Spreiding niet ten koste van dienstvervulling NIXON WEER MET AGNEW IN ZEE DIRECTEUR-GENERAAL PTT: PSV hielp Ajax op fluweel Record aantal doden in verkeer Maurice Chevalier overleden Peter Duel overleden Hagenaar gedood bij vechtpartij Miljoenen- schade bij branden Hand door vuurwerk afgerukt DAGBLAD VOOR ZUID HOLLAND léjtr TUUT ^ggfr ^BsSr XlJs x4f& ^skVW^CP j Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244' - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V.. Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug, Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Advertenties (excl. B.T.W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes 2.37. Klachten bezorging: tel. 22244' (18 tot 19 uur). Abonnement per week 1.83, kwartaal ƒ23,60: jaar 91,55. 63e jaargang, no. 18.583 MAANDAG 3 JANUARI 1972 T.V.-SELECTIE HEDENAVOND Ned. I: 19.30 uur Op blote voeten in het park; 21.10 uu, Heinz Rtlhmann. Ned. II: 20.21 uur Peyton Place; 21.10 uur André van Duin-show In Televizier Magazine een inter view met Erich von Düniken. WEINIG WIND De weersverwachting van het KNMI tot Morgenavond luidt: Veel bewolking en op de meeste plaatsen droog. Weinig wind. Minimumtemperaturen om het vriespunt; maxima morgen onge veer 3 graden. Ook de groten komen te vallen. De beroemde Franse zanger en conferencier Maurice Che valier is op Nieuwjaarsdag op 83-jarige leeftijd overleden in het Necker-ziekenhuis te Pa rijs. Woensdag zal hij begra ven worden na de uitvaart dienst in het kerkje van Mar- nes-la-Coquette, ..eenvoudig als van een handwerksman" heeft hij zelf bepaald. Elders Joshua Smith De Amerikaanse tv-acteur Pe ter Duel. een van de hoofd rolspelers uit dc tv-serie Alias Smith en Jones werd zaterdag dood aangetroffen in zijn huis te Hollywood. Hij had een schotwond in zijn hoofd. Moord wordt niet uit gesloten. De 31-jarige acteur speelde de rol van Hannibal Hayes (alias Joshua Smith). Hij speelde ook rollen in art- dere tv-series o.m. The Fug itive. In de omgeving van Honolulu raakte het Amerikaanse vrachtschip Geronimo in een zware storm. Een deel van de deklading, die uit nieuwe I auto's bestond, vloog overboord. DEN HAAG Bij een vechtpartij op de Varkensmarkt in Den Haag is de 25-jarjge verkoper C. S. Karreman door een messteek vlak onder het hart zo ernstig verwond, dat hij kort daarna in het ziekenhuis Westeinde over leed. Het slachtoffer was met zijn vrouw, zijn broer en diens ver loofde in een overvolle dancing aan de Varkensmarkt aan het dansen, toen er moeilijkheden met enkele bezoekers ontston den. Een vrouw zou een been hebben uitgestoken waardoor mevrouw Karreman op de dans vloer kwam te vallen. De moei lijkheden werden door de por tier van de dansgelegenheid ge sust. Toen de familie Karreman echter even later de dancing verliet, werd zij gevolgd door vol gens de portier drie of vier mannen. Op een afstand van on geveer twintig meter van het etablissement ontstond weer een ruzie. Vanuit de deur van de dancing zag de portier de 25-ja- rige verkoper met de handen vlak onder zijn hart neervallen. Met een taxi werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij bij aankomst al bleek te zijn overleden. De Haagse politie heeft vannacht omstreeks vijf uur een 17-jarige loswerkman uit Den Haag van zijn bed gelicht, die heeft be kend bij de vechtpartij betrok ken te zijn geweest. Dat hij de dodelijke steek heeft toege bracht staat echter niet vast. Het wapen is nog niet gevon den. Naar de andere bij de vechtpartij betrokken mannen wordt nog gezocht. Van een onzer verslaggevers) Den Haag Alleen 's avonds na 6 uur kan men telefonisch la chen om Max Tailleur. Maar de kans zit erin, dat dit gaat ver anderen. Direkteur Generaal H. Reinoud van de P.T.T. zinspeel de hierop tenminste vanmiddag in zijn nieuwjaarsrede voor het P.T.T.-personeel. Het ging ge woon niet anders meer. De cen trales konden de vele aanvra gen niet meer verwerken, zei hij. „Maar aan speciale voorzie ningen wordt gewerkt." Met de veel besproken „sex-lijn" in Groningen was het al niet an ders. Op één etmaal werd dit sex-nummer zelfs 6-1.000 keer gedraaid. Slechts 1130 abonnees konden antwoord krijgen. Dit werd voor de P.T.T. te dol en daarom werd deze sexofoon af gesloten. Daarvoor in de plaats .OtROOSU Cultuur. gein en sex per telefoon is de telefonische cultuur sterk omhoog gekomen. Telefonische cultuur van Friese gedichten, zowel in het Fries als in het Hollands te beluisteren op de nummers 05100-31313 (in het Fries) en 05100-31343 (in het Hollands). En verder is er de Cortofoon van Jules de Corte, die steeds meer belangstelling trekt. Feit is echter, dat de meeste abonnees weer wat meer van Max Tailleur willen horen. Hij blijft de favoriet. Den Haag PSV kwam gisteren tegen een verbleekt Feijenoord de crisis van enkele weken geleden te boven. Door twee treffers van De Vrindt, die voor het eerst na tien weken weer scoorde, blies de Rotterdamse formatie in Eindhoven de aftocht. Deze verrassende ontwikkeling in de ere-divisie dreigt een beslissende wending aan de competitie te geven. Want Ajax haalde in Den Haag genadeloos uit en kwam daardoor op een comfortabele voorsprong van vier punten op Feijenoord. Chaotische tonelen waren er op het NAC-veld, waar de toeschouwers het hekwerk doorknipten en het terrein opstroomden. De politie her stelde na een korte onderbreking de orde. Minder rumoerig, maar nog sensationeler verliep ExcelsiorVolendam. Door uit een straf schop te scoren behaalden de Woudesteinders een kostbare zege. Opzienbarend verliep ook Roodenburg-RVC. De laatste zeven minu ten die na de destijds gestaakte wedstrijd nog gespeeld moesten wor den leverden de Rijswijkers één doelpunt en de overwinning op. In het buitenland zorgt Leeds United voor opschudding, doordat het in de Leaque de koplopers uit Manchester verbazend dicht nadert. Met Barcelona gaat het ook voor de wind: wéér een overwinning. Niet de Belgische wereldkampioen Vermeire, maar zijn landgenoot Jos Pouwels werd winnaar van de Katerkoers 1972, die allure miste door de afwezigheid van Neerlands vier beste crossers. (Van een onzer verslaggevers) troenlo De eerste schadepos ten in 1972 voor de brandverze- keraars staan al weer geno teerd. Bij de Grolsch-Brouwerij In Groenlo werd voor vele mil joenen schade aangericht bij een brand die enkele opslag plaatsen met emballagemate riaal en enige loodsen met gloednieuwe machines in de as legde. èij het confectieateüer Chas Mac intosh in Maastricht ging bij een brand de gehele voorjaars collectie in vlammen op. De schade wordt op 2'A miljoen ge raamd. Voor de wedstrijd ADO-Ajax werd Johan Cruyff gehuldigd door ADO- aanvoerder Aad Mansveld in verband met zijn verkiezing tot Euro pees voetballer van het jaar 1971. (Van een onzer verslaggevers.) DEN HAAG Het spreidingsbeleid van de P.T.T. blijft doorgaan. Aan de bestaande verhuisplan nen van een deel van de Cen trale Direktie is vorig jaar een groot aantal besprekingen ge wijd, aldus direkteur-generaal H. Reinoud vanmiddag in zijn Nieuwjaarsrede voor het P.T.T.-personeel. Het moet ech ter wel een bedachtzame sprei ding blijven, want het goed functioneren van de P.T.T. in zijn geheel moet hierbij voorop blijven staan. Intussen hebben al 3000 employés, die zonder spreidingsbeleid in de Haagse agglomeratie te werk gesteld zouden zijn, elders in Nederland een plaats gevonden. De direkteur-generaal van de P.T.T. verwacht dat zijn dienst dit jaar een hogere winst zal ma ken, dan in 1971. Vorig jaar was voor de P.T.T. echter een diep tepunt: 95 miljoen gulden winst, tegen 153 miljoen in 1970. Maai vai de 95 miljoen gulden in 1971 was 75 miljoen gulden ook nog afkomstig uit de reserves, zodat de werkelijke winst voor dit be drijf zeer laag geweest is. Dit komt vooral op rekening van de Posterijen, die vorig jaar een erlies van maar liefst 144 mil joen gulden geleden heeft. Overigens blijken de diensten van de giro en de telefonie goed te lopen. Bij de telefonie wachtlijst iets teruggelopen, maar de heer Reinoud verwacht een nieuwe explosie van aan vragen, waarvoor een behoorlij ke investering noodzakelijk blijft. De Girodienst keerde rig jaar 37 miljoen aan ri uit, een teken, dat er behoorlijk ingelegd wordt. Het aantal reke ninghouders steeg in 1971 zelfs al tot 2,5 miljoen. Er is één zwarte bladzijde ii recente historie van de P.T.T., die van de berovingen vernielingen. Het aantal bero vingen van postkantoren steeg angstwekkend, het aantal nielingen van vooral zegelauto maten en telefooncellen even eens. Van dit laatste worden vooral de mensen zelf de dupe, omdat de service van automa ten en cellen door de vernielin gen - zij het meestal tijdelijk - vermindert. Het staat in de sterren Tel Avlv (AP) De Israëlische astroloog. Hans Zeuger, verwacht dat 1972 een slecht jaar wordt voor president Nlxon, Engeland en Israël maar ook voor Egypte. Zeuger wordt als een autoriteit op het gebied van astrologie beschouwd, niet in het minst omdat hij en kele maanden tevoren de devaluatie van de dollar had voorspeld. Volgens Zeuger staat in 1972 Saturnus, altijd een ongeluksteken, in het sterreteken Tweélingen, dat volgens hem bepalend is voor de Verenigde Staten, Engeland en Egypte. Daarom vermoedt hij dat Nixon het moeilijk zal krijgen bij zijn her verkiezing, dat voor Engeland de onlusten en geweldpleging in Noord-Ierland nog ernstiger vormen zullen aim nemen en dut Egypte te kampen krijgt met interne en financiële problemen. Voor Israël voorspelt Zeuger ingrijpende veranderingen in $e rege ring, waarbij misschien premier Golda Meir zal aftreden. KANTOORMEUBELEN DIREKTIEKAMERS KANTINEMEUBELEN BRANDKASTEN MAGAZIJNKASTEN TOONZALEN WM BARENTSZSTRAAT 35 Geopend van 9-17 uur (Bij Zijlsingel/Trompstraat) nv CIEBA-LEIDEN TEL. (01710J-49044* In Waardenburg gooide een 16-ja- rige jongen een rotje op het rie ten dak van een boerderij, die prompt vlam vatte en geheel in de as werd gelegd. In Amsterdam werden twee woon huizen door brand totaal ver nield, terwijl in Emmen als ge volg van vuurwerk een doe-het- zelf-zaak in de as werd gelegd. WASHINGTON (AP) President Nixon heeft ver klaard dat hij dit jaar de presidentsverkiezingen opnieuw wil ingaan met vice-president Spiro T. Agnew als republikeins kandidaat voor het vice- presidentschap. Nixon zei dat hij half-januari bekend zal maken of hij zich herverkiesb.-ar zal stellen. Hoewel dit vrijwel zeker is, verklaarde de president dat men altijd de mogelijkheid moest openlaten dat men van gedachten zou veranderen over zulk een zaak en dat het daarom verstandig is zulk een besluit tot het laatste moment uit te stellen. Wat de economische vooruitzichten betreft ver wacht Nixon dat de werkloosheid in 1972 zal gaan dalen. Stadium 2 van de economische trolemaatregelen kan geleidelijk worden opgehe ven als het programma erin slaagt de groei de inflatie te halveren ,,wij zullen die maatrege len handhaven zo lang zij nodig rijn" aldus de president. Wat Vietnam betreft bestaat de mogelijkheid dat het terugtrekkken van de Amerikaanse troepen zal worden versneld, binnenkort zou hij hierover meer bekendmaken. 100 produkten Simon de Wit prijsvagt ROTTERDAM (ANP) Dc supermarktorgunisatie Si mon de Wit NV heeft aangekondigd, dat zij on danks de te verwachten prijsstijgingen een pakket van honderd produkten, die dagelijks in gebruik zijn, een jaar lang niet iif prijs zal verhogen. Dozo actie lbopt van 1 januari tot cn mat 31 december 1972. Gistermiddag reden bij het West- duitse plaatsje Hachenburg twee railbussen op elkaar in. Zeven passagiers kwamen om het le ven en achttien raakten gewond. EINDHOVEN (ANP) De hand van de 25-jarige elektricien A.B. uit Eindhoven werd afge rukt toen hij bezig was met een stuk zelfgemaakt vuurwerk. Een familielid van hem, mej. J. van de S., werd ernstig aan een voet gewond, twee kinderen lie pen beenwonden op, een tuin muurtje, enkele deuren cn ver scheidene ruiten zijn gesneu veld. LONG BEACH (AP) De 42.000 ton metende Nederlandse erfs- tanker Dordrecht, die sinds vo rige week stuurloos in de Stille Oceaan drijft, dreigt te zinken. Het schip was met 42.000 ton steenkool op weg van Norfolk naar Japen. DEN HAAG liet afgelopen Nieuwjuarsweekeindc heeft voor een triest record gezorgd. Als vrijdag wordt meegerekend, kwamen dit weekeinde zeker dertig personen In het verkeer om het leven. Het hoogste aan tal verkeersslachtoffers tot nu toe vergde het Pinkstorweekeln- de van 1971. Drie jongelui kwamen zaterdag avond in Purmcrend om, toen hun auto uit de bocht vloog cn tegen een boom botste. De slachtoffers waren twee jonge mannen van 20 cn 18 jaar en een 17-jarig meisje. In Hoensbroek verloren een 35-ja- rige vrouw en haar dochtertjes van 7 en 14 jaar het leven toen hun auto tegen een vrachtwagen botste. Haar twee andere kinde ren. 10 en 2'/4 jaar. werden zwaar gewond. De chauffeur cn bijrijder van de Duitse vrach tauto liepen respectievelijk her senletsel en een shock op. Bij ongelukken elders in het land kwamen 15 automobilisten of In zittenden van auto's om het le ven, drie motorrijders, éér. bromfietser en vijf voetgangers De Wnsscnaarse mevrouw M. M E. Baas-Van Alpen (66) kwam in Uitgeest om bij een Hbtsinfl tussen de auto wuarin zij zat et* een undege auto. Haar mar werd zwaar gewond. De verkeerscontrole van de rijk» politie in Driebergen sprak var een enorm groot verkéersoun bod op vrijdag- en zondagmid dog. Zondagmiddag ontstondel kettingbotsingen op rijksweg )1 tussen Bodegraven cn Harms len, waarbij ongeveer twlntii auto's betrokken waren. Er wit één ernstig gewonde cn enkel lichtgewonden Ook bij Ouder amstel op de rijksweg Utrecht- Amsterdam vond een kettlngbol sing platos. Hier waren gee

Leidse Courant | 1972 | | pagina 1