Dronken hotelier bedreigde politie met jachtgeweer H. H. Sporthuis - van Rooyen voor de Verhart-bokaal Sportleven wijst vertegenwoordigers aan voor commissie Integratie van bollenvak in de bloemisterij PAGINA 6 LEIDSE COURANT DONDERDAG 6 JANUARI 1972 NOORDWIJK Een Noordwijkse hotelhouder heeft aan de drank heel wat ellende te danken. Na dat de man naar zijn zeggen een „tamme" avond met een flink aantal glazen cognac had afgerond, en het goed voor hem zou zijn geweest naar bed te gaan, beging hij de fout in het holst van de nacht in zijn auto te stappen. De gevolgen bleven niet uit. Op de Koningin Wilhelmina Boule vard reed hij tegen een gepar keerde Duitse auto op met als resultaat twee dwars over de weg staande, totaal vernielde wagens. De hotelier, in de mening verke rend dat hij iemand had dood gereden, vluchtte daarop in pa niek het strand op, echter met medeneming van een jachtge weer, dat hij in zijn auto had liggen. Een inmiddels gewaarschuwde po litiepatrouille ging op onderzoek uit en trof de man nabij zijn ho tel aan. Hij weigerde aan het verzoek van de politiemannen te voldoen om mee te gaan en dreigde, razend en tierend, hen te zullen doodschieten. Om een schietpartij te voorkomen, ver zocht de patrouille om assisten tie, waarop een hoofdagent met een politiehond te hulp kwam. De hotelhouder nam de wijk naar een balkon van het hotel en beantwoordde elk verzoek om zich te geven met dreigementen op de agenten te zullen schie ten, daarbij zijn geladen geweer richtend op zijn belagers, die een en andermaal dekking moesten zoeken. Nadat de in staat van razernij verkerende man het geduld van de politiemensen geruime tijd op proef had gesteld, begaf hij zich naar de receptie om te tele foneren. Van deze gelegenheid maakte een der politiemannen gebruik om het hotel binnen te dringen en het vuurwapen onder de handen van de man weg te rukken. Daarbij ontstond een schermutseling. In dolle woede sloeg de hotelhouder de hoofd agent met de hoorn van het te lefoontoestel op het hoofd. De politieman liep een bloedende hoofwonde op, doch slaagde er niettemin in de dronken man te overmeesteren. Hij werd naar het politiebureau overgebracht en ingesloten. Van het gebeurde werd proces-ver baal opgemaakt en behalve zijn rijbewijs raakte de hotelier ook zijn jachtakte kwijt. Hij is van daag voor de officier van justi tie geleid. Leidschendam „Och, d'r worden al vanaf 1932 plannen gemaakt. Het zal nog wel 10 jaar duren voor er hier wat gaat gebeuren." De vaste bemanning van de Leidschendamse sluizen in de Vliet, brug wachter J. Boot, links, sluismeester P. van Veen, midden en sluis wachter G. Alblas, rechts, zien niet, dat het zo'n vaart zal lopen met ingrijpende vernieuwingsplannen. Dit in tegenstelling tot het actiecomité Behoud Sluisplein", dat ver ontrust door provinciale voornemens, de Delftse professor Weeber gevraagd heeft te studeren op alternatieve mogelijkheden. Alterna tieve mogelijkheden waarmee zowel de scheepvaart en Leidschendams ontwikkeling gediend worden als waarmee 't schilderachtige sluizen- complex en de omringende bebouwing behouden blijven. Het comité, dat het complex in de oorspronkelijke staat wil houden, voert o.m. aan, dat de sluiswerken en directe omgeving door Monu mentenzorg als een beschermd dorpsgezicht wordt beschouwd. Maar of dat uiteindelijk veel zal helpen is wel een vraag. Naar burgemeester Kolfschoten onlangs verklaarde werkt de provincie die de Vliet wil verbreden en de sluis geschikt wil maken voor het schutten van schepen tot 1000 ton) al nanw samen met Monumenten zorg om tot een bevredigende oplossing te komen. Het ligt wel in het voornemen van het gemeentebestuur een hoorzitting te organi seren als de provincie maar gedetailleerd weet hoe zij een en ander wil oplossen. Het oude park Arentsburgh dat bij de aanleg van de Rotterdamse Baan zal moeten verdwijnen Eerste agent van reinigingspolitie KATWIJK De heer J. Lang- muur, Lijtweg 3, is benoemd tot Katwijks eerste ambtenaar voor de reinigingspolitie. Zijn taak, die tot op heden door de Kat- wljkse gemeentepolitie werd vervuld, is in de eerste plaats preventief. Hij krijgt echter politionele be voegdheid, zodat hij ernstige of regelmatige overtreders kan verbaliseren. De heer Lang- rrtfour, vroeger chauffeur van een van de gemeentelijke reini- gH»gsauto"s, zal de eerste maand worden vergezeld door een politieagent. Daarna zal hij echter zijn taak zelfstandig moeten gaan uitvoeren. In de loop van de volgende week zal de heer Langmuur zijn werk zaamheden beginnen. (5NV Koudekerk veertig jaar Koudekerk-Hazerswoude De af deling Koudekerk-Hazerswoude van het CNV bestaat dezer da gen veertig jaar. Aanstaande zaterdagmiddag is er in Het Voorhof van drie tot vijf uur gelegenheid tot feliciteren. Volgende week vrijdag is er een feestavond waarop CNV-voorzit- ter Lanse het woord zal voeren. Hpt jubileumfeest zal verder worden opgeluisterd door het Lfidse muziekgezelschap „Sem- pre Avanti". C. Timmer wordt opgevolgd door P. J. M. v. Haaster Noordwijkerhout De heer C. P. J. Timmer, de voorzitter van de KVP-fractie in de gemeente raad, heeft het raadslidmaat schap neergelegd. De heer Timmer maakte sedert september 1958 deel uit van dit bestuurscollege. Hij wordt opge volgd door de heer P. J. M. van Haaster, wonende Zilkerbin- nenweg 82, te De Zilk. De heer van Haaster is 41 jaar en is bloembollenkweker van beroep. Schooljudo in Leiderdorp LEIDERDORP De lagere schooljeugd van Leiderdorp heeft een van zijn vakantieda gen op de judomat door kunnen brengen om elkaar te bestrijden op sportieve wijze. Liefst 376 kinderen maakten van deze, door initiatiefnemer Theo van Houdt geboden kans gebruik om aan dit groots opgezette toer nooi deel te nemen. Met behulp van zijn ClOS-assistent de heer Meisters en met het inschakelen van een aantal Leiderdorpse huisvrouwen zag de heer van Houdt kans een toernooi te or ganiseren waaraan de Leider- dorpse jeugd met veel plezier zal terugdenken. In 13 klassen werd gestreden vol gens een poule-systeem, dat op 8 judomatten tegelijk werd afge werkt. De poule-winnaars stre den dan verder volgens een lo- tinssysteem om de eerste drie plaatsen. Op deze wijze kwamen dan uiteindelijk de volgende winnaars op het ere-podium: Erik Brabander Kl'asse A 7 Jaar: 1. Laurens (kampioen), 2. SVgrvd Itzlg Hi Erik Verhaar. Klasse B 7 Jaar: 1. Rik Jan I (kampioen). 2. Ramses Brai boom. 3. Paul 1 Klasse A 9 Jaar: l. Robert van der VI 1st (kampioen). 2. Peter Burger. 3. Saskla Dieri. Klasse B 9 Jaar: 1 Harald Langerels (kampioen). 2. Eduard Verhagen .3. Erik Jansen. Klasse A 10 Jaar: 1. Peter Rohmer (kampioen), 2. Jaap ten Hoorn» 3. Joël Eoucray. Klasse B 10 Jaar: 1. Rennert Sorge- drager (kampioen). 2. René Mlimee. 3. Dies Verburg. Klasse A ld Jaar: 1. Rudi van Evert (kampioen). 3. Olaf van Klaveren. 3. Arja v. d. Hoek. Klasse B 1.1 Jaar: 1. Dik Amesz (kampioen). 2. Prank Rohmer. 3. Robert Tcrtike. Klasse V2 Jaar: 1. Peter Brandhorst (kampioen). 2. Crfcy Qulst. 3. Jan Peter Hekc. De stijl pr: |s. besoh'.kbaar gesteld door de oud-bokSkamploen van Neder land. de heer Zoeterwoude Enkele maanden geleden besloot de gemeenteraad besloot de gemeenteraad tot in- tot instelling van een gemengde sportcommissie. Gisteravond waren de besturen van vrijwel alle sportverenigingen, alleen PIT'54 ontbrak, in het clubhuis van S.J.Z. op Haasbroek bijeen om hun vertegenwoordigers in dit nieuwe college aan te wij- De vergadering werd geleid door S.J.Z.'s vice-voorzitter, A. v.d. Hoeven. Tijdens een korte be spreking kwam de wenselijk heid naar voren om één kandi daat meer voor te dragen dan de vier die een plaats zullen krijgen in de sportcommissie. De vijf namen die bij het ge meentebestuur bekend zullen worden gemaakt en waaruit de raad er vier zal kiezen zijn: J. v.d. Meer (Meerburg), A. v.d. Heiden (zaalsporten Meerburg) J. Hulsbos (Effect '54) W. Kal- kers (S.J.Z.) en A. v.d. Poel (tennisvereniging.). De gpme°n- teraad zal uit haar midden drie leden kiezen. Nieuwveen Burgemeester Breen van Nieuwveen heeft gisteren in het Comrad-park de eerste paal ge slagen voor een medisch centrum. Het centrum, dat wordt gesticht op initiatief van het Groene en Wit- Gele Kruis, gaat 400.000 gulden kosten. Het is naar verwachting over vijf maanden gereed. BOLLENSTREEK De oud-leerlingen van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool te L<sse hebben gisteren in Flora in Hillcgom met de rijkstulnbouwvooi'r?hters H. Langeveld en K. de Groot de moge lijkheden bekeken van integratie van het bloembollenvak in de bloe misterijbranche. De heer Langeveld sprak vooral over het nieuwe type schuurkassen. Die bieden grote moge'ijkheden bij het opzetten van een rationeel bedrijfsbeleid, omdat men ze zowel kan gebruiken voor de bolbewa- ring (koelafdelingen) als voor de broeierij. Over de ontwikkeling in de broeierij sprak de heer De Groot. Hij ging de voor- en nadelen na van de verschillende soorten kassen bij de behandeling van globaal 150.00 bollen. Aan de hand van de cijfers kon men de optimale benutting- van de trekkas zien. Negen tot tien trekken in één periode zijn te halen, aldus de heer De Groot. Nieuwkoop Zuster L. Ponsioen gaat deze maand haar gouden klooster feest herdenken. Op 15 januari a.s. wordt dit jubileum gevierd met haar medezusters en familie. Dinsdag IS januari is er 's morgens om 8 uur een heilige mis in de kapel terwijl er 's middags van half drie tot hqlf vier gelegenheid is haar persoonlijk te feliciteren in de tv-zaal van het tehuis. Zuster Ponsioen werd in 1899 in Alphen geboren en is meer dan 45 jaar werkzaam geweest voor de zusters van JMJ in het LO en VGLO. Sinds vijf jaar werkt ze in Nieuwkoop waar de bejaarden haar speciale zorg hebben. Als secretaresse van de katholieke bejaardenbond ontplooit zij vele initiatieven. Zij staat zeer positief ten opzichte van de vernieuwingen van de laatste jaren omdat die de eigen persoonlijkheid een kans tot ontplooiing geven. NOORDWIJK Op de eerste woensdag van het jaar had de Noordwijkse zaalvoetballerij een uitzonderlijk gedeeld program ma af te werken. Zoals gewoon lijk 4 wedstrijden. De eerste twee wedstrijden gingen om de twee wedstrijden. De eerste wedstrijden waren voor de com petitie. Van Rooyen Automatiek, moest het opnemen tegen Van Duin Sport, dat door kenners niet in staat werd geacht om de snertboys van een finale plaats af te houden. De maagdelijke stand bij de rust was voorname lijk te wijten aan de takt'sche concepten. Van Rooyen Automa tiek sneelde met 3 man in de aanval en 1 achter. Direct in het begin van de tweede helft werden Albert Spaanderman en Ruud Bröring in de actualiteit gebracht, door beide een doel punt on naam te brengen. Ge rard Duindam en Catweasel v. d. Lippe doken met nog elk een doelpunt onder de aannemers som. Een striemend schot van Ruud Bröring werd door keeper Van Egmond gestopt, maar moest toch capituleren bij een inzet van Van Rooyen Automa tiek. 50 werd de stand voor de Automatiek-mensen die tevens als finalisten uit dit treffen te voorschijn kwamen. Weiiers weg over links, passeert één-twee man, voorzet en Vermeulen hoeft slechts te tikken. Dit wa ren de eerste oorlogshandelin gen tussen het H.H. Sporthuis en 't Zeepaardje in hun treffen om uit te maken wie als finalist zou aantreden tegen Van Rooven Automatiek. Evn daar na was het weer raak. Maarten Ottpnvaneer nasseerde de hal- lem'aneer van *t Ze*oanrdi<v Hnllands-Honoaars Soorthirs bouwde professioneel naar 30 maar de Zeeoaardeu kwam' de rel i ik: J_T Door driemaal een schot van Ruud van Veen. Na de pist knalde de sensatie in het rond. Jos Schippers zette het Sport huis weer op winst, maar een slippertje van keeper Giis Groe- newoud tot buiten zijn penaltv- gebied leverde een strafschop op. die door (alweer) Rudy van Veen geconverteerd werd. En daarna werden de overvolle tri bunes getracteerd op een ver laat oudejaarsvuurwerk. Voor beide doelen spoten de vuurpii- len alle kanten heen. Zelfs in de verlenging hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Penalties moesten de beslissing brengen, wie tegen Van Rooyen in de fi nale zou komen. Toen het zowat 2020 geworden was. rammelde Gijs Groenewoud er wel één in bij collega-keeper Hans Hooge- veen. maar andersom lukte het niet en coach Jacques van der Est van het HH Sporthuis kon weer eens afkoelen. De laatste partij was de bekende nachtkaars; dat zal Drie hoek/Piet Hein niet beam"' want voor hem brak de zon du- overwinning door. Eindelijk, nr zes verlipspartiien was het w^e»- eens raak. maar daar tekenden ook een erg zwak Estic voor Het werd probleemloos 51 in deze competitiewedstrijd: de enige, want door de uitloop van Zeepaardje Sporthuis werd Verhart Nachtegaal verscho ven naar de volgende (finale) bekeravond. Wat u ook moet weten LISSE De KVP-afdeling Lisse houdt op 11 januari a.s. om half negen in ..Wel kom" een bijeenkomst waar op heer Gribnau de directeur van het partijburau de nieu we koers van de partij uit een zal zetten. LISSE Zaterdagmiddag worden de kerstbomen ver brand. Op het Rembrandts- plein van kwart voor vier tot half vijf, aan de Leidsevaart tussen kwart over vier en half vijf. De brand word» ontstoken om vijf uur. LISSE In Rehoboth wordt vanavond een grote dierenshow geopend. LISSE De fotoclub de bollenstreek heeft nieuw bestuur. Dat ziet er als volgt uit: A. Loohuizen, voorzitter, mej. Adamse se cretaresse, mevr. Sister- mans, penningmeesteresse en de heren Floor en Weij- ers, leden. ROELOFARENDSVEEN Morgenavond om 8 uur is het weer kienen en prijs kaarten in de kantine van DOSR. WARMOND - De vrijwilli gers van St. Matthias komen zaterdag weer langs de hui zen voor het ophalen van pa pier, vodden boeken en grammofoonplaten. De actie leverde tot nu toe 2500 gul den op. VOORHOUT Voortaan zal in Voorhout iedere collec tebus herkenbaar moeten zijn aan een etiket met ge meentestempel en bovendien zijn verzegeld met een lood je. NOORDWIJK Uitslag kla- verjaswedstrijd „Nooitge- dacht": 1. J. van der Niet; 2. K. Vink en 3. P. van 't Wout. WOUBRUGGII Uitslag klaverjaswedstrijd v.v. Wou- brugge: 1. G. Disteveld; 2. J. Maars ten Brink en 3. G. Anker. RIJPWETERING In de rode zaal van het dorpshuis houdt de gymvereniging „Ha- rambee" a.s. dinsdag 11 ja nuari haar algemene leden vergadering. Aanvang 8 uur. Na afloop bingo. ROELOFARENDSVEEN De kerstboomverbranding in Alkemade was een evene ment voor vele kinderen met hun ouders. De vrijwillige brandweer stak dit keer de brand erin. Ze waren vol materieel uitgerukt om de restjes te blussen. Opmer king van een kind: „Mama, ik zie onze kerstboom bran den". ROELOFARENDSVEEN Gistermorgen werd door de Rijkspolitie in Roelofarends- veen in samenwerking met de verkeersgroep 's-Graven- hage controle gehouden op de maximum snelheid nabij het kruispunt Alkemadelaan- De Baan-Meerkreuk. Er wer den 30 automobilisten gever baliseerd. Ze reden met snel heden van ruim 60 tot 97 km. per uur. LEIDEN The Lords Folks verzorgen zondag a.s. in Jozefkerk aan de Herensin gel om elf uur een eucharis- t eviering. Celebrant is mgr. dr. A. Simonis. Thema van de dienst: Het Licht der We reld. LEIDEN „Holland mana gements" zal op 8 januari op 15 januari beatavonden organiseren. Op 8 januari zal tevens een disc-jockey het jaar worden gekozen, op 15 januari zullen de „Groep 1850" en „Blow Ball" optre den. Beide avonden worden in het Patronaatsgebouw ge houden. De entreeprijzen rijn zeer soepel gehouden. Aan vang beide avonden 20.00 ROELOFARENDSVEEN Op dinsdag 11 januari oi uur organiseert de studieclub EMM in de kantine van veiling een voorlichtings avond over de teelt van ti anjers en het gebruik in het aigemeen van C02 bij de jers. LEIDSCHENDAM Het socialistische Tweede Ka merlid Schaefer zal op 13 ja nuari om kwart over acht in De Kruisheuvelkerk spreken over de woningbouw. OUD ADE Morgen avond organiseert Jong Ade een kaartavond in 't Lage Land. Aanvang 8 uur. LEIMUIDEN-RIJNSATER- WOUDE Deze plaatsen hebben op dit moment pec'ievelijk 3278 en 1206 9 LEIDERDORP —De Kom missie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken verga dert op 10 januari 's m dags in het gemeentehuis. LEIDEN Ruim 125.000 mensen bezochten vorig jaar de Stadsgehoorzaal. Ondanks het feit dat de Leidato niet meer in deze zaal wordt ge houden bezochten bijna 28.000 mensen de diverse tentoonstellingen. LEIDEN Op 15 jam virdt in het Microtheater aan de Vestestraat de pre mière plaats van „Droomze- ven", een eigen produktie i van de lonee'groep „Impe rium". Gespeeld wordt iede re vrijdag en zaterdag om half negen tot eind februari.: ALKEMADE Bij de poli tie ziet het op het ogenblik weer zwart van de gevonden fietsen. Er staan er 15. Ze kunnen worden afgehaald' van acht tot zes uur.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6