Traditie van Agnes knap voortgezet Lisse miste de boot in Groningen EEN HANDVOL SCHEMER Stinksloot gaat dicht PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 31 JANUARI 1972 LEIDEN Een traditie voortzet ten is moeilijk. Zeker als het zo'n oude is als die van „HET" toneelstuk op het Agnes. Toch is Peter Lintelo hierin wonderwel geslaagd. Op on-traditionele wij ze heeft hij de traditie voortge zet. On-traditioneel omdat het nog nooit gebeurd was dat er een zo modern stuk gespeeld werd, omdat er nu eens geen le raren aan mee hoefden te doen, en omdat Peter Lintelo niet al leen de regie voor zijn rekening nam, maar ook het dekor-ont- werp, de kostuums. Bovendien had hij ook het stuk zelf nog ge schreven. „Een handvol „schemer" zou je eigenlijk best een brokje totaal theater kunnen noemen. Alles was vertegenwoordigd: ballet in een choreografie van Anneke van der Meer, muziek, uitge voerd door Goliat Zaadnoord- dijk, Henk Werkhoven en Vladi mir Stoop, en zang door de spe- De spelers en speelsters hebben het beslist niet gemakkelijk ge had om zich in te leven in hun rol. Want „Een handvol sche mer" is een sprookje. Maar wel een sprookje dat laat zien hoe absurd het eigenlijk met de werkelijkheid gesteld is. Vier mensen belanden op de bo dem van de zee, Warin en Bru- net die wanhopig op zoek zijn naar elkaar, de gekke visser, en Larissa. Het zeerijk wordt be stuurd door Narcissus, gespeeld door Ton van Brussel. Zijn medefantomen zijn Schedel, Lepe Lepel, een materialist Generaal Garnaal, een politicus en De Kardinaalsmossel, een idealist. Narcissus' rijk, is dat van de anarchie. Een anarchie waarin zijn grote tegenstander Generaal Garnaal verandering wil brengen. Hij smeedt samen met de andere bewoners van de zeebodem een complot om Nar cissus ten val te brengen. Het begin van het einde van Narcis- sus is zijn „huwelijk" met een van de drenkelingen, de gekke visser". Dan is het uit met het paradijs op de zeebodem. Geweld en onbe grip heersen. De droomwereld verandert in een hel en dwingt de mensen weg te trekken uit het paradijs. Zij keren terug naar de harde werkelijkheid. Het is onmogelijk om iedereen die in „een handvol schemer" meespeelde te noemen. Maar zeker moet Ludger Hurts ge noemd worden, die de rol van Schedel vertolkte. Enorm. Ande de uitschieters waren toch wel de twee zeeheksen, Marja Senf en Astrid Bookelman, hoewel het komische tintje van hun rol wel een pre was. Alphen In de feestburcht „Avi fauna" hebben de Cascarvieten zaterdagavond weer erg specta culair hun carnavalsfeest ge- vierd. Ruim duizend mensen stortten zich in het gewoel. De Cascarvieten hadden een aantal voortreffelijke artiesten naar Alphen gehaald zoals de Twee Pinten, het Trio Los Cobalos, de Valentino's en het Coko-kwartet. Belangrijkste ogenblik: de lan cering Prins Cascar de Achtste. Hij werd werkelijk gelanceerd: uit een watertoren. Onder oor verdovend handgeklap begaf de nieuwe prins zich naar het po dium waar hij de waardigheden wisselde met zijn voorganger, Cascar de Zevende. LEIDEN Dit weekeinde werden drie auto's gestolen. Een Ci- troën DS, een Chevrolet en een Volkswagen. De drie auto's wer den zondagmiddag teruggevon den. De Volkswagen lag in een sloot langs de Haagsche Schouwweg. LEIDEN De twee ijsbanen van Leiden „De Leidsche Hout" en „Roouburg" zijn vanavond ge opend van 19.00 U.-22.30 uur. De baan op Roomburg was ook he denmiddag al geopend. Behalve 's avonds zijn de banen ook *s middags van 13.30 U.-16.30 u. ge opend. Voorschoten De afdeling Voorschoten van „De Zonnebloem" heeft zaterdag een ontspanningsmiddag gehouden voor bejaarden en chro nisch zieken. In het Cultureel Centrum werd een aardig programma gepresenteerd, waaraan de gasten bijzonder veel genoegen hebben beleefd. LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK In de vergadering van de commissie ad hoe voor Stomp- wijk die 10 februari om 20.00 uur in de grote zaal van het Dorpshuis in Stompwijk zal worden gehouden, zal een plan van gemeentewerken worden toegelicht over de aanleg van een gesloten riolering achter de bebouwing van de Dr. van Noortstraat en de Meerlaan en de aanleg van een voetgangers- pad met aansluiting op het toe gangspad naar de sportvelden, waarvan de kosten 282.000 gul den zullen bedragen. In samenwerking met de commis sie willen B. en W. daarna een hoorzitting over het plan hou den. De gesloten riolering heeft betrek king op het gedeelte tussen de r.k.-kerk en de Jan Koenen- vaart en tussen de Dr. van Noortstraat en de Van Raep- horststraat. De daar aanwezige sloot zal worden gedempt waar voor overleg met de eigenaren van de grond nodig is. Achter de bebouwing van de Dr. van Noortstraat tussen de Meer laan en de r.k.-kerk zal het voetgangerspad worden aange legd. Tussen het voetpad en de tuinen van de bebouwing zal een groenstrook van 3 meter met een hoge beschuttende be planting worden aangebracht voor bescherming van de priva cy van de bewoners. Ook voor dit pad zal echter medewerking van de eigenaren nodig zijn, omdat het plan voorziet in enige doorsteken naar de Dr. van Noortstraat. De speelplaats van de school bij de kerk zal boven dien toegankelijk moeten zijn waarvoor weer medewerking van het schoolbestuur nodig is. leden van het RK zangkoor er hun feestavond. ALKEMADE. De uitslagen van de voor de onderlinge competitie gespeelde wed strijden van de schaakclub „Utile Dulci" waren a'ls voflgt: van Bostelen van Klink y2 Vi't G. van Rijn Th. Qlijerhoek 0 1; Olie rook Ganzevles 0 1; J. C. v. d. Meer A. v. d. Aart 1 0; A. Olijerboek P. Olijerhoek 0 l; Ganze vles Schram a O 1; Broekhuizen J. C. v. d. Meer 1 0; Ganzevles Meijer 0 1; Bouwmeester H. J. v. d. Meer 1 O; Th. Olijerhoek J. van Klink 1 0; G. van Rijn W. Oomen 1 0; Olierook Koppelaar 1 0. ALKEMADE De Sectie Jon geren L.T.B. Kring „De Meerlanden" houdt volgende week maandag een vergade ring voor deze jongerensectie in het Parochiehuis, Langer- aarseweg te Langeraar, 's avonds te 8 uur. Tijdens deze avond zal de heer H. Bone kamp, economisch-sociaal voorlichter, een inleiding houden over „Verzekeringen en "Belastingen in de land- en tuinbouw. F.r zal deze avond vooral aandacht worden be steed aan de diverse verze keringen en belastingen, voorzover ze voor de mee werkende zoon in de agrari sche sector van belang zijn. Na de pauze zal er ruime ge legenheid tot discussie be staan. ALKEMADE De „vrije jeugd recreatie" V.J.R. voor jongens van 11 tot 15 jaar gaat met hun club carnaval vieren op maandag 7 febr. om 7 uur in de Alkéburcht. Daarnaast organiseert de V.J.R. in samenwerking met Liefde voor Harmonie een grote Carnavalsavond voor de jeugd tot 16 jaar, met dis co en boerenkapel, op maan dag 14 februari om half acht, ook in de Alkeburcht. De op brengst is voor het jeugd- ALKEMADE Kaarten voor de wereldkampioenschappen hardrijden voor dames op 4 en 5 maart te Heerenveen kunnen tot uiterlijk 3 februa ri a.s. besteld worden bij J. A. de Jong, Van der Bijl straat 3, tel 3528, en J. v. Rijn, Noordeinde 161a, tel 2873'te Roelofarendsveen. ALKEMADE Woensdag 2 februari is er weer een bij eenkomst van de afdeling Al kemade der Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen, in „De woelige Baren" te Roelofarendsveen. Aan vang 19.45 uur. Mevrouw Van Hees-Cino uit Amstel veen zal haar collectie tonen van meer dan 100 poppen in klederdracht, geheel door haar zelf gemaakt. Zij zal de toehoorders mee op reis ne men door heel Nederland. Ten bate van het Welthy Fi- cher project in India, zullen enige dingen „Amerikaans" verkocht worden. Alphen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben het krediet van de Al- phense raad van 8.775.000,- voor het bouwrijpmaken van gronden in plan Ridderveld II goedgekeurd. Wat u ook moet weten AARLANDERVEEN Op de jaarlijkse ledenvergade ring van de speeltuinvereni ging Aarlanderveen zijn de mogelijkheden besproken om te komen tot het bouwen van een gebouwtje voor toiletten en het opbergen voor gereed schap. De secretaris liet in zijn jaarverslag horen dat men een ledenaantal heeft van 132. De penningmeester liet in zijn financieel verslag een batig saldo horen. ALKEMADE-Oost Zon dag hebben de schaatslief- hebbers(sters) weer kunnen genieten van hun zo geliefde schaatssport. Ook 's avonds kan men tot 10 uur van de ijsbaan gebruik maken. Voor woensdag 2 februari 's mid dags om half twee staan schaatswedstrijden voor de schoolieugd van Alkemade Oost op het programma. ALKEMADE Kaarten voor de wereldkampioen schappen schaatsen voor da mes op 4 en 5 maart in Hee renveen kan men uiterlijk tot 3 febr. a.s. bestellen bij J. A. de Jong, v. d. Bijl straat 3, tel. 3528, en bij J. van Rijn, Noordeinde 161a, tel. 2873. BODEGRAVEN In het ge bied Reigeroord, onderdeel van plan Broekvelden, zal, aanvangende in 1972 en 1973, de bouw gerealiseerd worden van 224 eengezinswoningen en 36 bejaardenwoningen in twee lagen. De uitvoering zal plaatsvinden in twee fasen door de aannemers F. Boer en Zn. en Fa W. Groenen. HAZERSWOUDE Het echtpaar Simon van Wierin- gen/Wilhelmina van Wierin- gen-Lieverse van de Hazers- woudse Rijndijk 3 hoopt op 22 februari aanstaande zijn 50-jarige huwelijksfeest te vieren. Die dag wordt om 10.30 uur de H. mis uit dank baarheid gevierd in de St. Bernarduskerk te Hazers- woude-Rijndijk, terwijl de bruiloft met kinderen en kleinkinderen daarna plaats vindt in restaurant „Groe nendijk." De receptie is die dag tussen 14.30 en 15.30 uur. HAZERSWOUDE De voetbalvereniging St. Bernar- dus van de Hazerswoudse Rijndijk organiseert op vrij dag 4 februari weer een kla- verjasavond. Plaats en aan- vangsuur: de kantine, om 20.00 uur. De voetbalvereni ging Hazerswoudse Boys te kent voor de organisatie van een klaverjasavond voor se nioren op maandag 7 februa ri om 20.00 uur, in de kanti ne. HAZERSWOUDE In het Mi- chelshuis te Hazerswoude- dorp vinden deze week weer diverse activiteiten plaats. Dinsdagavond, om acht uur, vergadert de parochieraad van de H.H. Engelbewaarders parochie er. Woensdagavond, eveneens om acht uur, is er een forumbijeenkomst, waar in de voor Hazerswoude ac tuele zaak betreffende bui tenlandse werkgevers cen traal staat. Vrijdagavond, ook om acht uur, houden de Leiden De Leidse Volksdansgroep Achalaygaf zaterdagavond een voorstelling in het Leids Volks huis. De groep bracht een selectie van Roemeense en Joegoslavische dansen. De belangstellenden be hoefden echter niet te blijven kijken, ze konden ook meedansen. „Achalay" heeft met haar voorstel ling bijzonder veel succes gehad. 5trop voor gemeente Foute constructie in woningen kost bijna 1 miljoen ^EIDSCHENDAM Burgemees ter en wethouders vragen de raad een krediet van 912.000 gulden voor diverse noodzakelij ke onderhoudswerken voor de woningen van de Stichting Ge meentelijk Wonlngbeheer. Blijkens rapporten van de Ge meentelijke Dienst voor de Volkshuisvesting te den Haag en van de Leidschendamse dienst van gemeentewerken zijn de voorzieningen noodzakelijk vanwege een niet deugdelijke constructie van de woningen toen zij gebouwd zijn. De totale kosten, die over een vijftal ja ren zullen worden gespreid, zul len ten laste van de risicoreser ve van de betreffende com plexen worden gebracht. Verpleegster ernstig gewond Twee vleugels met 60 flats bij Duivenvoorde Leidschendam Het bestuur van de Stichting „Duiven voorde" heeft de plannen ge reed voor de uitbreiding met twee kleine vleugels, waarin 50 h 60 bejaardenflatwonin gen, bij het complex van 208 woningen voor bejaarden dat eind vorig jaar is gereed ge komen. Om vertraging in de voorge stelde bouw te voorkomen vragen B. en W. de raad te verklaren, dat voor het plan-Duivenvoorde een be stemmingsplan wordt voor bereid. De herziening van het bestemmingsplan wordt weliswaar binnenkort in de commissie voor openbare werken en ruimtelijke orde ning en in de raad besproken maar de gevraagde verkla ring zal het mogelijk maken eerder een bouwvergunning te verlenen. LEIDSCHENDAM/STOMP WIJK Wethouder H. J. Bunnik, voorzitter van de commissie ad hoe voor Stompwijk, heeft de leden van de commissie meege deeld dat slechts 8 van de 23 bewoners van de Onder- en Bovenmeerweg positief heb ben gereageerd op het aan bod van de gemeentelijke Reinigingsdienst voortaan daar huisvuil op te halen. Tien bewoners hebben hele maal niet gereageerd op de vraag of van deze dienst ge bruik zal worden gemaakt. LEIDEN. Wim Hoogendoorn, sportredacteur van de VARA en hoofdredacteur van „De Scheidsrechter" zal heden avond voor de COVS-afdeling Ledden een causerie houden over het onderwerp „De na derende Olympische Spelen". In restaurant Eigenzorg, Sta tionsweg 29 te Leiden begint Hoogendoorn zijn praatje over de Olympiade om 8 uur. HAZERSWOUDE Hazers- woude-dorp staat zaterdag 5 februari, v.a. 14.30 uur, in het teken van de carnavals- activiteiten. De plaatselijke afdeling van de Katholieke Plattelands Jongeren organi seert dan voor de school gaande jeugd een gekostu meerde carnavalsoptocht, die om 14.30 uur van start gaat bij het Raadhuisplein. 's Avonds om acht uur wordt een groots carnavalsfestijn gehouden voor de ouderen. Na zondag 6 februari, wan neer het Michelshuis van 11.00 tot 14.00 uuf als „praat huis" fungeert, wordt de car navalsstemming er weer in gebracht op zondag 13 fe bruari. Na het „praathuis," op dezelfde tijd als op 6 fe bruari, is er in de middagu- tijdens de rugbywedstrijd maar niet de juiste cadans vinden. De voetballer had zoveel moeite om grote plastic ballen tussen twee palen door te schieten dat hij roemloos ten onder ging en aan de totaalscore slechts één punt wist toe te voegen. De scherm- balanceerproef boven het wa ren (15.00-18.00 uur) carna val voor de jeugd. Discobar Honky Tonk tekent voor de organisatie. 9 HOOG MADE De kaart- wedstrijd ten bate van de be- jaardenkas wordt vrijdag avond 4 februari a.s. gehou den in café-restaurant „De Does", aanvang 20.00 uur. LEIDEN In de kerkhof-ka pel aan de Zijlpoort wordt dinsdag 1 februari om negen uur een Eucharistie-viering terba'-sin werd cok al geen suc ces doordat de beide gezusters Kortekaas tot tweemaal toe van de evenwichtsbalk in het water vielen. Ook daar pakte Lisse slechts twee punten. Enige voldoende in Groningen be haalde Wil Duyvenvoorde en gehouden voor de overlede- HOOGMADE In het the ma van de Volwassenen Ka- techese wordt donderdag avond 3 februari om acht uur de tweede lesavond ge houden in Huize van der Ploeg. Onderwerp: Jezus Christus, de man uit Naza- retfn. Voor de tafelgesprek ken zijn de vragen als volgt: 1. Wij danken u voor deze onvergetelijke mens. 2. Wat Herman Zuiderduin. In de auto race „scheurden" belde Zes- kampers naar een verdienstelij ke derde plaats wat vier punten opleverde. Lisse krijgt nog twee maal de kans om zijn gehaven de image bij te schaven. HERMAN VAN AMSTERDAM betekent Jezus in Uw Leven? 3. Waarin bestaat voor u het bijzondere van Jezus?. HOOGMADE Tijdens de vergadering van de St. Bar- fa aravereniging zijn in over leg met de dragers de vol gende begrafenistijden vast gesteld: in de voormiddag tot 10.30 uur en in de namid dag tot 14 uur. LEIDEN - De belangrijkste uitslagen van de verenigings kampioenschappen toesteltur- nen voor meisjes en jongens van tien tot en met twaalf jaar die zaterdag in de Uni versitaire Sporthal gehouden zijn: Uitslagen meisjes: 1*. Heieen Breedveld, 2. Karen Bakker en 3. Sonja Las- schuit. Jongens: 1. P. Loge man, 2. D. Bergman en 3. W. Delfos. Bij de verenigin gen werd DOS Leiden bij de meisjes eerste en Excelsior Leiden bij de jongens. WOUBRUGGE De leden van de Vereniging voor Vei lig Veikeer hebben een fees telijk amusementsprogram ma gehad, waarbij vooral het Haagse Cabaretgezel schap „Elck wat wils" in druk maakte. Sterk waren ook de acties van de dans groep The Variations. ALKEMADE Op vrijdag 11 febr. a.s. houdt de Ver. Gemeentebelangen Alkemade in Café J. Heemskerk te Roelofarendsveen haar jaar vergadering. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Na de pauze zal de voorzitter der VGA raads fractie de heer M. L. van Duijkeren verantwoording af leggen van het fractiebeleid in de raad. ALPHEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is er in gebroken bij de firma Van Dijk jr. aan de Raadhuis straat en bij een ingenieurs bureau in dezelfde straat. Bij Van Dijk wordt niets ver mist, bij het ingenieursbu reau werd een geldkistje met 150 gulden gestolen. De da ders werden nog dezelfde nacht in Rotterdam aange houden in een auto die in Al phen was gestolen. JOORDWIJK Op het rijwiel pad langs de Herenweg, nabij de Beeklaan te Noordwijk, werd vrijdagmiddag een 17-jarige verpleegster van de Dr. Mr Wil lem van den Berghstichting vrij emstig gewond, toen zij met haar bromfiets een aanrijding kreeg met een tegenligger. Waarschijnlijk raakte het neisje in een bocht het stuur van de andere bromfiets, bereden door een 45-jarige inwoner van Rijns burg. Zij kwam te vallen en liep een zware hersenschudding en een kaakfractuur op. Het slecht- offer werd naar het St.- Elisa- bethziekenhuis te Leiden overge bracht. LEIDEN Een 23-jarige Leidse vrouw is aangehouden in ver band met twee insluitingen en een poging tot insluiting. Bij de eerste insluiting aan de Lam- merschansweg maakte zij een tas met 100 buit. Bij de twee de Insluiting, aan de Hooigracht een tas met kaschèques en lin nengoed. Bij de derde poging werd de vrouw aangehouden. LEIDEN Uit een perceel aan het Noordeinde werd dit week eind een bedrag van 3.800 stolen. De daders konden bin nenkomen toen zij de achter deur hadden geforceerd. 1RONINGEN Een laatste plaats was het schamele resul taat dat de Lissese Zeskamp ploeg afgelopen zaterdag in de bomvolle Martinihal in Gronin gen in de wacht wist te slepen. Een povere vertoning van de equipe van coach Fred Timmer die werd gehonoreerd mef slechts veertien punten, een zeer zwakke start. lidelijk aanwijsbare redenen roor deze miskleun waren niet danwezig. De ploeg draaide ge hoon niet en dat is dan ook het tnige excuus dat de Lissenaren kunnen aanvoeren. De malaise tette direct in bij het startnum- her, de race met de kleine fiet- len. Co van Leeuwen was dui- ielijk niet opgewassen tegen het rondmalen van de pedalen door Ie overige ploegen. Als enige Schtpuntje in ziin race moet veliswaar vermeld worden dat Ifan Leeuwen in de slotfase van Ie drie ronden tellende race jalle ploegen reden een ronde te ver) van de zesde naar de vijf de plaats wist te fietsen. De Lissese Zeskampers kregen voor deze prestatie twee punten op hun scorelijst. Bij het droogroeien ging het al niet veel beter. Ook daar miste de ploeg de nodige souplesse en moest genoegen worden geno men met wederom een vijfde plaats. Eveneens een vijfde plaats werd gehaald bij het on derdeel hard lopen met hinder nis waarbij een aantal aan el kaar gebonden ploeggenoten zo snel mogelijk een parcours moest afleggen. De dames en heren startten in een afzonder lijke wedstrijd. De dames van de Lissese Zes- kampp'oeg bereikten de viifde plaats terwii! de heren als vier de finishten. Totaal leverde dat wederom de op een na laagste plaats op. Rien Faas, de fors gebouwde Zeskamper die in vo rige afleveringen zoveel punten voor zijn ploeg vergaarde, kon 's Middags tijdens de generale repetitie in de Martinihal ging de snelloopproef nog tamelijk vlot. Een paar uur later echter veroverde deze damesploeg van de Lissese Zeskamp niet meer dan een schamele vijfde plaats.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4