ZUINIG JAARTJE Vader Drees kijkt op de achtergrond toe, hoe Drees junior en prof. Piet Steenkamp het eraf zullen De bankovervallen waren niet te tellen, evenmin het daarbij brengen. Beide speelden een belangrijke rol bij de verkiezingen, de kpbinetsformatie en de partij- geroofde geld. Banken en postkantoren zullen diep in de buidel politiek. Drees senior deed van zich spreken door voor het lidmaatschap van de PvdA te moeten tasten om zichzelf beter te beveiligen, bedanken. Vooral de huisvrouw ondervond de dagelijkse last van de prijsstijgingen. De Hilversumse rr.evrotf Verheul, die slechts van een AWW-uitkering moet rondkomen gaf minister Roolvink van sociale zake een lesje boodschapkunde. De Nederlandse militair Robert van Sprang wordt weg geleid na zijn arrestatie. Hij had bij een wilde schietpartij in Knokke twee Belgische rijkswachten gedood. We moesten het in 1971 met z'n allen wat zuini ger aandoen. Dat gold uiteraard niet de talrij ke overvallers van ban ken en postkantoren. Die kwamen doorgaans op ogenschijnlijk wat al te gemakkelijke wijze in de slappe was te zit ten. Het aantal al dan niet gewapende overval len in een periode van twaalf maanden is nim mer zo groot geweest. De politiek stond ook in het teken van de zuinig heid. De meningen over de manier waarop deze problematiek moest worden aangepakt lie pen sterk uiteen en ver scherpten de politieke tegenstellingen. De poli tieke partijen werden ook overvallen door de plotseling verslechterde economische toestand. Met optimistische pro gramma's waren de partijen de verkiezingen tegemoet gegaan. Grote overwinnaar werd ech ter de partij, die in de zoon van dr. Willem Drees de grootste bezui nigingsprofeet had. De brandverzekeraars hebben ook hun portie gehad. Er moesten heel wat forse brandschades vergoed worden. Het menselijk leed was hier bij dikwijls niet te over zien. werknemers hebben. Be drijfssluitingen en werk tijdverkorting waren de orde van de dag. De cri minele balans is dit jaar triest doorgeslagen. Hoevelen werden niet op gewelddadige wijze om het leven gebracht? Gewelddadig werd ook de strijd tussen de etherpi raten Radio Veronica en Radio Nordsee. Diepte punt was daarbij de aanslag op het zend- schip Mebo II door huurlingen van Veroni- Een enorme brand in hotel 't Zilveren Seepaerd te Eindhoven kostte elf mensenlev< Oostduitse voetbalclub Chemie H-"?. Onder de slachtoffers i de Een geweldige ravage werden gedood.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 12