Officials hebben het in !allye Monte Carlo veel zwaarder dan coureurs Verontwaardigde sponsor wekt verbazing bij NTTB Peter Post: „Ik sterf nog eens op de fiets" Hockeyroes in Kenia Skisucces van Pröll BEIDE PARTIJEN OVERTUIGD VAN GROOTSTE GELIJK Stewart: Geen commentaar op race-circuit in Zandvoort Jackie Stewart won Grote Prijs van Argentinië Sportwerek SPORTBIJLAGE MAANDAG 24 JANUARI 1972 j Pröll in actie SAINT GERVAIS De Oosten rijkse skister Annemarie Pröll heeft de overwinning behaald in de reuzenslalom van Saint Ger- vais, die meetelt voor het klas sement om de wereldbeker. De tweede plaats was voor haar landgenote Monika Kaserer, die over de twee manches bijna drie seconden achterbleef. Annemarie Pröll "heeft nu de lei ding in het klassement voor de wereldbeker. Zij wordt gevolgd door de Frangaise Frangoise Macchi, die in Saint Gervais niet bij de eerste tien kwam. DEN HAAG De heer J. M. Smits, sponsor van de tafel tennisvereniging Odion in Terborg, voelt zich zeer door de NTTB benadeeld. Zijn vereniging organiseerde gis teren een toernooi, waarvoor verschillende topspelers uit genodigd waren. Zijn propa- ganda-actie waar, hij naar zijn zeggen zeer veel geld had ingestoken bleek jongst leden vrijdag vergeefse moeite. Uit een krantebe- richt vernam hij, dat de spe lers er de voorkeur aan had den gegeven in Utrecht aan de start te verschijnen bij het Iduna-toernooi. Onmiddellijke actie van een zeer verontwaardigde heer Smits was het gevolg. Hij verstuurde een tele gram naar het bondsbu- reau t.a.v. de heer Scharro, waarin hij eiste dat de bond de spelers voor Utrecht een speelverbod zou opleggen. Indien dat niet het geval zou zijn, kondigde hij aan, dat er een schadeclaim van vijfhon derd gulden per speler of speelster zou worden inge- De heer Scharroo, penning meester van de NTTB rea geerde dit weekeinde: „Een erg verwarrende situatie. Het onduidelijk gestelde tele gram eindigde met de mede deling, dat er nog nader be richt per brief zou volgen. Het is ronduit een belachelij ke zaak. Ik kan me voorstel len dat Odion teleurgesteld is, dat de topspelers geen ge volg aan de uitnodiging heb ben gegeven. Het is hun goed recht om Iduna te pre fereren. Wat deze man vroeg is een onmogelijkheid. Zou den wij hierom een speelver bod op moeten leggen? Die schadeclaim zie ik niet zit ten. Waar zou hij deze moe ten indienen. Bij de bond: Zo ja om welke reden? Voorlo pig wacht ik maar rustig die beloofde brief af, momenteel kan ik nog niets doen". Gelijk Voor de heer Smits staat zijn gelijk vast. Hij legt uit waar om. „Er is een regel bij de tafeltennisbond, dat er op een dag maar door een ver eniging een toernooi mag worden georganiseerd. Lang van tevoren stond voor ons de datum vast. Alle maatre gelen waren getroffen. Door een uitgebreide reclamecam pagne was het toernooi aan iedereen bekend. De rthal was afgehuurd. Enfin, alles was in kannen en kruiken. Toen kwam ons ten ore dat een vereniging op dezelfde dag een toernooi in Utrecht organiseerde. De heer Prik van de bond heeft ons toen opgebeld om te vragen of wij daarmee akkoord gingen. Na enige aarzeling hebben wij onze toestemming gegeven op voorwaarde, dat er in Utrecht geen topspelers aan de start zouden komen. De heer Prik heeft ons die ga rantie, weliswaar mondeling, gegeven. Het bericht, een krantebericht notabene, dat wij achter het net visten, kwam dan ook als een don derslag bij heldere hemel. Ik zal het hier echter niet bij laten zitten. In eerste instan tie maakte ik Odion nog ver wijten en heb ik gedreigd me als sponsor terug te trekken. Maar na ruggespraak met het bestuur zag ik in dat de fout onmiskenbaar bij de heer Prik en dus bij de bond lag. Ik zal morgen (maan dag red.) nog een aangete kende brief sturen, waarin ik mijn standpunt bekend maak. Reageert men niet, dan deins ik er niet voor te rug, desnoods via de recht bank een uitspraak te ver krijgen. Het geld is niet eens het belangrijkste, maar ik ben hier voor aap gezet. En dat neem ik niet, nu ga ik door." De heer W. Prik, bondscom- reageert op de be schuldigingen van de heer Smits met een hartelijk ge lach. „Hoe kan ik nu aan ie mand garanties geven, dat spelers ergens naar toe zul len gaan. Ik ben geen promo tor die zoveel man onder con tract heeft staan en kan zeg gen: Ga jij zondag daar naar toe. Ik stel voor de bond alleen maar vast, wan neer de verenigingen de di verse toernooien kunnen hou den. Van een regel, dat i de sponsor uit Doe maar een vereniging iets zou mogen organiseren weet ik niets. De spelers worden uit genodigd, niemand kan ze verplichten. Trouwens, als men een toernooi organiseert doet men dat dacht ik voor de tafeltennissport en niet voor de komst van topspe lers. Een kort geding? Daar ben ik niet bang voor. De zaak ligt immers zo duide lijk." PAUL HOVIUS Albert van Midden was zaterdagavond het middelpunt van een feestje. Hij vierde zijn 24ste verjaardag en daar moest natuurlijk op gedronken worden. Van links naar rechts: verzorger Jan Heck, Albert van Midden, zijn zuster en zijn moeder. ROTTERDAM „Een scheur in de linker bekkenkam", werd in het Rotterdamse ziekenhuis „Dijkzigt" geconstateerd nadat de röntgenfoto's van de heup van Peter Post waren ontwikkeld. Een op zich ongevaarlijke frac tuur, die door langdurige rust ten minste zes weken) kan ge nezen. Voor Peter Post is deze simpele breuk een groot probleem. Wat nu? Zal ik als 38-jarige nog te rug kunnen komen? vragt hij zich af. Het gebeurde vrijdagavond acht minuten over tien, toen de Rot terdamse zesdaagse zijn tweede etmaal net was ingegaan. De koppelkoers was in volle gang en Sigi Renz zou zijn maat Post met een machtige zwaai in de strijd brengen. Er ging echter iets mis. Zaterdagmiddag had Peter Post de fout ontdekt. „Het was nonchalance, veroor zaak door routine. Sigi en ik zijn zo ervaren dat wij bij het aflossen niet meer ten volle ge concentreerd zijn. Het is een re flex geworden. Zo kon het ook gebeuren, dat Sigi mijn arm iets te lang vasthield, waardoor zijn voorwiel dubbel sloeg en wij tegen de grond gingen". hIk kom terug en waarschijnlijk heel wat sneller dan ze hier denken. Ze vergeten dat ze met een wielrenner te doen hebben". Anders j,Het is anders dan twee jaar ge leden, toen ik in Berlijn zeven weken zwaar ziek lag en ieder een Peter Post had afgeschre ven. Toen heb ik gevochten om op mijzelf een overwinning te behalen. Het was toen een kwestie van erop of eronder. Nu echter mankeer ik lichamelijk niet zoveel en gaat het er dus om of dit niet het moment is om te zeggen „Ik stop". Die gedachte alleen al is onverdraaglijk voor me. Ik zou voorlopig niet kun nen leven zonder de bevrediging die het wielrennen mij schenkt. Met een overwinning ben ik nu noc net zo blij als in 1957, toen ik met Harm Smits in Chicago mijn eerste zesdaagse won. Daarbij komt dat in die zeven tien jaar van mijn carrière het wielrennen voor mij een levens voorwaarde is geworden. Daar om geloof ik dat ik nog eens zal sterven op een fiets". Actief Peter Post wil ook als hij met wielrennen zou moeten stoppen, in de wielersport actief blijven. „Niet als ploegleider of iets der gelijks. Nee, ik denk meer in de richting van zesdaagse-mana- ger. Ik ben al eens benaderd voor een dergelijke functie. Het is namelijk een feit dat vele zesdaagsen zullen verdwijnen als men ze niet beter gaat orga niseren. De meesten van de wedstrijdleiders hebben er ei genlijk geen flauw benul van wat een zesdaagse nu eigenlijk wil zeggen. Ze klungelen maar wat aan. Alles moet echter tot in de punties worden geregeld. Van de eerste tot de laatste mi nuut van elke dag moet er een schema zijn, waarop het pro gramma tot in details is uitge werkt. Veel renners zijn net kinderen. Geef je ze een vinger In het Dijkzigtziekenhuis in Rot terdam peinst de keizer van de zesdaagse, Peter Post, over de toekomst die hij in dienst van het wielrennen wil doorbrengen. dan nemen ze de hele hand. Ze hebben een strenge leiding no dig om het publiek waar voor zijn geld te bieden. Ik weet wel, er wordt vaak gezegd: de men sen merken het toch niet. Nou vergeet het maar. Ze willen kwaliteit zien of ze blijven weg. Je kunt ze niet meer bedonde- „Wat dat betreft geloof ik dat ik een hoop goeds zou kunnen doen". ROTTERDAM In het bijpro gramma van de internationale bokswedstrijden die maandag 31 januari in het sportpaleis in Rotterdam worden gehouden, zijn twee wijzigingen gekomen. Halfzwaargewicht Bert Nikkelen Kuyper ontmoet in plaats van Jose Guillois (Fr) diens landge noot Toni Oudina. Veder Iwan Roesli (Amsterdam) maakt zijn prof debuut tegn Francesco Giardono, een in België wonen de Italiaan. MONTE CARLO. Het We- reld-op-Wielenteam heeft in de beginfase van de 41e Ralley Monte Carlo een on verwachte tegenslag moe ten verwerken. De Ford Escort Mexico van Rob Slotemaker en Ferry van der Geest, in Warschau ge start, kwam niet verder dan Oltsztyn. De combinatie heeft de strijd moeten staken wegens proble men met een klep van de mo tor, een euvel waarmee de Fords Escorts al op de heenweg naar de Poolse hoofdstad wer den geconfronteerd. „We kregen al kort na de start te maken met een klepspeling bij een van de cilinders," aldus Ferry van der Geest, „die speling hebben we steeds moeten bijstellen. Op den duur werd het een onhoud bare situatie." Achter Slotema ker—Van der Geest reed de tweede Escort van het W.O.W- team, Gijs van LennepJoost Klein. Een gebroken klepveer dreigde Gijs van Lennep uit te schakelen. Daarop werd besloten de veer van de cilinder van Slotemakers wagen, die toch vrijwel steeds dienst weigerde, te monteren in de motor van Gijs van Lennep. Er zou getracht worden Slote maker en Van der Geest in de wedstrijd te houden door hun Escort tegen de reglementen in r—te laten trekken door Van Lennep tot de volgende contro le. Dat gelukte echter niet. Het definitieve einde kwam voor de Nederlandse combinatie toen een brandje in hun wagen uit brak, dat met een handblusser werd bedwongen. Een ernstig ongeluk overkwam de tweevoudige winnaar van de Ronde van Europa, Kurt Wald- ner. Op een verijsd deel van de weg slipte de Opel Ascona van de 34-jarige Westduitser. De wa gen sloeg over de kop en kwam in een sloot tot stilstand. Wald- ner werd opgenomen in het zie kenhuis van Regensburg. De 264 gestarte deelnemers heb ben op de eerste dagen door de betrekkelijk milde weersomstan digheden nauwelijks moeilijkhe den ondervonden. Gistermiddag waren in totaal slechts vijftien equipes uitgevallen. Alle kans hebbers waren op dat moment nog in de strijd en geen van hen had strafpunten opgelopen. Moeilijker dan het ralley leger- op-wandeltocht hadden de offi cials het. In de Franse Alpen en ook de Pyreneeën hadden sneeuwstormen enige bergpas sen onpasseerbaar gemaakt. Ij lings werden sneeuwruimploe- gen ingeschakeld om de barriè res op te ruimen. Indien zij daarin niet zouden slagen, zal het parkoers worden omgelegd. De Zweed Bjoern Waldegaard, fa voriet nu de sneeuw slechts plaatselijk op de route naar Mo naco voorkomt, was uitermate tevreden. Met zijn Porsche 911 S was de oud-winnaar steeds aanmerke lijk voor op het tijdschema zo dat hij alle tijd had om te rus ten. weg, waarover de rijders moes ten passeren, was geblokkeerd. Inwoners van het Franse plaats- letten. In samenwerking met de brandweer werd de weg op tijd weer vrij gemaakt. je hadden takken en autobanden Uit de negen startplaatsen in Eu- in brand gestoken om de door- ropa zijn de volgende aantallen komst van de deelnemers te be- deelnemers vertrokken voor de rit naar Monte Carlo, dat van middag na 63 uur rijden werd bereikt: Oslo 27, Warschau 41, Monte Carlo 35, Frankfort 42, Almeirq 49, Lissabon 7, Glas gow 7, Athene 30, Reims 26. NAIROBI Nog geen twintig uur na aan komst in Kenia, waar het Nederlands ijs- hockey-elftal de komende weken een aantal wedstrijden speelt, kwam het reeds in ac tie. Op een stoffig grasloos veld versloeg Nederland in Nairobi een vertegenwoordi gend team van Nairobi met 3-0. De drie doelpunten, die na de rust werden gescoord kwamen op naam van Ties Kruize en Je roen Zweerts (2) Coach Ab Grimbergen zette in verband met de vermoeienissen van de vliegreis, die de meeste spelers nog in de benen hadden en de overgang van de Hollandse winterkou naar de Afrikaanse zon (24 graden) alle achttien beschikbare spelers in. Het Neder lands elftal komt op 7 februari terug naar Nederland. Het Nederlandse hockey-elftal heeft ook zijn tweede wedstrijd tijdens de toernee door Kenia gewonnen. Het werd te gen Oeganda in Nairobi een zege van 1-0. Het doelpunt werd reeds in de derde minuut gemaakt door rechtsbuiten Frans Spits. On middellijk na de treffer ging Oeganda sterk in de aanval, maar de Nederlandse defensie gaf geen krimp. In de tweede helft luwde het offer.s'ef van de Afrikanen en veel moeilijkheden deden zich voor het Nederlandse doel niet meer voor. BUENOS AIRES De werek kampioen der formule I-Cd reurs, de Schot Jackie Stewai heeft in Buenos Aires, zondag de eerste race voor wereldkampioenschap wordt gehouden, gewelga commentaar te geven op de ruchten als zouden hij prominente collega's dit jt niet willen starten in de Nedr Jandse grand prix op het clra van Zandvoort. Stewart zei wel dat Zandvoort a gevaarlijk circuit is en nog heel wat zal moeten get» ren om het veilig te maken.A Schot heeft het circuit op Uk cember in gezelschap van t* leden van de internationale i tosportcommissie geïnspecter en heeft zijn bevindingen p brief medegedeeld aan vert genwoordigende Nederlandse r ce-instanties. Een dergeü schrijven is ook uitgegaan nai de Koninklijke Belgische au! mobieiclub met betrekking I Ihet circuit van Spa. BUENOS AIRES De Brit J» kie Stewart heeft gisteren het circuit van Buenos Aires I grote prijs van Argentinië wonnen. Stewart verover daarmee de eerste 9 pun: voor het wereldkampioensch 1972. Stewart beheerste de van de formule-1 wagens v start, gegeven door oud-were kampioen Juan Manuel Fangi tot finish, 95 ronden en 317,K km later. Stewart reed een i rell-Ford. Voor meer dan 100.000 toescho wers langs het parkoers v 3414,29 meter eindigde Dei Hulme (Nw. Zeel.) met Mcl ren op de tweede plaats. Jac Ickx (Bel) met Ferrari wt derde doordat Frangois Cev (Fra) met Tyrrell-Ford, die kort voor het einde op de dei plaats lag. tot het elftal uitvi Iers behoorde. De uitslag van de grote prijs Argentinië is: 1. Stewart (G met Tyrrell-Ford 95 rond 317.822 km in 1 uur 57 minui 58.82 seconden, gemiddel 161,463 km per uur. 2. Huil (Nw. Z.)—McLaren 1.58.24,78; Ickx (Bel)—Ferrari 1.58.58,1 4. Regazzoni (Zwi)—Ferr 1.59.05,54 5. Schenken (Aus) Surtees 1.59.07,93 op een rond 6. Peterson (Zwe)—Mat 1.58.32,77 op twee ronden: Reutemann (Arg)—Brabhf I.57.59,03: 8. Pescarolo (Fra) March 1.58.36.12; 9. Ganl (Nw.z.)BRM 1.58.40,31. Marko (Oos) - BRM 1.58.53,1 II. Lauda (Oos)—Mar 1.58.54,41. UTRECHT De 17-jarige Ru Wielart (Haarlem) heeft zat dag tijdens indoor-atletiekwi strijden in Utrecht het Ne<J landse jeugdrecord hoogspt gen verbeterd en gebracht 200 meter. Het oude reco stond sedert 20 maart van I vorig jaar met 1.96 meter naam van Jan-Willem Boogm (Hellas). DEN BOSCH. In de eerste di sie van de Nederlandse com| titie werd zondagavond de i hockeywedstrijd Den Boscl Olympia Antwerpen gespet Den Bosch won voor 500 B schouwers met 6—3. De stand per periode waren: 0—1. 4—1.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 12