Mouth and MacNeal Kritische vakbeweging in discussie met NKV en CNV „Alle tegenstellingen zijn in ons verenigd" TERUGBLIK Hou het scherm in 't oog HAAGSE MET HANDTEKENINGEN NAAR NOS LEIDSE COURANT MAANDAG 31 JANUARI 19ÏÏ „In de loop van februari zingen we een duet uit de opera Don Giovanni in het NCRV-program- ma Eenmaal andermaal. Dit in navolging van Sandra en An dres, die laatst een zogenaamde Holzhackerbuben-act in dat Goed-doel-tv-programma brach ten". Dit zegt de goedlachse Haarlem mer Willem Duyn, op het ogen blik beter bekend als Mouth van het duo Mouth and MacNeal, dat al sinds half december bo venaan op alle Nederlandse hit lijsten staat met How cTo you do?. Voor een optreden kan er nog net even een vlug vraagge- sprekje af, voordat het oer-Hol- landse duo met de buitenlandse naam en on-Nederlandse sound zich tussen horden 10- tot 15-ja- rigen moet storten in een af mattingsrace van twee uur, waarin het bij de discobar handtekeningen moet uitdelen. „Interviews geven is mijn dage lijks werk geworden", zucht de in het zwart gestoken Mouth. Drie openstaande knoopjes van zijn rood-fluwelen bloes gunnen ons een blik op zijn ruigbehaar- de borst. „Het is misschien al de tweehon derdduizendste keer, dat ik het doe, maar ik zal je vertellen hoe deze jongen in het vak is gerold", glimlacht Willem Duyn („Zeg maar Wil") met glinste rende oogjes, die ons door zijn met rode glazen bespannen zie kenfondsbrilletje aankijken. „Ik ben 35, heb drie kinderen en één vrouw. Ongeveer vijftien jaar geleden ben ik als drum mer/zanger begonnen, nacht- clubwerk met het Holland Kwartet. Naast mij zijn uit dat orkest onder anderen Chris Hin- ze en Harrie Verbeeke landelijk bekend geworden. Tien jaar heb ik dat gedaan. Daarna sloot ik me aan bij de Jay-Jays, de vroegere Jumping Jewels met Johnny Lion als zanger en de man van Willeke Alberti, Joop Oonk, aan de ritme-gitaar. Tweeëneenhalf jaar ben ik bij hen de vervanger van Johnny geweest. Dat was een tijd. Je mocht geen trouwring dragen vanwege de fans en je moest de verslaggevers voorliegen over je leeftijd. Kapper Ik stond op het punt met de mu ziek te kappen, toen ik de kans kreeg een eigen groep op te richten. Speedway noemde ik- em, maar het werd niks. Phono gram bood me in 1971 een con tract als solo-zanger aan en ik nam de oude Shangri Las-hit „Remember (walkin' in the sand)" op, die geen enkele hit parade haalde. De zoon van tv- regisseur Willy van Hemert, Hans, liedjesschrijver en produ cer, kwam plotsklaps met een meisje uit Zeist aanzetten en hij wilde, dat ik met haar een duo a la Sandra en Andres (ook een vondst van Hans) zou vormen. Nou en de rest weet je. „Hey you love". Die goeie Hans schreef het en Harm van Hoof (van Peter en zijn Rockets) maakte het arrangement, haal de de top vijf. Daar had ik vijf tien jaar op gewacht. Hahaha". Een jolig „hoi - hoi" klinkt op, wanneer Maggie MacNeal bin nen komt zetten. „Ik ben duf vandaag", stamelt ze en ploft in een stoel neer. Zij is inderdaad een schril contrast naast de beer Mouth, zoals ze daar een sigaret uit een pakje prutst. „Dik, dun, jong, oud, getrouwd, niet getrouwd, je ziet: alle soor ten tegenstellingen zijn in ons verenigd", buldert Willem Duyn. Wie is Maggie MacNeal? „Sjoukje MacNeal", filosofeert het pas 21 geworden in een strakke broek gestoken zangeresje. Sjoukje heeft ooit ruim anderhalf jaar een klassieke zangopleiding ge had, maar brak die studie af om zich in de popmuziek te storten. Overdag op kantoor en 's avonds en in de week-ends zong ze met diverse groepen in Zeist en Utrecht. Een plaatselij ke discjockey regelde een audi tie bij Phonogram voor haar, die daarop besloot een contract met Maggie af te sluiten. Haar solo-single „I heard it thru' the grapevine" (een motown-eeu- wig-groen) flopte zo als een plaat maar floppen kan. Succes kwam nadat Hans van Hemert iets in de combinatie Willem Duyn-Sjouke van 't Spijker zag. Mouth and MacNeal treden op met The Whiskers, een gerouti neerd show-orkest, waar ze lek ker mee werken. Op de twee hitsingles werden ze begeleid door onder andere Cees Schra- ma (van The Pressure Group) en piano, Harm van Hoof op or gel, Cees Smal op trompet en die in het oor-springende viool- ridels op „How do you do?" kwamen van de snaren van Benny Behr en Sem Nijveen. ,Kom jongens", gebiedt manager Hans. „We moeten beginnen". Een enorme stapel foto's wordt onder de arm genomen en bal pennen uitgedeeld. Het gekrijs van de meute aan de andere kant van de deur klinkt aanhou dend sterker. ,Kljk", zegt (big)Mouth, terwijl hij opstaat. „Wanneer ik effe merk, dat onze populariteit ver slapt, nok ik af. Ik ben niet meer zo jong en in feite is dit succes wel een mooie afsluiting van mijn carrière". En op de valreep: „Dries Holten (An dres), Hans van Hemert en ik hebben kort geleden voor de gein een carnavalsplaatje ge maakt. „Bella Maria" heet het. Je blijft lachen, man. We noe men ons voor die gelegenheid het trio elastiek. Is dat niet grappig?" HUUB HOVENS Zaterdag hebben we een stukje gezien van het vijfde deel van He NCRV-reeks "We stinken er h* Dat we na een tijdje oversc-i.ckelden naar Jenny Arean bij de VARA was niet omdat milieuhygiëne ons niet in teresseert, maai domweg omdat het onderwerp vom *.v. zozeer is doodgepraat dat wc het niet kunnen opbrengen om steeds weer dezelfde argumenten in steeds iets veranderde opstel ling te horen. Als er veel kijkers net zo over denken dan zou die overvoering averechts werken. Want wie in teresseert zich voor een onder werp dat doodgepraat is? We zouden de kijk- en waarderings cijfers van zo'n programma wel eens willen zien. Voor het overige een t.v.-weekein- de waar weinig over te melden valt. Jenny Areans show mocht er zijn; erg aardig erin vonden we "The Rivals", andere koren zijn vaak zo "middelbaar", hier was de jeugd verheugend. Voorts boden zowel Zeskamp als Johnny en Rijk precies wat de fans van beide programma's konden verwachten. Ad Langebent praatte met Leen Pfrommer, de coach van de gouden Nederlandse heren schaatsploeg. Een goed gesprek, want er werden niet slechts al lerlei geruchten besproken, maar er was ook een heel posi tieve aanpak waardoor we iets te weten kwamen van mentali teit, problemen en zelfs de fy sieke pijn van dergelijke top-at- leten. Tenslotte drie aanmerkingen. NCRV's Kijkkast is een geliefd programma bij de jongere kin deren. Maar moet het echt zo op een koopje dat zowel het filmwerk als het acteren soms allerbelabberdst is? Het gaat tenslotte nief „slechts" maar „juist om een kinderprogramma. Voor heel kritische kijkers der halve. Op de tweede plaats: de KRO stopt veel circus in zijn pro gramma's en dat vinden we, vooral in de vroege avonduren, prettig. Maar een erg goed nummer als dat van Markus (die met die kogels en zo) ver draagt het niet om binnen te korte tijd tweemaal op het scherm te komen. Daar is het te uniek voor en bovendien; cir- cuspubliek is ook via t.v. trouw. De kijkers van de laatste maal hebben hem vrijwel zeker zater dag te snel opnieuw gezien. Het unieke karakter is dan wel weg. En dan Panoramiek: overigens interessante aflevering over we reldenergie die toch bij ons een vraag opriep. N.l. hoe het mo gelijk is dat het einde van de fossiele brandstof werd aange kondigd, terwijl de "bekende geschatte voorraad" groter is dan ooit. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I NOS 10.45 18.45 18.55 KRO 19.05 19.10 uur: Schooltelevisie uur: Fabeltjeskrant a uur: Journaal uur: Lippv de leeuw uur: Pebbles en Bamm- Bamm uur: Op blote voeten in het park uur: Journaal uur: Maatschappij zonder werkgevers uur: Heinz Rtlhmann (fil: „De kinderrechter"] uur: Journaal uur: Spaanse les NEDERLAND II - Het Franse zangeresje Mireille Mathieu is vanavond op het scherm. Vanavond de derde aflevering van de vierdelige t.v.-serie Maat schappijkritiek in de praktijk onder de titel Maatschappij zon der werkgevers. In dit program ma komen een aantal leden van de zogenaamde kritische vakbe weging aan het woord om hun standpunt ten aanzien van de huidige maatschappij nader toe te lichten. Woordvoerders van de kritische vakbeweging, die meer dan. 100 leden telt, afkom stig uit de gewone vakbeweging (met name CNV en NKV) en daarin ook nog steeds werken, zijn in dit programma Jaap van der Doef, NKV-er, die in het in middels overleden alternatieve kabinet van de oppositiepartijen de funcfie van staatssecretaris was toebedeeld, en dr. Pier van Gorcura, docent aan de acade mie De Horst, een socioloog van het CNV. - Heinz Riihmann (links') als kinderrechter volgt ov er het dak zijn cliënte. Hun visie op de huidige maat schappij is, dat aan de werkne mers weinig of geen verant woordelijkheid wordt overgela ten en dat nog steeds het kapi taal de eindbeslissing neemt bij vraagstukken als investeringen, de plaats waar bedrijven geves tigd dienen te worden en welke produkten op de markt moeten worden gebracht enz. Zij pleiten voor een maatschappij zonder werkgevers, waarin de werkne mers bij belangrijke beslissin gen, die voor de werknemers van minstens even groot belang zijn als voor de werkgever, me debeslissingsrecht dienen te hebben. Met andere woorden: zij willen arbeiders-zelfbestuur. Deze situatie wil de kritische vakbeweging bereiken door de werknemer langzamerhand via de ondernemingsraden niet al leen te laten meepraten, maar ook mee te laten beslissen. Ned. I 20.21 uur. Op blote voeten Corrie heeft iets in haar hoofd ge zet en is daar niet van af te brengen. Paul voelt zich hier niet zo gelukkig mee. Ned. I 19.30 uur. Heinz Rühmann De film de Kinderrechter werd in 1960 gemaakt door de Nederland se regisseur Paul Verhoeven (de maker van Floris) en werpt weer een heel ander licht op het talent van Heinz Rühmann. Hij krijgt als kinderrechter te maken met een meisje dat lid is van een nozembende. Zij wordt door de kinderrechter veroordeeld, maar voorwaardelijk, omdat hij bevreesd is dat zij zelfmoord zal plegen. De kinderrechter gaat nog verder: Hij bezorgt haar een baan in hetzelfde pension, waar hij woont en heeft zodoen de de gelegenheid haar van haar vroegere milieu los te we ken. Met vallen en opstaan het meisje probeert een paar keer weer kontakt te krijgen met de bende komt zij uitein delijk geheel los van haar verle den. De kinderrechter weet zelfs te bereiken, dat ook de no zembende zijn gedrag gaat wij zigen. De bekende Amerikaanse jazz- trombonist Urbie Green maakt een tournee door ons land. Van daag trad hij met het Metropole Orkest en het Trio Louis van Dijk in de wekelijkse NOS-radio- rubriek Metro's Music op. Op de foto zien we hem tijdens de op name in de studio te Hilversum. Naast Henz Rühmann treden in De Kinderrechter op: Karin Baal, Hans Nielson, Lola Mii- thel e.a. Ned. I 21.10 uur. Toppop De wekelijkse hitparade waarin de groten van de hedendaagse pop zullen optreden. Ned. I 19.05 uur. Peyton Place Constance en Elliot proberen tot Rachel door te dringen maar falen. Ze roepen de hulp van dokter Rossi in. Er ontstaat onenigheid tussen Steven Nor man en Rodney. Ned. II 20.21 uur. Des O'Connor-show Naast de vaste kern bestaande uit Jack Douglas Jim Couton en zijn hond Rex, en Angela Pitt treden vanavond de volgende gasten op: de Franse zangeres Mireille Mathieu (zij wordt bege leid door het orkest van Jack Parnell) en Dan Blocker, o.m. bekend als Hoss van de tv-se- rie Bonanza. Ned. II 21.10 uur. Van onze radio- en tv-redactie DEN HAAG Mevrouw Joyce Zoon, een Haagse huisvrouw, zal zich een dezer dagen in ver binding stellen met „de grote bazen" van de NOS. Ze is van plan ettelijke duizenden handte keningen aan te bieden die ze op een aantal rollen behang met zich mee draagt. Mevrouw Zoon wil hiermee kracht bijzetten aan haar protest tegen de NOS die volgens haar de vrouw in de sport discrimineert. Met name Studio Sport zou zich hieraan ernstig schuldig maken. De actie „Recht voor de vrouw in de sport" ontstond op de dag dat Atje Keulen-Deelstra in West Allis (Amerika) wereld kampioene werd. Hiervan wer den volgens mevrouw Zoon slechts enkele onduidelijke beel den uitgezonden. Ook van de Nederlandse schaatskampioen schappen voor dames enkele weken geleden, kwam bijna niets op het scherm, zegt de ac tie-leidster. Mevrouw Zoon is met haar rollen streepjes-behang supermarkten en gewone markten afgegaan om zoveel mogelijk adhesie voor haar actie te krijgen. Op het ADO-terrein kreeg ze na de wedstrijd FC Den Haag-Feijen- oord de handtekeningen van de Feijenoordspelers. Mevrouw Zoon heeft niet zulke hoge verwachtingen van haar actie. „Voor de wereldkam pioenschappen schaatsen in Heerenveen heb ik de kaarten al ln huis, zegt ze. Nu ben Ik er tenminste zeker van dat ik alles te zien krijg." Euson naar Chili Songfestival Van onze showredactie DEN HAAG In de loop der ja ren is het Internationale Song festival van Vina del Mar in Chili uitgegroeid tot een der be langrijkste evenementen op dit gebied, dankzij de deelname van talrijke artiesten van'inter nationale faam. Dit jaar zal het festival voor de dertiende maal plaatsvinden en wel van 3 t/m 14 februari a.s AVRO 18.45 uur: Fabeltjeskrant J 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Toppop 19.30 uur: Wie van de drie? 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton Place 2!.10 uur: De Des O'Connershoi 22.00 uur: Televizier-magazine 22.50 uur: Journaal 22.55 uHr: Teleac kleur MORGEN TV DINSDAG NEDERLAND I NOS 10.45 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV 19.05 uur: Zo vader, zo dochter 19.30 uur: Little women 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Please Sir 20.50 uur: 't Is jammer 21.35 uur: Home 22.05 uur: Hier en nu 22.05 uur: Dag Dag! (dagsluiting) 22.50 uur: Journaal 22.55 uur: Weekoverzicht 22.58 uur: Teleac NEDERLAND II VARA 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Volgende patiënt 19.30 uur: Koning klant 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Mijn tante Victoria 20.50 uur: en een zoen van de juffrouw 21.05 uur: Mannix (t.v.-serie) 21.55 uur: De ombudsman 22.20 uur: Journaal 22.25 uur: Den Haag vandaag 22.30 uur: Teleac (beton) kleur RADIO HEDEN HILVERSUM I IS.00 <S) Dlxieland-muziefc. Politie» Partijen 16.19 Uitzending van tl Anti Revolutionaire Partij NCRVf 18.30 Nieuws. 18.41 Toelichting W het nieuws: 18.47 (S) Konlnklijki Militaire Kapel: Oud-Nederland»! dansen (opn). E.O.19 .00 Wil heb Ven een woord voor de wereld: mul ziek. Informatie en berichten, mei om: 19.04 Reformatie en Reveil; 19.20 Klankbord en 19.40 Bijbelstuk die. NCRV: 20.00 Zonder vijven en zessen: informatief programma over mederne onderwijs vorm en20.20 fS'l Klassieke muziek (gr) 21.30 (SU Voorrang:: Finga! muzikaal klank beeld. 22.20 Avon dove rdenklnjt. 22.31 Nieuws. 22.40 Llterama: kronlel over boeken, schrijvers en toneel. 33.00 (SI NCRV-Voeaal ensemble: moderne liederen 23.20 (SI Moderwj kamermuzMc (opn). 33,55-24.0! HILVERSUM n 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Ik verbind u door. praatje bouwen, lezing. 19 20 R.V.U.: D» Nederlandse culturele politiek opzichte van het Nabije Oosien. Beatrix. 20.10 (S> Wee ders: minder bekend buitenlands r pertoire. 20.50 (S) Hobbvseoopei populair programma over ofectroi ea. 21.10 Gamma van Alpha Bètaeen programma over recente vorderingen In de wetenschap. 21.10 Onder de groene linde: oude liedjes. 32.00 (SI Metro's Midrfcht Music, 22.'.- Mededelingen. 23.00 Nieuws, AVRO: 23.10 Radiojournaal. NOS: 23,20 M'n vader Is gastarbeider, klankbeeld. 23.55-24.00 Nieuws. MORGEN HÏLVER KRO: 7.00 Nieuws. 7 02 HV?t levende woord. 7.CTi (S) Bodinerle: klassieke en liederen (10.30—1032 Nieuw 11.00 Voor de zieken. 11.30 Re jaar Mededelingen. twaair het land) UJ.21 land- en tuinbouw: 10.30 Nieuw 13.41-12.50 Aolualltelten: 13 00-13.0! HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgvm- nasilek. 7.20 (Si Dag met een plaat je (gr). Journaal. Radio Kamerorkest., ifl.00 Voor de (11J» Nieuws.) 11.30 Rondom 12! I programma voor de vrouw. (Om 12 30 Over- cv» 11.55 Beursberichten. heldsvnorllcMkvgUitzending de landbouw. 12.40 Knipperlicht: kelljks radloverkeersmagazlne. 13<jl Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13 (S) De wereld van de Opera: be schouwingen oveg opera's. 14 01 Alert op het vlak van muziek el maatschnnptj. NOS: 15.00 Zookllrt» op Nederland: reportages en mentaren uit alle delen va: land en veel muziek. (16.00 Ni- AVRO: 17.00 Mobile: ivn b-weegl» programma voor beweeglijke nven sen. waarin om 17.55 Mededelingen Drie-draal. '16.0

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2