Secr. S. Broersen ,cum laude' door de raad benoemd Geen verandering bij „Huize Agnes" De Heesterboom kandidaat voor provinciale maal-premie Er is meer dan alleen kinderen en aardappelen 10 mille schade bij brand Alphen Contributie van Harambee omhoog LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 JANUARI 19?! Voorhout De functie van het bejaardentehuis „Agnes" in Voorhout blijft in de toekomst onveranderd. De zusters van de congregatie van Veghel blijven de verzorging in het huis voor lopig nog voor hun rekening ne men en ook verder hangen er geen veranderingen in de lucht. at vertelde ons gisteravond i maart 1972 broeder Dalmatlus van de con gregatie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten. Deze con gregatie heeft op 1 Januari het tehuis voorlopig gekocht van de zusters. Voor 1 maart aanstaan de moet de voorlopige koop om gezet worden in een definitieve s al enkele jaren ALPHEN Door een defect aan de ketel van de centrale verwar ming is woensdagmorgen omstreeks 8.15 uur brand ontstaan in de Koningin Emmaschool aan de Nachtegaalstraat. Hoewel de brand snel door burgers kon worden bedwongen, beloopt de schade toch nog ruim 10.000. Kinderen waren toen nog niet in de school. De brandweer behoefde niet te worden gealarmeerd. Vanwege de onbruikbaarheid van de c.v. is de school tijdelijk geslo- bekend als de datum waarop de zusters Huize Agnes zouden ver laten. De exploitatie van het be jaardentehuis was voor de con- i gregatie niet meer mogelijk. Een controle van GS wees na melijk uit dat Huize Agnes niet meer aan de eisen voldeed. Ver bouwen van het tehuis bleek een net zo dure aangelegenheid te worden als het optrekken van een nieuw gebouw. Pogingen om het tehuis te verkopen had den echter geen succes. Tot enkele maanden geleden de broeders van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten interes se toonden. Over het definitief worden van de koop wordt mo menteel onderhandeld tussen de congregatie en de stichting Be jaardenoord Nieuw Schoonoord. Het is nog niet bekend welke van de twee de belangrijkste rol gaat spelen. Zoals bekend gaat deze stichting een nieuw tehuis bouwen op het terrein van de huidige Katholieke Technische School. Dit nieuwe tehuis zal In Huize Agnes zullen voorlopig geen interne veranderingen plaats hebben. Ook r, omstreeks 1975 gereed zijn. voor hun rekening blijven nemen. 1 maart zullen de zusters van de congregatie de verzorging Noordwijkers „in" voor de filatelie NOORDWIJK De filatelie Is „in" bij de Noordwijkers. Dit bleek wel uit de enorme belangstelling voor de gister avond gehouden vergadering van Philatelica. die onder leiding van voorzitter G. J. van Houten in De Rank werd gehouden. Hij begroette ver schillende nieuwkomers. Op de eerder gehouden bijeen komst van de jeugdafdeling was het al even druk. De club kwam voor het eerst gesplitst bijeen. In totaal wijdden 75 jongelui zich on der leiding van mevr. Cra- ma, de heer Van Hilten en andere senioren, zich enthou siast aan de postzegelkunde. In de vergadering van de Phi- latelica-senioren viel een wel iswaar bescheiden, doch zeer fraaie expositie te be zichtigen met als thema „Electronica op postzegels". Het tentoongestelde was een gedeelte uit de collectie van de heer F. Warmenhoven. Verder werd in deze verga dering onder de vaardige lei ding van de heer S. A. van den Oever een veertigtal fraaie kavels geveild, welke alle van de hand gingen. Het ligt in de bedoeling in de vol gende vergadering werk van jeugdleden te exposeren. Ook de ouders zijn dan welkom. Voorzitter Van Houten ves tigde nog de aandacht op de ruilavond, die op dinsdag, 18 januari a.s. in „Die Ossewa" aan de Duinweg wordt ge houden, aanvang 7 uur nam. De jaarvergadering vindt op maandag, 7 februari a.s. in De Rank plaats. Deze avond zal met bingo-spel en derge lijke een wat feestelijk ka rakter dragen. Leidenaar verongelukt Rijpwetering De 36-jarige Lei denaar S., ongehuwd, is gister middag bij een verkeersongeval op Rijksweg 4a om het leven gekomen. Bij de afrit naar Roe- lofarendsveen raakte de be stuurder van de auto waarin hij zat, de heer R. uit Leiden, de macht over het stuur kwijt en botste tegen een boom. De heer ziekenhuis gebracht. De heer S. R. werd zwaar gewond naar het overleed ter plaatse. Damclub Lisse vierde derde kampioenschap LISSE De damclub Lisse, die voor de derde achtereenvolgen de keer kampioen werd van de LDDB heeft dit feit gisteren ge vierd. Tijdens de feestavond werd ook afscheid genomen van secretaris V. Morsel, die vele jaren de stuwende kracht in de vereniging is geweest. De vereniging, die gecomplimen teerd werd door de Leidse Di stricts Dambond en het bestuur van de Zuidhollandse Dambond, huldigde op haar beurt voorzit ter G. v. d. Stelt. De heer A. H. Balkenende bood hem een ca deau, alsmede een enveloppe met inhoud aan. De scheidende secretaris werd ook bedacht met een geschenk en een fruit mand. Tevens kreeg hij de me daille, die is uitgeloofd voor de topscorer. RIJPWETERING De contri butie voor senioren van de gymvereniging Harambee is verhoogd van 3 tot 4 gulden per maand. De junioren moeten voortaan 2 gulden betalen de adspiranten 1,25 gulden. Ook de verzekerings- komt er een niet-verplichte sportkeuring. Leden kunnen zich opgeven bij G. Koek en Th. Hoogenboom. Kosten 5 gulden. De keurgroep krijgt 's maandags een half uur langer training. Men begint half zeven. uitkeringen gingen cmhoog. Op verzoek van het bestuur Voor ggehuwde dames van vier tot zes gulden, voor de overige leden van 2 tot 3 gul den per dag. Deze besluiten werden geno men op de slecht bezochte jaarvergadering van de gym vereniging. Medio februari gaian een paar dames toe zicht houden in de kleedka mer bij het verkleden van de kleuters. Het ging er iets te dartel toe. Uitslag van de bingowedstrijd die na afloop gehouden werd: 1. mevr. Van Zeil, 2. mej. Van Zeil en 3. mevr. Beelen. LEIDEN Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland wil bij wijze van proef een maalpremie toekennen aan zeven van de zevenen dertig nog bedrijfsklare industrie- en poldermolens in de provincie. De houtzaagmolen „De Heesterboom" van de firma J. Noordman aan de Haagweg te Leiden is een van de molens, die voor de pre mie in aanmerking komen. De voorgestelde premie zal per molen 1000 per jaar bedragen. De heer Noordman, houthandelaar en amateur-molenaar, was gister middag nog niet op de hoogte van de voordracht, die nog de goed keuring van de provinciale staten moet krijgen. „Het enige wat ik weet is, dat er al enige jaren plannen in die richting waren", ver telde hij. „Ik ben er blij mee want ik ben een echte molen-fan. Het is een aar dige vergoeding. Zakelijk gezien, is die molen natuurlijk wel een blok aan m'n been. Het is een prachtgezicht als 'ie draait en er wil len ook veel mensen komen kijken. Meestal komt me dat slecht ge legen. Alleen zaterdags geef ik wel eens een rondleiding. Bovendien, u moet niet vergeten, dat ik mijn rondhout zaag met een honderd jaar oude machine. Als dat een monument is vermindert ze er sterk door in waarde en een particulier kan zich dat eigenlijk niet per mitteren .Eigenlijk zag ik this veel liever dat de molen in een stich ting af bij de gemeente werd ondergebracht". De heer Noordman weet niet veel over de geschiedenis van zijn mo len: in de baard staat de aanduiding „Anno 1804" maar in het bo- venwiel dat waarschijnlijk uit een andere molen afkomstig is staat een veel vroeger jaartal gekerfd. „Doea Koentje Baroe" open LEIDEN Na maanden van verbouwing is gisteren het nieuwe „Doea Koentji" aan de Breestraat als „Doea Koentji Baroe" heropend. Het is het eerste Indische restaurant in Nederland, waarin bij zachte krontjong- muziek dames in sarong en kabaja bedienen in een inte rieur, waarin men zich in In donesië waant. De eigenaar, de heer Bendeler, meent: „Die sfeer geeft iets bijzonders aan je zaak en ik geloof, dat het voor het toe risme in Leiden ook voorde lig is" Het restaurant heeft een capa citeit van negentig stoelen, verdeeld over twee zaken. „De achterste houden we voor bruiloften en feesten." In „Doea Koentji Baroe" („Twee Nieuwe Sleutels") kan men vele specifiek Indi sche gerechten genieten. De prijzen moeten echter voor alsnog even „specifiek" zijn omdat vele gerechten zeer bewerkelijk zijn. RIJNSBURG De leden van het genootschap Ne- derland-Israël hielden gister avond in de tuinbouwschool een bijeenkomst. Spreker was ds. Kuyper uit Kromme nie. Voorzitter Bakker deelde mee dat van 8 tot 21 juli van dit jaar een reis naar Tivon wordt gehouden in het kader van de uitwisseling. LISSE Het slot van de gister avond gehouden raadsvergade ring te Lisse was wel het be langrijkste deel van de gehele raadszitting welke vanaf 8 uur tot bijna middernacht duurde: de benoeming van een gemeen tesecretaris in de plaats van de heer M. Th. van Dijk, die we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de dienst gaat verlaten na bijna 25 De benoeming van de heer S. P. Broersen geschiedde „cum lau de", want verschillende raadsle den spraken zeer waarderend over hem. Gevolg van deze benoeming is, dat de waarnemend chef-finan- ciën, de heer K. Stapel tevens benoemd werd tot chef-finan- ciën. De afd. Onderwijs is per 1 jan. j.l. afgesplitst, van welke afdeling de heer P. C. Warmer dam nu de leiding in handen heeft gekregen. Voorts nam de raad een belang rijk principe-besluit: medewer king verlenen aan de stichting van een geheel nieuw naar de eisen destiids ingerichte Open bare Leeszaal en Leesbiblio theek, waarvan de bouwkosten en de kosten van inrichting naar globale schatting 1.200.000 zullen bedragen. De heer H. Nieuwenhuis was tegen. Hij had niet alleen principiële bezwaren, doch vond het ook fi nancieel onverantwoord om een dergelijk duur project te stich ten. Hij wilde het bij een gewo ne dorpsbibliotheek laten. Een uitvoerig punt van bespre king vormde het adres inzake de stichting van een „Contact en Adviesorgaan" i.o. te Lisse in welk orgaan men belangrijke economische onderwerpen en leefbaarheid van Lisse betref fende aan de orde wil stellen. Dit voorlopig orgaan wil ook een vertegenwoordiging var gemeentebestuur hebben. In een vorige raadsvergadering liet de burgemeester zich zó uit, dat het College zich niet binden wil doch wel prijs 9telt op het ontstaan van dit orgaan. Vanuit de raad werd bij het college aangedrongen op het vinden een vorm van samenwerking welke vruchtbaar geacht kan worden. In een volgende raads zitting wordt deze zaak verder behandeld. Intussen zal het col lege nog nader contact opnemen om tot een juiste meningsvor ming te komen wat de precieze doelstelling betreft. Voorts besloot de raad tot het uit breiden van de openbare lagere school en de kleuterschool aan de Ruishomlaan. Het bouwen van een tweede o.l.s. in het cen trum werd door B. en W. niet geadviseerd. Ook werd akkoord gegaan met de bouw van een derde r.k. basisschool en een kleuterschool in Poelpolder- Noord. fevrouw Boezewinkel, t stuwende krachten achter de Plattelandsvrouwen van Alkemade Roelofarendsveen In Alke made levert het uitspreken van de naam plattelands vrouwen steeds minder kieskeurige gezichten op. Sinds de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen af deling Alkemade vier jaar geleden een schuchtere po ging ondernam om in dit gebied voet aan wal te krijgen hebben steeds meer vrouwen de kans be nut om af en toe uit de sleur van het dagelijks le ven te breken. Tachtig zijn het er nu in totaal die zich als lid hebben opgege ven en in het achterzaaltje van de „Woelige Baren" regelmatig discussiëren, knutselen en luis teren naar interessante lezin gen. Mevrouw E. Boezewinkel, vanaf het begin voorzitster van de afdeling maar sinds kort weer gewoon lid, zegt over de afgelopen vier jaar: In Alkema de hebben we de wind mee ge had. Dankzij een erg actief be stuur en mensen die elkaar aan voelen hebben we deze gunstige ontwikkeling bereikt". Ze is er echter van overtuigd dat het nog maar de eerste wankele stappen zijn en dat er nog veel zal moeten gebeuren wil de af deling voor 100 procent draaien. Niet in de minste plaats is het Plattelandsvrouw Boezewinkel haar verdienste geweest dat het zo goed gaat met de afdeling. Mevr. Boezewinkel, zelf afkom stig uit het Noorden (haar ac cent heeft nauwelijks aan kracht ingeboet) heeft dank zij haar uitgebreide kennis op so ciologisch gebied de juiste inte resses onder veel vrouwen in Alkemade weten te kweken. Over die aanpak zegt ze: „Het is belangrijk dat je de vrouwen er van weet te overtuigen dat er meer is dan alleen je aardap pels, de kinderen en niet te ver geten de televisie want die siokt een belangrijk deel van de zo kostbare vrije tijd op. Televisie vergelijk ik met een koekjes trommel. Je moet hem ook dicht kunnen doen", aldus me vrouw Boezewinkel. In Alkemade lukt dat tot nu toe steeds meer vrouwen. Met het groeiende aantal leden borrelt echter wel een probleem naar boven dat nu reeds volop de aandacht vraagt. „De Woelige Baren" wordt te klein om ieder een te kunnen herbergen en de wens is dan ook dat de afde ling het dorpshuis „De Alken burcht" nu en dan mag gaan gebruiken. Die kans is echter niet erg groot want om in dit Dorpshuis de avonden te kunnen organiseren is geld nodig. Te vee! in de ogen van de Platte landsvrouwen temeer daar de gemeente de afdeling geen ce:>: subsidie geeft. Voor mevrou* Boezewinkel is dat een onve kwikkelijke zaak: „Het Dorps huis is toch ook voor ons. -I-iel moet een instuif zijn voor ieder- Wat u ook moet weten TER AAR Onder auspi ciën van de Kulturele Vereni ging van Ter Aar treedt a.s. zaterdag de kabaretgToep „Don Quishocking" op. Dit onderdeel van het seizoen programma van de Kulturele Vereniging kunt u meema ken in het dorpshuis in Ter Aar. Voorverkoop vanavond van acht tot negen bij mevr. Ancher, Clemenzstraat 21, Ter Aar, mevr. Wassenaar Schoterstraat 35, Zevenho ven, mevr. Slangen, Van Woudeweg 6, Woubrugge en mevr. Damen Langeraarse- weg 27a Langeraar. In het seizoenprogramma komen verder nog voor Marie-Cécile Moerdijk (17 februari Ze venhoven). Rient Gratama (11 maart) en Louis van I Dijk (22 april). LEIDSCHENDAM De raad van het recreatieschap komt woensdag 19 januari bijeen om half acht in de Voorburgse raadhuis. WASSENAAR Op zondag 16 januari om 11 uur ver zorgt ds. Frederikse de preek tijdens een eucharis tieviering in de Willibrord- kerk. Op dezelfde zondag spreekt ds. Bech in de Goede Herderkerk. Op 23 januari zal vikaris Th. Hulst de gast- prediker zijn in de St. Jo- sepbkerk. OUD ADE In café 't Lange Land wordt zaterdag avond een grote kaartwed- strijd gehouden ten bate van de bejaardenkas. Aanvang 8 uur. Leiden Een dezer dagen is vanaf de Middelweg te Lei den een blauwe Opel Kadett, kenteken FR. 18-72, gestolen. De wagen behoorde toe aan een inwoner van Leiden. ROELOFARENDSVEEN Voor de leden van het NKV is er vrijdagavond a.s. weer de traditionele vastenavond- klaverpaswedstrijd. Aanvang 8uur in de Alkeburcht. ALKEMADE Het spreek uur van 't instituut van Maat schappelijke Dienstverlening, Essenweg 16, Roelofarends veen is in het vervolg niet meer van half zeven tot half acht maar van zeven tot acht. De morgenspreekuren blijven gehandhaafd tussen 9 en 10 uur. O RIJPWETERING In de kantine op het sportterrein is vanavond een contactavond vor de leden van de „Rijp wetering". Aanvang 20.30. BOSKOOP Per 1 januari is tot directeur van het in aanbouw zijnde bejaarden tehuis aan de Mendelweg be noemd de heer J. van Noppen uit Groesbeek. gang van mandag a.s. posten bij het zebrapad op de Bate- weg verkeersbrigadiertjes. Zij werken van kwart over acht tot half negen en van kwart over een tot half twee. AARLANDERVEEN De KPJ afd. Aarlanderveen heeft in het dorpshuis in Ter Aar het toneelstuk „Berkell een vakantieoord" opgevoerd on der regie van de her Valen- tijn. De Boucquets zorgden daarna vor dansmuziek. LEIDSCHENDAM Voor deconsolidatie van de reke ning-Courant schuld aan Voor burg wil het recreatieschap Leidschendam-Voorburg bij de Rijkspostspaarbank 8 ton tegen 8% in 25 jaar lenen. LISSEN In „Welkom" wordt zaterdag a.s. een car navalsavond georganiseerd door de afd. Lisse Hille- gom van de LTB. Aanvang 8 uur. LISSE In het Gemeen schapscentrum in de Poelpol der is er zaterdag a.s. een instuif voor leden van „De Poel". Vanaf 1 uur. LEIDEN —Na het op gang komen van de democratise ring op de Universiteit is een Eerste Universiteits Raad gekozen. De opkomst was goed mede door de 35+ actie. Deze actie houdt in dat de verkiezingen pas gel dig zijn wanneer meer dan 35% stemt. De verkiezingen voor de sub-faculteitsraden zijn van 13 tot 27 januari In deze raden zullen leden van het wetenschappelijk, het administratief en tech nisch pevoot en studenten LISSE De heer W. Grim- me jr. heeft gisteravond een lezing gehouden over „Na tuurlijke orde in de tuin". Hij sprak voor de afdeling Tuingroep van de Kon. Ned, Mij voor Tuinbouw en Plant kunde. NOORDWIJK De afdeling Noordwij k van de PvdA heeft gisteravond haar tradi tionele nieuwjaarsbijeen komst gehouden. Dood door kolendamp vergiftiging Leiden De 79-jarige me vrouw T. M. Verdegaal-KIein is eergistermiddag ten gevolgs van kolendampvergiftiging om het leven gekomen. De vrouw werd omstreeks twee uur doof haar buurvrouw gevonden. Zij lag toen in bewusteloze toestand voor de kachel. De eerstehulp dienst bracht de vrouw onmid dellijk naar de beademingsafde ling van het Akademisch Zie kenhuis. De hulp mocht echtel niet meer baten, mevr. Verde gaal overleed om half zes.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4