Bloem bollen streek FOTOCLUB Fotoclubs meten eikaars krachten ZATERDAG 8 JANUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Problematiek verkrotting - gemaakt in Haarlem door P. Meijs •Architectuur - gemaakt door J. J. van den Andel BOLLENSTREEK Vandaag in onze parade van fotoclubs, de „Bloembollenstreek". Ac tief, het spreekt vanzelf, in de gehele Bollenstreek. De meeste leden van de club, 31 in totaal, wonen in Hillegom, Lisse en Sassenheim. Enige weken geleden is. men met ledenwerfactie begonnen nieuwe aspirant-fotografen heeft opgeleverd. Aanleiding voor deze actie was het feit dat er weliswaar een flink aantal leden was, maar dat het aantal actieve fotografen beduidend lager lag. Veel mensen waren lid van de fotoclub de „Bloembollen streek" om in de gelegen heid te zijn de door de ver eniging georganiseerde lezin gen over fotografie en alles wat daarmee samenhangt te beluisteren. De nieuwe leden worden, dat mag echt wel gesteld wor den. uitstekend opgevangen door de „Bloembollen streek". Speciaal de heer Van den Ande! heeft zich een zekere faam verworven met de begeleiding van beginnen de fotografen. De beste foto grafen, zijn voortgekomen uit deze beginnersinstructies. Men gaat uit van het princi pe de mensen eerst de be langrijkste technieken te le ren en daaraan vastgekop peld de meest waardevaste inzichten. Vanuit deze basis ontwikkelen de leden dan hun eigen persoonlijke stijl in volle vrijheid en gestimu leerd door onderlinge discus- Dit laatste had betrekking op de vraag of fotograferen als men tenminste daarmee de kunstzinnige kant opgaat, niet beter door het individu bedreven kan worden. Dit kan gezien in het licht van het niet zo vaak gebruikte cliché dat kunst „de allerin dividueelste expressie van de allerindividueelste impressie" is. Zoals gezegd hanteert de „Bloembollenstreek" dit principe niet geheel. Men ge looft via een combinatie van persoonlijke vrijheid en on derlinge communicatie tot betere prestatiei te komen. Niet ten onrechte want veel le den wonnen prijzen bij lan delijke wedstrijden met zo wel zwart-wit als kleuren foto's. Wat betreft de stijl van de club zegt de heer Meijs: „Wij zijn natuurlijk mee ge- evolueerd met de veranderen de fotografische inzichten. Die op hun beurt weer mee gaan met de veranderende tijd". Tot slot het adres waar nieuwe leden zich bij de achttien jaar oude fotoclub „De Bloembollenstreek" kunnen aansluiten. Dat is A. Loohui- zen, Megakalaan 39, Hille gom. Telefoon 02520-15740. Stilleven - gemaakt door mej. F. Adamse Humor - gemaakt door P. Meijs Landschap - gemaakt door J. van den Andel Een aantal weken achtereen binden fotoclubs uit ons ver- schijningsgebied de strijd met elkaar aan om de beste inzending van fotowerkstuk ken. Zes foto's in totaal, die elk een apart onderwerp trachten uit te beelden, is de opdracht. Voor deze kracht meting van fotoclubs stelde de directie van ons blad ne gentien geldprijzen beschik baar: drie per onderdeel en een prijs voor de club, welke op de jury (o.a. Zilveren-Ca merawinnaar Simon E. Smit en de bekende Leidse foto graaf Joop Pieëte) de beste totaalindruk maakt. Per ru briek worden drie geldprij zen beschikbaar gesteld: 50, 25 en 10. De beste vereniging ontvangt boven dien een geldprijs van 100. Portret - gemaakt door mej. F. Adamse tijdens een clubavond

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5