Ivp Overvloed aan prijzen voor ./an der Weijden n dochter Elly Samenwerking confessionelen verloopt goed in Hazerswoude De financiering in de tuinbouw HUISVESTING BELEMMERT DUIVENSPORT IN DE VEEN Boussac doet verlangen naar voorjaar en zomer Voorhout brengt f 3.500,- bijeen DAG 14 FEBRUARI 1972 IjkANi LE1DSE COURANT drie? k mi )lden VENHOVEN De heer A. der Weijden en zijn dochter lly hebben zaterdagavond de oofdrol gespeeld in het dichtst ekeken programma van de Ne- erlandse televisie, „Een van Acht". Ten aanschouwen van n slordige zeven miljoen pensen drong vader Van der feijden zoals Mies Bouwman voorkeur aanduidde jelfs door tot de finale van de agaïi z'ln dochter was Ton eerder afgevallen, idee om aan de VARA-quiz e te doen was van de zoon i Van der Weijden. Hij wierp t balletje al geruime tijd gele- op e lid stemden vader jchter toe. De aandacht nam liter beduidend toe toen bleek de Van der Weijdens tot de re kandidaten behoorden, een selectie van 110 mensen erden ze gekozen, spronkelijk was het de bedoe- zouden doen v vain de aflevering van 12 maart. VARA kwam een maand ge leden echter met de mededeling dat de heer Van der Weijden en zijn dochter een maand eerder op moesten draven omdat er voor de februari-aflevering te weinig geschikte kandidaten wa- Dat kwam echter niet al te best uit want de familie stond toen net op het punt naar de winter sportoorden in Oostenrijk af te reizen, om een dag voor de quiz terug te keren. De VARA was echter niet te vermurwen. Zo doende stonden ze zaterdag toch voor het voetlicht. „Niet zenuw achtig". „Nee, zegt de heer Van der Weij den, dat viel wel mee. Ik sluit me eerst altijd wat af, houd me een beetje op de vlakte. Nader hand, toen ik zag dat het goed ging, kon ik wat meer van im pulsiviteit laten merken". De vragen die hem een overvloed aan prijzen opleverden waren overigens niet zo moeilijk voor een katholiek statenlid: Hoe heet de Paus en hoe de Com- Zuid-Holland. Unicef-veiling Pi ORHOUT Onder het motto: ndjj Ons feest ook voor anderen", rlu!JJteft de Antoniusschool te Voor fase van haar ju- ileum vrijdagavond afgesloten een daverende Unicef-vel- Bouw veertig w b „JSjerraswoningen in Koudekerk JDEKERK AAN DEN RIJN "Binnenkort zal in de 3e fase an Dorp-Oost III worden aan zit wangen met de bouw van 40 Ral hraswoningen. ien het bijzondere karakter in dit complex voor zover - -%kend is, worden voor het rst in den lande 'en in ieder val in deze provincie terras- «ningen in de sociale sfeer ge- J kiiwd heeft het bestuur van ziek Woningbouwvereniging Soed Wonen" gemeend aan slaan van de eerste paal °or dit f complex een officieel ntje te moeten geven. De heer van Leeuwen, mede-oprich- 7' en oud-bestuurslid van Goed Wonen" is bereid gevon kt deze handeling te verrich- die op woensdag 16 februa- .s. om 3 uur n.m. op het •k luwterrein (Ridderhof] aan) zal n, Batsvinden. In aansluiting ij lerop zal het bestuur van 1 Goed Wonen" in de recreatie- >al van „Nieuw Poelgeest" bijeenkomst houden ter Bring van het slaan van deze aTofcïte paal. 130 g Sujj Ir. Coopsbeker ■g voor fl 1. Kooreman m> den Mej. a. Kooreman «>igt dit jaar de Dr. Coopsbe- van de Koninklijke Water- '"rtvereniging De Kaag. De g/ tker zal haar worden uitge mikt tijdens de jaarvergadering ;.:Y "vrijdag 14 april in de Kaag- ;«r» Piëteit wordt gehouden. Kooreman is aan De Kaag vti ""bonden als instructrice van ios jeugdzeilcursus. t. insigne voor langdurig lid- Or 'aatschap krijgen tijdens de Krvergadering opgespeld de .55 ®ren W- Broer van Dijk J. ""ootenhuis, F. Goosen, W. Gul- N* emont, A. Haarsma, J. Hof- f>d, T. Huitema, W. van Ierse), f, Nieuwenhuysen, M. Rooze- rans, B. v. Stralen, J. Toete- oo.' ?1. A. der Weduwen en G. van 3' Dijk. ling. Toen om elf uur het laat ste stuk geveild was, bleek dat de opbrengst ruim 3500,- be droeg. In de pauze sprak me vrouw Roest Crollius - Van Doorn vertegenwoordigster van Unicef Comité Nederland al vast een dankwoord voor het initiatief van de school. De opbrengst zo zei ze zal het mo gelijk maken, een school in te richten in Indonesië, waarmee eeq volk geholpen wordt". Om half negen opende het hoQfd van de r.k. basisschool, de heer Went, de veiling. Hij las een brief voor van prinses Beatrix, die als ere-voorzitster van de Unicef haar sympathie uitte met de actie van de Antonius school. Toen ging de afslager collega-schoolhoofd Van Enge len aan het werk, die de vele fraaie produkten van Handvaar digheid van de leerlingen op vakkundige wijze aan de man bracht. Omdat het een échte veiling betrof, zagen notaris Hoekstra en zijn candidaat, de heer Henning, nauwlettend toe. De geveilde artikelen vlogen weg. Sommige werden opnieuw ingezet en brachten daardoor dubbel zoveel op. De zaal was o.a. met balonnen versierd: Het was de bedoeling, voor iedere 250.- een ballon te laten knal len. De eerste knal kwam al vrij snel en totdat omstreeks elf uur het laatste stuk onder de hamer kwam, bleven de knallen elkaar opvolgen. De heer Van Engelen had tegen die tijd geen stem meer. Maar hij was zeer voldaan over het resultaat van zijn werk. Niet minder voldaan was de initia tiefnemer, promotor en anima tor van het evenement, de heer Went. Hij eindigde zijn dank woord met: Wat moet ie aan het eind van zo'n avond zeg- pen? U bent een geweldig pu bliek geweest. De onhren«>st is ruim f 3.500,- Harteliik dank". Ti'dens de tweede nauze van hef vellmp-feest had de heer Wenf de winnaars van een wedsMid Annette v.d. An'a ven I.nnn, M^fmie K^!"s en P»"V Beu°e'sdl'k' vierde klas- Ria Voorn, Fric Went. Ange'a Heefveld en Anita Steenkamer: Vüfde klas: Ton Voorn, Henny Went, Ton Beugelsdiik en Ilse Iedereen in actie voor de Unicef. Van links naar rechts „de afsla ger" de heer Engelen; de heer Kok, die voor de administratie zorgde; de kandidaat-notaris Hensing en geheel rechts de heer Went, initiatiefnemer, promotor en animator spreekt nog een woordje ter opwekking. Huigsloot; zesde klas: Jan Pee- ters, Frans v.d. Holst, Jos Voorn en José Warmerdam. De jury werd gevormd door de da mes Vink en Schlatmann en de heren Beugelsdijk en Van Eg- mond. De prijzen worden woensdag a.s. op school uitge reikt. RIJNSBURG De btoemenstu- dieclub Rijnsburg organiseert donderdag in samenwerking met de Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst, de standsorganisa ties, te weten de LTB cn de CBTB, coöperatieve Raiffeisen- bank en de veiling „Flora" een discussieavond over de financie ring van het tuinbouwbedrijf. Hierbij komen onder meer de volgende onderwerpen ter spra ke: het borgstellingfonds, het O. en S. fonds, de medewer king van de banken en de bij drage aan de ontwikkeling van bedrijven met behulp van de standsorganisaties. Spreker is de heer A. van den Hoek, hoofdingenieur-directeur van de Directie Bedrijfsontwik keling in Zuid-Holland. Onder deze directie resorteert de gehe le voorlichting aan land- en tuinbouw in Zuid-Holland. De heer Van den Hoek is voorzitter van de Provinciale Adviescom missie van het borgstellingfonds en secretaris van de Provinciale Raad voor Bedrijfsontwikkeling waarin o.m. de subsidieaanvra gen voor het O. en S. fonds wor den behandeld. Na de inleiding van de heer Van den Hoek is er volop gelegen heid tot discussie. Hiervoor is een forum aanwezig dat zal ge staan uit de leden: Mej. Hoeksema, sociaal-econo misch voorlichtster van CBTB- West-Nederland. Mej. Hoeksema houdt zich bezig met de so ciaal-economische vraagstukken van het land- en tuinbouwbe drijf. Vooral de problemen welke met de nauwe verwevenheid van ge zin en bedrijf in de agrarische sector samenhangen, behoren tot haar werkterrein. De heer Bonekamp sociaal-econo misch voorlichter van de LTB de Heer Bonekamp houdt zich vooral bezig met o.a. bedrijfso vername, opvolging en bedrijfs beëindiging. De heer Varenkamp, Crediet-advi- seur van de Centrale Coöpera tieve Raiffeisenbank te Utrecht. De heer Varenkamp houdt zich vooral bezig met de credietrege- lingen in de tuinbouwsector en is nauw betrokken bij het borg stellingfonds. De heer Gijsbers, verbonden aan het Consulentschap voor de Tuinbouw te Lisse als bedrijfs- ontwikkelings ingenieur en als zodanig betrokken bij subsidie regelingen, borgstellingfonds, credietregelingen en bedrijfs beëindiging. De heer de Groot, verbonden aan het Consulentschap voor de Tuinbouw te Lisse als bedrijfs- takdeskundige bloementeelt, deze zal in dit forum als teelt- deskundige optreden. De heer Vianen bestuurslid van de veiling „Flora" en voorzitter van de CBTB afd. Rijnsburg. HAZERSWOUDE Tijdens de jaarvergadering van de Hazers- woudse kiesvereniging van de Anti-Revolutionaire Partij heb ben de AR-gemeenteraadsleden ir. A. Kamphuis en J. de Wit bevestigd, dat de samenwerking van de drie confessionele par tijen (ARP, CHU en KVP) aan het doel, dat er destijds aan werd gesteld, beantwoordt. Zij achtten het gezamenlijke frac- tieberaad van veel nut. Open heid ten opzichte van de burge rij werd door beide raadsleden (ARP-raadslid C. Matze was ziek) een goede zaak ge noemd. „Men gaa hierin van gemeentewege voor, door het houden van hearings, waarop bepaalde plannen direct naar buiten worden gebracht en de mening van de bevolking wordt gepeild." Ir. A. Kamphuis voelde wel voor de instelling van een commissie ter begeleiding van het doorne men van de raadsstukken voor de openbare vergaderingen van de gemeenteraad. „Maar de in stelling zal moeten geschieden door de drie samenwerkende partijen." De drie christelijke partijen stre ven naar integratie van de dorpskernen dorp en Rijndijk (ir. Kamphuis b.v. heeft al ge pleit voor de verwijdering van de toevoegingen „Dorp" en „Rijndijk" op de borden aan de gemeentegrenzen). Dr. Ir. Dick de Zeeuw H spreekt H voor de kring LEIDEN H in de STADSGEHOORZAAL op dinsdag 15 februari WÊ aanvang discussie-avond 20.00 uur. ROELOFARENDSVEEN De duivensportliefhebbers in Roelof- arendsveen hebben het niet ge makkelijk. Hun sport floreert. Dat wel. De nu vier jaar oude vereniging „De Witkop" telt 23 leden, die samen zo'n zevenhon derd duiven houden. En het le denaantal groeit nog steeds. De omstandigheden waaronder die groei plaats heeft zijn echter niet erg gunstig. De moeilijk heid voor de duivensport ligt In de huisvesting. Het is namelijk verboden om zo maar een duivenhok te plaat- vraag daarvoor naar het ge meentehuis en als de desbetref fende instanties aldaar vinden dat het hok teveel een bouwsel is, wordt de vergunning gewei gerd. Vandaar dat men in het wereldje van de duivenmel kers, waar men toch al schuine blikken werpt naar de voortref felijke accommodatie van de andere sportverenigingen, ge praat wordt over een betere op zet van de duivensport. „De Witkop bepleit een uni form bouwplan voor een duiven hok, deskundig uitgewerkt, zo dat iedere duivensportliefhebber weet waar hij aan toe is. Afgelopen seizoen werden bij de „Witkop" de volgende resulta ten geboekt: Vitesse: 1. J. Hoogenboom, 2. J. Pouw, 3. Gebr. Loos. Midfond: 1. Gebr. Loos, 2. J. Pouw, 3. J. Hoogenboom. Fond: 1. J. Pouw Gebr. Loos 3. L. van Es. Oude Duiven: 1. J. Pouw, 2. Gebr. Loos, 3. J. Hoogenboom. Jonge duiven: 1. Gebr. Loos, 2. J. Hoogenboom, 3. Loos-v. Ruiten. Navluchtcn: 1. Gebr. Loos, 2. K. van Klink, 3. J. Zandvliet. Koppelwedstrijd: 1. Gebr. Loos-G. de Jong, 2. T. Ludlage-K. van Klink, 3. J. Hoogenboom-B. van Seggelen. c Generale kampioenen: 1. Gebr. Loos, 2. J. Pouw, 3. J. Hoogen boom, 4. K. van Klink, 5. T. Ludlage. Feest bij NKV-vrouwen Hazerswoude HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse afdeling van de Vrouwenbeweging van het NKV vierde het vijftienjarig bestaan met een gezellig sa menzijn van een groot deel van de 150 leden, van hun echtgenoten en van een aan tal vertegenwoordigsters van de plaatseliike afdelingen van de Christen Vrouwen Bond en de Plattelandsvrou- Cok in het Mlche'shuis was .eiden Twee gouden (naai)han- den zou je jezelf willen toewen sen als je de beeldschone kleu ren en materialen ziet van de voorjaars- en zomerstoffencol- lectie, die Boussac samenstelde met Franse modeontwerpers als Carven, Laroche, Ricci en Car- din, in zo'n 140 haute couture- modellen, rechtstreeks uit Pa rijs en die na af'oop van het seizoen ook weer direct naar Parijs zuilen terugkeren tij dens de show die vrijdagavond tweemaal werd gegeven in Holi day Inn. De vele Boussacstoffen zijn voor de vele belangstellen den verkrijgbaar bij de fa. Gron- heid, Botermarkt 18, Leiden, en van de getoonde modellen ver schijnen geregeld patronen in het maandblad Knip. De Olympische stad MUnchen in spireerde Boussac. een nieuw materiaal Munich te noemen, een materiaal dat we gebruikt zagen in zes lang vallende ro mantische japonnen met veel strookjes en bloemetjes en grote bijpassende hoeden, een entou rage waarin je jezelf zo een eeuw terug zou willen zetten. Bij de strandkle li g zonen we over shorts of korte rok veel bijpassende mantels met of zon der capuchon en een grote ex travagante hoed, die omgeto verd kan worden tot strandtas (voor de natte bikini misschien, na afloop). De luchtige japonne tjes waren merendeels met lage rug- en halsinsnijdingen. Ook werd er veel gebruik gemaakt van zijden tergal, dat zich ge makkelijk laat plooien en plisse- Van bedrukte jeans in combinatie met effen jeons - een kreukher- stcllende stof - werd een grap pig broekpak getoond met een soort sold* terpetje. Succes is verzekerd als men uitgaat in een jumpsuit in zeer felle kleu ren met lange zljsplitten en J' vallende pijpen of in een beeld- schoon soort harempak van zijden tergal. De witte lange ja- |Tj pon van de Boussac-bruid had een kort mouwtje met strookjes langs de zijkanten van japon, (vrij lange) sleep en capuchon. A. P. -v.d. S. Wat u ook moet weten ALPHEN Met de arresta tie van een 35-jarige Alphe- naar in de nacht van donder dag op vrijdag heeft de Al- phense politie een goede slag geslagen. In de loop van za terdag bekende hij diefstal len in Aalsmeer, Bodegraven en Alphen. ALPHEN In de nacht van vriidag op zaterdag is :nge- broken in de r.k. „St. Willi- brordusschool" aan de Para dijslaan; er wordt een band recorder, een platenspeler en een fototoestel vermist. Uit een woning aan de Dia mantstraat wordt na inbraak 250, cheques en betaalpas vermist. Voorts is inge broken in twee bouwketen aan de Cultuurweg en is men er vandoor gegaan met twee kostbare waterpastoestellen. HAZERSWOUDE „Het christendom bevindt zich in een spanningsveld", aldus mevrouw Brink-Bi jleveld, de presidente van de Hazers- woudse AR-kiesvereniging tijdens de jaarvergadering. „En daar zijn de politieke christelijke partijen ook niet vrij van. Daarom is de toe komst van de christelijke partijen nog heel moeilijk te bepalen." Moet de AR een andere vorm aannemen?" vroeg zij zich af. En kan het evangelie worden uitgedra gen in de politiek? Het le dental van de afdeling be draagt 148, maar tijdens de vergadering in 't Anker bleef de belangstelling toch wel beneden de verwachtingen. Het meedenken met hen die voor het front van het volk beslissingen moeten nemen, bleef wat het Hazerswoudse aandeel betreft dus beperkt. HAZERSWOUDE In ver band met het bereiken van de 60-jarige leeftijd gaat reserve- wachtmeester le klasse A. Harkes de rijkspolitie verlaten. Het officile afscheid van Har kes vindt plaats op 16 februari a.s. te 17.00 uur ten gemeente huize Hazerswoude. LEIDEN Aan de Leidse Universleit is de heer J. Heij- boer, onderdirekteur van het Centraal Laboratorium T.N.O., cum laude gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „Mecha nical properies of glassy poly mers containing saturated rings". Promotor was prof. dr. A. J. Staverman. LEIDEN Op woensdag 23 februari houdt de conventsraad van het technisch en admini stratief personeel van de Leid se Universiteit een openbare vergadering in de Gorlaeus-La- boratoria, Wassenaarseweg 76. Op de agenda voor deze bij eenkomst, die om twee uur be gint, staan onder meer de per soneelsstop en de consequen ties daarvan voor het tech nisch en administratief perso- LEIDEN Morgen zal dr. J. P. Guëpin, gewoon lector in de vergelijkende litteratuurwe tenschap aan de Leidse Uni versiteit. zijn ambt aanvaar den met het uitspreken van een openbare les in het Groot Auditorium, Rapenburg 73. De bijeenkomst begint om kwart over vier. Belangstellenden wordt echter verzocht tien mi nuten tevoren aanwezig te zijn. LEIDEN Ter viering van het jubileum van dr. S. J. Roorda, directeur beheerder van de Gorlaeus-Laboratoria van de Leidse Universiteit, die onlangs vijfentwintig jaar in dienst van de universiteit was, wordt op vrijdag 18 februari een bijeenkomst, gevolgd door een receptie, georganiseerd. Deze bijeenkomst begint om half vier. LEIDEN De heer C. J. Hameter, die sinds 1957 als ad ministrateur verbonden is ge weest aan het Anatomisch-Em- bryologisch Laboratorium van de Leidse Universiteit, heeft wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 1 februari zijn werkzaamheden beëindigd. Er zal gelegenheid zijn afscheid van hem te ne men tijdens een bijeenkomst in de colloquiumzaal van het Anatomisch Laboratorium, Wassenaarseweg 62, op vrijdug 18 februari. De bijeenkomst begint om half vijf. WARMOND Donderdag wordt er in De Burcht te Warmond een avond belegd om na te gaan of er in War mond voldoende belangstel ling bestaat voor een toneel cursus. die wordt georgani seerd voor jongeren vanaf 14 Jaar. Toegang gratis. Als do cent is aangezocht de heer Koos Elfring uit Lisse. VOORHOUT Voor een examen spreekvaardigheid Engels zijn geslaagd de da mes Burer en Trouwen. VOORHOUT In samen werking met wiikzuster mevr. Kampschreur-De Jong wordt er in Voorhout kleuter- pvmnastiek gegeven. Inlich tingen en aanmeldingen: gvmlokaal aan de Linnaeus- Inan op maandagavond van 20.00 tot 23.00 uur: op woens dagmiddag van 13.30 tot '6.30 uur en op zaterdagmid dag van 14 00 tot 17.00 uur. HOOGMADE Op de hij- eenkomst van de Ned. Her vormde Vrouwenbeweging en die van het NKV in Huize Van der Ploeg heeft mej. Van Dam voorlichting gege ven over pedicure. De moge lijkheid om tot een plaatselij ke instantie in deze te komen werd overwogen. Mej. Van Dam ontving als dank een cadeaubon. De gezamenlijke bijeenkomst op 14 maart staat In het teken van de verzorging van planten.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3