20.00 uur. iASSENHEIM Mede dank zij de activiteit van een flink aantal leden en de gunstige weersgesteldheid, was het zaterdagmiddag 1 uur zover dat de vlag op het in aan bouw zijnde clubgebouw van de Postduivenvereniging „De Blauwband" kon worden ge hesen door de bouworganisa- tor Slootweg, daar de kap worden aangebracht. Over de voortgang van het werk is voorzitter Krom zeer goed te spreken. Als het zo blijft gaan. rekent hij erop dat het gebouw circa half april kan worden betrokken, en dat is nodig ook want dan '.ln^ begint het vluchtseizoen. SASSENHEIM De laatste tijd komen er weer diverse klachten bij de politie over vernielingen door de jeugd van struiken en rozenstrui ken etc. in plantsoenen en het park. Veel kleine bomen, heesters etc. lopen schade op of worden onherstelbaar ver- ei 1 nield. Van de zijde van de politie wordt de ouders ver zocht hun kinderen meer res- (11 peet bij te brengen voor ge meenschapsgoederen die het leven veraangenamen. Ver der wordt erop gewezen dat volgens politieverordening iböj verboden is honden los te la ten lopen in het park, terwijl hierbuiten honden alleen los mogen lonen onder toezicht. Loslopende honden waarvan de eigenaar niet bekend is. zullen worden ongevangen er naar een asiel worden over gebracht. I WOUBRUGGE De groep Gemeentebelang houdt op maandag 21 februari in hotel De Weger om 8 uur Open Huis. Onder meer wordt van las gedachten gewisseld over het gesprek dat B. en W. met de (g| gemeenteraad zullen voeren op 28 februari over proble em men van ruimtelijke orde ning in de gemeente en be paalde belangrijke zoken op dit gebied die binnenkort aan de orde komen, in het bijzon- der. Dit gesprek vincit niet in het openbaar plaats. ZOETERWOUDE De Me- mise-deurkollekte heeft in de parochie van Sint Jan? Ont- [nt hoofding het -ekord bedreg van ƒ4.158,29 opgebracht. Hiervan kwam in de kapel van Huize Emmaus 1.386.20 binnen. ZOETERWOUDE - De huis-aan-huis collecte voor Draagt Elkanders Lasten heeft in het dorpsgedeelte 337,50 op gebracht, s.) NOORDWIJK De gemeente Noordwijk heeft een financiële meeval ler. Het vermenigvuldigingsgetal voor de algemene uitkering uit het gemeentefonds is verhoogd en bovendien blijkt het aantal inwoners op 1 januari jl. 417 hoger te zijn dan werd verwacht. Een en ander maakt het mogelijk de uitkering rond 222.000.- hoger te ramen. Na een reservering voor hogere salariskosten van een bedrag van 43.500, kan de post voor onvoorziene uitgaven met rond 28.500.- worden verhoogd, terwijl aan de reserve voor ontwikkelings- en sa neringsplannen extra 150.000.- kan worden toegevoegd. Het fonds zal dan in totaal 1.783.809.- groot zijn. Uit het verslag van het onderzoek van de begrotingen blijkt, dat verschillende leden van de Noordwijkse gemeenteraad slecht te spreken zijn over de vervuiling van de gemeente. Men spreekt over een „vieze troep" en in zekere zin acht men de situatie verontrustend. Men wijst op de rommel in het Duinpark en in de Noordduinen. Visboeren zouden hun afval in het duinterrein storten. Verder wordt gewezen op het aandeel van de schoolgaande jeugd in de vervuiling speciaal rondom de scholen. Daarvoor wordt de aandacht gevraagd van het on derwijzend personeel en de schoolbesturen. B. en W. zeggen toe in verscherp te mate aandacht aan dit euvel te zullen schenken. Primair ligt echter de verantwoording voor de verontreiniging bij de burgerij. De vuilnisophaaldienst zal de controle verscherpen. Voorts zal de mogelijkheid tot aanstelling van milieu-contro leurs zo spoedig mogelijk wor den bezien. Reeds is medewer king verkregen voor de inscha keling van GSW-verband van twee mannen voor het schoon maken en schoonhouden van het Leden van de Noordwijkse ge meenteraad zijn van mening, dat de gewestvorming in de bol lenstreek niet bepaald een vlot te start heeft. B. en W. erken nen dit. Het streekoverleg heeft tot nu toe niet gebracht, wat het college er van verwacht had. Zag het er in 1970 nog naar uit. dat een gemeenschappelijke re geling voor een structuurstudie bollenstreek spoedig tot stand zou komen, in het afgelopen jaar is de voortgang afhankelijk gemaakt van de verdere rap portering inzake de kassenbouw. Warmond is inmiddels om be grijpelijke redenen uit het over leg getreden. Behalve rapporten omtrent kas senbouw, zijn in het afgelopen jaar verschillende onderwerpen in het streekoverleg besproken zijn er ook afspraken gemaakt. Hiervan worden genoemd de lo gopedische hulpverlening aan schoolkinderen, de schooltand- verzorging, de vestiging van een LOM-school, de huisvesting van buitenlandse arbeiders, sub sidie aan stichting sport en re creatie, gehandicapten subsidië ring streekvervoer, subsidie mu ziekschool, enz. Voorts zijn er vruchtdragende besprekingen van de wethouders Sociale Za ken-Maatschappelijke zorg, die op verschillende gebieden af spraken maakten. De gemeenschappelijke regeling is op de langere baan gescho ven. Gedwongen door de eigen plaatselijke situatie heeft het college van B. en W. aan de an dere colleges moeten medede len, dat Noordwijk niet op een gemeenschappelijke aanpak van de structuurproblemen kon wachten en vanwege de voort zetting van de woningbouw tot een structuurstudie moest over- Indien voor de kapitaalsuitgaven bij voorrang financieringsmid delen worden beschikbaar ge steld, waarom worden deze dan niet voor de gasvoorziening van het Langevetd aangevraagd, vragen leden van de Noordwijk se raad aan het college. Het zou een investering betekenen van ƒ600.000.- delen B. en W. mede, en rekening houdende met het thans te verwachten gasverbruik zou het een jaar lijks tekort opleveren van ƒ74.000.-. Hier is dus geen sprake van een routine-investering. In overleg met de commissie voor de be drijven is de uitvoering van het plan naar de toekomst verwe- Leden van de Noordwijkse ge meenteraad menen te weten, dat pachter C. van Rooyen niet zelf de kantine van de Northgo- sporthal beheert, zodat kenne lijk onderverpachting heeft plaatsgehad. Geïnformeerd wordt of B. en W. hiervan op de hoogte zijn en dit eventueel heb ben toegestaan. Vanaf het begin is het niet de bedoeling van de heer Van Rooyen geweest om zich persoonlijk te belasten met het bereiden en de verkoop van de kantine-artikelen, deelt het college mede. Steeds heeft hij enkele personen voor dit doel in dienst gehad. Sinds 1 januari j.l. heeft hij een bedrijfsleider aangesteld, die voor eigen rekening en risico, maar onder verantwoordelijk heid van de heer Van Rooyen. de zaken in de kantine drijft. De heer Van Rooyen heeft voor deze wijze van bedrijfsvoering thans toestemming aan B. en W. gevraagd. Het college zou hem deze toestemming niet wil len onthouden, omdat hij per soonlijk verantwoordelijk blijft. Een en ander zal niet van invloed zijn op de consumptieprijzen. De 65-jarige mevrouw M. Bonnet- Scholten uit de Galvanistraat te Den Haag is zaterdagmorgen in het bejaarden-verpleegtehuis Lozerhof overleden aan de ge volgen van een ongeval dat haar op 4 november van het af gelopen jaar overkwam. De vrouw werd toen aangereden door een personenauto op de Melis Stokelaan en raakte daar bij ernstig gewond. d hebben zaterdag Alphens oudste de heer Jansen, gefeliciteerd ZOETERWOUDE Met de eer ste uitvoering van de Missa Ex- surge Domine van Herman Lu- nekotter tijdens de Hoogmis in de Christus Dienaarkerk heett het kinderkoor o.I.v. de heer H.J.C. Paardekooper gistermor gen zijn 12y2-jarig bestaan ge- Hiermee kregen ook de talrijke aanwezigen hun aandeel in de ZOETERWOUDE Een man uit Lisse is in de Grote Pol der getroffen door een beton element van 4000 kg. Men is daar bezig de water gangen aan te passen i.v.m. de bouw van het nieuwe ge maal aan de Meerburgerwa tering. Ter hoogte van de boerderij van de heer A. Paardekooper was men in 't weiland bezig met het plaat sen van betonelementen in een bouwput die een brug moeten vormen. Doordat een ketting brak schoot de beton- kolos plotseling uit de strop van de dragline en trof de werknemer van het aanne mingsbedrijf „Oranjewoud" terwijl twee van zijn colle ga's nog juist opzij konden springen. Door het grote ge wicht werd de man onder water gedrukt en verdween geheel in de modder. Met grote spoed werd de strop opnieuw aangebracht en werd het element opgetakeld waarna de man kon worden bevrijd. Dokter W. Kort- mann verleende de eerste medische bijstand waarna het slachtoffer met zware in wendige kneuzingen naar een der Leidse ziekenhuizen werd vervoerd. De ambulan ce van de EHD moest een kilometer het weiland inrij den om het slachtoffer te kunnen bereiken. Alphen Zaterdag is in de kan tine van de betonfabriek Van Wijk de heer H. Smits gehuldigd omdat hij 25 jaar in dienst is bij dat bedrijf. Directeur J. Plom pen bedankte hem voor de pret tige samenwerking en bood hem een geschenk onder couvert aan. De heer Hoek. de voorzitter van de personeelsvereniging, over handigde een elektrisch scheer- apparaat. Mevrouw Smits werd in de huldiging betrokken mid dels het aanbieden van bloemen. ZOETERWOUDE —Zaterdag avond is de heer A.C. Slinger land vrij onverwacht overleden in zijn woning aan de Zuid- buurt seweg. De heer Slingerland is 78 jaar ge- v orden en heeft zich in de laat ste jaren van zijn leven ontwik keld tot een amateur-schilder van formaat. Als kleine zelf standige wonend aan de overzij de van de Noord Aa heeft hij in zijn leven alles aangepakt om in het onderhoud van zijn 16 kinderen tellende gezin te kun- Zijn tuin en handel vroegen tot op het laatst van zijn leven veel aandacht maar daarnaast Degon hij 10 jaar geleden met het schilderen. Zijn eerste werk zond hij in naar een wedstrijd voor z.g. Zondagsschilders die de VARA organiseerde en later naa- een tentoonstelling van de CO-OP Rotterdam. Ook op an dere plaatsen exposeerde de heer Slingerland. Ziin werk kree" internationale bekendheid toen het werd uitgekozen voor een tentoonstelling in het Joe goslavische Zagreb. Een paa" maanden geleden open de de heer Slingerland de ten toonstelling Z 66, de vijfjaar lijkse expositie van creatieve uitingen van de Zoeterwoudse doe-het-zelver. Ook daar waren zijn doeken te zien en bovendien demonstreerde de overledene bij die gelegenheid in 't Cen- NOORDWIJKERHOUT Tussen de vergaderingen ter behande ling van de begrotingen voor 1972 komt de gemeenteraad voor een huishoudelijke verga dering op dinsdag, 29 februari a.s. om 19.30 in de raadszaal bijeen. Allereerst wordt de heer P. J. M. van Haaster uit De Zilk als opvolger van de heer Timmer als raadslid beëdigd en wordt voorzien in de vacature in de raadscommissie voor fi nanciën. Grondtransacies in Victor III - en een restantje in Victor IV - krij gen hun beslag, terwijl daar naast wordt voorgesteld om de weduwen van in functie overle den wethouders een smartegeld- kering 'oe te kennen. De schooltandverzorging in de bol lenstreek eist de aanschaf van een dentalcar. B. en w. van Noordwijkerhout, van de nood zaak hiervan overtuigd, stellen de raad voor daarom de ge meentelijke bijdrage in de kos ten van de dienst met circa 10 per kind of in totaal met 7.800,-- per jaar te verhogen. Verder komen in die vergade ring enkele voorstellen aan de orde op onderwijsgebied en het voorstel om de subsidie aan Het Zuid-Hollands Landschap van 2.500 per jaar tot 6.250 te verhogen. Scharenslijper sliep in p; Tertjeskraam Een 35-iarige scharenslijper werd zondag- orgen door de Haags*1 i politie slapende aangetroffen ir een poffertjeskraam op het Ma lieveld te Den Haag. De mar heeft vermoedelijk een ruit ge forceerd -om binnen te komen en nuttigde binnen enkele fles jes bier, voordat hij door slaap overmand werd. De man is, na gewekt te zijn, ingesloten. feestviering. Bij het Sanctus zong de jonge Peter Loos met niet zo krachtige, maar glashel dere stem de solo. Het orgel werd bespeeld door Jan Lange- veld. De wisselende gezangen werden verzorgd door het he renkoor terwijl de kinderen tij dens de Communie het „Cantate Dominum" zongen. Deken A. Lamot bood aan het eind van de H. Mis felicitaties aan namens de parochiege meenschap die veel dank ver schuldigd is aan het koor. Na de dienst was er in het Don Boscohuis een gemeenschappe lijk ontbijt. Ook daar sprak A. Lamot en deelde mede dat de kosten van de viering voor re kening waren van het kerkbe stuur hetgeen met applaus werd begroet. Er waren vele waarderende woor den voor dirigent Paardekooper en organist J. Dobbe die het koor in de achterliggende perio de vrijwel onafgebroken bege leidde. Namens het bestuur van de koren sprak voorzitter G. van Velzen. Op herhaald verzoek van deken P. Juffermans startte de heer J.J.C. Paardekooper destijds met een jongenskoor. Later kwamen daar ook meisjes bij en nu maakt het vrouwelijk ele ment ruim driekwart van het 50 kinderen tellende koor uit. BATH (RTR) —De Britse cineast John Grierson is zaterdag op 73-jarige leeftijd in de Engelse stad Bath overleden. Grierson, de grondlegger van de Britse documentaire school, heeft een grote invloed op de filmindustrie gehad. Hij maakte films, waaronder veel voor bui tenlandse regeringsinstanties, uit de vaste overtuiging dat de film moest worden aangewend als middel van voorlichting en propaganda. Voor de „empire marketing board maakte hij in 1927 een film over de haringvisserij in de Noord zee. In 1933 ging hij over naar het general post office. Zijn unit werd later de „crown film unit" van het Britse ministerie van voorlichting. Balletschool Van Weerden danste in Rijnlandse Aula OEGSTGEEST Enkele tiental- len leerlingen van de ballet school Chris van Weerden heb ben zaterdag in de aula van het Rijnlandse Lyceum te Oegst geest de vele belangstellenden een zeer genoeglijke avond be zorgd. Niet alleen bij de oude ren maa rvooral bij de jeugd blijkt de belangstelling voor het ballet nog zeer groot te zijn. Het was een leuke ervaring de kinderen zo serieus bezig te zien, zelfs de allerkleinsten de den hun best zo goed mogelijk mee te komen. Niet altijd even gelijk hetgeen wel eens aanlei ding gaf tot hilariteit. Overigens bleven de danseresjes wonder wel overeind op de nogal gladde toneelvloer. Voor de pauze een (vrijbewerkte) Notenkrakerssuite van Tschai- kowsky. Korte inhoud: Clara krijgt op haar verjaardag van tante een notekraker in de vorm van een pop. 's Nachts droomt zij dat de notekraker haar meeneemt naar dromen land. In de eerste akte genoten wij niet alleen van de fraaie muziek maar ook van de leuke manier waarop het ballet tot ons over kwam. De tweede akte bood Chris van Weerden gelegenheid om in een aantal dansen vele van zijn leerlingen een staaltje van het kunnen te laten tonen. Wij za gen achtereenvolgens een groep je muizen, vlinders, clowns, Rus sische en Spaanse balletdanse resjes Joke Chrispijn en Els Joosten zorgden als sneeuwkoningin en suikerfee voor het meer profes sionele werk. waarin Majorie Bilderbeek en Gesien King ma ook een groot aandeel hadden. De gedanse „variatie in e mi neur" van Mozart stond voor de pauze in groot contrast met het bijzonder originele ..Bubbles" van L. Welk dat de toeschou wers terug voerde naar de „Gay Twenties". Ook na de pauze contrastwerk met klas siek en modern ballet, op mu ziek van Mozart, Louis Prima, Rodin en Count Basie. Kortom het was een programma met vele pluspunten en fraaie en origenele kostuums van de dames Van Vliet; Van Weer den; Rolloos; Meirbach en de heer Leoneff. De choregrafieën waren van Chris van Weerden en de totale vormgeving van Carpenter. Antoon Koch. Wat u ook moet weten I HAZERSWOUDE Het di strict Den Haag van de Ko ninklijke Nederlandse Dam- bond organiseerd ook dit jaar weer een competitie voor jeugdteams. Behalve Samen Sterk uit Hazerswou- de, dat met twee vijftallen deelneemt, doen aan deze competitie mee: NDV (Naaldwijk) LDV (De Lier) en KDC (Kwintsheul). Het eerste vijftal van Samen Sterk heeft Kwintsheul intus sen een 64 nederlaag toe gebracht. Naaldwijk 4 op zijn beurt verloor met dezelf de cijfers van Samen Sterk LEIDEN.HOORN Op de jaarvergadering van de Re genboogclub zaterdag Hoorn is burgemeester Haersma Buma van Sneek benoemd tot ere-lid. De con tributie werd met 20 gulden verhoogd en gebracht op 45 gulden. De seizoenprijs kreeg Hein de Goederen, J. Metselaar ontving de Rotter damse wisselprijs. R. Jansen wordt als 1ste secretaris op- gevolgt door G, Beek. De heer Jansen blijft in het be stuur. Voor de seizoenprijs 1972 worden 26 wedstrijden verzeild. Aan minimaal 1 wedstrijden moet worden meegedaan om voor een prijs in aanmerking te ko- LEIDEN Het Kath. Vrou wen Gilde afdeling Leiden houdt morgenavond haar maandelijkse Gildeavond in een zaal van het Natuur His torisch Museum aan de Raamsteeg De heer J. J. Staats zal dan een lezing met lichtbeelden verzorgen. George van Renesse in romantische muziek George van Renesse, na tuurlijk sinds jaar en dag bekend, maar de laatste tijd erg in beslag geno men door radio en peda gogie, heeft niet lang ge leden in de concertzalen een soort come-back ge maakt als bewonderd so list in klavierconcerten van Mozarl. Zondagmid dag gaf hij in een goed bezet Diligentia een reci tal. gewijd aan de roman tiek, en ook daarbij zou men in zekere zin van een come-hnck kunnen spreken. Ouderen wisten allang hoe magnifiek hij Schubert speelt; jongeren konden het nu ook eens ervaren In een schitte rend weergegeven sonate in A groot, opus 120, be wonderenswaardig in de nuanceringen van het tou cher, sterk doorleefd in de voordracht, hier en daar echter wat onrustig in frasering en balans. Het verdere programma dat met twee toegiften moest worden uitgebreid, bevatte vier kleine stuk ken uit Brahms' laatste scheppingsperiode. De hartstocht in een rhapso- die en een ballade was relatief wellicht minder treffend dan het senti ment in het wiegelied-in termezzo, dat nergens week of sentimenteel werd en toch sterk sprak. Onnodig te zeggen hoe Van Renesse met het co- loriet speelde in Debus sy's Suite bergnmasque en hoe hij Francks drie luik Prélude, Choral et Fugue in krachtige lijnen K.S. LEIDEN De opvoering van Georg BUchners Theaterstuk „Woyzeck" zoals die zater dagavond in het Leidse LAK-theater door de toneel groep van Wim Zomer werd gebracht, dient men niet te vergelijken met de opvoe ring, zoals die werd gegeven door de Haagse Comedie. Deze laatste werd gebracht in een vertaling van Hugo Claus (zelfs in twee verschil lende bezettingen), waardoor verondersteld mag worden dat deze opvoering geschied de „volgens het boekje" van de schrijver. Wim Zomer heeft het met zijn gezelschap aangedurfd het spel te brengen in een per soonlijke visie en we moeten zeggen al is dat wellicht een mening die men zal wil len aanvechten dat Zo mers opvatting een boeiend spel volgens eigentijdse nor men tot resultaat had. Deze persoonlijke visie (van Zomer) was moeilijk omdat de schrijver Georg BUchner (overleden 1837) het stuk on voltooid achterliet en daar mee dus voor toekomstige vertolkers ruimte voor per soonlijke opvattingen open letend. Wij kunnen in deze geen vergelijkingen maken omdat wij de vertolking door dc Haagse Comedie niet heb ben gezien. Wij zijn echter wel van me ning dat dc visie van Wim Zomer op de bezoeker (het Lak-theater was vol bezet) een diepe indruk heeft ach tergelaten. Hetstuk zelf althans zoals het zaterdagavond werd ge bracht zouden we willen betitelen als een soort mo dern mysteriespel waarin het gedrag van dc mens staat tegenover de ethische nor men. Het suggereert twijfels, die de hoofdpersonen als ze kerheden aanvaarden omdat ze van hogerhand worden ge manipuleerd en zij menen daaraan niets te kunnen ver anderen. Daardoor worden evangelieteksten, die voor de hoofdpersonen zekerheden moesten zijn, uiteindelijk toch voor hen „twijfelhe den", die leiden tot hun geestelijke en deels licha melijke vernietiging. Een boeiend gegeven, dat door de jonge acteurs en actrices ook boeiend werd vertolkt. De middelen in het stuk ge bruikt waren technisch-mo- dern, een der oorzaken waardoor Zomers opvatting als een hedendaagse realiteit kon worden gezien. Dat was de grote waarde van deze opvoering, ook al zou men be zwaren kunnen aanvoeren tegen „het spel" dat is de toneeltechniek van enkele acteurs. Gezien de aandacht van een i.verwegend vrij jeugdig pu bliek voor deze vertolking menen wij dat de intentie van Wim Zomer en zijn groep is aangeslagen. WILLEM PRINS

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3