Dodelijke val van wielrenner Manuel Galera Fischer-Spasski naar IJsland en Joego-Slavië VAN DUUREN DWONG BEWONDERING AZIATISCHE BELANGSTELLING VOOR DE SCHAATSTOERNOOIEN League en Bundesliga voor toto IDAG 15 FEBRUARI 1972 LEIDSE COURANT JRDOBA De Spaanse wielrenner Manuel Galera van de Kas-ploeg is gis teren om 14.00 uur in een ziekenhuis in Cordoba overleden aan zijn verwondin- Galera was 's ochtends in de stifj tweede etappe van de ronde van Anda- lusië ernstig gevallen. ïrll us' inuel Galera kwam ten val bij een sprint op „col" van de derde categorie. Naar ver- t zou een breuk in het frame van zijn fiets de oorzaak zijn geweest. Galera raakte met vrij grote snelheid de grond en liep ?kf stig schedelletsel op. Vervoerd gi: kenhuis in Cordoba overleed hij daar kort ut aankomst. nge ilera werd geboren op 3 december 1943 dri Areniola. Nadat hij in 1968 de ronde van Gua- li temala voor amateurs had gewonnen werd hij net als zijn broer Joaquim, professional. Sa men reden de broers in de ronde van Frank rijk 1969. Manuel finishte toen als 47e. Het jaar daarop werd hij tweede in de ronde van Mallorca, 14e in de ronde van Andalusië en 5e in de ronde van Spanje. In 1971 bezette hij de vijfde plaats in de eindklassering van de „vuelta". Later hebben de organisatoren van de ronde be kend gemaakt dat de zeven rijders van ploeg van Galera besloten hebben niet verder deel te nemen wegens de dood van hun ploegge noot. Jan Krekels won de tweede etappe. Krekels sprintte het snelst uit een kopgroepje van zes renners dat na de etappe over 191 kilometer van Granada naar Cordoba een voorsprong van ongeveer vijftig seconden had op het pe loton. Gerard Vianen. die in deze tweede rit op de vierde plaats eindigde, behield zijn gele en groene trui als leider in het algemeen- en het puntenklassement. Robert Fischer (foto) zal zijn tegenstander Boris Spasski op twee plaatsen moeten bestrijden om de wereldtitel. De FIDE be paalde dat Reykjavik en Belgrado het toneel zullen zijn van wat wordt genoemd „de match van de eeuw". AMSTERDAM De twee kamp om het wereldkam pioenschap schaken tussen titelhouder Boris Spasski en uitdager Robert Fischer zal in twee steden worden gehouden: Belgrado en Reykjavik. De eerste twaalf partijen zullen in Joegoslavië, de tweede twaalf in IJsland worden gespeeld. De tweekamp dient niet later dan 25 juni te beginnen. Deze beslissing is gisteren geno men door prof. dr. Max Euwe, voorzitter van de wereldschaak bond (FIDE). De heer Euwe zal er eventueel wel mee akkoord gaan dat de spelers de aan vangsdatum enkele dagen ver vroegen om de nodige extra rust te waarborgen, die door het spelen in twee steden, nodig zou kunnen zijn. In telegrammen aan de betreffen de schaakbonden heeft de heer Euwe zijn beslissing nog toege licht. Hij verklaart dat alle mo gelijkheden door hem in de over weging welke tot de beslissing hebben geleid, zijn betrokken. Het door hem genomen besluit houdt in, dat beide spelers en bonden een deel van hun wen sen vervuld zien. De beslissing is moeilijk geweest, omdat bei de partijen ver van elkaar af stonden wat betreft de plaats voor de tweekamp. Het spreek vanzelf dat de gastbonden de Joegoslavische en de IJslandse zich reeds akkoord hebben verklaard. Zoals bekend is van Joegoslavische zijde een prijzen- fonds genoemd van 150.000 dol lar, tegen de IJslanders 125.000 dollar. De FIDE heeft met de verdere organisatie van de tweekamp nog maar weinig be moeienis. eergoden waren ipelen Sapporo gunstig gezind IPORO Honderden sport- nsen, officials en anderen, bij de winterspelen in Sap- o betrokken waren, hebben lermiddag grote vertraging [nOpen op het vliegveld Chi- Sapporo. Door sneeuw regen was het urenlang on gelijk dat er vliegtuigen op- gen. Pas om vier uur 's mid- gs plaatselijke tijd (acht uur Ie morgen Westeuropese steeg het eerste toestel op de richting Tokio met aan ird kroonprins Akihito van tan. plotselinge weersverandering am ongeveer een uur na de itingsplechtigheid en manifes- zich in enorme regen- Het bleef de hele nacht n en zoveel water kon het Olympische dorp niet 'den verwerkt. Op sommige 'atsen tussen de gebouwen dden zich kleine meertjes ge- rmd met een diepte van der- centimeter. woordvoerder van het organi- tiecomite zei: ,,De goden zijn tt ons geweest. Wij hadden uitloopperiode van de ipische wedstrijden voor in geval van slecht weer, de omstandigheden zijn id? eaal geweest tot vlak na de 'itingsplechtigheid". De ski nes en de banen voor rodelen bobben waren gistermorgen 1 üstrekt onbruikbaar. J Coup dwerg mislukte LONDEN In een beslis singswedstrijd voor de vierde ronde van het toer nooi om de Engelse voet balbeker is Hereford Uni ted er niet in geslaagd de eerste niet-Ieague-club te worden, die twee eerste- divisie-verenlglngen uit de strijd wierp. Gisteren maakte West Ham United via een hattrick van Geoffrey Hurst een einde aan de illusie van de dappere dwerg, die in de derde ronde Newcastle United had uitgeschakeld. De andere beslissingswed strijd tussen Sunderland en Cardiff City, eindigde in een gelijkspel van 1—1. De winnaar zal uitkomen tegen Leeds United. Ben Bril uit gratie bij officials DEN HAAG Op formulier 31 van do Sporttoto voor het ko mende weekeinde staan wed strijden uit de eerste divisie van de Engelse league en de West- duitsc Bundesliga. DEN HAAG De spanning duurde tot de laatste gongslag. De klap op het bekken maakte een einde aan de veruit boeiendste partij van de gisteravond in „Amicitia" voort gezette reeks gevechten om de provinciale bokstitels. ,,Daar moet je wel een sterk hart voor hebben", meende de helper van Volkert van Duuren, die even later tot win naar werd uitgeroepen van het duel tegen de Rotterdam mer Czabania. Deze zege leverde Van Duuren het zwaar- welterkampioenschap in de B-klasse en de bewondering van het publiek op. Op een knappe wijze had Van Duuren zich de potentiële knock-outer Czabania van het lijf ge houden. Waar clubgenoot Sam Sin vorige week nog kans loos tenonder was gegaan bleef Van Duuren fraai over eind. De bokser van school Hoogenband had lering getrokken uit het ge vecht dat Czabania een week te voren had geleverd tegen Sam Sin. Zoveel mogelijk het lijf- aan-lijfwerk vermijden was het devies voor Van Duuren. Met deze opdracht in het achter hoofd begon de Hagenaar aan het karwei. Met een hooggeslo ten dekking bleef hij voortdu rend in beweging en buiten de gevaarlijke stoten van de Rot terdammer, wiens opzet was: zijn tegenstander tegen de tou wen zetten en met stoten op het lichaam alle lucht bij hem weg halen. Hoewel Van Duuren toch enkele keren in een hoek werd gemanoeuvreerd kwam hij er knap counterend uit. De Hagenaar slaagde er zelfs in de technisch weinig begaafde Czabania onder vuur te nemen met lange linkse hoeken. Zelden het initiatief uit handen gevend bouwde Van Duuren aan een puntenoverwinning, die in dc slotronde nog meer gestalte kreeg. Met een stijl a la Nico Aloserij trachtte Czabania het gevecht een nog voor hem gun stige wending te geven, maar de ook uiterlijk op de Amster damse prof lijkende Rotterdam mer slaagde er niet in zijn te genstander in de door hem ge- naar de hoogste amateurklasse slecht is verzorgd. Alle B-partij- en die op het programma ston den waren tegelijkertijd finales, hetgeen wel illustreert dat er in deze afdeling sprake is van een steeds nijpender wordende bloed armoede. En de toevoer van vers bloed is al evenmin weinig hoopgevend, want het peil van de tot dusver verwerkte C-klas- sepnrtijen heeft vrijwel geen nieuwe talenten te zien gegeven. Een uitzondering kan mogelijk worden gemaakt voor de Hage naar Hermans, die vorig week al duidelijk zijn kandidatuur stelde voor de titel in de C-klas- se. Dit predikaat viel hem dsn ook ten deel in zijn gevecht te gen stadgenoot Koernap. De als experiment met handschoenen met witte stootvlakken uitgerus te boksers de vlakken dienen om beter te kunnen vaststelen of de pugilisten met gesloten vuist stoten deden wat stoot kracht betreft weinig voor el kaar onder. Hermans bewoog zich echter aanzienlijk beter door de ring dan de zich sta tisch verplaatsende Koernap en buitte dit voordeel kundig uit. Uitstekend counterend werkte Hermans aan puntenwinst, die tenslotte ruimschoots op 5-0 werd bepaald. Opnieuw is Volkert van Duuren onbereikbaar voor de stoot van de Rotterdammer Czabania. De Hagenaar zou dat gedurende de gehele partij blijven en dat leverde hem de zege en de titel op. de gebroeders Meulmeester uit Voor de Rotterdammer Guis en wenstt positie te dwingen. Tot Bm Brj| blj de Boksb«nd de laatste seconde mno,:» Van - - Duuren echter Van blijven. Hij deed dit keurig en de uit spraak van de jury was zoals verwacht: een puntenzege voor Van Duuren. I Opnieuw werd het gisteravond duioelijk dat de doorstroming eerder de voorkeur boven de Utrechtenaar als Olympisch scheidsrechter in München gis teren kreeg het gezag van Bril opnieuw een deuk. Enkele we ken geleden diskwalificeerde Bril Vlissingen, omdat beiden zijn mening te weinig strijd le verden. De districtstechnische commissie oordeelde anders en besloot de Meulmeesters op nieuw een kans te geven op de weltertitel in de nieuwelingen- klasse. ïgers trokken desa i aanzienlijk feller van leer dan tevoren. J. Meulmeester was daarin iets bedrevener dan zijn broer A. Meulmeester. de meuwelingentit^ was derhalve voor hem. Schiedammer De Regt klop op de deur van de A-klasse opnieuw vergeefs. Guis verloor in hel halfzwaargewicht van de Viissinger Van Vliet en De Regt bleek aanzienlijk minder in zijn mars te hebben dan de Dor- drechter Van Reek. Van Vliet liet zich allerminst imponeren door het stootgeweld van Guis. De rommelig boksende Rotterdammer dan weer links dan weer rechts voorstaan leek aanvankelijk weinig alencia zeer laar getroffen NCIA - Vicente Peris (48), anager van de Spaanse kam- oensploeg V .lencia. is zondag- 'ddag kort nadat hij zijn elftal et 1-0 van Atletico Madrid had !r' winnen, overleden. Een an- Ir bestuurslid van Valencia, itonio San Miquel, een vriend 'n Peris, was zaterdag plotse- 'g gestorven. Beide sterigeval- waren volgens de dokters gevolg van hartaanvallen. HEERENVEEN De organisato ren van het wereldkampioen schap hardrijden voor dames, 4 en 5 maart op de Thiaifbaan te Heerenveen, houden rekening ir"t dee'neming van riids;ers uit Noord-Korea en de Chinese volksrepubliek. Bij de organisatoren is een tele gram uit Pjorgyang op tafel ge komen met de mededeling dat Noord-Korea met vijf dames en een coach in Heerenveen zal zijn. De vertegenwoordiging van de Chinese volksrepubliek in Den Haag heeft de KNSB om inlichtingen gevraagd omtrent het kampioenschap. Tot nu toe hebben Rusland (5), Finland (3). West-Duitsuand (2) en Zwe den (3) definitief ingeschreven. Van de ruim 13.000 piaatsen die beschikbaar zijn werden er 1 meer dan 6000 in de voorver koop verkocht. e voor Sapporo afgevallen da mes kernploegleden Wil Schenk-Burgmeyer en Rieneke Demmfng hebben gisteren de 1500 meter van de eerste wed strijd van het vierbanentoernee op de Deventer kunstijsbaan volledig beheerst. Op de 500 me ter kon alleen Wil Schenk-Burg meyer zich handhaven. De over winning ging hier naar Truus Dijkstra met 47.3 seconden. Wil Schenk was een halve seconde langzamer. Op de 1500 meter eindigde de Deventerse samen met Sijtje van de Lende als eer ste. Beide rijdsters noteerden een tijd van 2.28.7. Derde werd Rieneke Demming (2.29.6). De wedstrijden, die onder gunsti ge weersomstandigheden wer den gehouden, leverden bij de heren weinig verrassingen op. Henk Hadders won de 5000 me ter met ruim verschil voor Ap- pie Garretsen uit Lochem: 8.17.7 tegen 8.26.1. Aan het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats voor heren zullen 34 rijders uit 13 landen deelnemen. John BlewStt, Dnv'.rl ind: Ktmmo KoSktnen, Joukn wachtende Van Vliet, maar de techniek gaf toch uiteindelijk de doorslag. In de tweede ronde trok Van Vliet meer en meer het initiatief aan zich en hoewel Guis zijn tegenstander aanvan kelijk op afstand hield gingen de rechtse hoeken van de Vlis- singer steeds meer effect sorte ren. In de slotronde moest Guis zelfs op een niet eens zo ge- varlijke rechtse hoek staande acht tellen rust nemen. Van Vliet gaf hierna de puntenover winning niet meer uit handen, hebben met de af- Minder fortuinlijk kwam Puck de Regt er vanaf. Al in de eerste ronde kwam de in hoog tempo boksende Van Reek met enkele hoeken goed door. De Schie dammer zocht zijn heil in „dui ken" en afklemmen, maar kon hiermee een nederlaang niet ontlcpen. Die kwam zelfs nog onverwacht, want hoewel De Regt al in de tweede ronde aan geslagen raakte sprong hij ver ontwaardigd op toen zijn helper kort voor de gong de handdoek tussen de touwen wierp. Leo Jan Timman op dreef REYKJAVIK Jan Timman be zet na zeven ronden In een schaaktoernooi van Reykjnvlk de zesde plaats met vier punten en een afgebroken partij. De Tsjech Hort en de Roemeen Gcnrghiu lelden met vijf punten. In de zesde ronde brak Timman af I tegen de IJslander Kristinsson en In de zevende ronde deelde de Nederlandse grootmeester het punt met de IJslander Gun- narsson. SnlntdCA, Re'mn Hlctttl» (Reo Chi na: Cha-. Wei-Chan.'. Chin Kuan«- chun, Cbwm Trrh-Lunt: (re«) Frankrijk: Richard Ti.urne. Japan: II". T:ik»yuk'. Hiila. w" Ard Schi nk. Jan R \><lerlnn.l: P e»-* Vertcerk. Kd1j V. ru. >.-i>. Harm Ku.pera. Jap- r Gnvnv' ld. S*'-n Cl a.-son, Jnhnny lloeglln, Krans. H.-rbi-rl Bob Groot (Rotterdam) Hoogenband veroverden de ti tels in het lichtwelter en weiter door een zege op respectievelijk Henk Los en Sam Sin. De laat ste bleek een ideale ..sparring partner" in de prestatiepartij van Hoogenband. De overige uitslagen waren: vrije partij awpfcrontt-nVermeer R"t- wdum) w. o. p. v. Lnaeweg (Den Haag); vrije part.j hul/zwmmcc- wlcht: Van Meel (R</Herdaan) w. o. p. v. Huisstede (Den Haa«>; Ware- man (Den Haox) w o. p. v. Te Pas (Den Hang) Wuccman verovert hier mee de Utel zwaargewicht C-klnsse. KRANK WERKMAN Van dc Driessche mankt zijn debuut ROTTERDAM Op een Interna tionaal boksprogramma, dat maandag 28 februari in de Rl- vièrahal in Rotterdam wordt ge houden, zullen drie boksers hun debuut als professional matten. In de eerste plaats de Neder landse amateurkampioen in het middengewicht Stan van d« Driessche, die over zes ronden uitkomt tegen de Fransman Jel Coppleters. Verdei debuteren lichtgewicht Ge rard Bok en mlddengewichi Hcrry Bogaerts. Bok komt ui' over zes ronden tegen de Frans man Bernard Suques en Bo gaerts legen Christian Joat (Fra.) De twee hoofdpartijei zijn voor Joop Verbon (UtrechV en Aad Jansen (Rotterdam) Verbon, ex-Nederlands kam pioen bij de zwaarwelters, boks over acht ronden tegen Geran Colu (Fra» en Weiter Janse komt over dezelfde partijlengt uit tegen de Belg Fepro Roi lants.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11