Nederlandse Sportwereld liep wel kwaad weg OMZIEN IN 1971 f, Zondag, 30 mei. Een dag om nooit te vergeten voor de trouwesupportersschare Haagse ploeg op Houtrust. Het afscheid viel zwaar. Holland Sport. Voor het laatst speelde de Frantisek Fadrhonc, de impulsieve, kan zich mateloos opwinden, als de prestaties Van het Nederlands elftal achter blijven. Ondanks de grote problematiek slaat hij zich er nog steeds met succes door Achter de sportlieden op het groene veld staan de be stuurders achter de groene tafel. Zij worden geacht steun te geven, te „regeren" waarbij dan graag op het woord democratisch wordt gewezen, op bestuurlijk en organisatorisch terrein lei ding te geven. Het mag een zwakheid in de Nederlandse sport worden genoemd dat in verscheidene bonden daaraan niet kan worden voldaan. an Mieke Sterk de spil was en dat uitdraaide op een kwaad bestuur dat de portefeuille ter beschikking stelde; het opheffen van de Top Contact Commissie d ie „niet kon samenwerken." Schuld, zoals dat vrijwel al tijd is, aan beide zijden maar dat neemt niet weg dat de bond steeds in opspraak is gekrakeel is dan resultaten. hij moeilijk aanvaardbaar kon maken dat hij als amb tenaar een contract zou slui ten met de KNSB. En ook daar mindere resultaten maar voldoende kwade ge zichten v wie het niet meer hoeft." s ook Anton Geesink, die zijn ideeën per se wilde doorvoeren en daardoor zich zelf in de houdgreep ma noeuvreerde en tenslotte zijn functie als trainer-coach op gaf. Hun plaats opgeven in de nationale selectie was een „must" voor enige kanovaar ders die niet bereid bleken zich voldoende in te zetten, welk gebrek ook het Neder lands elftal wordt aangewre ven. Maar zelfs in de groot ste sportbond van het land rommelt het Hoe wonderlijk moet coach dr. Fadrhonc zich staande s houden en op welk feite vreemde wijze werd de sanering van het be taalde voetbal doorgedrukt. Het was nodig, daar niet overtuigend bestuursbeleid kon moeilijk worden gespro ken. Vandaar weer kwade gezichten van bestuurders van tweede divisieclubs die zich niet elegant behandeld voelden, ondanks de ook door velen van hen erkende noodzaak tot sanering. Het mag niet verwonderlijk heten dat in deze bonden „oud zeer" blijft schrijnen en de positie van de bestuur ders wordt verzwakt. Over oud zeer gesproken: de fusie ADOHolland Sport. Er moet erkend worden dat ook daar bestuurlijke zwakheden zijn voorgekomen, al is het geen ..kwaad" geweest waaraan de totale vaderland se sportwereld een deuk heeft overgehouden. In de andere gevallen veelal wel. Ij De saneringsdrift van de KNVB leverde heel wat kwade gezichten op. Voor de deur van de Haagse Anton Geesink wilde al zijn ideeën per se doorvoeren. De rare bokkesprongen av Arrondissementsrechtbank maken drie van de eisers (van links naar rechts Bolsius, NOAD; Stolk, judoka leidde spoedig tot een crisis. Anton Geesink was tenslotte toch de wijste HDVS en Pants, NOAD) zich kwaad om de rechter, die hen in het ongelijk stelde. als trainer-coach op.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14