Topopbrengst op fancy-fair in Rijp we tering Glansrol van Willeke DieKatwijkse kruideniers krijgen mij er niet onder Bejaardenbond Sassenheim telt ruim 400 leden Hobbyclub Stomp wijk opgericht Laatste uitvoering met mevr. De Graaf werd groot succes „TWEE OP DE WIP" Nieuwe openbare school AFGEWEZEN BEELDHOUWER JONKER: MAANDAG 31 JANUARI 1972 LEIDSE COURANT Leiden De kinderoperettegroep „Maskerette" uit Leiden heeft vrijdagavond in het LAK-Theater aan het Levendaal een uitvoering gegeven van de kinder-musical „Meneer Propper en zijn pinguïns". De tekst van het vrolijke spel, geschreven door mevrouw W. J. Stam-v. d. Staay, werd op muziek gezet door Ada van der Bent, die ook de begeleiding op de piano op zich nam. Het pretentieloze zangspelletje bezorgde de belangstellenden veel genoegen. CRV SASSENHEIM Eén van de drie plaatselijke bejaardenvereni gingen is de Katholieke Bejaar denbond, die circa drie jaar ge leden werd opgericht en ruim 400 leden telt. Voorzitter is de heer J. v.d. Nouland, die het volgende over de doelstelling van de bond vertelde: "We heb ben ons verschillende taken ge steld: zo wordt éénmaal in de maand, in de regel 's woens dags, gedurende het wintersei zoen, dat loopt van november tot maart, een gezellige middag belegd met afwisselend toneel, zang, muziek en dia's. „Verder, aldus de voorzitter, wordt aan ziekenbezoek gedaan terwijl bij moeilijke gevallen zonodig sociale adviezen worden uitge bracht of contact opgenomen met organen die eventueel hulp kunnen verlenen. Sedert enkele maanden heeft men ook een ei gen koor dat geregeld repeteert o.l.v. mevrouw v.d. Zalm. Het geheel loopt goed en tot nog toe konden we het zonder subsidie af, maar het is de vraag of dat kan doorgaan". Saterdagmiddag was er in het KSA-gebouw voor -de tweede maal een concert van het Ac- STOMPWIJK In Stompwijk is kort geleden een hobbyclub op gericht. Deze club, is ontstaan, omdat enkele Stompwijkers von den, dat er te weinig te doen was voor de jeugd van 11 tot en met 15 jaar. Er zijn verschillende jeugdvereni gingen voor de-kinderen tot 10 jaar en ook voor de oudere jeugd worden veel activiteiten ontplooit. Het voorlopige bestuur ziet er als volgt uit: voorzitster is mevr. De Kier, secretaresse is Trees Knijnenburg en Jan v. d. Burg is penningmeester. De laatste zorgt met Gerard Rutte voor bruikbaar materiaal en voor de aanschaf van gereedschap e.d. (zagen, kwasten, plakspullen enz.) Voorlopig wordt er, wat het ge reedschap .betreft samen ge werkt met de jeugdverenigingen de Kwispels en de Kabouters. Wat de begeleiding betreft heeft het bestuur zich verzekerd van de hulp van 12 médewerkers. Vorige week kwam de Hobby club voor eerst bij elkaar en maar liefst 28 jongeren waren opgekomen. De Hobbyclub komt een keer per week bij elkaar op woensdagavond van 7 uur tot half 9 in het dorpshuis. cordeongezelschap D.S.V.P. voor leden van de bond, hoewel er ook gasten waren uit "de Schutse". Met dit concert was het de derde keer, dat DSVP voor bejaarden optrad geduren de de afgelopen week, eerst in Noordwijk en daarna in Nieuwe Wetering. Dit gezelschap be staande uit 26 leden (meest da mes) speelt voornamelijk voor bejaarden en ziekenhuizen. Een lofwaardige zaak die aller waardering geniet. Het programma van zaterdagmid dag bestond voor de pauze uit een repertoire van walsen, mar sen, ouvertures en potpour ri's. Bijzonder klonk „Früh- lingszauber" van Helmuth Brauer en een potpourri uit ou- verture's van Rossini, Suppé en Offenbach. Een potpourri van schlagers uit de jaren '30/'40 viel ook heel goed in de smaak. Na de pauze werd er door een klein ensemble uit DSVP, bestaande uit een dubbeltrio, melodiëen uit de jaren '20 ge bracht, die blijkens de reacties nog niet vergeten waren. Verder zorgde Chiel de Zwart als muzikale clown voor de nodige hilariteit, waarbij hij zich be diende van 12 verschillende in strumenten. De middag werd met een gezellige verloting be sloten. Van de zijde van het ge meentebestuur was wethouder Mazee aanwezig. BODEGRAVEN Nu voor en kele miljoenen het Kerkge bouw van de Ned. Hervorm de Gemeente is gerestau reerd, lag de aanpassende restauratie van de aange bouwde gemeentetoren voor de hand. In verband met de toekenning van de Rijkssub sidie heeft de wijze van aan besteding, de keuze van de aannemer en de gunning van het werk de toestemming no dig van de minister. Archi tect P. van de Sterre te Leidschendam heeft in over leg met de Rijksdienst voor Monumentenzorg geadvi seerd in contact te treden met Aannemingsbedrijf Huurman NV te Delft die ook de restauratie van het kerkgebouw heeft uitgevoerd. Afscheid hij Van Nispen De Zilk De afdeling gymnas tiek van de sportvereniging Van Nispen gaf zaterdagavond een in alle delen geslaagde uitvoe ring voor een zeer groot pu bliek. De grote kantine van P. Bakker N.V. was een unieke ge legenheid voor deze grote afde ling van de sportvereniging. Na de opening door de voorzitter de heer P. W. van Haaster, werd er al dadelijk met een vlot tem po begonnen. Aan het eerste nummer was al dadelijk te mer ken, dat men het showelement de voorkeur had gegeven boven een strakke lijn. Mevrouw de Graaf is daarin volledig ge- aktieve sportvereniging Van Nis pen en we kunnen slechts ho pen, dat uw opvolgers (of -sters) in dezelfde voetsporen zullen kunnen treden, tot meerdere eer en glorie van onze sportvereni ging en in het belang van de ons toevertrouwde jeugd", aldus de heer Stokman, die haar een couvert met inhoud en bloemen aanbood. Mevrouw Rood bracht mevr. De Graaf de dank over van alle le den van de afdeling gymnastiek en overhandigde haar een prachtige nieuwe fiets. Nog meerdere cadeaus en bloemen werden er aangeboden en ver schillende sprekers richtten een woord van oprechte dank aan de scheidende trainster. slaagd. Wat er werd gepres teerd was hartverwarmend, vooral als men bedenkt, dat deze show werd uitgevoerd door jongens en meisjes van 6 tot 16 jaar. Van voor de pauze noe men we de Medicijnman. Dit nummer was voor de pauze wel het beste, prachtig van aankle ding en prima uitgevoerd. Halverwege werd het woord ge voerd door wethouder Th. C. de Jong namens de gemeente, die van deze gelegenheid gebruik maakte om mevrouw De Graaf te bedanken voor wat zij voor de sport van Van Nispen en in het algemeen heeft gedaan. „Veel is er onder uw leiding tot stand gekomen in de acht jaar, dat u hier als trainster bij Van Nispen werkzaam bent geweest. Wij als gemeentebestuur zijn u daar zeer erkentelijk voor en wensen u nog veel geluk in de komende jaren". Als blijk van waardering overhandigde hij aan mevrouw De Graaf een bloemstuk. Na de pauze waren het vooral de nummers 's Nachts in de klok- kenwinkel, Narcissen, Charles ton en het sluitstuk KUMBAYA, die uitsprongen. Fantastisch van uitvoering, vooral de zelfge maakte costums kwamen goed tot haar recht. Na het laatste nummer waren er nog diverse sprekers. Als eerste deheer J. Stokman als bestuurs lid van de afdeling voetbal. Hij dankte in hartelijke bewoordin gen de scheidende Mevrouw De Graaf. „Mensen zoals u bepalen het gezicht en de sfeer van onze Wassenaar De bouw van het gezondheidscentrum op de hoek van de Hofcampweg vordert gestadig. Dezer dagen werd het hoogste punt bereikt, hetgeen voor het bestuur van het Wassenaarse Kruiswerk aanleiding was tijdens een korte plechtigheid bij dit belangrijke moment stil te staan. Voorzitter dokter H. S. Boogaart en secreta resse, mevrouw Landaal-Goslings hesen samen de vlag op het ge bouw. Zoals bekend zullen in het nieuwe gebouw niet alleen de dien sten, die tot het specifieke kruiswerk behoren worden gehuisvest, zoals zuigelingenzorg, kleuterzorg, wijkverpleging en magazijn, maar ook een aantal andere voorzieningen. Bijvoorbeeld: een groepsprak- tijk van vier huisartsen, een laboratorium, het tbc-consultatiebureau, het Jeugd Advies Bureau, de trombosedienst, een afdeling geestelijke volksgezondheid en de fysiotherapie. Bovendien zullen er 19 spe cialisten spreekuur houden. Roelofarendsveen De veiling EMM blijft zich uitbreiden. De veiling die in december van het vorig jaar de omzetsmijlpaalvan 20 mil joen gulden overschreed nam dezer dagen een paar nieuwe hallen aan de oostzijde van het complex in gebruik. Zij vallen op door hun gele kleur. Maatschappelijk werk en NKV HOOGMADE De leden van de NK Vrouwenbeweging te Hoog- made hebben tijdens een bijeen komst in Huize v. d. Ploeg een indruk gekregen van wat maat schappelijk werk Is. twee maatschappelijk werkers, de heren Vermaat en Lieverse, hielden voor de pauze een inlei dinkje over de studie en de richtingen, die de maatschappe lijk werker daarna kan kiezen, zoals bijv, opbouwwerk of per soneelszaken. Ze gaven ook een kijkje „in de keuken", waar het leggen van contacten tot de be langrijkste werkzaamheden hoort. Bij de gedwongen contac ten levert dat wel eens moeilijk heden op en doen zich de meest wonderlijke ontwikkelingen voor. Na de pauze waren de da mes in de gelegenheid vragen te stellen. De eerstvolgende bij eenkomst samen met de her vbrmde vrouwenbeweging is vastgesteld op 10 februari a.s. Dan is „Pedicure" het onder werp van gesprek. RIJPWETERING De voetballo- ze zondag heeft er aan bijgedra gen, dat de jaarlijkse fancy-fair in het dorpshuis een geweldige toeloop heeft gehad. De Ripse verenigingen kunnen er verze kerd van zijn, dat wederom het dorpshuis hun een geheel jaar gratis onderdak kan verschaf fen. De vastgestelde huurprijs per jaar van 5200 gulden is weer royaal uit de grandioos ge slaagde fancy-fair te voorschijn gekomen en zelfs kan er weer een flink bedrag aan het reser vekapitaal worden toegevoegd. Exacte gegevens van de op brengst staan ons helaas nog niet ter beschikking, maar gis teravond om 6 uur was reeds een bedrag van 1400 gulden meer ontvangen dan vorig jaar. Een schitterend resultaat, dat weer ver de verwachtingen heeft overtroffen. Met een propagandistisch woord werd zaterdagavond het prijzen- feest door pastoor E. van Die pen geopend, waarbij het tam boer- en trompetterkorps „No- mero" met een drietal perfect uitgevoerde nummers, muzikale medewerking verleende. Daarna heerste er meteen al een gezellige drukte en werd een aanval gedaan op de enorme prijzen in de verschillende stands, waarbij de heer L. v. Leeuwen weer het befaamde rad van avontuur hanteerde, dat natuurlijk ook nu weer het leeuwenaandeel had in de totale opbrengst. Reeds deze eerste avond bracht al 350 gulden meer on dan vorig jaar. on danks dat de drukte niet eens zo bijster groot was. Zondag werd het echter een top dag. Tot sluitingstijd is he bij zonder druk geweest en de prij zen vlogen dan ook weg. Tegen de avond moesten al enkele kin derstands gesloten worden, om dat de prijzen op waren. Rond 10 uur gisteravond waren ook de 4000 enveloppen in deze stand er finaal door. Tegen slui tingstijd was ook het grote to neel, dat door oud-fancy-fair- voorzitter R. Hartog vakkundig met een zee van waardevolle prijzen was volgebouwd, door de onvermoeibare stem van de heer Van Leeuwen geheel leeg gepraat. Er waren ook vele schenkingen van prijzen w.o. een matras van de fa. Jac. v. d. Bosch en enke le houten en stalen salontafels van de meubelfabriek gebr. Castelein. De meeste stands wa ren weer ontsproten aan het vernuftige en fantasierijke brein van de heer Th. v. d. Wereld, die bij de organisatie en opbouw van de fancy-fair een onmis baar persoon blijkt te zijn. Maar ook het aktleve comité met de zeer vele medewerkers in de stands, de keuken en de snackbar, komt alle lof toe voor de bergen werk, die verzet zijn, om het geheel zo enorm te doen slagen. Het prachtige financiële resultaat echter is wel te dan ken toch aan de bijzonder gulle medewerking van de Ripse be volking en de velen daarbuiten, die zich ook nu weer niet onbe tuigd hebben gelaten en door een massale opkomst dit gran dioze succes hebben mogelijk gemaakt". LEIDEN In het Rijnlands Lyceum bracht zaterdag avond het kersverse toneel duo Jeroen Krabbé en Wille ke Albert! een gave opvoe ring van het toneelspel „Twee op de Wip", het door Willy van Hemert voor Ne derlands gebruik bewerkte spel van de Amerikaan Wil liam Gibson, dat in 1958 te New York de première be leefde. In ons land werd het in die ja ren gebracht door Andrea Domburg en Guus Hermus. Was het in de oorspronkelij ke versie door en door Ame rikaans, gesitueerd in New York, Van Hemert verplaats te deze situatie naar ons ei gen Amsterdam. Voor Wille ke Alberti is het, na het to neeldebuut op de buis, het eerste schouwburgoptreden. Maar ook op de planken voor het publiek blijkt zij een tot voor kort onvermoede toneel speelster. Weliswaar kan men dat prille begin van dit deel van haar loopbaan zo nu en dan nog wel distille ren, toch weet zij de ziel van de persoonlijkheid, die ze moet uitbeelden, de rol van een armetierig maar dapper meisje wonderwel gestalte te geven. Overigens komt zij, door de bewerking van Van Hemert, ook als zangeres aan bod met de liedjes tus sen de verschillende tafere len, inlassen overigens, die ons persoonlijk niet al te ge lukkig schijnen, omdat het spel als geheel een wat dua listisch karakter krijgt. En bovendien wat vertragend werkt. Vooral daar het stuk toch al niet vrij is van een bepaalde langdrudigheid, vooral tegen het einde. Al met al had zij daarbij een grote steun aan de oudere to- neelrot Jeroen Krabbé ,die haar kundig tegenspel gaf en haar zo nodig In het geheel van het stuk kon bijstaan. Een en ander neemt niet weg dat de Nederlandse toneelwe reld oen natuurtalent rijker is geworden. Wat laat opge bloeid weliswaar, maar dat doet aan de verdienste niet af. Dat talent moge ze dan reeds eerder hebben bewezen (wij herinneren ons nog een tv-schets met Ton Lensink), dat zij een rijzende toneel- ster zou blijken konden wij toen echter nog niet vermoe den. Het was een plezierige kennis making. W.P. Oude Wetering Op een van de mooiste plekjes van Oude Wetering komt de nieuw te stichten openbare school te staan. Het terrein wordt binnenkort geëgaliseerd, waarna de houten lokalen kunnen worden geplaatst. KATWIJK Katwijk zal wel ten eeuwige dage een cultuurarm dorp blijven. Afgelopen donder dag verwierp de raad voor de derde maal het voorstel om de gemeente te gaan opsieren met een aantal kunstwerken. In dit geval ging het om een ongeveer vier meter hoog beeld, voorstel lend een wandelende vrouw. „Promenade", zo als men het beeld had willen noemen, zou op de Noord Boulevard geko men zijn. De opdracht was ver strekt aan de Haarlemse beeld houwer Wim Jonker. Wij waren benieuwd naar zijn reactie. Frappant was dat Jon ker zondag nog niets van de af wijzing wist. Hij had niet ge beld V/aarom niet? „Ze hebben me nu al een jaar ge pijnigd en ik dacht als het er door komt belt de burgemeester me wel. Kijk, ik blijf niet aan de gang. Ze hebben me een jaar lang de worst voor m'n neus ge- hcuden en hem telkens weer weggeir kken". Ik dacht laat ze nu maar eens naar mij toe ko- Toch ging Wim Jonker na deze eerste informatie maar eens bellen met burgemeester Ver meulen en met het hoofd van de veriraaiingscommissie, Van Brakel. Daarna spraken we hem weer; „Ik ben het slacht offer geworden van plaatselijke kibbelariit'es. Van prestige-gc- doe. De burgemeester vond het ook schandalig. Hij drukte me op het hart dat het niets met de waardering voor mijn werk te maken had. Alles goed en wel maar miin toekomst heeft een knauw gehad. Iedereen weet in tussen wel dat Jonker zo'n gro te opdracht van Katwijk gehad had. Het is zuur dat Ik alle fell- Over de financiële schadelooss! «1- cltatics kan gaan afwimpelen. Ter vijl alle commissies en B. en W. hun goedkeuring gegeven hadden, komt me daar zo'n stel let ie kruideniers om het af te wi;zen. Maar ik laat me toch niet klein krijgen. Dat heb ik ook tegen Van Brakel gezegd. Hij moet met z'n commissie doorgaan". ïaakt Jonker zich nog niet druk. Een doekje voor hot bloe den nc emt hij do toezegging in deze van de raad. „Ach, wat ze nu in Katvl'k nng nan deze zaak doen, beschouw ik als het igheid «en feestje. Daar li Wat u ook moet weten BODEGRAVEN Het is zo langzamerhand traditie ge worden dat de leden van de jeugdsoclëteit KRAS voor ouders en leden een toneel avond verzorgen. Ditmaal ge schiedde dat via het stuk „Herrie op Zonnehoeve". Re gisseur W. Zwetsloot regis seerde bekwaam maar hield de dialogen wel wat tang. HAZERSWOUDE - De Ha- zerswoudse wethouder jeugdzaken P. A. Th. v Werf opent op dinsdag 1 fe bruari, om 10.00 uur, de eer ste peuterspeelklas ter plaat se. De peuters uit Hnzers- woude-dorp zullen vanaf die datum op iedere dinsdag donderdagmorgen, tussen 8.45 en 11.30 uur, een onder komen vinden in het voorma lige raadhuis aan de Dorps straat. De uit dames be staande actiegroep, die lange tijd heeft „gevochten" voor een speelzaal voor peuters van twee tot en met vier jaar, heeft nog wel enkele wensen op haar programma staan! Houten speelgoed, fietsjes en stepjes bijvoor beeld zijn welkom. HAZERSWOUDE Het tweede tiental van de Ha- zerswoudse damvereniging Samen Sterk zal volgend sei zoen een trapje lagor moeten in de competitie van de Lold- se Districts Dam Bond. Sa men Sterk 2 kwam in de ste klas namelijk niet verder dan tot een winstpunt in een competitie die werd afgeslo ten met een 15—5-nederlaag tegen het Katwijkse KDC 2. Vanaf 5 februari gaan de Sa men Sterk-leden zich overi gens met veertig man sterk bezighouden met de tweede, beslissende ronde van do on derlinge competitie. LEIDEN De Studentenver eniging S.S.R. organiseert op 17 februari een debat tussen Minister J. Boersma en Tweede-Kamerlid voor de Partij van de Arbeid, Mr. J- Van Lier, ex-schaduwmlnis- ter. Hot debat wordt gehou den onder leiding van M. Van Esveld, hoogleraar sociaal recht te Lelden en kroonlid van de SER. Het debat begint om 20.30 uui de sociëteit van de SSR, Ho- gewoerd 108. LEIDEN Donderdag 10 ju nuari wordt in de Vijf Mei hal te Lelden de Leidato- prljs, Rroot 1000 gulden, uit gereikt aan do Sportvrouw, man of vereniging van jaar. Op het programma voor die avond staan voorts: een home-trainwedstrijd, bn d m in tondemoTw tratie, monstratie balvaardigheid, een behendigheidsvijfkamp, en een mlcro-korfbalwed- strljd. LISSE Do nfd. Lisse-De En gel van de LTV gaat zich morgenavond bezig houden met „Gemeentebelangen". Dat Robeurt in „Morgenzon" aanvang 20.00 uur. LISSERBROEK De kien- nvond ten bate van do uit gaansdag van zieken en be- jnarden in de Kaag. Abbenes on Llssorbroek hooft 2750,- opgebracht. LISSE In de vellinghallen vnn de Hobnho wordt woi dng een grote boedel- en tcrinlcnveillng gehouden Aanvang 10.00 uur. 1 ISSF.RBROF.K Mot Ingang van morgen znl het posta gentschap in het Dorpshuls De Meerkoet geopemd rijn. Openingstliden maandag tot en met vrijdag van 10,30 tot 12.30 on van 14,00 tot 15.00 SASSENHEIM Zntordng heeft de trekking van do lo terij van de pv. De Blauw hond plaats gevonden. L. v. Brero won de hoofdprijs een droogtrommel en R. Pauw uit I.i8so veroverde de twee de prijs het koffiezetappa raat. Do nog niet uitgereikte prijzen kunnen worden afge haald bij B. v, d. Kraan, In dustriekade 8. VOORHOUT Vrijdag geeft de Voorhoutse muziekvereni ging St.-Cecili a haar jaar lijkse wlnteruitvoerlng In hot purochiehuis; aanvang 20.00 uur. Aan het slot van de avond wordt er bingo ge speeld, waarvoor vele prijzen beschikbaar zijn ge steld. VOORHOUT MeJ. H. Voor- sclaurs van do Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Noordwijker- hout/Voorhout draugt met In- Rang von 1 'februuri haar werkzaamheden betreffende de Gezinszorg over uan dumes J. Dorrestcyn en Hoogeveen. Met Ingang die datum is het spreekuur voor de Gezinszorg op maan dag en woensdag van 9 tot 10 uur, Herenstraat 77. Bui ten deze uren is het bureau bereikbaar onder telefoon nummer 02523-2708. spreekuren voor het alge meen maatschappelijk werk zullen worden gehouden door mej. H. Vorselaars op dins dag, donderdag en vrijdag van 9 tot 10 uur. VOORHOUT - De woonruim te-adviescommissie vergu- dert voortuun op iedere tweede dinsdag van do maand om 20.00 uur in het gemeontehuis. VOORHOUT De Filmgroep viert zaterdag h dn kapel van de UNS de eucharistie. i ki pel gitat om 10.00 uur open, waama met Inzingen wordt begonnen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3