Grotere garantie voor Nederlandse profwielrenners ïiilili! Half succes HIJS H0KU Ruime zege van sterk Wolverhampton over Manchester United zonder Best VERLIES VOOR JUVENTUS CAESAR JULIA H. GROTE WINNAAR OP HILVERSUM jztf®.*- UEFA-jeugd vergiste zich Wieleragenda met 43 evenementen Alweer dode op racebaan MAANDAG 10 JANUARI 1972 Ai George Best duikt diep in zijn jas wanneer hij zaterdagnacht met zijn er vandoor was met een Britse schoonheidskoningin. LONDEN Manchester United, zonder George Best, heeft het zaterdag te gen Wolverhampton Wan derers niet kunnen redden. De Mancunians verloren thuis met 3—1. Manchester bleef wel lijstaanvoerder, maar de voorsprong op stadgenoot Mancester City slonk tot 1 punt. De City speelde gelijk tegen Tot tenham (1—1). Ook op één punt staat Leeds United, dat uit tegen Ipswich Town gelijk speelde (1—1). De schade bleef voor Man chester United, dus nogal beperkt. George Best heeft zijn club weer eens in moeilijkheden gebracht. Korte tijd voor de wedstrijd was hij plotseling verdwenen met de 19-jarige Carolyn Moore, Miss Groot-Brittannië. Trainer O'Farrell deed zelfs via de ra dio een oproep tot Best om als nog naar het stadion te komen. Tevergeefs. De Wolves speelden een uitstekende wedstrijd die bij rust al een voorsprong van 20 opleverde. De treffers kwamen van Dougan, de grote spelverde ler, en Richards. Uit een straf schop scoorden de Wolves 3—0. Het was de invaller voor Best, Sammy Mclldoy, die voor Man cester de eer redde. De enige club uit de kopgroep die kon winnen, was Derby County, dat Southampton met 2—1 ver sloeg. De stand is nu: 1. Man chester United 35 pt; 2. Man chester City en Leeds United 34 pt.; 4. Derby County 33 pt. In Schotland behield Celtic de lei ding, ondanks het gelijke spel tegen Morton (1—1). Aberdeen staat op één punt na de zege op Airdreonians van 2—1. Glasgow Rangers is derde op 8 pt. Superafdeling Sir Stanley Rous, voorzitter van ,-.g 'Ti ~y -z^ de FIFA, heeft gisteren gepleit voor invoering van een superaf deling van 16 of 18 clubs in En geland, om een eind te maken aan het overvolle werkschema van de topclubs, soms wel drie of vier wedstrijden per week. De 78-jarige Rous vreest dat dit proces zal leiden tot verlam ming van het voetbal in Enge land. ,,De enige uitweg biedt stroomlijning van de eerste di visie, en reorganisatie van de andere afdelingen, waardoor ie dereen meer ruimte krijgt", be toogde hij. ,Met een eerste divisie, of super afdeling van hooguit 16 of 18 ploegen wordt het veel gemak kelijker het hele programma af te gelasten. Dit systeem voldoet op het continent, vooral in Italië en Spanje, waar men zonder aarzeling het gehele program- „Op het ogenblik zijn er zoveel complicaties dat de carrières van de spelers door de grote fy sieke en geestelijke spanningen nieuw seizoen kunnen begin nen." België BRUSSEL Slechts SC Brugge heeft gisteren van de leidende ploegen in de Belgische eerste divisie een fout gemaakt. De Bruggenars speelden zonder de zieke Pierre Hanon. Twintig mi nuten voor het einde scoorde Kremer voor Crossing de enige treffer. FC Brugge deed het tegen Racing White aanmerkelijk beter en be hield de eerste plaats door een zege van 2—0. Rob Rensenbrink trof in de eerste helft van de ontmoeting St. Truiden—Anderlecht de paal en gaf Anderlecht nog voor de rust de leiding. Hij werd na rust vervangen door Volders, aange zien coach Kessler bij deze voorsprong zijn verdediging wil de versterken. Desondanks ble ven de Brusselaars sterker. Het overwicht werd een half uur voor tijd uitgedrukt in een twee de treffer. In de allerlaatste se conden scoorde Wissmann te gen: 2—1. Regelmatig was ook de zege die Standard Luik op ei gen terrein boekte op Lierse SK: 2—0. Stand na 15 wedstrijden: 1 FC Brugge 26 pnt. 2. Standard 24 pnt. 3. Anderlecht 20 pnt. 4. CS Brug ge 19 pnt. Italië In de Italiaanse competitie ver loor koploper Juventus verras send van Cagliari, dat nu, op drie punten achter Juventus, de vierde plaats deelt met Interna- enige spelers tionale. Cagliari won met 2—1. internationa- Inter speelde met maar liefst 44 gelijk tegen Sampdoria, terwijl stadgenoot AC Milan met 0—0 gelijkspeelde tegen Napoli. AC Milan is tweede op één punt voor Fiorentina (op twee pun ten). bekort worden. Deze spelers In Spanje werd dit weekeinde niet hebben recht op een pauze van gevoetbald, in verband met de tenminste twee maanden, zodat vriendschappelijke interland zij met frisse moed aan een van woensdag tegen Hongarije. NULAND Een stichting, waarin de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie, de vereniging van beroeps wielrenners en organisato ren participeren, gaat de beroepswielrensport in ons land bevorderen. Op een zaterdag in Nuiand gehou den vergadering van orga nisatoren, die met elkaar een programma van 43 eendaagse wegwedstrijden voor 1972 op tafel legden, trad de stichting voor het eerst naar buiten. Niet zo overtuigend echter. Uit de reacties van de vergade ring bleek, dat het doel niet helemaal overkwam. Het doel is overigens in eerste in stantie gericht op het saneren van de toestanden rond de orga nisatie van eendaagse wegwed strijden. Men wil dat bereiken door de organisatoren, die, zoals stichtingsvoorzitter J. Foerster benadrukte, geheel vrij zijn of zij met de stichtingsacti viteiten in zee willen gaan, een pakket van diensten aan te bie den. Bij voorbeeld het engage ren van een geheel rennersveld door oud-wereldkampioen Jan Derksen, die daartoe als coördi nator door de stichting is aange trokken. Samen met reclameman Gerard Gosewehr zal Delksen ook een „reclamepakket" proberen samen te stellen, dat de organi satoren aangeboden wordt. Een en ander gaat natuurlijk geld kosten, maar, zo meent het be stuur van de stichting, aanmer kelijk minder dan dat de orga nisatoren zelf voor zaken als het samenstellen van een veld Derksen is benoemd tot lid in de pas benoemde stichting zouden moeten zorgen. Boven- leerd, dat alle coureurs in een wedstrijd met minstens 50 reiskostenvergoeding naar huis zullen gaan. Van het oorspron kelijke plan om de organisaties dwingend voor te schrijven, dat dien zal men bevrijd zijn van de manipulaties van managers, die het de organisatoren nog wel eens moeilijk willen maken. Wat de renners betreft heeft de stichting nadrukkelijk gestipu- AAD KILA uit veld LAS PALMAS Het Neder landse UEFA-jeugdelftal is er niet in geslaagd het vierlandentoernooi in Las Palmas te winnen. In hun laatste wedstrijd kwamen de Nederlandse junioren te gen Spanje niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Eigenlijk door een vergis sing is Nederland de „Copa Atlantica" ontgaan. Men verkeerde in de veronder stelling dat een gelijkspel in de laatste wedstrijd vol doende was voor de eindze ge. Dus beperkten de spe lers zich merendeels tot verdedigen. In de 70e minuut werd Aad Kila het veld uitgestuurd door de Spaanse scheids rechter Hernandez Quinta- na die even daarvoor had geweigerd een strafschop te geven, toen Kleton in het Spaanse doelgebied onder uit werd gehaald. Door het gelijkspel kwam Neder land op een puntentotaal van vier uit drie wedstrij den. Hetgeen evenveel was als Frankrijk had behaald. De Fransen echter hadden een iets beter doelgemid- delde: 21. tegen 32. (Van onze paardensportmedewerker) HILVERSUM Mucho Pride, die als verse import giste ren zou debuteren op de Hilversumse renbaan, was de enige afwezige van de hele middag. Jammer voor de aan blik in de Grote Januariprijs, het hoofdnummer. Caesar Julia H., die al tijden geen grote dingen meer had gedaan, had het geluk dat Treize Fals als eerste over de eindstreep sprong. Hij werd. met ditmaal A. Suyker- buyk op de sulky, eindelijk weer eens eerste, nadat hij van even na de start vol verve de kop had genomen. Stalgenoot Dorus werd tweede. Indra Shadow heeft na een klein toch we| waj te kunnen, missertje afgelopen dinsdag de winnende lijn weer voortgezet. Dinsdag wordt om zes uur begon- Op de 2900 meter was Hippo- nen. Onze prognoses: creen na een goed begin foutief om verder niet meer in het stuk K^ÏP.^„S voor te komen. Fietje Prinses venen in twee afdelingen onder gebracht. En dergelijke velden brengen nu en dan ineens een geweldige verrassing, zoals vo rige dinsdag, toen „geen mens" op Inka S had gerekend, maar toen dit paard ineens bewees In de Grote Januari-prijs op renbaan Hilversum ligt het veld nog gesloten bijeen. Aan de leiding gaat al pikeur Suykerbuyk, die de eerste plaats voor zich op z was kennelijk uit het noorden gekomen en liep in handen van Joop van Leeuwen voortreffe lijk, maar de jongere Indra Shadow kon haar tegen het slot gemakkelijk de baas. autostart, met trio, eerste afd.): Josje du Maire E - Joanli - Iliona Rood- noot. Outsider: Iron Buitenzorg. Kajakprijs (tweede afd. met trio): Janneke Prinses - Ingo- mar - Icarus. Outsider: Ivan. De pas als zelfstandig trainer be gonnen Wim Hauber had een knappe winnaar aan Inn Kanoprijs (2040 m): Jerolimo - Sprookjeshof. Met minimaal Jorno Beroona - Ineke R. Outsi- verschil klopte Inn nu de sterk der: Iliona Carbonari, doorgaande Handsome Mac. Korjaalprijs (2440 m met trio): In de strijd van de amateurs, de Grenadier - For Ever - Feny eerste voor het winterkampioen- Hollandia. schap, was G. van den Berg met Hannibal een paar centime- Karweelpnjs (2000 m autostart, ter voor Electra W. ,eerst« afd dewpl Ivon Buitenzorg - Gerardus O. Vooral in de lagere klassen blijft /nniri t het aanbod van paarden voor de K°"en>*Js g£° ,m' ™e t winterdraverij heel hoog. Er is Hllda O - Filippine - Gitte Nor- kennelijk nog een groot kwan- ton- dravers dat toch wel het Amatrice - winterkampioenschap Bn van eigenaren en n (2040 m). Isnathan Hidea- heeft, maar nog niet way Hannie Judson W. Outsi- door de laagste klassen ge- der; paycon D. meten in winsom heen kan komen. Kornetprijs (2000 m autostart, met trio): Henry Belwin - He lios CH - H bond. Outsider: Fury Spencer. Morgenavond heeft Hilversum voor de allerlaagste klasse moe ten uitloten en voor de klasse met een winsom tussen de 1500 Karwatsprijs (tweede afd.): Ivoor en 3500 gulden zijn 27 ingeschre- S - Hermien - Impie Hanover. Van onze sportredactie DEN HAAG HIJS HOKIJ heeft aan de trip naar Baden en Zweibrucken geen 100 succes kunnen overhou den. Zaterdagavond verloren de Hagenars met 95 van de Raiders maar gisteren werd tegen De Warrior een moeizame triomf bereikt 4—5. Canadese zijde gespeelde ruwe wed strijd Rodney Bossy weer geblesseerd raakte. Op zijn tegen Luik opgelopen kaak- fractuur kreeg hij weer een klap, waar door hij huilend van pijn het ijs moest ver laten. Het ritme was uit de vermoeide HIJS ploeg die al twee wedstrijden en een lange reis achter de rug had en met periodie ke scores van 3—1 3—2 en 3—2 sloegen de Raiders genadeloos toe. In deze wedstrijd scoorde Ed Hebert viermaal en Sean Boyd eenmaal. Door deze resultaten is HIJS HOKIJ nog wel op de eerste plaats gebleven maar door het verschil in aantal wedstrijden met Til burg en De Raiders is die plaats maar be trekkelijk. Concurrent Raiders heeft zes- Gisteren leek HIJS HOKIJ tegen de Warriors tien punten uit elf wedstrijden en HIJS HOKIJ negentien punten uit twaalf wed strijden. Duidelijk is dus dat de Raiders thans de meest gunstige positie bekleden, maar zowel de Raiders als Tilburg moet nog naar Den Haag komen en de Raiders zelfs nog naar Tilburg en Geleen. la een ontzettend zware reis moest HIJS HOKIJ zaterdagavond op de kleine piste van Baden een nederlaag van 9—5 incasse ren. Het scheen een dubbelverlies te wor den, omdat juist in deze overigens van tot aan het moment dat Rob Hagendoorn een tegendoelpunt maakte 4—1. Het heilige vuur was er ineens en HIJS HOKIJ leek herboren. Rodney Bossy vergat zijn blessu re en werd de grote ongrijpbare man voor de Warriors. Zelf maakte hij het tweede doelpunt en bereidde fraai het derde (He- bert) en vierde (Boyd) voor. Drie minuten voor tijd gebeurde wat niemand voor mo gelijk had gehouden. Bossy reed zich onna volgbaar vrij en schoot onhoudbaar de vijf de treffer achter de Amerikaanse doelman en zorgde voor twee punten voor HIJS HO KIJ dat aldus nog blijft meetellen om de Cup International. Stand: 1 - HIJS HOKIJ 12—19; 2. Tilburg 11—18; 3. Raiders 9—16. weer een kansloze nederlaag tegemoet te Jn een wedstrijd voor de Nederlandse com petitie heeft TYSC Trappers uit Tilburg za terdagavond in Utrecht met 15—0 gewon nen van UYC Utrecht. De tussenstanden waren: 0—5 04 0—6. Er waren 1200 toe schouwers. moest In Heerenveen werd de competitiewedstrijd Thialf—Smoke Eaters gespeeld. Smoke Ea ters (Geleen) won met 10—5 (13 03 4 zij alle Nederlandse beroeps» wielrenners (voor 1972 worden er 80 verwacht) aan de start zouden moeten laten komen, werd afgeweken. De organisato ren zullen zoals altijd zelf hun keuze mogen maken. Het ligt in de bedoeling de organi saties in drie categorieën onder te brengen, afhankelijk van aantallen toeschouwers van de laatste jaren, verwachtingen voor de toekomst en eventueel op eigen wens. Voor die drie ca tegorieën zulle* afwijkende ta rieven voor de diensten van coördinator Derksten en de in komsten uit het reclamepakket worden vastgesteld. Het bestuur van de Stichting tot bevordering van de beroepswiel rensport in Nederland bestaat voorlopig uit: namens de KNWU: de heer J. Foerster (voorzitter) en mr. P. Dingen-! hout (secretaris), namens de WBW: Karei Jansen (penning meester) en Eddy Beugels (lid) en tenslotte namens de organi satoren: de heren J. Schram jr. uit Chaam en J. Molling uit Ulestraten. Op korte termijn, valt de benoeming te verwach ten van een bestuurslid namens de sponsors, waarbij gedacht wordt aan Goudsmit-Hoff. NULAND De nationale kalen der voor de wegprofs omvat in clusief de Amstel Gold Race op 26 maart en de nationale kam pioenschappen op 25 juni liefst 43 evenementen. Er kunnen er drie. Scheveningen, Ransdaal en Maarheze, die nog geen datum toegewezen kregen, bijkomen. Over de werkgelegenheid kun nen onze profs volgens de verwachtingen dit seizoen tegen de tachtig dus niet klagen. De kalender ziet ot als volgt uit: 35/8 j Gakler gem. Glnnekcn, 26/3 Amstel I Gold Race. 30/4 Geleen, 13/5 Roden. 31/5 Bom. 32/5 Hiansweert, 23/6 I Grave, 31/5 Groningen, 36/5 Rotter dam. 28/5 Slmpedvc-ld. 3/6 Papen- 1 drechl. 4/6 ld/6 St. Wille- brord, 20/6 Steen wijk, 25/6 kam- i pioenschap van Nederland, 1/7 Krul- nlngen, 2/7 Woensdrecht, 37 Made. 5/7 Ulvenhout. 9/7 Schinnen. 13/7 Vlijmen. 31 en 25/7 Obblcht. 26/7 i Chaam. 37/7 Gorcum, 30/7 Uleslra- i tVè. 2/8 Hoek van Holland. 3/8 Klaaswaal, 11/8 Schiedam. 13/8 Ka- merlk. 13/8 Valkenswaard. 19 t.m. 25/8 Holland weck. 19/8 Hendrik Ido Ambacht 20/8 Bleljerhelde. 26/8 Kortenhoef. 27/8 Ossendrecht 28/8 Slttard, 10/9 Tilburg en 23/9 Ridder- Pep-taek gaan. Na enkele uren autorijden vermoeidheid nog niet uit de benen en dat bleek in de eerste periode, toen de War riors de leiding namen met 30. Een ver woed terugvechtend HIJS HOKIJ kreeg de tweede periode geen kans zelfs een vierde doelpunt van de Ameri kaanse soldaten toestaan. De pep-talk die coach Leo van Dijk in de tweede pauze 4). hield had niet direct succes. De spelers De wedstrijd werd bijgewoond door 4000 toe van HIJS HOKIJ geloofden niet in zich zelf schouwers. WELLINGTON De autosport heeft in het nieuwe jaar zijn ee sle slachtoffer alweer geëist. I Tijdens de eerste wedstrijd om het kampioenschap van Tasma nia, die o;i het Pukehoke circuit bij Wellington (Nieuw-Zeeland) werd gehouden, kwam de Nieuwzeelander Brian Faloon om het leven.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 12