Anti-alcoholmedicijn in lichaam geïnplanteerd Delftse vrouw bleek gedood door wurging Koninginne- kerk te redden AMBASSADEUR VS IN INDIA UIT KRITIEK OP KISSINGER z - Nieuw spoor Duitse kidnap BIJ GEDETINEERDE ADRIAAN V. Maak overval moeilijk Stel draaideuren verplicht voor bank en postkantoor VRIJDAG 7 JANUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 7 ROTTERDAM (ANP) De kans dat de Rotterdamse Ko- ninginnekerk behouden zal blijven is nog steeds aanwe zig. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft giste ren na een langdurige dis cussie besloten haar mede werking te verlenen bij het zoeken naar een ander ter rein voor de bouw van een bejaardencomplex. Een ontwerpbesluit hiertoe werd met een kleine meer- deriieid (20 tegen 18) door de raad aangenomen. Het ge meentebestuur kan de Stich ting Bejaardenhuisvesting, die plannen heeft om op het terrein van de Koninginne- kerk het bejaardencomplex te bouwen, echter niet ga randeren dat zij op 1 sep tember al ergens anders een begin kan maken met de bouw van hét bejaardente huis. De stichting werd vorig jaar GEMEENTERAAD HELPT voor 800.000 gulden de nieu we eig#iaar van de Konin- ginnekerk. Kort voordat vori ge week met de sloop van de kerk zou worden begonnen kwam er een actie voor het behoud van de kerk. De Haagse evangelist Johan Maasbach bleek bereid een bedrag van ruim drie mil joen voor de kenk te betalen. Begin deze week spande Maas bach tegen de stichting een kort geding aan, waarin hij eiste dat de sloop van de kerk voorlopig zal worden uitgesteld. De president van de rechtbank bracht de par tijen zover bij elkaar, dat de stichting de sloop der kerk tot morgen zaterdag wilde uitstellen. Onmiddellijk dienden Rotter damse raadsleden een initia tiefvoorstel in, waarin zij Be. en W. verzochten al het mo gelijke te doen om de stich ting andere grond aan te wij- Vanmiddag zou het kort ge ding worden voortgezet. Het is niet te zeggen of de stich ting zoveel waarde hecht aan het besluit van de raad, dat zij tot een transactie met de heer Maasbach zal overgaan. Uitspraak van burgemeester Thomassen, dat de gemeen te niet kan garanderen dat voor 1 september andere bouwgrond is gevonden. Tijdens de behandeling door de raad stelden zowel wethou der Van der Pols (Wijkza- ken), de PvdA-fractie, als de CPN, dat de heer Maasbach mogelijk geen geld genoeg zou hebben, zodat het gevaar bestaat, dat het de gemeente veel geld gaat kosten. De heer Van der Pols wees er ook op, dat de raad de kans om de kerk te redden heeft laten liggen door een voor stel vorig jaar september van mevr. Schuiten te ver werpen. ''096 I Na afloop van de vijftigste voorstelling door het Amsterdams Toneel van „Interieur" werd Elly van Ste- kelenburg gehuldigd. De 70-jarige toneelspeelster staat dit seizoen 50 jaar op de planken. Haar werden j niet alleen bloemen, maar ook een gokautomaat aangeboden. ESSEN, (AP) In het onderzoek naar de ontvoering van de Westduitse miljonair Theo Al- brecht heeft de politie van Es sen een derde persoon voor on dervraging aangehouden. Het is een 30-jarige tapijtenkoop man uit Breitscheid, wiens naam niet bekend is gemaakt. Volgens de hoofdverdachte in de zaak. de advocaat Heinz-Joachim Ollenburg. heeft deze man drie miljoen van de zeven miljoen mark losgeld gekregen als zwijg geld. Hij had van de ontvoering afgeweten en gedreigd Ollenburg en diens kameraad Paul Kron bij de autoriteiten aan te geven. Zowel Kron als Ollenburg hebben bekend, maar het losgeld is nog zoek. Ollenburg heeft achter- eenvolgens beweerd de helft van het losgeld aan Kron te hebben gegeven (Kron zegt niet meer dan 10.000 Mark te hebben ontvangen), al het geld op de vlucht te hebben verloren en nu een groot deel van de som aan een derde te hebben gegeven. Veel toeloop verwacht bij Robert van S. DEN HAAG (ANP) - Het Hoog Militair Gerechtshof zal de zaak van de 22-jarige Robert van S. op woensdag 9 februari behan delen in het gebouw van de Hoge Raad aan het Plein in Den Haag. .Gezien de te verwachten belang stelling had het HMG naar een* andere dan de eigen zittingszaal gezocht. Robert van S. is wegens het dood schieten van twee Belgische po litiemannen en het verwonden van twee van. hun collega's door de Krijgsraad in Arnhem ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar en voorwaar delijke terbeschikkingstelling van de regering. De zitting waar hij in hoger beroep te rechtstaat "begint om half elf. Minder Franse wijn -PARIJS (ANP) De Franse wijn oogst van 1971 is van goede kwaliteit, maar kleiner van om-, vang, zo heeft het Franse minis terie van Financiën en Econo mische Zaken bekend gemaakt. De oogst bedroeg 61.330.782 hec toliter, tegen 74.373.511 hectoli ter in 1970. Zagen, zagen, wiede wiede wagen doen de nieuwe kaasmeisjes, die voor een jaar het Nederlandse zuivelbureau in West-Duitsland zullen gaan vertegenwoordigen. Gisteren werden ze door de burgemeester van Gouda ontvangen. (Van onze correspondent) WASHINGTON De kloof in de geloofwaardigheid van het Ameri kaanse beleid inzake de Indo-Pakistaanse oorlog is breder gewor den door de publikatie in de New York Times van een geheim tele gram, dat de Amerikaanse ambassadeur in India aan het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gezonden. Ambassadeur Keating uitte in dit waarin hij het regeringsbeleid telegram direkte kritiek op probeerde te rechtvaardigen. Henry Kissinger, de advi- Volgens hem had de regering, president Nixon nationale vedligheid. Kissinger zou hebben gelogen tijdens een persconferentie op 7 december, UTRECHT (ANP) Bij de 23-jarige Adriaan V. uit Amersfoort, een man, die regelmatig met de justitie in aanraking is gekomen wegens diefstallen, is een medicament in het lichaam geïnplanteerd dat hem elke lust tot drinken moet ontnemen. Het is de eerste maal dat dit middel bij een gedetineerde wordt toegepast. Kipo gaat per 1 februari stunten niet levensmiddelen ROTTERDAM (ANP) Na de benzinestunt in november heeft de Rotterdamse inkooporganisa tie Kipo een nieuwe stunt in petto. Vanaf 1 februari gaat men levensmiddelen te koop aan- bieden met een korting van mi- nimaal twintig procent. Kipo hoopt hiermee haar ledental, dat na de benzinestunt met 500.000 opliep tot ruim één mil- ioen uit te breiden tot 1.5 mil- joen. Volgens Kipodirecteur, de heer W. B. Knoops, is het niet de bedoeling een kompleet le- vensmiddelenpakket aan te bie- den. ..Voorlopig houden we het op ,,blikartikelen". Voor de levensmiddelenaanbieding komen alleen degene in aanmer king. die zich voor een tientje als lid van de inkooporganisatie la- ten inschrijven. In tegenstelling tot de benzinestunt zijn er geen verdere voorwaarden aan ver- bonden. Op Goeree vogels dood door giftarwe de rechtbank verantwoorden wegens diefstal in Amersfoort. Volgens de geneesheer-directeur van de psychiatrische observa tiekliniek, dr. F. H. L. Beyaert, moet de behandeling na zes maanden worden herhaald. In de tussenliggende periode blijft V. onder controle van de Jelli- nekkliniek en de reclassering. Esperal is volgens dr. Beyaert al langer bekend. Het heeft echter het bezwaar dat het in de vorm van pillen dagelijks moet wor den ingenomen. Alcoholgebruik in combinatie met de werking van dit medicijn geeft een aan tal onaangename sensaties als misselijkheid, braken en zwe ten. UTRECHT (ANP) - ..Dikwijls wordt de indruk gewekt dat de ziekenhuizen maar wat aanrom melen en zich van kosten en prijzen niets aantrekken, omdat het immers allemaal wel wordt betaald door de zie kenfondsen of de verzekeraars. Wij vinden dat niet prettig want het is niet waar". Aldus de directeur van de Nat. Ziekenhuis raad. mr. L. C. Wesseldijk, in het blad „Het Zieken huis". Hij zegt daarin, dat toen de Indiase premier Ghandi in december Washington be zocht, „geen flauw vermoeden" dat er militaire activiteit op komst was. Keating stelt in zijn telegram dat hij deze bewering niet begreep in het licht van tal loze berichten van de inlichtin gendienst dat er ieder moment een oorlog kon uitbreken. Keating stelt nog een andere ver klaring van Kissinger aan de kaak, waarin deze zegt dat de Indiase regering op 19 novem ber erover was ingelicht, dat Pakistan bereid was te praten over een precies schema voor politieke autonomie in Oost-Pa- kistan, maar dat de Indiase re gering deze veelbelovende po ging had gesaboteerd door de oorlog te beginnen. In zijn tele gram schrijft Keating koel: „In de enige boodschap die ik over dit gesprek geregistreerd heb staan, wordt naar dit kritieke Intussen zoeken agenten van de FBI en de militaire veiligheids dienst naarstig de ambtenaar, die de geheime documenten van de Nationale Veiligheidsraad heeft laten uitlekken naar de commentator Jack Anderson. De man die tijdens een voorarrest van acht maanden ook in de psychiatrische observatiekliniek in Utrecht was, ging akkoord met de ingreep. Het middel, Es peral, is op 15 december in Am sterdam in de buikwand aange bracht. Het blijft zes maanden werkzaam. De ingreep werd verricht nadat de Amersfoorter in de Amster damse Jellinekkliniek was on- derzocht. In deze kliniek heeft men bij de behandeling van niet-criminele alcoholici in 70 pet. van de gevallen gunstige resultaten geboekt. Dit is bekend geworden, nadat de Utrechtse rechtbank V. deze week op vrije voeten stelde. Dit op grond van de behandeling met Esperal. V. moest zich voor Kamer krijgt onvoldoende informatie over defensie DEN HAAG (ANP)— Verreweg de meeste defensie-specialisten in de Tweede Kamer vinden de informatie, die door het ministe rie van Defensie wordt ver strekt, onvoldoende om hun werk naar behoren te kunnen Deze „voorzichtige conclusie'' wordt getrokken in het verslag van een onderzoek naar de in- formatie-verwerving door Ka merleden bij beslissingen over militair beleid. Het onderzoek werd ingesteld door een werk groep van de afdeling politicolo gie van de Vrije Universiteit te Amsterdam. In een rapport wordt de conclusie getrokken, dat de betrokken Ka merleden voor vrijwel al hun informatie afhankelijk zijn van wat het militaire apparaat te bieden heeft, hoe onvoldoende dat ook mag zijn. Gesteld wordt, dat het nauwelijks en dan nog in onvolledige vorm aanwezig zijn van relevante in- formatie vooral knelt bij tech-1 nisch ingewikkelde zaken als de aanschaf van de Leopard-tanks en de Navo-strategie. In deze Ij gevallen, zo wordt opgemerkt. was het monopolie van de mili- Fotomodel Mette Sem introduceerde in New York een nieuwe haar- tairen „vrijwel volmaakt". dracht: een haarstuk van een meterslange Chinese staart. Zieken huis rommelt niet het ziekenhuiswezen een bedrijfstak is waarin verantwoor delijke mensen met kostenbesef werken. Er wordt bijzonder veel aandacht be steed aan plan beoordeling. sober heid. sanering cn verbetering van de efficiency. Boven dien maken zieken huizen geen winst. We zijn bereid al het mogelijke te doen om niet duurder te worden dan strikt noodzakelijk, aldus de heer Wesseldijk. Van ach- en wee geroep over onbe- taalbare verpleeg- prijzen wordt nie mand beter. Een maatschappij die gezondheidsvoor zieningen op hoog niveau wenst zal daarvoor ook op hoog niveau moeten betalen. GOEDEREDF. (ANP) - Df rl|k«-j politie te Goederede stelt een onderzoek In naar de dood van honderden vogels In de kop van' westelijk Goeree-Overflakkce. Op een perceel, ingezaaid met. wintertarwe, bleek deze ver-J mengd te zijn met tarwe ge drenkt in parathion. De boeren, gebruiken de vergiftigde turwel om het uitpikken van de winter-1, tarwe te voorkomen. De para-- thion heeft mogelijk de dood- van de vogels veroorzaakt. Reispot oude j man geroofd MIDDELBURG (ANP) - F.enr 78-jarige Middelburger zal zijn geëmigreerde kinderen niet kun-* nen bezoeken. Terwijl de man donderdagmiddag afwezig was,; werd de voordeur van zijn. noodwoninkje geforceerd en een portefeuille met 2.000 wegge-/ haald -zijn rcispotje,- waarvoor hij jarenlang had gespaard. UTRECHT (ANP) „Draaideuren zijn voor overvallers bijzonder onaantrekkelijk. Ze kunnen een overhaaste vlucht met de buit be lemmeren: Iemand hoeft er maar een paraplu tussen te gooien en de deur is geblokkeerd". De heer E. R. Westerbeek van herten bur* gemcester van Va rik en Ophemert, zegt dit in een beschouwing In- het Algemeen Politicblad over de preventie van overvallen. Voor het eerst sedert lang hebben president Pompidou en de Israëlische ambassadeur in Frankrijk, Asher ben Nathan met elkaar een onder houd. De ambassadeur na zijn ontmoeting met Pompidou. Hij wilde niet zeggen of de zaak van de niet afgeleverde Mirages besproken Benoeming rijksconsulent DEN HAAG (ANP) Tot rijks consulent voor het midden-en kleinbedrijf en toerisme voor Zuid-Holland is drs G. Th. Heet- man benoemd. Hij vervangt drs R. den Breejen. die een functie in het bedrijfsleven heeft aan- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Niet door de sla- I gen met een gasbuis, maar door het vasttrekken van een band rond haar hals is de 32-jarige I mevrouw Van P.-Z. uit Delft in de nacht van 13 op 11 juni van het vorig jaar in haar woning om het leven gekomen. Dit detail uit het sectierapport van dr. Zeidenrust leverde gis teren voor de Haagse rechtbank enige spraakverwarring op. Omdat de echtgenoot van het slachtoffer, die zijn vrouw na een hevige ruzie over haar ge maakte schulden met een gas buis sloeg, ervan overtuigd was dat zijn vrouw aan de gevolgen van deze slagen was overleden, trachtte hij op de morgen van de 14e juni, nadat hij de kin deren naar school had geholpen, het hevige bloeden uit de mond van het schijndode lichaam te stelpen door een band strak om haar hals te trekken. Hierdoor is de vrouw overleden, .hoewel in het sectierapport de slagen met de gasbuis oo!. do-'c'ni- ge noemd worden, zij het dat de dood dan later ingetreden zou De officier van justitie mr. Wes- sel achtte dood door srhu'd be laste kon worden gelegd, omdat Van P. in de stellige overtui ging verkeerde dat zijn vrouw reeds na de slagen met de gas buis was overleden. „Ik durfde mezelf niet aan te ge ven". gaf de verdachte tijdens de zitting als verklaring voor het feit dat hij het lichaam van zijn vrouw op de morgen van de 14e juni in een deken had ge wikkeld. in plastic .verpakt en naar de Europalaan in Leiden had gebracht, waar hij het pak aan de slootkant deponeerde. Zoals gisteren reeds gemeld, eiste de officier v iustitie 7 jaar met aftrek van voorarrest. Uit spraak over 14 gen. Hij pleit er voor in de gemeente- lijke bouwverordeningen een be- j paling op te nemen, die de draaideur voor bankgebouwen en postkantoren als toegang verplicht stelt. Het zou volgens hem ideaal zijn als elke loket- j tist de deur door een druk op een verborgen knop zou kunnen j blokkeren. Maar ook zonder dat zullen kandidaat-overvallers zich wel tweemaal bedenken j voor ze in met draaideuren uit- I geruste gebouwen activiteiten I gaan ontplooien. Aangezien benzinepompstations ook steeds meer in trek raken bij overvallers, stelt hij een sy steem van benzinebonnen voor. De automobilisten zouden die bonnen bij het postkantoor moe ten kunnen kopen. De bonnen, die dan als enige betaalmiddel voor benzine zouden moeten worden geaccepteerd, kunnen door de pompbediende van het firmastempel worden voorzien, zodat ze niet voor de tweede keer kunnen worden gebruikt en dus hun waarde voor eventuele overvallers verliezen. Voor het verzilveren van de bon nen door de pomphouder bij het postkantoor kunnen dun speciale maatregelen (code, muchtiging, legitimatie) worden getroffen om te voorkomen dat ze in ver keerde handen vallen. Gevangenis San Quentin gaat dicht SACRAMENTO CALIFORNIE (DPA) De beruchte 120 Jaar oude gevangenis van San Quen tin in Californié wordt eind 1974 gesloten. Naar de gouverneur van Califor nié, Ronald Reagan, meedeelde, zal het oude complex worden j vervangen door een gevangenis die „maximaal veilig" is. j Vorig jaar augustus zijn bij een ontsnappingspoging zes mensen doodgeschoten. De twaalfjarige Mark Fox Is bezij zich een weg te banen door </t wereld van zang en opera. Hij ij verbonden aan de Opera vaj Cleveland en treedt onder meej op in Mozarts Zauberflüte. Medewerkers i ziekenfondsen krijgen meer stemming bereikt over rarlt In 1972. I>* vicclnllsteitf tandartsen cn fyvlotherapcutcf krijgen per 1 januari 6,7 prt' Mot de Kon. Ned. Mnntschnppl ter Bevordering der Phnrmacli zijn de ziekenfondsen het niet eens geworden De apothi kers vragen naast de genoemd op grond van hun gestegen orr zetten. De ziekenfondsen voele daar niet zoveel voor.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7