Katwijk Rijn is over drie jaar onherkenbaar Pepersteeg en Commandeurspad gaan verdwijnen Minister De Brauw toetste eetsitiiatie in mensa Prytaneum Hulpdienst kwam vorig jaar 140 keer in actie Ideeën burgerij over komplannen welkom bij B. en W Burgerlijke f stand Ouwehand bezig aan synthese VRIJDAG 4 FEBRUARI 1972 LEIDSE COURANT KATWIJK-RIJN Katwijk werkt momenteel hard aan het sane ringsplan Katwijk aan den Rijn, P'ai miljoen gulden gemoeid is. Dit bedrag zal voor 3.6 miljoen ge dekt worden door de uitgifte van grond en voor 4,3 miljoen door 's rijks schatkist, waar voor de aanvrage bij de laatste raadsvergadering is goedge keurd. Ruim 2,3 miljoen zal ten laste van de gemeente vallen. Het saneringsplan bestaat uit zes afzonderlijke fasen: Fase 1 om vat het gedeelte naast en achter de Gereformeerde kerk aan de Rijnstraat. Fase 2 ligt in de buurt van het Commandeurspad en de St. Jozefschool. Fase 3 is een gedeelte in de omgeving van de W. van Veenschool tus sen de Nieuwstraat en de Com mandeurslaan De 4e fase ligt tussen de Rijnstraat en de Kerkstraat tegenover de R.K.- Groote Steeg wordt grotendeels gesaneerd en daarna veel breder kerk. In de omgeving van het Veereinle en de Noordwijker- weg ligt fase 5. Fase 6 tenslotte ligt in de omgeving van de Groote Steeg en de Pepersteeg. Er zullen verschillende nieuwe straten komen. Zo komt er tus sen de Rijnstraat en de Wasse- naaarseweg 'n weg langs de ge- reform. kerk, die al voor een ge deelte klaar is. De Zanderijweg zal worden doorgetrokken tot aan de Kerkstr. Fase 3 beoogt een direkte aansluiting vanaf de J. v.d. Perkstraat op de Com mandeurslaan. In de omgeving van de Noordwijkerweg en het Veereinde komen een drietal wegen die aansluiten op het plan Schutterswei. Ook zal er een nieuwe weg komen vanaf de Groote Steeg naar de dan ge realiseerde Dr. Huetingstraat. Vanaf de mgr. Bekkersstraat zal een weg komen die naast de Andreasschool op de Comman deurslaan uitkomt. De Van Eg- mondstraat en de Groote Steeg zullen verbreed worden, evenals de Achterweg tussen de Kerk straat en de Commandeurslaan. De kruising Commandeurslaan Dr. Huetingstraat met de WassenaarsewegAchterweg zal aanzienlijk worden ver breed. Verdwijnen zullen de Pe persteeg. het Commandeurspad en het begin van de Noorwijker- weg. De J. v.d. Perkstraat zal aan weerszijden gedeeltelijk worden bebouwd met eengezinswomn gen. Langs de Achterweg op de plaats waar nu de Peppersteeg ligt zullen eveneens eengezins woningen komen. Aan de Mgr Bekkersstraat zijn aan weerszij den van de verlengde Zanderii- weg bejaardenwoningen ge pland. Een aantal hiervan is reeds gerealiseerd. De punt die gevormd wordt door de Kerk straat en de Rijnstraat ter hoogte van de r.-k. kerk zal worden veranderd. Er zullen r drie jaar bestaat dit straatje, het Commandeurspad, niet een aantal eengezinswoningen het begin van de Noordwijker- komen terwijl vanuit de richting weg ligt. Katwijk aan Zee bezien de er- De nummering van dc fasen is be- voorliggende groenvoorzieningen trekkelijk willekeurig. Men kan een fraai aanzicht zullen geven. er niet de conclusie aan verbin- De enige etagewoningen in het den dat de plannen in die volg- plan zullen verrijzen waar nu orde zullen worden afgewerkt. Aan alle fasen wordt reeds ge werkt of zij zijn reeds gedeelte lijk klaar. De grootste verbete ring voor de doorstroming van 't verkeer die uit het sanerings plan voortvloeit is wel de aan leg van de Dr. Huetingstraat. Men krijgt een kortere verbin ding naar Katwijk aan Zee. doordat men door de Dr. Heu- tingstraat rechtstreeks via de Commandeurslaan en de Callao- weg aansluiting krijgt op de Zeeweg. Dit zal voor de Rijn straat ongetwijfeld een grote ontlasting betekenen. Ook de verbindingen van de Zanderij- weg met de Kerkstraat en die van de Rijnstraat met de Was- senaerseweg door de J. v.d. Perkstraat zijn een aanzienlijke verbetering. De kruising van de Commandeurslaan met de Ach- terweg-Wassenaarsewcg zal door de verbreding aan merkelijk ver keersveiliger worden. LEIDEN Minister jhr. mr. M.L. de Brauw heeft gister avond macaroni gegeten: macaroni met kaas, ham en fruit. Als het hem niet ge smaakt heeft, dan heeft hij dat goed gemaskeerd met een charmant discours. Per slot van rekening maakt hon ger ook voor een minister rauwe bonen nog zoet. En de minister kreeg niet anders, dan de pot in de Mensa Pry- taneum schafte. Bij het tweedaagse werkbe zoek, dat minister De Brauw vorige week aan de Leidse universiteit Vacht, zijn de mensa's onderwerp van uit voerig gesprek geweest. Juist op de tweede dag van dat bezoek mag een rapport het licht over de eetgelegen- heden voor de studenten in Leiden. Wat daarin staat en wat de minister hoorde met name over de toestanden in de Mensa Prytaneum, kwam hem zo ongeloofwaardig voor. dat hij onmiddellijk besloot de proef op de som te ne- Bij het toenemend aantal stu denten, groeit ook de behoef te aan eetgelegenhedeid in Leiden. Behalve de mensa Prytaneum zijn er mensa's in het gebouw van de V.V.S.L., in de Sociëteit Min- verva en in „Augustinus" Eigen Huis. Wanneer het huidige Sint Elisabethzieken- huis en het „Vlietcomplex" als studentenhuis in gebruik genomen worden. zouden daarin ook eetgelegenheden gevestigd kunnen worden. De keuken van het ziekenhuis blijft volledig intact. Deson danks blijft de „eetsituatie" voor de Leidse studenten ver achter bij die van studenten in andere universiteitssteden, zoals Amsterdam. De belangstelling voor de men sa's blijkt sterk te beïnvloed door sfeer, en prijsverschil. De prijzen blijken - naar stu- dentenportemonnaies geme ten - sterk uiteen te lopen. Alle waar is naar z'n prijs; hoe duurder, hoe zwieriger bovendien de entourage. In een enquête, ingesteld onder de habituele mensa-bezoe kers, wordt o.m. bezwaar ge maakt tegen de sfeerloosheid van het „militaire" plate-sy- steem. Dat wordt ook bij „Augustinus" en bij de VVSL gevolgd maar, waar het de mensa Prytaneum be treft, wordt het systeem als een bezwaar ervaren. Boven dien - zo wordt aangevoerd - daalt het peil van de stam gasten en is vooral de „drugtafel" weerzinwekkend. Minister De Brauw heeft de gronden van deze klachten nu persoonlijk kunnen erva ren. Wellicht geven zijn er varingen de doorslag bij zijn beslissing over het subsidië ren van mensabouw en ex ploitatie. Overigens heeft hij het met macaroni op het me nu nog getroffen; het hadden ook aardappelen, sperciebo- nen, gehaktbal en waterjus kunnen zijn. En dat is, vol gens de stamgasten van het Prytaneum „Helemdél niet ALKEMADE-OOST De hulpdienst, een instelling op oecumenische grondslag, is vorig jaar 140 maal in actie geweest. Het jaarverslag meldt, dat 140 autoritten werden gemaakt naar het revalidatiecen trum Katwijk, de tandarts in Oude Wetering, de Ursula-kliniek in Wassenaar, bezoek aan het ziekenhuis in Rotterdam-Zuid enz. De hulpverleningsdienst geniet <en onrechte, zo schrijft de secretaris, nog zeer weinig bekendheid. Zij heeft zich belast met het vervoer van patiënten en dat alles op basis van onbetaalde vrijwilligheid. Het contactadres van deze lofwaardige instelling is P. de Jeu, Lijster besstraat 22, tel. 2995. Daar kan men ook terecht als men zich be schikbaar wil stellen als medewerker. Alphen In zijn woning aan de Nic. Beetsstraat is de heer D. Dom burg gehuldigd in verband met het feit, dat hij een kwart eeuw ge leden zijn werkzaamheden bij de Ned. Spoorwegen in Bodegraven begon. Reeds na een half jaar werd hij destijds overgeplaatst naar het kantoor te Alphen aan den Rijn, waar hij gedurende 24l/i jaar onafgebroken zijn werk als stationsbeambte heeft verricht. Namens de directie overhandigde de heer Schlamen de heer Domburg de zilveren NS-speld die hij hem op de revers bevestigde. Voorts bood hij de collega's een elektrisch scheerapparaat aan en ontving Domburg een fraai bloemstuk. Carnaval op twee plaatsen in Ra veen ROELOFARENDSVEEN - Na het grote succes van de op 15 jan. j.l. in de veilinghal gehouden carnavalsavond, organiseert de muziekver. „Liefde voor Har monie" op de z.g. laatste maan dag van de vastenavond een carnavalsfeest In café Heems kerk voor personen vanaf 18 jaar en voor dc jeugd tot en met 16 jaar In dc Alkeburcht. In cafeé Heemskerk zal aan deze carnavalsavond meewerken The Westpias Melodians bekend van voorguande avonden, alsmede zullen te 11 min. over 9 de ei gen boerenkapel De Sprotbuiken zich aan de aanwezigen presen teren. In de Alkeburcht zullen De Sprotbuiken meewerken van af 7.30 uur. De jeugdcarnavals avond wordt georganiseerd in samenwerking met de Vrije Jeugd Recreatie waarvoor mu zikaal mede aanwezig is The Music Machine. Burgemeester weg hij korps WOU BRUGGE Burge meester Van Wagenlngen heeft gisteren de heer J. Schljff een medaille opge speld omdat deze 25 Jaar lid van het muziekkorps Tevens nam de burgemeester zelf zijn ontslag als ere-voor- zitter van het fanfarekorps Harmonie omdat hij op 1 april vertrekt. Tweede zitter J. Bochove bood de burgemeester een uit 1906 daterende bijbel speldde hem medaille op. Bedankjes gin gen er ook naar de heer Van Eijk die gratis grond be schikbaar stelt waarop de bloemen geteeld worden die het korps verkoopt dirigent Klein. Het eerste deel van het daarna volgen de concert was klassiek, het tweede modern, sterk rit- C"t>a Adrians. Jacota. d.\ p. C A a 1.1 i .Post cn M Q J. M van Schouten. Remco I P. C. van d r Klocuw en G. C: pi Jan Hendrik, z. v. A. Hambere cn örenthen. Caitharlna Petra. d.v. h". Overleden W J N est. 91 Jaar. F M er. li H. J. N. van Oosten. Ba< 68. L. Ie Bruin. 83. W van An Over- km pv 4'. H. P M Marljrvlssvn. it thiji D C. We.ss. 49. J. M. CaniKMX 72. Jfc D H B Koert. 6 mud W. C van La.ir. SI J Was- naar. 73. P. M van van Veen. 36. W. H. J K oom en. 60. Ben A. It Hermans. S3. J. J. Koning. Fra 66 P. N. Wareman. 63. N. van der que Plas. 78. H Klein, 63. B. G. Nete- Hut gen. N. G, van den AWcer.W H. Ond-r M'-.h orcl. 82. If. 94 F. Pi 1i-r Lee, 49. Eerde. Anouk Sophie d. Jamln Pleter Jelle Hncting nclaca Johanna Peters. Vert Cecile d van Paul Xa\ ierlus Joseph Crolla en Petror Irouwd: Wilhelmus Slappendel sabelh Marin Jozephlna Hyai Raad Rijnsburg kritiek op hoge uitgave voor 1000-jarig feest RIJNSBURG De raad heel! zich achter het voorstel van B. en W. geschaard om Rijnsburgse Boys een bedrag van 10.000,— ter beschik king te stellen voor het bou wen van een clubhuls en zich voorts garant te stellen voor de rente en aflossing van de lening die de club daarvoor sloot. Een gedeelte van het bedrag van 50.000,— voor de vie ring van het 1000-jarig be staan zal besteed worden aan de uitgave van een ge denkboek, dat ongeveer 50 per exemplaar gaat kosten. Vele raadsleden vonden dit te veel. Mevrouw De Haas bracht een brief ter sprake waarin gesuggereerd werd de helft van het bedrag be schikbaar te stellen voor ont wikkelingshulp. De heer Bouwman vond dat de NCVB. de schrijver van de brief, buiten ziin boekje was gegaan en achtte het nor maal dat B. en W. niet geantwoord hadden. In zijn slotwoord zei burgemeester Koomans dat het niet de be doeling was het 1000-jarig bestaan in een soort carna valssfeer te trekken. Het gaat waardig gebeuren. NOORDWIJK Het gebied van de Molensteeg en omgeving in Noordwijk-Binnen Is in decem ber jl. als eerste saneringsge- bied aangewezen. Het doel daarvan is om In dit gebied, zc- wel in stedebouwkundig als in architectonisch opzicht, een nieuwe situatie te scheppen. Er zal dus voor de Molensteeg en omgeving een plan moeten wor- den opgesteld. Bij de vaststelling van de kom- j plannen kreeg het reeds een globale bestemming, namelijk voor woondoeleinden, klasse D. Daarmede zijn de hoofdlijnen voor het plan aangegeven. De belangrijkste daarvan zijn, dat per hectare 60 i 80 woningen moeten worden gebouwd. Hier- j van moet zeker 30% laagbouw zijn. In geen geval mag er meer dan 70 hoogbouw zijn, er mag niet hoger worden ge bouwd dan zes lagen (en nog slechts voor ten hoogste 30%), j terwijl de overige hoogbouw ten hoogste vier lagen mag worden, eventueel op een onderbouw. Dc goothoogte van de laagbouw mag niet meer dan zeven meter zijn. Op deze hoofdlijnen moet nu de detaillering volgen. Het college van B. en W., dat de u twerk ng moet verzorgen, wil hierbij een nieuwe weg inslaan. Zij ro»pt alle belanghebbenden oj on suggesties te doen of, voorzover zij reeds plannen in r ling hebben, waarvan het colle ge geen kennis draagt, deze aan B. en W. kenbaar te maken. Men heeft hiertoe tot eind fe bruari de gelegenheid. de opknapbeurt van Synthese is begonnen KATWIJK Het voormal'ge kantoorpand van Synthese aai P" 'rv'ustrieweg staat in de steigers. De firma Ouwehand, die het pand gekocht heeft, is begon nen met het herstel en de ve houw ven het rngal be schadigde gebouw. Zoels be- kerd heeft het pand jaar lec""estnnn en is het in die tijd danig beschadigd. De be doeling is om in het pond een zestigtal Joegoslavische werkneemsters van het vis- verwerkende bedrijf te vesti gen. De benedenetage zal ge heel worden ingericht voor algemene voorzieningen zo.i s eetzaal, recreatiezaal, s'.ijkgelegenheid enz. De ee ste en tweede verdieping zullen slaapkamers en was gelegenheden bevatten. Met de verbouw is een bedrag van enkele tonnen gemoeid. De firma Ouwehand voert het werk in eigen beheer uit. in samenwerking met de fir ma van Duin. Men hoopt medio juni het pand te kun nen opleveren.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3