Lisse moet in Arnhem vlammen Ir. G. v. d. Pols is de nieuwe wethouder Wapenschouw Zoeterwoudse rijvereniging Uw Mening Meren wijk koos Kerkenraad Dekenale raad beraadde zich over Parochiebestuur PAGINA 6 LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 FEBRUARI 1972 g Geldpest Het lijkt wel of ze in Leiden de geldpest hebben. Het borstbeeld van Rembrandt moet van het Noordeinde verdwijnen en nu wil de Culturele Raad gaan ex perimenteren. Twee sokkels moeten er komen, één op de Beestenmarkt en de andere op het Pieterskerkhof, in de hoek bij het Gerecht. In commissie verband wil men gaan kijken wat wel het leukste staat. Nota bene Rembrandt, de meester van licht en donker, wegmoffe len op een duister plekje bij een gerecht, waar hij altijd langs het kantje liep omdat hij niet te veel verdiende. Laten de Leide- naars nu eens zelf beslissen over de plaats die naar hun me ning het best aan Rembrandts buste kan toevallen. We zijn echt mondig genoeg om daar een zinnige mening over te heb ben. Volgens mij komt het borstbeeld het best uit op de Beestenmarkt met ruimte en licht naar alle kanten. En dan mogen ze van mij deze markt best Rembrandtplein roemen, ofschoon je een oude histwische benaming ook nu weer niet zo maar overboord kunt gooien. In elk geval geen commissie die met sokkels solt, maar een klin kende stem des volks die Rem brandt geeft wat hem toekomt. Verkennerij Met enige verbazing heb ik een artikel gelezen in uw krant van 2 februari jl. over de „verken nerij" in Ter Aar. Ik meen en kele onjuistheden ook in uw artikel te moeten signaleren, onjuistheden die steeds vaker gehoord, maar ook altijd weer bestreden worden. In het artikel staat: „Er zijn nog maar wei nig gelegenheden in Leiden en omstreken waar het verkennen zo fors wordt aangepakt". Is dat zo? In Leiden alleen al regi streerden wij vorig jaar 450 per sonen die in de verkennerij bezig waren. De „Scout-gedachte" is bij de jeugd niet dood. Leiders- en financiële problemen hebben ertoe geleid dat verschillende scouting-groepen geen langer le ven beschoren was. Wellicht zullen verschillende onzer groe peringen watertanden bij het zien van zo'n clubhuis als dat in 1 Ter Aar. Marr enkele jaren ge leden is er iets dergelijks ge bouwd in Zoeterwoude en over enige tijd gaat dat gebeuren bij Scouting Willibrord. Wat ik in het kort mei het bovenstaande i heb willen illustreren is dat „Ter Aar" geen unicum vormt binnen de scout-organisatie. Hier is dezelfde ontwikkeling aan de gang in andere hordes en groepen. Overigens 'hulde voor de vrijwilligers in Ter Aar, die het maar even doen. Joost Naber DS-V lid bestuur W öni:- ~::ocd Hoe Is het toch mogelijk, dat er in Leiden zoveel huizen leep (blijven) staan, terwijl er zo'n 5.000 mensen jonge gezinnen, net zoals wij nog steeds geen huis hebben. Dok wij leven in een „woonruim te", die zo langzaam maar ze ker onder onze voeten vandaan rot. Het lekt er overal en het tocht vreselijk: de waterleiding is bevroren en om 't een beetje warm te houden, verstoken •ils er door de gemeentelijke huis- resting dan niets aan gedaan wordt, zien ook wij ons genood zaakt, zeer binnenkort een huis te kraken van een kapitalist, die 't om wat voor reden ook niet wil verhuren of verkopen. Want zij zijn de profiteurs van andermans ellende! Begrafenis van pastoor P. de Groot IODEGRAVEN De begrafenis van emeritus-pastoor P. de Groot, die zoals gemeld bij brand om het leven kwam, zal morgenochtend plaats vinden na een rouwdienst om 10.30 In de parochiekerk van St.-Wllllbrord. )ok hedenavond wordt voor hem een eucharistieviering gehou den. Gelegenheid tot condolean ce aan de familie is er zaterdag In het parochiehuis. LEIDSCHENDAM Enkele aannemingsbedrijven zullen aan de Van Ruysdaellaan op het terrein waar kort gele den een aantal huizen zijn afgebroken 9 of 10 premiewo ningen bouwen voor gemeen- tepersoneel. B en W zeggen in een voorstel aan de raad een voorberei- dingsbesluit voor een wijzi ging van het bestemmings plan vast te stellen, dat er toenemende moeilijkheden zijn voor aantrekking van middelbare en hogere tech nische en administratieve functies bij de gemeente die zich, ook voor het onder wijzend personeel, toespitsen op goede huisvestingsmioge- lijkheden. LEIDEN Ter gelegenheid van de erepromotie van de Oxfordse paleograaf Neil Ri pley Ker op vriidag 8 fe bruari in het kader van de viering van de driehonderd- zevenennegentigste dies -a- talis van de Leidse Unive s1- teit is in de Univer.riteitshi- bliotheek, Rapenburg 72-74 en kleine tentoonstelling van een keuze uit de Leidse mid deleeuwse handschriften, die betrekking hebben op Enge land en de Engelsen, inge richt. Deze expositie wordt gehouden tot en met vrijdag 18 februari en is maandags tot en met vrijdags, te be zichtigen. Enige kans voor Zeskamp LISSE Plotseling daalde de po pulariteit van de Lissese Zes kampploeg tot vlak bij het vriespunt. Het team uiterst sportieve Lissenaren dat zich maanden lang avond in avond uit tot zweten toe had uitge sloofd kreeg opeens niet meer die uitbundige omlijsting die de supporters de ploeg tot dan toe hadden toebedeeld. Nee i.p.v. „Lisse wint de Cup" en nog en kele plaatselijke meezingers werd er nu gefluisterd „Dat is geen ploeg meer, er moet een nieuwe komen". Een bikkelhard oordeel dat plotseling in de Lis sese kelen opborrelde toen het team zijn verdienstelijke reeks van voorgaande zeskampen niet voort kon zetten. In Groningen in de Martinihal bakten de pupillen van coach Fred Timmer er inderdaad erg weinig van, maar om deze aan geschoten vogel dan direct maar de kop in te drukken, dat geeft, wel te denken. Immers met nog twee wedstrijden voor de boeg heeft Lisse beslist nog kansen om bij de eerste drie te eindigen. Vanwaar dit kraken door eigen publiek? Coach Fred Timmer temidden van de zorg vuldig uitgeknipte negatieve krantenberichten: „Het publiek is vergeten dat je in een wed strijd zoals deze ook nog kunt verliezen. Hou je daar geen re kening mee dan komt de klap des te harder aan". De Lissese leraar in de lichamelijke opvoe ding wil met zijn woorden de zwakke star tvan Lisse overi gens niet goed praten. Hij is er van overtuigd dat er fouten zijn gemaakt maar dat sommige omstandigheden het puntenaan- tal zo laag hébben gehouden, daar is hij eveneens van over tuigd. Nog even terugblikkend op de di verse onderdelen zegt hij: „Bij de surprisewedstrijd, de mini- toer, moet je net iemand heb ben die dat onderdeel ligt. Je v/eet namelijk van te voren de opdracht niet. Dat is de gok. Co van Leeuwen heeft het niet slecht gedaan. „Over het droog- roeien zegt coach Timmer dat steeds getraind is met een an der type boot, gelijk aan die welke de NCRV als wedstrijd- boot had opgegeven. In Gronin gen stonden echter andere boten en de vrijdagavond voor de wedstrijd wreekte dit verschil in boot zich al toen enkele riemen volledig gebogen werden. Groot ste pech had Lisse wel bij het schermen boven de waterbak. Naast het uitvallen van ex-turn ster Anke v.d. Berg korden de gezusters Kortekaas maar niet de juiste cadans vinden. Tijdens Somber kijkend volgt coach Fred Timmer hier de verrichtingen van zijn ploeg in de Martinihal in Groningen. De geruchten als zou er in Lisse een nieuwe ploeg worden samengesteld wijst hij van de hand. „Deze groep heeft zes maanden bikkelhard geknokt om in de volgende ronde te komen. Ze hebben hun plaats verdiend en houden die ook". het oefenen in het Lissese zwembad was het stukken beter gelukt. Dankzij de nogal forse lengte van beide meisjes had den ze een methode uitgedok terd waarbij ze zonder al te veel capriolen te maken met ge mak keer op keer konden tou cheren. Het balanceren lukte echter niet. Over Rien Faas is coach Timmer kort. Rien deed het rugby-onderdeel op de trai ning voortreffelijk. Tijdens de wedstrijd vergat hij echter de bal in de juiste stand te houden zodat zijn projectielen steeds weer terugcaramboleer- den. Herman Zuiderduin heeft het volgens Fred Timmer ook deze maal voortreffelijk gedaan ondanks de handicap dat niet de cross-auto werd ingezet die aanvankelijk voor dit parcours was uitgekozen. Timmer: „Het was niet onze beste auto. Daar om is de prestatie van Herman en Wil des te groter" aldus de Lissese sportleraar die er ook nog van overtuigd is dat nie mand Zuiderduin er uit kan rij den, mits natuurlijk wel gere den wordt met hetzelfde mate riaal. In Lisse is iedereen ervan overtuigd dat de volgende wed strijd op 26 februari in Arnhem de beslissing zal gaan brengen. Daar hoeft men niet lang over Fred Timmer: „We gaan het deze keer iets anders doen. Vooral moeten we ze mentaal een struk sterker maken. Daar ontbrak het de laatste keer ook aan. „Een eenvoudig rekensommetje leert dat Lisse in Arnhem zo'n 28 punten moet gaan pakken wat neerkomt op een gemid deld score van 4 punten per on derdeel. De accu wordt weer opgeladen. Lisse heeft beslist nog een kans. Herman van Amsterdam Voor een uitstekend bezette zaal van het R.-K. Verenigingsgebouw heeft de r.-k. toneelvereni ging Sint Willibrordus gisteravond onder regie van de heer F. Quint uit Gouda een uitstekende uitvoering gegeven van het toneelspel in drie bedrijven „De fluwelen handschoen" van Rosemary Cassy. In dit spel worden de hedendaagse problemen in de r.-k. kerk uitvoerig behandeld en uitgespeeld, waarbij be grijpelijk de progressieve gedachten nog al eens botsten met de r.-k. leiding in casu de kardinalen. Een stuk voorts dat goed werd gebracht en waarvoor men aan het slot van de avond graag een har telijk en langdurig applaus liet weerklinken. Op de foto: een scène uit het tweede bedrijf, als de bisschop bij de moederoverste op bezoek komt. Politieke sensatie in Koudekerk KOUDEKERK Ir. C. J. B. H. van der Pols, eenling in Koude kerks gemeenteraad voor de VVD, is gisteravond tot verras sing van een bomvolle publieke tribune gekozen als opvolger van de om gezondheidsredenen afgetreden wethouder Mollema. Tot verrassing ook van de raad zelf eigenlijk, want de meerder heid daarvan had er al min of meer op gerekend, dat men de neer R. Dorrepaal van Gemeen tebelang tot wethouder had kun nen kiezen. Alle fracties met uitzondering van de P.v.d.A. hadden er namelijk de afgelo pen tijd geen twijfel over laten bestaan, dat zij de heer Dorre- paal zouden steunen. De heer Dorrepaal wilde echter zelf niet, want de raad zat nog i maar net op zijn plaats of hij deelde een politieke dreun uit: „Teneinde gissingen de kop in te drukken wens ik reeds bij R. Dorrepaal deelde zware dreun uit voorbaat mede te delen geen wethouderszetel te zullen aan vaarden". Hij motiveerde zijn besluit in een historisch terug blikje naar wat hij noemde de onverkwikkelijke gebeurtenissen in '66 en '70 toen Gemeentebe lang wel bereid was een wet houder te leveren, maar van geen enkele partij steun kreeg. Hij voerde bovendien aan, dat de PCP-wethouder zelfs geen steun krijgt van zijn eigen par- ZOETERWOUDE De dekenale LEIDEN-MERENWIJK - Hel al- raad hee,t 2ich op 2'in ionES,e gelopen wekeinde zl|n In dev«BI«lerin8 o m. beilg gehou. Merenwijk verkiezingen gehou- dcn met l"'1 ■■P»™el'PII>es'P"e',• den voor de Algemene Kerkellj- Pastor Wishaupt gaf een ••••»-- ke Merenwijkraad, Deze raad bestaat uit een aantal personen uit de wijk die samen met de pastores Hortensius en Van Well het pastorale werk gaan voorbereiden en bepalen. De nadru kvalt niet alleen op zondagsdiensten, gespreksbij eenkomsten. geloofsbezinning, maar vooral ook op de maat schappelijke functie van de kerken. De raad is als volgt sa mengesteld: E. Smits. Ned. Hervormd. K. Smit (NH). C. Leijte (NH). P. Dijkstra (RK) F. Veenman (RK), G. Bergman (Geref). mej. E. Swart <Geref) en mei. J. Hamann, (niet bij kerkgenootschap aangesloten). Martien v.d. Hoorn (AV Holland) weer naar Spanje LEIDEN. Martien van der Hoorn, de 18-'arige atleet uit Ter Aar die afgelopen zondag deelnam aan de zware cross in het Spaanse San Sebastian, ver trekt volgende week weer naar Spanje. Van der Hoorn, lid van het Leidse AV Holland, zal door de KNAU worden uitgezonden, nrar een internationale Jeugd-1 cross in Madrid op zondag 131 feh u- Ook Jo Tir.gen (DOS D" ~"r' o) en Jo Schout j t:aV Hulst) zullen Neder- dit zeven km lange eve- •'c vertegenwoordigen. j LEIDEN De Universi teitsraad van de Leidse Uni versiteit houdt op maandag 7 februari haar achtste verga dering. De vergadering wordt gehouden in het groot Auditorium Rapenburg 73. zetting over het ontstaan en het functioneren van het parochie- beraad in Hazerswoude-Rijn- dijk. Vanuit secties werkzaam op verschillende parochiële ter reinen wordt het totale paro- chieberaad opgebouwd. Het da gelijks bestuur heeft de be voegdheden van een Kerkbe stuur. Drs. R. v. d. Geest licht te zijn stuk „Parochiebestuur" toe. Bij hem staat het voorop om te komen tot een eenheid tussen Kerkbestuur, Parochie raad en P.C.I. Beide stukken werden uitvoerig becommenta rieerd waarbij de conclusie was dat elke parochie toch weer een andere structuur heeft. Deken Lamot pleitte ervoor dat iedere parochie een ongeveer geliike structuur zou aannemen. Dat geeft een duidelijker beeld aan het dekenaat en vergemakke lijkt het contact. Er werd een commissie gevormd bestaande uit deken A. Lamot, Drs. P. v. d. Geest en de heer G. de Rui ter. Deze zal zich over de mate rie gaan buigen en een stuk voorbereiden voor de Dekenale raad en de Parochieraden. De Dekenale financiële commissie werd bekend gemaakt. Het dag. best., bestaat uit deken A. La mot en de heren P. v. d. Kolk (Stompwiik), J. Schouw (Ha- zerswoude R.D.) Th. v. Mey- gaarden (Hazerswoude D.) en Th. Sluis (Zoeterwoude). Verde re leden ziin H. de Groot. Q. de Boer. L. Hoopeveen en F. Hel- mers. Voor Verbum Dei was 3.000 bijeengebracht in de pa rochies van het dekenaat. Na betaling van de helft hield Ver bum Dei op te bestaan. Dit is bestemd voor hen die het werk van Verbum Dei gaat overne men (voorbereiding en begelei ding van gemengde huwelijken). Er wordt gedacht aan 'n groep broeders' die in Alphen woont. Mej. M. v. d. Salm (Zoeterwou de) werd opnieuw aangesteld als afgevaardigde van het deke naat naar de Diocesane Missie raad. Voor de funktie van di- strictskatecheet zal contact wor den gezocht met de heer v.d. Leede. In Hazerswoude dorp gaat men werken met een wijk- indeling. Er zijn 8 wijken met een of twee contactpersonen. ZOETERWOUDE - Aan 't sluime rend bestaan van de landelijke rijvereniging „Jeanne d'Arc" is een einde gekomen. Nadat enkele enthousiastelingen voor de edele viervoeter in de afgelo pen weken hun voelhorens had den uitgestoken naar de wense lijkheid om de vereniging nieuw leven in te blazen werden er gisteravond in café „Landzicht" spijkers met koppen geslagen. Weliswaar was het gezelschap nog klein van omvang, hetenthou siasme was duidelijk aanwezig en de vooruitzichten lijken gun stig. Men kan beschikken over 7 paarden en 12 pony's, waarvoor nog onvoldoende rijders(sters) zich hebben gemeld. Bovendien heeft men wat financiële arm slag omdat de oude kas nog een aantrekkelijk startkapitaal be vat. Verder kan men gebruik maken van het hindernismate riaal dat keurig opgeborgen wacht op betere tijden die nu aangebroken schijnen. Dat alles leidde er toe dat de contributie op de acceptabele hoogte van 35.- per jaar werd vastgesteld. Dit is mede mogelijk omdat werd besloten dat de instructie voorlopig door eigen mensen zal geschieden. Leo Onderwater zal de paarden voor zijn rekening nemen en de dames J. v Nie- rop-Oosterveer en Sylvia de Man hun ruime rijervaring ten dienst zullen stellen van de po ny's. In het voorlopige bestuur hebben zitting L. Onderwater, voorzitter, H. v.d. Lans, secre taris en G. Veldhuijzen, pen ningmeester. De adressen waar liefhebbers zich kunnen melden zijn Westeinde 7 (tel. 1217) Veldzichtstraat 8 (tel. 1863) Nassaustraat 61 H.R. (tel. 42310) en in Leiden Appelstraat 13 (tel. 24333). In maart, de juiste datum moet nog worden vastgesteld, zal met de nodige tam-tam de eerste wapenschouw en instructie worden gehouden. Over de plaats waar dit gaat gebeuren is men in overleg ge treden met het gemeentebe stuur. Daarbij wordt gedacht aan het braakliggende stuk grond nabij „Haasbroek" dat bestemd is voor het zwembad, of de Loethe. Zullen de gouden dagen zoals „Jeanne d'Arc" die na de oorlog heeft gekend weer terugkeren? Ir. C. J. B. H. van der Pols, de eerste wethouder van Koude kerk, die niet uit AR of CH komt, is 35 jaar oud en woont sinds 1967 in Koudekerk. Hij studeerde aan de KMA in Breda en de TH in Delft en is beroeps officier op het Min. van Defen sie. In de achterliggende raads periode ging hij nog wel eens in debat met mr. Vreugdenhil en diens fractie, waarmee hij in belangrijke zaken dikwijls fun damenteel van mening bleek te verschillen. Hoe de verschillen van opvatting binnen het college opgelost moeten worden is voor velen in Koudekerk thans wel een vraag. Ir. C. v. d. Pols is familie van de vorige partij voorzitter van de VVD, ir. K. v. d. Pols, de pres. dir. van het Rijn-Scheldeconcern. tij: Wat moet een wethouder van Gemeentebelang dan wel achter de collegatafel verwach ten?' De PCP zat duidelijk met de si tuatie in. Mr. Th. Vreugdenhil, duidelijk nerveus, dook ook nog even in de geschiedenis en zei. dat zijn fractie in belangrijke zaken het college toch wel ge steun'! had. „Wethouder Molle ma heeft dat zelf ook gewaar deerd". De heer Vreugdenhil kreeg het even aan de stok met mevr. Le Large van de KVP, toen hij zei, dat hij alle fracties de afgelo pen dagen had gepolst over de wethoudersvacature en de uit slag aan Gemeentebelang had medegedeeld. „Ik zou nog 'n te lefoontje krijgen, dat is niet ge beurd", zo merkte mevr. Le Large vinnig op. Dat de PCP vroeger de kandidatuur van de heer Dorrepaal niet had ge steund deed hij af met de op merking. dat men hem toen nog niet zo goed kende. De druk op Dorreoaal om zijn be slissing te herzien (Le Large: „hij is de juiste man op de juis te plaats") werd gaandeweg groter. Ir. v. d. Pols: „Ik heb me toen (in 1960, waarbij de VVD ook geen steun gaf aan Dorrepaal) vergist. Ons stand punt was onzorgvuldig. Men moet het me niet kwalijk ne men. dat ik op een eerder inge nomen standpunt terug kom..." Dorrepaal bezweek niet voor druk en schuldbekentenissen, zodat het burgem. Van der Linden uiteindelijk maar beter leek om in besloten zitting te gaan. Na beraad van een uur verklaarde mr. Vreugdenhil. dat men de kandidatuur zou steunen-van ir. C v. d. Pols. een man waar mee in het verleden wel robber tjes gevochten werd, maar van wiens bekwaamheden en leiding gevende capaciteiten men wel overtuigd was. Van de negen stemmen (mevr. Slot ziek en de heer Lek nog herstellend) werden zeven uitge bracht op ir. V. d. Pols. Twee briefjes werden blanco ingele verd. De heer Leentvaar (P.v.d.A) was een der blanco stemmers, want om politieke re denen zei hij geen steun te kun nen toezeggen. KATWIJK De oranjever eniging gaat dit jaar op 1 mei een zeskampwedstrijd voor alle verenigingen orga niseren. Inlichtingen bij J. van Rijn, Emmaplein 16 en bij J. den Hollander Prince- Witsenburg zorgde voor hoogtepunt op concert van het RKK LEIDEN Het Rhelnisches Kammerorchester Köln pre senteerde zich gisteravond voor een nagenoeg uitver kochte Stadsgehoorzaal. Slechts zelden komt het voor dat men bij het beluisteren van een dergelijk klein strijk- ensemble in superlatieven moet denken, wil men uiting geven aan zijn enthousiasme voor dit verfijnd musiceren. Het bestaat uit twaalf leden, dit orkest. Wat zij brachten aan stijlbegrip, spanning en klankkleur is alleen de zeer groten beschoren, de ras-mu sici, die hun vakbekwaam heid hebben verbonden aan artisticiteit. Dit laatste was bepalend voor de inhoud van het programma. Mendelssohn-Bartholdy schreef elf jeugdsymphonieën voor strijkorkest, die nauwelijks bekend zijn geworden. Een daarvan in D gr. t. bracht het orkest ten gehore. Het werk droeg nadrukkelijk nog het stempel van de i jeugd. Structureel nog een typisch voorbeeld van het klassieke vierdelige vorm schema (met Menuet). Maar een eigen taal sprak Men delssohn reeds in het Adan- te, uitsluitend geschreven voor alten, celli en bas. Le vendig en met spanning geïnterpreteerd, kreeg dit werk een charme, die het be luisteren tot een waar genoe gen maakte. De dirigent Albert Kocsis en Horst Hegel solieerden in Bach's Concert in D. kl. t. voor twee violen en strijkor kest. Naast de inspirerende leider toonde Albert Kocsis zich vooral de meester-violist met een prachtig beheerste volle toongeving. Dit overbe kende werk kreeg dan ook een bijzonder reliëf in deze grootse vertolking van beide kunstenaars. Maar het hoogtepunt in dit programma vormde toch het optreden van Edward Wit senburg als solist in het Con cert in B dur voor harp en orkest van Handel, en in de Dansen voor harp en strijk orkest van Debussy. Groot van allure, meesterlijk in stijlbegrip met verfijning tot in alle details, toonde Wit senburg zich een ongeëve naard kunstenaar. Hij kreeg van de zijde van het orkest in Debussy een prachtige im pressionistische kleur en sfeer als achtergrond. Ovationeel was het succes voor deze avond, hetgeen leidde tot een toegift: de Roemeen se volksdansen van Bela Bartók. Ook voor dit werk uitbundige toejuichingen. Bravo Rheinisches Kammer orchester Köln! Bravo K. en O. voor deze prachtige avond! B. RIJNDERS. De heer en mevrouw Den Hollander uit Oegstgeest hebben gisteren de Israëlische ambassadeur in Den Haag, de heer Shimshon Arad (rechts), een oorkonde en een medaille ontvangen, omdat zij tijdens I de Duitse bezetting joodse landgenoten het leven hebben gered. Met hen ontvingen twaalf andere Nederlanders een onderscheiding. Twintig nieuwe gediplomeerden bij 4de lustrum van ..Meerburg''' ZOETERWOUDE De jaar vergadering van de EHBO „Meerburg" die in de „Drie Eendjes" werd gehouden kreeg een feestelijk slot om dat de vereniging op 8 ja nuari 20 jaar bestond. Het muzikale duo Fred Wilton verleende hierbij zijn mede werking. Voorzitster mevr. G. de Winter-Berk noemde het in haar openingswoord van belang dat meer ver- bandposten worden ingericht^ Zij dacht daarbij vooral aan de Rivierenwijk die ook tot het werkgebied van de ver eniging behoort. Bij de be stuursverkiezing werd me vrouw G. Wakka herkozen. De heer A. Steens die zich niet meer beschikbaar stelde wordt opgevolgd door mevr. M. d. Vette-Zuidwijk. De scheidende bestuurder werd door de voorzitster in het zonnetje gezet en mocht een presentje in ontvangst ne men voor zijn grote toewij ding. Voor zijn vrouw waren er bloemen. Dokter G. d. Bruin reikte het EHBO-diplo- ma uit aan een twintigtal ge slaagde cursisten die daarbij ook een insigne en een ver- bandtrommel kregen aange boden. Ook de geslaagden lieten zich niet onbetuigd en onderstreepten hun dank baarheid voor de instructie met het aanbieden van atten ties. Daarbij werd de voor zitster niet vergeten want binnenkort zal het 10 jaar geleden zijn dat zij deze functie aanvaardde. De ge slaagden zijn de dames J. M. Bij, J. Elkerbout-den Os, A. E. Kramer. G. Maan-v.d. I.ugt. S. T. Moons, D. Mul der-van Wanum, J. Fauptit- Braggaar. A. B. Out-Kroon, j G. M. Shara-Crone. P. H. i Schutte, A. Soels-van Doorn, j A. Houwee- van Leeuwen. G. A. Vervoorn, M. A. de Vet- te-Zuidwijk, C. H. Wallach- van Muilwijk, G. P. v. d.. Weijden-Ragas, J. M. de Winter-Scheffer en de herem H. H. Albersen. W. J. Hoo-< gervorst en J. d. Boeft.-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6