NKS-Instuif voor jeugd Alpense I. DOCOS HANDHAAFD HAITI: f 2 Stompwijkse Boys; 3 DOCOS Sterren stralen SPORTCLUB USSE NEEMT REVANCHE OP ZICHZELF 1 SPORTBIJLAGE MAANDAG 20 DECEMBER 1971 LEIDEN. De Groenoordhal was zaterdag en zondag voor 480 jonge voetballertjes van elf tot twaalf jaar. Zij konden dit weekeinde, na een lange tijd van niets doen, eindelijk weer eens aan de gang; op de pupilleninstuif van de N.K.S. Een instuif, die trouwens met één dag uitgebreid is, omdat de deelnemende verenigingen niet met één, maar met twee ploegen, een E-n D-elftal kwamen. Beide ploegen kregen de kans om de kleuren van hun club te verdedigen. Degenen, die het deze twe dagen het moeilijkst hebben gehad, warn de tweeëntwintig kleine spelertjes van DOCOS, die een beker te verdedigen hadden. Het is ze niet glukt de zilveren bokaal nog een jaartje mee te nemen naar de Kikkerpolder. Deze keer ging Alphense Boys met de eer strijken. Stompwijkse Boys werd tweede en DOCOS toe nog derde. NKS-voorzitter Dusee kijkt toe hoe Hans van Leeuwen van DOCOS beker overhandigt aan de aanvoerder van Alphense Boys, Erik v Dat was dan het algemeen klasse ment, want er werden ook nog drie prijzen uitgereikt aan de ploegen, die het op de verschil lende dagen het best hadden ge daan. Zaterdag waren dit WSB. Alphense Boys en MMO en zondag Sportclub Lisse, SVLV en DOCOS. Zij gingen naar huis met een paar prachti ge ballen. Dolblij waren alle prijswinnaars natuurlijk, maar ze hadden er ook wel wat voor moeten doen. Vooral het zaal voetbal maakte dat alle rem men losgingen en net zo se rieus, alsof ze in het eerste elf tal van hun club speelden, werd een wedstrijd op 't bitumen van de hal gelegd. Door 't fanatieke spel werd er vaak niet om ge dacht, dat de grond van de Groenoordhal, nou eenmaal geen lekker zacht grasveld is en menig keertje moest een stoere speler met tranen in de ogen naar de EHBO-post om de schaafwonden te laten verzor gen. Er gebeurden trouwens nogal wat ongelukjes: 24 over de twee dagen. De meeste daar van kwamen neer op schaaf wonden, en wonderlijk genoeg Uitbundige vreugde bij de Alphenaren. De aanvoerder van Alphi Boys schreeuwt boven de deinende menigte zijn vreugde uit. ALPHEN Twee buitenspeldoelpunten én een geldig doelpunt waren te weinig voor Teylingen om in een in de tweede helft goed schie tend Alphen te bedwingen. Alphen, dat eenmaal de Sassenheimse doelman Toon Hoogervorst de bal in eigen doel zag slaan, won met 31 het niet al te spectaculaire duel. Teylingen, dat voor rust de storm als bondgenoot wist, nam de leiding in de tiende minuut. De Alphense verdediging, die een zwakke start maakte werd verrast door een inzet van Fons StUcvoort die een uitverdedigde bal opving en langs Hennie Rikken zond. Daarbij bleef het voor Teylingen. Wel scoorden Frank van Dam en Jos Eikens nog ieder eenmaal, doch beide doelpunten werden wegens buitenspel geannuleerd. Jos Eikens, Peter v.d. Vlugt en Frank van Dam misten daar naast nog goede kansen. Boven dien werd er te weinig gescho ten door de Bollenstrekers, van wie Fons Stikvoort overigens de bal eenmaal juist naast het doel zag belanden. Nog voor rust kwam Alphen langszij. Drie mi nuten voor de adempauze kogel de Klaas de Bruin de bal uit een directe vrije trap ineens achter Hoogervorst. In de twee de helft kende het veel doortas tender Alphen geen problemen meer. Al in de tiende minuut passeerde de gevaarlijke Ceryl Muntslag twee tegenstanders om daarna ook Hoogervorst van zijn talenten in kennis te stel len: 21. Alphen, dat de wegens kramp uit vallende Teun Noordhoek ver ving door Jan Vrisekoop (Tey lingen wisselde Peter v.d. Vlugt. in voor Paul van Nobelen) kwam tien minuten later op ro zen te zitten. Een „door de wind" gedragen bal van Bert Appel, die (bijna op de midden lijn staande) een schot loste, beoordeelde Toon Hoogervorst verkeerd. Was hij bang om de gladde bal ineens te stoppen? Feit is dat hij in een poging de bal over de lat te slaan het leer achterwaarts in het doel sloeg, waarmee Alphen tegen de ver houding in de verdiende winst zelfs met 3—1 tot uitdrukking bracht. BodegravenADS. Het is het Loosduinse ADS niet gelukt om revanche te nemen op Bodegraven. Net als in de thuiswedstrijd werden de Loos- duiners met 21 verslagen. De Teylingen-doelman Toon Hoogervorst onderschept de bal bij een aan val van Alphen Bodegravers hadden al meteen in de eerste helft een overtui gende meerderheid. De aanval len van de Loosduiners liepen allemaal kapot op de sterke verdediging van de Rood-Zwar- ten. Bodegraven kreeg een bij- een strafschop benutte, zonder mooie kans na 20 minu- De tweede helft viel ADS fel aan. ten spelen. Krijn Blonk schoot Maar ook nu stond de verdedi- echter keihard tegen de lat. Vijf ging pal. Met Bodegraven ging minuten voor rust viel het eer- het echter prima, want het was ste doelpunt, toen Piet Potuyt weer Piet Potuyt die scoorde 2—0. Even kwam ADS terug. Ricel scoorde uit een scrimma- het Bodegravendoel 2 1. Bodegraven hield het spel echter goed in handen. En zo bleef de einduitslag 21. ook veel kneuzingen. Die zullen dan wel niet bij het voetballen of handballen opgelopen zijn. Ook in de behandigheidsspelle- tjes moest je goed uitkijken om er zonder kleerscheuren af te komen. Want je duikelt, tot gro te hilariteit van de tegenstan ders natuurlijk o zo gauw van een skippybal af. Vooral als je zo hard mogelijk wilt. Om van de ski's, waar je met drie man sterk tegelijk op moet lopen he lemaal maar niet te praten. Een van de jongetjes had er maar één woord voor. „Ellen de". Dat vonden anderen nou juist weer niet. Zij hadden veel meer moeite, met die „rot" paaltjes in de hindernisloop, waarna je tot overmaat van ramp, ook nog een bal over| koord moest koppen. Dat I bij veel knapen nog niet zo tj Maar het was alleen al zaligl als je als kijker kwam, tel nieten van het plezier watf jongens er aan beleefden. Hun enthousiasme ging zo I dat er echt wel wat minder f lementaire woorden werden, als een ploeglid te 1) zaam ging. „Schiet nou straks verliezen i een vaak-gehoorde kreet. 1 lol hebben ze gehad. En I was het belangrijkste. Dat V ook de heer A. A. C. Dusee, als voorzitter van de afd< Leiden de prijzen overt aan de winnaars. LEIDEN. Zowel het eerste damesteam als het regionale jeugdte1^ van Bona Stars hebben in hun competitiewedstrijd de Leidse bijzonder hoog gehouden. Op niet imis te verstane wijze stuurden hun tegenstanders met een dikke nederlaag naar huis terug. Tef^1 Marathon zouden de Bona Stars dames bewijzen, dat hun spel steeds in de lift zit. Vanaf het beginsignaal was dat wel duide£^ binnen 6 minuten hadden zij een 15—0 voorsprong opgebouwd Marathon het eerste punt kon aantekenen. Onder aanvoering vai uitblinkende Regien Kleiss en Gertrud van der Zon werd de sr regelmatig opgevoerd, via 29—6 bereikten zij de 3914 ruststand. In het besef dat een grote score in het vooruitzicht lag probeer den de Leidse dames het na rust te forceren, alles ging te gehaast waardoor veel balver lies ontstond. Coach Frans van Kins bracht in een time out de nodige rust en de scoremachine ging weer lopen. Via 6926 werd het uitstekend eindresul taat, een 83—38 overwinning be reikt. Scores: Gertrud van der Zon 27, Regien Kleiss 20, Ilonka van Berge Henegouwen 15, Mie- ke Zandbergen 11, Jos Valk 8, Kitty van Rooyen 2, Het regio nale jeugdtieam van Bona Stars, de misstap vorige week to< Pleij. Uitstekend verdedi pakte hij vele rebounds en ceerde zijn snelle voorspeler nil de fast break. Bovendien hij veel intercepties ook nog topscorer door zijn afstandsschoten, rust was DED al kansloos, 160 en 206 stonden de St met 45—15 voor. Hierna gir Leidenaren onvermint door, het goed leidende arbl le duo had geen enkele m<jte met de wedstrijd. Met nog nuten te spelen was de sprong van Bona Stars r - opgelopen tot 8129 en leel r honderdpuntengrens bereikl it tegen Anoeta de tweede plaats Volkomen verdiend werd deze achter Rotterdam Zuid bezet, heeft op ondubbelzinnige wijze revanche genomen voor de eer tijds in Amsterdam geleden ne derlaag tegen DED. Hetzelfde team als in Amsterdam werd door de op revanche beluste Leidse junioren van het veld ge veegd met als uitblinker Hans gehaald. Hans Pleij zorgde de 10131 eindstand. Als geslagen hond droop f Scores: Hans Pleij 26, Kop 23, Aad van de Niei dijk 19, Tirke Karim 10, I Nijssen 8, Rien Paulides 5, van Schie en Ane Frans Kales 2. Jan van Polanen van DOCOS veert op met spelers van Sportclub Llsse LISSE Sportclub Lisse heeft gedeeltelijk revanche genomen voor de duidelij ke misstap tegen Quick Steps, dat de Bollenstre kers vorige week een niet mis te verstane 3—0 neder laag toegebracht. DOCOS, dat vrijdagavond een fon due-avond had, werd ten minste gedwongen de tra ditie, gelijke spelen te be halen, te handhaven. Voor al in de openingsfase van de tweede helft hebben de mannen van trainer Harrie Loerts doelman Co Kley- horst in grote moeilijkhe den gebracht. Niettemin was het Sportclub Lisse dat in de matige wedstrijd, waarin het spel van beide onsamenhangend was en het plaatsen alles te wen sen overliet, de leiding nam. In de 35e minuut kreeg Dorus v.d. Voort een hoekschop te nemen, waarbij de bal voor de voeten van Kees van Amsterdam kwam, die tussen een kluwen spelers door raak schoot. De Lissenaren. die zonder Wim van Beek moesten spelen (zijn vervanger was Van Amster dam) werden kort voor rust verrast. Met een draaibal ver schalkte vleugelspeler Peter Dubbeldeman de misgraaiende Kleyhorst. DOCOS, dat zijn ge- legenheidsspits Dick v.d. Bosch inwisselde voor Ton van Dinten en de goed voor de dag komen de Hein Heemskerk liet invallen voor Ruud v.d. Meel, heeft aan vankelijk in de tweede helft ver uit het beste van het spel ge had. Al na twintig seconden schoot Pe ter Dubbeldeman na een uittrap van broer Gerard juist over en tien minuten later kon doelman Kleyhorst ternauwernood de bal na een inzet van de schietgrage Stan v.d. Meel nog juist uit het doel ranselen. Langzaam ebde het offensief van DOCOS weg en moest het zich terdege instel len op de belegering van Sport club Lisse, dat Frans van Zeist in de ploeg haalde ten koste van Frans van Gerven. Vooral de in de eerste helft teleurstellende Van Amsterdam herstelde zich knap. Talrijke ballen liet hij vanaf de rechtervleugel neerkomen voor de voeten van Wim Mooyekind en de goed spelende Frans v.d. Laan. Eerstgenoemde kreeg een uitstekende kans toen doelman Dubbeldeman uit zijn doel was. De Leidse goalie moest ver zijn „heiligdom" uit om de gevaar lijk wordende Van Amsterdam af te stoppen. Bij zijn redding trapte Dubbeldeman de bal ech ter voor de voeten van Dorus v.d. Voort, die een voorzet los liet. waaruit Wim Mooyekind de bal voor een leeg doel naast kopte. Dubbeldeman. die enkele goede reddingen zou verrichten, kreeg een open doekje toen hij bij een verraderlijk indraaiende corner achterovervn"ende bal nog wist te bemachtigen. Op fabelachtige wijze wist hij de bal nog over de lat te tippen. Verdere kansen bleven door de stevig toegepaste (soms wat al te stevig) mandekking uit. Redding van Sportclub Lisse-doelman Co Kleyhorst, terwijl Jan Faas toekijkt

Leidse Courant | 1971 | | pagina 8