Volendam liet niets heel van hoge verwachtingen van FC Den Bosch NAC liet de kansen liggen SCHWARTZ EN BLOK VRIJUIT Na voetbalrellen competitie in Egypte gestaakt lacional is weer ampioen let de iroeten it Zwolle MAANDAG 27 DECEMBER 1971 A 1 HAAG De tuchtcommis- betaald voetbal heeft geen gezien maatregelen te ne- tegen de oefenmeesters warlz (Sparta) en Blok (De ■wijekers) naar aanleiding de klachten van de schelds- ters Brouwer en Vervoort. dden zich beklaagd over uit- van de beide trainers iverse kranten. Scheidsrech- Brouwer deed dat naar aan leiding van uitlatingen van Schwartz betreffende zijn lei ding in de ontmoeting Go Ahead EaglesSparta, op 14 novem ber. Na het horen van de heer Schwartz meende de tuchtcom- missie met nadruk er op te moeten wijzen dat hij als lei dinggevende figuur bij inter views zijn woorden zo duidelijk moet kiezen dat van enig mis verstand geen sprake kan zijn. Scheidsrechter Vervoort had zich tot de commissie gewend over uitlatingen van De Volewijc- kers-trainer Blok in een inter view. De tuchtcommissie be sloot ook tegen hem geen maat regelen te nemen. CAIRO. De competitie in Egypte is voorlopig stop gezet na twee voet balrellen. In beide wed strijden werd de politie gestenigd toen zij op trad tegen de rellenma- kers. Op vrijdag braken ongere geldheden uit in Cairo tijdens de wedstrijd Za- malekNational. Vijf entwintig minuten voor het einde kreeg Zamalek een strafschop toegewe zen waaruit de stand op 2—1 werd gebracht. Het publiek stroomde het veld op en wierp stenen naar de politie. Zeventig agenten liepen verwon- dingen op, onder wie de plaatsvervangend com mandant van de veilig heidstroepen, Sayed-El- Foly. De strafschop werd toegekend nadat de doelman van Natio nal een tegenstander een klap had gegeven. In de stad Mehalla in de Nijidelta ontstonden eveneens ongeregeldhe den. Toen Ezzeddln, spe ler van Olympic, had gescoord tegen de thuis club Mehalla, bezetten woedende supporters van Mehalla het terrein omdat zij van mening waren dat het doelpunt in buitenspclposltie was gemaakt. Het publiek wierp stenen en flessen naar spelers en officials, ging van het stadion de straat op, wierp auto's om, rukte bomen uit de grond en raakte nog maals slaags met de po litie. Ook in Mehalla viel een groot aantal gewon den. Militaire voetbaltitel 5EL Nederland is in de [ronden van het 24e toernooi het internationale militaire lalkampioenschap ingedeeld roep 2 met Italië. West- Sland en Oostenrijk, groepswinnaars gaan o het eindtoernooi dat zal worden gehouden. Er en zich twintig landen als lemer aan het toernooi om ISM-voetbaltitel aangemeld. TEVIDEO Nacional voor de derde achtereen- gende maal voetbalkam- >en van Uruguay gewor- a door een overwinning n 61 op Danubio. De lb eindigde met een punt •sprong op de traditio- rivaal Penarol. De bei clubs zullen in het vol- toernooi om de Zuid- irikaanse beker mogen Nacional is ove- nog verwikkeld in de de wereldbeker in de Griekse club Pa- iaikos. |.LE Na afloop van wedstrijd PEC/Zwolle— Irlem is de Haarlemmer is Bregman door een fa- leke Zwolse supporter t een bierfles op het 4d geslagen. Bregman Ht zich laten behande- in een ziekenhuis. bcldent vond plaats bul' ;het terrein op het mo lt dat de spelers van irlem op het punt ston- in de bus te stappen, hen naar het station brengen. Tot nu toe ls olltie er nog niet in ge ld de dader op te spo- de voetbalwedstrijd trparkersHarkema (amateurs le klas- heeft scheidsrechter artkarap zich kort na tut aan de lies gebles- en moest zich laten igen. De blessure bet gevolg van het feit ie heer Hartkamp zich toekennen van een te schielijk om- de. Zijn plaats werd •omen door de Gro- scheids rechter B. a, wat aanvanke- 'P weerstand stuitte bij Opeinde. Deze was de mening toege- dat de heer Draoisma Idig zou zijn voor zijn genoten Oosterpar- Na overleg bleek aa Opeinde toch be de wedstrijd voort te DEN BOSCH. Walter Ferreira was in meer dan een opzicht de sleutelfiguur in het „degradatieduel" FC Den BoschVolendam. In de eerste plaats omdat hij het enige doelpunt van de wed strijd scoorde en daar mee Volendam aan twee zeer kostbare punten hielp. Walter Ferreira was ook de man, die in de tweede helft tot zondebok van de Brabantse toeschou wers werd gebombar deerd. Hij had dat stond voor die toe schouwers zonder meer vast zijn di recte tegenstander Ge rard Schuurman zoda nig geprovoceerd, dat de Bosschenaar er he lemaal door van de kook raakte en dat de monstreerde hij door Ferreira halverwege de tweede helft na te trappen. ^AG Derdeklasser ;t*ps oefent morgen jkerklaan tegen VUC klasse). De wedstrijd 20.00 uur. Scheidsrechter Leo van der Kroft zag het, maar volstond met het Schuurman „wegens het trap pen naar een tegenstander." In de verwarrende minuten na het incident, liep ook Walter Ferrei ra een notitie op, omdat hij een tegenstander vasthield. Om geen risico's te nemen haalde trainer Hans Croon zijn Portu gese aanwinst toen maar uit het veld. „Ferreira was echt boven zijn theewater. Hij en Schuur man liepen elkaar op het laatst gewoon te zoeken". Toen hij zijn plaats aan Wim Kwakman afstond, was Ferreira de incidenten kennelijk al weer vergeten. Hij liep ten minste breedlachend van het veld- en dat werkte op de Bossche aan hang als de rode lap op een stier. Ferreira kreeg een reeks scheldwoorden naar het donkere hoofd geslingerd. Ferreira deed ten opzichte van Schuurman in derdaad wel eens iets wat op een voetbalveld niet mag. Maar er werd ook een aantal malen tegen hem gefloten als er hele maal geen reden voor was. In de op Ferreira gerichte spreek koren reageerden de supporters van FC Den Bosch natuurlijk ook een flinke portie teleurstel ling af over de prestaties van hun ploeg, die inderdaad bene den de maat bleven. Op het mo ment dat Ferreira naar de kleedkamer ging, keek FC Den Bosch al lange tijd tegen een achterstand van 1—0 aan. En dat had niemand verwacht. De wedstrijd tegen Volendam werd, hoe belangrijk ook, al een beet je beschouwd als een gewonnen partij. Rijkelijk voorbarig, maar gezien de recente presta ties van FC Den Bosch op eigen terrein tegen FC Twente (0—0) en FC Den Haag (2-0), mis schien te billijken. Juist daarom kwam de ontnuchtering voor FC Den Bosch heel hard aan. Vo lendam was de betere ploeg. FC Den Bosch merkte al snel, dat het allemaal niet zo eenvoudig ging en dat bracht de ploeg uit balans. Volendam ving het on betekenende openingsoffensief gemakkelijk op. brak diverse malen niet ongevaarlijk uit en kreeg al gauw een overwicht op het middenveld. Trainer Jan Remmers (Den Bosch): „Wij hebben de slag op bet midden veld verloren. De vorm van de dag was er niet. Denk erom, dat dit een dreun is voor de spelers. Het leek erop dat wij de stijgende lijn te pakken had den. En dan krijg je opeens dit." Met „dit" doelde Jan Remmers op een onvoldoende prestatie van een elftal, dat vooral met zichzelf in de clinch leek te lig gen. FC Den Bosch speelde ner veus, onnauwkeurig en hield het tempo veel te laag. Daardoor kon Volendam vrij gemakkelijk overeind blijven, ook al zag het er in de buurt van de goed spe lende doelman Leo van Straaten soms wel eens wat chaotisch uit. De beste kans kreeg FC Den Bosch na een kwartier in de eerste helft toen Mitic na een fraaie pass van Ouwens een al even fraaie schietkans kreeg. Van Straaten voorkwam een voorsprong van zijn ex-ploegge noten door zich net op tijd in de Pluym, die de inzet bekwaam blokkeerde. Hij deed dat even later nog eens toesi weer Billy Bond hoog en hard inschoot. De Bosschenaars bleken niet bij machte de onverwachte felle te genstand van Volendam moreel te verwerken. Scoreverloop: 30. Ferreira 0—1. Scheidsrechter: v. <L Kroft. Toeschouwers: 16.500. FC DEN BOSCH: v. d. Pluym. v. d. Lely; Clric, Schuurman, v. d. Hout (Netten); Verhagen, Krijgh, A. Graaumuns; Ouwen», Beek. Mitic. VOLENDAM: v. Straaten. De Jonk, H. Jonk. Jnc Jonk. J. Jonk. Zwortoed, Pelk Hoogland. Stoute, Ferreira (Kwakman). Bond. In de voor beide pioenen belang rijke wedstrijd FC Den Bosch- Volendam zaten Ferreira en Schuurman elkaar fors in de haren. Dit is het moment waar op scheidsrechter Van der Kroft ingrl/pt en Schuurman (24) noteert. Verder v.l.n.r. Netten, Ferreira (half zichtbaar). Stou te (9). aanvoerder Zwarthoed. Pelk en geheel rechts doelman Van der Pluym. Kees Krijgh voor FC Den Bosch in de aanval. Maar Hoogland Volen damI verspert hem de weg terwijl Verhagen toekijkt oj hij moet ingrijpen. Het zelfvertrouwen van FC Den Bosch, dat toen al ondermijnd was, kreeg een nieuwe optater toen verdediger Van der Hout geblesseerd raakte en zijn plaats moest afstaan aan Daan Netten. Dat gebeurde na vijfen twintig minuten en toen was Vo lendam al enige malen gevaar lijk dicht in de buurt van doel man Van der Pluym geweest. Aanvoerder Klaas Zwarthoed, die van Hans Verhagen op het middenveld wel erg veel vrij heid kreeg, richtte enige maien onzuiver. Toch nam Volendam een voor sprong. Na een half uur gaf de ver opgerukte rechter- verdediger Dick de Boer nog gehinderd door een beenblcssu- re een voorzet in de richting van het dichtbevolkte straf schopgebied. Hij vond precies de kruin van Walter Ferreira, die de bal in de uiterste hoek kopte. Het spel van FC Den Bosch kreeg een nog gejaagder en dus onnauwkeuriger, karak ter. Even sloeg de vlam in de pan. toen Hans Jonk en de nieu we spits Van den Bosch Dick Beek, een meedogenloos ge vecht om de bal uitvochten. De vlam vermocht de Brabantse club echter niet te inspireren. En het vuurtje doofde tien mi nuten na de hervatting bijna he lemaal nadat een vertwijfeld offensief voor Den Bosch niet het gewenste resultaat had op geleverd. Dat was vooral te danken aan het goede werk van doelman Van Straaten en Aus- putzer Jack Jonk (zeer goed) en te wijten aan het veel te on nauwkeurige aanvalsspel van de gastheren. Volendam sloeg, gesteund door een betere en vooral meer ef fectieve middenveldbezetting, niet zo vaak terug, maar als dat gebeurde werd het meteen gevaarlijk. Zo verscheen Billy Bond alleen voor Van der BREDA Niet voor de eerste keer In dit seizoen liet NAC zich de winst ontnemen na een wed strijd waarin bet veel sterker ls geweesL De thuisclub kreeg talloze kansen maar benutte er slechts éën. ruim een kwartier voor de rust toen Bish de bal hoogopspnn- gend achter De Bree inkopte. NAC kreeg daarna enige uitste kende kansen om op ruime af stand te komen maar de Brede naars faalden in de afwerking. Na de hervatting kwam NEC vrij snel op gelijke hoogte. Uit een voorzet van de zeventienjarige Jon Peters ontstond voor het Bredase doel een onoverzichte lijke situatie, waarin Thijssen via de rug va» Van Gotp Inkop te (1-1). NEC verdedigd» het gelijke spel daarna zonder al te veel moeite. Scoreverloop: 26 Bish. 1—0, 58 Thijssen 1—1. Scheidsrechter Klopper. Toeschou wers 10.000. NAC: De Jong; Van Gorp. Ver meulen, Schrijvers, Bakker; Bish. Pogrzetoa, Brouwers. NEC: De Bree; Kornells, Van Dcinsen (Joop Peters). Kamps; Mellaard, Kronshorst, Pijs; Thijssen. Jan Peters, De Jong. B Het doelpunt waarmee NAC op I-C kwam. Stanley Bish kopt de bal tussen de handen van doelman De Bree door in het net. NAC kon de voorsprong niet vasthouden. Richtlijnen In het Sulkerdamtoernool zijn de Russen op volle sterke verschenen. ZIJ ma ken ook de dienst uit, hoe wel de Sengalees Baba Sy zich ernstig beijverd in het kielzog van de leidende Russen te blijven. De Ne derlandse cracks Ton SiJ- brands en Harm Wiersma hebben verstek laten gaan. Moesten, beter gezegd, verstek laten gaan omdat zij een hogere vergoeding eisten dan de organisato ren wensten te geven. Jammer, want zij missen een kans om te laten blij ken of zij tegen het Russi sche geweld wei bestand zouden zijn. Doordat de or ganisatie, terecht, het been stijf hield, viel door de ab sentie van de beide Neder landse toppers een deel van de aantrekkelijkheid van het toernooi weg. Wel licht kan het bestuur van de Dambond in het vervolg zodanige richtlijnen voor toernooien in Nederland opstellen dat er geen deva luatie meer ontstaat. Tevo ren vaststellen wat de maximum-vergoeding dient te zijn, moet toch realiseerbaar zijn. Juist JUrgen Blin, de eerzuchtige Duitser die Ir het duel met Cassius Clay een mogelijk heid zag hoog op de inter nationale boksladder te stijgen, heeft in de zeven de ronde zijn aspiraties op het canvas zien eindigen. Alle berichten over de te zware Clay, die als een fuifnummer door ZUrlch raasde, bleken overdreven te zijn. Clay was In elk ge val nog wel zo goed, dat hij een onverhoedse aanval op zijn status meedogen loos afsloeg. Voor JUrgen Blin is het gevecht geen pareltje aan zijn kroon ge weest, zoals hij hoopte. Men kan nooit gissen in een boksduel wat de afloop zal zijn maar hoogstwaar schijnlijk zou Clay ook te sterk zijn geweest voor Rudi Lubbers die aanvan kelijk als tegenstander was aangewezen. De Boks- bond heeft destijds een juiste beslissing genomen door hem niet tegenover Clay te zetten. Het zou de opmars van Lubbers, die een Europese titel am bieert, alleen maar ver traagd kunnen hebben. Kordaat NA zijn succesvol optreden in de wedstrijden om de Gouden Schaats heeft de technische commissie van de Koninklijke Nederland se Schaatsenrijdersbond het voortvarende idee ge had om Harm Kuipers als nog in de afvaardiging naar Inzeil op te nemen. Dit initiatief heeft nog eens duidelijk gemaakt hoe sterk een Jonge schaatser uit de hoek kan komen. Met het oog op de B-kam- ploenschappen is deze ont wikkeling zeer gunstig ge weest. Een talent In vorm zo begeleiden Is een korda te zaak waaraan andere takken van sport een voor beeld kunnen nemen. Amateur Men kan zich langzamerhand gaan afvragen waar In de tenniswereld het verschil ligt tussen professionals en amateurs. Er zijn welis waar bij de amateurs di verse graderingen ge maakt maar wie het prij zengeld bekijkt dat voor Wimbledon 1972 wordt ge reserveerd, mag zich ver wonderen over de amateur (en dat In de wijdste zin) die als winnaar van het he* rcncnkelspcl twee en veer tig en een half mille, een zeer behoorlijk Jaarsala ris, In on'vnngst mag ne men. En de kans dat het een amateur wordt, is gro ter daar Wimbledon In de clinch ligt met profbaas Inmar Hunt. Wordt het geen tijd om de scheidslijn in de tenniswereld naar geheel op te heffen. Zoals het thans gebeurt, lijkt bet toch ai niet meer op wat, wederom In de wijdste zin, als amateurisme algemeen wordt beschouwd.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9