Minder leerlingen inschrijven voor de eerste klassen De Zeeuw kan doorgaan met „studiereis" Films van de Cinemanifestatie komen in Studio De Zeeuw herhaalde bekende standpunten OENSDAG 16 FEBRUARI 1972 LEIDSE COURANT Advies B. en W. aan besturen om kleinere klassen te maken i de volle klassen kan voor een gedeelte opgelost worden door de schoolbesturen of de schoolleidingen middels een ver- slandig inschrijvingsbeleid. In dien elk jaar niet meer dan 30 32 leerlingen voor de eerste klas worden ingeschreven, verkrijgt men ongeveer het beeld van een ideale schoolbezetting voor zo- huidige omstan digheden mogelijk is. B. en W. i Oegstgeest doen deze sug gestie in de onderwijsnota wel ke dezer dagen aan de gemeen teraad werd uitgebracht, n de nota waarin een aantal ge dachten en beleidsindicaties voorkomen, die in de komende jaren in beslissingen kunnen re sulteren, wordt ook een over zicht gegeven van de bestaatde situatie op onderwijsgebied. Daarin wordt onder andere ge wezen op een aantal slechte be- Enkele scholen zeer slecht gehuisvest huizingen van het kleuter- en la ger onderwijs in Oegstgeest. Als slechte behuizingen voor het kleuteronderwijs worden de openbare kleuterschool De Bok- kesprong (wordt zelfs zeer slecht genoemd) en de r.k. kleu terschool H. Bernadette aange merkt. Is er voor De Bokke- sprong een oplossing in zicht vrijdag wordt aan de Joh. Ver meerlaan de eerste paal voor een nieuwe school van 575.000,- geslagen ook voor de Bernadetteschool is verbete ring te verwachten, omdat het schoolbestuur voornemens is de school onder te brengen in het gebouw van de Willibrordschool. Wat de lagere scholen betreft: De Jenaplanschool ,,De Kring" (r.k.) in het voormalige Rijn lands Lyceum is volgens B. en W. zeer slecht gehuisvest. Ge middeld zitten er in de klassen 30 leerlingen. De urgentiever klaring voor een nieuwe school werd al afgegeven in oktober 1970 en aan het definitieve bouwplan wordt thans de laatste hand gelegd. Zodra hierop de goedkeuring van de inspectie is verkregen zal de kredietverle ning in de gemeenteraad aan de orde worden gesteld. Zeer slecht zit ook de prot.-chr. Dr. K. Schilderschool er aan de Voscuyl bij. Een nieuwe school, die een eind moet maken aan huisvesting in zes houten loka len, is „in zacht" en kan ge bouwd worden als de financiering geregeld is. Het gaat om een bedrag van 900.000,- dat de raad eind vorig jaar al besloot beschikbaar te stellen. Vooruitkijkend komt het college tot de conclusie, dat de scholen situatie aan de zuidzijde van het Oegstgeesterkanaal zich aan het consolideren is. Kleine verschui vingen zijn mogelijk, zodat het wel noodzakelijk is elk jaar de scholensituatie opnieuw, bijvoor beeld bij de begrotingsbehande ling, onder de loep te nemen. Met betrekking tot de planning van scholenbouw in Haaswijk wordt in de nota opgemerkt, dat het de vraag is o'f er nog vol doende levensvatbaarheid zal zijn voor een tweede basis school. B. en W. zijn voorne mens met de besturen van alle scholen te overleggen welke op lossing voor Haaswijk mede gelet op de scholensituatie aan de zuidzijde van het Oegstgees terkanaal gezocht moet wor den om de belangen van de leerlingen in dit gebied te be hartigen. Ook over de meest wenselijke bouw van kleuter scholen in Haaswijk zal met de besturen van de bijzondere kleuterscholen overleg worden gepleegd. In de nota blijken B. en W. nog altijd de deur open te willen houden voor een openbare ma vo-school. In 1967 is daarover in de gemeenteraad al eens gedis cussieerd waarbij door het col lege werd toegezegd, dat men W. van Oegstgeest zeer slecht gehuisvest is in het oude Rijnlands Lyceum. De heren Prins. i Van Schie zijn het daar wel mee eens te willen afwachten om te be zien of openbare mavo in het verband van een scholenge meenschap is te combineren met het Rijnlands Lyceum. men indien de omstandigheden zich zodanig zouden wijzigen, dat een dergelijke school meer het scholenonderzoek in het ge- geen uitspraak, wel zegt het scholenonderzoek in het gewest is terug in het bestuur van de KVP kring Leiden. Hij is de opvolger van de J. J. M. Bakker, De heer Nooy is af komstig uit de afdeling Alke made-oost. Tot secretaris van de kring werd gekozen de heer F(loris) de Boer (24) uit Leidschendam. Hij volgt drs. J. J. M. Penders op die per 1 maart benoemd is tot secretaris van de KVP-frac- tie in de Tweede Kamer. De heer De Boer heeft al diverse functies binnen de KVP v vuld. Hij is van beroep i ciaal werker in Leidschen- Vlam in de pan Keuken uitgebrand LEIDEN In de woning van de familie Boulé aan de Tessel- schadestraat is gisteren de vlam in de pan geslagen. Nadat twee wagens van de brandweer het vuur hadden gedoofd kon de schade opgenomen worden: 2000 'd 3000 gulden. lEIDEN De aktie „Stop de Zeeuw" heeft ook in de kring Leiden van de KVP de kop opgestoken. Enkele leden van de afdeling Lei den onder aanvoering van afdelingsvoorzitter J. Werter diende gis teravond tijdens een kringvergadering in de Leidse Stadsgehoorzaal een resolutie in waarin werd verlangd dat partijvoorzitter ir. Dick de Zeeuw en directeur Gribnau van het partijbureau zich verder zullen onthouden van een nadrukkelijke standpuntbepaling ten op zicht van de te volgen koers en grondslag van de KVP in de toe komst, totdat aan alle leden de gelegenheid is geboden zich uit te spreken. Tevens werd in de resolutie het bestuur van de kring Lei den verzocht er bij het dagelijks (partij)bestuur met klem op aan te dringen te bevorderen dat door alle leden kan worden deelgeno men aan een enquête, waarin de in de KVP levende meningen wor den gepeild. Een meningsspeiling wordt deze maand gehouden onder de werkgroepen en afdelingen van de partij door middel van een enquêteformulier, ODgenomen in het februarinummer van het blad „KVP '72"). - In toelichting op de resolutie kenschetste de heer Werter par tijvoorzitter De Zeeuw als een man zoekend naar de oprechte liefde. Naar zijn idee gebeurde dat te veel in de humanistische, progressieve sfeer. De heer Werter stelde onomwonden dat geen enkele verbintenis mocht worden aangegaan zonder toe stemming van de leden. Hij werd daarin bijgevallen door anderen, die er op aandrongen niet de K en zeker niet het christelijk denken uit de partij te bannen. LEIDEN Negen films die begin van deze maand vertoond wer den op de Cinemanifestatie '72 in Utrecht zijn de komende dagen ook te zien in het Studiotheater aan de Steenstraat. De serie begint donderdag met Agnes Dei van de Hongaarse regis- £)e resolutie haalde het niet. Het seur Miklós Jancso, die met onder meer „De Roden en de Wit- kringbestuur toonde zich er ten" een wereldreputatie heeft opgebouwd. Agnes Dei is een vrij zejfs geen voorstander van om recente film van jancso, waarin hij opnieuw de geschiedenis van over resolutie te discussië- zijn geboorteland kritisch onder de loupe neemt. Jancso is meer j geïnteresseerd in de diverse collectieven dan in individuele per- de onoptw^elijke. wederiijdM «lachtpartiien krijgen LEIDEN ln M cafetaria in de het karakter van een ritueel ook al door zijn inmiddels al klas siek geworden stijl, met zeer lang aangehouden camera-instellin gen en onvoorstelbaar virtuoos uitgevoerde bewegingen. Naast de in Jancso pessimistische visie onvermijdelijke excessen van links en rechts, voor tijdens en na een revolutie laat hij ditmaal het opportunisme van de kerk (of van haar representanten) zien en doet dat soms met een ongenadig soort humor. [et programma ziet er verder als volgt uit: rijdag: Oom Wanja, een literair klassiek van Tsjechow verfilmd door regisseur Andrei Michalkow-Kontsjalowsky. taterdag: Lenz van de in Duitsland werkende Amerikaanse regis- LEIDEN seur George Moorse. daandag: Horizon, van de Hongaarse regisseur Pal Gabor. Het is een film van mislukte rebellie van een mislukte adolescent, dinsdag: De herberg van het kwaad, van de Japanse Filmer Ma- saki Kobayashi. "nancdao: Tbe ceremony, van de Japanse filmer Nagisa Oshima. Haarlemmerstraat is dinsdag nacht ingebroken. Twee kassa's werden teruggevonden in de Schapensteeg. Uit één daarvan was een bedrag van 120 weg. Voorts worden twee geldbusjes met ongeveer 100 gulden vermist. n radio- en was machinezaak aan de Haarlem merstraat is 25 gulden wegge haald. Diverse goederen stonden op de binnenplaats achter de winkel. Vermoedelijk werd men bij de inbraak gestoord. Een onderonsje tussen partijvoor zitter De Zeeuw en het Leidse Kamerlid mevr. Gardeniers-Be- rendsen. ren. Kringvoorzitter drs. J. Ibplings: „De resolutie gaat in tegen het belang van de demo cratische meningsvorming". Een enquête onder alle leden was naar zijn mening technisch, organisatorisch en financieel een onhaalbare zaak. Wel zegde hij toe te willen bevorderen dat belangstellende leden via deze afdelingen een enquêteformulier kunnen krijgen, waardoor ze de grondslag en koers van de KVP mede kunnen bepalen. In een tweede toelichting op de i resolutie stelde de heer Werter. dat het niet de bedoeling was de heren De Zeeuw en Gribnau monddood te maken, wel dat ze zich zullen onthouden van een al te nadrukkelijke standpuntbe paling. De resolutie zal tijdens de volgen de kringvergadering als ingeko men stuk worden behandeld. Partijvoorzitter De Zeeuw zelf tenslotte over dc resolutie: „Ik wil slechts stof en een visie aandragen ter discussie. We zijn op studiereis. De menings verschillen binnen de partij moeten duidelijk aan het licht treden. Tenslotte beslis niet ik, maar beslissen de leden". LEIDEN KVP-\ Dick de Zeeuw, op rondreis langs de Kringen om bij ka derleden mogelijke misver standen over zijn visie op grondslag en koers van de KVP in de toekomst uit de weg te ruimen, heeft er gis teravond in Leiden geen twijfel over laten bestaan dat hij van het ..drieluik van Steenkamp" (inspiratiebron, politiek? filosofie en politiek program) het tweede deel het belangrijkste vindt om vandaar uit te kunnen ko men tot een beleid op lange termijn, het geloof zag hij daarbij als een noodzakelijke inspiratie-bron (Dick de Zeeuw is niet van zijn geloof gevallen, zoals wel wordt be weerd"). Om tot een duidelijke politieke filosofie te komen is het vol gens de nieuwe KVP-voorzit- ter noodzakelijk, dat men zich in de partij uitspreekt over zaken als ethiek, economische ontwikkeling. machtsstruc tuur en verhouding individu collectiviteit. De Zeeuw bestreed de stelling dat hij de bestaande samen werking niet de andere con fessionele partijen zou willen afkappen. „Maar we moeten wel kunnen samenwerken met iedereen die onze filosofie en ons program onderschrijft' Polarisatie en blokvorming noemde hij ongezonde situa ties en hij betreurde het dan ook dat de PvdA zich buiten de regering houdt. Over het regeerakkoord: Daar zullen we ons loyaal aan hou den, maar de fractie moet er wel op staan dat ons pro gramma io maximaal moge lijk wordt uitgevoerd. De Zeeuw sprak zich nog niet uit over de gisteren versche nen regeringsnota over de werkgelegenheid. „Over een paar maanden is pas te zien of de genomen maatregelen voldoende zijn". Het regeringsbesluit om het Angola-comité geen subsidie te verlenen betreurde hij. Hij hoopt dat de regering alsnog tot een positievere stellingna- me op dit punt komt. Verder stelde hij voor dat de KVP-fractie in de Kamer de regering verzoekt te bemid delen in de kwestie Noord- lerland door overleg met En geland om zo mogelijk te ko- men tot een Verenigd Ierland. Wat u ook moet weten BOSKOOP De wandel- sportvereniging ,WIOS' orga niseert .op 26 februari een wintertocht vanaf de Veiling, t Zijde Boskoop. Afstanden: 5. 10 en 15 km; aanvang 13 en 14 uur. Den Haag-Leiderdorp De Haagse rechtbank heeft een 23-jarige kantoorbediende uit Leiderdorp veroordeeld tot drie maanden intrekking van het rijbewijs en 25 gulden boete. Hij had met zijn j sportwagen op de Poelgeest- laan slipproeven gedaan, die niet gewaardeerd werden door wandelaars ter plaatse. Koudekerk De heer H. j van Leeuwen, mede-oprich ter en oud-bestuurslid van de Koudekerkse woningbouw- vereniging Goed Wonen slaat woensdagmiddag de eerste paal voor 40 terraswoningen in de 3e fase van Dorp Oost I III. LE de jaarvergadering van Nederlandse Bond van Oud strijders, afdeling Leiden ge houden in het gebouw Mili tair Tehuis, Korte Mare hoek Oude Singel; aanvang 20 LEIDEN De Christelijke Oratoriumvereniging „Ex Animo" zal ook dit jaar weer de Mattheus Passion van Joh. Seb. Bach uitvoeren en wel op 28 maart in de Stadsgehoorzaal: aanvang 19.15 uur. LEIDEN Zaterdag 18 en zondag 19 maart zullen door de Leidse wandelsportvereni ging „Willen is kunnen" de jaarlijkse Sleutelstad Wan deltochten worden georgani seerd. Aan deze tochten kan zowel individueel als in groepsverband worden deel genomen. Men kan afstanden lopen van 5. 10. 15. 20 of 40 km. De start is vanaf het Parochiehuis. Maria Gijzen- steeg, Leiden (naast zwem bad „De Overdekte"), vanaf 10 uur. Na het goed volbren gen van de tocht ontvangt met een speciaal ontworpen medaille, die dit jaar is voorzien van de afbeelding van de Pieterskerk. Groepen ontvangen bovendien een groepsprijs. LEIDEN Vrijdagavond zal in Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, Het Frank Noya kwintet optreden, met o.a. Rob Agerbeek op piano; aanvang 22 uur. LEIDEN Woensdag 23 fe bruari zal het Toonkunstkoor een concert geven in de Stadsgehoorzaal, m.m.v. het Residentie Bachorkest, het geheel o.l.v. Gerard Akker huis. Het progamma bestaat uit het Magnificat van J. S. Bach, de Vcsperae solcmnes van W. A. Mozart en het concert in D voor fluit, hobo en strijkorkest van J. Fr. Fasch. Solistische medewer king wordt verleend door o.a.: Nelly van der Spek, so praan; Henk Smit. bas; Koos Verheul, fluit en Frank Min- deraa, hobo. Sinds medio 1970 repeteert het Toonkunst koor onder nieuwe directie. Dit is het eerste concert dat 0.1.v. de heer Akkerhuis plaats heeft. Kaartverkoop bij het concertbureau van dc Leidse Volksuniversiteit K. O Noordwijkerhout Tijdens de jaarvergadering van de Kon. Ned. Ver. EHBO afd. Noordwijkerhout is de heer P. v.d. Lans de heer G. Steenbakkers opgevolgd als tweede secretaris. De beer A. Marijnes werd gehuldigd 1.v.m. zijn 25-jarig lidmaat schap. Hij is 14 jaar be stuurslid geweest. De heer Duyts overhandigde hem na mens het hoofdbestuur een oorkonde. Van de afdeling Noordwijkerhout ontving hij een cadeau. Daarna reikte docent-arts H. Verdeyen di ploma's uit aan de geslaag den van de cursus te weten: G. Anthonissen-Geerlings, A. v.d. Berg. G. v.d. Berg-Dul- venvoorde, J. Broekhof (de Zilk), M. Broekhof-v. d. Berg, L. v.d. Burg, J. Dui venvoorde-Verhoeven, J, Duyndam, P. Duyvenvoor- den-Wijsman, J. Edelanr- Smit. J. v.d. Ende, C, de Groot-Warmenhoven, H. v. Gijlswijk, D. Halfschepel-v. Leeuwen, A. de Klerk-Kla ver, E. Kroon-v. Eikeren, J. Marinus, G. Marijnen, M. Oostdam, Y. v. Paridon, N. en P, v.d. Poel, H. Wierenga en C. de Wit. De kringwedstrijd wordt vrij dag 25 februari gehouden in Katwijk. De Noordwijkerhut- se ploeg verzamelt zich om 19.00 uur op het adres Maan dagse Wetering 23. De laat ste oefenavond van dit sei zoen worden gehouden op 7 maart. Dokter Van Heesrti zal dan een lezing houden. O Oegstgeest Bij de Kon. Ned Ver. E.H.B.O. afd. Oegstgeest zijn 15 kandida ten voor hun E.H.B.O.-exa men geslaagd Examinator was dokter H. de Ruyter de Wlldt. Cursusdocente was mej. W. de Cock, arts daar bij geassisteerd door de voorzitter, de heer A. Dirk- sen, en door de dames G. en T. Maat van der Weijdcn. Geslaagd zijn: N. van Delft van Wieringen, J. M. van Egmond. M. A. Hakkenberg- Barnard, M. C. J. van der Luit, J. A. M. P. F. Monta- nus, M. L. Nauta, T. A. J. Phaff, J. B. van der Voort van der Maat, M. T. Weekc, M. M. R. van Winden en de heren M. Clarisse, C. van Dijk. N. Hartman, C. Hoek, A. Schoonhagen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3