Metaalbonden verdeeld na afloop loongesprek Duitse politie is spoor van rovers kwijt AOW-AWW OMHOOG WERKGEVERS KOMEN MET 2% mire 0 Sylvain Poons «viTlnlen BROOM-HILDE Uit twee gezinnen drie personen omgekomen SYLVAIN POONS NIET DOOD Lijk bij Terheijde aangespoeld Top 100 Show DAGBLAD \/noR ZUID-HOLLAND |U|*nburs 2, I^ldCTipostbu» 11. telefoon 222H- Giro 10300J - Bank: Amnvbank N.V., Lelden Directeur die. J. H. M. Breder. Hoofdredacteur: F. J. Plue Chef-redacteur (rertenties (excl. B.T.W.) ƒ0,24 p. mm. Telefoontjes 2.2S. Klachten bezorging: tel. 22244* (18 tot 19 uur). Abonnement per week 1.83, kwartaal 23.60; jaar 91,55. 63e Jaargang, no. 18.580 WOENSDAG 20 DECEMBER 1171 T.V.-SELECTIE HEDENAVOND MEER WIND Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Minimumtem peraturen van 2 graden In het Wuddcngebied tot ongeveer min 3 graden elders, maxima rond 2 graden Matige, langs de Wad- denkust nu en dan krachtige noordoostelijke wind. H. P. M. Heruer. idyllisch doen rrtje vorst en tneeuwmeisje intrede in de In Moskou die figuren vertrouwder bij ons. hoe- ook hier hun hier hun aan- gheid vaak is dan de schijn. inter keer "I antocht verslagge- 5|EN HAAG De winter is 'n aantocht. Vroege be- ■ginners hebben dit van- b morgen zelf al kunnen waarnemen: aan hun au- S o's, aan hun meer dan frisse handen, aan de pit- vrieslucht. Het blijft in de komende dagen zo, aldus het K.N.M.I. Het meldt bijna triomfante lijk, dat er „wat meer winters weer" op komst Dit kan verscheidene [dagen aanhouden. De igd, die een stille hoop haar vakantie nog kunnen schaatsen, kan verlangen echter wel ipgeven. De vorst komt deze vakantie te tat. Nederland heeft de te proeve van be- iwaamheid van winter 971—197 2 aan den lijve noeten ondervinden. Gis- eravond trok een hevige neeuwbui over dit deel land, dit tot veler maangename, maar voor tnderen ook aangename Irerrassing. De plotseling iptredende gladheid op de wegen was niet zo plezie- het verkeer. Hier in daar deden zich dan »ok kettingbotsingen voor, elfs gleden verschillende auto's in noord-Friesland te water. Gelukkig zonder ernstige ongelukken te veroorzaken. rtrouwensartsen kinder mishandeling parlementaire redactie) Haag Met de aanstelling vertrouwensartsen in de re- Amsterdam, Arnhem, Gro- ;en en Rotterdam wil de re- ing het schrijnende probleem l de kindermishandeling te gaan. anstelling geschiedt voorlopig proef. Na één jaar zal wor- bekeken tot welke resuita- dc proef heeft geleid. Hij 1 geert voor iedereen die met ^handeling van kinderen ge- fronteerd wordt als advies-, Tleg- en bemiddelingsinstan- LEIDSE PAARBANK orde moderne)onge rouw die de boetiek Igroeid is maar haar chniet wil missen... Mirelle presenteert mode die haar past! afemmerstraat.hoek Mare Den Haag Nieuwe voorstellen van de werkgevers in de groot-metaal om vol gend jaar te komen tot twee procent meer besteedbaar loon hebben gisteren bij de werknemersonderhandelaren ge leid tot een verdeeld standpunt. De verte genwoordigers van de katholieke en chris telijke bonden gingen met dit werkge- De voorstellen, waarop de ver deeldheid tussen de metaalvak bonden ontstaan is, zijn naast de nog uit het oude contract voortvloeiende prijsstijgings compensatie van 3 procent per 1 januari: vers-voorstel akkoord, de NW-vertegen- woordiging wees het af. Deze delegatie vond de concessies van de werkgevers on voldoende. Op 12 januari komen de onder handelaars weer bijeen. Tot die datum zulen er zeer waarschijnlijk geen acties in de groot-metaal gevoerd worden voor (nog) betere arbeidsvoorwaarden. verhoging van de lonen met 1,5 procent (eerder voorstel: 1 pro cent) per 1 januari, verhoging van het vakantiegeld met 0,4 procent (was al eerder aangeboden), verhoging van het minimumva kantiegeld tot 78 gulden per maand (is thans 60 gulden, der aanbod was 75 gulden, bon den vroegen 82 gulden), loonsverhoging met 0,5 procent per 1 juli 1972 (nieuw aanbod), prijscompensatie van maxi maal 3,5 procent op 1 juli en 3 procent op 31 december 1972 (eerder aanbod: 3 plus 3, de bonden wilden geen maximum, doch volledige compensatie), verhoging van werkgeversbij drage in metaalfonds van 10 tot 15 gulden per werknemer per jaar (eerder aanbod 12,50 gul den, bonden 0,5 procent van de loonsom, wat neerkomt op circa 60 gulden). Voorts waren de werkgevers be reid voor 1972 af te zien van het „zuiveren" van het prijsindex cijfer van elementen als belas tingverhoging, welke „zifive- ring" landelijk wordt aanbevo len. Ook beloofden zij recon structie van het metaalpensioen fonds in de loop van volgend jaar met terugwerkende kracht tot 1 januari 1972. De c.a.o.-onderhandelingen In de klein-metaal hebben gisteren geen resultaten opgeleverd. Vol gens de werkgevers hebben de vakbonden deze onderhandelin gen afgebroken, volgens de werknemers-onderhandelaars zijn zij opgeschort voor nader beraad met de achterban. De tegenstellingen liggen tussen de beide voorstellen: loonkosten stijging van 16 procent als voor stel van de werknemers, loon kostenstijging van elf procent als tegenvoorstel van de werk gevers. Uit de Telegraaf Valse berichten: DEN HAAG Het dagblad Do Telegraaf meldde vanmorgen dat de bekende toneelspeler Syl- j vain Poons met de Kerstdagen overleden zou zijn. Enkele uren later liet de „overledene" van uit zijn woning aan de Amster- i damse Prinsengracht weten dat hij niet dood is. Sylvain Poons veronderstelt dat het hier een soort wraakneming geldt. Sedert zijn optreden in de T.V.-serie „De kleine waarheid" I is hij al meermalen telefonisch bedreigd. Dirckt na de tweede uitzending (er zijn er nu 21 ge weest) belde een onbekende hem op en uitte allerlei scheld- 1 woorden. De man nam nfscheid met de kreet „Heil Hitler". „Maar ik ben niet bang", aldus de bekende acteur". Extra strip: Met haar onafscheidelijke slgarepcuk nonchalant In 'n mond hoek vliegt de kleine, gedrongen heks Broom-HIIda op haar bezemsteel door de ruimte, steeds op jacht, dikwijls op man nen. maar van dag tot dag steevast in 'n nieuwe, zotte situatie gerakend. Deze creatie van de Amerikaanse cnrtooniat Hussel Meyers zullen wij met ingang van vandaag glimlachend vol gen. Broom-HUda, een naam die associaties oproept met die vnn de Germaanse prinses uit de Nibelungensnge, maar waarin het Engelse woord voor „bezem" is verwerkt, zal naar wij ho pen ondanks haar onverzorgd en ongewassen uiterlijk, spoedig de lieveling van ons lezerspubliek worden. Nuast Lucky Luke", „Suske en Wiskc" en „Tom en Made Ann" een extra strip: „Broom-HUda". SAARBRUCKEN, (Rtr) - De Westdultse politie schijnt het spoor kwijt te zijn geraakt van de drie bankrovers die maan dagavond met ruim 300.000 mark bult de bossen bij de Franse grens In zijn gevlucht. Het laatste spoor voor de politie Is nog steeds de laatste auto die het internationaal trio bandieten vermoedelijk een Oostenrij ker, een Fransman en een Ita liaan op de reis van Keulen naar de grens had gebruikt. Deze werd teruggevonden in het Kirkeler woud. Dit 120 vierkante kilometer grote stuk bos werd gisteren uitputtend doorzocht door politieagenten, die daarbij medewerking genoten van colle ga's van over de grens. De politic in Saarbrücken ver- moedt dat zij nog steeds in het Kirkeler woud zijn, maar erkent dat op het ogenblik alles moge lijk Is. Volgens de leider van de bijzon dere groep vnn de Keulse re cherche die met de zaak vnn de bankroof Is belast, Is de overvul goed voorbereid. De drie man nen. hadden 14 dagen geleden eerder al hun intrek in een ho tel dicht bij de dom van Keulen genomen. Ze waren slecht bi| kas. want in die twee weken hebben zij verscheidene din gen, waaronder hun eigen horlo ges, moeten verkopen om hun eten te betalen. Een foto van de planeet Man, genomen door het Russische Marsvaar- tuig Mars III. De foto werd gemaakt toen het rulmtrirhlp 50.000 km van de Rode Planeet verwijderd was. Uit de foto blijkt ook Mars wet eens ..half' te zijn. Monster (ANP) Op het strand bij Terheijde Is vanmorgen een lijk gevonden van een ongeveer 55-Jarigc man. De politie heeft nog niet kunnen achterhalen wie het Is. Meer dan 500 politiemannen, hij- gestaan door honden en helikop ters, hebben gisteren vergeefs jacht gemaakt op de bankrovers. (Van onze parlementaire redactie) Den Haag - De A.O.W. en de A.W.W. zullen wanneer ook de Eerste Kamer met een wetsontwerp van de bewindslieden van sociale zaken akkoord gaat met Ingang van 1 januari a.s. met ongeveer I procent worden verhoogd. Op 1 Januari 1972 worden de A.O W..pensioenbedragen voor on- gehuwden 5.070.per jaar of 422,50 per munnd en voor gehuwden 7.182.— per jaar. reep. 598.50 per maand. De uitkeringsbedragen voor de A.W.W. worden op dlc datum: per Jaar per maand weduwen zonder kinderen onder 18 Jnar weduwen met kinderen onder 18 Jaar wezen tot 10 Jaar wezen van 10 tot 16 Jaar wezen van 16 tot 27 jaar tijdelijke wcduwenuitkcring 5.070,— 7.182. 1.632,— 2 406- 3 138.- 5.070.- 422.50 598.50 136.- 200.56 261.50 422,50 (Van een onzer verslaggevers) Den Haag Bij verkeersongeval len zijn gisteren uit twee gezin nen drie personen om het leven gekomen. Verder werden vier personen gedood bij verkeerson gelukken. In Middenmeer kwamen drie kin deren. 8. 9 en 11 jaar oud. uit het gezin Roosendaal om het le ven toen de auto van hun vader geen voorrang verleende aan een Duitse personenauto. De va der werd ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen, evenals de Duitse automobilist, terwijl de moeder licht werd gewond. Drie leden van het gezin Hermans uit UI est rat en werden gedood toen hun auto na een inhaalma noeuvre onder een truck met op legger reed. Gedood werden de vader en de moeder en hui jarige zoontje, terwijl de 4-Jari-1 ge Nicole Hermans en haar 8- jarige nichtje licht werden ge wond. De slachtoffers konden eerst worden geborgen nadat de oplegger door een kraanwagen was opgehesen. De 32-jarige W. Groenewoud uit Deventer werd gedood, nadat zijn auto na een inhaalmanoeu vre tegen een vnngrail en ver volgens tegen een boom botste In de Ursulaklinick te Wassenaar overleed de 27-jarige Spanjaard T. Toledo uit Delft, nadat hij door een auto was aangereden. De 53-jarige pastoor F. v.d. Heij den uit Schljndcl werd op slag gedood toen zijn auto achterop een langzaam rijdende trekker met oplegger reed. Hogere prijzen bejaarden oorden Den Haag (ANP) Staats secretaris mevrouw S. van Vcenendaal-van Meg- gelcn van CRM verwacht dat ongeveer negentig pet. van dc bejaardenoor den In ons land per 1 Ja nuari aanstaande tot prijsverhoging wenst over te gaan. Slechts in bijzondere geval len zullen prijsverhogin gen, die uitgaan boven het gemiddelde verho- gingspercentagc. worden goedgekeurd, aldus blijkt uit haar antwoord op vra gen van het Kamerlid C. Kgas (PvdA). Een normale prijsverhoging zal variEren van 10 tot 16 pet. Het zeil/acht Kialoa II van de lachtclub van Los Angeles heelt met zwaar weer te kampen in de Tasman Straat Het /acht ligt op kop in de race Sydncy-Hobart en maakt grote kans het bestaan de snelheidsrecord In de race te Prins Philip in moeilijkheden LONDEN. (AP) Prins Philip, echtgenoot van koningin Eliza beth van Engeland, l« er van beschuldigd, vorstander Ie zijn van abortus op grote schaal". Op een persconferentie, belegd door personen die tegen de abortus zijn werd de prins san- gevnllen in verhand met ren toespraak die hij tn november In Edinburgh had gemaakt en waarin hi) onder meer had voorgesteld dat mensen die er kinderen op na willen houden hier ook maar belasting voor /ouden moeten betalen. „AH men niet wil dat de bevol- klnpeexploete om plaag wordt dan moeten er beperkingen wor den opgelegd op de een of an dere manier. Bij voorkeur vrij willig", aldus had de prins te Edinburgh gezegd. MEirWJAARHDAG LINKE 8 uur I.EIDKN S uur en 8 uur (Leerlingen-Oud-lterllngen) "sr evert castelein m KwSnrssm «s tl 01/(8 ZMS1 u;is

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1