Rijnlands clubmatch 'n boeiend evenement Nog geen oplossing storten huisvuil in de Piaspolder Tweede lustrum van Philatelica Gouden jubileum Excelsior Raad Koudekerk gaat praten over verkeer Golf van inbraken Alkeniade overspoeld Alma Materkoor viert jubileum met mooi concert PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 24 JANUARI m Forwodians na rust geklopt door Blitz VOORHOUT Forwodians heeft tegen Blitz bij lange na niet het peil kunnen benaderen, dat vori ge week gehaald werd tegen Springers. Het was ook een bijzonder eigen aardige wedstrijd, want om on verklaarbare redenen konden de Forwodians in de tweede helft geen goed meer doen in de ogen van de scheidsrechters en moest de ene Voorhouter na de andere (Frans Buck, Christiaan Uhlowbeck, Johan Koning en Paul Koning) naar de kant voor persoonlijke fouten. De mooie voorsprong van bij de rust (34- 28) ging daardoor uiteraard te loor. Uiteindelijk werd het een 66-52 nederlaag. Forwodians II verloor tweemaal. Van LUSV III met 32-27 van Al phen 2 met 64-24. De dames verloren van Esso SC met 16-15. LISSE In de bedrijfskla- verjascompetitie heeft Elka verloren van Van Stein met 140-129, Elka won van Van Zanten met 145-135. Sikkens en Draka deelden de punten met 132-132 en de Vlinder mannen lieten de Gasman- nen van het GWB achter zich met 138-132. LEIMUIDEN De Chr. Ge mengde Zangvereniging "Excelsior" heeft ter gele genheid van het vijftig-jarig bestaan zaterdagmiddag in zaal Keyzer een receptie aangeboden. Deze zangver eniging bestaat thans uit 29 dames en 11 heren en staat onder leiding van de dirigent Heil te Amstelveen. Burgemeester H.L. Breen her innerde aan de oprichting op 22 januari 1922, een angstige tijd was destijds achter de rug. De mensen hadden ge durende de eerste wereldoor log onder geestelijke span ning geleefd. lederen houdt zich graag bezig met wat ontspanning. Een zangvereni ging oprichten is gemakke lijk, maar een dergelijke vereniging 50 jaar in stand te houden is een moeiliiker zaak. Dit getuigt van opoffe- ringspezindheid en trouw. Er is ook een kinderkoor, zodat de basis voor toe'-omstige mogeü'kheden is pelegd. Jannie Zeldenrust zei nemers het kinderkoor een gedicht'e op. De Heer Brune. voorzit ter vnn de Koninklijke Bon^ van Zang en Oratoriumver enigingen, zei dat het heel moei'ijk is een zangkoor in stand te houden. Grasso-Nami organiseert op 3 februari a.s. te Leiden de mani festatie 'Licht op Lucht' over pers lucht en persluchttoepassingen. U zult er geen compressoren of an dere apparatuur zien, maar u krijgt door middel van een nieuwe metho de van snelle informatie overdracht gecomprimeerde voorlichting over o.a, betere en goedkopere werkme thoden door toepassing van pers- luchttechniek. Voor 'Licht op Lucht' kunt u een toegangsbewijs aanvragen bij: GHa55n-nami Mercurlusatraat 7, Nijmegen Alphen De heer Chr. van der Mark heeft gisteren de pause lijke onderscheiding Pro Ec clesia gekregen. Na 28 jaar het St. Bonifaciuskoor leiding te hebben gegeven heeft de heer Chr. van der Mark af scheid genomen als dirigent. De eucharistieviering in de Bonifaciuskerk werd gecele breerd door mgr. Simonis. Na afloop van de dienst werd een afscheidsreceptie gehouden in de Sint Jozefzaal. De heer Van Leeuwen, de voorzitter van het koor, overhandigde de heer Van der Mark een grote foto in lijst van koor. Pastoor Velthuyse sprak namens de parochie woorden van dank. Daarna kreeg de heer Van Leeuwen nogmaals het woord ont de heer Van der Mark tot erelid te be- Peuterspeelzaal wordt gesteund KATWIJK Nadat in een in okto ber gehouden raadsvergadering de steun aan de stichting Peu terspeelzalen, hangende een fi nancieel onderzoek niet werd verleend, blijkt dit onderzoek gunstig te zijn uitgevallen. Conform het advies van de com missie van soc. zaken en volks gezondheid zal de raad worden voorgesteld akkoord te gaan imet een eenmalige uitkering groot ƒ1305 zijnde de resterende huurschuld. Voorts zal de zware last van de huur voor het gehele bedrag als subsidiefactor worden aange merkt. Speelhoekje in nieuwe politiepost KATWIJK Gezien de sleet conditie van de huidige polit post op het strand, zal een nii we permanente politiepost j bouwd worden nabij de strai afrit voor het WV-kantoor. Met opzet is deze plaats gekozi daar de post ongeveer ligt midden van de strandpost Noord Zuid van de Katwijk redding-brigade en daardoor I waking van het strand eveni dig kan worden verdeeld. 1 gebouwtje zal een wachtruin voor het personeel bevat! voorts een keuken, toiletten bergkasten. De wachtruimte zodanig ruim zijn, dat een d( als speelhoek voor verdwaal kinderen kan worden ingericl Ook de post van de KRB. op k Noorderstrand zal vernieui worden, deze komt te staan de grens van het verpachte- vrije strand. Dreigend tekort aan kader bij CNV-Noordwijk NOORDWIJK „In NW-krlnf wordt de polarisatiegedac naar voren gebracht, m naar mijn mening is dat de k veertig jaar terugdraaien", dus de heer Van den Win hoofdbestuurder van de Bedrijfsgroepencentrale tijdi de gecombineerde jaarverga ring van de Chr. Bond i werknemers in agrarische drijfstakken en voedings ind trie, Chr. Metaalbedrijfsbond Chr. Bedrijfsgroepencentrale. Over de economische situatie de heer Van der Windt ore meer, dat in de onderneminj meestal selectieve ontsla) vallen, mensen, die op de een andere manier gehandicapt door leeftijd, ongeschooldhi Er zullen maatregelen getrof moeten worden om deze men op te vangen. De plaatselijke voorzitter klaaj in zijn openingswoord over aktiviteit van de leden die o het algemeen gering is. Het zoek aan de vergaderingen 1 te wensen over, vooral van jongeren, waardoor er een kort aan kader ontstaat. len. De in de nota aangevoe argumenten pleiten evenwel voor deze plaatsbepaling. b. Ter ontlasting van de Ki laan, dient aan de Hoogewa een zwaardere functie te den gegeven en behoeft ver ding, zulks in relatie tot de i leg van wat in de nota de telijke randweg" wordt noemd. c. De Kerklaan dient slecht i rekt aansluiting te hebben de aan te leggen provint weg nr. 26, zulks via de lijke randweg". Via laat noemde weg en de Hoogewi kan het doorgaande verf worden verwerkt, terwijl het terne verkeer van of naar nieuwe wijk via de Kerk kan worden verwerkt. Aangezien de problematiek i die hiervoor onder ,,d" w gesteld te nauw verwevei met de definitieve keus val richting van de noodzake dorpsuitleg is het B. en W. mogelijk, gezien het door raad terzake van de keuze het ruimtelijk model eerdel genomen standpunt, een spraak van de raad hiervrx vragen. B. en W. zullen dal een later stadium op terug men. LEIDEN De I.V. „Philatelica", afdeling Leiden bestond op 2 de cember 1971 tien jaar. De afde ling, ontstaan uit een perso- neelsclubje van Olos Leembrugge en uitgegroeid tot een vereniging met 170 leden, zette luister bij aan dat heug lijke feit door de uitgifte van een jubileum enveloppe en door een tentoonstelling, die zaterdag middag in „De Lakenhal" ge opend werd. De tentoonstelling, samengesteld uit elf inzendin gen, omvat drie categorieën: motiefverzamelingen, landen en poststukken. De mooiste inzen ding is wel die van de zegels 1, 2 en 3 van Nederland, waaraan een indrukwekkende studie ten grondslag ligt. Bijzonder inte ressant is ook de verzameling Engeland, waarin een complete plaat „One Penny Red 1856-1864" getoond wordt. Onder de motieven rijn van zelfsprekend flora en fauna en ruimtevaart maar imposan ter is de verzameling van Ne derlandse poststukken met een zelfde zegel. Voor de 11.000 Ne derlandse Philatelica-leden is de Lakenhal dezer dagen een bede vaartsplaats met een bijzonder stempel moV ook nietverza- melaars kunnen er rich de ogen uitkijken. ALKEMADE In de afgelopen dagen is Roelofarendsveen en omgeving het werkterrein ge weest van inbrekers. Van don derdag op vrijdag werd kapper Van Rhoon aan het Westeinde met een bezoek vereerd. Hier kwam men via het W. C.-raam naar binnen en werd voor plm. 1 800, aan kassageld ontvreemd. Vrijdagavond profiteerde men van de afwezigheid van de bewoners en werd tussen 6 en 10 uur op niet minder dan 6 plaatsen door het forceren van deuren of ra men toegang tot de woningen verschaft o.a. in een woning aan de Chrysantensingel, een woning in de Lelièstraat, 3 wo ningen in de Meerkreuk en in een woning gelegen naast dr. Kreuze aan de Populierenstraat. Het merkwaardige van deze 6 inbraken was dat alleen huis raad en meubilair over hoop werd gehaald maar van aanwe zige waardevolle artikelen of geld niets werd ontvreemd. En nog was het niet genoeg want van zaterdag op zondag i Nieuwe Wetering het werkter rein en werd ingebroken in café Hoogenboom en in het Cultureel Centrum. Hier nam men voc wat pakjes zware shag mee mede het aanwezige fooiengeld van de bedienster. De politieee dienster. De politie heeft de heeft de zaak in onderzoek r kon nog geen mededelingen doen over e.v. daders. len B. en W. nader advies aan de raad uitbrengen over deze belangrijke materie. Naar aanleiding van de opmer king van de heer Van der We reld, dat bij de kandidaten voor het lidmaatschap van het Inter gemeentelijk overlegorgaan Noordoostelijk Zuid-Holland niemand vertegenwoordigd uit de Protestants-Christelijke fracties, volgden liefst zes stem mingen, eer de samenstelling rond was. Namens het college werden gekozen wethouder Fa- ber en als plaatsvervangend lid wethouder Van der Laan. Uit de raad werden tenslotte gekozen de heer van Wieringen en zijn plaatsvervanger de heer Venhuizen. Ondanks een uitvoerig technisch rapport van de gemeente-archi tect De Feij, waarin afwijzend geadviseerd werd op het zoek van de heer Elstgeest zijn gemeentewoning te mogen groten, besloot de raad met 56 stemmen het afwijzende advies van het college te verwerpen, zodat de verbouwing zij het op eigen risico kan doorgaan. De raad verleende medeweriring aan een verzoek van het be stuur van de Katholieke school te Hoogmade om 3500 gulden beschikbaar te stellen voor het vervoer van leerlingen naar de Kerk-sportzaal te Woubrugge, alsmede voor de huur van deze lokaliteit. LEIDEN Er zijn dit weekeinde In Leiden twee auto's gestolen. In de nacht van zaterdag op zon dag werd een witte Citroën ID, kenteken 33-81-HK op het Plant soen gestolen. In dezelfde nacht werd ook een witte Opel 1700, kenteken 55-47-AG op het Pieters plein ontvreemd. LEIDEN De televisie met haar schaatskampioenschappen kon gisteren voor de vele honden liefhebbers uit den lande niet wedijveren met de jaarlijkse clubmatch van de Kynologen- club „Rijnland". Met honderden kwamen ze naar het spektakel in de Stadsgehoorzaal, waar 162 honden In een grote variatie van rassen nauwlettend door de jury gemonsterd werden. De be zoekers in de grote zaal en op de overvolle balcons konden ge nieten van een vlotte non-stop show van honds schoon. Exposanten en publiek hadden plezier in de bondige uiteenzet ting van de goede en minder goede eigenschappen van de voorgeleide dieren en herhaal delijk konk er applaus, wanneer er honden met de hoogste kwali ficatie bekroond werden. De dieren hielden zich voorbeeldig. Geen hels geblaf, geen woeden de uitvallen; het was alsof ze begrepen dat ze hun beste poot je moesten vóórzetten tot meer dere eer en glorie van hun ras en van hun baas. Uiteindelijk kwamen achttien honden in de kampioensklasse. De ereprijs, geschonken door de gemeente Leiden, werd met toe passelijke gelukwensen uitge reikt door wethouder J. Lijten. In haar slotwoord dankte me vrouw drs. C. O. van Buuren- Venenbos het echtpaar Smits voor het vele voorbereidende werk, waardoor de Rijnlandse Clubmatch steeds zo'n vlot en gezellig verloop heeft. De eerste dieren in de kampioens klasse waren: 1. Saluki van mevr. A. Jamaloedin-Smits, Den Haag, met ereprijs van de gemeente Leiden; 2. Schotse terrier, mevr. A. A. J. Smits- v.d. Broek, Leiden, ereprijs Leidse Courant; 3. Engelse Coc ker Spaniel, mevrouw C. H. van Asch van Wijk-Verschoof, Dus- sen; 4. Dwergpoedel, mevr. N. L. Busser-v.d. Kasteele, Wasse- KOUDEKERK AAN DEN RIJN De raad gaat dinsdag op nieuw een stukje toevoegen aan het in voorbereiding zijnde structuurplan van deze gemeen te. Thans betreft het de ver keersproblematiek, waarover Ir. P. de Knegt, verkeersdeskundl- ge van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland een verkeersnota samenstelde. naar; 5. Flat Coated Retriever, mej. L. Geldermans, Voorburg, Boston terrier, mevr. C. J. Koud- ijs-baronesse Taets van Ame- rongen, Doorn; Welsh terrier, B. van Dijk, Voorburg. Beste hond van de Clubmatch: Chow- Chow, mej. M. N. Deul, Oegst- geest; Beste in hun klasse: Her dershonden: Schapendoes, mej. W. L. Kok, Scheveningen; Waak- en Verdedigingshonden: Duitse Dog A. M. Vork, Nieuw Vennep; Terriers; Sealyham terrier, mej. J. Tekelenburg, Den Haag; Lopende honden en dashonden: Langharige das hond, mej. C. K. Scholz, Lei den; Gezelschapshonden, Chow- Chow, mej. M. H. Deul, Oegst- geest; Britse jachthonden: Flat Coated Retriever, mevr. M. Mo lenaar-van Nimwegen. Niet-Brit- se jachthonden: Kooikershond je, G. J. Snaak, Bodegraven; Windhonden: Saluki, mevr. A. Jamaloodin-Smits, Den Haag; Dames-hondjes: Lhasa Apse, mevr. Y. Mewis, Antwerpen. Woubrugge Tijdens de raads vergadering bracht de verkie zing van enkele leden van het Intergemeentelijk Overlegor gaan Noordoostelijk Zuid-Hol land nogal wat moeilijkheden met zich. Ook een beroep schrift van J. W. Elstgeest te Hoogmade verdeelde de gemoe deren. Opmerkelijk was dat geen der raadsleden uit Wou brugge op de hoogte was van de plannen tot de bouw van een Dorpshuis te Hoogmade, waar voor reeds een werkcomité is opgericht. Een belangrijk Ingekomen stuk was een schrijven van de Aan nemers Mij Van der Meijde uit Koudekerk, die vergunning vroeg om huisvuil, afkomstig uit verschillende buurtgemeen- ten, te mogen storten in de die pe Plaspolder langs de Wijde Aa. Destijds beschikte de raad afwijzend op een dergelijk ver zoek. Na overleg met G.S. zul- LEIDEN Het Alma Materkoor bestaat 35 jaar. Dit was voor het koor een bijzondere aanlei ding, de eucharistieviering in de Hartebrugkerk zondagavond op te luisteren met het zingen van de Missa brevis van W. A. Mo zart en het Te Deum van Hen drik Andriessen. Pastoor Wortelboer gedacht in zijn preek dit heuglijke jubi leum, en verbond de vreugde van het zingen met het spreken tot God, maar dan ieder in zijn eigen taal. Een „Te Deum laudamus" is een hulde aan God en mede door dit koor en deze muziek komt men in de stemming hem te loven-, zo zei hij. Beide uitgevoerde werken, maar vooral ook het prachtig gezon gen „Te Deum", gaven deze kerkdienst een wel heel bijzon der reliëf. Het Alma Materkoor stond onder leiding van Nico Schrama. Jan van der Meer zorgde voor een uitstekende or gelbegeleiding. Na de kerkdienst volgden de fees telijkheden: de huldiging van vijf -eigenlijk acht- jubilarissen, drie koorleden, die hun beste krach ten sinds de oprichting hadden gegeven, en vijf die het koor ge durende vijf en twintig jaar hadden gediend. Dit memoreer de de voorzitter van het Alma Materkoor, de heer C. van der Drift, die eerst de drie „oudst- gedienden" voor het voetlicht riep, te weten de heer H. Buis en de dames M. van Woerkom- van Zijp en E. Ph. Aalders, van wie de laatste als penningmees- teresse het Alma Materkoor door zware tijden had geloodst. Dit zag zij beloond met een gou den speld met briljant, en een oorkonde van de Koninklijke Bond van Zang- en ratoriumver- en'gingen. Gouden soeld én oorkonde ontvin gen ook de tv.ee reeds genoem de leden alsmede de dames M. Sta!>ts-K-~b'heck. J. Meyer-Hoo- "0 "en. J. Vogo'n-nng- van R'et, tt ,0.-t cn de beer G. den Hol'ander, die de vijf en twintig jaar bij het Alma Materkoor hadden vol gemaakt. Voorzitter Van der Drift schetste in het kort het wel-en-wee van het vijf en dertig jarige koor: Aan het eind van rijn nota conclu deert de heer De Knegt, dat de volgende punten thans om een uitspraak van de raad vragen: a. de plaats van de nieuwe brug. b. de verbreding van de Hooge- waard. c. de aanleg van de oostelijke randweg. d. de extra wegenaanleg bij rea lisering van de Kerkewijk of de wijk in de Lagewaardsche pol der. Deze vraagpunten kunnen, voor zover het betreft de punten a tot en met c, in positiever zin worden beantwoord. a. Het is na. de mening van B. on W. juist, dat een nieuwe brug wordt gesitueerd tegenover de Lagewaard. In hoeverre as pecten van nautische aard op deze plaats van invloed zijn, kunnen B. en W. niet beoorde- de dreiging van de bezetting ge durende de oorlogsjaren, maar het niettemin moedig (clandes tien) doorgaan, met de herrijze nis direct na de oorlog, toen het Alma Materkoor als eerste een bevrijdingsconcert (met orkest) gaf in een uitverkochte Pieters kerk; de vooral moeilijke finan ciële omstandigheden van de laatste jaren, maar die, dank zij subsidies, waren opgelost. De heer Van der Drift wendde zich voorts nog tot de heren C. Zandbergen, medeoprichter en eerste voorzitter van het Alma Materkoor, en J. van der Meer, met wie het koor bijzondere banden onderhoudt. Nadat de heer Den Hollander aan me vrouw Van Woerkom nog een zilveren vaas met inscriptie had aangeboden, bleven allen nog geruime tijd gezellig bijeen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4