UDO KLOPT IN DERBY ASC Van Polanen kopt Docos naar winst Ter Leede klopt Lisser Boys - Henk v. d. Zwan van SJZ speelt voor eigen rechter V. Nispen 1-1 tegen Foreholte SPORTBIJLAGE MAANDAG 10 JANUARI 1972 L2 Stan v. d. Meel, links, van DOCOS rukt gevaarlijk op. Rechts volgt Jan van Polanen de opmars van zijn medespeler. Het duo zou nauw betrokken zijn bij het enige doelpunt. LEIDEN DOCOS heeft de semi-derby tegen Bodegra ven vijftien minuten voor tijd beslist. Uit een hoek schop van Stan v. d. Meel j, kopte Jan van Polanen de -bal in. In het harde duel, •f waarin nogal wat onsporti- *3?teiten voorkwamen, liep Peter Dubbeldeman van DOCOS een gebroken sleu telbeen op na een stevige botsing. Aanvankelijk speelde Peter nog door, doch na enige minuten viel hij onverwacht neer, waar na verder spelen onverant woord werd geacht. Zijn vervanger was Ton Zwa german. Het duel werd in de slotfase nog zo hard, dat de aanvoerder van Bo degraven, Dolf Scheer, na moeilijkheden met Hans van Zijp door de goed lei dende scheidsrechter werd weggezonden. Hein Heemskerk van DOCOS ten slotte liep een officiële waar schuwing op toen hij zich met Teylingen—ADS 0—0 de leiding bemoeide. Over het geheel genomen toonde DOCOS Een sterker Teylingen nie Rikken, anders zo betrouw baar, had bepaald zijn dag niet. In de 10e minuut leek de zon op te komen voor Alphen. Met een prachtig afstandsschot zorgde Frits van Geen voor 1—0. De zon ging echter weer even snel onder toen allereerst in de 15e minuut J. Bom een fout in de defensie afstrafte en vervolgens vlak voor rust J. de Letter van een blunder van Rikken, die de bal na een inzet liet glippen, profiteerde: 12. Voor VELO zijn er daarna geen moeilijkhe den meer geweest. Alhoewel het stug verdedigde was het bij zonder gevaarlijk in de uitval len. Vooral toen Rikken aarze lend voor zijn doel bleef staan en door een boogballetje kans loos werd gelaten. Zeven minu ten voor het einde werd het dra ma compleet toen het 14 werd. Gerrit van Geen maakte nog iets goed toen bij een doel- worsteling, ingeleid door Jan Ykema, de bal voor zijn voeten kwam. Kundig zorgde hij voor de tweede tegengoal. De pas van griep herstelde Ceryl Munt slag maakte in het slothalfuur zijn rentree ten koste van Frits van Geen. Frank v. Dam en Peter v. d. Vlugt als spitsen liet fungeren. Maar het gewenste resultaat van deze koerswijziging bleef vooralsnog uit. Voor rust kopte Peter v. d. Vlugt in ideale posi tie naast en na de pauze aarzel de Frank v. Dam te lang met schieten: twee voorbeelden van het probleem, waarmee Teylin gen momenteel kampt. De stand bleef dubbelblank. WARMOND Warmunda is er gisteren thuis niet in ge slaagd Altior terug te wij zen. Het zou zelfs niet vreemd geweest zijn, als Altior voor rust afstand zou hebben genomen. Al tior trok namelijk direct alle registers open en in het eerste kwartier had Warmunda het erg be nauwd. Daarna kwamen de Warmondenaren wat meer uit de verdediging, maar Altior bleef, met name qua snelheid, de meerdere. Ook na rust was het aan vankelijk Altior, dat de toon aangaf. De combina ties liepen goed en na 5 mi nuten wist Arie Ouwerkerk een afgeslagen aanval in eens in te knallen: 0—1. Warmunda toonde vervolgens haar kracht door sterk terug te komen. Een doelpunt hing al snel in de lucht. Altior had zijn kruit bijna verschoten en moest terug. Het was Hans Thijssen, die uit een scrimmage de gelijk maker wist te scoren. Met ge groepeerd verdedigen wist Al tior Warmunda verder van het lijf te houden. SJZ—Spoorwijk 0—3 (Gestaakt) 17 Minuten voor tijd werd Henk v.d. Zwan van SJZ onderuit ge haald door H. Cazemier en speelde voor eigen rechter. Scheidsrechter H. Vos zond hem van het veld. In de daaropvol gende strubbelingen zag hij aanleiding om de strijd te sta ken. Het was van beide zijden inderdaad een harde wedstrijd, maar de heer Vos had vroegtij diger maatregelen moeten tref fen. Overigens had SJZ het aan zichzelf te danken, dat het Middenveldspel in het duel Van Nispen-Foreholte v.d. Zwan via de handen van de doelman naast. Na rust schoot Henk v.d. Zwan op de lat. Hier op maakte Jouvenaar 02. Theo v.d. Klink kopte nogmaals op de lat en de doorgebroken Sjaak v. Slingerland raakte de paal. Een passief moment in de verdediging strafte Lommers af met het derde doelpunt: 03. achterstand opliep: te veel kan- ASCUDO 01. werden gemist. Na 12 ten liet doelman Fengler de bal los, waarna Jouvenaar eenvou dig kon scoren. Hierna miste Sjaak van Slingerland na een voorzet van Loek Helder en kop te Theo van Klink tegen de lat. 5 Minuten voor rust schoot Henk Een met name defensief sterk spelend UDO heeft de Oegst- geestse derby tegen ASC, dat Ben Boers en Dick Key miste, in haar voordeel beslist. Het werd een boeiend duel, dat in de 35e minuut van de eerste helft beslist werd. Cor Strijk zich wat doortastender, schoot Heemskerk juist over. .Aan de andere kant „mazzelde" DOCOS ook behoorlijk. Krijn Blonk schoot, terwijl doelman Dubbeldeman in de veronder- stelling verkeerde dat de bal zou naast gaan tegen de paal en Piet Potuyt, die al eenmaal juist had overgeschoten brak gevaarlijk door, doch kon nog juist door Dubbeldeman worden afgestopt. Jos Reizevoort werd nog vervangen door Dick v. d. n Bosch aan DOCOS-zijde. PostduivenSpel. Lisse 01 (01) Al na vijftien minuten veroverde, zo bleek later. Spel. Lisse de j*! winst tegen Postduiven. De ver mee opgerukte Lisser linker vleugelverdediger Guus v. d. Veek zond de bal in de richting van de tweede paal van het doel van Postduiven. Terwijl de Haagse defensie voor vermeend buitenspel bleef staan tikte de toelopende Wim van Beek de bal tussen de benen van de doelman door. Sportclub Lisse deed daarna een stap achteruit. Het hanteerde het systeem 4-2- 2-2. Op het middenveld posteer de het namelijk twee groepjes van twee: Frans van Gerven en Theo Conijn namen een meer verdedigende taak op zich, terwijl Gerard van Beek en Wim Mooyekind meer aan vallend ingesteld waren. Maar al werd het wat voorzichtiger, ge vaarlijk bleef het wel degelijk. Zoals in de 20e minuut na rust toen Wim van Beek, na doorge broken te zijn alleen voor de Postduivendoelman verscheen. In plaats van de bal langs de goalie te schuiven, schoot hij de bal recht op de doelman af. Verdedigend klopte het met de viermanslinie Hans en Aad Hoogkamer, Jan Faas en Guus v. d. Veek uitstekend. Doelman Co Kleyhorst kreeg in ieder ge val het meeste werk voor de t rust verwerken. Alphen—VELO 2—4 (1—2). Door een ontstellend aantal verde- digingsfouten heeft Alphen na al in de 10e minuut op een voor sprong te zijn gekomen kansloos verloren. Vooral doelman Hen- tegen ADS niet tot de volle winst kun nen komen. Hoewel het elftal uit Sassenheim vaak in de aan val was, werden teveel kansen onbenut gelaten. Het was alsof de spelers angst hadden om te schieten. En als er dan gescho ten werd, was het vaak te ge haast of vrouwe Fortuna werkte niet mee. Hoewel ADS dus vaak met de rug tegen de muur heeft gestaan, waren de uitvallen van de gasten nog zeer gevaarlijk. Zo moest doelman Ton Hooger- vorst 5 minuten voor tijd een scherp schot van rechts onder de lat vandaan tikken om een nederlaag voor zijn ploeg te voorkomen. Trainer Poots liet zijn spelers met een ander, n.l. een 4-4-2 systeem spelen waar bij hij Aad Witteman liet inval len voor Jos v. Stikvoort en mer alleen dat de Boys de rijke kansen een beetje hebben laten liggen; anders had er zeker een kleine overwinning ingezeten. KATWIJK Het Katwijkse Quick Boys, ontving zaterdagmiddag de eersteklasser Fortuna Vlaar- dingen. Fortuna was in de gele genheid om naar Katwijk te ko- N00RDWIJK_ZWALUWEN 1—0 men, omdat het niet behoefde te spelen voor de KNVB-beker. Op eigen terrein boekte Noord- Aan niets was zaterdag in Kat wijk te merken, dat het „maar" een vriendschappelijke wed strijd was. Het publiek heeft kunnen genieten van fijn voet bal. Van beide partijen waren af en toe leuke aanvallen te zien, die voor Fortuna resulteerden in een 1-0 voorsprong. Dat die voorsprong er gekomen en ge bleven is, lag echt niet aan de verdediging van de Boys, want die verkeerde in een uitstekende vorm. De vorm was er trou wens bij het hele elftal, dat maar weinig onder hoefde te doer, voor de bezoekers. Jam- wijk zaterdagmiddag een mage re 1-0 zege op het in de tweede klasse spelende Zwaluwen. Een £r traden twee volledige ploegen echte oefenpartij, die trainer Van der Horst aangegrepen had, om de lang geblesseerde Hans Westgeest (hij had een ge scheurd bot) weer eens op te stellen. Voorlopig nog voor een halve partij, maar alles verliep vlekkeloos. Zo was trouwens de hele wedstrijd. Vlekkeloos, keu rig en misschien voor het pu bliek een beetje saai. Er waren weinig kansen en de enige echte kans, die de Noordwijkers kre gen werd door Albert Spaander man keurig benut. Dat was na 20 minuten in de tweede helft. Zo is het gebleven. Maar de Noordwijkse benen zijn weer TER LEEDELISSER BOYS 2— los. 0 RCL—SPORTLUST 1—0 Het Leiderdorpse RCL trapte in een oefenwedstrijd tegen het Woerdense Sportlust. de benen los. Gelukkig voor de bezoekers werden hierbij geen schenen ge raakt. De wedstrijd had een bij zonder fair verloop. Leiderdorp. Bij RCL echter een speler, die iets moest bewijzen, die 16-jarige junior Dick van der Pijl. Zomaar in het eerste elftal gezet. En met succes. Het bestuur en de elftal commissie zien wel iets in deze zeer jeugdige speler. Een leuke wedstrijd, waarin Leo van den Berg na vijftien minuten spelen de stand op 1-0 bracht. Zo is het gebleven. Ondanks de herhaalde aanvallen, die van beide kanten ondernomen werden. Maar tot doelpunten kwam het niet. Scheidsrechter Hofbeek had een „makkie" zaterdagmiddag. Een matige wedstrijd, hier en daar erg ruw. Deze omschrij ving is de enige, die gegeven kan worden voor Ter Leede— Lisser Boys. Daarvan getuigen wel de blessure van keeper Piet van Luik, die volkomen dizzy het veld afgedragen moest wor den, en de penalty die door kee per Seegers gemist werd. Over de toedracht van het ongeval van Van Luik is men het nog niet helemaal eens. Van de ene kant wordt gezegt „er werd ge schopt". maar Van Luik kan ook. in een duik naar de bal op de schoen van Sjoerd Boot terecht zijn gekomen. Een harde wed strijd dus, die door Ter Leede werd gewonnen. Het eerste doel punt viel voor rust, het tweede werd na rust door Sjoerd Boot gemaakt, die voortdurend sterk in de aanval was geweest. Lis ser Boys had geen antwoord op de Ter Leede aanvallen. nam een vrije trap, die doelman Herman Roedoe uit zijn doel ranselde. Dit was niet voldoen de, want Peter Werkhoven schoot hard in. ASC was daar voor dicht bij een doelpunt, maar Henk Heemskerk wist de felle schoten van Huib en Leen de Goei vakkundig te keren. Na rust vielen bij ASC Leen de Goei en Wout Bergers uit (been breuk), waardoor de ploeg nog meer uit haar verband werd ge rukt. Invallers Leo Zwart en Ton Ossewaarden wasten ASC, dat wel veel aanviel, echter niet het laatste beetje stootkracht te geven. ASC miste geloof in ei gen kunnen, terwijl UDO kalm verdedigend de wedstrijd uit speelde. VTL Westerkwartier 2—1 VTL heeft een verdiende over winning behaald op Wester kwartier. Het eerste kwartier was voor VTL, maar de doel man van Westerkwartier stopte schoten van Maarten Jongejan, Siem v.d. Linden en Wim Mes- kes vakkundig. Westerkwartier maakte zich toen los uit de boeien van VTL en zag een schot tegen de lat belanden. Vlak voor rust werd een foutje in de VTL-defensie afgestraft: 0—1. Na rust kwam VTL sterk terug. Wim Meskes schoot hard in na een voorzet van Henk Sira. Westerkwartier kwam nog even terug, maar miste enkele kansen. Toen rondde Henk Sira in de 30e minuut een door Wim Meskes opgezette aanval met het hoofd af: 2—1. Westerkwar- tder miste hierop de kans op een gelijkspel, toen een penalty naast naast het doel werd geschoten. Flamingo'sRijpwetering 22 Beide ploegen hebben de punten verdeeld en dat was gezien het spel terecht. Flamingo's domi neerden aanvankelijk, maar Ton Borst wist zijn doel leeg te houden. In de 30e minuut was hij echter kansloos: Van Lut schoot in. Leo v.d. Zwet schoot even later hard in, maar de keeper sloeg de bal het veld in. Ook de door Gerard Zoetemelk geretourneerde bal, wist hij te gen te houden. Vier minuten na rust was het wel raak: Leo v.d. Zwet ontving de bal van Kees Zoetemelk en knalde raak: 1—1. Hans Weenink wist even later een strafschop te benutten, na dat er hands was gemaakt. Een minuut later deed Venema aan de andere zijde hetzelfde ,na hands van Jan v. Haastregt. Kansen op de overwinning wer- de door Kees v.d. Star, Henk Zonderop en Leo v.d. Zwet on benut gelaten. BMT—Alphia 0—1 Het was bij Alphia gisteren de dag van keeper Prook. Hij heeft de wedstrijd voor de Alphena- ren gewonnen. Alles, iedere bal, hield hij uit het doel. En ge makkelijk heeft hij het echt niet gehad, want hoewel de Alphena- ren al na vijftien minuten, door een doelpunt van Niemeyer voor kwamen op de thuisclub BMT liet deze ploeg het er niet bij zitten. De uitvallen die de Hagenaars deden waren levens gevaarlijk. Maar Prook stond voor niets. Had Prook een bij zonder goede dag, van Amster dam had die beslist niet. Tot drie maal toe stond hij vrij voor het doel. en even zovele malen miste hij. Jammer, want een subliem spelend middenveld, gaf hem. vooral de laatste twin tig minuten, de ballen op een presenteerblad aan. Als Van Amsterdam in vorm geweest was, had Alphia zeker met een 40 zege naar huis kunnen gaan. Van NispenForeholte 11 In deze streekderby streden beide ploegen om de tweede plaats in de 4e klasse. A. van Nispen dat meer in de aanval was en ge ruime tijd op een 1—0 voor sprong kon bogen, moest toch nog uit handen geven. Van Nis- pen startte goed: in de 6e mi nuut schoot de attente Gerard v.d. Meer tegen de paal. Ver der schoten Louis v.l. Linden en Peter v. Eeden vaak, maar ook onzuiver uit de tweede lijn. Aan de andere zijde werd doelman Ted de Boer niet vaak op de proef gesteld, mede doordat Gijs Geerlingsen en Frans Cas- pers als goede steunpilaren in de Van Nispen-defensie fungeer den. Na rust was het Foreholte aanvoerder v.d Lans die al snel mistastte, waarop Gerard v.d. Meer alleen voor de keeper rustig scoorde: 10. Langza merhand ontworstelde Foreholte zich aan de greep van Van Nis- pen en na een half uur kon de meeopgerukte Ruigrok na enke le mistrappen de Boer passeren. SJC—VIOS 2—2 Ondanks het feit, dat SJC gerui me tijd met 10 mensen moest spelen (P. Vink werd, toen hij op de grond liggend trapte, van het veld gestuurd) hebben de Noordwijkers een gelijkspel kunnen behalen. Het initiatief was bij SJC. Een schot van Jan Schipper werd' op de lijn ge stopt. In de 20e minuut brak Ton v. Kesteren een run van Kluistra af. De scheidsrechter zag hierin een penalty, die door Jansen benut werd. 0—1. Jan Schippers, Arie Weyers en John Brown stelden keeper Beije ver- volgens op de proef. Het was Harrie Beuk, die een voorzet van Arie Weyers doeltreffend afrondde: 1—1. Na rust was er evenwicht in het spel. Keeper Beije moest schoten van Arie Weyers keren. Na een half uur rondde Kluistra een goede com binatie van VIOS af: 1—2. SJC gaf zich nog niet gewonnen en 4 minuten voor tijd kon Arie Weyers de eindstand op 2—2 be palen met een strak schot. VVSBGD A 2—0 Een overwegend sterker WSB heeft loon naar werken gekre gen. Na voor rust een 1—0 voorsprong genomen te hebben, vergrootte de Bavo-ploeg deze vlak na rust en wist hem zonder te veel moeite te consolideren, In de 14e minuut doelpuntte Aad Oostdam uit een voorzet van Leo v. Wouw. Na rust wist Ka- rel v.d. Veek het overwicht van VVSB nog meer relief te geven door een voorzet van opnieuw Leo v. Wouw die via een tegen stander bij hem belandde, on houdbaar achter doelman v.d. Meer te plaatsen: 2—0. ESTOWassenaar 03 Een met o.a. Nico Weerdenburg en Theo v.d. Poel als invallers spelend ESTO heeft de grootste nederlaag van het seizoen gele den. De nederlaag was wel ver diend maar enigszins geflat teerd. ESTO tonde voor rust weinig inzet. Gijsbregtsen scoorde snel 01. Vlak voor rust legde Wezenaar de bal in het verlaten doel: 0—2. Na rust nam ESTO het initiatief over, maar er was geen doorkomen aan. Het liep wat beter, toen Wim l'Ami naar de buitenplaats ging, maar scoren deed ESTO niet. Wassenaar wel: bij een uitval kopte Slats in 0—3.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 14