Speurtocht ingezet naar drie bankrovers in een bos f 30.000 BUIT KVP-voorzitter wil in 1973 partij links van midden Kastelein met 11 messteken omgebracht foidóe ©ouicwii GIJZELAARS ONGEDEERD Spinazie in potje bewaren gevaarlijk Overval op postagentschap Cruijif koning te rijk Syrië heeft president Bangla Desj: eigen politie en eigen leger Schoen voor Dona-Schul per ongeluk geraakt PAK MEE, dat laatste voordeeltje van het jaar: ™-39.95l 29.95 V3-199S Lpenburtr 2, Lelden, postbus 11, telefoon 22244* Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Uenües (excl. B.T.W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes 2.25. Klachten bezorging telef. 22244 (18 tot 19 uur). Abonnement per week 1.83, maand 8.93, kwartaal 20,88, Jaar 80,15. Per post: •ft-artaal 23,95, per jaar 94,55. Me Jaargang, no. 18.579 DINSDAG 28 DECEMBER 1971 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND T.V.-SELECTIE HEDENAVOND KOUDERE NACHT Min, temp. 3 graden in het Wad dengebied tot ongeveer min 2 graden elders, maxima rond 4 graden. Overwegend matige wind uit noord tot noordoost. DEN HAAG Kant en klare spinazie uit het potje bestemd voor de baby kan niet bewaard worden. Wanneer men geopende potjes be waard kan het giftige nitriet ontwikkeld worden. Deze waarschu wing is afkomstig van de consumentenbond. Ze wordt gegeven omdat enkele fabrikanten van dit babyveedae! op de etiketten hebben laten vermelden dat spinazie na opening van het potje nog 24 uur of zelfs drie dagen bewaurd zou kunnen wor den. Uit het onderzoek van de consumentenbond is verder gebleken dat da spinazie gerust gegeven kan worden aun baby's tot acht maanden. Voor oudere kinderen is spinazie te fijn gemaakt. p Haag Johan Cruyff I momenteel de koning rijk. Door „France football" het gezag- ebbende Franse voetbal- lad werd hij met een Iraatlengte voorsprong p cracks als Mazzola, lest. Netzer en Becken- huer tot speler van het Kr in Europa gekozen, ze daverende verras- ling sloeg bij huize Cruyff in als een bom. ,Ik zal", zei de Ajacied Dog een beetje beduusd, „proberen deze grote er kenning waar te maken", lie Voorts sportpagina. pepepidemie wordt niet uitgebreid •dam-Lelden Nederland ilt geleidelijk toe naar de de Hongkong a-2 griep. Is In de eerste helft van te verwachten. „Het dt geen uitgebreide epide- verwacht de Leidse vlro- dr. N. Masurel. ordt in die verwachting ge- nd door de uitkomsten van over heel Nederland ver- lide pei[stations. Op dit mo lt is er een stijging van 20 30 gevallen per tien duizend loners per week. Dat kan in eerste helft van janunri vol de huidige verwachtingen ?n tot 30 of 40. Volgens tundigen lijkt het niet onmo- |k. dat de Hongkong-griep in Vorige jaren tot een beperkte lunniteit heeft geleid, zodat Bsen die nu het griepvirus pen korter of minder ern- ziek worden. 3000 actie groepen in ons land n een onzer verslagge- DEN HAAG In Neder land zijn naar een recent onderzoek heeft ultgewe- 'cn niet minder dun 3000 •Wegroepen werkzaam. D*ze variëren van Ango- l»«otnitë, Pax ChrlstI, tot comité gastarbeiders en verontruste bewoners van uneringswijken. en Rroot aantal comité's richt zich, aldus de stlch- l|ng voor School- en Be roepsopleiding van Vluch- telingcn, op groeperingen 'n Nederland zelf, die nis gevolg van het econo misch systeem, de rechte lozen en de afhankeliiken rijn, zoals werkende jon keren, gastarbeiders, be woners van saneringswij- ken e.d. SAARBRUECKEN (AP) De Westduitse politie hoopt van daag de drie bankrovers te kunnen aanhouden die gister avond na een achtervolging over honderden kilometers een bos bij de Franse grens zijn in gevlucht. De drie ro vers namen de ruim 300.000 mark mee, die zij bij een fi liaal van de Duitse bank in Keulen hadden geroofd, maar lieten hun auto en de twee gegijzelde politieofficieren Werner Hamacher en Hans Krauss achter. Het bewuste gebied, het Kirkeler woud, is door ruim 1.000 poli tieagenten afgegrendeld en de politie meent dat de drie rovers praktisch geen kans hebben om de dans te ontspringen. De twee politiefunctionarissen, die na de kenneüijk verijdelde over val in Keulen gegijzeld waren, vertelden dat de rovers hen on gedeerd in de auto hadden ach tergelaten nadat zij geweigerd hadden met hen de grens over te trekken. De politie vermoedt dat de drie rovers zijn de 44-jarige Kurt Vi- zenik uit Wenen, wiens identi teitspapieren in Keulen zijn ge vonden, een Fransman en ee Italiaan. Een tweede Fransman, de 37-jargie Marseillaan Roger Roch, werd gisteren in Keulen aangehouden toen hij na de roofoverval contact trachtte te leggen met Vizenik. Hij zal op beschuldiging van medeplichtig heid worden voorgeleid. DAMASCUS (REUTER) - Het Syrische parlement heeft met algemene stemmen Fahmi al Yoesoefi tot president van S/rië gekozen. De 39-jarige Yoesoefi volgt Achmed al Chatib op, die vorige week werd benoemd tot premier van de drieledige fede ratie van Arabische republie ken, bestaande uit Lybie, Egyp te en S/rië. Mosje Dajan gaat scheiden JERUZALEM (AP) De DreMl- sche minister van defensie Mosje Dayan en zijn vrouw Ruth zul len over enkele dagen gaan scheiden. Dayan is 58, zijn vrouw 54. Zij hebben drie volwassen kinderen en reeds kleinkinderen. De Dayans zijn ongeveer 35 jaar getrouwd. Zij hebben elkaar le ren kennen op een landbouw school in hot toenmalige Pales tina. Verhoor van getuige hotelbrand Eindhoven EINDHOVEN Enkele recher cheurs van de Eindhovense ge meentepolitie zijn gisteravond naar de Franse grensstad Aul- noye vertrokken. Zij gaan daar de 18-jarige betonvlechter G. V. verhoren, die doorde Eindho vense politie als „kroongetui ge" wordt beschouwd in het on derzoek naar de oorzaak van de brand die op 28 september het hotel ,,'t Silveren Seepaerd" (elf doden) in de as legde. V. zit in de plaatselijke gevange nis van Aulnoye een vonnis van een Franse rechter uit wegens poging tot diefstal van een auto V. was al in een gestolen auto van Eindhoven naar Frankrijk gereden, nadat hem door de po litie verzocht was zich als getui ge ter beschikking te houden. Dit mede omdat in zijn verkla ringen enige tegenstrijdigheden schuilen. Hoewel V. op of om streeks 20 januari weer vrij komt, vond de Eindhovense poli tie het niet raadzaam tot die datum met het horen van V, te wachten. DORDRECHT (ANP) Met Hij elf messteken is vannacht omstreeks kwart over twaalf de 59-jarige P. C. de Man, kastelein van Café „De Ruwaard van Putten" in Dordrecht, om het leven gebracht. De dader, de 28-jarige sla gersknecht C. A. M., was klant in het café. Hij was dronken, zo deelde de poli tie mee. Het drama speelde zich af voor het café. Nadat M. de Kastelein in het wilde weg had gestoken, nam hij de vlucht. Bij hot sla tion. dat niet ver van het café af ligt, nam hij een taxi waar mee hij naar Den Haag ge bracht wilde worden. De chuuf- feur voelde daar niets voor. Hij vermoedde, dat er behalve dat de man dronken was nog wel wat meer aan de hand wus en slaagde erin hem ervan te overtuigen dat hij beter naar het hoofdbureau van politie kon I gaan. De man stemde daarin toe. Waar de ruzie tussen M. en de kastelein om was ontstaan, staat nog niet vast omdat M. nog niet werkelijk kon worden In het café de laatste klant geweest, zo zegt de politie, en had een goede verstandhou ding met de kaateleln. Het stochtoffer was gehuwd en va der van één kind. Bondskanselier Willy Brandt en zijn minister van buitenlandse zaken Scheel (link*) zijn in de Verenigde Staten aangekomen waar zij besprekingen zullen voe ren met president Nixon en mi nister Rogers. Zij zullen spreken over het Atlantisch bondgenoot schap en over economische aan gelegenheden. DACCA (DPA/RTR) De regering van Bangla Desj heeft plannen bekendge maakt voor de vor ming van geregelde strijdkrachten, een politiemacht en een militie. Deze zijn nodig om de onaf hankelijkheid en onschendbaarheid van de nieuwe staat te waarbor gen en het leven en de eigendommen van de bevolking te beschermen, aldus de regering in Dac- Volgens haar wacht het land. nu het zijn vrijheid heeft zwaardere taak „wij moeten nu de strijd beginnen voor de wederop bouw, de vestiging van de democratie, de rechtsorde, het secularisme en het socialisme, wij kun nen echter geen nieuwe orde opbou wen zonder vrede en discipline". De nieuwe politie macht zal 'n volks orgaan zijn en niet een instrument voor dwang en on derdrukking. aldus de bekendmaking. Voorts werd meege deeld. dat de rege ring alle bedrijven zal overnemen, waarvan de eige naars het land heb ben verlaten of niet direct kunnen wor den opgespoord. De voormalige Pakis taanse staatsbank hi Dacca zal als centrale bank van Bangla Desj optre den. De andere banken hervatten op 1 januari hun werkzaamheden. Volgens de regering is het voor de eco nomie van het land van essentieel be lang, dat alle ande re ondernemingen zo spoedig mogelijk hetzelfde doen. Intussen houdt de .lieuwe machtheb ber in Wcst-Pakis- tan, president Bhoetto, vast aan het standpunt dat Oost-Pakistan nog steeds deel uit maakt van Pakis- Naar Radio-P ikistan meldde, had hij gis teren een onder houd met de leider van de Awami-liga. sjeik Moedjiboer Rachman. UTRECHT (ANP) Dr. D. de Zeeuw, voorzitter van de KVP, wil In 1973 zekerheid hebben over de verhouding tussen zijn partij en ARP en CHU. Die zekerheid geldt hel eventueel samengaan van deze drie partijen in één gedeconlesslonaliseerde volkspartij links van het midden. De heer De Zeeuw zegt zich er van bewust te zijn dat er om dat doel te bereiken bij ARP en CHU nog heel wat zendingswerk is te verrichten, aldus een gesprek met..Ruim Zicht", van het Neder lands Katholiek Vakverbond. De voorzitter van de KVP noemt u* punten, waar uit zijn politieke conceptie is opgebouwd. Deze punten zijn: grote aandacl voor vorming en onderwijs een rechtvaardiger inkomensverdeling decentralisatie van bevoegdheden splitsing van macht en eigendom doorbreking van hiërarchische mnatschappij- i vrede op aarde Op basis vnn dit politieke concept moet de KVP volgens de heer De Zeeuw opgaan in een nieuw politiek verband, dat door hem links van het midden wordt geplaatst WIJ moeten deconfessio- nahseren en tegelijk politiseren, meent hij. Minister-president en oud-AR-fractievoorzitter In de Twede Kamer mr. B. Biesheuvel, zou in ge sprekken met de heer De Zeeuw tamelijk gevoelig zijn voor zijn denkbeelden. In 1173 wil de heer De Zeeuw de KVP achter zijn politieke conceptie hebben, met of zonder AR en CHU erbij. De Tweede-Kamerfracties van de PvdA. D'88 en PPR hebben In novolging van de Eerste-Kam er- fracties een model voor hun samenwerking ont worpen. waarbij er naur wordt gestreefd zo veel mogelijk gemeenschappelijke standpunten in te DEN HAAG (ANP) -Minister De Koster (defensie) ziet geen aanleiding de regeling voor Sin terklaaspresentjes voor in Nleu- wersluis aanwezige gestrafte militairen te herzien. HIJ zegt dit In antwoord op vra gen van het Tweede Kamerlid, de heer WieldraaiJer (PvdA) De vragen hadden betrekking op het weigeren ven de meters lange schoen met geschenken, bestemd voor de soldaten Dona en Schul. Het geschenk voldeed niet aan de gestelde voorwaar den die gelden voor geschenken voor gestraften. De schoen werd duorop bulten voor het hek ge zet en versperde alle verkeer Met behulp van een bu»|o werd het obstakel na enige tijd weg geschoven, zonder noemens waardige beschadiging. Dat laatste gebeurde pas toen ren tankwagen nis gevolg van zijn grote draaicirkel de schoen raakte. Ter plaatse aanwezige Jongens maakten zich van de In houd meester, vernielden alles en staken de resten in brand met. naar later is gebleken van een officier afkomstige lucifers. Van een onzer verslaggetvere DEN HAAG Twee mannen heb ben vanmorgen een gewapende roofoverval gepleegd op het post agentschap gevestigd in droglste- Diepenbruckhot in Den Haag. Ds 38-jarige caasiére werd onder be dreiging van een pistool 38.884 gulden afhundig gemaakt. Daar na vluchtte bet tweetul in een ge reedstaande grijze Cltroën ID richting Westland. Alle politie korpsen duur werden gealar meerd. terwijl de wegen terug naar Den Haug afgezet werden. De overval gebeurde omstreeks kwart over negen toen een don ker type met ren blauwe Ijs* muts over njn voorhoofd go- trokken de drogisterij binnen liep en de kassier onder schot nam. „Geld en vlug." zei hij. Daarop kwam het geld uit da kas en verdween In witte piastic zak. Op dat moment bevond zich geen enkele kient in de zaak. Vier men personeel had nauwelijks door wut zich af speelde. De man rende de zaak uit maar vlukbij de toegungsdeur legde hij zijn pistool noer. In een ge reedstaande auto ging het toen vol gas richting Westland. De overvuller droeg ern donkere Jas en een lichte broek. Zijn lengte is ongeveer I.6S meter. De kassier waarschuwde inmid dels de politie, die een bericht naar ulie wagens uitzond. De surveillances moeten op de weg blijven, ook al zou om tien uur de aflossing ven murucheppeo plaatsvinden. Ongeveer vijftien rechercheurs onder leiding ven commissaril A. van der Vegt gingen nnnr de drogisterij om het onderzoek aan te vangen. Er was zoveel geld in koa omdat het gebruike lijk is dut giroklanti-n deze da gen veel cheques verzilveren. Bij het ter perse gaan van dit nummer werd bekend dat de politie de grijze Cltroën op ë«o parkeerterrein aan de Haagss Land rl-straat heeft teruggevon den Men zoekt uk of de wegen geatolen Is. Vermoedelijk rijn de twee overvallers op het par keerterrein In een andere wa gen overgestapt. Doodstraffen in Turkije ISTANBOF.L DPA) Een mili taire rechtbank In litanboel heelt gisteren drie leden van da eitreem-llnkse studentenbewe ging „bevrljdfngafront van Hel Turkse volk" veroordeeld tot de doodstraf. Zij werden schuldig goacht aan ontvoering van en moord op de consul van laraël In Turkije, Rfraim EJrom, ia mei van dit Jaar. *tiging s Winter- 1 Coats mantels va. CpetialiNl Mantel- costuums Leiden, irlemmcrstrsat 163 a drrdiKj-oad kooptroad)

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1