Klinkende winst HVV MARY THUIS groots tegen TEMPO TEAM NIO STUIT OP KOPLOPER HVP Verlies Foreholte bij DWS 8-2-zege Steeds Vooruit Groepsindeling van hockeyers Leiderdorp had handenvol aan 4e van Philidor SPORTBIJLAGE MAANDAG 31 JANUARI 1972 LI LEIDEN Zoals gewoonlijk kwa men de heren van H.V.L. weer onvolledig uit. Nu tegen het Rotterdamse Meeuwen. Butlef was helemaal niet verschenen en Piet Hiestand was gebles seerd. De 7 spelers werden aan gevuld door de eveneens gebles seerde Peter Onvlee en broer Cees Onvlee verdedigde bij deze gelegenheid bet doel. Meeuwen had het echter niet zo gemakke lijk als de bij elkaar geraapte H.VL.-opstelling wel deed ver moeden. Dat was te danken aan het toch zeer verdienstelijke keepers werk van Cees Onvlee die zelfs 4 strafworpen wist te keren. Via een 16—8 ruststand werd het tenslotte een 2715 overwinning voor de Rotterdammers. DAMES Na de nederlaag van M.M.O. ziet het er wel erg goed uit voor de dames van H.V.L. Zelf hadden zij niet de minste moeite met de reserves van Wings. Bij de rust hadden zij een 61 voor sprong, welke zij in de tweede helft nog wisten uit te breiden tot 101. Ria Ammerlaan was zeer produktief met 5 treffers. De andere handvol kwamen van Carla Kantebeen, Carla Jansen, Ellen Kneijber, Marjan Jansen en een strafworp van Wil v.d. Drift. N.I.O. Tegen koploper H.V.P. heeft Nio tot de rust goed partij gegeven. In de 5-Meihal zag het er hele maal niet naar uit dat de Haag sen hun koppositie makkelijk zouden handhaven. De Ripse dames gingen met een kleine 34 achterstand rusten en dat bood nog volop perspectief. Na rust echter ging het ineens hele maal fout. Viermaal achtereen wist H.V.P. van een verdedi- HVP in de aanval, rechts kijkt Ria Weenink gespannen toe gingsfout te profiteren en een beslissende 37 voorsprong te nemen. Nio bleef hierna de zaak wat beter gesloten houden doch de achterstand was te groot. Einduitslag 10—6 in het voordeel van H.V.P. Doelpunten voor N.I.O.Ria Weenink 3x, Corrie Weenink 2x en Sonja van Emmerik lx. H.V.V. De kampioenskansen van het Voorschotense H.V.V. zijn dui delijk aan het stijgen. Niet al leen verloren de Hermes-reser ves vorige week waardoor H.V.V. de kop nam, maar bo vendien begint de ploeg steeds beter te draaien. Ook tegen de Union Sport-reserves liepen de combinaties goed en vooral Ri chard Hendriks stak in goede vorm. De 135 voorsprong bij de rust werd door de Voorscho tenaren na het wisselen gemak kelijk opgevoerd. Hoewel door de zwakke Haagse tegenstand af en toe de concentratie uit de ploeg was, kon toch van een goede wedstrijd worden gespro ken. Jan Lamboo in het Voor schotense doel was voor de Ha genaars een te groot obstakel. Hij verrichtte enkele zeer fraaie reddingen. H.V.V. won uiteindelijk met 28 10 en bewees in deze wedstrijd het meeste aanspraak te maken op de titel. DAMES De Voorschotense dames speelden een uiterst spannende, doch zeer sportieve, wedstrijd tegen de reserves van de Jagers. Steeds was het verschil niet meer dan één doelpunt en zowel bij de rust als aan het einde was dat in het voordeel van H.V.V. Hoewel het krachtsverschil nihil was, verdiende de Voorschotense met 8—7. beide in het voordeel van H.V.V. SCHIEDAM Hoewel de Voorhoutse dames een zeer goede start hadden in Schie dam moesten zij toch de overwinning aan DWS laten. Hanna Wang zorgde met 3 harde schuivers voor een 3 0 voorsprong en de alge mene verwachting was dat Foreholte wel makkelijk zou weglopen. Een paar verdedi- gingsfouten in de Voorhoutse - defensie hielpen DWS terug komen tot 3—2. Hannie Bos kamp tilde Foreholte nog eenmaal naar een ruimere voorsprong maar daarna liet vrouwe Fortuna het afweten. Bij de Schiedamsen lukte alles wat bij Foreholte misging. Het leek of de doelpalen van DWS de bal aantrokken zo veel schoten kwamen tegen de paal. Ruststand werd 54 voor DWS. Na rust kreeg zowel Nora v. Niekerk als Hannie Boskamp een persoonlijke dekking en van de gaten die hierdoor ontstonden kon de Foreholte- ploeg goed profiteren. Zo scoorde Ans Bakker al gauw de gelijkmaker en na een te- gengoal knalde Hanna Wang opnieuw gelijk: 66. Vanaf dat moment herhaalde zich het spelbeeld van vóór de rust. Zelfs een strafworp kwam er via de binnenkant van de paal uit en de gerou tineerde Schiedamsen wisten hun kleine voorsprong te be houden door goed combine rend de bal in hun bezit te houden. Toen de DWS-aan- voerdster 5 passen met de bal in haar handen door de Foreholte-defensie heenliep en scoorde en het doel punt ook nog werd toegekend was het een bekeken zaak. De tweede nederlaag in deze competitie was een feit: 8—6. Jong Ade De Öud-Adese dames begonnen nerveus aan het duel met de Velo-reserves in Poeldijk. Het duurde dan ook even voor Jong Ade het eerste doelpunt liet aantekenen. Dat het een belangrijk doelpunt was bleek wel, want daarna was de rust volledig terugge keerd en Jong Ade begon steeds beter te draaien. Bij de rust was de voorsprong echter nog klein 20. Na rust kwam Velo aanvanke lijk wat meer opzetten, doch de Oud-Adese dames groei den naar een grote vorm en speelden een van de beste wedstrijden van dit seizoen. Langzaam maar zeker bouw den zij hun voorsprong ver der op. Uiteindelijk won Jong Ade zeer verdiend met 81. Doelpunten: Helma v.d. Geest 4x, Plonie Olijerhoek 2x, Ida Koek-v.d. Geest en Cobi v.d. Geest lx. M.M.O. Voor MMO was het een zeer slechte dag. De heren gingen voor rust nog wel gelijk op met hun Warmondse oppo nenten, doch in de tweede helft hadden zij niet veel meer in de melk te brokke len. Volkomen gelijk op ging het in die eerste helft en dat kwam ook goed in de score tot uitdrukking: 44. Na rust beschikte Warmunda echter over de beste conditie en bewees weer eens duide lijk in opmars te zijn. De Hoogmadenaren werden met 10—17 weggespeeld. Voor Warmunda scoorden Wim v. Dijk 6x, Ben v. Niekerk 5x, Frans de Jong 3x, Cees Hoek en Aad Wolvers lx, en kee per Dolf Kok benutte een strafworp. De Hoogmadese dames hebben de moeilijke klip tegen West- landia uit niet kunnen omzei len. Vorige week wist HVL in Poeldijk op het nippertje te winnen en dus werd deze wedstrijd al met de nodige vrees tegemoet gezien. Tot de rust kon MMO goed bij blijven en met een 55 stand gaan draaien. Na rust gaf de grotere routine van de Westlandse meisjes de doorslag en met klein ver schil moest MMO de punten in Poeldijk laten: 109. Door deze nederlaag is de voorsprong van de HVL da mes 4 punten geworden en met het duel van a.s. zondag voor de boeg, lijkt er voor de Leidse dames geen vuiltje aan de lucht, De Hoogmade se doelpunten: Margriet Mooren 5x, Cobi Elstgeest en Margré Elsgeest 2x. Warmunda-dames. Tegen de Northa-reserves kon den de Warmunda-dames zich niet veilig stellen. Nor- tha was op alle fronten beter en nam voor rust reeds een 4—1 voorsprong. Na rust scoorden de snellere Noord- wijkerhoutse meisjes gemak kelijk en de vele break-outs zorgden voor een ruime 14 2 nederlaag voor Warmunda. De Warmondse treffers kwa men van Loek Schavemaker en Henriëtte v. d. Hulst. NELLY VAN RIJN ROELOFARENDSVEEN Mary Thuis—Van Rui ten is weer terug aan het tafeltennisfront. Slechts krap twee maanden voor de Europese kampioen schappen, dit jaar in Rotterdam, mocht Tempo- Team ervaren dat zij een bijzonder goed getime de come-back heeft gewerkt. De Treffers-speel- ster (als Mary van Ruiten Nederlands kampioene in 1968 en 1969) klopte bekerwinnares Aukje Colt hof—Wynia, Ellen van der Helm—Kort en Conny van Moorst gedecideerd, waardoor de basis van een niet verwachte overwinning op Tempo-Team werd gelegd. Ook teamgenote Veronique van der Laan was weer helemaal op dreef. Een aantal massages ontwarden haar spieren, waardoor zij voor de derde maal drie overwinningen kon boe ken tegen de Amsterdamse uitzendkrachten. Vero nique en Mary wonnen samen het dubbel, waar door een 73 overwinning mogelijk werd. Nelly Elstgeest liep er wat verloren bij. Nadat zij de tweede partij van Colthof had verloren, moest zij op de stand 51 aantreden tegen Ellen v-d. Helm. Zij speelde een verschrikkelijke goede wedstrijd, maar verloor: 2325; 23—25. Haar laatste partij het stond toen 72 ging op soortgelijke wijze verloren. Gespééld heeft zij wél Stand dames ereklas: MES/REA en De Treffers 36: Tempo-Team 34; Steeds Vooruit 3—2; Gossima en VW 3—0. In bijzonder felle wedstrijd heeft het herenteam van De Treffers de weg naar de kop in de Hoofdklas teruggevonden. Na twee zenuwslopende wedstrijden in de beginfase; Jacques van Ruiten wint met 22—20 in de 3e game van ex-Ereklasser Van Dijk en Hans van der Zwet net als Van Ruiten na 2019 achterstand klopte de jeugdi ge Dumez met 23—21 eveneens in de beslissende game. De der de man van het Zeeuwse Aloy- sius startte daarna met 217 winst, maar moest de volgende games ruim afstaan aan Kees Vesseur. De totaal aangeslagen Zeelanders brachten er in het dubbelspel niet veel van terecht (16—21; 2—21) en toen de co- ming-man van De Treffers Hans van der Zwet hun kop man Van Dijk met 2116 en 21—17 overspeelde, zagen zij het niet meer. Het duurde tot de laatste partij voor zij een tegen- punt konden scoren. Dumez won toen van de té ontspannen spe lende Van Ruiten. Deze forse overwinning op hun konkurrent Alyosius is hoopgevend voor de Veenders. Zij zijn dichter dan ooit bij een promotie. De reser ves van De Treffers herstelden zich. Zij wonnen met 73 van Wibats derde team. Jos van der Veer bleef ongeslagen. Herman van Ruiten won twee- en Leo de Jong eenmaal. Het derde team haalde een punt tegen Bloemen- lust. Wout Heemskerk en Jos van der Meer wonnen twee maal. invaller Kees Verhaar haalde net geen winst. STEEDS VOORUIT Door een ruime 72 overwinning op het Voorburgse Gossima staan de dames van Steeds Vooruit weer op de vierde plaats in de dames-Ereklas. Nora Bakker—Broxterman speelde weer met haar tegen standsters: het werden drie rui me overwinningen. Ditmaal werd zij beter gesteund door Nel van Rijn en Marian van der Helm. Zij verloren resp. van Bleyersbergen en Compeer, maar wonnen hun resterende twee partijen. Door winst in het dubbel werd het 8—2. Het he renteam heeft het moeilijker in de Overgangsklasse. Tegenstan der NO AD versloeg de Warmon- ders vrij gemakkelijk en het was alleen Nol Sikking die er iets tegenin kon brengen. Hij won van Rademaker en Kreu- AVANTI Het ziet ernaar uit dat de wed strijd tegen Maasbree voor Avanti het belangrijkst wordt. De winnaar hiervan zal waar schijnlijk promoveren naar de dames-Ereklas. De dames van Avanti hadden geen moeite met het Rotterdamse Elan. Zij won nen met 9—1 door verlies van Elly Pannebakker. Vreeburg en Smits bleven ongeslagen. Het herenteam haalde een krappe overwinning op Amroba 2. Gro te man was hier Jan van Wet ten, die met drie winstpartijen en een aandeel Sn het dubbel topscorer was. Leo Straathof hielp hem uitstekend bij het dubbelen en wist twee enkelspe len op zijn naam te schrijven. Het bleef bij deze zes winstpar tijen: Wim Smits kwam nét niet tot winst. Bij de junioren gaat het niet zo goed. Theo Louwers won tweemaal tegen VDO, maar daar bleef het bij: 82 voor de Amstelveners. Marièt Pannebakker redde de eer te gen Belcrum, hier werd het 9—1 voor de Bredase meisjes. Het herenreserve-team draait goed: voor de tweede maal werd 'ge wonnen, nu met 73 van Gossi ma. Allen wonnen tweemaal. NSSS De Noordwijkerhouters terug in de afdelingskompetitie gin gen fors van start. De eerste wedstrijd werd een 8—2 over winning op Sth. TSB, waarbij Bert v. Parridon en Piet Warmer dam ongeslagen bleven en Theo Kret nieuw in het team voor Kees Berg eenmaal won. Middels winst in het dubbel werden de eerste schreden naar de landelijke kompetitie goed PIT '5» Het Zoeterwoudse Pit '54 is te leurgesteld, maar erg optimis tisch begonnen aan de strijd ii de degradatiekompetitie. De eerste wedstrijd tegen Phoenix 4 werd met 8—2 gewonnen. Hen ry van Teylingen en Cas Koe mans wonnen al hun partijen, inclusief het dubbelspel. Peter van der Salm won eenmaal. Het damesteam gaat nogmaals trachten kampioen te worden. De 64 overwinning op Scylla was een goed begin. Anneke Koek bleef ongeslagen, mevr. Beereboom won tweemaal, en F. Geest-Schuur een keer. PLAY FAIR Play Fair is vol goede moed be gonnen aan de kampioenskom petitie le klas. In de eerste wedstrijd klopten zij De Tref fers 5 met 7—3. Arnold Heuzen won driemaal. Ruud Mollers tweemaal en Wim van Egmond eenmaal. Voor de veenders was Loek tweemaal produktief. Jos van Ruiten eenmaal. Zeer op merkelijk waren de drie neder lagen van Bert Akerboom. RTC Het Rijnsaterwoudse RTC won ook de eerste wedstrijd. In Voorburg versloegen zij Gossi ma 2 met 64. Joop de Wage naar en Piet van Es moesten eenmaal hun tegenstander feli citeren, maar kwamen ieder met twee overwinningen uit de strijd. Samen wonnen zij het dubbelspel, maar hadden hun puntje van invaller Jan van Lu iing hard nodig om tot winst te komen. Deze verving de zie ke Cor Bouwmeester. DEN BURCHT De Leidenaars hadden een slechte start. Van hun met Peter Frank versterkte team moest Hoogen- dam wegens ziekte verstek la ten gaan en de voor hem inval lende Ketelaar bleek net iets te zwak om tot winst te komen. Nu won Otto Verkerk tweemaal en Peter Frank eenmaal en werd het 7—3 voor DE Lier. Nelly van Rij\ LEIDEN Het Leidse Scylla zal een verbeten strijd moeten voe ren om in de ereklas te kunnen blijven. Dit is gebleken uit het dubbel programma van het af gelopen weekend. De Leide naars wonnen weliswaar zater dag de wedstrijd tegen het pas gepromoveerde TSF, maar bij de benauwde 64 overwinning moet worden ingecalculeerd dat de Schiedammers hun sterkste man Hans Lingen moesten mis sen. Met twee overwinningen waren Anton Wil van Zoelen, en Milan Stencel Scylla's sterkste spelers. Beiden wonnen van Henny Stolk, terwijl van Zoelen als enige Hans van der Broek versloeg. Gerard Bakker kwam niet verder dan een overwinning tegen Cas van Koetsveld, die voor de voor minstens drie wedstrijden uitge schakelde Lingen inviel. Omdat Scylla ook het dubbelspel had gewonnen, kwamen zij nog nét tot een overwinning. Dit lukte bij lange na niet in de topwedstrijd tegen leider Delta- lloyd. Gerard Bakker won van Karei Deken en Anton Wil van Zoelen bracht Frans Schoofs zijn eerste kompetitie-nederlaag toe. Het werd 82 voor de Am sterdammers, waardoor Scylla's kansen op een hoge eindklas sering vrij klein worden. Zij moeten zich echter geen punten laten afsnoepen, dit kan in de nu vrij homogene Ereklas fa taal zijn. Stand Ereklas: - Delta-Iloyd 3—6; Tempo Team 35; Scylla 34; Valkenberg/AMVJ 3—2; STH.TSB 3—1; TSF 3—0. Scylla 2 behaalde de eerste pun ten in de Promotie-Ereklas door thuis van Wibats te winnen. Ka- rel van Schie bleef ongeslagen, zijn voor het eerst opgestelde broer Peter won twee ,:aal en Theo Bakker reikte eenmaal zijn hand uit om zich te laten feliciteren. Door winst in het dubbel werd het 73. Ook Scylla 3 behaalde het eerste punL De thuiswedstrijd tegen Entac leverde hun een gelijk spel op. Wibo van Gennip won tweemaal, Chrispijn en Van Oostenrijk ieder eenmaal. Het dubbelspel bracht hier de beslis sing. Scylla 4 krijgt het moeilijk in de Overgangsklas. Voor de tweede maal werd verloren, nu van Combi. Alle Leidenaars wonnen een partij. Het werd 7-3 voor de mannen uit Wormer- De Roelofarendsveense speler van Docos Ton l'Ami heeft zaterdag voor een welkome verrassing gezorgd. Nadat hij in de eerste kompetitiehelft zijn plaats moest afstaan aan de jongere Gerard van der Klaauw en in de eerste wedstrijd een slechte come-back maakte in het top- team van de Leidse vereniging, kwam hij zaterdag herboren achter de tafel. De spelers van het Deventer Swift moesten alle drie het loodje leggen. Minder goed ging het met kopman Ed Fallaux. Hij won weliswaar van Wijnhout en Huysman, maar moest aan Overweg de eer la ten. Ed was wel tijdig, maar nog niet voldoende hersteld van een griep aanval. Jacques van Veen speelde ook duidelijk beter dan in de eerste wedstrijd. Alleen Overweg (waarvan Ton L'Ami overigens met 21—13; 21—14 won) was hem te sterk. Beide andere tegenstanders versloeg hij. Het thuisspelende Swift won ook nog het dubbel. De uit slag werd nu 7—3 in het voor deel van DOCOS. TOV. Het Noordwiikse TOV heeft een van de lastigste tegen standers in de Promotie-Hoofd klas, 't Hooge Huys, in een uit wedstrijd verslagen. De kans op een snelle terugkeer naar de Hoofdklas is hierdoor veel gro ter geworden. Na een slechte start (2—0 achter) herleefden de TOV-spelers na een bijzonder goed gespeeld dubbelspel. Dank zij een grandioze overwinning van Rudy van Alkemade tegen kopman Klooster (21—13; 14 21; 2115) werden de vijf vol gende partijen gewonnen (52). Via 5—3 werd het 64. Hoopge vend voor TOV was dat Goof van der Hoorn, de jonge nieuwe man in het team weer een partij won. Ted van der Ploeg en Rudy van Alkemade wonnen ieder tweemaal. BRUSSEL - De internationale hockey federatie (FIH) heeft za terdagavond in Brussel de lijst van zestien landen bekend ge maakt, die mogen deelnemen aan het Olympisch hockeytoer- nooi van München. De landen zijn in twee groepen verdeeld. De nummers een en twee van beide groepen gaan over naar de halve finales van het toernooi. De groepsindeling is: Groep A Pakistan. West-Duits- land, Spanje, België, Frankrijk, Maleisië, Argentinië en Oegan da. Groep B: Australië, India, Kenya, Nederland, Nieuw-Zeeland, Groot- Brittannië, Polen en Mexico. Nederland ontmoet in de eerste wedstrijd India. Het Nederlands hockeyteam heeft gisteren in Kisumu voor 2000 toeschouwers de tweede wed strijd tegen de nationale ploeg van Kenya doelpuntloos gelijk gespeeld. Nederland had het in de hitte op het gravelveld be paald niet gemakkelijk, Frans Spits en Andre Bolhuis liepen blessures op en het is nog niet zeker of zij beschikbaar zullen zijn voor de volgende wedstrij den. Beide teams kregen slechts een straf corner toegewezen. Nederland won zaterdag in Kisu mu met 70 van een vertegen woordigend elftal van die plaats. Bij de rust leidde Neder land met 20. LEIDEN. De leider in de eer ste klasse van de LSB, Leider dorp I, had in een bijzonder fel gevecht de handen vol aan Phi lidor IV. De voorlopige stand van l1/,iy2 spreekt boekdelen en derhalve werd een record van zeven afgebroken partijen geregistreerd. Een eerste blik op de standen der hangpartijen doet ons denken aan een kleine en verrassende zege voor Phili dor, doch.daar zes partijen in tweede zitting worden beslist, is er nog van alles mogelijk. Voorschoten I is inmiddels via een 3—7 triomf op Sassenheim 1, na arbitrage, opgeklommen naar de tweede plaats. Leithen I voegde weer een kostbaar puntje toe aan zijn totaal mid dels een gelijkspel tegen Alphen I (55). Voorschoten II geloof de het wel tegen hekkesluiter, Sassenheim I, en daarom was de uitslag van 5—5 een toch te royale beloning voor het non chalante spel van de Voorscho tenaren. In klasse 2B is LSG IV er toch in geslaagd de leiderspositie te be houden, want na het uitspelen van de beide hangpartijen tegen Koudekerk werd het op het nip pertje 5V2—4l/2 voor LSG IV. Philidor V laat Leithen II zeer duidelijk in zijn wollen hemd staan: de score is nu opge schroefd tot V/2,—\y2 plus één hangpartij. Philidor VI won in A zijn laatste afgebroken par tij wegens niet verschijnen van de tegenstander (foei!), zodat Reed I met 7>/£—2% klop kreeg. Poule A van de zestallen-competi tie beleefde zijn laatste wed-, strijdavondje. Naast Bodegra ven II promoveert VTL II naar de finale-groep. VTL II behaal de dit resultaat met een forse 24 overwinning op Leimuiden II. Ook Reed II won zijn laatste match met 24 en wel van Al phen III; Reed II had echter 1 met 60 moeten winnen indien het nog met VTL II gelijk wilde komen. Na de vierde ronde staan de clubs er als volgt voor: Eerste klasse: 1. Leiderdorp I 47. 2. Voorschoten I 4-6. 3. LSG III 46. 4. Voorschoten II 55. 5. Leithen I 54. 6. Philidor IV 43. 7. Alphen I 53. 8. Sassen heim I 5—2. Tweede klasse A: 1. Boskoop I 4—7. 2. Katwijk I 4—7. 3. LSG V 4—5. 4. Alphen II 4—4. 5. Voorschoten III 4—4. 6. VTL I 43. 7. Bodegraven I 41. 8. Leithen III 4—1. Tweede klasse B: 1. LSG IV 4—8. 2. Katwijk II 4—7. 3. Philidor V 46. 4. Leithen II 46. 5. Voor hout I 43. 6. Noordwijk I 42. 7. Rijnsburg 40. 8. Koudekerk 4—0. Derde klasse A: 1. Philidor VI 4 —8. 2. Leiderdorp III 4—8. 3. Noordwijk II 4—4. 4. Katwijk III 4—3. 5. Reed I 4—3. 6. Sas senheim II 4—3. 7. Valkenburg I 4—2. 8. Revanche 4—1. Derde klasse B: 1. Leiderdorp II 4—8. 2. LSG VI 4—7. 3. Philidor VII 4—6. 4. Boskoop II 4—6. 5. Sassenheim III 42. 6. Leimui- den I 4—2. 7. Roelofarendsveen 41. 8. Noordwijk III 40. Zestallen-competitie: eindstand: Poule A: 1. Bodegraven II 4—7. 2. VTL II 4—5. 3. Reed II 4—5. 4. Alphen III 4—2. 5. Leimuidee II 4—1.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 14