The Lord's Folks: jongerenkoor met explosief karakter Vierde huwelijk in één maand bij UVS DeDanaiden handhaaft zich in top van korfbal LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 DECEMBER j Leiden „Onze bisschop, mgr. Simonis, wil graag contact met de jongeren. Tij dens een van onze werkvergaderingen werd het plan geboren hem uit te nodigen samen met ons een jongerenmis te vie ren. Op een dinsdag ging de uitnodiging de deur uit en donderdags hadden wij al antwoord. Het was „ja". Daarna zijn en kele van ons bij hem op bezoek geweest om verdere afspraken te maken. De bis schop komt zondag 9 januari a.s. en zal om 11 uur in de Jozefkerk met ons de Eu charistie vieren", aldus de heer Antoon Vlasveld, leider van de „The Lord's Folks". Het belooft een hoogtepunt te worden in het bestaan van dit jongerenkoor dat nu al bijna drie jaar, zingende van parochie naar parochie trekt in Leiden en verre omgeving, zelfs helemaal naar Tilburg. Een hoogtepunt waar men bewust naar toe groeit. Na afloop zal mgr. Simonis met de leden van de groep het „noen maal" gebruiken en persoonlijk kennis maken. Wie zijn eigenlijk die jongeren die zich ,,The Lord's Folks" noe men? Dinsdagavond waren wij getuige van een van de repeti ties van het koor. Het werd een gezellige ontmoeting en na af loop van het muzikale gedeelte waren wij snel opgenomen in de kring welke zich in het zaaltje achter de Jozefkerk gevormd had. De heer Vlasveld toonde zich onmiddellijk bereid ons te vertellen hoe het allemaal be gonnen was. i,Da's de schuld van een viertal jongens die samen de band „Purple Glare" vormen. Wim Lovink (sologitaar), Jeroen van Rooden (bas-gitaar). Pief de Bruyn (orgel) en Bram Franken (drummer) kwamen drie jaar geleden naar mij toe en vroegen of er een mogelijk heid bestond een jongerenkoor op te richten. Nu heb ik altijd in het jeugdwerk gezeten en ook wel eens achter het orgel, ja destijds bij het Franciscus Lief dewerk maar op dat moment dacht ik „wat willen die jongens nou met zo'n ouwe vent". Ik be loofde, voorzichtig, het maar héél even te zullen proberen tot de groep op gang gekomen was. Maar u ziet het, ik ben er na drie jaar nog bij". Antoon Vlasveld begon met 9 meisjes en één jongen, Jan Lui ten, die het met zijn mannelijke geluid moest opnemen tegen de zoetgevooisde dames. Maar lang duurde dit niet. De groei kwam erin, de belangstelling bij de jongeren was gewekt en thans telt het koor 48 meisjes en 20 jongens, afkomstig uit diverse parochies, zelfs helemaal uit Katwijk aan de Rijn. Ze kunnen geweldig opschieten met het pa rochieteam van de Herensingel kerk en de moderator, pater C. Fischer kon ons dat beamen. Het typische kenmerk van de groep is, dat iedereen kan ko men, of hij nu zingen kon of niet. Mits, en daar wordt streng de hand aan gehouden, hij of zij de leeftijd van vijftien jaar heeft bereikt. „Het moet echt een jongerenkoor zijn", merkte Antoon Vlasveld op, „weet u wat zo leuk is? Het verloop is uitermate gering, er bestaat een sterke onderlinge binding". Ove rigens bleek de leider van de zanggroep er de man niet naar om zelf op de voorgrond te wil len treden, hij liet liever de jon gelui zelf aan het woord en dat deden zij graag. Het is natuurlijk niet alleen bij zang gebleven, er groeide in fei te uit de groep een jeugdbewe ging met vele aktiviteiten. On der leiding van Dio van Tonge ren werkt men aan teksten voor eigengemaakte liederen, er zijn een aantal organisntiegroepen, „Wij zoeken het niet in het bizarre, we willen zingend bidden" zoals die van het geluid en transport. Twee tekstgroepen onder leiding van Sibilla Vlas veld en Loek Voorn verzetten veel werk. „Voor die teksten komt wel het een en ander kij ken", zei Sibilla, „wij gaan uit van actuele thema's laatst bij voorbeeld, hadden wij de mi lieuverontreiniging tot onder werp. En eer wij het eens zijn geworden over de gehele tekst dan hebben wij er wel zo'n drie avonden op zitten". Marjan de Bruyn en Jan-Peter Raat verzorgen de „agenda" en worden aangeduid als propagan- dagroep. Het aantal uitnodigin gen is zó groot dat men tot April al „vol" zit. Mentor Loek Voorn (leraar): „Wij hebben het de afgelopen maanden erg druk gehad. Tij dens de kerstnacht hebben wij de nachtmis verzorgd... men zegt dat deze door 1700 mensen werd bezocht...! Niet alleen jongeren bezoeken de diensten welke door de groep worden verzorgd. Secretaresse Lucia Vogelezang wist daar iets leuks over te vertellen: „Wij hebben een tweetal fans, name lijk de dames Ouwerkerk, vanaf het begin trouwe bezoeksters. Vorig jaar, na afloop van de dienst, hebben wij ze een keer 'n bloemetje aangeboden". De dames, allebei ver in de tachtig, ontvingen in het begin nog wel eens kritiek, gezien hun „pro gressieve" houding. „The Lord's Folks" willen eigen tijds zijn, maar laten zich niet verleiden tot het bizarre, het de vies is: Positieve opbouw, geen negatieve afbraak. Afgekort „P.O.G.N.A." hetgeen tevens de titel is van een periodiekje dat eens per maand door de redac- tiegroep, bestaande uit vijf re dacteuren, wordt uitgegeven. Als het lukt! Om alles compleet te maken is er nog een raadge vende raad die de touwtjes in handen houdt. Er is zelfs een aantal leden dat een voetbalclub gevormd heeft. En als er een wedstrijd wordt verloren is er een puzzel club die aan de hand van de gevoelige plaatjes van de fotoaf- The Lord's Folks aan het repeteren in de Herensingelkerk deling wel weer uitzoekt waar de oorzaak ligt. Op den duur gaat men zich afvra gen: „Wat doen die jongens en meisjes eigenlijk niet?", als ze „en passant" ook nog meedelen dat ze meedoen aan akties om de nood in „dé derde wereld" enigszins te helpen lenigen. „Wij hebben nóg een story", vertelde een jongeman, „wij hebben de pastorie geverfd". En opnieuw kwamen de verha len aan alle kanten los van een enthousiast, midden in het leven staand, stel jonge mensen, die „barsten" van ideeën die ze al lemaal nog willen uitvoeren ook, Problemen zijn er ook. Geen financiële, want de Lord Folks zijn „selfsupporting", maar ze snakken naa reen club- ruimte waar ze kunnen nakaar ten en discussiëren over al les wat er verder te doen valt. „Er zijn plannen" vertrouwde mentor Vlasveld ons toe, „maar het kerkbestuur moet zijn fiat nog geven". „Een eigen home is goud waaFd" klonk het in de Zo heeft iedereen min of meer een taak, uit de groep is een zevental jeugdleiders(sters) naar voren getreden waarvan er thans vijf daadwerkelijk in het jeugdwerk van de parochie optreden. Maar „zingend bidden" blijft met de verzorging van de tekst én bid-tekst, tezamen als één geheel, de hoofdschotel vormen. We waren in de kerk getuige van een korte repetitie. Met de so praan Corry Luiten en de bari ton Theo Vogelezang (voorzit ter) zong men een aantal werk jes uit de eigen liederenbundel. Indrukwekkend klonk het „Te deum Laudamus" in het lege kerkgebouw. „...Wij zijn gewone mensen, in 't kwaad staan wij vooraan. Heer, luister naar ons wensen, hier in dit aards be- „De jeugd van tegenwoordig is geweldig", zei Antoon Vlasveld, en hij maakte met zijn duim een welbekend gebaar. Antoon Koch LEIDEN Ruud Groot en Elly Scheeren hebben alvorens zij gistermiddag in het huwelijk traden heel wat te doorstaan ge had. Maandagavond namelijk botste het jonge paar ter hoogte van de Kerkpleinbrug (over de Herengracht in de Oosterkerk straat) op een tegenligger waar door de auto naar alle waar schijnlijkheid total loss raakte en Elly een gescheurde lip op liep. Nadat de onderwijzeres van de Sjaloomschool de lip had la ten hechten heeft zij om „het stuk" nog te redden, vrijwel con stant met ijs op de lip gelegen. Gistermiddag toen jeugdige UVS-spelers en leerlingen van de Sjaloomschool bij wijze van uitzondering een erehaag in het stadhuis zelf vormden bleek de kwetsure uitstekend te zijn ge camoufleerd. De selectiespeler van de blauwwitten en oefen- meester kon tenminste weer la chen naar zijn bruid, ook al be loofden de autoscherven weinig goeds. Overigens is Ruud de Groot niet de enige UVS'er ge weest die als amateur een con tract tekende. Eerder traden Leo Holl, Jan Verver en Adri Lagendijk deze maand in het huwelijk. Koudekerk Een kleine honderd vertegenwoordigers van hervormde verenigingen, commissies en andere instellingen hebben gisteravond in Nieuw Poelgeest" afscheid genomen van predikant ds. J. Quak en zijn echtgenote die volgende week zullen vertrekken naar Vianen. Twee bejaarde echtparen, een uit Koudekerk en een uit Hazerswoude Rijndijk boden de afscheidscadeaus aan. De heer Démout overhan digde een envelop met inhoud, mevrouw Burggraaf verraste mevrouw Quak met een Friese stoeltjesklok (foto). Kabel uit loods gestolen Leiden Uit een bouwloods bij de Don Bosco-lts is een dezer dagen 2200 meter eenaderige kabel ge stolen. De partij kabel, die ver pakt was in 22 kartonnen dozen had een waarde van 770 gulden. ROELOFARENDSVEEN De Alkeburcht is zondag a.s. van een tot twee voor de vrije jeugd recreatie. Op maandagavond drie januari wordt er echter een grote sport- en spelavond in de veiling EMM gehouden. Aan vang 7 uur, inleggeld 50 cent. Koudekerk Het ge restaureerde Verenigingge bouw is op 6 januari vanaf acht uur te bezichtigen. Lelden De Danaïden klopte de- bu ant Oost Arnhem, maar met moeite dan de posities op de ranglijst en de uitslag (11—6) zouden doen vermoeden. Door deze zege handhaafde de Leldse ploeg zich aan de kop van de Hoofdklasse B, waarin a.s. zon dag de wedstrijd van de waar heid (Archipel—De Danaïden) op het programma staat. De Algemene bleef leider HKV op 2 punten volgen door het Haag se VES te kloppen. Zonder slag of stoot is dat echter niet ge gaan. Een tempoloos Algemene bracht er maar bitter weinig van terecht, en doordat de blauw-witten bovendien, deels dor pech, maar ook door een zwak schot, maar moeizaam de korf konden vinden, kreeg de Leidse ploeg het bijzonder moei lijk. 5 Minuten voor tijd leidde Ves nog met 6—5 Gelukkig voor De Algemene liep het in de belangrijkste fase van deze bik kelharde wedstrijd, waarin van beide enige tikken werden uitge deeld, Ineens veel gemakkelij ker, met de krappe 76 zege als gevolg. *ernix is op de goede weg. Dat moest Allen Weerbaar na een gelijk opgaande eerste helft in de 2e 30 minuten ondervinden, toen de oranje-kragen het in eens op de heupen kregen en een 3—2 achterstand ombogen in een 9—3 voorsprong. Allen Weerbaar ging daarna wel fana tieker, maar ook onnauwkeuri ger te werk, dot Pernix de match „rustig" kon uitspelen (11-8). Van een onzer redacteuren Leiden Een overstelpende hoeveelheid reacties op „Een groot Uur U", de te levisierubriek van VARA- man Koos Postema op Tweede Kerstdag, heeft pa ter Gottschaik van het Am sterdamse informatiecen trum Open Deur weer eens met de neus op een massa ellende gedrukt. De Open Deur geeft, op confessione le basis, door heel het land een helpende hand aan ie dereen die in geestelijke nood verkeert. Pater Gott schaik (45) vertelde daar iets over via de televisie. Een paar dagen lang liet de telefoon hem en zijn as sistenten nauwelijks met rust; de verzoeken om hulp, advies of alleen maar luisterend meeleven stroomden met honderden binnen. Pater Gottschaik is geschrokken: „ik wist niet, dat het onder mijn mede mensen zó erg gesteld was". De Open Deur blijft helpen. Tijd om te eten is er, vooral in een stad met 860.000 inwoners, bijna niet. Veel te weinig men sen weten, dat men in de regio Leiden ook luisteren de menselijke wezens kan bereiken als men In een af grond opgesloten zit en geen enkele kant meer uit denkt te kunnen. Hulp per telefoon, Telefonische Hulp Dienst. SOS. Het zijn be grippen die langzaam aan bete kenis winnen in deze maat schappij. In ons land zijn 20 van die Telefonische Hulp Dien sten (THD) 's avonds, 's nachts en tijdens het gehele weekeinde in touw als eerste hulpposten voor mensen in geestelijke nood. Landelijk worden jaarlijks zo'n 100.000 gesprekken afge werkt. Dat zijn alleen nog maar de mensen die „durven" praten. De nood overal is vele malen groter. In Leiden begon men in maart 1970 met klaar te zitten voor an deren. De THD werd opgezet als hulpverlening voor studen ten, verricht door studenten. Men dacht: als er 50 gesprek ken per jaar gevoerd zouden worden zou het bestaan van deze telefonische hulpdienst ge rechtvaardigd zijn. Na een jaar functioneren waren het er 400 gesprekken. Na anderhalf jaar, in oktober '71, waren 1000 ge sprekken geteld. Bij deze jaar wisseling zijn er al circa 1250 gesprekken gevoerd door onge veer 800 personen. Het aantal is groeiend. Sinds oktober dit jaar is de dienst „open" voor de ge hele stad en omgeving; de uni versitaire gemeenschap is nog slechts een onderdeel van het hulpverleningswerk. De hulp wordt verleend door 45 vrijwilligers, voor een groot deel jonge, gewone mensen uit allerlei studierichtingen. De Leidse THD is thans bezig ook vrijwilligers uit de niet-universi- taire burgerij te werven, men sen die kunnen en willen hel pen. Iedere vrijwilliger zit gemiddeld eens in de drie weken achter de telefoon. Ieder „dienstdoend" groepje van een man of zeven heeft een begeleider, die in voorkomende gevallen samen met de groepsleden praat over problemen, ontstaan uit de ge voerde gesprekken. Deze bege leiders zijn op dit moment nog studentenpsychologen, -artsen, - pastores e*i studentendekanen. Zij werken uitsluitend samen met de vrijwilligers en vrijwillig sters en hebben, evenals de vrijwilligers, geen direct con tact met de opbellers. De onderwerpen van de gesprek ken kan men ruwweg verdelen in drie categorieën. Een kwart van de gesprekken betreft het geven van informatie, b.v.: wel ke dochter heeft vannacht dienst; hoe kom ik aan de ,,morning-after-pil"; waar kan ik vannacht slapen; kunt u het adres geven van een huwelijks bureau; welke apotheek is van nacht open enz. Voor deze vra gen is een uitgebreid kaartsy steem aanwezig dat op de mees te vragen antwoord geeft. Dan zijn er de „silent calls" en „verkeerd verbonden". Bij een „silent call" wordt gebeld, de THD antwoordt, er valt een stil te van 4 5 seconden, waarna de opbeller weer ophangt. Als de stilte lang. genoeg duurt kan de vrijwilliger met tact de drempelvrees trachten te over winnen. Hoofdzaak zijn echter de werkelijke problemen: een zaamheid, zelfmoord, sexuali- teit, homo-sexualiteit, contact problemen, abortus, drugs, stu dieproblemen. Het zijn de grote problemen die elkaar vaak overlappen, die veelal samen gaan. De mensen van de THD geloven, dat de vrijwilliger „naast" de opbeller moet probe ren te gaan staan en dat ze sa men naar een oplossing moeten proberen te zoeken. Wanneer dat erg moeilijk blijkt te gaan, omdat de problemen te gecom pliceerd zijn (gesprekken van uren vormen geen uitzonde ring), kan de hulp van een van de specialisten worden ingeroe pen die de vrijwilliger dan helpt. Niet altijd wordt echter naar een oplossing gezocht. Vaak vervult de vrijwilliger de rol van luisteraar met wie je rustig en uitgebreid kunt praten en bij wie je je hart kunt uit storten. De THD heeft behalve telefoontjes van mensen die eenmaal bellen ook contact met opbellers die veel frequenter van de telefoon gebruik maken. Een voorbeeld: van de ge sprekken gevoerd in de periode 9 maart '70 tot 1 maart '71 (433 gesprekken) duurden 30 ge sprekken langer dan een uur. Langer dan 30 minuten waren 57 gesprekken, maar ook uit schieters tot 4 uur komen voor. Met ingang van 1 november j.l. is de telefonische hulpdienst uitge breid tot de stad Leiden, d.w.z. zij is ook gaan functioneren bui ten de universitaire gemeen schap. Er is nu een duidelijke 'stijging merkbaar in het aantal gesprekken. Tevens is er een toename in het aantal „oudere" bellers dat van de Leidse THD gebruik maakt. De vrijwilligers die hun mede mensen van dienst willen zijn worden getraind. Er is een ge- sprekstraining, gegeven door een hoogleraar en twee psycho logen, waarin wordt getracht de vrijwilliger beter te leren luiste ren, te schaven aan zijn hou ding en andere punten, die te maken hebben met zijn of haar vrijwilliger zijn, te verbeteren. Bij de THD gelooft men in het „mechanisme van zelfselectie", men rekent er namelijk op, dat degene die vrijwilliger wil wor den daarover goed heeft nage dacht en in staat is zichzelf ge schikt of ongeschikt te vinden. Deskundigen steunen de THD in dit geloof. Verder maakt een gesprek met het bestuur (5 vrij willigers) deel uit van de aan name-procedure. De Telefonische Hulp Dienst func tioneert in de sector van de geestelijke volksgezondheid. Er wordt direct geholpen, zonder wachttijden of wachtlijsten. Een telefonisch gesprek verplicht de beller tot niets en is uiteraard, wat de hulpverlening betreft, kosteloos. Een waardevol en be langrijk aspect is, dat de men sen die de THD bellen zich be schermt kunnen weten. Alles gebeurt anoniem. Zowel de bel lers als de vrijwilligers zijn naamloos. De beller hoeft slechts een zeer lage drempel te overwinnen en praktisch ieder een durft door die anonimiteit over die drempel te komen. Een bestuurslid van de Leidse THD zei ons: „Wij komen niet te voorschijn en we krijgen de mensen die ons bellen noo: zien, of het zou een uitzondering moeten zijn. We zijn troui bang, dat we anders doublures zouden worden van de vele be staande bureaus op dit gebied, zoals Release". Bij de Leidse THD, die de „be schikking" heeft over ongeveer 150.000 potentiële bellers ir hele streek, komen in de week einden normaal 6 it 8 gesprek ken door. Per 24 uur door de week zijn het er ook zo'n 8 sprekken; ultrakort of ultra- lang. „Over de resultaten tasten we meestal in het duister. Bij - chronische bellers zien we wel eens een ontwikkeling. Door onze telefonische hulp kunnen we vaak iemand door een heel moeilijke levensperiode „heen- praten". Of je werkelijk hept op langere termijn weet je We werken niet om het dankba re resultaat en verder zullen we het zonder veel pretenties moe ten doen. Je leert wel veel van de moeilijkheden van het le ven", vertelde onze anonieme woordvoerder. Mensen in nood weten vaak geen uitweg. Ze weten ook dikwijls de weg niet. Maar een vrucht van onze tijd, de telefonische hulpdienst heel nuchter concreet kan uitkomst bie den. Al is het alleen maar oorschelp. Als iemand die luis tert in de kerker, waarin mens zich soms opgesloten kan voelen. Mannen en vrouv kunnen er terecht. De THD in Leiden, maar voor een prik kun je ook vanuit Voorschoten of Alphen bellen staat open voor iedereen, zonder onder scheid naar ras, leeftijd, ge slacht of godsdienst. Dat is het enig juiste principe voor een werkelijk goed hulpwerk. Het adres is: THD, postbus 495, Lei den. Verder staat onder tele foonnummer (01710)-25202 deze SOS-hulpdienst voor iederec open van 8 uur 's avonds tot 8 uur 's morgens en in het week einde van vrijdag 8 uur 's a- vonds tot maandagmorgen 8 uur. Hulp per telefoon kan een enig redmiddel zijn. Wat u ook moet weten LISSE De Spartaan—Bei lenstreek organiseert op 9 jj j nuari de derde Keukenhtf Bosloop. Start om e bij het clubhuis van de Spe taan. Voorinschrijving kor twee gulden, daarna deelname een rijksdaalder, LISSERBROEK Met fe gang van 4 januari zal ink dorpshuis de „Meerkoet" hulpsecretarie van de p meente Haarlemmerraei gevestigd worden. LEIDSCHENDAM D reinigingsdienst gaat v<x» taan ook naar de Ond# meerweg en de Bovenmee weg. De dienst komt iede vrijdag langs. Grof huisvt wordt de vierde woensdi van de maand opgehaald. KATWIJK Uitslagen h terscholair kersttoernooi volleybal A. Jongens: Hai I, Juliana Mavo en vaer Mavo. B. Meisjes Hai I, Bestevaer Mavo e: houdschool. C. Jongens: B stevaer-Mavo, Havo I Havo II. D. Meisjes: Best L vaer Mavo, Havo I en Hai II. HAZERSWOUDE Nieuwjaarsavond treedt Diit tri van Toren met zijn ta de chant op in Pleyn '68. VOORHOUT Voor de mende weken heeft de jonp rensoos 't Hok in Voorha een aantrekkelijk progras ma voor haar leden gesteld. Het ziet er als volj uit: 29 december discussi over de Derde Wereld; december boetseren; nieu jaarsnacht van half een twee uur een gezellig sami zijn voor leden donateurs goedwillenden; 1 januari t elf tot twee uur 's middaj een ontnuchteringsbijea komst met koffie en broodji en 's avonds van tien twaalf uur kaarten, biljarts dammen en schaken; nuari open avond; 4 janue open avond; 12 januari fik „De ketenen van de haaf' ABBENES De jeuji drumband van Abbenes hef een subsidie van 800 guide gehad van het Anjerfoa voor de aanschaf van uniformen. WASSENAAR Het Rod' Kruis afd. Wassenaar heel enkele nieuwe bestuurslede mevrouw De Rooy-v mevrouw Van den Mulder en de heer Van Bi WASSENAAR De burg meester houdt zijn jaarsreceptie op 1 janui van half een tot twee het raadhuis. WASSENAAR De paJ chieraad van de Willibroi parochie is as Ivolgt sami gesteld: voorzitter Mr. vl den IJsssel, vice-voorziW Zwartelé, secretaresse Nieman, leden mevrouw W man-van Meegeren, tt vrouw Henze, en mevrod Westgeest-Vermin en ren Van der Boog, De Roe Gerritsen, Mimpen en NOORDWÏJK De ken bomen worden verbrand op januari in Binnen om zei uur nabij het Gruenepad in Zee op het terrein van vroegere speeltuin aan Oranje Nassaustraat. NOORDWÏJK De hef geref. evangelisatie bele vanavond in de vroege mulo aan de Schools»» een oudejaarsdienst. vang half acht. BODEGRAVEN Vanaf januari geldt ook voor I sers en bromfietsers in dorpskom eenrichtingvi keer. Het is niet meer mop lijk vanaf het station Prins Hendrikstraat n centrum te komen. BODEGRAVEN Buip meester Croles is bij KB nieuw benoemd tot pla«l vervangend kantonrecht van de Alphense rechtbu BODEGRAVEN Het d de lokaal van de kleul school De Rank zal gebod worden door de fa. Boer Zn te Nieuwerbrug voor prijs van 87.975. ALPHEN De heer H. Steeg (47) is per 1 jantt benoemd tot brigadier F politie. Het korps wordt uitgebreid met drie man, agenten Fliert, Kasper Versluys. ZOETERWOUDE SJT oefent zondag in de volg® opstelling tegen SJC No<* wijk: Fengler, Mooijmt Bosman, Van der Geest Van der Ham; Van Klink Helder; Van Veen Van I Zwan, Romijn en Van gerland. ALPHEN De AlpW wereldwinkel heeft geschreven aan e Tweede-Kamerleden en fiebranders met het ver»» de koffieprijs niet te vB* gen. Het bedrag tussen kelijke prijs en bereke® prijs zou dan moeten overgemaakt aan de kolf' landen. LEIDEN Op donderdU januari wordt in het clubW „De Kinker" Berlagestr® de vierde kinderkantine 1 gebruik genomen. Kinde® die de middagpauze thuis kunnen zijn wo hier tegen een geringe goeding opgevangen. melden kunt u zich bij 1* van Dijk, Bartokstraat tel. 41192, Mary Eggern»*1 Haydnlaan 23, tel. 46090 e Annie Gransch, Wagnerp** 76, tel. 22485. Ijskoud meldt Magn»- weet wel de dichteres, daag uit De Zilk: .De eerste nachtvorst ik stelde het op prijs, er. voelde weer opnieuw: hier is mijn paradijs"

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4