2 x z \n (S) Fotoclubs meten eikaars krachten I [zaterdag 15 januari 1972 LEIDSE COURANT a Natuur en landschap - door W. v. d. Veer Architectuur - door B. Post Jongen met hond - door E. van Goeverden Stil-leven - door B. Post Sassenheim Vandaag wordt deze pagina verzorgd door de fotoclub Sassenheim. Nog wat aarzelend bezig vorde ringen te maken op het glib berige pad van de fotografie. Pas sinds 1966 zijn tien ac tieve leden op dit gebied be zig. Dat is een te korte tijd om je in het experiment te storten. De fotoclub is eerlijk genoeg om dat toe te geven. Hun woordvoerder verteld Hun woordvoerder vertelt „Wij vinden dat in de, wat je dan zou kunnen noemen, „klassieke" fotografie voor ons nog zoveel te doen en te leren is dat we nog niet veel gelegenheid hadden ook het meer moderne, zoals het grafische, of speciale tech nieken (solarisatie e.d.) te beoefenen". Het klassieke genre dus. Om in ieder geval daarin uit de voeten te kunnen organiseert men meerdere clubtochten per jaar. „Dit is een goede gelegenheid om onderlinge ervaringen uit te wisselen. De resultaten van zo'n geza menlijke tocht bespreken we namelijk op een werkverga dering. Daar praten we dan ook over de opdrachten". De fotoclub kwam de afgelo pen tijd in het nieuws, door de tentoonstelling die georga niseerd werd. Op deze expo sitie waren de foto's te be zichtigen die de leden van de club gedurende 1971 gemaakt hebben. Onlangs is men bij „Sassen heim" over gegaan op een ander systeem waar het het bepalen van de lijn die de club in de toekomst moet gaan volgen betreft. Er werd een enquête gehouden onder de leden, met vragen naar speciale interessen, de tech nieken en ideeën voor de ac tiviteiten van de club. Even terug naar de werkavon- den. Tijdens die bijeenkom sten worden ook de bondscol- lecties besproken en op drachten aan de leden gege ven, bijvoorbeeld om avond opnamen te maken. De avonden worden belegd in liet Hygia-atetier aan de Mennewcg, iedere tweede dinsdagavond van de maand. Nieuwe leden, vanzelfspre kend altijd welkom, kunnen zich aanmelden bij B. Post, W. de Zwijgerlaan 2 of bij C. Marijt, Margrietstraat 25, Voorhout. Problematiek - door G. Gijsen Een aantal weken achter een binden fotoclubs uit ons verschijningsgebied de strijd met elkaar aan om de beste inzending van fotowerkstukken. Zes foto's in totaal, die elk een apart onderwerp trachten uit te beelden, is de opdracht. Voor deze krachtmeting van fotoclubs stelde de di rectie van ons blad ne gentien geldprijzen be schikbaar: drie per on derdeel en een prijs voor de club, welke op de jury (o.a. Zilveren- Camerawinnaar Simon E. Smit en de bekende Leidse fotograaf Joop Pieëte) de beste totaal indruk maakt. Per ru briek worden drie geld prijzen beschikbaar ge steld: 50, 25 en 10. De beste vereniging ont vangt bovendien een geldprijs van 100. Humor - door C. Marijt

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5