DAMES FOREHOLTE EN HVL ZAALHANDBALKAMPIOEN Utrechter Bonsink maakte vier goals bij Quick Boys M Ni,:. Nederlaag Foreholte TBS te angstig SJZ maar nef langs junioren NORA VAN NlEKERK MARTINE HOOGLAND GERDATURNHOUT HANNA WANG HANNIE BOSKAMP LENIE HOEK ELLIE HOEK ANNEKE BROEKHUIZEN VOORHOUT Met dezelfde vier-twee verdediging als destijds in Rot terdam dacht Snelwiek het Voorhoutse schuttersfeest aan banden te leggen. Coach Bonte had echter op deze strijdwijze gerekend en met goed opgezette aanvallen werden de Rotterdamsen al voor de rust op een 40 achterstand gezet. Al in de eerste minuut scoorde Ellie Hoek met een magnifieke hoekbal. Nora van Niekerk liet een klimmend schot los en dat was 20. Een snelle break-out, waarbij de helft van de Foreholte-ploeg vrij voor het doel kwam. werd door Annemieke de Bruin feilloos afgerond en vanaf de cirkel bepaalde Nora v. Niekerk de ruststand met een vallend schot op 40. Na het wisselen bracht Hannie Boskamp met een magnifieke schijn beweging de Snelwiek-verdediging op het verkeerde been en scoorde keihard 50. Hierna had Snelwiek eindelijk succes met een onver wacht schot tussen de Foreholte-muur. Gesteund door dit succes kwamen de Rotterdamsen beter in hun spel en in dezelfde minuut werd 5—2 aangetekend. Hannie Boskamp bracht Foreholte weer op een veiliger voorsprong 62. ANS BAKKER Snelwiek kon terugkomen tot 65. Het was echter uitstel van exe cutie want Nora v. Niekerk en Ellie Hoek schoten de Voorhout- sen op een zeer verdiende 85 overwinning. Door deze over winning behaalde Foreholte de zesde zaaltitel in successie. Op 5 maart zal in Voorburg het promotietoernooi worden gehou- H.V.L.-DAMES C.W.P. begon met een fraaie ach terwaartse treffer, die de voor treffelijke keepster en aan- voerdster van H.V.L., Wil v.d. Drift kansloos maakte. 01. maar de Haagse ploeg had niet lang plezier van het waarschijn lijk niet verwachte, snelle suc ces. Toen Ria Ammerlaan 1 mi nuut later de doelpuntenmachi- ne van de Leidse kampioenen in spe in werking bracht, 11, ging C.W.P. snel „onderdoor". Met de rust stonden de rood-wit- ten al geheid op winst, 71. Na de hervatting voerde een nu volledig dominerend H.V.L. de score op naar 12—3. Het had ge makkelijk meer kunnen zijn maar het was al niet meer no dig. H.V.L. kampioen WARMUNDA In de eerste helft wilde het hele maal niet lukken bij de War- mondse dames. De geroutineer de A.H.C.-dames haalden War- munda volkomen uit haar spel. Bij de rust was de stand echter toch pas 20 in het voordeel van de Haagsen, door fel verde digen in de Warmondse gelede- van Rijn in de slotfase kwamen te laat om hier nog iets aan te veranderen. A.H.C. won geflat teerd met 63. NIO Het Leidschendamse E.H.C. nam al gauw een 20 voorsprong te gen het Ripse Nio. Corrie en Ria Weenink brachten de stand weer in evenwicht en vanaf dat moment ging de strijd volko men gelijk op. Bij de rust had den de Ripse dames zelfs een kleine voorsprong; 54. Na het wisselen waren de Leidschen damse dames wat schotvaardi- ger en ook conditioneel hadden zij i De c AMSTELVEEN Tempo Team heeft gisteravond in Amstelveen in een wedstrijd voor de achtste finales van het tafeltennistoer nooi van de Jaarbeurssteden met 45 verloren van Meide richter TTC uit Duisburg. De Duitsers komen in de kwartfina les uit tegen Vasiktas Boeda- HEMIKSEM Jos Thielemans heeft zaterdag een cyclocross in Hemiksem (Belg) gewonnen. Op de tweede plaats eindigde eveneens een Belg, namelijk Rene de Clercq. De Nederland se kampioen bij de profs Cees Zoontjens werd vijfde, Cock van der Hulst kwam als negende over de streep. MEILEN Peter Frischknecht heeft zaterdag in Meilen (Zwi) een cyclocross gewonnen over 24 kilometer. Albert Scheffer eindigde op de ne gende plaats met een achter stand van 2 minuten en 26 se conden. De uitslag was: 1. Frischknecht (Zwi) 1 uur en 47 seconden, 2. Wolfshohl (W-Dld) op 1 minuut en 43 seconden, 3. Zweifel iZwi) op 1.45, 4. Grete- ner (Zwi) op 1.52. 9. Albert Scheffer op 2.26. LAIGUEGLIA De Nederlandse wielrenner Harry Jansen is zon- i dag in Laigueglia (Italiaanse Ri- vièra) in de eerste grote weg wedstrijd van het nieuwe sei zoen als tweede gefinisht voor de Belgische wereldkampioen Eddy Merckx. Winnaar werd de Italiaan Wilmo Fr a rust kreeg Warmunda meer vat op het spel en Henriëtte v.d Hulst verkleinde de achterstand tot 2—1. Een periode van pech hield de Warmondsen van suc ces af. De Haagsen konden toen een beslissende voorsprong ne men. Twee doelpunten van Fia /inning ging dan ook verdiend met 10—8 naar Leidschendam. Behalve de reeds gememoreerde doelpunten scoorden voor Nio nog; Ria Weenink 3x, Hendrien Ganzevles, Gerry Baak en Son- ja v. Emmerik, allen lx. H.V.S. Tot ver in de le helft was er nog geen reden om een grote over winning voor H.V.S. te verwach ten. Op dat moment bij de stand van 2—1 voor H.V.S. door doelpunten van Sjanie v.d. Bosch en Wllly Luyten, werd Sjanie v.d. Bosch door de E.D.H.-verdediging in kansrijke positie onderuit gehaald. Zij be nutte zelf de toegekende straf- worp 3—1. Daarna ging H.V.S. gemakkelijker spelen. een break-out leverde de ruststand van 4—1 op. Na rust liep een nu beweeglijker spelend H.V.S. snel weg. Doel punten van Sjanie v.d. Bosch 2x en Trees van Santen. Willy Luy ten bracht uit een break-out het 8e doelpunt op haar naam. Sja nie v.d. Bosch benutte een 2e strafworp. Toos Overdevest ver raste de verdediging van E.D.H. en liet het 10e doelpunt Martina Hoogland, en Ans Bakker. Zittend v.l.n.r. doelvrouwe Anuska Fontein, Nora v Truus Olsthoorn behoefde door kundig verdedigen slechts 3x de bal uit het net te halen. H.V.L.-HEREN De heren van H.V.L. 1 lijken toch nog in staat om aan de dreigen de degradatie te ontsnappen. Met de rust was de stand 86 in het voordeel van Kees Lucas c.s. Toen de Rotterdammers in de tweede helft probeerden met harde charges H.V.L. uit zijn ritme te halen boekten zij daarmee alleen een negatief re sultaat. Het einde kwam met een door H.V.L. knap vastge houden voorsprong van 2 doel punten (1513). De treffers kwamen van Cees Lu cas en Hans Hekese, leder 3x, Piet Hiestand, Hans Ladan, George Tiesema en Jan Siebert, ieder 2x en Jan Schuuring. A POLLO-NORTHA Na bijna die gehele eerste helft de leiding gehad te hebben, kon den de Oegstgeestenaren toch met een kleine 76 voorsprong gaan rusten. De eerste tien mi nuten van de tweede helft wa ren uiteindelijk beslissend. Apol lo nam toen ruime afstand en stond die niet meer af. Wel kwam Northa weer sterk terug maar de grotere routine van Thijs de Haan c.s. stond borg voor een behoud van de voor sprong. De eindoverwinning kwam dan ook verdiend doch geflatteerd met 1912 bij de Oegstgeestenaren terecht. H.V.V. De H.V.V.-heren uit Voorschoten speelden een zeer goede wed strijd tegen de S.O S.-reserves. Bij de rust hadden zij reeds een 9—2 voorsprong opgebouwd en na rust bleven zij onverstoord i de wedstrijd beheersen. S.O.S. kwam nog wel tot enkele goede j tegenacties doch die konden de kampioenen in spé niet meer schaden. Onder de bekwame lei- ding van Herman Hoops bleven zij me 19—7 duidelijk en zeer, verdiend aan de positieve zijde van de score. M.M.O. De Hoogmadese dames zijn dan weliswaar uitgeschakeld voor de titel gewonnen geven is er toch niet bij. Zeer furieus namen zij afstand van het Zoetermeerse D.S.O. Bij de rust was de stand al 71 en na rust maakten de gezusters Margré en Cobia Eist- geest ieder een half dozijn vol. Ria Wolvers zorgde met 2 tref fers voor een totaal van 14 waar tegenover D.S.O. er slechts 4 kon stellen. JONG ADE Het eerste kwartier kon Jong Ade maar moeilijk in haar spel ko men. Nervositeit en een paar vreemde scheidsrechterlijke be slissingen waren hier niet vreemd aan. Toen begon Hei- ma v.d. Geest aan een indruk wekkende doelpuntenserie van vier wat de ruststand op 40 bracht. Na rust ging Helma lus tig door en bracht door nog eens 5 doelpunten de stand op 90. Gonnie v.d. Geest scoorde nummer 10 en Plonie Olijerhoek bracht niet twee treffers de eind overwinning op 120. A s. zon dag speelt Jong Ade in Alphen de kampioenswedstrijd tegen E.D.H. Aanvang 13.00 uur. Uitslag: 1. Francioni (Ita) de 135 km in 3.20.03, 2. Jansen iNed) z.t., 3. Merckx (Belg) z.t.. 4. R. de Vlaeminck (Bel) z.t., 5. Ber gamo (Ita) z.t., 6. Mortensen (Den) z.t. JL^cÏT f' v r 'Sjft* v ik. -5k J ara ZOETERWOUDE De competi- tieioze zondag werd door trainer Bekkering aangegrepen voor een oefenpartij waarin de junio- Moment uit het voetbal-competitieduel tussen Foreholte en HVV VOORHOUT Foreholte trad gisteren in het strijdperk tegen HVV. Het werd een bittere te leurstelling voor de Voorhou- ters. Mochten zij althans in cijlers voor rust de balans nog in evenwicht houden, gezien het vertoonde spel moest de in eenstorting van de ploeg een overmijdelijk feit worden. Het klopte in het geheel niet bii Fo reholte, waarbij met name de achterhoede zwak speelde. Zo ontstond er keer op keer ge- vaai wanneer de buitenspelval te laat dicht klapte. Nadat HVV de score geopend had, kwam Foreholte langszij middels Peter van de Eist. Even later leek wederom een achterstand opge lopen te worden, toen doelman Wim Borst bij een aanval van HVV als laatste redmiddel het omarmen van zijn opponent zag. Ook de ingeschoten penalty wist hij t" stoppen. Na rust werd het overwicht van HVV, dat zich een eenheid toonde, regelmatig omgezet in de duidelijke cijfers van 4-1. ren de kans kregen om zich te bewijzen tegen het „eerste". Dit verscheen op vrijwel volledige sterkte, alleen Theo van Klink ontbrak. In de eerste helft wis ten v.d. Ham c.s. wel kansen te scheppen maar ze niet te benut ten. Het gave werk van doel man Leo Ammerlaan was daar van een van de belangrijkste oorzaken. De senioren namen de leiding toen Loek Helder uit een voorzet van Wybo Ammer laan inkopte. De junioren kwa men zowaar langszij toen Peter Bos na knap voorbereidend werk Jan Stikvoort in de gelegenheid stelde raak te schieten. Daarna ontwikkelde zich een pittige strijd waarin de jeugdige defen sie zich onderscheidde. De grote broers hadden dan ook een pe nalty nodig om de volle winst te kunnen griinen. Sjaak van Slin- gérland voltrok het vonnis feil loos (21). NOORDWIJK De kleed kamers op het Gemeentelijk Sportpark te Noordwijk zijn zo slecht, dat het de vraag is of het wel verantwoord moet worden geacht 6000.- voor schilderwerk uit te geven. Men vraagt zich af of het niet beter is tot aanschaffing van nieuwe kleedkamers over te gaan. De kleedka mers verkeren inderdaad in een slechte toestand, delen B. en W. mede. Vervanging of vernieuwing vormen een punt van studie. KATWIJK Quick Boys is na rust. hoewel het zeker niet in conditioneel opzicht tekort schoot, door FC Utrecht in een voor 2000 toeschouwers bijge woond vriendschappelijk duel overrompeld. De Utrechtenaren, die zonder de geblesseerde Jan Groenendijk en de verhinderde Marco Cabo. John Sten Olsen en Ton Pronk aantraden, liepen via een 2-1 voorsprong bij de rust uit naar 8-2. Voaral Karei Bonsink leefde zich volop uit. De voormalige DWS-speler zorg de voor 1-0, waarna Leo Pluiin graaft verrassend de gelijkma ker scoorde. i Vervolgen: Sistu Pan fortuinlijk in eigen doe) te schieten. Bonsink en Paul v. d. Merkt zetten FC Utrecht op 4-1, alvorens Jap v. d. Plas ander maal tegenscoorde. Bonsink. tweemaal. F:nn Seemann en nogmaals v. d. Merkt bepaalden de eindstand op 8-2 Trainer Ja cobs van FC Utrecht: „Quick Boys heeft een formidabele pl >eg als je ze vergelijkt met bijvoorbeeld Zandvoortmeeuwen waartegen wij wel vaker oefe nen. W:j komen hier zeker van de zomer terug om ons voor te bereiden op de nieuwe competi tie". u.ist FC Utrecht krijgt Quick Boys in de zomermaanden ook nog o m. FC Den Haag. Noordwijk-DWS B 0-3 (0-1) Een zwak reserveteam van DWS heeft een danig gehavend Noordwijk met moeite kunnen bedwingen. Bij Noordwijk ont braken namelijk vaste eerste elftalspelers Map Mariit. Piet v. d. I uit, Gerard Duiryiam en Hans Plaatzer, terwijl Albert Spaanderman en Jaap van Kes- teren op „halve kracht" speelden. Vervangers waren o.m. Piet van Dijken, Gerard Oude Velthuys terwijl Rudi Bru- ring en Hans Westgeest hun rentree maakten. R.OODENBURGïDHC 2-0 0-0) Een technisch en taktisch beter Roodenburg heeft na rust de statisch spelende tweede klasser DHC verslagen. In de 30ste mi nuut reageerde Maarten van Kooperen attent op een pass van Sam den Os om vervolgens de Delftse doelman met een schuiver te kloppen en vijf mi nuten later benutte Sam den Os een strafschop, nadat Van Kooperen was vastgehouden. Junior-doe' ian Peter van Koo peren deed wat ervaring op. Als vervanger vrn Mattie Keere- weer maakte hij een betrouwba- r^ndruk. UVS-VTL 4-0 (1-0) UVS heeft in de vroege zondag morgenuren geoefend tegen een behoorlijk sterk VTL. UVS nam door een treffer van Jan Verver de leiding, waarna Adri Lagen dijk. tweemaal, en Thijs Balk- hoven na rust de voorsprong tot 4-0 vergrootten. Teylingen-Rijpwetering 4-0 Een sterk op aanvallend spel be lust Teylingcn heeft tegen Rijp- wetering 4x de weg naar het net weten te vinden. Spelend met Jan Boekei in de achterhoede en Frans van Nobelep op het middenveld^ hetgeen een ge slaagd exjJR^ment werd. bouw de Teylingen de overwinning re gelmatig op. In de 35e minuut scoorde Frans v. Dam. Na rust was het dezelfde speler, die er al snel 2-0 van maakte en na een kwartier was het Hans v.d. Berg. die de derde goal voor zijn rekening nam. Met een schot van 10 meter maakte Pe ter v.d. Vlugt het kwartet vol. MMOSt. Bernardus 12 begi vicht St. Bernardus verliep de eerste helft gelijkopgaand. Wim v. Wetten scoorde uit een vrije trip over het muurtje. Aad v. Leeuwen scoorde na een diepte pass van Bernard Kraan 1-1 Nadat het begin van de tweede helft weer voor St. Bernardus was geweest, bouwde MMO aan een overwicht, maar een doel punt bleef uit. Dit lukte wel bij Bernardus, toen Leo v. Wetten 6 VVOA-Leiden 2-3 Nadat de Oudadese ploeg voor rust volledig gefaald had tegen zaterdagmiddag-ploeg Lelden, herstelde hij zich na rust goed. B.rinen een kwart er was het 0-3 voor Leiden, dat snel combine rend het verwarde spel van VVOA afstrafte. Na rust was VVOA schotv ard.ger: Gerard v. Seggelen scoorde vanaf de rand van het strafschopgebied en Jan v. Zoen volgde zijn voor beeld door de bal in te tikken, nadat een schot van Johan v.d. Geest op de lat was beland: 2-3. AMSTERDAM Het Leidse Bona Stars was afgelopen zaterdag in Amsterdam in de ontmoeting Racing Agon-Bona Stars (van be lang voor de bezetting van de zevende plaats) ten on rechte te angstig om in de slag te gaan. Het gevolg was dan ook een onnodige, zij het minieme 72-69 ne derlaag voor Bona Stars, door welk resultaat én de overwinning van Harlem Cardinals op Donar, het Leidse team mét Agon en Cardinals op een gedeelde zevende plaats prijkt. Bona Stars krijgt deze beide con currenten nog in de 5-mei- hal op bezoek. Beide ploe gen startten met een 2-1-2 zoneverdediging. Agon moest het deze wedstrijd doen zonder Rijsewijk en de Amerikaan Roth, doch de Stars wisten daaruit geen inspiratie te putten in tegendeel. De eerste 10 mi nuten bleef de strijd vol strekt gelijk opgaan. Het was al gauw duidelijk dat het gevaar bij Agon maar van twee man moest ko men, Wim Petrici en Bob by Plantinga. Zij war ook verantwoordelijk vc een kleine Amsterdam demarrage, van 13-13 nu 23-15 binnen de drie mii ten. Bona Stars stelde daar weinig tegenover. Vooral omdat in de aanvals- machine, en dan vooral de produktie, één man ont brak, n.l. Jaap Maassen. Hij kampt momenteel een inzinking, begrijpelijk overigens na z'n lange tijd telkens weer zo'n punten gescoord te hebben. Maar er is niemand, die dat gat kan vullen, wat een extra belasting betekent voor de afstandsschutters. Har en Wim Stol deden i alles aan en ook Rob Wal- laart had even de juis richting te pakken, zodat de Stars met een 33-31 ach terstand konden gaai De rustige opzet van di val van Bona Stars speelde volledig in de kaart v Agon, dat qua conditie ker lager aangeslagen mc worden dan Bona Stars. Wim Petrici, safe schietend via het bord en Plantinga vanuit de hoek schoten Agon naar een. leek het. beslissende 58-44 sprong. Met nog 7 minuten voor de boeg was dit voi Bona Stars het sein om i eindelijk eens tegenaan gaan. De man tot man ve dediging ging zijn vruchten afwerpen. Wim vooral Peter de Jong gin- j gen uit alle standen raak schieten en de Stars liepen zienderogen in, 66-53 t 68-63. Een pressing ovi het hele veld volgde, onve moeibaar joegen de Stai achter elke bal aan. Ee incidentje met Wim Stc: met een bebloed gezicht 1 moest hij naar de EHBO, 1 haalde even het ri uit, waardoor Bona Stars 1 het net niet haalde. De Lei- denaren kwamen in één minuutje tekort. Nu moes ten zij genoegen nemen met een 72-69 nederlaag. Scores: Peter de Jong 19 (4- 15), Wim Stol 18 (7-11), Har Stol 14 (10-4) Rob Wal- laart 8 6-2), Jaap Maas sen 6 (4-2), Marius de Jong 2 vrije worpen 18-11 61V Agon: Petrici 27 (16-11), Plantinga 16 (6-10), Veen- boer 9, Tuin 8, Tromp 4. Het damesteam van Bona Stars heeft het in Soest te gen Red Stars bijzonder moeilijk gehad, al doet dé 35-45 uitslag anders ver* moeden. In de zeer slechté' eerste helft waren de scheidsrechters. ondanks de 42 uitgedeelde pers. fouJ' ten. te tolerant, met als ge4 volg een 18-9 ruststand. Na' de hervatting had de gewij» zigde aanval snel succe9l B nnen 4 min. was de stand reeds 20-17. Red Starl raakte hierdoor van de kook en trachtte de zaak te redden met een pressing) wat averechts uitwerkte In de negende minuut kwa» men de technisch betert Star dames langzij en na- nen meteen een 10 punten voorsprong.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 14