HUWELIJK STAAT ASPIRATIES VAN BESSEMS IN DE WEG Flamingo's overtrof zichzelf FC Den Haag UEF A-Cup houdt in oog tegen Excelsior Fischer naar Feyenoord? niEUSAI! E-IOrassis- speciaal de cassis voor de slanke lijn Amancio geschorst Linder verlaat PSV PAGINA 12 MADRID Flamingo's heeft zich zelf overtroffen in Ma drid. De Nederlandse kampioensploeg beheerste de wed strijd en overtroefde Real Madrid niet alleen door de snelheid van zijn acties maar ook door se nauwkeurigheid, van zijn schotpogingen. Flamingo's heeft gedurende de gehele eerste helft een voorsprong gehad, die aan het eind van de eerste twintig minuten vier punten bedroeg, 48 44. 4a rust zette de ploeg van de ke 8, Moore 5. Vrolijk 2, Aker- Coaches Janbroers en De Wit boom 19, Marionneaux 18, Kales door en dank zij de schotkracht 4 en Schreur 30. van vooral Schreur groeide de Naast de wedstrijd Real Madrid - marge tot zeventien punten. Flamingo's werd nog een aantal Maar net als in Wenen, tegen wedstrijden gespeeld voor de radio Koch UBSC, schrok Le- Europese bekertoernooien. vi's-Flamingo's van zijn eigen De belangrijkste uitslagen zijn: kwaliteiten, die zo duidelijk in T ie score lót uiting kwamen. De ™REN, Lendskamp,oenen: L.er -- - 6 - Bus Lier (Bel.) Slavia Praag (Tsj) 83—83. Rust -19—52. Slavia had in Praag met 95—81 gewon nen. Athene: Panathinaikos Grk) - Yugoplastia (Zsl) 94—83. Yugoplastika had de eerste wed strijd gewonnen met 87— 63. HEREN. Bekerwinnaars Napels: Partenope Fides Napoli (It) - Juventud de Badalona (Spa) 92—66. Rust 41—26. Ju ventud had de eerste wedstrijd gewonnen met 83—69. •Haarlemmers bezweken onder de gedachte dat zij Real Madrid zouden kunnen verslaan. De .ploeg werd plotseling nerveus, de in de buurt van de basket zo zekere handen gingen plotseling trillen. De produktie van Levi's stokte en Real greep de kans op herstel die de tegenstander on- .verwachts bood. Punt voor punt krabbelde Real, vooral dank zij Luyk en Muller terug en bij het laatste fluitsignaal van Anheu- ser (WDI) en Viell. (Fra) was de voorsprong van Levi's-Fla- mingo's geslonken tot een punt. De verrassende overwinning was gebleven, de sensationele triomf, die de Haarlemmers binnen bereik hadden, was uit de vingers gegleden. /oor Real Madrid scoorden: Vi cente Ramos 2, Cristobal 14, Cabrera 10, Nava 4, Emiliano 8, Jose Ramon Ramos 7, Rullan 2, Luyk 28 en Muller 14. Voor Le- vi's-Flamingo's: Ombre 4, Fran- DAMES. Landskampioenen: Praag: Sparta Praag (Tsj) - Egyeteries (Hon) 93—54. Rust j 32—20. Sparta had de eersteHans Vultink, de papieren favoriet, heeft de eerste dag meteen de lei wedstrijd gewonnen met 6665. ding genomen. Aan zijn zelfvertrouwen mankeert niets. Grand Prix in België op nieuw circuit 3RUSSEL De autorace om de grote prijs van België voor for mule I-renwagens, zal op 4 juni van dit jaar op het nieuwe cir cuit van Nljvel, veertig kilome ter ten zuiden van Brussel, wor den gehouden. n het verleden werd de Belgische Grand Prix verreden op het zeer snelle, maar tevens uiterst ge vaarlijke circuit van Francor- champs bij Spa. Omdat de baan niet voldeed aan de veiligheids eisen die de sportcommissie van de Internationale Automo biel Federatie stelde, werd de wedstrijd in 1969 en in 1971 af gelast. DEN HAAG Na twee zon dagen gedwongen rust lijkt het waarschijnlijk dat de semi-profs weer zullen aan treden. Over het algemeen zijn de terreinen bespeel baar. Leider Ajax begint aan het competitievervólg met een voorsprong van vier punten op Feyenoord. Voor Sparta, FC Twente, FC Utrecht en FC Den Haag gaat de strijd voort om de derde plaats, goed voor UEFA Cupwedstrij den. Voor Ajax staat een uitwedstrijd tegen NAC op het programma en dat lijkt geen onoverkomelij ke hindernis. Feyenoord krijgt het echter veel moeilijker om dat MW in eigen omgeving FC Den Haag verschijnt meevalt. FC Den Haag kende opstelling, Heide (30) ook ex-HS en Thijs Libregts (31). De 25-jari- ge, spectaculaire doelman Eddy van der Roer, Gerrit den But ter, Wim Tetteroo (met zijn 32 jaren de oudste speler), Dick van Nierop en Jan Kleingeld vormen de verdediging. de be- Harry speelt in Rotterdam tegen Ex- Hestad en Kees Weimar (nu celsior. Door de komst van trai- weer een blaasontsteking) vie- ner Joop Castenmiller en het len af als wisselspeler, aantrekken van nieuwe spelers OPSTELLING( Thie: Wiingaarde, zal Excelsior het dit seizoen wel De Zoete, Mansveld, Korevaar; redden. De voorsprong op FC Advocaat, Berg, Kila; Van Ee- Den Bosch en Vitesse bedraagt den. Roggeveen en Roodnat, zes punten. Produktief zijn de De competitie voor de B-elftallen Rotterdammers niet, want in wordt morgenmiddag voortge- twintig wedstrijden werden zet. Het B-elftal van FC Den slechts elf doelpunten geregis- Haag gaat op bezoek bij hekke- treerd, maar darentegen zes- sluiter Fortuna SC. In het Zui- entwintig treffers tegen. Maar Thijs Kwakkernaat, Reinier van der Vaart, Frans van der Heide en Thijs Libregts waren enkele wedstrijden uit de circulatie. Op Kwakkernaat na is de équipe weer compleet. Wim Meutstege (19), Jan Coenen (24) en Hans|' Bassant (29) zijn meestal de drie spitsen waarmee de thuis-1 club opereert. Op het midden veld excelleert de van Holland Sport overgekomen Reinier van der Vaart (24), gesteund doorj de routiniers Frans van der derpark komt het regionale jeugdelftal van ADO om half drie uit tegen Feyenoord. De bezoekers gaan aan de leiding, met slechts een punt meer dan ADO. UTRECHT Met een gezien de ontwikkeling van de laatste jaren zeer schame le oogst aan moyennes is het nationaal kampioen schap ereklasse bandstoten in het Marcuscentrum in Utrecht donderdag van start gegaan. De prestaties waren op de eerste dag zo matig dat er een oorzaak moest worden gezocht. Die vonden enkele spelers, die per sé weigerden toe te ge ven, dat zij zich misschien niet optimaal hadden voor bereid, in de kunsthallen van Franse makelij. Flip Beekman, lid van de tech nische commissie en ere- klasser in diverse spelsoor- ten, nam de klachten in ontvangst en besloot de ballen, die inderdaad wel eens eerder aanleiding tot gerede klachten hebben ge geven, te laten controleren en ze eventueel te vervan gen. Woordvoerder van de „klagers" was titelverdediger Hans Vul tink, die de laatste twee toer nooien met gemiddelden van 8.53 en 8.66 heeft afgesloten en nu met 5.63 aan het hoofd van de ranglijst prijkt. Vultink, wiens groothandel in horecabenodigd- heden zo goed loopt, dat hij zich Mocht Jean Bessems niet zonder vrij grote financiële schade te leiden, aan de zaak kan onttrekken, won achtereen volgens van een hevig carrotte- rende Hans Sundquest (200 140 in 42 beurten) en de te ner veuze Alkmaarder Jaap Lig- thart (200 106 in 29 beurten). Of Vultink, als hij weer kampioen de Europese kampioenschappen te op hetzelfde gemiddelde als Vul- Bessems 4 pnt hoogste tink. Eerst ging mededebutant alg. gemiddelde 4.87. Dekker er met 200162 in 35 Teegelaar 2 pnt hoogste serie beurten aan en later pakte de 3S alg. gemiddelde 5.25. computer-specialist ook routi- Dekker 2 pnt hoogste serie 31 nier Henk de Kleine: 200179 in alg. gemiddelde 5.01. 36 beurten. De Kleine 0 pnt hoogste wordt, over ruim een maand in Het falen van De Kleine, die de 40 alg. gemiddelde 4.55. Belgische atoomcentrum Mol zal deelnemen aan de Eu ropese titelstrijd is een onzekere zaak. Hij zal waarschijnlijk kie zen tussen Mol of het negen da gen durende toernooi om de we reldtitel individuele vijfkamp in Gent. Wie dan wel eventueel naar Mol zal gaan, waar de Belgische ka nonnen Emile Wafflard en Ludo Dielis sterk favoriet zijn? Zeker niet de Limburger Jean Bes sems, via vlotte winst tegen Ligthart f200133 in 31 beurten) en een zeer moeizame zege op Sundquest 200—167 in 51 beur ten) bij het ongeslagen trio. Bessems immers ea«t op 17 DeVtand na de Mrste d maart z,in «1 een ]»ar pesloten Vultink h serje buiserlilk huwelijk kerkelhk la- a, gemidde,de 5 ten inzegenen en die datum valt Steures 4 H e Mrie precies midden in het toernooi a, gemiddeide 5.63. in Mol. Mocht Vultink afzeggen, dan lijkt de meeste kans op een retourtje naar het atoomcen trum weggelegd voor de 22-jari- ge Niimegenaar Willy Steures, die onlangs in het Europees Ju- niorentoernooi in Tours tweede werd achter Chris van der Smissen. Steures, neef van Tini Wiinen en ook bekend uit de ereklasse 47/2, boekte twee nut tige overwinningen en kwam uit laatste jaren hetzij kampioen Ligthart 0 pnt hoogste serie 32 was of tenminste finalist, was alg. gemiddelde 3.98. naast de lage gemiddelden (Lig- Sundquest 0 pnt hoogste serie thart met 3.98 en Sundquest met 3.30 speelden zelfs beneden de degradatiegrens van 4.00) op merkelijk op de openingsdag. De Kleine wist echter dat hij zelf schuldig was. Hij had met lich tere ballen getraind dan in Utrecht op de tafels liggen en zoiets wreekt zich onmiddellijk. Voordat hij voor Steures het hoofd moest buigen was De Kleine ook al vernederd door Bert Teegelaar (200— 31 beurten), die later zelf gedecideerd van Dekker verloor: 200—257 in 37 beurten. Fataal gevecht BRADFORD De britse beroeps bokser Mick Pinkeny is tijdens een gevecht in Bradford overle den. De 22-jarige uit Leeds af komstige bokser kwam voor de derde maal als prof uit. In de eerste ronde van het ge vecht tegen zijn landgenoot Jim Moore ging Pinkeny driemaal neer. Hij scheen zich in de vijf de en voor-laatste ronde te her stellen. Moore sloeg zijn tegen stander toen echter opnieuw te gen het canvas. Pinkeny over leed kort daarna. Jeugdploeg skiën DEN HAAG De Nederlandse Skivereniging zal een ploeg van drie jongens en twee meisjes af vaardigen naar de open Franse kampioenschappen voor scholie-1 ren, die op 6, 7 en 8 maart wor den gehouden in Valloire. De ploeg bestaat uit Margriet Rij- senbrij, Kiki Buchsbaum, Peter van der Zwaluw, Lodi Pieters en Jaap Willem Bakker. (ADVERTENTIE) Hans Elzerman maakte deel uit van het goudentrio van Zian Record ZIAN 4 x 100 m IEN HAAG De ZIAN-zwemmers Erwin Metz, Hans Elzerman, Bert Elzerman en Bert Bergsma hebbben gisteren het Nederlandse record 4 xLOO meter estafette wisselslag voor verenigingsteams in 25-meterbanen verbeterd. h het zwembad Overbosch maakte het kwartet van ZIAN een tijd van 4 minuten 9,1 seconden. HPC Heemstede was met de zwem mers Dick van Elsas, Cees Uittenhout, Rob Bosson en Ale van der Veen sinds 25 april 1971 (Breda) houder van het record met 4.13.3. De tussentijden, die de zwemmers van ZIAN maakten, waren: Er- win Metz 1 minuut 5,2 seconden, Hans Elzerman 1.09,7, Bert Elzer man 1.000,7 en Bergt Bergsma 53,5. BUENOS AIRES Een voetbalmakelaar in San Lo renzo heeft de plaatselijke voetbalvereniging 206.000 dollar geboden voor de transfer van Rudolfo Fischer naar een Europese voetbalclub. In voetbalkringen wordt de naam Feyenoord genoemd. Vorig jaar is Fischer in Nederland geweest. Hij speelde toen een oefenwedstrijd voor Feyenoord tijdens een voetbalstaking in Argentinië. De 27-jarige Fischer, die verscheidene keren in het nationale elftal van Argentinië speelde, zal naar ver luidt volgende week naar Europa komen om een me dische keuring te ondergaan. In 3/4 literflessen Den Haag Er zijn weer opvallende schorsingen uitge deeld. Laakkwar tiers verdediger R. v.d. Linden kreeg vier wedstrijden (waarvan twee voorwaardelijk) we gens zijn optreden in de wedstrijd te gen Quick Steps. P. J. Krens (De Ooie vaars) kreeg een wedstrijd meer. en vier duels ge schorst, de eerste met twee voorwaar delijke wedstrijden Borsboom mag bo vendien tot 24 ja- 1974 aanvoerder optre den. De aanleiding was de wedstrijd Blauw Zwart 2 VCS 2. De VCS- grensrechter R. Poorter (slaan met de vlaggestok) werd voor drie wedstrijden uitge- De Blauw Zwart-re- GDCPH, uitkomende serves J. van in de tweede klasse Breekt en J. A. van de HVB, werd Borsboom werden het zwaarst getrof- respectievelijk zes fen. De hoofdzake lijk uit Portugezen bestaande vereni ging moest twee strafpunten incasse ren en kreeg 100 boete wegens het schuldig zijn aan het staken van de wedstrijd tegen Vo gel op 16 januari j.l. Voorts werden drie spelers ge straft A. M. Aman cio werd twee wed strijden geschorst, evenals G. G. Lino. Wegens ruw spel, herhaalde aanmer kingen op de lei ding en slaan van de scheidsrechter werd A. L. Teixeira tot 1 januari 1976 geschorst. Kurt Linder, de peinzer, gaat weg bij PSV EINDHOVEN Het contract tussen PSV en trainer Kurt Linder, dat zou lopen tot midden 1973, zal aan het einde van dit seizoen worden verbroken. Linder zal dan vier sei zoenen bij PSV hebben gewerkt. Secretaris Ben van Gelder verstrekte gisteravond, met betrekking tot het vertrek van Linder, het volgende communiqué: „Het bestuur van PSV en de trainer, de heer Kurt Linder, hebben na uitvoerig overleg besloten de tussen hen bestaande afspraken per 30 juni aan staande te beëindigen. Bestuur en trainer van PSV zijn tot dit be sluit gekomen omdat het thans in het belang van beide partijen wordt geacht het volgende seizoen in en andere combinatie op te treden. PSV noch de heer Linder, die sinds mei 1968 trainer was van de vereniging, kunnen op dit moment mededelingen doen om trent de plannen voor het volgende seizoen. Première in indooratletiek DEN HAAG Voor de eerste keer in de geschiedenis van de KNAU zal op 5 februari in de Martinihal van Groningen, een Nederlandse zaalploeg atletiek uitkomen in een interlandwed strijd. De ploeg, die tegen West-Duitsland in actie komt bestaat uit: Heren: 60 meter Sam Monsels (AAC) en Tamminga (Siomo); 400 meter: Moser (De Coubertin) en Veld hoen (PSV). 800 meter: Hens- gens (Achilles/top) en Rijnders (Kimbria): 1500 meter: Scharn (Ciko '66) en Wassenaar (AV'23). 3000 meter: Nijstad (Dos-D) en Hermens (Quick-N); 60 meter Horden: Van Enkhui'- zen (AAC) en Hogenbrik (AAC); Hoogspringen Lester- huis (PSV) en Smit (Kronos) Verspringen: Van Wilgen (Spar ta) en Saris (GM): Hink-stap- sprong De Kort «Sprint) en Van der Does (Metro) polshoog Krij- nen (Gac) en Schutter (quick- N): Kogelstoten: Schrieken (AAC) en Kriatkov (Pac). Esta fette 4x een ronde (160 meter) Van Boekei (PH). Veldhoen, Moser en Van de Goolberg (PSV). 6 Dames: 60 meter: Wilma van Gool-van den Berg (De Keien) en Riet van den Berg (De Keien). 400 mtr: Marianne Burggraaf (Oss/Wik) en Trudy Ruth (Gac): 800 meter Anneke de Lange (Sparta) en Ans Hofstee (Memphis): 1500 meter: Joke van der Stelt (Soartaan) en Els Gommers (Unitas): 60 meter Horden: Miep van Beek (Ada) en Hilllie de Lange (Snerwers); Hoogspringen: Annemieke Bou- ma (Atmodes) en Mieke van Doorn (Spartaan); versoringen: Ella Hoogendoorn (PAC) en Mary van der Raadt (Holland Haarlem).; Kogelstoten Anneke de Bruin (Sliedrecht Sport) en Elna Schalk (PAC). 4x160 meter Wilma van Gooi. Marianne Burggraaf, Trudy Ruth en Stans Brehm (AVR). Rol hockev ploeg met invallers (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Drie spelers van de nationale rolhockevploeg voor de interlandwedstrijd zondagmid dag tegen België in Leuven, de afscheidswedstrijd van aanvoer der Joop Piekar, moeten ver stek laten gaan. Phil Heppe verblijft in het Zieken huis met een zware oorontste king, Willy van Gemert is bij zijn werk van een ladder afge vallen en ook het meespelen van Theo Habraken is nog onze ker. De Oranjepoleg is als volgt sa mengesteld: Doel: Connie Zuid geest (Hollandia) en reserve Dirks (De Lichtstad); Achterspe lers Joop Piekar (Hollandia) en Trudo van Gemert (De Licht stad); Voorhoede Rob Olthoff en Theo Habraken of Jos Tam- mens (Hollandia) en Peter Wa tersloot (De Lichtstad). Het is niet onmogelijk dat er nog een een speler aan de ploeg wordt toegevoegd als Theo Habraken niet van de partij kan zijn. Ne Nederlandse jeugdploeg voor de interland tegen de Belgen be staat uit: doel Seuren (Agor); achter B. Fresco (Residentie), Jan Fassen (Agor), Voor van Gerwen (Dennenberg), S. Boe len en Dijkhuizen (Agor).

Leidse Courant | 1972 | | pagina 12