BONNY ST. CLAIRE TROTS OP EREPRIJS FESTIVAL IN TOKIO Hou het scherm in 't oog Winkel op de hoek wordt vergeten NOS schenkt veel aandacht aan Olympiade TERUGBLIK PAG1NA 2 LEIDSE COURANT MAANDAG 3 JANUARI 197J Loretta Young vindt zich te oud in haar show LOS ANGELES De actri ce Loretta Young eist van de Amerikaanse tv-om- roep NBC 1.3 miljoen dol lar, omdat deze oude t.v.-programma's heeft vrijgegeven waarin zij ou derwets voorkomt. De 58 jaar oude actrice zei, dat zij toestemming had gege ven om in het buitenland de oude Loretta Young- show opnieuw te verto nen, waarin zij optrad in een denkbeeldige rol zo dat verwacht kon worden dat zij kleding droeg pas send bij de tijd waarin het verhaal speelde. Zij w ide alleen als een goed- geklede, modebewuste vrouw optreden. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO 19.05 uur: Lippy de Leeuw 19.10 uur: Pebbles en Bamm- Bamm 19.30 uur: Op blote voeten in het park 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De winkel op de hoek, documentaire 21.10 uur: Heinz Rtlhmann 22.40 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal AVRO 19.05 uur: Toppop 19.30 uur: Een verhaal met een staartje, documen- 1 taire over honden 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Peyton Place 21.10 uur: De André van Duin show 22.00 uur: Televizier magazine 22.50 uur: Journaal kleur MORGEN NEDERLAND I NEDERLAND II VARA 18.45 uur Fabeltjeskrant 19.05 uur De zwarte tulp 19.30 uur Koning klant 20.00 uur Journaal 20.20 uur Mijn tante Victoria 20.50 uur Een dikke zoen van juffrouw 21.30 uur Simon Carmiggelt 21.35 uur Jason King 22.25 uur Ombudsman 22.50 uur Journaal 22.55 uur Den Haag vandaag RADIO HEDEN HILVERSUM I 18.00 (S) Dixieland muziek (opn.). P lltleke Partijen: 18.19 Uitzending van de Anti Revolutionaire Partij. NCRV: 18.30 Nieuws. 18.41 Toelich ting bij het nieuws. 18.47 (S) Rand stand: Brass Band Festival 1971 (gr.). E.O.: 19.00 Wij hebben* een wereld: muziek, ln- nohten, met om'19.03 Reveil: 19.20 Klank- bord; 19.40 Bijbelstudie. NCRV: 20.00 (S) Klassieke muziek (gr.); 1 31.45 (S) Eskalatie, klankbeeld.'-22.20 A vondo verdenking. 22.30 Nieuws. zing. 19.20 Radio Volksuniversiteit, NOS: 20.00 Nieuws. 20.05 Reportage- flitsen en resultaten _van de Bitste- j 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nieuws. 18.11 RadlojoutBiaaU 18.25 Ek verbind u door...: praatje. 18.30 Fesl'ivr' te Gent: Rs westrunk Ba listen: operetteconcert. 19.10 1 herbewapening: Azië waarheen-? Le- Volksuniversiteit., 20.05 Reportage- 20.10 (S) W( dersminder bekei repertoire. 20.40 gramma In Dronten. 21.05 Gamma van alpha en beta: programma over recente vorderingen in de* we tenschap. 21.35 Onder de groene lin de: oude liedjes. 31.55 Promenadeor kest met zangsolilstenamusements muziek. Afgewisseld door reports ge invullende uitslagen,. Elf- 22.55 Mededelingen, s. AVRO: 23.10 Radio journaal. NOS: 23.20 Slot-reportage Elfstedenroute en feestprogramma ln Dronten: 23.55-24.00 Nieuwst- MORGEN HILVERSUM I KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7,07 (S> Badinerle: klassieke muziek (gr(7.30 Nieuws: 7,41-7.50 Actualiteiten). 8.24 Overweging.. 8.30 Nieuws. 8.41 Voor de huisvrouw. 10.00 (S) Aubade: seml-klassleke muziek (gr). (10.30 Nieuws). 11.00 Voor de zieken. 11,30 Bejaardenpro gramma. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Van tivaalf tot twee: gevarieerd Nieuws). Overheidsvoorlichting:<17.0C Het bankwezen in de Nederlandse Antillen. Spreker: mr. H. L. Braam. KRO: 17.10 (S) Metropole-Orkest: amusementsmuziek. 17.25 Voor de kinderen. 17,30 Nieuws. 17.32 (S Ac tualiteiten. 18.00 (S). HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Dag met een plaat je (gr). 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojour naal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg). (Om 8.30-8.33 De Groente' man). S.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Klassiek planokwartet (opn). 9.3E Waterstanden. 9.40 (S) Pianorecital: klassieke muziek. 10.00 Voor de kleutens. 10.10 Arbeidsvitaminen: po pulair verzoekprogramma met om 11.00 Nieuws. 11.30 Rondom 12: pro gramma voor de vrouw. (Om 11.5S Beursberichten12.30 Overheids voorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40 Knipperlicht: weke lijks radloverkeersmagazLne. 13.0C Nieuws, 13.11 Radiojournaal. 13.3C (S) De wereld van de opera: be schouwingen over opera's, 14.33 "Op het vlak van i [Van onze radio en t.v.-redactie) [)e NOS-radio en -televisie zullen zoals gemeld in tal van reporta ges verslag doen van de elfde Olympische Winterspelen, die van 3 tot en met 13 februari 1972 in Sapporo, op het Noord- Japanse eiland Hokkaido, wor den gehouden. De NOS-radio zendt via een satel lietverbinding een groot aantal rechtstreekse reportages uit, met name van het schaatsen. Dit betekent, dat de zender Hil versum I in de periode van vrij dag 4 tot en met zaterdag 12 fe bruari ook 's nachts (van 00.00 tot 07.00 uur, 's zondags tot 08.00 uur) onafgebroken in de lucht zal zijn. Deze nachtelijke repor tages worden afgewisseld met muziekprogramma's, fen woensdag 2 tot en met zon dag 13 februari zal de NOS-ra dio bovendien dagelijks even eens via Hilversum I, uit Sappo ro „Olympische journaals" uit zenden met nieuws, samenvat tingen, commentaren, inter views en voorbeschouwingen. Er wordt naar gestreefd deze journaals van 07.50 tot 08.10 uur en van 13.50 tot 14.00 uur uit te zenden. In totaal besteedt de NOS-radio aan de Olympische Winterspelen plm. 63 uur, de omringende muziekprogram ma's 's nachts inbegrepen. De NOS-televisie zal via een sa tellietverbinding tussen Japan en Europa dagelijks twee uitge breide samenvattingen in kleur overnemen. De NOS maakt van deze compilaties gebruik voor drie programma's, die in het middaguur en in de vooravond worden uitgezonden. De samen vattingen worden in Japan door een EBU-team gemaakt ten be hoeve van de Europese televi sieorganisaties. Aangezien de NOS bijzondere be- honden. De een wordt stunt hond, de ander geelidehond. Ned. II 19.30 uur. Peyton Place Het testament blijft een verstik kende rol spelen in deze t.v.-se- rie, waarvan de verwikkelingen niet van ophouden weten. Als u nog steeds detakt, dat het leven een eenvoudige zaak is moet u toch eens naar Pietonplees kij ken. Ned. II 20.20 uur. André van Duyn Deze humorist staat vanavond weer in een eigen show met een nieuw programma. Rond hem een keur van artistieke gasten, onder wie Joe Andy en Co, Los Totallos, Corrie Brouwer enz. Ned. II 21.10 uur. Het spektakelstuk van oud-en- nieuw was ongetwijfeld de show van Seth Gaaikema, vrijdag avond bij de AVRO. Seth begon met zeer baardige moppen en een taai liedje. Was dat opzet? We zouden het haast geloven, want de show groeide gaande weg uit tot een enorme cjimax, iets wat met een sterke start niet zo goed mogelijk was ge weest. In de show zaten veel elementen van Seths theaterprogramma, maar veel was speciaal voor de gelegenheid. Er zaten ook veel verrassingen in. Onder het ex cellente en zelfs hoffelijke pu bliek, maar ook zo'n ding als het plotseling gaan staan van een deel van dat publiek, dat dan ineens een voortreffelijk koor blijkt te zijn. En dan het feit dat ene Pieter be reid was als (vaardig!) pianoso list op te treden in een finale die kwam toen we ons al hele maal gewonnen hadden gege- Duys werd er een beetje door weggeslagen. Het Russische Staatscirsus eigenlijk ook, maar dat kwam meer door het feit dat we de laatste dagen zóveel circus op het scherm kregen dat zelfs dit goede teveel werd. Zaterdag was „Zeskamp special" maar een flauwe afspiegeling van gewone zeskampen, die ei genlijk toch zelf weer flauwe af spiegelingen zijn van echte t.v.- amusementsprogramma's. Alles ging op het ijs, het bleef kil. Bij de VARA zong Jenny Arean in haar eigen show voorname lijk „geëngageerde" liedjes. Ze deed dat niet kwaad, maar we vinden haar toch meer geschikt voor onbezorgder werk. Onbezorgd ging het gisteren toe bij Johnny en Rijk. Zij hadden redelijke teksten en het werd dus amusant. Zo'n automatiek nummer vonden we een onver valste giller! NOS Op Zondagmiddag ging giste ren van start. Een programma .zonder veel gezicht, maar ge lukkig met veel stof voor de kleinties. Voordeel voor hen was dat een film erin Neder lands in^esnroken ws, evenals de kinderfilm in het vroege NOS-avondnrosramma op „II". Voor de leeftijdsgroep waarvoor die Drogramma's bestemd ziin is dat eigenlijk absolute nood zaak. Ad Langebent interviewde dr. Jel- le Zijlstra op een wijze die de man wat scherper markeerden dan gemeenliik in interviews gebeurde. ..Nieuwswaarde" zat er nauwelijks in het gesprek. Elke Zii'stra-kenner zou hebben kunnen bevroeden welke ant woorden op de ..economische" vragen zouden volgen. Duits en Frans op nieuw orgel in Grote Kerk Wim van Beek, vroeger leerling, nu opvolger van Adriaan Engels als organist van de Grote Kerk (en trouwens ook als leraar aan het Koninklijk Conservatorium), is zich op Nieuwjaarsmiddag komen voorstellen met een con cert op het nieuwe Metzler-or- gel. Hij moet er begrijpelijker wijs nog wat aan wennen en zijn musiceren aanpassen bij de allesbehalve gemakkelijke akoestische situatie. Al uit de dispositie wist men, dat het instrument, van Duits-Zwit serse makelij, primair is afge stemd op Bach en de Duitse ba rok. Toch vonden we de klank in het grandioze preludium en fuga in Es groot niet alleen te zwaar maar vooral ook te dik. Mede daardoor was het verloop der stemmen niet zo gemakke lijk te volgen. Beter voldeed ui teraard het niet-monumentale koraalvoorspel „Das alte Jahr vergangen ist". Blijkbaar wilde Van Beek dade lijk stellen dat hij de Franse or gelkunst niet zal verwaarlozen, ondanks de karakteristiek van het orgel. Zijn goede bedoeling ten spijt kan niet worden ver heeld dat het nogal brute ge weld in de „Dialogue sur les Grands Jeux" uit een van Cou- perins missen weinig te maken had met Gallische klaarheid en lichtheid. De scherpe Duitse tongwerken bleken ook weinig geëingend voor Francks derde koraal. In de lyrische passages ontbrak het milde timbre van romantische zangerigheid en de daarbij horende kleurgevoelig heid. De organist hield zich hier trouwens ook niet helemaal aan letter en geest. Overtuigender waren orgel en j sneeltrcnt in de ie'wat formo'is- tische prrtita over het F gnifi- ert van Engels en in de ltc o - sche dramatiek van Messiaers dissonerende „Transport de Joie". Er was een verheugend grote op- J komst, ook van jongeren. K. S. Onder de titel ,,De winkel op de hoek" wordt vanavond een portret van een kleine zelfstandige op het scherm gezet. De trek naar de grootwinkelbedrijven en de supermarkten is zo groot, dat de kleine winkelier met zijn persoonlijke benadering en directe dienstverlening in de vergeethoek dreigt te raken. Dit proces wordt versneld door de grotere (auto) mobiliteit van de koper. Van het aloude boodschap- pen-doen wordt een uitje gemaakt. En toch kan ook in dit geval een dichte buur wel eens beter zijn dan een verre vriend. Joost Tholens gaat op deze vragen dieper in. Ned. I 20.20 uur. Op blote voeten Corrie en Paul weten niet wat ze aanhalen als ze besluiten om voortaan altijd eerlijk tegenover elkaar te zijn. Dit leidt tot even komische als pijnlijke verwikke lingen. Ned. I 19.30 uur. Heinz Rühmann De befaamde acteur Heinz Rüh mann krijgt men vanavond te zien in de rol van de niet min der beroemde Kapitein van Kö- penictk, ee(n toneelstuk van Carl Zuckmayer. Het spel handelt over een eenvoudig man, die zijn verwaande, autoritaire meerderen overtroeft door hen juist in het zwak van hun auto ritaire, houding te treffen. Ned. I 21.10 uur. Toppop langstelling heeft voor de schaatsreportages, zullen op de dagen dat er schaatswedstrijden worden verreden (4 t/m 7 en 9 t/m 12 februari) de samenvat tingen 's ochtends rechtstreeks uit Japan worden overgenomen. Men kan in deze gevallen dus van semi-directe reportages spreken. De hoogtepunten van de ochtenduitzendingen worden in het middaguur herhaald, aan gevuld met samengevatte repor tages van andere sporten als ijshockey, kunstrijden, skiën, schansspringen, bobsleeën enz. De belangrijkste onderdelen van de ochtend- en middaguitzendin gen worden vervolgens in de vooravond herhaald, opnieuw aangevuld met een keuze uit de in de loop van de dag binnenge komen nieuwe reportages. De Olympische programma's wor den via Nederland I uitgezon den, met uitzondering van de vooravond-reportages op don derdag 2, maandag 7, donder dag 10 en mogelijk ook op dins dag 8 en woensdag 9 februari (Nederland II). Uiteraard zal ook in de uitzendingen van „Studio Sport" op zondagavond 6 en zondagavond 13 februari via Nederland 2 aandacht aan de Winterspelen worden be steed. Er is een gecombineerde NOS-ra dio- en televisieploeg gevormd onder leiding van Bob Spaak, plaatsvervangend chef d'équipe is Kees Buurman, die bovendien voor de televisie enkele ski-re portages van commentaar voor ziet. Roel Rengers is producer radio, Jean Smits producer-tele visie. Laatstgenoemde is ook verslaggever bij 't kunstrijden. Voor radio en televisie treden vefder als schaatsverslaggevers op Theo Koomen KRO) en Fred Racké. Commentator bij de ijs- hockeywedstrijden is Frans Her- richs, verslaggeevr bii onder meer skiwedstrijden Herman Kuiphof. Chris van Leeuwen (NCRV) tenslotte is algemeen verslaggever. De équipe wordt gecompleteerd door de NOS-ra- diotechnicus Joop Schik. Borniy St. Claire vindt dat ze er ondanks de Japanse prijs nog lang niet is. Dp een zeer vroeg en daardoor nog niet al te druk Schiphol tolt Bonny St. Claire slaapdronken uit de luchtreus, die haar in zeventien vlieguren van Tokio naar Amsterdam bracht. Zij wordt opgewacht door verloofde Martin en fluistert hem iets in het Japans in het oor. Een on begrijpende bldlk zijnerzijds maakt een verklaring noodzake lijk. „Ik hou van je", zegt ze in eenvoudig Nederlands. Als wij aarzelend naderbij komen om haar een kruisverhoor af te ne men over het World Popsong Festival in Tokio, waar zij Ne derland vertegenwoordigde, heft Martin bezwerend de hemden: „Alstublieft, ziet u dan met, dat ze doodop is? Kunt u later niet naar Tilburg komen?" Een paar dagen later in de Kruis straat te Tilburg drukken wij op Rockopera Jesus Christ vol lof beoordeeld KOPENHAGEN (AP) Recen senten waren opgetogen over de Europese première van de rock opera Jesus Christ Superstar van Time Rice en Andrew Lloyd Webber. De bezoekers van het Falkoner Theater kregen overigens pam- flet#h van een groep, die zich de jonge christenen noemt, waarin de voorstelling aange klaagd werd als „een verraad dat veel erger is dan dat welke door Judas voor dertig zilverlin gen werd gepleegd". De vlug schriften merkten ter vergelij king op, dat deze gecommercia liseerde Jezus door de verkoop van gramafoonplateta reeds een 40 miljoen dollar heeft opge bracht. Waar de recensenten waren op één uitzondering na enthousiast. Hetzelfdn geldt voor de Britse limpressario Robert Stigwood, die de wereldrechten heeft, ge zien de voorverkoop waarin al meer dan 20.000 plaatsefn zijn verkocht. Wet uitzondering van de Deense pop-zangeres Ann-Liza, die Ma ria Magdalena speelt, en de zanger Allan Mortensen in de rol van Judas, bestaat de uitge breide bezetti'ng geheel uit ama teurs. !n Berlingske Tidende schreef Henrik Iversen: „Niemand moet verbaasd zijn als „Super star" het volgende jaar kerst mis nog loopt". de bel van pand nr. 9. Een ve nijnig gekef is het eerste teken van leven. Even later gaat de deur open en staat een montere Bonny voor ons. „Kom binnen". In de woonkamer lijkt een fel oranje wand ons een verblindend welkom toe te schreeuwen. Bonny neemt plaats op een gifgroene bank en zegt verontschuldigend: „Sorry, maar na de reis was ik com pleet van de kaart. Zo'n vlieg tocht gaat je echt niet in je kou- we kleren zitten. Maar nu is al les weer kits". Tokio blijkt voor Bonny een ui terst succesvolle trip te zijn ge weest getuige haar bagage: een outstanding award, hetgeen zo veel wil zeggen, dat zij van alle artiesten (47) de beste totaalin druk op de jury maakte; voorts een aantal televisie- en radio optredens, een dikbetaalde tv- commercial voor een bowling centrum en de release van het Engelstalig® „Don't let me down". En dan ook nog de Ja panse opname van „I won't stand between them". En dan niet te vergeten nog plannen voor een Japanse toernee in het voorjaar '72 en kans op een Ja panse lp. Tel uit je winst. „Tel uit je winst", herhaalt Bon ny. „Nee, dat valt wel tegen. Financieel gezien dan. De winst zat'em eerder in de publiciteit. Niet alleen in Japan, maar ook in Nederland. Dat geld komt nog wel. Bij die geplande Ja panse toernee bijvoorbeeld. Bui ten de geldprijs bij die outstan ding award en die tv-commer- cial is er niet veel verdiend. En voor het commercial geld moest ik nog een paar dagen langer in Tokio blijven ook. Ik wilde m'n geld namelijk in dollars en daar moet je speciale toestemming van de regering voor hebben. Maar geld vind ik niet zo be langrijk. Ik vond het al gewel dig, dat ik mee mocht doen. Ja pan is een fantastisch land en Tokio een immens drukke, maar prachtige stad. Ze zijn wel verschrikkelijk chauvinis tisch, die Japjes. Een precies. Wat dat betreft zijn het net klei ne Duitsertjes. Alles moet tot in de finesses kloppen. Ik heb nu al aan verschillende songfesti vals meegedaan. In Polen, Por tugal, België, noem maar op. Maar nergens was de organisa tie zo perfekt als in Tokio". Amerika Is dit succes in Japan de start van een internationale carrière? Bonny: „Wie zal het zeggen? Mis schien wel, misschien niet. Ik ben tijdens dat festival wel een paar maal benaderd voor inlich tingen en zo. Door theateragen ten uit allerlei landen. Ze heb ben informatie meegenomen. Misschien hoor ik er nog wel eens wat van, maar het kan net zo goed zijn, dat ik nooit meer wat hoor. Dat is het rotte van zo'n festival. Je moet zo lang op resultaten wachten. Dat geldt eigenlijk ook voor Amerika. Het plan was, dat ik op de terugweg langs Amerika en Hawaii zou gaan voor besprekingen. Maar ik heb mijn verplichtingen in Nederland en ik moest terugko men. Nu ga ik waarschijnlijk in het voorjaar naar Amerika, in aansluiting op mijn Japanse toernee. Het voordeel is natuur lijk wel, dat we voor Amerika alles beter kunnen voorberei den. Als ik gelijk was gegaan, had ik eigenlijk bijna met lege handen gekomen. Nu kunnen we ons goed prepareren, want Amerika is en blijft een moei lijk land om een voet aan de grond te krijgen. Laat staan veroveren. Ze vroegen me tijdens een inter view voor de Japanse radio, of Ik door het songfestival veran derd was. Ik stond stomver baasd. Ik veranderd? Waarom? Omdat ik toevallig de outstan ding award gewonnen had? Goed, het is mooi. Maar ik ben er nog lang niet. Ik maak me echt nog geen ster-illusies. Mocht de tijd uitwijzen, dat het wel zo ver komt, dan is dat meegenomen". HAN AVOT Calle krijgt paspoort weer terug (Van onze radio- en tv-redactie) DEN HAAG De radiopresenta tor Lino Calle heeft van de Spaanse autoriteiten zijn pas poort teruggekregen, dat hem drie jaar geleden was afgeno men. Tevens is hem verzekerd dat er geen arrestatiebevel meer tegen hem van kracht is. Hij is werkzaam voor de NOS. De heer Calle kreeg een half jaar geleden moeilijkheden met de Spaanse regering en met dé NOS, omdat hij in zijn Spaanse uitzendingen voor buitenlanders het Spaanse regiem te kritisch zou hebben benaderd. Dat hij nu weer in genade wordt aange nomen is voor de heer Calle echter geen reden om zijn kijk op de zaken te wijzigen, aldus liet de heer Calle weten Deze rubriek begint vanavolnd al weer een lijst van hits voor het pas begonnen nieuwe jaar te kweken. Deze lijst wordt sa mengesteld volgens de voorkeur van de kijkers. Ned. II 19.05 uur. Over honden Het verhaal met een staartje be helst een Duitse documentaire over twee jonge Duitse herders-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2