Oegstgeest moet zich waar maken Kosten remmen omschakeling op aardgas Tweede lustrum bejaardensoos Zoeterwoude Om opheffing te ontkomen CBTB-voorzi tter: Districtskatecheet op basisscholen in dekenaat Zoeterwoude Leidse agenda Leidse bioscopen PAGINA 6 LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 JANUARI 1973 Oegstgeest „wij zitten er allemaal mee", verzuchtte bur gemeester jhr. T. A. J. van Ey- singa tegen het eind van het langdurig heen en weer gepraat bij de algemene beschouwingen in de Oegstgeestse raad. De op merking van de burgemeester gold de problematiek van de ge westvorming, in het bijzonder de vorming van het Leidse ge west, die naar het oordeel van de meeste fracties onbevredi gend verloopt. De trage gang. die er in de vor- - ming van het Leidse gewest blijkt te zitten, bracht de socia list J. de Graaf er zelfs toe een motie in te dienen. Hoewel de meeste fracties het met de geest van de motie wel eens konden zijn het college werd er in opgewekt de nodige initia tieven te gaan ontplooien verklaarde de raad zich toch le gen. Reden: met het college wil men wachten (in spanning) wat het laatste rapport van de Ver van Ned. Gemeenten, waarin beleidsadviezen over de gewest vorming worden gegeven zal in houden. Naar aanleiding van de Gewest vorming werden door de ver- schillende raadsleden veel op merkingen gemaakt. Mevr. Van Deene Gouverneur (KVP) zei het van levensbelang te achten, dat B. en W. een bestuurlijke visie op middellange en lange termijn op tafel leggen. ..Waar willen we heen met de gemeen te? Als we nu niet beginnen, wordt u misschien over tien jaar opgeslokt en wordt u een onvoldoende creatief beleid ver weten. Dat kan tot opheffing lei den", zo viel haar fractiegenoot mr. dr. Oomen bij. De Prot. Chr. fractie toonde zich bij monde van de heer Penning bezorgd over de voortgang van de gewestvorming in deze regio. Een indring van het gewest naar de functies, die de ge meenten verrichten is noodzake lijk", zei hij. DELFT (ANP) De uit milieu hygiënische oogpunten noodzake lijk geworden omschakeling van olie op aardgas in de tuinbouw wordt sterk geremd door de zeer hoge kosten voor de ondernemer. Voorzitter A. Biesheuvel van de Christelijke Boeren- en Tpinders- bond zei dit vanmorgen op de jaarlijkse toogdag in de Delftse Stads Doelen. Begroting Oegstgeest in het kort Binnenkort verschijnt een uitgebreide onderwijsnota, zegde wethouder Temminek (onderwijs, financiën) toe. Ondanks opmerkingen van de fractie D'66 als zou een overdekt zwembad te Oegst geest, regionaal bezien, te veel van het goede zijn, gaat het streven naar een snelle realisering gewoon door. De bouw van een ewe niu De bouw van een nieuwe R.K. Jenaplanschool staat hoog genoteerd. Mevr. Gou verneur van Deene (KVP) was verheugd. Mevrouw van Belle (PvdA) pleitte voor een openbare commissievergadering met betrekking tot het uitbrei dingsplan Hapswijk. Zij maakte er een voorstel van Burgemeester van Eysinga zal de adviseurs en ambtena ren vragen of zij er ja of neen bezwaar tegen hebben. Vol gende week stemming hier over? De heer De Graaf PvdA) ziet graag de raadstukken ter inzage liggen in de open bare bibliotheek om aan de voorlichting tegemoet te ko- Ter voorkoming, dat de le geszegels verloren gaan wordt door de gemeente een legesmachine aangeschaft, kosten 8.500 gulden. Akkoord zei de ritad. De subsidieverzoeken werden goedgekeurd, behalve die van de vereniging van voet gangers. In Oegstgeest wor den de belangen van de voet gangers o.m. behartigd door de ver. van veilig verkeer. Bij de aanvang van de be grotingsbehandeling werd door burgemeester Van Ey singa het overlijden herdacht van het oud-raadslid de heer Van Nieuwkoop. 1 De heer Gmelich Meyling in formeerde naar de seksuele voorlichting op openbare scholen. Daar wordt in de zesde klasse met pasen een aanvang mee gemaakt. De heer Olivier (D'66) trok van leer tegen de wijze waar op wethouder Van der Voet geantwoord had. Later moest hij echter zelf enkele uitspra ken intrekken. Wie een kuil De suggestie werd geopperd de Aula van het Rijnlands Lyceum „Apollozaal" te g«m noemen. B. en W. zul len erover nadenken. gens de CBTB-voorzitter het redelijk prijsniveau van de stookolie op het ogenblik, terwijl de tuinders niet gerust zijn op de ontwikkeling van de aardgas- prijzen in de toekomst. De overheidssubsidie van 3000.— is ontoereikend, aldus de heer Biesheuvel. Hij deed een beroep op de overheid om het mogelijk te maken verwarmde glastuin bouw met een verbeterd leef klimaat te combineren door extra geld beschikbaar te stel len. De volle-grondstuinbouw voorspelde hij een jaar van matige financiële recultaten. Vcorts liet hij weten dat de glastuinbouw over het algemeen tevreden is over de snijbloemen teelt. De glas-groentekwekers daarentegen moeien nogal wat tegenvallers incasseren, aldus de CBTB-vco v ter. Vragen van mr. Koetsier sociologisch onderzoek VOORSCHOTEN De fractie voorzitter van de V.V.D. in de Voorschotense gemeenferaad. Mr. Koetsier, heeft vragen ge steld aan het College van B. en W. naar aanleiding van pers berichten over 'n door sociologie- studenten van de Amsterdamse Universiteit in Voorschoten in gesteld onderzoek over het on derwerp „bouwen en wonen" in Voorschoten. Mr. Koetser vraagt of B. en W. kennis genomen hebben van dit onderzoek en of B. en W. niet van mening zijn dat de conclu sies van de studenten bijzonder eenzijdig zijn en allerminst recht doen wedervaren aan de gecompliceerde problematiek van „bouwen en wonen" en of B. en W. het niet juist zouden vinden dat het gemeentebestuur stelling neemt tegen het uitge brachte rapport en het stand punt officieel ter kennis brengt van de Universiteit van Amster- Leiden De bejaardensociëteit Gemmavan de Herensingelparochie heeft gisteren haar twintigjarig bestaan gevierd met een heilige mis, die in de parochiekerk werd opgedragen door pater C. Mathee. Na afloop van de kerkelijke viering begaven de sociëteitsleden zich naar het zaaltje aan de Maria Gijzensteeg. Onder hen was een van de op richters. Met de oude garde werd die tijdens de gezamenlijke lunch op geestige wijze gehuldigd. ZOETERWOUDE De parochie raad heeft zich op de maande lijkse bijeenkomst bezig gehou den met de vraag of het wense lijk is om te komen tot de be noeming van een districtskate cheet voor de bisisscholen in het dekenaat Zoeterwoude. Voorzitter J. W. Vink gaf een uit eenzetting over deze aangele genheid. De Zoeterwoudse scho len verkeren (nog) in de gunsti ge omstandigheid elk over een Aartanderveen Door met een slagknuppel een met papier be-1 plakte deur in te slaan heeft burgemeester Gallas een gym zaal geopend in het sterk ver grijzende Aarlanderveen. De of-1 ficiële opening werd mede opge luisterd door de nationale turn- kampioen Cor Smulders. Zijn prestaties werden toegelicht door de befaamde Klaas Boot. LEIDEN (ANP) De Rijksuni- j versiteit te Gent heeft prof. mr. R.Feenstra, hoogleraar in het Romeins recht en zijn geschie- j denis aan de Leidse universiteit, j het eredoctoraat in de rechtsge-1 leerdheid verleend. Rijpwetering Gistermiddag zijn in de parochiekerk mej. Annie Warmerdam en Wim Akerboom uit Roelofarendsveen getrouwd. Een echt sporthuwelijk want de bru d speelt al jaren in het senio renteam van „NIO", waarvan zij ook bestuurslid is. Ook zat zij geruime tijd in het bestuur van de gymnastiekvereniging Ha- rambee. De bru'degom is voor hoedespeler van DOSR I. Nachtegaal gelijk tegen Angustinus DWIJK I'opltner FC Nachtegaal heeft in de eers*e ronde go'i'|-'v>speeld tegen de Augestinnsclub. Bij de rust was de stand 2—1 in het voordeel van de fruitbriga.de door doelpunten van rostc'am en Beuk. De tegentreffer was van Teo van Wauw, De 3—3 eindstand werd bepaald via go~ls van Oostdam, Van Wauw en weer Oostdam. De weJst"iid tussen Duin Snort en FC de Lange is door Duinsport gewonnen met 41. De rust stand was 3—1. Doelpunten wer den gemaakt door twee treffers van zowel Van Duin als Mariit. Het ene doelnunt van De Lange maakte Map Marijt. Van Rooven tanen De Landbouw was vooraf al een uitgemaakte zaak. Jan van der I 'me schoot maar liefst acht keer raak. Eindstand 8—0. Ie menu öe l'entpecöte spécial A fl. 25,- p.c. Zwammerdam Ook in Zwam- merdam was het gisteren een goede dag voor de volksgezond heid. Daar werd namelijk het tweede gymlokaal van die da de gemeente Alphen geopend. Weer door burgemeester Gallas, die een bal door een korf gooide. moderator te beschikken. Er ge beurt op de scholen dan ook wel veel maar er zit te weinig lijn in. Er zijn goede ervaringen met districtskatecheten in ande re nlaatsen. Daar wordt in sa menwerking met het onderwij zend nersoneel een programma ongesteld. De slotconclusie was dat een districtskatecheet in het dekenaat zeker een zinvolle functie zou kunnen hebben. Daarbij werd er op gewezen, dat de ouders hierin betrokken moeten worden, omdat zii de eerst verantwoordelijken znn. De werkgroep Missie en Ontwik kelingshulp heeft hüzonder posi tieve reacties gekregen op de maandelijkse nieuwsbrief, die sinds kort aan de missionar's- serr wordt gezonden. Pater C. Boer, die nu on verM is en wiens vader in Huize F.mmaus woont, kan voortaan ook reke nen op de bi'zondere steun van de werkgroep. Deze zal op 6 maart tezamen met pater L. v. d. Salm een avond verzorgen over het missiewerk. De werk groep gespreksgroepen organi seert op 28 januari een jonge renbijeenkomst in de C.D.-kerk. De jongerenmissen zullen voor taan op toerbeurt in beide ker ken plaatsvinden. Bij de terug blik op de vieringen met Kerst mis kwam de medewerking van de Sint Jansfanfare aan de nachtmis in de Sint Jan aan de orde. Men zal zich beraden of dit wel gewenst en noodzakelijk is. Waarschijnlijk zal er dit jaar een speciale nachtmis voor jon geren worden gehouden. De aanvulling van het dag. bestuur, noodzakelijk geworden door het vertrek van P. Sieverding, kon nog niet geschieden omdat eerst de raad compleet moet zijn haar samenstelling. ©ALKEMADE De afd. Al kemade van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde geeft op 18 januari om acht uur een avond in de kantine van EMM, war mevrouw Kienec- ker uit Amsterdam dan een demonstratie zal geven van Japanse bloemsierkunst. De afdeling Alkemade gaat in samenwerking met een aantal andere afdelingen een inzen ding verzorgen naar de Flo- riade 1972. slide van leden van de Ned. Vei voor Hulsvrouwen „Acht aanvang 20.16 u. ZUEDBRJKiERK Toordcunstorkesl olv. Henk Brlër m.m.v. Lenle Slee, ven-Ridderhof, sopraan, aanvang radijsen". aanvang 20.00 u. VRIJDAG 14 JANUARI DE ROODE LEEUW. OEGSTGEEST Kc-Ja en Smit voor WD s" Ruilbeurs, aanvang 19.00 10.30 u.; Studium Generate mysliiek, aanvang 112.30 u. HOTHOUSE Kwintet Jan R'ath, aanvang 32.00 u. STADHUIS, LEIDERDORP Ge meenteraad. aanvang 30.00 u. CAMERA(tel 24919) „De rechter- en de linkerhand van de duivel", 14 }r. elke avond om 19.00 en 21.15 u. do. vr. ma en di 14.00 u. „Oharley Brown en het kleine grut", a.l. za. en zo om 14.30 en zo 14.00 en 16.15 u. Nachtv. vr/za 23.30 u. ..The Ballad of cable Hogue". LTDO: ctel. 241(30) James Bond. „Dia monds are forever, 14 jr. LUXOR: (tel. 3D209) „In opdracht van TRIANON: (tel. 23875) ..Lb Mans". Steve Mac Queen 14 )r REX: (tel. 354114) „Huwelijk in 14.30. 16.45. 19.00 Dick de Zeeuw en het Credo van dr. Oomen OEGSTGEEST De alge meen beschouwende Oegst- geester raad had gisteren zo waar nog tijd voor zijspron getjes. D'66-er Olivier was daar sterk in. De KVP-er dr. Oomen moest wel even met hem meespringen, toen de heer Olivier ineens begon over de nieuwe landelijke voorzitter van de KVP ir. Dick de Zeeuw. „Het lonken naar de P.v.d.A.," moet volgens de heer Oomen op de privé-re- kening van de heer De Zeeuw geschreven worden. De heer Oomen wilde ook wel laten weten waar de Oegstgeestse KVP-fractie staat: „Bepaalde publicaties hebben de indruk gewekt als zou de heer De Zeeuw aan sturen op een gedeconfessio- naliseerde open partij. Als dat waar is, staat onze frac tie er niet achter. De confes sie is het belangrijkste ele ment. Als deze verdwijnt be tekent dat de liquidatie van de KVP." I De dames v. d. Vliet Maar verknocht als de bezoekers zijn aan het kaartspel kwamen eerst de kaarten nog een paar uur op tafel. Daarna ving het meer officiële gedeelte aan waarbij burgemeester Detmers en echtgenote en deken A. Lamot aanwezig waren. Mej. P. Ooms, destijds maat schappelijk werkster, die met kapelaan A. H. Planken 10 jaar gele den het initiatief tot de oprichting nam, had ook aan de uitnodiging gehoor gegeven. Drie dames hebben vanaf het begin deel uitge maakt van het bestuur, mevr. M. v. Diemen - van Haaster, mevr. A. v. d. Vliet-Kalshoven en mevr. M. v. Bennekom-van Cromvoirt. De laatste was wegens ziekte verhinderd de lustrumbijeenkomst mee te maken. Voorzitter L. v.d. Geest, de derde na de heren C. P. J. Paardekooper en K. v. d. Vliet die beiden overleden zijn, had veel lof voor het werk van de dames die steeds voor een uitstekende verzorging tijdens de bijeenkomsten borg staan. Politie moest veel correcties aanbrengen in kernthema-actie Noordwijk In het kader van de kernthema-aktie controleerde de Noordwijkse politie in totaal 425 voertuigen. Bij 18 bestuurders werd drankgebruik vastgesteld, echter niet in die mate, dat pro ces-verbaal moest worden opge maakt terzake van artikel 26, le, van de Wegenverkeerswet. Niet minder dan 43 chauffeurs bleken geen rijbewijs bij zich te hebben, bij 27 bestuurders ont brak het kentekenbewijs, in 14 gevallen werd proces verbaal opgemaakt wegens het rijden met gladde banden, bij 11 voer tuigen was de verlichting niet in orde, en in enkele andere geval' len vertoonden de wagens an dere gebreken zoals een lekke uitlaat, geen handrem en der gelijke. Vrouwengilde zoekt nieuwe presidente LEIDEN Het Katholiek Vrou wengilde van Leiden zoekt een opvolgster voor mevrouw Lin- denhoff, die al negentien jaar afdellngsvoorzitster is. Via het afdelingsorgaan zal een enquête ingesteld worden naar de bereidheid van de leden om haar plaats in te nemen. Tij dens de jaarvergadering van het Gilde, gisteravond, deelde mevrouw Lindenhoff mee dat ze voornemens is, zich uit het Gil- de-bestuur terug te trekken. Ze stelde ook vast, dat na lang praten en veel aarzeling de con tributie toch verhoogd zal wor- Mevrouw Noordman vroeg de le den, zich beschikbaar te stellen voor een zetel in de Vrouwen Adviescommissie, die o.a. ad vies geeft voor het bouwen van woningen. In de rondvraag deed mei. Kellenaar het verzoek, een handtekening te plaatsen op een lijst van de internationale com missie die alle partijen wil be naderen om een absoluut einde te krijgen van de oorlog in Viet nam. Tot besluit van de avond speelden de dames met veel plezier „Bingo." RIJPWETERING B. en W. geven op dinsdag 25 januari in het dorpshuis een informa tie-avond over het ontwerp- bestemmingsplan „Rijpwete ring". Het ontwerp-plan heeft grotendeels betrekking op de bebouwde kom en zal op 25 januari vanaf zes uur ter in zage liggen. Aan het slot van de avond is er gelegenheid tot het stellen van vragen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6