Fie Carelsen praat met lbo Conny Stuart vindt zich netzo n clown als Hermant. Veen Rod McKuen op Grand Gala du Disque NCRV start serie over gewone mensen Loting Europa-cup rechtstreeks op tv Hou het scherm in 't oog Zes aanvragen voor kabel-tv OPNIEUW LEDENWINST BIJ NCRV TERUGBLIK PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 JANUARI 1972 Het kan gek gaan in deze wereld. Kom je na weken bellen, afspraken maken, afspraken -verschuiven eindelijk bij Conny Stuart in haar ^Amsterdamse etagewoning binnenvallen. Met een tas vol spitse vragen om d'r achter te ko men hoe ze is en wat ze denkt. En wat ge schiedt? Binnen de minuut ben je al je vragen vergeten, staat er koffie met nog wat op tafel en verander Je van het ene op het andere mo ment van interviewer in een kennis, die twee uur lang met Conny Stuart op de bank zit te babbelen. Over lekker eten, over leuk wonen, over dit en over dat. Gekke gewaarwording hoor, om zo overrompeld te worden door wat zonder mee de spontaanste vrouw in de Ne derlandse artiestenwereld moet zijn. Aanleiding voor al dat gebabbel: het succes van ,,En nu naar bed", de nieuwste musical van Annie M. G. Schmidt, (lie na een serie uitpro beer-voorstellingen in het land al weken draait in een zeer goedgevuld Carré. In de hoofdrollen: Conny Stuart als de boze en Mary Dresselhuys als de goede fee. Conny Stuart: Zo'n première is altijd een waan zinnig iets. D'r vóór gooi je je erin met veel zenuwen, want nou ja, die première moet er - zijn, daar is niks aan te doen. En erna ben je alleen maar moe. Hondsmoe. En je vraagt je af, nadat je al die idioot goeie recensies hebt gelezen van zelfs de meest kritische recensen- ten: Was ik nou werkelijk zo goed? Bloemen - oh jee, allerlei boeken, boeken, boeken, cham pagne. Ze staat bekend als een nogal serieus werkende artieste. Conny Stuart: Serieus? Serieus? Zeg maar ge rust verschrikkelijk precies. Oh ja, op het pie tepeuterige af. Ja kijk, ik vind alles best hé, maar als je in dit vak slordig bent, dan haal je het niet. Daarom wil ik 's middags na 4 uur ook niemand meer zien, niemand meer spreken. Dan ga ik me helemaal voorbereiden op de voorstelling van die avond. Een half uur voor aanvang sta ik al als een wilde op het toneel te huppelen. Kijken, of alles klopt. Tijdens de voorstelling zelf zie ik m'n kleedka mer niet meer. Ik heb een hok op het toneel, net als Mary, en daar wacht ik tot ik weer op moet. In alle rust, in alle stilte. Maar is de voorstelling voorbij, nou, dan laat maar komen - laat maar gaan. Dan is daar Conny weer van hup jongens. Tot ik er schoon genoeg van heb en geen to neel meer kan zien. Dan ga ik relaxen en naar anderen kijken. Van voorstellingen van anderen, daar gaat soms zo'n inspiratie van uit, dat kan ik nauwelijks onder woorden brengen. Zo'n jongen als Herman van Veen. Als je die over dat toneel ziet springen. Clown Nou ja zeg. Is dat theater of niet? Die knul doet allemaal dingen, die ik ook altijd zalig gevon den heb om te doen: ik heb het nooit kunnen maken. Zo hup, in de overmoed midden tus sen het publiek springen en dan maar zien wat ervan komt. Dan denk ik: Herman jon gen. Jij bent een clown. Net als ik. Ja, jij kunt je dat misschien niet helemaal voorstel len hoe dat is. Theater. Echt theater. Dat moet je beleven, dat moet je ondergaan. Theater is ook heel anders dan televisie. Ik hoor wel eens van teeveemensen dat ze soms de walgelijkste brieven krijgen. Zo'n Willeke Alberti, de schat, die krijgt in de Kleine Waarheid een kind van een ander. Nou, daar krijgt ze me toch brieven op: „Van viezerik", heb je niet genoeg aan je eigen man." Dat zal je in het theater nooit gebeuren. Daar komen de mensen speciaal voor jou of voor de show. Die hebben een babysit ge zocht, een paar tientjes uitgegeven voor kaartjes, de tram gepakt of 'n taxi. Die komen echt naar het theater. Televisiekijkers draaien alleen het knopje om en dan doettie De samenwerking in ,,En nu naar bed" met Mary Dresselhuys. Het is bekend, dat zij nog al andere standpunten heeft, bijvoorbeeld op politiek gebied, dan Conny Stuart: „Ja, maar dat geeft toch niks. Ik zal je eerlijk zeggen: ik heb met Mary nog nooit over poli tieke dingen gepraat. Waarom wel eigenlijk. Soms ga ik na afloop van de voorstelling met haar naar haar huis. Drinken we een lekker wijntje en eten wat Franse kaas. Leuk. Gezel lig. Een enige meid. Met een ontzettend ge voel voor humor. Die verschillen in opvatting doen daar niets aan af. Je moet niet vergeten: Ik heb twee grote zoons. Alletwee op de universiteit. De een rechten, de ander biologie. Die van de biologie komt af en toe thuis met de meest bizarre verhalen over proeven die ze gedaan hebben. Heel eng. Maar goed, ik zit dus midden in de wat oude re kinderen. Die dragen je heel wat materiaal aan om je een mening te vormen. Daardoor interesseer je je automatisch voor een hele boel dingen. Pestkop Oh ja, ik ben een enorme pestkop. Daar ga ik helemaal in op. Lekker pesten op een leuke manier. Zalig gewoon. Ik doe het wel eens op feestjes. Liefst midden in een gezelschap. Met Ton van Duinhoven bijvoorbeeld. Dan vertelt hij bijvoorbeeld dattie naar 'n opening ge weest is van een of andere tentoonstelling en dat daar zo veel belangrijke mensen waren. De prins of zo. Dan zeg ik: Ton, ik dacht dat jij zo links was, maar je rijdt rond in een dure sportwagen en je geniet van het in zo'n gezelschap -verkeren. Ton, hoe rijm je dat jon gen. Oeh, dan gil ik van de pret. Hij ook hoor, want hij kan er goed tegen. We zijn erg goed bevriend. Pesten, lekker plagen. Ik vind het ook altijd erg leuk om een beetje chique te doen. Niet snobistisch, maar laten we zeggen deftig met humor. Haags dus. Den Haag, och daar heb ik jaren gewoond. Af en toe. vanuit een soort verlangen naar vroeger, rij ik nog wel eens door de straten waar ik herinneringen aan heb. Heel schichtig. Roef, roef en dan weer rechtsomkeert. Toch hang ik niet zo aan het verleden. Ook niet aan mijn huwelijken. Je weet ik ben twee keer getrouwd. Eerst met een impresario. Henry Hofmann. H-o-f-m-a-tweemaal N. Daar na met Joop Doderer. Beide keren op niets uitgelopen. Daar kun je over gaan zitten prakkizeren, maar daar denk ik niet over. Ik had daarna heus wel eens kunnen trouwen. Met hele rijke man nen als ik gewild had. Altijd verre reizen ma ken, lekker luxe leventje. Maar ik heb er steeds feestelijk voor'bedankt. Voor mij hoeft het niet meer, want als ik nog een keer ge trouwd zou zijn, dan had ik m'n carrière moe ten opgeven. En d&t heb ik er niet voor over. Ja, als je jong bent denk je daar heel anders over, maar op wat latere leeftijd Wim Wennekes Conny Stuart: „Lekker pesten op Van o s radio- en tv-redactie AMSTERDAM - Rod McKuen, Johnny Cash, Gilbert 'O Sulli van, Iwan Rebroff, The Beach Boys, Hildegard Knef en de groep Middle of the Road zijn enkele van de wereldberoemde artiesten en groepen die zullen optreden tijdens het Grand Gala du Disque Populaire dat op 25 februari in het RAI-con- gresgebouw in Amsterdam zal worden gehouden. Tijdens het door de collectieve commissie grammofoonplaten- campagne (C.C.G.C.) georganiseerde festijn worden Edisons uitgereikt aan Herman van Veen, Johnny Woodhouse. Lenny Kifhr, Wim Overgauw, de groep Focus en The Brass United en aan Rogier van Otterloo. Deze laatste is tevens dirigent van het 46 man sterke orkest dat die avond voor de muzikale omlijsting zorgt. Mies Bouwman en Willem Duys zorgen voor de presentatie. Verdere buitenlandse sterren zijn: Helen Reddy, George Mous- taki, Gene Pitney, Peret, The Osmond Brothers en Ernst Mosah und die Original Egerlander Musikanten. Na afloop van het Grand Gala volgt een platenbal met zeven orkesten. Hier aan verleent onder andere de Amerikaanse hammondorganis- te Rhoda Scott haar medewerking. In tegenstelling tot het grand Gala zelf, dat vrijwel uitsluitend toegankelijk zal zijn voor genodigden, is het platenbal toegankelijk voor het pu bliek. Van onze radio- en tv-redactie DEN HAAG Op woensdag 12 januari zal de NOS in een extra uit- zending van Studio Sport een rechtstreekse reportage brengen van de loting voor de wedstrijden van de kwartfinales van de Europa Cup 1. Deze reportage, die van 12.00 tot 13.00 via Nederland 1 wordt uitgezonden en waarin ook aandacht wordt besteed aan de loting voor de andere toernooien, bevat tevens bijzonderheden over de aanstaande tegenstanders van Ajax en Feyenoord en eerste reacties van spelers en officials. Sandy Shaw als gouwe ouwe Van onze radio- en tv-redactie HENGELO Bij het ministerie van CRM in Den Haag liggen thans zeven aanvragen voor een vergunning om locale televisie programma's te mogen uitzenden via een kabelnet. Daarvan is er een afkomstig uit Overijssel, nl. van de stichting Public Rela tions Deventer. De Twentse roep om regionale te levisie wordt bij de aanvragen via het kabelnet niet gehoord omdat de promotors van En schede deze opzet te beperkt vinden. Bij CRM spreekt men de verwachting uit dat minister Zoals we al meidden Engels op korte termijn zal be slissen welke vijf aanvragers zullen mogen beginnen met lo cale tv-uitzendingen via het ka belnet. Tijdens deze uitzendin gen mag geen reclame gemaakt worden, terwijl men ook geen beroep op de schatkis* /m sub sidie mag doen. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NCRV heeft dit jaar opnieuw een ledenwinst geboekt. Het jaar 1971 werd af gesloten met een ledenbestand van 479.230. Vergeleken met het cijfer aan het eind van het jaar daarvoor, 476.109, betekent dit een netto ledenwinst van 3.121. Hoewel Fie Carelsen in 1958, op het toppunt van haar faam, af scheid van de planken nam, van het toneel verdwenen is zij be paald niet. Met name een vorig jaar verschenen boek van haar hand getuigt van haar onver flauwde levenslust, haar boeien de persoonlijkheid en haar ge voel voor humor. In de foyer van de Koninklijke SchouWburg te Den Haag heeft Wim lbo een openhartig interview met Fie Carelsen gehad, dat onder de titel „Het leven is heerlijk" wordt uitgezonden. Wim lbo zegt over Fie Carelsen: Ik leerde Fie ongeveer twintig jaar geleden persoonlijk kennen. Als jongen heb ik haar mateloos bewonderd. Haar creaties in Rouw past Elektra en Colombo vind ik geweldig. Ik werd steeds weer getroffen door haar prakti sche levensfilosofie, die je mis schien zacht realistisch zou kun nen noemen. Het is de wijze waarop zij haar ervaringen heeft verwerkt, die haar tot een boeiende vrouw maken. Ned. II 20.55 uur. Nancy Het stroomt gelukwensen telefoon staat niet stil nadat Adam en Nancy hun verloving bekend hebben gemaakt. Ze be sluiten het huwelijk in het dorp je te sluiten waar ze elkaar voor de eerste keer hebben ont moet. Adam gaat verlovingsrin gen kopenNed. I 19.05 uur. Toestel AE612 In deze aflevering van de Duitse de Biljarten wijkt voor schaatsen op televisie Van t 1 radio- en tv-redactie vis aangetrokken om de tv-serie Alias Smith and Jones af te ma ken in de plaats van Peter Duel. die dezer dagen dood in zijn wo ning werd gevonden. AMSTERDAM De organisato ren van het Nederlands kam pioenschap anker kader 71/2, dat van 2 tot en met 5 maart in Wervershoof zou worden gehou den, zijn op de vlucht geslagen voor de waarschijnlijke uitzen ding op 4 en 5 maart van het wereldkampioenschap schaatsen voor dames. Omdat men de concurrentie van de televisie te groot achtte werd toestemming gevraagd en ver kregen om een week later (van 9 tot en met 12 maart) te biljar ten. Tros-sport Jan Cottaar vertelt over de Olym pische winterspelen. Verder An neke Konings met het actuele lied en de sportagenda van de komende weken. Gouwe ouwe Toppers uit de jaren 1964-'69. Te zien zijn o.m. The Marbels, Da vid Garrick die het Stones-num- mer Lady Jane ten gehore zal brengen, Sandy Shaw, The Mo tions, The Tee Set, The Hollies met Listen to me, Troggs, The Beach Boys en Paul Revere and the Raiders. Ned. I 19.30 uur. Farce majeure Het Farce Majeure-team brengt vanavond de actualiteit op hu moristische en soms satirische wijze. De liedjes van Pola en de gesproken tekst zijn ondubbel zinnig of juist niet. Ned. II 20.30 Echt waar Deze maal komen de inwoners van Leuth en de inwoners van Kwadendamme tegen elkaar uit. Even ter informatie, Leuth is een dorpje dat negen kilome ter ten oosten van Nijmegen ligt en één van de drie kerkdorpen die tezamen met Bes en Ubber- gen en een gedeelte van Berg en Dal de gemeente Ubbergen vormen. Borssele met dubbel s ligt in de gemeente Borsele met één s. In die gemeente ligt ook het dorpje Kwadendamme met 900 zielen. U vindt het op Zuid- Beveland. Bij IKOR-CVK was gisteren „Leerhuis" terug. Tegen de eer ste serie afleveringen van deze rubriek hadden we het bezwaar dat er meer vragen werden op geroepen dan konden worden beantwoord en ook dat de stof over het geheel te moeilijk werd gemaakt. Gisteren was het een noch het an der het geval. Inzet was het herstel van verhoudingen, in het bijzonder de mogelijkheid van verzoening t.a.v. nazimoorde naars. Daarover sprak Simon Wiesenthal. Zijn betoog was indrukwekkend: verzoening, c.q. afzien van strafvervolging, van mensen die een soms duizendvoudige moord op hun geweten hebben is niet mogelijk. Ook niet een kwart eeuw na hun gruweldaden. Hij motiveerde duidelijk. Recht moet geschieden, uit naam van de 11 miljoen vermoorden, uit naam van de achtergeblevenen, uit naam van het nageslacht dat weten moet dat dergelijke da den niet ongestraft blijven Merkwaardig was dat zijn krach tige betoog nauwelijks weer woord kreeg bij de „leerlin gen". Het bleef bij enkele zwak ke vragen ter verduidelijking, niemand kon het opbrengen om recht tegen de mening van de heer Wiesenthal in te gaan. Zwijgend stemden in feite allen Eerder zagen we bij de TROS o.m. het BBC-programma over het bezoek van de Britse prin ses Anne aan Kenya. Het begon erg vrijblijvend, maar werd gaandeweg beslist aardig toen de prinses toch meer in haar j mars bleek te hebben dan de onnozele kreetjes van dat begin. Nuttig en onderhoudend was de medische rubriek van de TROS „Op uw gezondheid". Dokter Haneveld sprak over kleding in de winter, gaf erg praktische tips en liet het niet bij praten alleen. Het filmmateriaal was n.l. goedgekozen en bood aardi ge kijkstof. Ongewild-grappig waren de spre kers op de „Horecava" die de VPRO in beeld bracht in „Be richten uit de samenleving". Er werd, met dodelijke ernst, ge praat over snacks. Dat gebeur de door mensen voor wie snacks hun dagelijks brood uit maakt. Hun ernst was niet on begrijpelijk. Maar losgemaakt uit de zakensfeer leverde het stof voor een erg genoeglijke report. In de TkOS-rubriek „Het Stok paard" werden artsen-hobbyis ten voorgesteld. Toch wel een aardige rubriek die precies de lichte kijkstof biedt die jong en oud zich op dat vroege kijkuur wensen kan! Vg- Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NCRV zal in de eerste maanden van dit jaar een serie programma's gaan uitzenden onder de titel „Alles goed thuis". Gemikt wordt op vier k vijf uitzendingen. De eerste zal 16 februari om 21.35 via Ned. I worden uitgezonden. De andere zullen vierweke- lijks volgen. In de programma's die elk een half uur duren kan de kijker kennis maken met „gewone" gezinnen. Onder leiding van de andragoge Mimi Bremer gaan de gezinnen dieper in op bepaalde problemen en relaties. Het verhaal dat zo is ontstaan wordt via geënsceneerde of live-situaties in beeld gebracht. De gezinnen worden begeleid door een groepstrainer die helpt gevoe lens te uiten wanneer er spanningen en conflicten optreden. Het is geen deskundig programma en geen overdracht van journalistieke feitelijkheden. Het gaat om mensen die zelf hun verhaal vertellen en beleven. De kijker wordt geconfronteerd met mensen die het hebben aangedurfd het proces van bewustwording aan te gaan. De regie is in handen van Bert Schwitters. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND 1 NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal TROS 19.05 uur: Nancy 19.30 uur: De laatste sporen 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Toestel AE 612 mag niet landen (tv-serie) 22.00 uur: TROS-sport 22.40 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: 18.55 uur: NCRV 19 05 uur: 19.30 uur: 20.00 uur: 20.21 uur: 20.30 uur: 22.30 uur 22.35 uur: kleur Zo vader, zo dochter (quiz) Gouwe ouwe Journaal Hier en nu Farce majeure Het leven is heerlijk (interview) Waar of niet (spel) Nieuws uit de klas sieke en religieuze discotheek Journaal Uit de kunst MORGEN NEDERLAND I NOS 10.00 l 15.30 t Schooltelevisie Nationale kampioen schappen schaatsen Journaal 16.00 uur: AVRO 16.02 uur: Rikkie en Slingertje 16.30 uur: Hot dog 16.50 uur: Stuif-es-in NOS 17.40 uur: 18.45 uu 18.55 uu AVRO 19.05 uur: Schaatsen (vervolg) Fabeltjeskrant Journaal Mary Tyler-Moore- show Poets Journaal Mounties-show De versierders AVRO's Sportpano- rama 22.50 uur: Journaal 19.30 i 20.00 i 20.21 uur: 21.10 uur: 22.00 uur: NEDERLAND II NOS 18.45 uur: 18.55 uur: EO 19.05 uur: 19.25 uur: 19.50 uur: 20.00 uur: KRO 20.21 uur: 22.55 uur: 23.00 uur: kleur Koorzang In Gro ningen Nader bekeken Ten slotte Journaal Merijntje Gijzens (film) Brandpunt Tot de dood ons scheidt Epiloog Journaal RADIO HEDEN Hilversum I 16.00 <S) Licht ensemble met solisten. IS.30 Nieuws. 18.VI Actualiteiten. 18.30 Marktberichten. 18.52 Graanmo- foaivmuziek. 19.00 <S> AU - ditie: muzikale talenten. 30.00 In antwoord op uw schrijvenverzi r-lcplatenpro- gramma. 22.00 (S) Voetlicht op: ka- baret. show en musical. 3235 Over weging. 2 Nieuws. 22.38 22 50 (S) Goaü ;portprogra m ma r l veel muziek. (Si Muziek uit de Barok (opn.) VARA: 31.00 (S) Groot Omroepkoor. Omroeporkest en solisten: operacom- cert 22.30 (S) Nederlandse chansons met orkestbegeleiding. 22.55 Medede lingen. 23.00 Nieuws. 33.10 Actualil- Bnissel (324 18.00 Nieuws 18.30 Wegwijs Nederlands .05 Uitzending voor de Paardesp» >rt uitslagen. iek: 18.55 Taal 21.15 Klassieke muziek. 22.00 Nieuws MORGEN TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos ilichte gramnvfoomnu- ziek, reportages en berichten. (7.30 Nieuws) 7.41-8.00 Actualiteiten; 8.30 Nieuws: 8.41-850 Actualiteiten). Nederland. (Overheidsvoorlichting) 12.16 Franco huis. Informatie voor hert bedrijfsleven: 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30- 12.41 Ndeuws). 14.00 (S) Steiger - B: Sportkompas) Lstiek. 7.30 (S) ZO.: 1 Ochtendgym- Deze dag: 8.00 Int •rmatieshow 13.111 Actualiteiten. 13.23 VARA-ve rla. 13.25 (S> Drt is het_ begbv Jon geren prog re nende week ziekWven. 15.30 Fri gels:^^|M Nederlandse r Duits - een luisterprogramma. (16.00- Nieuwsi. 16.15 NOS-J«zz. 16.45 Inzet: programma over amateuristi sche muziekbeoefening. 17.15 De Vrije Gedachte. 17.30 Ontwikkelings werk In Afrika, discussie VARA: Mededelingen. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Popstation. (3.00 Nieuws.) 0.00 Nieuws. 9.03 Pers vers 10.00 Nieuws. 10.03 Mu ziek bij de koffie, (lil.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12,03 Elpee Pop. 13.00 5.30 Meisjeskoor Sw< Brussel (324 ni.) Nederland* 12.00 Nieuws. 12.00 We. kend-actualite!- 12.50 Buitenlands persoverzicht iziek 17.00 Niet

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2