Zege TBS op Suvriki zonder glans Dames MMO 9-1 -zege Grote zeges voor HVL en Jong Ade DANAÏDEN REMT LUTO Fallaux de sterkste Vitus Oriëntis terug in slagenhoek SPORTBIJLAGE MAANDAG 10 JANUARI 1972 L3 LEIDEN Dat vooral de aanval van Bona Stars door de abnormaal vele blessures, en dus het weg vallen van spelers, danig aan kracht heeft ingeboet, bleek zaterdagavond overduidelijk in het duel tegen degradatiekandidaat Suvrikri. Dit wispelturige en onberekenbare team kon nu maar ternauwer nood door de Leidse Stars bedwongen worden. Door het wegvallen van schutter Rob Wallaart en met een Peter de Jong, die nog lang niet de oude is (dat duurt nog wel een paar weekjes) moet het gevaar nu hoofdzakelijk komen van twee man, Jaap Maassen en Har Stol, wat natuurlijk een onbegonnen taak is. Voeg daarbij dat jeugdspeler Peter Kop al een wedstrijd in de benen had en de matige vertoning in de 5-meihal is grotendeels verklaard. Het begon allemaal zo mooi, binnen zes minuten hadden de Leidenaars een 10—6-voorsprong opgebouwd en iedereen dacht dat het wel een makkie zou worden. Suvrikri dacht daar anders over en profiterend van het eaorm vele balverlies van Bona Stars schoot Russel Suvrikri naar een 20—27 voorsprong in de 17e mi nuut. Een Dime out van coach Kallenberg bracht de nodige in spiratie zodat met een 32—29 voorsprong gerust kon gaan worden. Ook in de tweede helft weigerden de Stars door te drukken zo sterk was Suvrikri toch niet. Maar het gemis aan een sterke man in de ploeg, die het spel in de hand kan houden en zo nodig kan versnellen en vertragen deed zich voelen. De 41—35 voorsprong, opgebouwd door Jaap Maassen en Peter Kop, ging wederom verloren omdat Bonh Stars, zich evenals tegen Harlem Cardinals, liet verrassen door snelle breaks. Wezer bracht Suvrikri weer aan de leiding, 4145 na 8 minuten. Doch de gebroeders Stol en Henk van Haasteren brachten Bona weer aan de positieve kant van de score, 4947 in de 13e minuut. Vanaf dat moment bleven de Stars steeds een klei ne voorsprong houden. Jaap Maassen en Har Stol scoorden terwijl Suvrikri weigerde zijn toegekende vrije worpen te be nutten. Dat deed de Hagenaars de das om en bracht Bona Stars in deze zenuwachtige slotfase de 60—56 overwinning. Scores: Jaap Maassen 7—14, Har Stol 68, Wim Stol 81, Peter Kop 5—2, Frank van Mastrigt 2—2, Henk van Haasteren, Pieter van der Voort en Peter de Jong 2, Suvrikri: Wezer 20, Russel 10, Rudy van Eyck 8, Muntslag 6, Chin A Paw 5, Baak, Visser en Van Gennip 2. Het juniorenteam van Bona Stars heeft zijn tweede positie in de interregionale jeugdcompetStie met succes verdedigd tegen BOB. De Oud-Beierlanders wer den met een vernederende 98— 46 nederlaag naar huis ge stuurd. Zeker in de tweede helft kreeg Wim Benschop, pivot van het Ned. jeugdteam, geen schijn van kans en werd BOB volko men overklast. Nonchalance bij Bona Stars stond een 100-punten zege in de weg. Uitblinkers bij Bona Stars Hans Pleij en Hans van Rooden. Het damesteam van Bona Stars heeft ondanks de 68—17 zege toch teleurge steld. Het onderaanstaande Ea gles was geen partij voor de Leidse dames die vooral tot aan de rust (25—8) onder de maat bleven. Pas na de hervatting werd, volgens opdracht, de sco re tot de juiste proporties opge voerd. Scores: Regien Kleiss 15, Gertrud v. d. Zon 12, Kitty van Rooyen 9, Jos Valk 8. Aanval v i Bona Stars op de HOOGMADE De Hoogmadese dames maakten geen mis stap en bleven HVL goed volgen in de strijd om de boven ste plaats. Het Haagse Hellas 3 moest de schotkracht van de gezusters Elstgeest aan den lijve ondervinden. Vooü rust werd de strijd beslist en nam MMO een ruime afstand: d—1. Na rust geloofden de dames het wel en kreeg de strijd een rom melig karakter met veel balver lies. De Hoogmadese zege kwam echter geen moment in gevaar. Zij haalden de finish met 13—2. Doelpunten: Mar griet Mooren 4x, Cobia Eist- geest 4x, Margré Elstgeest 8, Toos Lieverse en Ria Wolvers lx. De heren waren deze keer ook flink op schot en wonnen vrij gemakkelijk van de reserves van Northa. Bij de rust was de stand 14—5 en na rust bleef MMO de toon aangeven. De nieuwe Hoogmadese aanwinst Cor Hogeboom speelde een goe de wedstrijd en scoorde 5x. In een harde doch zeer spannende wedstrijd hebben de heren van Warmunda en Apollo 2 de pun ten broederlijk verdeeld. Voor rust hadden de Oegstgeestena- ren een licht overwicht doch konden dit slechts in één doel punt uitdrukken: 56. Na rust wist Warmunda steeds bij te blijven en de strijd werd har der. Vlak voor tijd kon Ben v. Niekerk met een goed genomen strafworp het verdiende puntje voor de Warmonders binnenha len: 12—12. Voor Warmunda scoorden verder nog: Henk Link en Cees Hoek beiden 4x, Bram Schavemaker, Ruud v. Grieken en Wim v. Dijk allen lx. De dames hebben de rode lan taarn nu wel definitief overge dragen aan de DSO reserves. Voor rust ging de strijd goed gelijk op en dat kwam ook goed tot uitdrukking in de 2—3 rust» stand. Na rust waren de War- mondse dames duidelijk supe rieur aan hun Zoetermeerse op ponenten en samen gedeci deerd afstand. Door de verdien de 74 overwinning hebben tij DSO met 3 punten achter zich gelaten. De doelpunten: Fia v. Rijn 3x, Henrlëtte v. d. Hulst 2x, Sieneke en Loek Schavemaker (ieder lx). De Apollo-heren moesten In d« Hellas veteranen hun meerderen erkennen en verloren voor de eerste maal van dit siezoemi 12—9. Ook de Apollo-dames konden het niet bolwerken en moesten voor de kopgroep afhaken tegen HVL 2 waardoor de Leidse dames sa- mer met het derde Foreholte- team de dienst gaan uitmakën. De Noordwijkse heren van MSV herstelden zich van de vorige week geleden nederlaag en we zen Quintus 3 met 22—10 têrug. De dames kwamen minder goed uit de strijd tegen Foreholte 3 en verloren kansoos met 5—0. De Stompwijkse heren kunnen ook hun vorm van verleden -jaar niet vinden en verloren van da SOS-reserves met 12—20, NAALDWIJK. De Foreholte-da- mes hebben zich zeer goed her steld na de nederlaag van vorige week in Rotterdam. In de gloed nieuwe VELO-sporthal liepen zij snel uit naar een 3—0 voor sprong tegen het Naaldwijkse Westlandla. Nadat de Westland- se dames op 3—1 waren geko men en een vreemde strafworp ook nog 32 op de bordjes had gebracht sloot Foreholte de voorzichtig gespeelde eerste helft met 4—2 af. Na rust bracht Westlandia de stand oorspronkelijk terug tot 4—3 maar een geweldig offen sief van de lijstaanvoerdsters, waarin vooral doelvrouwe An- nuska Fontein schitterde, bracht de Naaldwijksen volledig op de knieën: 83. Na twee gemiste strafworpen bracht de Westland- set uitblinkster via een goed genomen strafworp de stand op 84. De Voorhoutse dames ble ven het spel beheersen en zelfs toen om onverklaarbare rede nen een Foreholte-speelster 2 i minuten naar de kant werd ver wezen, wisten zij hun voor sprong nog te vergroten. De 126 overwinning was dan ook ten volle verdiend, temeer om dat alleen de Naaldwijkse Els Bosboom zich met de Voorhout- sen kon meten. Het uitschakelen van Hannie Boskamp deed zij vrij bekwaam, doch is tegen een ploeg als Foreholte, met zo veel schutters, vrij zinloos. Doelpunten: Hanna Wang (4x), Nora v. Niekerk (3x), Annemie- ke de Bruin (2x), Hannie Bos kamp, Ellie Hoek en Ans Bak ker allen lx. NORTHA De Noordwijkerhoutse heren heb ben, hoewel niet in topvorm, beide punten thuisgehouden in de strijd tegen het Haagse HVP. Vooral verdedigend ging het allemaal niet zo goed als anders. Vooral na rust deelde ook de NORTHA-keeper in de malaise en slechts door het zwakke tegenspel van HVP kon NORTHA zegevieren. De rust stand werd door een wederzijds schuttersfeest omgezet in een 23—18 overwinning. De NORTHA-dames deden het be ter, hoewel het voor rust ook niet bepaald van een leien dak je ging. Na een 1—0 achter stand kwamen de Noordwijker- houtsen moeizaam naar een 3 1 voorsprong bij de rust. Het Haagse AHC was echter duide lijk de mindere en NORTHA nam met een offensief van 10 minuten een beslissende voor sprong. Zeer verdiend kwamen de punten met 104 in Noord- wij kerhout terecht. dat de Stompwijkse dames een flinke overwinning zouden beha len. De strijd ging volkomen ge lijk op en er werd goed verde digd. Aanvallend werd echter ge faald en ook een strafworp bleef onbenut. Na rust gaven de Haagse dames de gevaarlijke Sjanie v. d. Bosch een persoon lijke dekking en aanvankelijk leverde dit resultaat op. Zij kwamen terug tot 54. Toen Sja nie echter uit haar persoonlijke bewaking loskwam en 64 scoorde, lieten zij de mandek king varen en kon HVS gemak kelijk uitlopen. De 134 over winning kwam tot stand door 9 doelpunten van Sjanie v. d. Bosch, 2 van Ria v. d. Bosch en 1 treffer van Ria v. d. Salm en Toke Waayer. JONG ADE. Het Oud-Adese Jong Ade had bij- 7 aanval van de gasten. In het midden zonder weinig moeite met de serves van Union Sport bouwden voor rust een 5—0 voorsprong op. Na rust wa conditioneel veel zwakkere Union Sport helemaal niet meer in staat om enige tegenstand te bieden en de Jong Ade-dames scoorden er lustig op los. De vele break-outs leverden hun zo veel scoringskansen op, dat zij zelfs 2 strafworpen onbenut kon den laten om toch een 200 sco re te bereiken. Helma i Geest scoorde 9x, Cobi Geest 5x, Plonie Olijerhoek 3x, Ida v. d. Geest 2x en Dorien v. Leeuwen lx. HVL. Bij de Leidse heren wordt het een afgezaagd verhaal. Weer werd met 1 wisselspeler aangetreden in Gouda tegen Vires et Celeri- tas. Namen als Butlef, Lucas, Onvlee en Kagie ontbraken we gens blessures en evenals altijd konden de Leidenaars dit maar één helft bolwerken. Het zeer goed draaiende Goudse team had bij de rust een 95 voor sprong genomen. Na rust werd HVL weggespeeld en als Hans Ladan zich niet had onderschei den door het benutten van liefst 6 strafworpen, had de nederlaag catastrofale vormen aangeno men Nu werd het, gezien de omstandigheden, nog alleszins redelijk: 22—11. De dames bleven op het goede pad en bevestigden hun kopposi tie door een grote 140 zege op het Haagse HMSH 2. Het een eenzijdige vertoning. Haagse dames schoten in alle opzichten tekort en als ze eens gevaarlijk konden worden, den zij een onpasseerbare Wil v. d. Drift op hun weg. Het er steeds meer naar uit zien dat de strijd om het kampioenschap in de beide duels tegen MMO moet worden beslist. LEIDEN Door het ten dele verwachte gelijke spel tegen Luto raakte De Danaïden niet verder achterop op Achipel, echter wel op Blauw Wit. De Leidenaars moesten de punten delen met een geraffineerd spelend Luto, dat ijzersterk opende. Binnen 11 minu ten, waarin bij de Leidenaars maar heel weinig lukte, speelden de Lutisten zich op dat moment naar een dik verdiende 62 voor sprong. De blauw witten werden langzamerhand zichzelf, wat Luto vlot doorhad. „Getruct" spel, wat aan beide zijden verbeten duels éot gevolg had, haalde echter het ritme uit het spel van de Am sterdammers, die daardoor zelf de terugkeer van de Leidenaars In de hand werkten. Nog voor de pauze was De Danaïden tot op 2 genaderd, waarna de Bos pupillen zich In de 2e periode hervonden en Luto achter zich lieten (7—6). Daarna gaven de partijen elkaar geen duimbreed meer toe, al kreeg de Leidse ploeg in de slotfase duidelijk de beste kansen op 2 punten. Strobos zette Luto meteen op 0—1 en na de gelijkmaker van de aanvallend uitstekend op dreef zijnde Erik FHemon moesten de „scholieren" terug. De toen nog Imponerende Reuter schoot Luto naar 13. Een treffer van Nap betekende nog geen aansluiting met de Hoofdstedelingen. Strobos via een handige manoeuvre en twee acties van liartmun die In die fase opponent Fllemon even de baas was, zetten Luto n.l. op 6—2, alvorens De Danaïden het over een andere en veel betere boeg gingen gooien. Gerard Nap bepaalde ruststand reeds op 46, waarna een bewogen 2e helft kon beginnen. Na, een traf- fcr van Casper van Nlerop viel De Danaïden enigszins terug maar dank zij een uitstekende doorbraak profiteerde Luto hier niet van (6-6). Toen Nap „slechts" één van de 2 strafworpen benutte, had De Danaïden de kans op de beslis sing gemist. Strobos en Thea Voorn zagen mogelijkheden op •7—8 niet over het hoofd. Na de gelijkmaker van Erik Filemon die Reuter nogal eens te glad af was, op voorsprong (98). On der een oorverdovend gejoel be nutte Henny Kool een straf worp, waarna Casper van Nie- rop 6 minuten voor tijd 10—9 in schoot. Reuter trok de verhou dingen weer recht, waarna een conditioneel sterker De Danaï den geen overwinningsgoal mocht scoren. 10—10 was de juiste uitslag. PAMS—VICUS ORIENTIS Vicus Oriëntis is weer even ver als vorige week. Na de winst van woensdag j.l. op Pams, werd echter de return teleur stellend verloren. Pams kwam veel beter en vooral flitsender voor de dag dan eerder deze week. De zwart witten, die woensdag een gave partij korf bal weggaven, hadden op dit spel van de Hagenaars ditmaal geen antwoord. Ook nu vielen de treffers nagenoeg in de 2e akte te noteren. Pams opende bijzonder produktief nam niet ten onrechte een 30 voor sprong, die Lenie Niessing in de eerste 30 minuten slechts tot 3 —1 kon terugbrengen. Na de pauze werd de Leidse ploeg meteen op een (achteraf gezien) beslissende achterstand gezet (51). Dik Onderwater scoorde wel tegen maar Pams bleef hardnekkig volhouden de marge van 4 punten vast te houden. En met succes, want nadat Wim Meyer via een wijkbal Vi cus aan haar derde treffer hielp, was de Haagse ploeg met een op haar hoede (73). Een inhaalpoging van Vicus leek niét haalbaar, daar stond het mindere spel niet garant voor. Via 7—4 van Dik Onderwater bleef Vicus kansloos door een 8e Haagse treffer, al haalde Diet Rijsbergen de score nog op tot 8—5, maar dat werd ook de eind uitslag. Vicus heeft de aanslui ting met de middenmoters niet kunnen behouden, ook al omdat Wordt Kwiek en AKC van el kaar 2 punten „pakten". PERNIX—READY Pernix leek op een grote zege af te stevenen, toen het zenuwach tig gestarte Ready op een 40 achterstand werd gezet. Pernix viel echter terug en kon dank zij een goede defensie toch nog de beide punten voor zich opei sen. Peter van Duy« en Flip v. d. Kooy hielpen Pernix op weg (2—0), die echter nog lang zou worden al schoot Joke van Duyn haar ploeg naar 40. Ready maakte van de terugval van de Leidenaars gebruik om nog voor rust op 4—2 te komen. Ready kwam in de 2e periode moeizaam op 44, waarna Flip v. d. Kooy de wedstrijd en de punten redde voor Pernix (6— 4). Het werd nog moeilijk voor de zwart broeken, maar de Ha genaars kwamen niet verder dan 6—5. LEIDEN Do tafeltennisvereni ging DOCOS kan de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Mochten talentvolle spelers als Ed Fallaux en Ton l'Amie tot het verleden behoren, dan staat een nieuwe generatie te drin gen. Een nieuwe generatie die tijdens de A-kampen die het af gelopen weekeinde gehouden werden, al danig van zich liet spreken, In de figuur van Hans Rodenburg. Verrassend bereikte deze Junior een vierde plaats achter Fal laux, Ton l'Amie en Jacques van Veen. Rodenburg wist met zijn flitsende spel zijn games te gen Van der Klauw en Van Veen te winnen. Aan Ed Fal laux had hij echter een te grote kluif, en ook Ton l'Amie wist hem te bedwingen. Geheel volgens verwachting werd Fallaux winnaar van het toer nooi. Een toernooi waar het Uitslagen: 1. Ed Fallaux, 2. Ton l'Amie, 3. Jacques van Veen, 4. Hans Ro denburg, 5. Gerard van der Klauw, 6. Cor van Zijp, 7. Fred Brakké, 8. Hans Waaijer, 9. Ka- rel van der Poel. De tiende man in het gezelschap, René Gerrit sen, moest wegens ziekte ver stek laten gaan.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15