Anneke Grönloh Vele beroemde gasten in show van Duitse Mary Roos KRITIEK OP TV-RECLAME IN AMERIKA schaamt zich niet voor Brandend Zand Hou het scherm in 't oog TERUGBLIK Schaatsen voor dames op radio en tv PAGINA 2 LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 JANUARI ïgJ Praten met Anneke Grönloh, dat is onvermijde lijke praten over het verleden. Vindt ze dat niet vervelend. Altijd maar over vroeger, Anneke: ..Nee, waarom zou ik? Ik leef nu. Ik treed altijd nog drie, vier keer in de week op. Zo af en toe eens een teeveetje. Momenteel een LP met goede Nederlandse liedjes. Maar de massa kent je dan vroeger. Dat jonge kind, dat over Soerabaja zong en over Bran dend Zand. En nou kan ik wel zeggen, dat ik die liedjes achteraf gezien verschrikkelijk vind, maar dat vind ik gemeen tegenover je oude publiek. Als ik zeg: bah, wat een rotliedjes, dan zeg gen de mensen die die platen kochten: maar wat mankeert er dan aan die platen? Ik ver tik het om afstand te nemen van mijn oude repertoire. Alleen al omdat overal waar ik kom gevraagd wordt om die oude dingen nog eens te zingen. Nee. ik zou teveel mensen kwetsen als ik nu zei dat ik nooit gemeend heb wat ik zong. Het is bovendien niet waar, want ik heb er echt in geloofd. Tuurlijk heb ik 'n periode gehad dat ik zei: ik zing die troep niet meer. Maar ik heb me erover heen gezet. Wim Jaap heeft me daar enorm bij geholpen. Die heeft me voorgehouden, dat ik er ver schrikkelijk leuk geld mee verdiend heb. Dat ik gouden platen heb gekregen. Zeven stuks. Twee vor EP-tjes. vijf voor een single. Mijn moeder heeft ze allemaal. Oh, dat mens is zo trots. Bij haar thuis hangen ze allemaal. Ik ben al eens bij d'r geweest om ze op te halen. Maar ze geeft ze niet af. Alsjeblieft An, zei ze, ik krijg zo visite en dan zit ik met een kale muur. Ach ja m'n moederOveral achtervolgde ze me. Altijd ging ze mee. Bang dat ik verleid werd. Als ik me om moest kle den hing ze van die hele grote handdoeken om me heen, opdat toch maar niemand wel lustige blikken naar Anneke zou werpen. Ja, nou lach je d'r om, maar je moet niet verge ten dat ik er al op m'n 17de in zat. Moeder heeft dat begeleiden en beschermen heel lang vol gehouden. Tot ik getrouwd was eigenlijk. En dat heeft wat voeten in aarde gehad! Toen ik Wim Jaap pas kende, heeft die arme jon gen heel wat bloempotten naar z'n hoofd ge kregen." Je hebt al eens eerder verteld, dat het allesbe halve liefde op het eerste gezicht was. Anneke: „Liefde? Hij kon mij niet uitstaan! Dat is vreselijk geweest, weet je dat. Hij ne geerde me volkomen. Ik was op een feestje van vrienden. Hij was er ook. „Zo Mien", zei-die, „Zo Mien". Moet je nagaan wat dal voor mij betekende in die tijd. Ik, Anneke Grönloh, overal bejubeld en geprezen en dan komt me daar zo'n jongen die zegt: Zo Mien. Ik schrok me rot. Wim Jaap werd op z'n vin gers getikt door anderen. Dat kon hij niet ma ken. vonden andere gasten. Maar hij ging nog veel verder. Als we dansten, liet-ie me mid den op de dansvloer staan als hij 'n vriendin netje zag. Daar begreep ik niets van. Hele maal niets. Dan praten over de fiat, waar ze al langere tijd wonen. Anneke en Wim Jaap in koor: „Vreselijk. We zaten eerst op een eilandje bij Vinkeveen. Maar dat werd te lastig. Elke keer als je naar de wal wilde moest je met een bootje. Daarna kochten wij een dure flat. Maar wij zouden nu weer het liefst buiten wonen. Met twee kinderen en een hond is het niks op zo'n flat". Anneke brengt het gesprek op een ander onder- I?? Anneke Grönloh met hond en kind werp. Pas geleden stond er een interview in de Tros-omroepblad Troskompas met die lied jesschrijver van Corrie en de Rekels, Pierre Kartner, dat die man mij afschuwelijk vond. Liesbeth List vond-ie ook niks". Wim Jaap (wild gebarend): „Moet je nagaan. Die man kent haar niets eens. Hij heeft gezegd: Anne ke Grönloh! Net een mannequin. Houterig. Gooi d'r maar een gulden in en dan treedt de automaat in werking. Gaat het liedje over de zon, hop. handje in de lucht. Over de zee en de vissen, hop. handje omlaag. Wim Jaap wil verder gaan. Zegt het zijne over enkele ande re artiesten. Anneke: „Wim Jaap alsjeblieft! Je zou je niet met mijn interviews bemoeien". Anneke duikt weer terug in het verleden. Wim Jaap: „Die heeft me een sloot geld verdiend in d'r toptijd. Daar word je beroerd van. Drie-en-eenhalve ton in een jaar! Als dat nog eens zou kunnen". Anneke —vanuit de keuken: „Niks hoor. Daar meen je niks van. Geld verdienen vinden we alletwee leuk, maar niet meer zoals vroeger. Ik heb m'n portie wel gehad". Wim Jaap: „Schatje, je hebt groot gelijk. Met die twee kinderen kan het niet meer. Die heb ben een moeder nodig. Ze zijn soms vreselijk lastig, maar het is zulk fijn spul.... We willen ze niet missen hoor. Voor geen goud. WIM WENNEKES i links, vermomd als x Ollie uit de moeilijkheden te redden Te weinig liedjes voor Nederlands Songfestival Hilversum Voor het Ne derlands Songfestival, dat op 16 februari wordt ge houden, zijn in totaal 54 liedjes ingezonden. Een groot aantal blijkt overi gens niet afgestemd te zijn op het duo Sandra en Andres, dat Nederland op het Eurovisie Songfestival zal vertegenwoordigen. Bovendien is naar het oor deel van de werkgroep amusement van de NOS de kwaliteit van de inge zonden liedjes nogal te gengevallen. De jury heeft slechts één liedje als geschikt kunnen aan vaarden, namelijk „Als het om de liefde gaat" (muziek: Hans van Hc- mert, tekst: Dries Hol ten). Aangezien er op het Neder lands Songfestival drie liedjes gezongen moeten worden, heeft de werk groep amusement een aanbeveling van de jury overgenomen om in geza menlijk overleg tussen re gisseur en producer van het festival enerzijds en het duo Sandra en Andres anderzijds tot nog twee liedjes te komen. Onder ling zal worden uitge maakt. of het duo zelf voor deze liedjes zal zor gen, of dat alsnog op drachten aan componisten en tekstdichters zullen worden gegeven. De vorige aflevering van de NOS-rubriek Interpellatie ont lokte ons het ging toen over de spoorwegen de ontboeze ming dat in het toen behandelde onderwerp eigenlijk best een vast serieprogramma zou zitten. Hetzelfde kunnen we eigenlijk zeggen van het onderwerp dat gisteren aan de orde werd ge steld. Dat onderwerp was strafvervol ging en strafmaat. Mr Ascher, rechter in Arnhem, beantwoord de de vragen die op hem wer den afgevuurd intelligent en be grijpelijk, maar veel vragen konden nog niet worden gesteld en sommige vragen konden niet voldoende beantwoord worden. Toch werd er heel wat overhoop gehaald. We noemen strafmaat voor het onder invloed veroorza ken van ongelukken, de chaos rond de sex-shops, de volkstel ling en buitensporige geweldple ging door jeugdige delinkwen- Opvallend was de algemene vraag stem des volks kennelijk om veel hardere bestraffing van bepaalde feiten. Mr. Ascher had er een redelijk klinkend antwoord op: vrijheidsstraffen zijn in ons land lager dan in de meeste andere landen, maar criminaliteit en recidive liggen hier bepaald niet hoger. Met zou hieruit mogen konklude- ren dat binnen de bestaande mogelijkheden het strafsysteem in ons land redelijk werkt. Dat de „gewone man" het telkens als niet goed (dat wil zeggen veel te mild) ervaart zou kun nen liggen aan het feit dat er te weinig publiciteit wordt gegeven aan de manier waarop ons rechtssysteem werkt. Zo'n uitzending als deze „Inter pellatie" zien we dan ook als enorm nuttig, maar in zijn een maligheid heeft ze uiteraard slechts een beperkt effekt. travestie van Stan, die destijds nogal opzienbaarde. Ned. 1 20.35 uur. Rudy Schokker Een gespeelde reportage over het jonge gezin Schokker dat op dramatische wijze geconfron teerd werd met de gevolgen van geluidsoverlast door vliegtuigen. Door een lichamelijke afwijking van de kleine Rudi, waren deze jonge mensen genoodzaakt steeds te verhuizen. Ned. 1 21.00 uur (zie vervolg -2-) In gesprek Joop van Tijn heeft vanavond een gesprek van Jan Kassies. De heer Kassies werd 51 jaar gele- den in Lobith geboren. Van '45 - '58 was hij directeur van de fe deratie van beroepskunste naars: van '58 - '66 secretaris van de raad voor de kunst en sinds 1966 is hij directeur van de theaterschool in Amsterdam. Verder was hij o.m. ondervoor zitter van de raad voor de kunst, bestuurslid en later voor zitter van de federatie voor be roepskunstenaars en van 1969 tot 1971 voorzitter van de VPRO. Ned. 11 21.40 uur. na|imero Het kleine kuikentje komt dit maal in anraking met een wolf en een vreemde vogel. Ned. 11 19.05 uur. Dubbel en dwars De vierde aflevering van deze se rie, die onder auspiciën van het Koningin Juliana Fonds maan- Danyel Gérard, de platenverkoop van zijn nummer Butterfly werd slechts overtroffen door de Pop- peys. Hij is vanavond te gast in de Mary Roos-show. Dat valt onder meer te betreuren aan de hand van het relaas van een ex-gedetineerde die betoog de dat hij, na het uitzitten van zijn straf, zijn veroordeling le venslang krijgt mee te dragen. Feit dat onder meer blijkt bij het zoeken naar een baan. Dat is een afschuwelijk zij-effekt van een rechterlijk vonnis. Op een bepaalde manier kan elke uitspraak „levenslang" beteke nen. Niet uit te zitten in Leeu warden of Breda, maar in een hardvochtige maatschappij. Ook dat is een feit dat de maat schappij als onredelijk moet le ren inzien. Gewoon een kwestie van zedelijke milieuhygiëne, vinden we. Vg. De veelzijdige Duitse zangeres Mary Roos ontvangt in haar- show een aantal bekenden van het scherm. Allereerst de uit Frankrijk afkomsitge Les Hum phries Singers. Eén dynamische groep die in Nederland een paar grote hits scoorde. Het zijn rasartiesten die weten hoe ze een show moeten brengen. Als tweede gast werd Roger Whit- taker gevraagd. Zijn zang- en fluitwerk maakten hem enkele jaren geleden van de ene op de andere dag tot een pop-idool. Met het liedje .If I were a rich man', was hij drie jaar geleden de verrassing van het Knokke Festival. Dan is er tot slot Da- nyel Gérard. Hij zingt samen met gastvrouw Mary het num mer Butterfly waarmee hij twee jaar geleden in vele landen, ook het onze weken lang op de hit lijsten stond. Nèd. 11 21.50 uur. Tiiqerberg Het Pekingse operagezelschap van Sjanghai vertolkt een ge deelte uit de eerste fase van de burgeroorlog, spelend in de win ter van 1946, toen het voikbe- vrijdingsleger, onder leiding van Lin Piau, bezig was zijn bases in het noordoostten te con solideren voor de definitieve be vrijding van heel China. Een ro versbende, handlangers .van de Kwomintang-nationalisten. houdt echter een strategisch belangrij ke berg bezet en terroriseert de bevolking. De held, Jang Tzê- roeng, commandant van een verkenningspeloton, vermomt zich als bandiet en ziet kans. met steun van het volk, de partij en het volksbevrijdingsleger, het roversnest van binnen uit in te nemen. Ned. 1 19.11 uur I.Rurel en Hardy Olivers vrouw loopt na een ruzie het huis uit. Stan vermomt zich als vrouw om Ollies suikeroom in de waan te laten, dat zijn neef gelukkig getrouwd is. Een (Van onze omfoepcorrespondent) Washington (RTR) Een Amerikaanse regeringsinstanlie heeft aan bevolen, dat radio en televisiestations gratis zendtijd beschikbaar stellen aan groepen, die kritiek willen leveren op reclamebood schappen. Als deze aanbeveling van de federale commissie van han del wordt aanvaard kan dit de commerciële omroepstations miljoe nen dollars aan inkomstenderving kosten. Als mogelijkheid om de mensen die zulks willen een weerwoord te geven, noemde een woordvoerder van de commissie voor handel het beschikbaar stel len van b.v. vijf minuten per week op een tijdstip, dat er veel geke- Joop Doderer als huwelijkskandidaat ken en geluisterd wordt. Dwars. Hilversum De NOS radio en -televisie zullen op za terdag 15 en zondag 16 ja nuari een aantal reporta ges uitzenden van de Eu ropese kampioenschappen hardrijden op de schaats voor dames, die in Inzeil worden gehouden. De NOS-televisie zendt za terdag van 23.25 iot 23.55 uur via Nederland II een filmverslag uit van de wedstrijden van die dag. Op zondag 16 januari kan men beelden van de wed strijden zien in Studio Sport op Nederland II, alsmede in een extra uit zending van 22.30 tot 22.50 uur via Nederland II. De NOS-radio zendt zater dag tussen half vijf en vijf uui- via Hilversum 3 rechtstreekse reportages uit van de belangrijkste ritten op de 500 en 1500 meter. Zondag zijn via de radio rechtstreekse reportages ten op de 1000 meter te horen tussen 13.30 en 14.00 uur via Hilversum 3 en verder in het program ma „Langs de Lijn" op dezelfde zender. Tevens zullen dan reportages van de ritten op de 300Ö meter worden uitgezonden. delijks op de buis verschijnt. Potlood en papier gereed hou den. Ned. 11 20.21 uur. Schaatsen Vanavond een samenvatting van de kampioenschappen kunstrij den voor heren. Ned. 23.10 uur. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I NOS 18.45 uur: 18.55 uur: VPRO 19.05 uur: 19.11 uur: IKOR 22.30 uur: 23.00 uur: Popeye De verovering van de Tijgerberg Journaal Berichten uit de samenleving Laurel en Hardy Rudy Schokker hui!;' niet meer (doe.) Joop van Tijn in g* sprek met Jan Kassi- NEDERLAND II TROS 18.45 uur: 18.55 uur: 19.05 uur: 19.10 uur: 19.35 uur: 20.00 uur: 20.21 uur: 21.00 uur: 21.50 uur: NOS 22.25 uur: 22.30 uur: 22.55 uur: kleur Fabeltjeskrant Journaal Calimero (kinder serie) Zorro (t.v.-serie) Omnibus Journaal Dubbel en dwars (quiz) Mission impossible (t.v.-serie) De Mary Roos-s] Journaal Ter visie Kampioenschappen j kunstrijden (heren) ble ihon MORGEN NEDERLAND I NOS 10.46 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO 19.05 uur: Felix de kat 19.12 uur: Piste 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Brandpunt 21.10 uur: Een zomerzotheid 23.05 uur: Journaal NEDERLAND II AVRO 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Mary Tyler Moore show 19.30 uur: Vlieg er niet in 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Perspectief (informatie) 21.10 uur: Voor de vuist weg N03 22.20 uur: Journaal 22.25 uur: Den Haag vandaag 22.30 uur: Uit de kunst 23.00 uur: Kampioenschappen ijsdansen Journaal Reggae (muziek) Hoedjesstad ZATERDAGMIDDAG VARA 16.00 uur 16.02 uur 17.00 uur RADIO HEDEN Hilversum 1 Om 1S.00 N1eu\ naai en om 15.20—us.av l van liet Gereformeerd Politiek Ver- bond. 19.00 (S) Licht orkest met zangsoliste. 19.25 Gesproken br.ef. IKOR: 19.30 Kleur: vragen rondom schrift en samenleving. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 (Si Re sidentie- orkest en solist: semi-klas- sieke muziek. 21.40 De opperbevel, daal Musquctier. hoorspel. 22.3CMS) Dicht b .1 de r ek char 23.00 23.20 Mededelingen. Nieuws. 23.10 Radiojournaal iS) Muziek zonder podium^ muziek. 23.53^-24.00 Nieuws. Hilversum n 13.00 (Si Licht ensemble. 13.24 Op de man af, prnatje. IS.30 Nieuws. 13.41 Wereldpanorama. 18.50 (S) Leger des Heilskwarlier. 19.05 (S) Orgel concert: klassieke- en moderne mu ziek. 19.35 <S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: koorzang en harmo nie-orkest. 20.05 De kleine wereld, verv lglv wspel. 29.30 <S) Radio Ac tief: gevarieerd programma. 22.20 Av-ndov ordenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.30 M.d- delaar of/en foods Prediker?, le zing. 23.10 iSl Metropolc-orkesl en MORGEN KRO: 7.00 Nleuv HP „et levende )örd. 7.07 (Sl Badinerle: klassieke moderne muziek mm 7.41—7.50 Actui 8.24 Overweging. 8.30 Voor de ht lO.GO (S) sterookop. -10.32 Nieuws). Hn. 11.55 Mededc- 1 in gen. 12 00 (Si Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinb-uw: 12,30 Nieuws: 12.41—-12.50 Actualiteiten: 13.00-13.05 Raden maar...) 14.03 Schoolradio. 14.30 (SI Interlokaal op vrijdag: muzikual middagmagazine (15.3045.32 Nieuws). 17.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 17.10 (S) Metmpote-orkest amusementsmuziek. 17.25 Vor-r de kinderen. 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Ac- l'.chte grammofoonmuziek met ,,'alerstanden. 9.40 (S) Cl&ve- elmbelreclilal: oude muziek. to.OO Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen: populair verzoekplat e 11.30 ziek. "lil. 55 Beursberichten. NOS: 12.00 Blik op de wereld: populair program m .werking, lichting: Uitzending ontwi k-kel i n gssfti 12.30 Overheidsvoor- ïe Informatie uit binn'1- en bulten- id. 13.50 (S) Orkest van de Saar- id-se Omroep. 14.25 Spiegel van NOS: 9.00 3.03 Fel 1: 14.00 Nd Si -k Sh w'iCtL«' i Enge- Mleuws. 13.00. Meurders Show. het programma Dubbel

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2