De Danaiden door verlies in gedeelde toppositie Sportjaar in; sportjaar uit LFC moeizaam langs Teylingen: 2-1 CRESCENDO 2e ZEGE Jacques v. Ruiten sterkste Treffer SPORTBIJLAGE I MAANDAG 3 JANUARI 1972 L2 JIM VAN DALM drie goals AMSTERDAM De erote doorbraak van De Danaiden naar de top is voorlopig in de ijskast gestopt. De blauwwitten waren zo goed op weg. Archipel had eerder in de week opnieuw een punt verspeeld, zodat de Leidenaren bij eventuele winst 4 punten voorsprong zouden nemen. Vlak voor de pauze leek de Leidse ploeg hard op weg de weg naar de absolu te top te effenen. De 6—2 achterstand, die Archi pel na 22 minuten had opgelopen, was echter nog v00r rust teruggebracht tot 64, waarna een ineens schotvaardig Archipel langs een gedesillusioneerd De Danaiden spurtte. (86). Reeds in de le minuut trok Gerard Nap de score open. Na de gelijkmaker van Klouwen schoten Yvonne Devilee en Casper van Nierop hun ploeg naar 1—3, alvorens Klouwen zijn en Archipels 2e treffer scoorde. Een beter De Danaiden liep vervolgens naar een schijnbaar be slissende 62 voorsprong door treffers van Nap en van Casper van Nierop, waarvan één uit een fraaie doorbraak. Bakker en Klouwen haalden voor de aanvang van de 2e periode op tot 64. en na de Haagse gelijkmaker liep Crescendo door treffers van Piet PAmie (2x) en Aad Schou ten naar 41, waarna de gasten langszij kwamen. (44). Lenie Kok schoot Crescendo naar een 64 voorsprong halverwege. Via een afstandstreffer van L'A- mie en een Haagse goal nam Crescendo meer afstand door toedoen van Aad Schouten (2x), waarvan één uit een fraaie doorbraak. (9—5). Een Haagse tussensprint betekende 9—7, waarna de score via Leidse doelpunten van Lenie Kok en Piet L'Amie tot 11—9 opliep. Een beheerst ingeschoten bal van Aad Schouten bepaalde de eindstand op 129. Na de rust was de Danaiden bin nen 6 minuten geslagen. Janne Engelberts (2x).en Drikus Klou wen (2x) vonden ineens de korf (86). Een vertwijfelde laatste poging van de Leidenaars om deze slag te boven te komen, lukte maar voor de helft via Casper van Nierop. Van Eeeke- len, Klouwen en Els Frens schoten De Danaiden naar een toen onoverbrugbare achter stand. Wim Brugman bepaalde de wat geflatteerde zege van de Amsterdammers op 128, om dat Gerard Nap nog een straf- worp liet liggen. Door deze ne derlaag deelt de Leidse ploeg nu de koppositie met Archipel en Blauw Wit. \KCVicus Orientis. Vicus Orientis zal het nu wel erg moeilijk gaan krijgen om zich volgend seizoen opnieuw Hoofd klasser te mogen noemen. Op nieuw moest Vicus de punten aan een der lotgenoten laten. In een wedstrijd, die nauwelijks het predikaat hoofdklasse ver diende, werd AKC via een machtige openingsfase, toen het naar 50 liep, een ietwat geluk kige winnaar. Vicus liet nl. 6 strafworpen ongebruikt, en dat telt zwaar. Binnen een kwartier leidde de thuisclub reeds met 50, omdat de Hensenploeg in de beginfase reeds viermaal vanaf de stip naast schoot. Een treffer van Wim Meyer inspi reerde de Leidenaars, want Nandi van Helden en Bram Westbroek lieten er nog 2 tref fers op volgen. Via 6—3 en een treffer van Wim Meyer kon Vi cus met een handicap van 2 punten aan het 2e half uur be ginnen, waarin Vicus in de aan vang wederom strafworpen liet liggen. Toen AKC daarna op 74 kwam was het duidelijk, dat de zwartbroeken de achterstand niet meer zouden kunnen goed maken, want een treffer van Dik Onderwater werd door de Oosterlingen via een cadeautje van de arbiter dn de vorm van een strafworp meteen beant woord. Ruud Niessing gaf Vicus nog enige hoop, die echter aan flarden werd geschoten, toen AKC op 9 kwam (96). Toen de Almeloërs ook de laatste Vicus- treffer (Dik Onderwater) beant woordden, was Vicus geslagen. CrescendoOlympiaan. Crescendo, met wederom Aad Schouten in de ploeg, hetgeen een verbetering betekent, haal de de 2e zege binnen. Olym piaan werd al vlot naar een 41 achterstand gespeeld. De Ha genaars hadden bij de geslaag de inhaalpoging echter zoveel energie gebruikt, dat zij bij een tussensprint van de thuisclub het antwoord gedeeltelijk schul dig moesten blijven. Om en om scorend bereikte een veel zelf verzekerder spelend Crescendo de uiteindelijke 12—9 zege. Aad Schouten opende na 5 minuten LEIDEN Grauwe slierten rook dwarrelen uit de vuilverbranding neer op de stad. Een regenfront rukt dreigend op. Mensen jachten over glibberige wegen. Bussen leggen een rookgordijn op de voor ruit van een achtervolger. Bomen, curiositeiten in de zaképjke stand, steken hun kale takken hulpeloos omhoog, als afgetuigde kerstbomen, die op straat zijn gezet. De mensen lijken op de drem pel van een volgend jnar ook afgetuigd. Zelf? Elkaar? Het laatsle wellicht meer dan het eerste. Ook de sportmensen. Vroeger leefde men in de waan dat ie met het wisselen van de burgerkleding dqor het sporttenue ook van mentaliteit veranderde. Natuurlijk, de exces sen ziin geen schering en inslag, al werd er nog wel eens flink op losgeslagen. Door Koejaké, door ZLC, door al die voetballers, die tot de decadentie bijdroegen. Die spotten met het idee dat je door strengere straffen het voetbalvandalisme verdrijft. Zuiderkwartiei^-ODO. Zuiderkwartier herstelde zich goed van de nederlaag tegen Sperwers. Het Dordtse ODO werd een gewillig slachtoffer van de overwinningsdrang van de Leidenaars, die met een 8—2 zege vrij gemakkelijk overeind bleven. De doelpunten kwamen van Jim van Daim (3x), Carla de Kreek, Hen Zierikzee, Nico van Leeu wen (2x) en Albert de Groot. Fluks—Rozenburg. Voor Fluks lijkt na de 5e neder laag in successie de kans op handhaving in de eerste klasse miniem. Deze conclusie is geba seerd op het feit, dat er van de 7 teams drie zich direct handha ven. Het zal daarom voor de roodwitten, vorig seizoen nog Overgangsklasser, een zware opgave zijn om nog bij die eer ste drie te komen. Door alsnog Joke Schouten (links) van Crescendo veert op met een dame van Olympia enkele punten te vergaren kan gaai^jk -7., Oost Arnhem 7—5. Zuji Fluks hoogstens nog in king komen voor één van de OvergonK*kina»e b. ödóo 4—a Ftuki 5— plaatsen, die degradatiewed- HKV 6—ÏO. De Algemene 6—9. Per- Zuid Went 1B. strijden «alten betekenen. Ook ïV£»Vï%ffirKtS tegen Rozenburg ging Fluks 6-3. Terhoyden 5-3, Phoenix 6-2. met een punt verschil ten on der, na steeds een achterstand te hebben gehad. In de slotfase bleek Rozenburg de gelukkigste (6—7). Treffers Co de Haas, Frans de Haas, Ab Niessing (3x) en Evert v.d. Schaft. Evert v.d. Schaft miste bij 67 en nog 2 minuten te spelen een strafworp. Hoofdklasse A Ons Eibernest 6(10, Westerkwartier 6—HO, Rohda 6—8, Wordt Kwiek 6— 6. AKC 66. Pams 6—1, Die Hashe 6—2. Vicus Orientis 6—2. Hoofdklasse B. Arahlpel 7—60, De Danaïden 7—00, Blauw Wit 7—(10, Lut» 7—7. Koog Toon Hoogervorst, de doelman van Teylingen stompt de bal weg boven de hoofden van LFC'e ROELOFARENDSVEEN Tot aan de laatste wedstrijden dreigden bij de klubkampioen- schappen van De Treffers de bezetting van de herenfinale een verrassing te worden. Dames kampioen Veronique van der Laan speelde namelijk een grandioze partij tegen titelver dediger Kees Vesseur, maar viel na een gemakkelijk gewon nen tweede game en een net aan verloren eerste game in de slotfaze terug. Vesseur kreeg meer vat op haar felle aanvals- slagen en bereikte de finale uit eindelijk nog gemakkelijk. Ook het duel tussen de gebroeders Van Ruiten was bijzonder spec- takuiair. Na een spannende par tij trok Jacqus aan het langste eind. Voor Herman van Ruiten was de overwinning in de kwart finale op eerste teamspeler Hans van der Zwet toch al l.euk. In de finale veroorloofde Jac ques van Ruiten znch geen blun ders en veroverde de beker op Kees Vesseur, waardoor hij na vijf jaar weer in het bezit van de wissolbeker kwam. Veroni que van der Laan prolongeerde haar titel bij dé dames door in drie games van Mary Thuis van Ruiten te winnen. Nelly Elstgeest werd hier derde. In de dames B-klas was het Annema- rie Castelein, die voor Joke van Klink finishte. Spannend was het in de B-klas heren, waar vele hoofden sneuvelden voor de fi nales. Matchmaker was hier gast-speler (junior) Wilko Rein- ders. die een aantal gerenom meerde spelers uitschakelde. Tegen Wout Heemskerk vond hij zijn Waterloo, maar toen was hoj toch al tot de halve fi nale doorgedrongen. De tweede finalist was Loek Koek, door een overwinning op Kees Ver haar. De eerste prijs ging naar Wout Heemskerk, die z'n promo tie naar de Overgangsklas hier door waarmaakte. In de C-klas was de overwinning voor Jos van der Zwet, na vele derby's en in laatste instantie tegen Ko Rietbroek. Kampioenen bij de Junioren werden Annemarie Castelein, voor Mieke Volwater. De wisselbeker bij de jimioren ging naar Pieter Elstgeest, die in de finale van Kees van Klink ie jongere generatie leverde naast kampioenen ook tranen op. Winnaar werd Ronald Kui pers, voor Tonny Schut, en in de verliezersronde eindigde Ed win Bakker vóór Rikky Schut. Aan het begin van een (sport)jaar neemt men zich voor eindelijk mee te dingen naar de sportivi- teitsprijs. Als de vuurpijlen hun luchtklievende arbeid verrich ten, als goedaardige lichtflitsen tegen het duistere firmament, worden de mensen ontwape nend. Dan komen de successen bovendrijven: de fusie van De Zijl/LGB, gevolgd door het landskampioenschap van wa- terpolojeugd, de promotie van de a-junioren van de Sportclub Lisse naar de regionale afde ling, de Sportstichtingtrofee voor De Spartaanse gewichten- stoeiers, de promotie vun Vicus Oriëntis en voortbordurend op de Promotie, Promotie-leuze van Gerard Cox en Trudy l.abij kunnen we memoreren de op waardering van b.v. UDO, Wet. Boys en Bodegraven. In scherpe tegenstelling daarmee staat de devaluatie van Bona Stars en Scylla en in mindere mate ook van Kangeroes. Recordjager Martin v.d. Hoorn nam de plaats van de wat ver geten Jos Valentijn in Ter Aar over, zij het dat hij zich niet op glad ijs beweegt, maar op de sintelbaan. Daarvan heeft Eddy Monsels afstand gedaan. Voor hem liggen nog slechts succes sen weggelegd op de indoor- baan, die het afgelopen jaar voor het eerst werd uitgelegd in de Groenoordhal. De veemarkt-sporthal stond volop in het nieuws. Geen Europese indoorkampioenschappen, wel nationale kampioenschap. En dan natuurlijk de Zesdaagse, die eerst van de baan leek, maar nu alsnog lijkt te worden verreden. Een van de organisatoren. Joop Riethoven, zette Leiden op zijn kop door het optreden van Merckx aan te kondigen. Dui zenden, gekomen voor het Bel gische fenomeen, kregen de koele mededeling te horen: „Merckx kan niet komen". Joop Zoetemelk, die enkele dagen ge leden een full-timecontract te kende, werd nu de winnaar. Een andere wielrenner, Cock v.d. Hulst, maakte na zijn bles sure overwonnen te hebben, zijn comeback op het zware par cours van het mulle zand en de verraderlijke klimmetjes. De dames, die steeds meer ter rein winnen op het voetbalveld, integreerden nu ook bij de AV Holland. De dames van de Tref fers uit Roelofarendsvecn ma ken deze treffersserie compleet met het nationaal herfstkawt- pioenschap bij de tafeltennissers. Een succesvol 1971, dut zeker rrtet In de vergetelheid van de ar chieven zal belanden. Een weifelend zonnetje, dat door het wolkendek breekt, lijkt hèt' nieuwe jaar te annonceree. Tussen de consumptie vaiCifc- pelflappen en oliebollen doof no teerden wij de volgende ver wachtingen. Jan van Heek: „Ik wil graag werken in een rustiger sfeer. Met name wat mijn hobby, atle tiek betreft. Binnenkort heb*^fc: weer een gesprek met-. ifS! KNAU. Men ziet mij niet gT.lflJT uit de atletiek verdwijnen. Veel verwacht ik van de hoogspriag- ploegen. Van Annemieke Bouw- ma en Mieke van Doorn, "die 1.80 m. in zich heeft en Ruud Wielaart en Jan Boogman. Op de Olympische Spelen zifer voor Nederland niet veel .in. Alleen Bram Wassenunr, Els van Noorduyn en de 4 x 400 meter d'amesestafette zie ik In de finale komen. Een revan che van de Europese kampioen schappen is wel mogelijk. Zeker als er een kleine ploeg wordt afgevaardigd". Plet Biegstraatcn: „Als ik een greep zou doen uit het pakket wensen dan zou ik allerqerjt de zwembadproblematiek willen noemen, waarin ik nu wel eens wat vooruitgang zou willen zien. Dan natuurlijk de uitbreicTing van de complexen van Roódpn- burg en UVS. Verbetering voor Scylla, Noorderkwartier, en de Spartaan en een onderkomen voor Swift. Dan zou ik graag meer coördinatie willen zien bi het reserveren van tl ifïelFelr genheid. Wie een gymnastiek zaal wil hebben gaat naar de Inspecteur van het onderwijs, wie de Groenoordhal wil huren gaat naar de Groenoordhal. Voor de sportvelden komt men bij ons. Waarom loopt alles rfiet via de Sportstichting, zodat wij een centraal punt zijn? Het gaaf er niet om te proberen dat wij „ulles moeten hebben". Het is zeker geen prestigekwestie. Een van dc grootste successen in het afgelopen jaar wil ik de fusie tussen dc zwemverenigingen noemen en het landskampioen schap van de jeugd van De Zijl/LGB. Geweldig. Het is een prachtige manier de wensen kracht bij te zetten". ".EIDEN. Teylingen heeft het LFC in een vriendschappelijk duel gistermiddag aan dc Bos- hulzerkade bijzonder lastig ge maakt. De zonder Cockie van Weerlee spelende Leidenaren konden het klasseverschil slechts met moeite in een 2—1 overwinning uitdrukken. Dat was echter niet zozeer eigen verdienste, als wel onmacht van de Teylingenaanval, die alle ge legenheid heeft gehad meer dan een doelpunt te scoren. LFC nam overigens zelf de lei ding. Onhoudbaar scoorde de voor van Weerlee ingevallen Thijs Polanen. Verscheidene malen moest het houtwerk in dit toch wel aantrekkelijke duel redding brengen. Halverwege de tweede helft kwam Teylingen terug. De voor Hennie Zoet in gevallen Piet Hoogervorst zette de bal voor. Jos Eikens tikte door en Peter v. d. Vlugt rond de de aanval bekwaam af. Met name Frank van Dam. Jos Ei kens (die in de tweede helft Jan Boekei kwam vervangen) en Peter v. d. Vlugt kregen tal van goede kansen, doch beten die onbenut. Enigszins tegen de verhouding in greep LFC kort voor tijd de zege. Uit een voor zet van René Holswilder kopte Piet Gubler de bal onhoudbaar voor doelman Toon Hoogervorst in. Overigens blijft de vraag of het doelpunt niet in buitenspel positie werd gescoord. Lugdunum heeft in de tweede helft onder leiding van „good old" Tonnie van der Linden uit gevoerd offensief goed weten te doorstaan. Voor rust hebben beide eersteklassers in Utrecht een gelijkopgaande strijd uitge vochten, waarbij Lugdunum nog de nodige kansen kreeg. Na een solo van Gijs Collé kwam Henk Montagne echter te laat om de bal langs de Utrechtse goalie te tikken en Jan Pijnacker schoot in goede positie naast. De schotvaardige Tonnie v. d. Linden, die kortgeleden de voet balschoenen weer uit de wilgen haalde, knalde nog eenmaal na de rust op de lat boven de kans loze Lou Honsbeek. Overigens hield de voormalige internatio nal zich zeer rustig. Enerzijds werd hij goed gedekt door Lug- dunums centrale verdediger Leo Redel, anderzijds wekte Tonnie niet de indruk zich al te zeer te geven. De wedstrijd eindigde dan ook in 0—0. LISSE Spel. Lisse hield giste ren een bosloop met. als hoofd doel de „bollenbevolking een mogelijkheid te bieden om zich na al die feestdagen lekker los te trimmen. De jongeren liepen 4 al die feestdagen lekker los te km. Harrie Verdegaai was de snelste. Tweede werd P. v.d Berg, derde J. Parmentier. Bij de meisjes wend Rozemarie Verdegaai wirxtares, tweede Lirida v.d. Zwet, derde Anja Kuigro' De senioren liepen 7.4 km. Bij de heren werd Theo Bouwm i:i viert.:.'.- (24 min. 30 sec.) op de voet gevolgd door J. Eic'nh. ai. Derde werd Leo Ransdorp. Bij de dames won mevr. BonA- Diomen. Na afloop- re'L'c voorzitter G. v. Dijk ds prijzen uit en .-lie 120 declflc r.iers ontvingen een leuke herin ni ,ng. De heer V, n Dijk ncfuti een herhaling van dergelijke sportevenementen in een tame lijk sportloos winterseizoen zecj wenselijk.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9