Songfestival Circusfestijn Week journaal in kleur Film van Pim op Duitse tv Hou het scherm in 't oog Diefje met verlos in hotelletje met bejaarden TERUGBLIK LEIDSE COURANT WOENSDAG 16 FEBRUARI TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I Willem Duys men neemt hem op de foto de maat voor een passenc zien zijn als dompteur met echte olifanten. 'Het nationaal songfestival, dat de NOS woensdag 16 februari vanuit het Amsterdams theater Carré zal uitzenden, ziet er heel anders uit 1 dan men gewend is, Dit zangfestijn waarvoor de belangsteling bij de kijker in de loop der jaren wat vertroebeld was krijgt het karak- 1 ter van een groot amusementsprogramma. De presentatie van de door het duo Sandra en Andres te zingen drie liedjes, „Lang zo fijn niet", „Oude sigeuner" en „Als het om de liefde gaat" en het daar uit kiezen van het liedje voor het Eurovisie Songfestival wordt om lijst door het optreden van bekende Nederlandse artiesten, die al leen circusnummers zullen uitvoeren. hoofddeksel zal te Willeke Alberti die samen met Guus Oster een illusionistennummer zal presenteren tijdens de repetities met de chimpansees Mozart en Giba waarmee Lenny Kuhr Er is de afgelopen weken op vele plaatsen verspreid over het ge hele land drug geoefend door de artiesten. Willem Duys werkte in Veenendaal aan zijn olifan tennummer. De omroepster Wil ly Dobbe was in Soesterberg be- zig met de voorbereidingen voor 1 haar hogeschoolnummer en Wil leke Alberti en Guus Oster werkten weer ergens anders aan hun illusionistenact. Verder zullen in het voor deze gelegen heid in de oude circussfeer te ruggebrachte theater Carré op treden Johnny Kraaykamp met een draadnummer (koord dansen twee meter boven de grond), Mieke Telkamp met paarden- dressuur, Lenny Kuhr die zal proberen de chimpansees Mo zart en Giba haar wil op te leg gen en Ronnie Tober die voor een zeer speciale act zijn rol schaatsen heeft ondergebonden. Barend Zeskamp Barendse is gebombardeerd tot spreek- stalmeester. Boltini Alle dieren waarmee de artiesten zullen werken zijn afkomstig uit de stallen van het nationaal cir cus Toni Boltini. Tijdens het in studeren van de nummers zijn ook de mensen van1 het circus aanwezig. Alleen woensdag avond zullen de artisten het in hun eentje moeten waarmaken. Voor de muzikale begeleidingen zorgt hert Fesrtivalorkest o.l.v. Harry van Hof, die de tunes zullen spelen van bekende t.v.- series. Natuurlijk moeten we Sandra en Andres niet vergeten, het duo waarom alles is begon- Fabeltjeskrant Journaal Van gewest tot ge Toeristische tips Journaal Zendtijd DS '70 Staatsloterij Kinderbeschermin Diefje met verlos (film) Nationale finale Songfestival Journaal Den Haag vandaa Fabeltjeskrant Journaal Eddy ready go Journaal Kankerpaviljoen Ds. Sj. Popma v! Ter gelegenheid van het songfestival is het theater Carré weer teruggebracht in de oude circussfeer nen. Zij zullen voor het vocale gedeelte van de circusshow zor gen. Voor de overbrugging tus sen de nummers zorgt een groep Walt Disney-figuren, af komstig van de Geïllustreerde Pers. De regie is in handen van Nico Hiltrop en het geheel wordt geproduceerd door Fred Oster. De NOS heeft wat betreft dit songfestival oude stijl niets aan het toeval overgelaten. Het theater, de dieren en vooral de artiesten zijn voor enorme be dragen verzekerd. „Dat moest wel", vertelt regis seur Nico Hiltrop. „Hoewel ik er van overtuigd ben dat er niets mis kan gaan, geef ik de NOS groot gelijk. Stel dat een paard kreupel wordt of dat ie mand zijn been breekt, voor dat soort ongelukjes moet ie je be hoeden. Maar ik blijf volhouden dat deze voorzorgmaatregel voor niebs geweest zal zijn". De avond in Carré is voor publiek toegankelijk De opbrengst van de entreegelden komt ten goede aan het Koningin Wilhelmina- fonds voor de Kankerbestrij ding. Kaarten zijn tegen be taling van tien gulden voor alle rangen dagelijks verkrijgbaar. Jury De procedure van het kiezen van het liedje dat op 15 maart .in Edinburgh gezongen zal worden wijkt op nogal wat punten af van die van de afgelopen jaren. In elke provincie bevindt zich een zogenaamde telefoonjury. Deze bestaat uit een groep van tien personen waarin alle leeftijds groepen gelijkmatig zijn verte genwoordigd. Elk jurylid geeft het liedje van zijn of haar keuze één punt, zodat er in totaal 110 punten te verdelen zijn. Het liedje dat de meeste punten krijgt zal worden uitgezonden naar het Eurovisie Songfestival. Nico Hiltrop gaat met Sandra en Andres mee naar Edingburgh als vertrouwensman en begelei der zoals hij dat zelf noemt. „Het heeft eigenlijk vrij weinig met mijn funktie als regisseur te maken", vertelt hij. „Ik kan aanwijzingen geven over de pre sentatie naar aanleiding van de beeldenregie van de Schotse regisseur en bijvoorbeeld kle dingadviezen geven in verband met de kleuren van de t.v. Ver der verzong ik de persconferen ties en de rest van de publici teit", aldus de heer Hiltrop. Ik vind zo'n songfestival erg leuk om te doen, vervolgt hij. Het is weer heel wat anders dan een serie als de Graaf van Monte Cristo of een musical als Zo merzotheid. Omdat het life wordt uitgezonden is er altijd een spanning aanwezig, waar door de prestaties vaak boven verwachting zijn. Er kan na tuurlijk het één en ander mis gaan, al denk ik niet dat het pu bliek daar iets van zal merken". Calimero Zorro TROS-Sport specit Journaal Jonge zeehonden The Comedian Harmonies 21.20 uur: Misdaden uit harl tocht Op uw gezondheii NEDERLAND II NOS 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Wij stellen u voor o 20.00 uur Journaal VPRO 20.21 uur Berichten uit de samenleving 20.35 uur: Laurel en Hardy 20.55 uur: Namens... 21,30 uur: Dutchman NOS o 22.25 uur Ter visie 22.50 uur Journaal kleur RADIO HEDEN Barend Barendse is tijdens het songfestival spreekstalmeester. Van zijn radio- en tv-verslagen weten we dat het spreken hem ROELFIEN SANT geen moeite kost. Eurovisie Songfestival De Zwitserse en de Franse ver tegenwoordigsters op het Eu rovisie Songfestival, 25 maart a.s. in Edinburgh, zijn inmid dels bekend. Links de Franse Betty Mars en rechts de Zwitserse Veronique Muller. (Van radio- tv-redactie) HILVERSUM Met ingang van zondag a.s. zal het N.O.S.-weekjour- naai in kleur worden uitgezonden. Tevens zal een gewijzigde pre sentatie-vorm het mogelijk maken nagekomen informatie als ge- sproken inleiding aan de gefilmde reportages toe te voegen, terwijl ook deze reportages zo mogelijk zullen worden aangevuld met nage komen materiaal over hetzelfde onderwerp. In overleg met de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden is be- 1 sloten de tussen- en ondertitels te laten vervollen en deze te vervan- gen door een aanduiding van de lokatie. Bij de Nederlandse Vereni ging voor Slechthorenden bestaat veel waardering voor de erken ning die de door de N.O.S. verleende service voor de behoeften van de slechthorenden inhield, maar men heeft begrip voor de belem- mering, die door handhaving van deze titels bij de journalistieke sa menstelling van het weekoverzicht blijkt op te treden. In verband met het songfestival vanavond geen hoofdfilm, maar de kortere tv-film Cops and rob bers, oftewel vertaald Diefje met verlos. De hoofdpersoon is Cesare (Bert Lahr), die na 25 jaar gevangenisstraf in een klein Italiaans plaatsje zijn oude makkers gaat opzoeken. Zijn enige aanknopingspunt is het adres van een afgelegen rustig hotelletje waar bejaarden van hun oude dag genieten. Hij vindt hier de 75-jarige Valenti ne (Claude Rains) een ex-to- neelspeler, een 80-jarige kapi tein, de seniele Petro en een 77-jarige vrachtwagenchauffeur, maar zijn oude kornuiten blij ven spoorloos. De film gaat over de vragen die de oudjes Cesare stellen over de geheimen van zijn beroep. Het resultaat is een aantal bizarre ontwikkelin gen vooral als de plaatselijke politie moeilijkheden vreest. Ned. I 20.41 uur. Songfestival Het songfestival heeft een geheel nieuwe opzet. Het is een circus achtig programma geworden. Hierover meer elders op deze pag- Ned. I 21.30 uur. Eddy ready go Het programma van toppers, oude gouden en smartlappen is deze maal gebaseerd op het carnaval. Geen buitenlandse groepen dus, maar wel Corry en de Rekels Jaques Herp, be kend van zijn ongeluk met Ma- nuela, De kermisklanten, Ciska Peters die we nog van vroeger kennen als meisje van de kanti ne. Ze zingt samen met het koor Pro Musica dat onder lei ding staat van Lex Karsemeyer een „Waarheen, waarvoor-ach- tig" liedje. Ned. II 19.05 uur. Alles goed thuis De eerste van een serie uitzendin gen waarin men gewone men sen aan het woord ziet en hoort over elkaar en hun kinderen. Vanavond maken we kennis met Truus, Jan en de kinderen. De basis voor dit gezinsportret was een gesprek met de andragoog Mimi Bremer. De opzet van de serie heeft iets weg van het VA- RA-programma „Wie niet Ned. II 20.21 uur. Kankerpaviijoen Solzjenitsin wordt na het winnen van de Nobelprijs Ruslands grootste levende schrijver ge noemd. Hij is een lastig perso nage voor de Russische cen- suurbazen. Met zijn onthullende lectuur kroop hij door de mazen van het net. Solzjenitzin werd uit de Russische schrijversbond ge stoten maar de regering nam hem niet gevangen zodat hij door kon gaan met schrijven. Zijn beroemdste roman werd Het kankerpaviljoen, een ver haal dat hij schreef tijdens zijn verblijf in een ziekenhuis waar enkel kankerlijders waren, en waarvan de Duitse tv. een film maakte. Vanavond is het tweede deel op het scherm te zien. Ned. II 20.50 uur. Dr. Sj. Popma Ds. Sj. Popma spreekt in aanslui ting op de film de roman Het kankerpaviljoen. De heer Pop ma was tot 1965 als pastoraal verzorger verbonden aan de Va- lerius-kliniek te Amsterdam. Ned. II 22.05 uur. Culinaire film uit Holland in Parijs )EN HAAG (ANP) Holland Terra Culinaris een film die een indruk geeft van de kwaliteit van Neder landse land- en tuinbouw- produkten en voedings- en genotmiddelen gaat op 6 reldpremière. Hij zal ook doorlopend worden ver toond op de Salon interna tional de 1'AgricuIture, de internationale landbouw tentoonstelling, die van 5 tot 12 maart in de Franse hoofdstad wordt gehou den. De film is gemaakt in op dracht van het Neder landse ministerie van Landbouw en Visserij, dat ook zorgde voor de ten toonstelling. In het res taurant zullen de gasten kunnen genieten van Ne derlandse snert, Neder landse uitsmijters en Ne derlandse mosselen. DEN HAAG (ANP) Pim de la Parra heeft in opdracht van de West- duitse omroep WDR een televisiefilm gemaakt voor de misdaadse rie Tatort. De kleurenfilm, die 85 minuten duurt, kreeg als titel „Kressin und die Frau des Malers. Een deel van de opnamen werd in Nederland gemaakt, in Amsterdam en aan de Vecht. Belangrijke rollen in deze Tatort-aflevering worden gespeeld door Guus Ooster, Kees Brusse en Jeroen Krabbé. Regisseur de la Parra werkte met zijn vaste camaraman Frans Bromet, die werd geassis teerd door Peter Brugman. Klaus Doldinger schreef muziek voor de televisiefilm, die op 28 mei over het eerste Duitse net wordt uitge zonden. Gouden harp voor Marinus van 't Woud (Van o showredactie) Amsterdam De dirigent-compo nist Marinus van 't Woud heeft voor zijn vele en grote verdien sten voor de Nederlandse lichte muziek de gouden harp gekre gen. De hoogste onderscheiding van de stichting Conamus (co mité voor Nederlandse amuse mentsmuziek). De dirigent, die 47 jaar een actieve rol heeft ge speeld in de Nederlandse radio- en muziekwereld, heeft daarvan begin deze maand, na het berei ken van zijn 70ste verjaardag, afscheid genomen. I De VARA sloot gisteren ,Mijn I tante Victoria' af, strip die ka pitale feilen vertoonde in de al te doorzichtige konstruktie. Maar toch een strip die ons elke aflevering opnieuw kapitaal kijkplezier bezorgde. Auteur Jan Staal kwam er be paald niet als diepzinnig drama tisch talent in naar voren. Maai bij schreef een aantal los-vaste uituaties aan elkaar die voor t.v.-amusement van een .kra kend' karakter waren. Niet in het minst omdat die situaties de medewerkende acteurs vlijm scherp op het lijf geschreven werden. Resumerend kunnen we zeggen dat het allemaal flauwekul leek, maar wat Sylvia, Bob, Mary en Lex gisteren bijvoorbeeld te bie den kregen adembenemend was. Onze leus: Jan Staal moet blij ven. Hij denkt in t.v.-termen, hij schrijft een zalige dialoog, hij geeft zijn spelers (benevens zijn regisseur) optimale kansen. ,Mijn tante Victoria' was ondanks alle tekortkomingen een klein evenement om elke aflevering opnieuw naar uit te kijken. We vinden dat de VARA, of welke omroep dan ook, bij Jan Staal moet aandringen op nieuwe t.v.-spelen. De man heeft het zo te zien volmaakt in zijn vingers. Om .tante' misten we .Kankerpa viljoen', zonder twijfel -nemen wij aan- een belangwekkend t.v.-progamma, maar we menen dat elke produktie van eigen bo dem op zich van meer belang is dan welke buitenlandse produk tie ook. We bleven ons derhalve tot de VARA bepalenen een zoen van de juffrouw' blijven we een nuttig progamma vinden waar ouders goede informatie over schoolaangelegenheden krijgen. .Mannix' vinden we een leuke serie, lekkere gebruiks-t.v. vol gens vast beproefd recept. Ombudsman Marcel van Dam ging o.m. in op de onbevredigen de situaties bij schadeverzeke ringen. De voorbeelden die hij aanvoerde waren van een ont hutsend karakter. Het bevreem de ons overigens dat de be schuldigde partij -de verzeke ringsmaatschappijen- hun me ning terzake niet gaven. Wilden zij niet? Durfden zij niet? Het progamma gaf er geen uitsluit sel over. Voorlopig nemen wij aan dat, op grond van de door de Ombuds man verstrekte informatie, dat verplichte verzekering terzake van schade aan anderen aan die anderen een minimum aan risi- ko-dekking biedt. Het is aan de verzekeraars om deze mening aan te vechten. ntholleke Volks ParllJ. NOS: F penbaar Kunstbezit. 19.30 \k 'oensdagavqga - Muzlekmaga» b oivct zonder Naam: 32.25 Lfl mder masker: Wat een tel OS: 22 30 Nieuws. 22,40 Den M 1 NOS: - Noord-indiasi frites Actualiteiten, e Politieke P 30 (S> Klink Kl s. 19.30 (S) Licht isollsten. 20,00 Nleu Tsorkest met sol.' LLnda Hee pol, 21.10 (S) Pops ink. delingen, teilen. 2_.__ 33.55-24.00 Nieuv MORGEN lek (gr). S.10 (S) (.er) 1-0,00 Geestellf .■olksmuziek. 13.45 Bulten 4 7.00 tSi PopmuzIeS l Ochtendgyt met een pist 1.11 Radlojot naai. 8.20 (S) Dl„ (Vervolg). (Om 8.30—S.33 De Groe teman.) S.50 Morgenwijd!: 7.03 De Hugo Nieuws." Nine. ..(13.00 Nieuws ïs.oo k: 5W. (15.00. W.K.-schaatsen dames ook op televisie HEERENVEEN (ANP) NOS zal een rechtstreekse uitzending verzorgen van wedstrijden om het wereldkam pioenschap schaatsenrijden da mes, die op 4 en 5 maart wof den gehouden in het ijsstadioi Thialf in Heerenveen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2